Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) norby_42 válasza tomcica (#88949) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kösz a megerősítést, én is valami hasonlóra gondoltam, igyekszem hetente egy 20+ost lehozni, meg az utolsó részt meg szoktam húzni, ez megy majd fel 2 km-ről 10-ig mondjuk.

Eat pasta, run fasta

(#89002) tomcica válasza norby_42 (#89001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy-ugy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#89003) margithid válasza haiduo82 (#88994) üzenetére


margithid
veterán

Na ezen most elgondolkodtam.
Van egy kuponom, 20800 forintra jönne ki így.

(#89004) Peterhappy válasza margithid (#89003) üzenetére


Peterhappy
őstag

For info, hátha jól jön.
Asicsból nekem 45 kell, NB-ből 45.5, Pumaból 44.5
Rincon3-ból a 44 2/3 nagyon passzentos volt, abból 45 1/3 kell(ett volna).

(#89005) Peterhappy válasza Peetta14 (#88989) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R
Hajrá Peti, várunk vissza!
Becsatlakozhatnál egyszer egy hétvégi hosszúba, csak tudjuk összehangolni!

(#89006) bandus


bandus
veterán

[link] mire jó a mostani takumi sen?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89007) margithid válasza Peterhappy (#89004) üzenetére


margithid
veterán

:R
Nekem 46 lenne jó, ecipo alapján.
Még gondolkodom rajta, de jónak tűnik.
Amolyan mindenes cipő.

(#89008) Agony


Agony
aktív tag

Egy kis BestSecret tapasztalat:

"Raktárra" rendeltem Nike ZoomX Invincible Run FK2 -t, mert 30K-ért fogható volt. Most van egy 200 km-es, úgyhogy csak a jó ár miatt vettem. Meg is jött pár nap alatt a csomag és többnyire ki se szoktam bontani csak berakom a szekrénybe, de most kíváncsi voltam hogy két fehér Invincible után milyen a fekete.

Kinyitottam és egy Nike React Infinity Flyknit volt a dobozon belül. :D Kívülről Invincible Run FK2 a doboz, a méret is stimmel, de a dobozban nem az a cipő van. Azt is el tudom képzelni, hogy valaki megrendelte mindkettőt, az olcsóbbat megtartotta a drágábbat visszaküldte, de az olcsóbbat tette a drágább dobozába. ;] Szóval nem gondolnám, hogy ez a BestSecret hibája (max hogy nem ellenőrizték feladás előtt), de az ilyen visszaküldős oldalakon lehet olyan aki ezzel trükközik.

Na mindegy, küldöm is vissza... csak gondoltam szólok, hogy nem mindig az van a dobozban, ami rá van írva. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#89009) Alg válasza bandus (#89006) üzenetére


Alg
veterán

BS-en amúgy 10EUR-val olcsóbb, de az az uncsi fekete :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#89010) ígyvanferi válasza bandus (#89006) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tempó, résztáv, versenyek 10K-ig, esetleg félmaratoni távig.

(#89011) SirRasor válasza tisn (#88973) üzenetére


SirRasor
őstag

+sherlock82 :R most már eldöntöttem: megpróbálom.

Make Love not war!

(#89012) haiduo82 válasza margithid (#89003) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Nem rossz ár manapság, sőt. Én is vettem volna belőle, de nekem a térdem nagyon nem szerette sajnos anno.

"Együtt vagyunk senkik"

(#89013) margithid válasza haiduo82 (#89012) üzenetére


margithid
veterán

Hm, köszi az infót.
Tartósságról se a legjobbakat írnak.

(#89014) bandus válasza Alg (#89009) üzenetére


bandus
veterán

nem nem, ne engedek ennek a bestsecretnek... :)

feri: köszi, akkor ez nem az én lépőm lesz, erre ott van még a 100 km-es rebel v3.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89015) xy.zsolt válasza margithid (#89013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

cirka 400-500k-t írtak rá ha jól emlékszem. Aki keveset fut annak legalább hónapokban tovább kitart ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#89016) Peetta14 válasza Peterhappy (#89005) üzenetére


Peetta14
tag

Jó lenne, adnám. Ha van, dobjatok be, valami group chatbe, hogy lássam, mikor mentek. Egy reggeli futás bele tud férni.

[ Szerkesztve ]

(#89017) margithid


margithid
veterán

Női futócipő, mizuno WAVE sky 6: [link]

(#89018) tisn válasza margithid (#89017) üzenetére


tisn
addikt

ez jo cipo? asszony kerdezi :)

(#89019) margithid válasza tisn (#89018) üzenetére


margithid
veterán

Egy topikmunkatárs szerint igen.
Kayano is van nőiben vicc áron.

