Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) LanyUs válasza tisn (#85000) üzenetére


LanyUs
senior tag

Háromszor kiálltam nyeregből, de kétszer inkább leszálltam és toltam őket. Hát Zsolt igavonó hasonlata jutott eszembe :) Na meg Zsolt szele is velem jött szembe :) Nem volt őszinte a végén már a mosolyom, vártam már a hazaérést :)

(#85002) norby_42 válasza tisn (#84999) üzenetére


norby_42
aktív tag

Csak azt tudom elképzelni, hogy reptéri irányító, vagy tányérokkal zsonglőrködik, és így tud kikapcsolódni. Én megbolondulnék ilyen monotóniától

Eat pasta, run fasta

(#85003) tomcica válasza LanyUs (#84998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' az szep am 24km 3:41-en :K gratula neki :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85004) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Nike Infinity RN4 sok méretben, egész jó áron - 27k

"Együtt vagyunk senkik"

(#85005) LanyUs válasza tomcica (#85003) üzenetére


LanyUs
senior tag

És még szint is volt benne jó 200 m. Szódával elmegy, nincs itt semmi látnivaló, itt én voltam a kemény a bringa utánfutóval :))

(#85006) ballazol válasza haiduo82 (#85004) üzenetére


ballazol
senior tag

a 70k-s ON is csak 48 :DD :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#85007) haiduo82 válasza ballazol (#85006) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Még úgyis túlárazott számomra :N :DDD

"Együtt vagyunk senkik"

(#85008) Studi válasza haiduo82 (#85004) üzenetére


Studi
addikt

érdekes lehet még:

Vomero 16 - 22e
Pega 39 - 19e /férfi és női is/
Pega 40, Adizero SL - 21e /férfi és női is/
Kayano 30 - 33e /női/

(#85009) haiduo82 válasza Studi (#85008) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Kayanot szívesen kipróbálnám ennyiért, kár, hogy nincs nagyobb méretben :O

"Együtt vagyunk senkik"

(#85010) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Én is a pega-t akartam írni, hogy akciós :D inkább töröltem :)

[ Szerkesztve ]

(#85011) Never79


Never79
tag

Ma nekem megvolt a 4 órás felmérő, nem volt semmi gond kifutni a 5x 10 p maratoni pulzust. Jó az utolsónál igen, de azért, mert technikás, köves, gyökeres meredeken mentem le. Picit fáradt vagyok, illetve lefeléken még mindig gyenge, 4 fejűm bejelzett. Savasodás nincs az a jó. Azért Dömös-Dobogókő vicces emelkedő a maga 7 km 700-800 szintjével.

(#85012) tomcica válasza Never79 (#85011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85013) Peterhappy válasza Never79 (#85011) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépet mentél ma, le sem esett, mikor néztem, hogy az a felmérőd. :R

(#85014) -Pepe- válasza Obi-1 (#7) üzenetére


-Pepe-
tag

Nekem az tűnt fel, hogy a lassúk nem kényelmesek rajta, mindig rá kell gyorsítanom. Furcsa dolog ez. Gyorsabb tempóknál nem süppedek annyira bele.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#85015) xy.zsolt válasza -Pepe- (#85014) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Üdv ismét itt Pepe. Rögtön mosolyt is tettél a képemre azzal, hogy belépésként egy közel 20évvel ezelőtti kommentre válaszoltál :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85016) Chuck Norris válasza Never79 (#85011) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha csak picit vagy fáradt akkor jó lesz ez 👍

(#85017) -Pepe- válasza xy.zsolt (#85015) üzenetére


-Pepe-
tag

Üdvözletem mindenkinek.
Erre jártam és benéztem. :)
Régi komment, nem vén komment. Most már nekem is van tapasztalatom rekortán felületen.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#85018) danielsz válasza Studi (#85008) üzenetére


danielsz
tag

Ilyen olcsón tennék is egy próbát a Pegasus 39-cel, ha nem fürödtem volna be a 38-cal. Nyomta a talpam külső részét :( Persze lehet, hogy csak akkor volt rossz formában a lábam valamiért, de másik cipő érdekes módon nem csinálta.

