Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) PazsitZ válasza tomcica (#5643) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát ezt olvasgatva annyira már nem érzem rosszul magam :)

Hozzá kell tennem bőven én is 5 felett 5:30-nál voltam eleinte.
Meg is néztem, tavaly május környékén kezdtem és eleinte 1.5 kilométeren hoztam 5:00 és 5:30 között ingadozó időt én is.
Tavaly még nem nyomtam annyira szorgalmasan, télen az idő miatt csak ritkán.
Idén viszont már valamivel komolyabban vettem, bár számomra még mindig csak testmozgás-hobbi.
De éppen most e hónap végére sikerült bemennem 4:30 alá ~3 (2.94) km-en.
Jó lenne lemenni majd 4 közelébe :)
És akkor én itt még 3km-es távról beszélek csak :B .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5652) tomcica válasza PazsitZ (#5651) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugye-ugye? Halad ez ha csinalja az ember,en sokszor mondogatom a tanitvanyoknak hogy ne korlatozzak magukat,ne feljenek attol hogy lesz ido amikor 3.30as ezreket fognak futni,mert az elme komoly akadaly tud lenni ebben,elhiteti az emberrel hogy nem tudja meg megcsinalni es akkor esely nincs ra.Egyutt kell ezt is fejleszteni az izommal,tudovel,errendszerrel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5653) concret_hp válasza cekkk (#5627) üzenetére


concret_hp
addikt

sokan a bringaúton is sétálnak, hiába van felfestve egyes helyeken 20 méterenkétn a bringa az útra, meg a 10 centi széles sárga csík. aztán meglepődnek, ha valkai túl közel húz el mellettük ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5654) cekkk válasza concret_hp (#5653) üzenetére


cekkk
veterán

Azon már meg sem lepődök :DDD

De futópályán sétálni na az kiveri a biztosítékot :D

De még egy dolog ami tényleg zavaró ha az emberek 99% egy irányba fut akkor az az 1% miért érzi magát jobbnak és muzsály neki szembe futnia a többi emberrel főleg azon a keskeny kis pályán? :((( :W

(#5655) tomcica

Én a pályán még ha edzés sem volt akkor is a legszélsőn futottam, hogy ne zavarjak senkit a tempómmal. :B

[ Szerkesztve ]

(#5655) tomcica válasza concret_hp (#5653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk is elofordul olyan,hogy lejonnek a tobbi klubbol (birkozok,asztalitenisz stb.) foleg nyaron alapozni es az elso palyan futnak csoportostul,mi meg van hogy epp valami konkretat merunk,resztavozunk na olyankor en rajuk szoktam uvolteni futva,hogy: "HOPP-HOPP,meg hogy HALLO" valoszinuleg jo a hangsuly es a hangero,mert altalaban a kovetkezo korben letakarodnak a kettes v. harmas palyara.

Veletlen konyekkel azert nem szoktam bordan csapni senkit sem,oda meg nem fajult...mondjuk epp meselem a skacoknak hogy palyaversenyen 800-1500-on van am konyokoles rendesen (az mellett hogy veszett gyorsan kell futni es ritmust valtani)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5656) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Egyébként tök jó olvasni ezt a topicot. :)

(#5657) stranger28 válasza cekkk (#5654) üzenetére


stranger28
addikt

Mindig vannak ilyen kis lázadozó gyökerek. Éngem nem érdekel, én ott futok, ahol akarok, többi ember csak értem él, ez van, lehet menni máshova. Mind ismerjük a típust.

(#5658) #72042496 válasza cekkk (#5654) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyszer én is futottam szembe (nem csúcsidőben, és odafigyelve a többiekre), és egyébként jó, mert olyan, mintha teljesen új helyen lennél. Aztán maradtam a hagyományos iránynál; az sem unalmas.

A muszáj pontos jé. Bocs, csak ez egy olyan hiba, ami zavar és szoktam érte szólni.

[ Szerkesztve ]

(#5659) cekkk válasza #72042496 (#5658) üzenetére


cekkk
veterán

Semmi gond, igazad van, rosszul írtam :B :R

Az oké, de pl én a bal szélén futok a pályának, mert ott kicsit keményebb és nem süllyed el a talpam abba a szivacsba vagy mibe és elég fura amikor kerülgetni kell az embereket akik szembe jönnek :((

[ Szerkesztve ]

(#5660) Alg válasza cekkk (#5659) üzenetére


Alg
veterán

ami tényleg zavaró ha az emberek 99% egy irányba oldalon fut akkor az az 1% miért érzi magát jobbnak és muzsály neki bal oldalon futnia ;] :P

Ligetben én is ellenkező irányba futok mint a legtöbben, de ott elférünk bőven :)

Szerk: és még jobb is körönként egyszer szemből elmenni egymás mellett, mint folyton előzgetni/hátra figyelni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5661) #72042496 válasza cekkk (#5659) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazad van, nekik jó előre illene lehúzódni, én is úgy csináltam. Az óramutató járásával ellentétes a megállapodás szerinti irány.

