Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) tomcica válasza stranger28 (#5746) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem szorul be,mert nincs ido dumalni,csak futni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5752) stranger28 válasza cekkk (#5750) üzenetére


stranger28
addikt

Nem a fszt nem. ;]

(#5751) tomcica: :DDD Lehet az lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5753) gombi01 válasza szki (#5744) üzenetére


gombi01
tag

Szki: Sàrvàron màr nem lesz ilyen dög meleg... Jò kis pàlya van ott, közèptàvon azzal a kapatòval, de legalàbb lehet fürdözni utàna egyet. Csalàdbaràt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5754) szki válasza gombi01 (#5753) üzenetére


szki
őstag

Igen. Melegben nem szívesen futok 10 km-nél hosszabb versenyt! 10-14 C fok optimális nekem félmaratoni versenyt futni. Bár idén 3 versenyt is 26-28 C fokban futottam meg. Az a keszthelyi különösen nem ízlett nekünk :)
Sárvárt szeretem! Márciusban, és novemberben is tartanak félmaratoni versenyt. A nevezési díj fejében meg sokat adnak! Nem ilyen BSI-féle lenyúlás :)
Nekem picit sűrű lesz az őszi versenyszezon: 10.20.: Kanizsa 21 km. 10.27.: Bagod 21 km. 11.09.: Sárvár 21 km. Még szeptemberben lenne egy 18 km-es terepfutó verseny Tekenyén. A sárvári versenyt tervezem komolyan venni. A többin úgyis bezavarnak a haverok :D És persze még 1-2 buli futóverseny be fog jönni. Meg a szilveszteri hegyi futás :)

(#5755) cekkk


cekkk
veterán

http://index.hu/tudomany/2013/08/08/megint_itt_a_rovarinvazio/

Ráadásul vegetáriánus vagyok, nem akartam lenyelni”
Ezen össze szartam magam :C :C

Na meg volt 37fok, jó volt, hányás közeli élmény, de legyűrtük :DDD

(#5756) stranger28 válasza cekkk (#5755) üzenetére


stranger28
addikt

Mennyi bajuk van ezeknek a pöstieknek. ;]

(#5757) #72042496 válasza cekkk (#5755) üzenetére


#72042496
törölt tag

"allergiás tüneteket okozhatnak fehérjetartalmuk révén"
Szóval van bennük fehérje? :D

Én még dögrováson vagyok a lábammal, elmentem úszni. Adta. :)

[ Szerkesztve ]

(#5758) concret_hp


concret_hp
addikt

nah megnéztem a sportsdirect boltot, hát rendelni még olcsóbb tőlük :D igaz a méretet meg lehet nézni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5759) tomcica válasza stranger28 (#5756) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de komolyan :K minel tobb a kenyelem,penz,luxus annal nyamnyilabbak lesznek az emberek,uj cipo,rekontan palya egy szigeten,klimatizalt irodak,tomegkozlekedes kerekpar helyett,5perc alatt szinte barmilyen kaja megrendelese afenebe :DDD

nincs picsogas,a multkor futottam mezitlab a fuvon 2x mehecske csipte meg a talpam,ez van...tuleled? nana! kicsit kenyelmetlen,az tuti...es?! eleg a metroszexualis nyeglesegbol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5760) Alg válasza tomcica (#5759) üzenetére


Alg
veterán

Nálam ez horgászat miatt szokott lenni, mikor kimegyünk éjszaka a Tiszához:
- Nem féltek ott egyedül a sötétben?
- Nem fáztok?
- Egész nap ott ültök a földön?
- Nincs sok szúnyog?
stb...