(#85019) sherlock82 válasza #76500480 (#84994) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem aki akart eddig is letekere a kupakot aztán vissza tekerte és bele tett volna amit szeretett volna..
Na mindegy.
Szerintem aki eddig kifizette a versenyek árát, az ezután kis fogja mert akkora összeggel ez miatt nem fog nőni egy nevezés ára szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#85020) tomcica válasza -Pepe- (#85017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ciao Pepe ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85021) LanyUs válasza tomcica (#85020) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kész az új zóna teszt! A nyári szorgalmas edzés és rá a kigyorsítás mintha installaltunk volna egy booster packot :D Minden zónára látványosan hatott! :R Sajnos a térd a végére elfáradt, ezért a 180-as zóna nem pörgött rendesen és csak 1 km lett. 95 kg éhgyomor

Distance 20.00 km Pace5:40 /km Time 1h 53m

2023.02.06. ( -5 fok ) -> 2023.03.21. ( 8 fok ) -> 2023.05.20. ( 15 fok ) -> 2023.10.08. ( 16 fok )
Hrm 130 2km 14:40 -> 14:04 -> 13:48 ->12:54 ( 06:27 )
Hrm 140 2km 13:40 -> 12:44 -> 12:50 -> 11:50 ( 05:55 )
Hrm 150 2km 12:30 -> 11:34 -> 11:58 -> 10:36 ( 05:18 )
Hrm 160 2km 11:10 -> 10:38 -> 10:54 -> 09:42 ( 04:51 )
Hrm 170 2km 10:00 -> 09:42 -> 09:42 -> 08:48 ( 04:24 )
Hrm 180 2km 09:00 -> 08:54 -> 08:56 ( 04:28 ) -> 03:52 ( 178 hrm )

(#85022) xy.zsolt válasza LanyUs (#85021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez elég egyértelmű fejlődés :C .....nincs okod panaszra :N

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85023) bandus válasza LanyUs (#85021) üzenetére


bandus
veterán

nagyon szep, minden zonaban, tok jo ez a rendszeres felmero, lehet, hogy erre raprobalok en is :R van piheno a 2 km-ek kozott?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85024) tomcica válasza LanyUs (#85021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ERROL VAN ITT SZO :R :C
Jo lett ez,meg igy emelkedos babakocsizas utan is :P (lehet az is kihatott a terdre igy masnap :K csak nem vagy gepbol,vagyis felig mar igen ;) )
Epiteni kell tovabb,ahogy irtam,neked mar a legalso tempocskan nem sok keresnivalod van :N A laza az alapozos laza 65-75% (inkabb 65-70%) a 75-80%-as szurke zonat mar kerulnod kell teljesen.
Irtam ugye,hogy a 85-87%-os tempocskakon kell az iparos minosegi munkat gyujtened (neha 89%-ra felmehet a vege az nem gond,plane a gyorsabbik temponal,de csak ha jol esik).
Valamint kell egybe gyors tempo (5-7km),vagy nagy darabokra osztott gyors tempo (pl 3x2km,2x3km, 3+4km stb kozte 1-2perc laza epp csak h elengedje kicsit a feszultseget).
Havonta egyszer mindenkepp menj egybe gyors tempot!
Ez ugye 90-92%,de mivel annyira ki van mar epitve a felso pulzus,erdemes nezni az egyenletes km-et is,plane az elso 1-2-3km...ugye irtam alapos bemelegites,gyorsitok utan az a 4:15 koruli elso par km legyen inkabb sebesseg alapjan.A pulzust is nezheted itt is,de nem erdekes ha meg csak 88-90% NE gyorsits. Par km utan majd "beeri" a pulzus is,de nem fozod meg magad 1-2db 4:00-4:05-os elso par km-el,ami most meg tul eros arra amit akarunk ezekkel az edzesekkel elerni.
Persze amikor a korulmenyek nem idealisak,akkor majd a 4:15-os elso par km se lesz annyi,hoban,esoben stb. lehet 4:25-4:20 az elso par km,de erzed h kb. ugyanugy dolgozol vele,ugyanolyan nehez.Ilyenkor ez nem romlas,epitkezes.Ilyenkor nem szabad az idealis korulmenyek soran kifutott 4:15-re gyorsitani :N ESSZEL a keso oszt es telet!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85025) itouchfan