(#89020) HKorn válasza tisn (#89018) üzenetére


HKorn
addikt

Kissé nehéz, krúzolós, párnázott prémium daily tréner, lassú km gyűjtős futásokhoz jó lehet.

Run&Ride

(#89021) sherlock82 válasza Napfénysüti (#88992) üzenetére


sherlock82
senior tag

A foci itthon divat lett, azaz válogatott meccsre járni inkább.
Olyan embereket látok hogy megosztják h válogatott meccsen voltak akik életükben eddig nem voltak meccsen, de még labdába se rúgtak soha. Nem tudom hol voltak ezek az emberek az elmúlt 30 évben mikor nagyon nem ment a bicikli.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#89022) tisn válasza HKorn (#89020) üzenetére


tisn
addikt

thx, megirtam neki, majd eldonti.
gondolom az o 6:30 koruli mostani (es a regi max 5:30-as) tempoja is lassunak szamit.

(#89023) tisn válasza sherlock82 (#89021) üzenetére


tisn
addikt

nem baj ez, pont jo lenne, ha cslaadi elmeny, kozossegi program lenne, akar meg a sima nb1-nb2-re jaras is. (a megyei foci az igy is az, ott mindig kinn van 50-200 ember a falvakban)

(#89024) sherlock82 válasza tisn (#89023) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, válogatott kis sziget a magyar futballon belűl. nb1 annyira nem érdekli az embereket.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#89025) Studi válasza margithid (#89013) üzenetére


Studi
addikt

Nézd meg a talpát, érteni fogod. :)

Amúgy szuperkönnyű cipő, nekem tempóra annyira nem adja, de tomcica ahhoz is ajánlotta.
Ha stabil cipőkben futsz, akkor nem lesz barátod: nekem ebben dől leginkább befelé a lábam. De ettől függetlenül elég univerzálisan használható. A talpa kopik, mint állat.

(#89026) Napfénysüti válasza parandroid (#88997) üzenetére

Neked volt valami komoly focis sérülésed?
A tavalyi térdsérülésed hogy lett?
26 éve focizom igazoltan (40 leszek idén) és eddig soha nem kellett még közel ennyit se kihagynom.

Én amúgy a csapat része miatt szeretem, együtt nyerünk, együtt vesztünk, küzdünk a másikért is. :R

Més que un club!

(#89027) margithid válasza Studi (#89025) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Akkor hiába van jó áron :(
Ez is egy érdekes cipő, eredeti ára nem tudomm mennyire lehet valós :)
[link]

Napfénysüti

Nekem se volt soha semmi sérülés, se focitól, se futástól. Most nem kis görcsre gondolok, hanem komoly dolgokra.
Egyedül a viszeremet kellett megcsináltatnom, de az független a sporttól, kamaszkorom óta gond volt vele.
Én meg már elmúltam 40 :O

[ Szerkesztve ]

(#89028) tisn válasza margithid (#89027) üzenetére


tisn
addikt

szerencse, nekem sem.
gyereknek meg 9 evesen szettortek a labat, igen durvan.

(#89029) jimpo válasza Agony (#88988) üzenetére


jimpo
aktív tag

Távban melyik lesz? Sub 3 óra maraton?

Kár hogy 6 óra az út busszal. A többit hagyjuk... :(( Odafele még oké, persze szállás kellene. De haza is kell jönni, közvetlenül utána belekötnék az ülésbe... :O


Az NN ULTRABALATON is vonz picit, de egyedül tuti nem indulnák el. :N

Stryd Next Gen

(#89030) tomcica válasza bandus (#89006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindenre :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#89031) ballazol


ballazol
senior tag

póló, aláöltöző, rövidnadrág + a pega 39

12°C-ban, enyhe légmozgással ez bőven elégnek bizonyult ma és tegnap is

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#89032) tisn válasza jimpo (#89029) üzenetére


tisn
addikt

Az NN ULTRABALATON is vonz picit, de egyedül tuti nem indulnák el.

most kicsit csalodtunk benned :) ;]

(#89033) margithid


margithid
veterán

Megnéztem a cat aláöltözetet Pennyben.
Annyira nem győzött meg...
Meg ez szerintem nem feltétlen futásra való aláöltözet.

