Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) -Pepe- válasza tomcica (#69994) üzenetére


-Pepe-
tag

Szuper szerkezet, acél az őrlő, ezért is vettem ezt. Már régóta fájt a fogam egy fa borsőrlő után. Egy életre szóló darab. :K
Fú, de nem ment a mai vége. 15 lett, tegnap 16. Hol melegem volt, hol hűvös volt a szél. Igazi taknyosító idő. Izzadtam, mint a versenyló, a vírus még eszegeti a habtestemet. 11 fok decemberben, ilyenkor, nálam, itt, Pepénél! :Y
Pattintok egy gyömbérteát. Vettem hozzá selyemfűmézet (1kg). Batáta, plusz kettő karaj, amikből pocaklakó lesz hamarosan. Hozzá cékla gazdagon. :K
Hazaérve 75kg, Pepe elfogy. :Y

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70002) Peterhappy válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt is gratulálok, elképesztően nagyot mentél! :R

(#70003) Alg válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


Alg
veterán

Grat!

Én most áldom magam hogy a hét első 4 napjában letudtam a tervezett heti km-t, ma egész nap esett, holnap-holnapután ez havasesővé/hóvá/hófúvássá(!) változhat, szóval könnyen lehet hogy marad a szobabringa futás helyett.

Jövő héttől meg jönnek "végre" a minuszok, bár itt a városban szerintem éppencsak fagyni fog hajnalban... (azért havas erdőben mégiscsak jobb futni a hétvégi hosszút mint sáros latyakban)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70004) tisn


tisn
addikt

ezt se gondoltam sracok, hogy egy kis kellemesen paras ido visszatart titeket a futastol. meg sem erdemlitek, hogy jo terdetek legyen :D

barcsak ne fajna, mennek reggel es delutan is :)

(#70005) margithid válasza tisn (#70004) üzenetére


margithid
veterán

Engem a megfázás tart csak vissza. Átázott ruhában nincs kedvem több mint 1 órát kintlenni.
Imkább sétálni megyek esernyővel :D

(#70006) -Pepe- válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó gyors voltál. :C
Rákerestem erre a pulled porkra, még nem találkoztam vele. Ez nagy finom eledel ahogy látom. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70007) inf3rno válasza -Pepe- (#70001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha szereted a mézet, akkor próbáld ki egyszer a gesztenye mézet. Egész más életérzés, mint minden más.

Buliban hasznos! =]

(#70008) inf3rno válasza Alg (#70003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha lesz valami komolyabb hóvihar, akkor elkezdem a saját edzéstervem. :D Már 65 kg alatt vagyok, és úgy érzem lebontottam, amit le kell. Szerintem volt egy csomó izom rajtam, ami korlátozott, ellentartott a normális futó mozgásnak. Kíváncsi vagyok milyen formában leszek, ha újra neki kezdek. Én a szar időnek csak örülni szoktam, mert a legtöbben otthon maradnak, még a kutyákat se hozzák ki és kocsi sincs annyi.

Buliban hasznos! =]

(#70009) inf3rno válasza margithid (#70005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esőkabát kell. Még a legolcsóbb dekás cucc is teljesen jó 1 órás futásokra. Inkább a meleg szokott gondot okozni, mert befülled. A Tomcica féle NASA cucc gondolom még pluszban szellőzik. Rá van írva ezekre, hogy mennyi ideig képesek tartani a vizet. Utána nekem ami van az percre pontosan elkezdett beázni. Úgyhogy ki van ez számolva, gondolom valami nano anyag lehet bennük.

Megfázásra a csősál a jó eszköz, azzal garantált, hogy nem fázol meg. Sapka még esetleg, ha a füled is érzékeny. Amire te gondolsz ázott ruhával az a tüdőgyulladás, az jóval komolyabb dolog, de az is simán elkerülhető akár esőkabát nélkül is, ha nem szakadó esőbe mész ki, és nem állsz meg egyáltalán. Akkor lehet tüdőgyulladást kapni, ha megállsz, kihűlsz és rádfagy az izzadtság. Azért kedvelem az olyanokat, akik leszólítanak utcán edzés közben, hogy régen láttalak, beszélgessünk fél órát, stb. Nem véletlenül nincsenek barátaim, nem szoktam megállni az ilyeneknek. :N :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70010) inf3rno válasza -Pepe- (#70006) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítólag nagyon jó. Nyugaton divat. Én már láttam sok főzős műsorban, illetve itt is szerepelt a főzős topikban. Bár oda csak az "elit" gurmék járnak. Nem mindenkinek jön be az a közeg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70011) -Pepe- válasza inf3rno (#70010) üzenetére