(#5662) cekkk válasza Alg (#5660) üzenetére


cekkk
veterán

Itt két ember nem fér el egymás mellett kényelmesen szerintem(nem tudok barátnőmmel úgy futni, szerintem keskeny hozzá), legalább is én nem érzem annak, aki meg gyorsan fut az általában a jobboldalon halad vagy a pálya mellett így ha én baloldalon vagyok akkor nem kell kerülgetni engem, hanem tud gyorsan tovább haladni ;] :P De a jobb oldali része a pályának annyira puha, hogy nem kényelmes, inkább boka kifordító. :N

(#5663) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vannak azok a napok amikor le kell menni az aljaig (es gyakran meg az sem eleg) a mai egy ilyen volt,9.00 palya a nap mar kezdte a pokoljarasat,rohamosan melegedett... 2km tempos bemelegito,gyorsitok

8 x 300m (piheno csoffadt kis 100m lassu futas kb 30-35mp) 5db 46mp 3db 45mp

1km lassu futas mezitlab a fuvon

Ekkor megjelentek a birkozo haverok,mondom mi baj lehet megyek veluk amit epp mennek, 2 x 800m (piheno 30mp allo) 2.24 - 2.42 en voltam az iramado (3 perces ezer es 3.20-as ezer ritmusa) 1perc allo piheno es eros 400m szinten elorementem 65s (34 es 31 nekem) aki jott velem annak pontos 34-34 = 68s ahogy kerte is

kifutas haza,ha azt mondom a 4.ik 300m utan mar fajt az osszes akkor meg se kozeliti azt amit ereztem,meg most is beleborzongok ha eszembe jut a 8db (foleg a 7-8.ik :O )

melora fel :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5664) #72042496 válasza cekkk (#5662) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lehúzódást úgy értem, hogy a murvára, vagy a macskakőre. :)
A rekortán keskeny, meg szerintem már elég pocsék is.

(#5665) Alg


Alg
veterán

Ezen jót mosolyogtam - "Design" mint futócipő-választási elem :DDD (Mondjuk szerintem a Jazz fekete-narancs színezése ebből a szempontból is nagyon eltalált)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5666) #72042496 válasza Alg (#5665) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dívány.hu bazzeg, számítógéptesztet nem akarnak írni? :))

(#5667) cekkk válasza Alg (#5665) üzenetére


cekkk
veterán

Komoly cikk :D

a margitszigeti futópályán bevált, a második kerületi Sporttelep futópályáján már nem éreztem annyira puhának

Mert a margitszigeti a pálya olyan mint a sár, futsz és elsüllyed a lábad benne, persze, hogy ezt puhábbnak érzi mint egy rendes pályát.

Én vissza sírom a debreceni atlétikai pályát, mert ott a rektorán valóban baromi jó volt :K

(#5668) tomcica válasza Alg (#5665) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jajj nekem,aztan meg ilyen miatt jonnek a serulesek es problemak.Nalam a design az UTOLSO a sorban,kepes vagyok meg akar noi szinu cipoket is felvenni,ha jo a meret es nagyon le vannak arazva,akar pirosat es lilat is (na jo a rozsaszint azt meg nem ;] ).Ugyis tiszta por lesz a foldesuton,fuvon hiszen nem csak palyan futok bennuk.
A Ride 5 az egyik legjobb cipo ami jelenleg a polcokon van (a sajat kategoriajaban).Akinek barmi ketelyei vannak efelol nezzen ra a Runners World-re es Forumra,nem hiaba dijaztak olyan magasan.
Az egyik legkenyelmesebb cipom,ugy hivom: "pihe-puha lagysag" kozben meg siman fel lehet benne kapni 2.55-re az ezres tempot,vagy 27-re a 200-as resztavokat,nem sok cipo tudja ugyanezt,ennyiert.Mondjuk most epp az ASICS DS trainert dicsoitem,jovo heten ismet decathlon kozelben leszek,ha meg van learazva veszem meg egyet abstartban,elteszem dobozostol a 2014/15 szezonra :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5669) Alg


