Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) tomcica válasza stefyY (#79993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80002) tomcica válasza -Pepe- (#79995) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alholomentes sor tud segiteni,ha nincs etvagy de kell a szenhidrat.Nem edes,igaz nincs annyi kaloria benne,mint a fullos sorben,cserebe nem ures kaloria.Ami van benne az legalabb hasznosul 18gr/100ml..lehuzol 2-3-at,meg eszel utana amit birsz es alvas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80003) tomcica válasza LanyUs (#79998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondjak:
"Jon meg kobor kutyara kamion" :P Majd a felmaratonos versenyed utan kiertekellek en is :K :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80004) -Pepe- válasza tomcica (#80002) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez, hogy nem jutott eszembe. :Y
Este meg tömtem magam. Hiába mondják, hogy megfekszi a gyomrot, nálam semmit sem fekszik meg. 400g görög joghurt is lement, ami ugye 10%-os.
Az estiben még a meleg is trükkös. Meleg van, de nem érzed, mivel nem tűz a nap, a pára is ott volt, mert felénk esett egy keveset. Az izzadásból tudod, hogy meleg van. A szám is kiszáradt, mégsem olyan volt, mint a tűző napon való kiszáradás.
Te futottál sötétben, jó hülye kérdés, persze, hogy igen ennyi év alatt, de mondjuk ráállva erre egy darabig?

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80005) LanyUs válasza stefyY (#79999) üzenetére


LanyUs
senior tag

Rendes vagy! A Te tömeged penge futáshoz, szerintem jó úton jársz :R Mostanában elkezdtem dolgozni a felső testen is, mert meg kell akadályozni a leépülését. Kicsit lötyög a kar, ami nagyon nem tetszik. Fevőtámaszok, bicepsz, váll gyakorlatok éppen csak érintve. Glutamint megint csúcsra járatom lefekvés előtt 12g + 1-2g kreatin monochidrát.
Szellemileg is megborít a hajnali 20km, ezért ginkgo biloba, ginseng tartalmú cuccokat is tolok. Az segít!

Tom: Neked már vaj szíved van! Legrosszabb esetben is "Respect, legalább odaálltál" - úgyis megdicsérsz Mindenkit! Mert értékeled, hogy nem a fotelben süppedünk, hanem edzünk és versenyzünk :C

[ Szerkesztve ]

(#80006) -Pepe- válasza LanyUs (#80005) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem csak tubusosban kapható! :R [link] Mama Tea cool.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80007) tomcica válasza -Pepe- (#80004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futottam hajnal 4:30-as ebredes utan evekig :K telen-nyarn,fejlampaval vagy palyan sotetben stb.
Tegnap Craft feher rovidujjut huztam,fent is hagytam a futas alatt is vegig.Amikor leertem a palyara betettem a csap ala,es teljesen vizesen kezdtem futni.Futas vegen ujra levizeztem es ugy futottam a levezetot,ittam es mosdottam,hajam levizeztem.Gyilkos volt igy is.

Nalam gorog joghurt 400gr + 30-40gr csokis feherje elkeverve a reggeli utani desszert :K
Hetente kb 3-4x.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80008) tomcica válasza LanyUs (#80005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalad majd amikor mar lekerul fentrol a melltarto (vagy amivel fixalod) ;] az jo iranyt fog mutatni a felso test kifaragasaban :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80009) LanyUs válasza tomcica (#80008) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ott a pont! Na ezt megkaptam! :DDD Néha vágyat érzek, hogy átöleljelek és utána megpörgesselek, mint a gyerekeket, de Téged a bokádnál fogva! :)

(#80010) stefyY válasza LanyUs (#80005) üzenetére


stefyY
őstag

:R

Biztos kell az a kreatin? Én tejsavófehérjét viszek be sokat, még pihenőnapokon is megvan az 50 gramm, szerintem ha fogyni/szálkásodni szeretnél, neked is hasonlót ajánlanék...a felsőtestet amúgy valóban nem szabad elhanyagolni. ;)