Nem, nem, rakunk tüzet, igen, de van sok, megszoktuk, majd elmúlik...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5761) kk831228 válasza Alg (#5760) üzenetére


kk831228
addikt

Azért kíváncsi lennék hogy szokod meg azt a mennyiségű szúnyogot. :U Aki azt mondja hogy megszokja az még nem volt este a Tiszánál... :N :N Mondjuk a parton lehet nincs annyi mint az addig vezető úton az erdőben... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5762) cekkk válasza kk831228 (#5761) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor te sem ültél még ki vadászni mondjuk :D Ha valamit elakarsz érni elviseled, ha meg nem akkor nem.
Öregem hobbija a vadászat ő ül nyugodtan és nem zavarja, én meg a falat vakarnám már legszívesebben ilyenkor, csak hát kussba és mozdulatlanul kell lenni, na nem is sokat megyek ki vele olyankor amikor szúnyog invázió van :DDD

(#5763) #72042496 válasza cekkk (#5762) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idén azért volt olyan szúnyoginvázió, hogy a cserkészek is úgy dolgoztak, hogy az egyik végezte a feladatot, a másik kettő pedig a szúnyogokat hajtotta - pedig ők nem kényes gyerekek.

Én is jöttem haza túráról úgy, hogy csak a bal lapockámon volt 61 csípés (pedig 99%-ban takarta a táska), a lábamon pl. meg se lehetett számolni, az úgy nézett ki, mintha felhólyagosodott volna az egész. Felhőben támadtak, még az ujjaim végét is kicsipkézték. Gyakori volt a hetet egy csapásra is. Megnézném, így meddig marad mozdulatlanul a vadász ismerősöd.

Ez konkrétan a június 22-i hétvége volt a Budai-hegységben.

[ Szerkesztve ]

(#5764) szki


szki
őstag

Nem tudom merre futkorásztok Ti, de én szúnyoggal alig találkoztam idén. Talán csak mikor az erdőben futottam, és meg kellett állnom egy 2 betűs kitérőre. De futás közben nem csipkednek :) Kullancsba se futottam bele, pedig terepen is futok (erdő teli patakkal, és tavak mellett).

tomcica: jaja, kényelmesek az emberek. Meg satnyul az emberiség genetikája...

Más: a tegnapi 10 km terepfutás után ma 10 km aszfalton. Csak laza alapozás.

[ Szerkesztve ]

(#5765) cekkk válasza #72042496 (#5763) üzenetére


cekkk
veterán

Ameddig ott van addig(2-3 óra), mert muszáj a magaslesen nem zörögni és mocorogni.
Hobbis ember, és szereti amit csinál így elviseli.
Ha nem hiszed el bátran ülj ki vele. :K

(#5766) Alg válasza szki (#5764) üzenetére


Alg
veterán

Szúnyoggal itt annyira én sem, kullancs volt, de lehet nem kellett volna rövidnadrágban derékig érő fűben mászkálni ;] ellenben a legutóbbi túrán a legyek már borzasztóan idegesítettek (az a kis apró, ami folyton a füledbe/szemedbe akar belerepülni...)

Szerk: off
Szerk2: igen, szoktam fürdeni :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5767) stranger28 válasza tomcica (#5759) üzenetére


stranger28
addikt

Teljes mértékben egyetértek.

Vettem egy ilyen 6k-s pulzusmérőt Decathlonban, kiderül mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#5768) #72042496 válasza cekkk (#5765) üzenetére


#72042496
törölt tag

A magaslesen lehet, jobb, nem tudom. A Tiszánál sem tudom mi van, de ott, akkor, abban az erdőben kibírhatatlan volt, azelőtt és azután se láttam még csak hasonlót sem. Mindenesetre én szúnyog nélkül sem tudnék ennyit egy helyben maradni, még a gép előtt is csak úgy megy, ha közben csinálok valami hasznosat. (Trollkodom a fórumon. :D)

[ Szerkesztve ]

(#5769) Aristeus válasza stranger28 (#5767) üzenetére


Aristeus
tag

Mi a pontos típusa? Esetleg tudnád linkelni?
Várjuk a részletes beszámolót!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#5770) stranger28 válasza Aristeus (#5769) üzenetére


stranger28
addikt

Írok majd róla akkor egyet logoutra.