-Pepe-
tag

Egyszer venni fogok az biztos. Remélem ízre is kellemes lesz. A csősál érdekes dolog, nekem a nyakam sosem fázott. A lábam is gyorsan átmelegszik, miután bevizesedik, jó azért nulla foknál már nem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70012) Alg válasza inf3rno (#70009) üzenetére


Alg
veterán

Egy órát egy sima széldzseki is kibír ha jól le van kezelve Nikwax-al pl.
Havazással úgy vagyok, ha havazik akkor havazzon rendesen és legyen hideg utána, mert a bokáig érő latyak az nem nyerő, bármennyire is távol tartja a járókelőket.

Apropó hagymaevés+kaja+hófúvás: én már készülök a hétvégi hagymaleves-főzésre, saját alaplé mélyhűtőbe eltéve, kenyér megsütve hozzá...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70013) Peetta14


Peetta14
tag

Köszik…csak szitált az eső, meg így végeztem minden teendővel. Gyerekek mellől nem az időjárás határozza meg, hogy tudok-e menni. Ha lehet menni, megyek :)
Legolcsóbb dekás esőkabát/szélkabát, alatta póló meg egy dekás téli hosszú újjú. Sapka, csősál.
Streetkitchen pulled pork recept qrva egyszerű és elronthatatlan. Házi bucival büntet.

(#70014) inf3rno válasza Alg (#70012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Várjuk a receptet és a képeket!

Buliban hasznos! =]

(#70015) margithid válasza inf3rno (#70009) üzenetére


margithid
veterán

Cipő átázás is gond.

(#70016) tisn válasza margithid (#70005) üzenetére


tisn
addikt

akkor gond, ha setalni vagy bicozni kell hazaig. fiameknak rendszeresen van fociedzes, kb. 10 eves kora ota* zuhogo esoben, hoban, barmiben is, 1.5 ora. ilyen miatt nem faznak meg (az ugye baci vagy virnyak, jellemzoen zart helyen kapod el)

(* elotte meg velem barhol is. en ott tanultam meg, hogy mindegy milyen ido van, sportolni lehet kinn :)) )

es en is szoktam szidni magam 3 fokban esoben szelben futva (en nem hordok szeldzsekit meg ilyen uri huncutsagokat, igaz 40 perc alatt vegzek altalaban), hogy milyen hulye vagyok :)

(#70017) Peterhappy válasza inf3rno (#70009) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
Minek az embernek barát, !a itt a futótopik? :)

(#70018) tomcica válasza Peetta14 (#69997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70019) -Pepe- válasza Peterhappy (#70017) üzenetére


-Pepe-
tag

Mind a kettőre szükség van. A futótopik az ember második legjobb barátja. Sok jó futó nagy topikban elfér. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70020) -Pepe- válasza tisn (#70016) üzenetére


-Pepe-
tag

Én is úgy tudom, hogy vírushoz köthető. Még sosem fáztam meg sem esőben, sem hóban.
Persze senkit nem bíztatok, az egészség az első!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70021) inf3rno válasza tisn (#70016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez fél igazság, egy részük alapból jelen van csak az immunrendszer kordában tartja őket. Amikor lehűl a nyálkahártya, akkor jön el az idejük, és felszaporodnak.

Buliban hasznos! =]

(#70022) ladybug válasza tisn (#70016) üzenetére


ladybug
őstag

Határozottan egyetértek veled. Idejét sem tudom, hogy mikor voltam megfázva.
Mondjuk pedagógus lévén sokszorosan ki vagyok téve mindennek, de beteg utoljára a Covid miatt voltam. Előtte pedig sok éve.
Az biztos, hogy amióta futok, bivalyerős az immunrendszerem.