Glutamint szerintem sosem használtam, nem is tudom, hogy pontosan mire jó. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80011) -Pepe- válasza stefyY (#80010) üzenetére


-Pepe-
tag

Micsoda adagok! Itt csak én nem veszek magamhoz táplálék kiegészítőket?
Írjon legyen szíves az, aki szintén nem visz be.
Tom, Lany, stefyY mindenki eszi.
Mennyit számít nálatok, mit tapasztaltatok teljesítmény növekedésben?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80012) tomcica válasza stefyY (#80010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Glutamin nagyon nagy resze el sem jut az izmokig,DE a belfloranak/immunrendszernek aranyat er :K cserebe nem tul olcso cuccos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80013) tomcica válasza -Pepe- (#80011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Feherjet nem muszaj igy bevinni,csak ugye en nem eszem hust...szoval oda kell nagyon figyelnem,hogy mibol tudom potolni a megemelkedett szuksegletet :K
Karnitin,karnozin,kreatin mind foleg husban (plane belsosegek) talalhatok meg..egy vega szinte alig jut hozzajuk,erdemes potolni oket,persze esszel.. aki nagy husevo annak ez megvan termeszetesen.
B vitamin sok mindenben van,azt lehet termeszetes forrasbol is potolni pl alkoholmentes sor :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80014) xy.zsolt válasza tomcica (#80008) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:DD ezen most kifeküdtem 🤣
Látom megy a traccsparty...30hsz amíg én kiugrottam a napra.
Ma levágtam egy normál frotírzokni gumírozott lábszárrészét és azt tettem az alkaromra. Valahol van frotír csuklószorítóm is csak nem találtam. A tegnapi után valamit változtatni kellett....ez lett és nem bántam meg.

A Z3as hét mai etapja: 10k 4:50 157bpm 26°c 70% pára

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#80015) stefyY válasza tomcica (#80012) üzenetére


stefyY
őstag

Ezek szerint drága édesanyámnak kellene jobban, köszönöm az információt, fogok venni majd. :R GymBeamnél a tiszta 250 grammos nincs 3000 forint, azért az nem olyan gyilkos szerintem.

-Pepe-: Van külön Béta-alaninom most otthon, van, hogy külön szedem, az egyik pre-workoutomban van is, igazából a lábaim nem fáradnak. Jó, nyilván ki tudnám nyírni őket, de az nem cél.

Lehet, hogy placebo, de az adott tempóra hamarabb rááll a test/idegrendszer, nem esik szét a mozgásom, a légzés is alapvetően kömnyebb. Oké, ma a gyorsak után azért pihegtem. :DDD Karnitint az UB óta nem tolok, az megfelelő mennyiségű folyadék és edzés mellett pörgeti az anyagcserét rendesen. Tud úgy phosatni, mint a túltolt arginin. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80016) LanyUs válasza stefyY (#80010) üzenetére


LanyUs
senior tag

Offba teszem nehogy a tápkieg. ellenzők nekem essenek. Nem célom se a reklám, se semmi. Csak beszélgetünk róla.
Összeültek a "nagyokosok", élelmiszermérnökök a cégünknél és arra jutottak, hogy napi 1-2g kreatin meggátolja az időskori izomlebomlást. 40 év felett ajánlott már elkezdeni. Ez nem a feltöltéses módszer. Ez tőlük származó információ, nem olvastam utána, de azért szedegetem.
A glutamint én legfőképpen az alábbi miatt szedem: "az L-glutamin kiegészítése minimalizálhatja az izomlebomlást + erősebb immunrendszer" [link]
Gyakorlati hatását is érzem, mert a karomról még nem faragódott le az összes izom. Igazából akkor tudnám összevetni, ha visszapörgetném az időt 3 évvel ezelőttre és glutamin szedése nélküli izomtömeget mérnék, hogy mi maradt.
Tom amit ír, hogy el se jut az izmokig az 5g esetében igaz! Én ezért tolok 12g-t :DDD
500g 4e Ft [link]

[ Szerkesztve ]