(#5771) cekkk válasza #72042496 (#5768) üzenetére


cekkk
veterán

Őt meg ez kapcsolja ki, ez nyugtatja meg. Elég kevés disznó van felénk szóval nem minden este megy haza eggyel, de ki megy csöndbe van, nem keresik, gondolkozik, élvezi. Kit mi kapcsol ki. Én is hülye vagyok, hogy 37 fokban futok de jól esik és élvezem, míg másnak meg nem :DDD

(#5772) szki


szki
őstag

Az atlétikai VB programja: [link]
Lesznek érdekes futó számok :) Kár, hogy a 800 méter legjobbja, azaz David Rudisha sérült éppen, és nem láthatjuk futni. Ahogy ő fut, számomra az a futómozgás : [link]

(#5773) tomcica válasza szki (#5772) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En mivel hobbit meretu vagyok,ellennek a Heile mozgasaval is

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5774) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Mi a vélemény az Asics GT2000-ről? El lehetne hozni holnap 28k-ért. Sajnos hamarosan mindenképp új cipő után kell nézzek, a Phoenix nem volt olyan tartós, mint szerettem volna, érzem a csillapítás megy ki belőle, már eléggé kitapostam szegényt.
Lenne még Pega 29 20k-ért, és Lunarglide 24-ért. Utóbbit felpróbáltam, nekem nagyon rugacsnak tűnik ez a talp, nem tart meg, csak lötyögök benne, talán kisebb tömeghez tervezték.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5775) DBAtti válasza DBAtti (#5774) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Bocsánat, kicsúsztam a szerkesztésből.
Szóval ami elsőre így szimpatikus volt a GT-ben, hogy a Phoenix5-ben megszokott stabilitást még felül is múlja, és keményebbnek érződik mindenhol, úgy érzem erre lenne szükségem, talán vékonyabb, vagy keményebb benne a géles rész, de nagyon megvolt az érzés.
Viszont a Phoenixet is 28-ért vettem (akkor semmi kedvezmény nem volt rá), szerettem is nagyon, de nincs benne több ~600km-nél. Használható még, de messze nem olyan, mint új korában.

Azt hiszem csak megerősítést várok, és úgyis megveszem... :U Ha van vele valami probléma, azért hallgatok rátok :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5776) tomcica válasza DBAtti (#5775) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az Asics GT szeria mindig jo volt,hozta a megszokottat. GT 2150,2160 sot az 1150,1160 szeria is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5777) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Olvasgatva a topikot, eldöntöttem, h ma direkt nem este megyek futni, kell ez a meleg általi terhelés.
Az eredmény 4.97 km, pontosan 5:00 perces km átlag, mindez 29-30 fokos levegővel, napsütésben.
Direkt nem akartam nagyon nyomni, bár a végére már így is kivoltam, nem is igazán fizikailag, hanem szimplán a melegtől.
Minden esetre ezzel elégedett vagyok. :) Utólag összességében jól esett.
Közeben párszor eszembe jutott, h biztos hülyének néznek iylen melegben futni :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5778) stranger28 válasza PazsitZ (#5777) üzenetére


stranger28
addikt

Venni kell egy nagy levegőt, és jól beleszarni mit gondolnak. :DDD

(#5779) deicide válasza stranger28 (#5778) üzenetére


deicide
veterán

Azon a szakaszon, ahol nem terepen futottam a tegnapi terep félmaratonomat, ott engem is biztos GYP-snek néztek hosszú ujjúban, hosszú cicanadrágban :DDD
Egyéni csúcs lett, 400m feletti szintkülönbséggel nem is olyan vészesen rossz idő.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5780) stranger28 válasza deicide (#5779) üzenetére


stranger28
addikt

Hát mert az is vagy, ha azt vettél fel ilyen időben. ;]

(#5781) deicide válasza stranger28 (#5780) üzenetére


deicide
veterán

Amikor indultam még hűvös volt és erős szél, aztán 1 óra után kisütött a nap, akkor már kicsit sok volt a hosszú cucc, de hát ez van. :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5782) tomcica válasza deicide (#5779) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo csak szorgalmasan :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5783) szki válasza deicide (#5779) üzenetére


szki
őstag

Hosszú cuccot vettél fel tegnap?! Én 10 C fokban veszek fel esetleg :) Szép futás! :R

Én meg nyomatom az alapozó kilométer gyűjtögetést. Meg nézem az atlétikai VB futószámait :)

(#5784) Alg


Alg
veterán

Ma "keresztedzettem" (ez a szépített változat... igazából csak a héten kihagyott futásokból próbáltam valamit bepótolni...)