Főzés: Pulled Pork ugyan nem kerül az asztalra, mert disznóhúst szinte csak szökőévenként eszünk, de Pulled Chickent csináltam többször is.
A szósz a következő: mustár, kevés ketchup, szójaszósz, sült csirke fűszerkeverék. Ebben pácolom pár órát a csirkemellet, majd megsütöm. A szószból teszek félre egy kicsit.
Amikor megsült a csirkemell, szétcafatolom villával, összekeverem a maradék szósszal, majd kicsit átpirítom serpenyőben. Utána különféle módon lehet enni - hamburgerbuciban, rizs vagy krumpli mellé vagy salátával.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70023) inf3rno válasza ladybug (#70022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerinted ezt lehet forró levegős frittőzben is? Akarok venni valami gépet, ami megsüti a cuccokat mellettem, és nem kell lemennek a konyhába miatta, meg ha költözök, akkor is magammal tudom vinni.

Buliban hasznos! =]

(#70024) Peterhappy válasza inf3rno (#70023) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha ezek a legfőbb kritériumok, akkor Neked nem forró levegős fritőz kell, hanem egy barátnő ;]

(#70025) tomcica válasza Peterhappy (#70024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

forro baratno ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#70026) inf3rno válasza Peterhappy (#70024) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megsüti ő, csak túl messze van, nem találkozunk minden nap.

Buliban hasznos! =]

(#70027) #76500480


#76500480
törölt tag

Hogy mondják ezt? Extra laza [kép] Előző napokon ilyennel töltöttem fel [keltteszta olivaolajjal, trappistaval] Fonás, hajtogatás nem az erősségem :B Ma meg nutellas kalács készült feltöltésre. :DDD Hétköznap különben csak kovászos kenyeret eszem mert az nem puffaszt fel -3-4s/km ;)

[ Szerkesztve ]

(#70028) Peterhappy válasza inf3rno (#70026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ehhhh, az nem jó...
Van Airfryer totyik, kérdezz rá esetleg ott, hátha!

(#70029) Agony válasza inf3rno (#70023) üzenetére


Agony
aktív tag

Airfryer olyan mint a disznózsír... mindenre jó. ;] Nálunk amióta megvan, gyakorlatilag nem volt használva az elektromos sütő. Még fogyasztás szempontjából is sokkal jobb, mert ugyan 2150W az Airfryer és 2200W a sütő is, de Airfryert gyakorlatilag nem kell előmelegíteni. Lazacot pl. belerakom, 15 perc 180 fok, megfürdők és kész. Édesburgonyát is nagyon szépre megcsinálja, nem szárítja ki. Extra előny, hogy mosogatógép nélkül is kb. 2 perc alatt elmosható. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#70030) ladybug válasza inf3rno (#70023) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem senmi nem szól ellene, hogy miért ne menne forró levegős frittőzben.
Én légkeveréses sütöben sütöm. Az majdnem ugyanaz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70031) LanyUs válasza tisn (#70016) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is ezt tapasztalom. Hajnalban már 20 perc után vizes mindenem. Soha nem betgedtem le ha mozgásban maradtam. Évek óta így nyomom, vitamin is megy. Nem tudom mit ér talán csak placebo.
Ellenben az oviban hazaküldtek gyerekeket, előtte azért szetdobtak a köhögök verziót. Mond a négyen k.o.
Lett volna 2x4 hét futás blokk de 1 hét híján nem tudtam befejezni. Az immunrendszer szép dolog, de ha a gyerek 1 méterről köhögi a vírust, akkor abból rotyogas lesz... Munkahelyen is mindenki beteg. Futás helyett séta lesz ha végre jobb a helyzet.

(#70032) inf3rno válasza Agony (#70029) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor az lesz az új csoda gépem.

Buliban hasznos! =]

(#70033) inf3rno válasza ladybug (#70030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#70034) Agony válasza inf3rno (#70032) üzenetére


Agony
aktív tag

Philipshez pl. van a NutriU applikáció, amiben van egy rakás konkrét Airfryer recept, amihez ha a recept szerinti mennyiségeket használod, akkor a tápérték makrókat is adja:

Kb így kell elképzelni:

De lehet hogy AirFryer regisztráció nélkül is letölthető az app csak recepteket nézegetni:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.philips.ka.oneka.app

Start with a whisper, end with a scream!