(#80017) tomcica válasza LanyUs (#80009) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak meg idoben csinaljuk,ne akkor amikor mar mufogsoros leszek,mert konnyen kieshet ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80018) stefyY válasza LanyUs (#80016) üzenetére


stefyY
őstag

Akkor én is offba teszem:

Biztosan hasznos a kreatin, persze függ attól, hogy mi az ember célja, én a vízmegkötő tulajdonsága miatt nem használom. Ettől függetlenül köszönöm az információt. :R Megintcsak édesanyámat hoznám fel, nagyon vizesedik, emiatt jár is kardiológiára, a lábai elég csúnyák, ilyen helyzetben szerintem nem lenne célszerű a szedése...pedig az izomzatán meg én is látom, hogy leépül. Oké, 66 éves...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80019) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Én már csak ezt a flexyMed-et tolom a futóműkarbantartás miatt....haltabletta elfogyott (lehet veszek, de qurva drága, bár az igazi hal is).
Szóval házikoszton/ergo kenyérrel és vízzel futkosok. Egyelőre a nyújtásnak, lazításnak több értelmét látom. Lehet le is kell vennem a heti 50-55k-ból mert már a 68kg is befigyelt :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#80020) tomcica válasza stefyY (#80018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem muszaj h monohidrat legyen az a kreatin,van aki attol puffad is :K lehet kreatin-tri-malate vagy Kre-Alkalyn. Ezek mashogy szivodnak fel.
Napi 1-2gr kreatin nem kot meg annyi vizet az izmokban mint valami 5-10gr-os bikabb adag :N persze aktiv futorol beszelunk,aki ilyen melegben a vizet ugy veszi fel es adja le mint egy harompupu teve..nekem tegnap teljesen lecsoffadt a viz mindenhol,olyan lett a bor mint egy kolyok shar-pei kutyanak :P ranco,papirvekony...mint valami testepito a szinpadra lepes elott.
Amugy a glicerol tud vizet kotni,regen az tiltott volt a hosszu allokepessegi versenyeken.Amennyiben jol tudom most mar engedelyezett.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80021) SirRasor válasza -Pepe- (#79984) üzenetére


SirRasor
őstag

Lehet hülye kérdés, de futás előtt vagy után eszel?

stefyY azaz 0 bemelegítés, csak lassú kocogás?

Make Love not war!

(#80022) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Eléggé meleg volt itt tegnap és órási pára. A 3km 4:05 sikerült talán ez tartható lessz a 5.5 távon.

Kérdésem lenne hogy érdemes minél hosszabb lépésekkel futni koncentráljak arra ? Vagy épp ellenkezőleg több energiát vesz ki

(#80023) stefyY válasza SirRasor (#80021) üzenetére


stefyY
őstag

Nagyon nem szoktam bonyolítani. 15 percet írt a Garmin 5:10-ben, 5:15 körül meg is lett...racing flatben nem is tempó az :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80024) tomcica válasza nepszter1 (#80022) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Brutal meleg van,ez korrekt idoben menne 4:00-an 5km-ig,ha 3ig igy ment :K
Lepes idealis legyen,tul hosszut erobol nem tudod tartani,tul porgoset meg pulzusbol...meg kell talalni az idealisat,amivel haladsz is,de epp kibirod tartani a kivant tavot.
Szerintem a tegnapi az jo,ugy csinald a versenyen is...ha huvsebb lesz akkor jo lesz 4:00-an...ha pokol lesz,akkor menj ra a helyezesre,vagy engedj 5-10mp-t az irambol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80025) -Pepe- válasza SirRasor (#80021) üzenetére


-Pepe-
tag

Normál időben: reggeli majd délutáni futás, aztán ebéd, majd este vacsora.
Most: reggeli futás, majd reggeli. Aztán jön később az ebéd. Este futás, utána vacsora.
Ma reggeli, mert a futás elmaradt(semmi kedvem nem volt, tegnapi eső miatt pára, meg legyőztem a kényszerességem). Jön majd az ebéd, este futás és azt követi zuhanyzás után a vacsora. Aztán zenehallgatás, amin elalszom.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80026) tisn válasza LanyUs (#80009) üzenetére


tisn
addikt

;]