(#89034) sherlock82 válasza margithid (#89033) üzenetére


sherlock82
senior tag

Biztos hogy nem arra. Munka uházat alá való az amit te néztél. Arra viszont teljesen jó mint ahogy a cat zokni is.

Szerintem sporttboltokban nézz körül ha már ilyet veszel.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#89035) margithid válasza sherlock82 (#89034) üzenetére


margithid
veterán

Igen. A cat munkászoknija se futasra való, egyszer próbáltam, többet nem :)
Viszont a bokazoknija már remek.

(#89036) sherlock82 válasza margithid (#89035) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én egyszer futottam abban a zokniban, de hamar rájöttem, h szűk abban a cipő és abba is hagytam gyorsan a futást.
Viszont bakancsba felvenni és abban dolgozni teljesen jó. : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#89037) LanyUs válasza tisn (#89022) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönet haiduo82-nek :R Azt nézted, hogy van Gaviota 5 és Stinson 7 is akcióban? Ennyiért meg kell rendelni. De ehhez még jön a Nomád próba is. 5 cipő egyszerre durva lenne :Y Hírlevél -15% kuponnal ez kihagyhatatlan!

(#89038) Agony válasza jimpo (#89029) üzenetére


Agony
aktív tag

Ahogy néztem 3:55-4:00 közötti tempóban biztonsággal le lehet tolni. Az most így taper nélkül is csak random vasárnap hosszú futáson is bőven laktátküszöbb alatt megy. Az egyedüli probléma a volument és a hétvégi hosszúfutások hossza, mert jelenleg kb. 70-80K/hetet futok vasárnaponként egy 3:55-4:00 közötti 20-25K-val. Legutóbb augusztusban futottam 30K-t, akkor 166 BPM volt az átlag 3:57-as tempóhoz (laktátköszöb: 174 BPM), előtte meg februárban futottam kifejezetten kicsit LT küszöb alá 30K-t, az 172 BPM volt 3:53-as átlaghoz.

Szóval a következő 10 hétben fel kell menni 100K környékére és a vasárnapit elvinni kb. 35K-ig, aztán szerintem jók az esélyek egy 2:45-2:50 közötti maratonra. Ha összeáll, akkor szerintem a versenyen megindítom 3:55-4:00 között, aztán ha 30K-nál még jól érzem magam, akkor tartom a 3:55-öt, ha nem akkor meg visszaállok 4:00-ra, ha meg végképp szétesik, akkor 4:15, amit most kb. E1-es felső részén futok. (Most szerdai 12K laza 4:18@152 BPM és 158 BPM az E1-es zóna teteje.)

Úgyhogy 3 óra alá mindenképp jó lenne befutni, de mivel első maratonom és 2 óránál többet eddig 1x futottam :D (2 óra 11 perc 33K), így ez teljesen ismeretlen terep. Runalyze 2:38:01-re taksál, ami már csak azért is vicces, mert ez a legjobb félmaratonos időm x2, egy maraton meg nyilván nem két félmaraton, főleg nem két félmaraton PB :U.

Jelenleg a maraton shapem 50%, ezért ezt a 2:38-as predikciót le is húzza 3:10-re, úgyhogy kívácsi leszek a hosszú futások mit mutatnak majd. :K

Az biztos, hogy az én futómozgásom 3:50-es tempó alatt válik romlik rohamosan gazdaságtalanná, 4:00-án meg kényelemesen elszaladgálok frissítés nélkül 30K-t vasárnapi edzésnek, úgyhogy ha az állóképesség megvan hozzú, akkor a tempó nem lesz gond.

Ez az elmúlt év:

A kb. 4000 km-ből 4:30-on kívül már gyakorlatilag szinte semmi nem maradt. Októberben beszoptam a COVID-ot, azért is ugrott a novemberi szegedi félmaraton, de attól eltekintve elég egyenletes az egész, ez a 4:00 +/- 15 másodperc már úgy be van járatva, hogy szomorú lenne ha nem menne. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#89039) xy.zsolt válasza Agony (#89038) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az E1 E2, stb zóna mire vonatkozik (mi az)?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#89040) Napfénysüti

Ma kimentünk az asszonnyal futni, ő letolta a bő 6 km-ét, mondom én futok a tegnapi foci után egy kellemes 10-est. Erre nem összejött egy PB a 10 km-re? :DDD
Pedig a senki földjén Fehérvár mellett szembecsapott a szél rendesen. :)

Més que un club!