itouchfan
senior tag

A héten végül sok nézegetés után rászántam magam egy új óra vásárlására, és ahogy korábban is kitartottam mellette, végül egy Polar Pacer Pro váltotta az öreg M430-at. Tegnapelőtt volt az első futás, (még nem jól beállított órával, ami így el is dobta a jelet), de tegnap már megvolt az első igazi teszt, egy 13 km/430 m szint terepezéssel. Még kevés funkciót használtam ki, illetve állítottam be, mert rengeteg újdonság van az M430-hoz képest, többek között a wattmérés, csiganyálas navigáció (turn-by-turn), HillSplitter - ez nagyon hasznos, Strava live segments (ez annyira nem izgat, de tegnap futás közben kiírta hogy egy elmentett szegmensemet észlelte és 50 m múlva indulhatok rajta). Illetve még sok más, a lényeg, hogy ez sem fut helyettem, de örülök, hogy ezt választottam. :K

Végezetül egy kép tegnapról:

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#85026) bandus


bandus
veterán

egy erdekes oldalra bukkantam: [link]

egyreszt tokjo, masreszt meg nem ertem, ha valaki tenyleg ennyire aktiv, hogy a fenebe nem fogy le? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85027) xy.zsolt válasza bandus (#85026) üzenetére


xy.zsolt
őstag

örökletes alkat és/vagy pajzsmirigy gond és/vagy étkezés.....gondolom. képzeld el mekkora lenne ha nem lenne aktív

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85028) werszomjas válasza bandus (#85026) üzenetére


werszomjas
őstag

Valamilyen betegség (anyagcsere) :F
Itthon is van ilyen, [link], csaj, fut, úszik, biciklizik, ironman-t is tolt már, és hasonlóan nem vékony.
Kinek mit dobott a genetika.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#85029) LanyUs válasza bandus (#85023) üzenetére


LanyUs
senior tag

zsolt: izomláz van fenékben és vállban, annyira erőlködtem a dombon a tracking géppel :) Hajtott a kényszer, mert tudtam, hogy fut mögöttem Papi és a 7%-os emelkedőn kétszer gyorsabb futva, mint én az utánfutóval :) Jól számítottam ki, kb. a domb tetején előzött csak le.
bandus: Igen, általában max. 1 perc a pihenő a zónák között, visszaáll a pulzus 130 alá, átmozgatok, resetelem az órát, tesztelem a hátsó combot, figyelek a testjelekre van-e valami gond/szokatlan fájdalom, beállítom a zónához megfelelő zenét és az utolsó zóna előtt veszek egy nagy levegőt :D
Tom: alig tudtam az utolsó zónában felpörgetni 180-ig. Eddig simán ki tudtam akasztani a pulzust 185-re. Most rendesen izomból kellett tempózni hozzá. A további sebesség növekedés egyik korlátja a térdek terheltsége, amire figyelni fogok. 170-es zónában vettem észre, hogy a 2. km végén volt egy pont, amikor az elrugaszkodás kezdett laposodni. De nem attól, hogy elfogyott az erő, hanem egyre terhelődött a térd. Úgy tapasztalom, hogy nálam 04:30 az a határ, ami alatt a becsapódás hatása már jelentősen megnő.
Minden tiszta az edzésterv tökéletes, az akarat és hozzáállás megvan, csak a futómű kell bírja a terhet. Ellámpázgatok én ezzel az edzéstervvel ősszel/télen a fagyos hajnalokban :) :R