26 km, Piliscsabáról be BP-re, annyira nem viselt volna meg a dolog ha nem fájt volna a fejem egész nap... :( A Szénáson a szél sem tett jót neki. Haladni sem tudtam úgy ahogy egyedül, jött 2 barátom is velem, nem lehetett rohanni.

Apropó, evést valahogy össze kellene raknom, egész nap 2 sajtos stanglis szendvics, 2 csoki, pár falat sütivel voltam, ez nagyon kevésnek tűnik... (ivást is, 1 liter víz egy fél literes kóla fél liter narancslé fogyott, ez is kevés)

Jah, persze pulcsit vittem, sőt esőkabátot meg kamáslit is :DDD csak tudnám minek... :U (plusz súlynak, nehezítésül ;] )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5785) stranger28 válasza Alg (#5784) üzenetére


stranger28
addikt

Egész nap 2 sajtos stanglis szendvics, 2 csoki, pár falat sütivel voltam, ez nagyon kevésnek tűnik...

Létező legrosszabb kaják kb. sportolni. Szóval még, ha csak kevés lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5786) safran154


safran154
újonc

sziasztok,

Újpest körül ismertek ingyenesen, bármikor használható futópályát?

(#5787) Alg válasza stranger28 (#5785) üzenetére


Alg
veterán

Nyitott vagyok a javaslatokra, hogy mit vinnétek egy egész napos túrára, ami
- elfér a hátizsákban
- nem romlik meg egész nap a melegben
- elfogyasztható útközben
- nem kerül egy vagyonba

Kb. a gyümölcs jut eszembe csak (friss vagy aszalt)

Azért 30+ km-en már számít(hat)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5788) stranger28 válasza Alg (#5787) üzenetére


stranger28
addikt

Gyümölcs, zabpehely (vízzel be tudod tolni útközben, így ki se szárítja a szád), valami olajos mag, fehérje(;]), szőlőcukor, teljes k. kenyér, valami nem hirtelen megromlós zöldség, stb. tomcica is javasolt valamit múltkor, ami tele van fehérjével. Szóval lehet bőven válogatni.

(#5789) Alg válasza stranger28 (#5788) üzenetére


Alg
veterán

:R
Alapvetően a szendvicset teljes kiőrlésűből szoktam csinálni, csak most sehol nem találtam normálisat :((( és nem volt kedvem végigjárni a fél kerületet érte.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5790) stranger28 válasza Alg (#5789) üzenetére


stranger28
addikt

Hát én vagy magamnak csinálom, vagy itt nem messze van egy pékség, ott pont lehet kapni. Mondjuk eleinte át akartak bszni barna kenyérrel, de mondom az nem kell, mert nem ugyanaz. Utána már lett ilyen is. :DDD

Zabpehely a legjobb amúgy, olcsó, jó, nekem az íze is bejön. + Lehet variálni, hogy vízzel eszed vagy simán. :D

[ Szerkesztve ]

(#5791) concret_hp válasza stranger28 (#5790) üzenetére


concret_hp
addikt

a vízzel vagy simán igen komoly variálás :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5792) Alg válasza concret_hp (#5791) üzenetére


Alg
veterán

Jobb oldalt rágod vagy bal oldalt... ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5793) stranger28 válasza concret_hp (#5791) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen más az íze. :D Amikor egész nap azt eszek, muszáj valamit kitalálni. :DDD

(#5794) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valaki akinek lúdtalpa van és úgy fut vagy kerékpározik? Tegnap voltam egyet futni lúdtalp betét nélkül de eléggé meghúzódott a talpam, kerékpározáshoz szoktam hordani, ott nem szokott különösebb gond lenni, de az orvos azt tanácsolta, hogy sporthoz külön betétet kell venni. Ki mit tud erről?