(#80027) -Pepe- válasza xy.zsolt (#80019) üzenetére


-Pepe-
tag

Mi az, hogy középkorú embereknél lelassul az anyagcsere, mi az, hogy egy középkorú ember nehezen fogy? Itt van hóember az ellenpélda!
Te aztán nyomod neki. :C

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80028) tomcica válasza -Pepe- (#80027) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80029) -Pepe-


-Pepe-
tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Olyan nevek vannak, amikkel még soha nem találkoztam. Kre-Alkalyn :F

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80030) xy.zsolt válasza -Pepe- (#80027) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az én anyagcserém csak elhízva volt lassú....25éve pörög rendesen, de előtte be kellett bikázni napi 3 zöldteával, szódabikarbónás vízzel, stb. Azóta amíg mozgok addig az anyagcsere is toppon.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#80031) tomcica válasza -Pepe- (#80029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80032) tomcica


tomcica
Topikgazda

LanyUs-t mar latom a lelki szemeimmel,amikor a forumtalin megsprinteltetjuk :DDD
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80033) stefyY válasza -Pepe- (#80029) üzenetére


stefyY
őstag

Ez egy főgonosz neve a Duke Nukem Foreverből, ne is hallgass Tomra ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80034) Peterhappy válasza tomcica (#79985) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

:D :R

(#80035) -Pepe- válasza stefyY (#80033) üzenetére


-Pepe-
tag

Én is ezt szoktam mondani, mikor beugrok a bokorba futás közben és egy jólesőt pössentek: [link] :DDD Mekkora klasszikus volt.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80036) stefyY válasza -Pepe- (#80035) üzenetére


stefyY
őstag

Hát te nem vagy komplett :N :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80037) Peterhappy


Peterhappy
őstag

60 új hozzászólás este óta.

Klasszikust idézve: "Futtok Ti rendesen?"

Én tegnap elvittem futóedzésre az ágyékhúzódásom vagy mimet, hát rémálomszerű volt. FM táv, bennem pár repülő ~30m, 5*1000m sprint, hát az valami rettenetesen ment, messze elmaradtam a tervezett célidőtől. De első nekifutásra azért összejött egy 1km PB. De nem volt őszinte a mosolyom. Szívem szerint kértem volna egy ásót és a kettes pályacsík alá földeltem volna magam.
A hazaútra jóformán nem emlékszem. Engem így meleg szerintem még soha nem emésztett fel.

Aztán most megint járni tanulok. Nem tudom, mikor fog elmúlni ez a rohadt húzódás(?) de eszméletlen feszült vagyok miatta.

Budapestre délutánra valami gigavihart ígérnek, néminemű lehűléssel, úgyhogy holnap reggel jó lenne domborítani egyet - ha épp engedik a futóművek.
Nekem ez az esti futás nem fekszik. Akkor már ezerszer inkább a hajnali.

(#80038) tomcica válasza Peterhappy (#80037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd a jo oldalat,legalabb vegre hasznalod valamire az agyekodat ;] amugy a valasz:
FUTUNK BIZONY :K ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80039) stefyY válasza tomcica (#80038) üzenetére


stefyY
őstag

Nekem nincs is akkora, hogy a földön húzhassam..
:O :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80040) tisn válasza Peterhappy (#80037) üzenetére


tisn
addikt

[link]

ezt elolvasva en ovatos lennek. jobbulast.

(#80041) xy.zsolt válasza stefyY (#80036) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Komp akart lenni, de nem komplett ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#80042) jimpo


jimpo
aktív tag

Ma éppen 8 óra előtti indulással, Endorphin PRO 2
14,75 km 1 ó 7 p Average 4:36/km 160 bpm 266 W 181 spm

Benne egy kis küszöb edzés. Tettem a linken lévő képbe némi adatot. :C
6.23 km 25 perc Avg 4:01/km 176 bpm 305 W 183 spm 1,36 m 203 ms
Természetesen megint az első fele szembe nappal, a második háttal lett futva. :K A hőmérsékleten látszik is, remekül árnyékolta a lábam visszafele a cipőt plusz a szenzorokat. Pedig az idő csak melegebb lett... :O

A pulzus elszállt rendese közben n,savat nem is éreztem. Pedig 172 ütés körül már ott kellene lennie.