[ Szerkesztve ]

(#85030) itouchfan válasza LanyUs (#85021) üzenetére


itouchfan
senior tag

Gratulálok, nagyon szép fejlődés :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#85031) Never79


Never79
tag

Köszi mindenkinek, én is úgy gondolom már, hogy nem lesz gond, csak fejben kell majd ott lennem. Ma a tegnapi fáradságot felváltotta a bizsergető érzés, a kellemes fáradság. Jó amúgy hogy bejártam, egy-két helyen simán benéztem, vitt a lendület. Persze versenyen ki lesz szalagozva, szóval azért könnyebb dolgom is lesz. Bár belegondolva volt egy-két vicces rész, kövekkel, gyökerekkel, ha ezekre ráesik a sok falevél... Mindegy, így tudom legalább hol kell majd figyelni.

Kis morgolódás részemről: Dömösön akkora túrista tömeg, hogy még ennyit életemben nem láttam (pedig itt lakom a Turulnál, s azért ide is sokan járnak). Az még hagyján, hogy tömeg, de mintha nem érdekelné az embereket, hogy szemből jön valaki gyorsan, nem állna félre picit sem, hogy elférjünk rendesen egymás mellett a single tracken, vagy a keskeny ösvényen. Előre nem figyel szinte senki.

Dobogókő: tömeg itt is, motorosok hada, persze járatják a motort tiszta benzingőz a parkoló és környéke. Gyorsan töltöttem is meg a kulacsaim, s tűntem is onnan.

[ Szerkesztve ]

(#85032) Never79 válasza LanyUs (#85021) üzenetére


Never79
tag

:C

(#85033) LanyUs válasza itouchfan (#85030) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm, de én csak meg akartam mutatni, hogy átlagember miképpen tud fejlődni ( én soha nem voltam atléta, csak mozogtam vegyesen, kangoo, jumps, úszás, monti, futás, kondi ), aztán elbillentem a futás felé. Első körben térdes, majd ITB-s voltam, aztán külső talpél és szépen lassan megtanultam mi okozza ezeket, hogyan kerüljem el.
Tavaly pl. a folyamatos résztáv nem vált be, túledzettem, folyamatos tempón szenvedtem stb. Ezzel a sávos építkezéssel és a végén a kigyorsítással viszont jött az eredmény. Tom leírta, aki szeretné beépíti és építkezik vele :R Nem tudom kiverni a tegnapi versenyen Papi 03:40-en annyira könnyedén futott... Nulla erőlködéssel... Hihetetlen... Na persze itt azonnal kapcsolnom kell a reális célok kitűzésére :DDD

Never: ezekre a távokra ennyi szinttel nem is tudok mit mondani :D

[ Szerkesztve ]

(#85034) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Holnap kicsit túlöltözötten futom majd a 3k wu+12k folyamatos 4:20-30 tempót 2km-enként 30mp 4:00ás belerongyolásokkal. A dekában veszem át a szélmellényt és egy hosszúujjú mezt és valamit addig is viselnem kell a buszon :D .....szóval a hazafutáson ez mind rajtam lesz..... nem fogok fázni :N Ha nagyon meleg lesz akkor max feltekerve a derekamra kötöm a hosszúujjút....így még úgysem futottam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85035) ballazol válasza haiduo82 (#85007) üzenetére


ballazol
senior tag

hát, a 33ezres pegához már csak egy tornacipő árát kell rárakni :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#85036) ballazol válasza danielsz (#85018) üzenetére


ballazol
senior tag

nem mondod??! :Y
nekem megvan tavasz óta, két hónapja viszont a jobb talpélemnél folyton töri
először az új munkás papucsra gyanakodtam, amit kaptam a Kórházban, aztán lecseréltem egy cipőre, de a bőrkeményedés továbbra is kitart...
tyúkszemtapasz sem segít...