(#70035) Hi!King válasza inf3rno (#70009) üzenetére


Hi!King
őstag

A jó esőkabát nem vízhatlan, mert ami vízhatlan, az befülled. A jó kabátok, esőkabátok vízlepergetőek és szellőznek, ha nem valami NASA cucc, akkor idővel azért megadják magukat egy nagyobb esőben, de inkább ez, mint hogy alatta szétizzadd magadat, meg nagyon gyorsan száradnak, mert nagyon kevés vizet szívnak magukba.

Amúgy én futok szakadó esőben is esőkabát nélkül, folyamatos futásnál még akkor sem gond, ha a ruhám relatív sok vizet szív magába, de egyébként az eső az egyetlen helyzet, amikor versenyen kívül technikai öltözetet veszek fel, mert a műszál csak minimális vízmennyiséget szív magába, így folyamatos mozgásnál nincs is mitől megfázni, csak végigcsurog rajtam, a műszál meg vizesen is melegít. Én sem szeretek megállni, nem csak ilyenkor nem.

Nekem amúgy fázós a fülem, de fejpánt jobban bejött, mint a sapka, mert az nem mászik fel a fülről, a hajamnál meg amúgy is felesleges a fedés.

(#70036) TripleB válasza inf3rno (#70023) üzenetére


TripleB
senior tag

Én már szinte mindent abban sütök. Szerintem működhet abban is, nem ördögtől való a tépett hús. 🙂 Sütőzacskóba betenném első körben. Vettem egy szilikon kosarat is az enyémbe. Most disznótoros kása sül éppen benne 😃
Látom más már ajánlotta a NutriU-t. Adaptálni kell a saját sütőhöz a recepteket.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#70037) inf3rno válasza Hi!King (#70035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szakadó esőben nekem jobban bejött a befülledés, mint az elázás, meg hűt valamennyire az eső is. Drágát nem akarok venni, mert ritkán futok esőben, nem tartom indokoltnak. Talán évente néhányszor kap el a zápor.

A fejpánt jó ötlet, még sosem hordtam ilyesmit, de a fülem nekem is nagyon fázós. Főleg a fül és bölcsességfog környéke szokott megfázni, illetve a torok, ha nincs csősál. Van kesztyűből és sapkából is direkt futósom, ami átengedi az izzadtságot. Én szinte mindig technikai cuccban futok felül. Amikor éppen nem, akkor az van, hogy futócipőben és melegítőben megyek sétálni, aztán kedvet kapok hozzá, és tolok pár kilit. Az a baj a pamuttal, hogy felszívja a nedvességet, és abban sokkal könnyebb megfázni.

Buliban hasznos! =]

(#70038) inf3rno válasza TripleB (#70036) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyet lehet bennük, hogy veszek rozsdamentes fazekat, aztán azt teszem bele pl. a ragukhoz? Gondolkodok, hogy vegyek e külön indukciós főzőlapot, vagy meg lehet oldani egy ilyen sütővel mindent. Franciáknál, angoloknál divat, hogy főzéshez való edényt sütőbe raknak. Láttam már több műsorban is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70039) Alg válasza inf3rno (#70038) üzenetére


Alg
veterán

Nagyon off, de:
- Airfryer nekem is lesz mert nyár óta sajnos egy főre főzök/sütök, a nagy sütöt ne kelljen begyújtani+melegben ne fűtse a lakást. Ilyen gyors egytálételekhez, sülthús+zöldség kombókhoz, kis adag lasagna/rakottkrumplihoz tökéletes.
- Sütöbe azért rakják főleg a ragukat ragukat mert azokat jellemzően órákig kell főzni szépen lassan, sütőben sokkal kisebb eséllyel ég le, nem rotyog, nem kell folyamatosan kevergetni. Zománcozott öntöttvasban ("Dutch Oven") csinálom az ilyeneket (bolognai szósz, chili, burgundi marha, roastbeef, cottage pie, stb. - de a hagymaleves hagymái is oda kerülnek nemsokára meg kenyret is abban sütök) - erre nem lesz szerintem jó az airfryer, főleg mert kicsi hozzá.