Alg
veterán

Apropó leárazás, ma az Adidas outletekben minden futócipő további -30% (outlet árhoz képest)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5670) lorcsi


lorcsi
veterán

(#5671) cekkk válasza lorcsi (#5670) üzenetére


cekkk
veterán

Pár hozzászólással fentebb már volt ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#5672) lorcsi válasza cekkk (#5671) üzenetére


lorcsi
veterán

na jóva' ...:D
én kiteszem a szívem is és megy a szemrehányás ;] :D

#5673: csak a mindkét oldalon használt ami megfelel..jól írja cekkk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5673) stranger28 válasza lorcsi (#5672) üzenetére


stranger28
addikt

Valaki adjon egy zsebkendőt. ;]

(#5674) cekkk válasza stranger28 (#5673) üzenetére


cekkk
veterán

Használt jó lesz? :P ;]

(#5675) tomcica


tomcica
Topikgazda

Egy kis buszkelkedes,az iment futott ki az egyik klubtars (aki velem fut,amit en is) 18.43-at 5K-n,eddigi legjobbja tavasszal 19.23 volt,massziv egyeni rekord es gyanitom az iden ez meg nem a vege :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5676) cekkk válasza tomcica (#5675) üzenetére


cekkk
veterán

Innen gratulálunk neki :C :R

(#5677) tomcica válasza cekkk (#5676) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyszer fel kellene mennunk a Margit szigetre egy kopkodos iramot tolni,ha nem mas hajnalban amikor nincsenek sokan a palyan ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5678) cekkk válasza tomcica (#5677) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor majd biciklivel követlek titeket :DD :DDD

De ha jössz/jöttök szólj és egy ilyen öröm futásban benne lennék :K

(#5679) TripleB


TripleB
senior tag

No kérem. Lesz.rom az ilyen-olyan cipőfűzőket, a szigszalagos módszer bevált. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5680) tomcica válasza TripleB (#5679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezt szeretem,a megoldast keresni nem a kifogast :R
ahogy a szolas is mondja: "a cserkesz nem lop,hanem szerez" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5681) concret_hp


concret_hp
addikt

mit kéne csinálni, hogy kevésbé érkezzek a sarkamra futáskor? van vmi gyakorlat ami rávezet arra, hogy ne sarokra érkezzek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5682) Alg válasza concret_hp (#5681) üzenetére


Alg
veterán

Helybenfutás, egyhelyben pároslábú szökdelés (esetleg ugrálókötél), térdemelés-sarokemeléses lassú futás én ezeket csinálgattam az elején amíg nem erősödött kicsit meg a vádlim.

Kb arra kell gondolni, hogy helybenfutásból (ahol ugyebár nem tudsz sarokra érkezni) kicsit bokából előredőlsz (nem csípőből) és akkor természetes módon el fogsz indulni előre

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5683) stranger28 válasza concret_hp (#5681) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem anno belebszott a tesitanár hegyes kavicsokat. :DDD

(#5684) tomcica válasza concret_hp (#5681) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyik jo gyakorlat,ami erositesnek sem utolso,ha mezitlab kocogsz fuvon v. homokban (a lenyeg h valami puha feluleten) es nem odafigyelsz hogy a sarkad ne erjen le...az elejen 4-500m eleg is naponta,en a futas vegen v. pihenokent kozben szoktam vegezni meg most is a mai napig

ugralokotel nagyon jo dolog napi 10perc eleg is (szepen felnovelve 1percol) megerosit mindent ami szukseges

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5685) szki válasza concret_hp (#5681) üzenetére


szki
őstag

Még javasolnám a meredek dombon való felfele futást. Míg lefele lazán, sűrű apró léptekkel. Ez a lépéshosszot is javítja, mert magasra kell emelni a combodat. És a karmunkát is javítja. Továbbá a sprintek is jók, mert akkor szinte tényleg csak a lábfej elülső része érintkezik a talajjal. De legjobb a mezítláb futás tényleg.

(#5686) csiben1


csiben1
tag

400m-es kör salakpályán, a hosszt a pálya legbelső sávjában, középső vagy külső sávjában mérik?

You can walk straight through hell with a smile

(#5687) #72042496 válasza csiben1 (#5686) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legbelső szegélytől 30 centire.