(#89041) Agony válasza xy.zsolt (#89039) üzenetére


Agony
aktív tag

Pulzuszóna, csak valahol Z1, Z2, stb.. hívják, valahol meg E1,E2 gondolom az Emdurance szóból rövidítve.

Start with a whisper, end with a scream!

(#89042) nepszter1 válasza Agony (#89038) üzenetére


nepszter1
addikt

Mennyi év szükséges ilyen szinten futni?

Ehez csak respekt

(#89043) Agony válasza nepszter1 (#89042) üzenetére


Agony
aktív tag

Összességében 12 éve kezdtem futni, de úgy tudatosan, értelmes edzésekkel meg célokkal, csak 2019 év vége óta, amikor találkoztam Tommal Szegeden.

Az elején nagyon dinamikus volt a fejlődés, ráadásul nekem 26 éves koromig közöm nem votl semmiféle sporthoz, egy elhízott (180cm,96kg) kis gamer kocka voltam. A futás pont a fogyás miatt jött képbe, csak aztán rajta maradtam szépen. ;]

Én eddig csak félmaratonokat futottam, de az 1:30-as félmaratont relatíve gyorsan el lehetett érni, talán 2-3 év... utána viszont minden percért/másodpercért rendesen meg kell szenvedni.

Amit most már biztos másképp csinálnék ha újra 20on éves lehetnék, hogy megtanulnék futóedzőtől rendesen futni, hogy hatékony legyen a mozgás, mert így a végre ez lett a legnagyobb limitáció... Hiába engedne a pulzus nagyobb sebességet, a kierőltett tempó/formba nagyon gyorsan elviszi az energiát. Gyakorlatilag az 5K és a 30K PB-m majdnem 20 másodpercen belül van tempóban. :O :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#89044) tisn válasza margithid (#89035) üzenetére


tisn
addikt

Az telen a napi használatú zoknim, arra kitűnő. Futashoz vekonyra cserelem. (Kiprun)

(#89045) tisn válasza LanyUs (#89037) üzenetére


tisn
addikt

Megnezem akkor, koszi a tippet. Bar nimbust vadaszok egy ideje

(#89046) xy.zsolt válasza Agony (#89041) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi.....a múltkor már kerestem neten is, de nem leltem választ.
Nos, én futottam fiatalon, szerintem emiatt a mozgásom is hatékony, de én meg sajna már vén vagyok és ezért nincs egyszerű dolgom :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#89047) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#89046) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy szerintem ami nálam még sokat dobott a tempón az a lábnyújtás...naponta teszem fel az előrefelé kinyújtott lábakat 120cm magasra....ez tavaly nyár elején 90cm-re ment csak (konyhapúltra:D). Ezzel és a heti 50k futással tudtam szerintem növelni a lépéshoszt...ami nyújtás nélkül kevesebb lenne, így érzem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#89048) jimpo válasza Agony (#89038) üzenetére


jimpo
aktív tag

Komoly munka :R

Nem tudom mikor voltál legutóbb sportdiagnosztikán, de simán lehet hogy már nem ott van a laktátköszöb. Plusz ADTA napon nagyon más lehet az érték, mint mikor küzdesz a szokott tempónál. Simán lehet 3-5 ütés eltérés, de ez csak saját elmélet. :B

Körülbelül mennyi és milyen egyéb mozgás megy mellé?
"(Most szerdai 12K laza 4:18@152 BPM és 158 BPM az E1-es zóna teteje.)" :Y

Ha már nekem 3:04:51 időt tippel a Runalyze, igaz ahhoz rá kéne edzeni. :DDD Akkor neked mindenképpen meg lesz. Főleg ha épp jó a forma, és nem jön közbe semmi. Egy félmaraton PB is belefér a túlsó felén. De legalábbis ne lassulj a végére. :K

Ha valami csoda folytán megyek akkor nyulazhatnánk egymásnak. ;]
Igaz a 3:55 lehet gyors lenne nekem félmaraton távon... :O

Mindenképpen hajrá, taposd neki!

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#89049) tomcica válasza jimpo (#89048) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' egy elsobalazo maratonon nem igazan javasolt a felmaraton koruli iramon bekezdeni,de meg csak +5mp/km-el sem :N csunya vege lehet 120perc utan a lenduletnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#89050) jimpo válasza tomcica (#89049) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én csak félmaratont futni mennék... :B
Agony meg a Maraton túlsó felén gyorsítana, ha Adja. :DDD

A "csunya vege" pedig nem mostanában volt! ;] A 120 perc utáni lendület hamarabb érkezett...

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.