Vannak kb. mikrohullámú méretű elektromos kombi sütők, esetleg azokat is nézd meg.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#70040) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Nem nagy rekordok, picit farigcsáltam csak rajtuk, de nekem azt mondták a nagyok, hogy a PB-n nincs mit megmagyarázni, szóval "örülünk Vincent" van :K

Végigmelóztam a hetet, tudtam, hogy csak ma lesz lehetőségem futni - és úgy is indultam neki, hogy a világból ki tudnék szaladni. Úgyhogy tenni kellett valamit ez ellen az érzés ellen - és aztán szépen apránként sikerült is lerombolni :D

FM lett végül, az elején és a végén egy kis saját testsúlyos edzéssel). 5km-nél mentem egy gyorsabb 1km-et, éreztem, hogy több nem menne, úgyhogy átálltam 400m gyors-600m pihire. Ebből végül öt szettet bírtam megcsinálni, a hatodikat megkezdtem, de addigra, 12km-nél elpukkantam. A tempósak végén bele kellett sétálnom, egyszerűen nem tudok rögtön visszaváltani, jövő évi célkitűzés lesz, hogy ezen javítani tudjak.

Ezután úgy gondoltam vagy hazacsorgok, vagy morzsolgatok még pár kört, végül utóbbi lett, de közben visszajött a lendület, így egész tempós hazaút lett belőle. Aztán meg tekeregtem kicsit a környéken, mert miért legyen 15km, ha lehet FM is? :) Jövő hétvégéig úgysem jutok ki újra.

Jó kis edzés volt, többször kellene ilyet csinálnom.

[ Szerkesztve ]

(#70041) -Pepe- válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


-Pepe-
tag

Szép 21km! :C
Sok ilyet, amíg a cipőtalpa el nem füstöl. :K :D

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70042) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom te egy kicsit hasonlítasz Modrićra. :D Ez most nem tudom, hogy honnan jött, de jött. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#70043) Zozo0525 válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok :R

(#70044) tisn válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


tisn
addikt

:Y :Y :R :R

gg

(#70045) Zozo0525 válasza inf3rno (#70032) üzenetére


Zozo0525
őstag

asszem ez engem is érdekel, lehet én is beszerzek egyet. van valami ajánlat milyet érdemes ebből? (Tom, ez nagyon off? :F )

(#70046) inf3rno válasza Zozo0525 (#70045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz. Én az olcsókat nézem. :DDD Elvileg a komolyabb gépekbe már lehet beletenni rozsdamentes acél fazekat is, ha főzni akar az ember, bár ha kifut valami az tuti nem tesz jót a gépnek. Néztem, hogy vannak még külön multicookerek, amik főzéshez valók, tudnak gőzölni, ilyesmik. Azok is jók, viszont azok nem tudnak sütni. Egész sok ilyen gép lett az utóbbi időkben. Van még külön rizsfőző, rizstejkészítő, stb. El vagyunk kényeztetve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70047) Zozo0525 válasza inf3rno (#70046) üzenetére


Zozo0525
őstag

rizsfőzőm most halt meg :-( igaz sokat használtam

(#70048) Peetta14 válasza Peterhappy (#70040) üzenetére


Peetta14
tag

Gratu!

(#70049) Peterhappy válasza -Pepe- (#70041) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi Mindenkinek :R

@Pepe: GT-1000, én nagyon, de nagyon szeretem ezt a cipőt. Nem tudom, meddig fogja bírni, de nem kímélem. 181km-nél tart eddig, jó lenne, ha legalább 800-ig húzná.
Ikertestvére a dobozában várja a bevetést :)

@Peetta: Még így, egész napos eső után is nagyon jó volt a Tichy rekortán. Óriásit rekordot fogsz rajta repeszteni, ha egyszer végre kijutsz oda!

[ Szerkesztve ]

(#70050) margithid válasza Peterhappy (#70049) üzenetére


margithid
veterán

Azért attól többet kéne bírnia.
Én Kayanóba lassan ennyinél lehetek, nem érzem, hogy bármit vesztett volna a rugalmasságából, stabilitásából.
Csillapítás milyen gt1000nek kayanohoz képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.