(#5688) cekkk


cekkk
veterán

Fővárosiak figyelem :D

Az aréna plázában nyílt sportsdirect, ha vóóót máánn akkor nem szóltam ;] :O :P :DDD

(#5689) TripleB válasza tomcica (#5680) üzenetére


TripleB
senior tag

Toltam is egy karikát :)
Durván meleg volt. ráadásul eszméletlen sok a bögöly. (csak terepen futok és sok a szarvasmarha errefelé )

(#5688) cekkk

Sajnos azt mondják, hogy gyér a választék és ráadásul nem is óccsóóó.
(remélem a biciklin nem rontottam el semmit :) )

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5690) cekkk válasza TripleB (#5689) üzenetére


cekkk
veterán

Dehogy is :DDD Köszi a segítséget :R

A debrecenibe voltam még és az elég nagy meg relatív olcsó és sok minden van. 2000-2500 ért vettem futó nadrágot pl. De cipőt ott nem szabad venni mert amiket eddig vettünk azt vittük vissza mert minddel gond volt.

Gondolom ide hozzák amit kint nem tudnak eladni.

(#5691) Apollo17hu válasza cekkk (#5690) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A Margitszigeten kezd eléggé eldurvulni a helyzet. Tegnap este 9 után voltam kinn, és annyi rovar volt, hogy a világítótestek közelében szinte harapni lehetett a levegőt. :( Szúnyog szerencsére azért nincs olyan sok.

Írtátok fentebb, hogy mi értelme ellentétes irányban futni? Nekem az a tapasztalatom (én a szokásos, óramutatóval ellentétes irányban futok), hogy a velem szemben jövőknek általában gyorsabb a tempója az átlagnál. Tehát valószínűleg azért "szembe" futnak, hogy ne kelljen a lassabbakat kerülgetni. (Másrészt így nem a futók hátát látod.)

(#5692) concret_hp válasza Apollo17hu (#5691) üzenetére


concret_hp
addikt

ha szembe mész a szokásos iránnyal, leglaább 3x anyni ember jön szembe, mint amennyit ki kéne kerülnöd, ha nagyon gyors vagy... max annyi sanszos, hoyg nagyobb hányaduk észrevesz szemből :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5693) Apollo17hu válasza concret_hp (#5692) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ezt nem értem. Ha szembefutáskor elhaladsz valaki mellett, akkor nem kell irányt váltanod. Ő is jobbra tart, te is jobbra tartasz, elfértek egymás mellett.

(#5694) cekkk válasza Apollo17hu (#5691) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor még lehet láttuk is egymást :DDD

Nekem az a tapasztalatom, hogy 10 vagy 20 emberből megy 1 vagy 2 szembe másokkal, én eleve a jobb szélén futok a pályának mert az keményebb mint a bal, gondolom a sok használat miatt is az jobban kopott, na most ha én a többséggel tartok akkor ne a többség kerülgesse és húzódjon le hanem az aki másképpen csinálja mert egy ember miatt ne a másik 20 kerülgessen ez az én véleményem. :R

Egyébként rengeteg a bogár ezért is mondtam azt, hogy hiányoznak a fecskék, mert a szúnyogot tudják irtani de ezeket a bogarakat nem :N

Én imádom a női fenekeket így nem probléma, hogy így látom őket :D :C

[ Szerkesztve ]

(#5695) tomcica válasza cekkk (#5694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felenk lenne csak egy nap ilyen problema,hogy kerulgetni kell a futokat annyian vannak :O itt alig futnak az emberek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5696) cekkk válasza tomcica (#5695) üzenetére


cekkk
veterán

De itt él vagy 2 millió ember, ahhoz képest kevesen futnak szerintem itt is, csak a szigeten összegyűlik a jó nép :DD

[ Szerkesztve ]

(#5697) #72042496 válasza cekkk (#5696) üzenetére


#72042496
törölt tag

"a jó seggű fehérnép" :D

(#5698) cekkk: Naná! :)

[ Szerkesztve ]

(#5698) cekkk válasza #72042496 (#5697) üzenetére


cekkk
veterán

Azért akad elég sok szép leányzó :D :DDD

(#5699) tomcica válasza cekkk (#5698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5700) tomcica


tomcica
Topikgazda

Csokol anyad Regina ;]

mai 9tol igen eros melegben,palyan: bemelegites
600m 1.31 piheno 800m kocogas (ez most a teljes piheno,eleg) 400m 56.3 (teljes piheno kb 1km kocogas eleg volt)

5x200m (piheno 150m kocogas) progressziv 29..28..28..28..26.6

konnyu futas es kifutas ossz 15km

idei leggyorsabb 400-am eddig,az elotte kifutott 600se kutya,alakul :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.