Nálam lazáknál a pulzus elég magas mostanában, de nem izgat.
Igyekszem 150 bpm alatt maradni ami 5 perces tempó, igaz legtöbbször lassabban lazázok 5p20s ~140bpm.
A hőhöz való akklimatizáció 93%-on. :K
Az idegrendszer kapja rendesen, plusz az esti HRV a narancsban van 5 napja. :(((

Stryd Next Gen

(#80043) stefyY válasza jimpo (#80042) üzenetére


stefyY
őstag

Alapozni kellene a sivatagban, drága barátom...szép tempó :R A pulzus amúgy elmondta Tom, azért normális nálad alapozásnál is a magasabb, mert a tested már hozzá van szokva. Már amikor a cipőt húzod, akkor kimegy 110-ig, mert tudja mi következik. Olyan, mint amikor a kutyám jelenlétében kiejtem a séta szót. Megkergül. :DDD

Releváns ez a hrv dolog? Meg pontos is?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80044) -Pepe- válasza jimpo (#80042) üzenetére


-Pepe-
tag

Két dolog:
1. A küszöb edzéssel vigyáz, mert felbukhatsz a küszöbben, esetleg beütheted a fejed az ajtókeretbe.
2. A HRV, ha narancsban van, az azt jelenti, hogy kormánypárti.
:DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#80045) jimpo válasza stefyY (#80043) üzenetére


jimpo
aktív tag

Így is beszürcsöltem 7 decit közben, meg előtte is hidratáltam azért. Ment a sótabletta is.
Le is főtt a kávé ahogy hazaértem, mint aki zuhanyzik. :DDD
Önmagában nem tudom mennyire pontos a HRV. Viszont a változásokat érdemes akkor is figyelni.
Mint most is hogy a közép értéktől alacsonyabb. :((
Azt mondjuk nem tudom a múltkori frissítés során érintette e bármi változás a HRV mérését. De volt ilyen is...

Stryd Next Gen

(#80046) nepszter1 válasza tomcica (#80024) üzenetére


nepszter1
addikt

Holnap még jöhet egy kis bicikli mondjuk 45km 15km átlaggal?

(#80047) stefyY válasza jimpo (#80045) üzenetére


stefyY
őstag

Szerinted éreztél volna teljesítménybeli visszaesést a végére, ha semmit nem frissítessz?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#80048) tomcica válasza nepszter1 (#80046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mehet persze,csak ne fozd le magad,marmint tolts kozben vissza folyadek + szenhidrat :K
Amugy nehany repulo gyorsito mehet akar meg holnap is...meg bringarol leszallva is megcsinalhatod 4-5db 50-70m joleso temporol gyorsra (vissza seta)...de csak ennyi.
Akar abban a cipoben,amiben majd az 5.5km-t futod.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#80049) inf3rno válasza Peterhappy (#80037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem is kiüt. Akartam ma menni futni, de lehet ki se jutok az öltözőből. :Y Nem tudom mi ez, sosem szokott ennyire megütni, nyáron is 40 fokban szoktam futni. Talán túl hirtelen jött.

Buliban hasznos! =]

(#80050) jimpo válasza stefyY (#80047) üzenetére


jimpo
aktív tag

Vízzel üzemelnek... Napi 5 liter saccper jelenleg, ~ 2 óránként 3 deciliter.

Ha száraz a torkon az eléggé rosszul esik, így legtöbbször mikor megyek futni 2 deciliter fix.
Ha kevés meg útközben töltögetem. Hosszú távokra, tempóra extra mennyiséggel készülök. :U Reggel, hajnalban különösen fusztrál a szárazság. :B
Általában jól felmérem a helyzetet, lötyögni nem szokott a folyadék bennem. :))

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.