tegnap volt az első alkalom, hogy a cipőre kezdtem gyanakodni, mert, ahogy elindultam, úgy kezdte ugyanott törni az első párszáz méteren...

akkor ebből mihamarabb cipőcsere lesz... :o

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#85037) norby_42 válasza LanyUs (#85021) üzenetére


norby_42
aktív tag

:C
Megdolgoztál érte, megérdemled :R

Eat pasta, run fasta

(#85038) norby_42


norby_42
aktív tag

Csendes vasárnap délelőtt. Ti is megdolgoztatok az ebédért?

Eat pasta, run fasta

(#85039) -Pepe- válasza norby_42 (#85038) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez nagyon szép volt, ennyit lefutni! :C
Én csak 8-at futottam, este jön a másik fele. Beosztom.
Tegnap képzeld egy őzzel futottam össze, nem lehagyott :B . Kicsit elszomorodtam, de aztán azzal vigasztaltam magam, hogy síkon, vagy rekortánon odavertem volna, főleg 400-on. :DDD Meg most minek vegyem el szegény őz önbizalmát, hogy legyorsulgatom.
Jobb kedvem lett utána. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#85040) norby_42 válasza -Pepe- (#85039) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hahó Pepe, kisgalambok kirepültek?

Eat pasta, run fasta

(#85041) -Pepe- válasza norby_42 (#85040) üzenetére


-Pepe-
tag

Igen, aztán még egy család beköltözött, de a szülők idő előtt otthagyták őket. Nekiálltam etetni a madárkákat. Vettem magot nekik és tettem ki vizet. Majd szépen kirepültek ők is.
Egy ideig visszajártak még aludni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#85042) Peetta14


Peetta14
tag

Kiptum le is söpörte Kipchoge rekordjàt, Chicago-ban 2:00:35-t futott. :Y

(#85043) Peterhappy válasza Peetta14 (#85042) üzenetére


Peterhappy
őstag

Picit még nehezebb dolgod lesz igy egy het mulva ;)

@ Katica, LanyUs, Norbi :R

[ Szerkesztve ]

(#85044) ladybug válasza norby_42 (#85038) üzenetére


ladybug
őstag

De meg ám!
Igaz csak félmaratoni táv lett ma, de nem akartam kockáztatni.

A lumbágómat szerencsére sikerült kikúrálni, de még merev a derekam. Nyújtógyakorlatokat végzek minden nap.
(Jegyzet magamnak: Most már biztos, hogy heti 2x jóga is bent kell legyen a tréningtervben!)

Az égési sérülések is gyógyulnak. A nadrág és az izzadság miatti irritációt megelőzve lett a táv ma ekkora.
Se derékövet, se mellényt/hátizsákot nem tudok meg hordani. A frissítés másképp kellett megoldanom.

Még 21 nap! :K Addig fittnek kell lennem és maradnom.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#85045) -Pepe- válasza Peetta14 (#85042) üzenetére


-Pepe-
tag

Egész elképesztő futás, erre csak afrikai ember képes. Mekkorát hajrázott a végén. Ilyen sebességet felvenni ennyi kilométer után!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#85046) Peterhappy válasza -Pepe- (#85045) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tegyuk hozza, mindezt Chicagoban.
Berlinben ez sub 2:00:00.

(#85047) Fred23 válasza Peterhappy (#85046) üzenetére


Fred23
nagyúr

És még csak 23 éves.

(#85048) xy.zsolt válasza Peterhappy (#85046) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ma volt a Chicago marathon? :Y Bakker erről lemaradtam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85049) norby_42 válasza ladybug (#85044) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hajrá, én szurkolok neked!

Ha tudsz jó deréktorna videót, azt szívesen fogadom. (Nem nekem, feleségemnek)

Eat pasta, run fasta

(#85050) tomcica válasza Peetta14 (#85042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Brutaaalis :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.