(#5795) stranger28 válasza Vasinger! (#5794) üzenetére


stranger28
addikt

Igaz csak félig vagyok a te embered, de hátha.
Nekem volt olyan lúdtalpam, hogy még járni is necces volt. :DDD De azóta már megerősítettem és én úgy kezdtem futni egy fos csukában, betét nélkül, hogy ott már nem fájt. Előtte gépen mozogtam. Most amikor nem rég vettem rendes cipőt, kérdezősködtem egyébként, hogy mi legyen, és elvileg elég egy olyan cipő, ami jobban tartja a lábad, merevített. De aztán kiderült, hogy nekem már nem igazán kell ilyesmi szerencsére.

Orvos nekem is ezt mondta anno, én megvettem a sporthoz valót az utcaiba a tartósság és a csillapítás miatt. De sporthoz nem használtam, mert járni is fájdalmas volt a betéttel is, csak máshol, mint nélküle. Hurrá. :DDD Kerózáshoz meg pusztán nem látom értelmét, mert úgyse teli talppal csapatod. Szóval az jó lehet mozgásnak.

Én a helyedben ugyanezt csinálnám, hogy előbb kicsit felhozni, aztán már bátran lehet menni betét nélkül futni.

[ Szerkesztve ]

(#5796) Vasinger! válasza stranger28 (#5795) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor jön a 40 milliós kérdés:
Hogyan sikerült megerősítened a talpizmodat? :D Nekem azt mondta a doki, hogy ez életem végéig ilyen lesz, nincs rá gyógymód.

Biciklizéshez, futáshoz és járáshoz is kell, különben egyből meghúzódik a talpam. Biciklizésnél nem telitalppal tekerek, mivel SPD-s ciőm van.

(#5797) stranger28 válasza Vasinger! (#5796) üzenetére


stranger28
addikt

Azzal a tornával, amit adott az orvos egy lapon. Neten is biztos fennvan, ha te nem kaptál. Plusz elég sokat voltam/vagyok mezítláb súlyokkal, utcai cipőben pedig mindig ott volt a betét, az is teszi helyre szépen. Még a teljes sztorihoz az is hozzátartozik, hogy én fájó lábbal is sokat járkáltam mielőtt még voltam a dokinál, szóval alaposan túl volt terhelve a talpam, mondhatni muszáj volt erősödnie valamennyit. Meg ugye időpontot se másnapra adnak...

Ez érdekes, mert nekem azt mondta az orvos is, meg a nő is, aki a betétet mérte, hogy csináljam a tornát és határozott javulás lesz. Arra nem tértünk ki, hogy teljesen elmúlik-e, gondolom nem, és erre értette a te dokid.

[ Szerkesztve ]

(#5798) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem van ilyen lapom, holnap lefényképezem aztán feltöltöm, úgyis van egy-két kérdésem ezzel kapcsolatban nekem is.

(#5799) tomcica válasza Vasinger! (#5796) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abban igaza van a dokinak,hogy a ludtalp nem fog elunni,viszont az erosito gyakorlatokkal ugy be tudod edzeni,hogy kesobb egy stabil/pronalo cipovel szepen sportolhatsz,akar versenyezhetsz is.A kulcs a fokozatossag es rendszereseg.Ezen gyakorlatok koze tartozik tobbet kozott: labujhegyen setalas,sarkon setalas,valtott labu szokdelesek (youtubeon "bounds" neven talalod) eloszor fuvon,majd kemenyebb terepen.
Ugralokotelezes labujjhegyen,mezitlab setalas,kocogas homokban.Terepen turazas (ide kell a pronalo cipo) majd kesobb mar kocogas is.

Eccentric drops lepcson,leengedve negativba es onnan felpipiskedni,ezt en naponta csinalom meg most is,pedig futottam mar eleget.

Gumiszallagal erosito torna,ez olyan mint a rehabilitacios torna.

Barmiko setalsz/kocogsz tudatosann FIGYELJ oda a formadra,ahogy lepsz,ez is rengeteget korrigal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5800) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

Angolul van,de azert konnyen ertheto,nehany gyakorlat futoknak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.