Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52451) npera válasza Jahno (#52433) üzenetére


npera
újonc

Az legális, hogy csak úgy szaladgál mindenfelé??? Úgy értem, hogy a látható spektrumban? Nincs erre valami előírás? :Y :C

(#52452) FőDudu válasza eattila (#52449) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. kb. 100 Euro.

FőDudu

(#52453) Jahno válasza FőDudu (#52427) üzenetére


Jahno
őstag

Emlegettem pár hete, de azt mondják előtte sem volt olyan stabil. Nekem is kellene pár megoldás, még van pár napon bevezetni. LMI mocskos szemét drága lett, főleg így kicsiknek.

(#52454) JonesC válasza FőDudu (#52415) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez tiszta sor, de ésszel történő emberi találkozások esetén sem fog terjedni a vírus. Feltéve hogy a higiénás szabályokat betartják az emberek. Meg nem hánynak egymás arcába.

Nyilván ebbe nem tartozik bele a szardínia szerű rendezvények, meg ilyesmik.

(#52455) npera válasza FőDudu (#52450) üzenetére


npera
újonc

Nálunk a motorfejlesztés nem mehet haza. Mindenkinek maradni kell az utolsó emberig kábé. Akkor mehetsz haza, ha kijönnek rajtad a tünetek vagy családtag kezd tüneteket mutatni. Akkor irány haza és dolgozz onnan.

Más részlegek elég erősen haza lettek küldve, de mi vélhetően biznissz kritikálisak vagyunk. Mondjuk, ha nincs motor, akkor az autó elég szomorkásan néz ki majd évek múlva. A lead time elég durva a motorfejlesztésen, évekkel a tophat fejlesztése előtt vagyunk időben.

(#52456) FőDudu válasza JonesC (#52454) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg nem hiba a tomegkozlekedes lelovese sem.

Meglatjuk a terjedes utemet illetoen milyen kulonbsegek lesznek az orszagok kozott amelyek kulonbozo intezkedeseket hoznak (nem hoznak).

Jelenleg nem igazan tudjak megjosolni mi lehet a legjobb megoldas es mi az epp elegseges.

FőDudu

(#52457) JonesC válasza FőDudu (#52456) üzenetére


JonesC
csendes tag

De hiba. Akinek nincs autója, az hogyan jut el az idős rokonának segíteni, vagy alkalmasint vásárolni, vagy akármi. Már most is jellemzően csak az használja akinek muszáj. A normálishoz képest tök üresek a járatok, de megállítani nem szabad.

(#52458) FőDudu válasza npera (#52455) üzenetére


FőDudu
addikt

Tiszta sor. Vannak olyan letesitmenyek amik nem konnyen zarhatok be.
Ma peldaul az egyik TV csatorna nyilatkozta le, hogy tobb kulon stabra valasztottak szet a dolgozokat, hogy problema (karanten) eseten ne az egesz csatorna szopjon es tudjak tartani a musor strukturat.

Gondolom nalatok is muszakok vannak - nyilvan gondoltak arra, hogy innentol nincs atjaras a muszakok kozott es hasonlok... Biztosan van nalatok is BCP ami ilyen esetre is tartalmaz ajanlast.

FőDudu

(#52459) Jahno válasza FőDudu (#52450) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, kellett nekem rámozdulni:

(#52460) Samott válasza FőDudu (#52458) üzenetére


Samott
addikt

BCP? Ket hete azon vagyunk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52461) FőDudu válasza JonesC (#52457) üzenetére


FőDudu
addikt

peldaul segitenek egymasnak az emberek... Ez nem lehetoseg? Ha mar ugyis otthon van, ranezhet a szomszedra.

Vannak megoldasok, nem kell mindig mindenben a 'miert nem lehet' vonalat keresni.

En is peldaul bevasarolok az idos szomszedoknak, illetve az uzletek is kiszallitanak meg ide a vilag vegere is ha kell. Adtam nekik maszkot is, mert nem tudtak mar venni.

FőDudu

(#52462) Jahno válasza FőDudu (#52456) üzenetére


Jahno
őstag

De hiba, mert minimál alap infrastruktúra kell. Ritkán jár és tök üres. Ez így kb. jó, mi meg tudjuk működtetni az országot.

(#52463) Jahno válasza npera (#52455) üzenetére


Jahno
őstag

Itt legtöbb irodaházban alig pár ember lézeng. Nyomjuk a VPN telepítést ésatöbbit.

(#52464) npera válasza FőDudu (#52458) üzenetére


npera
újonc

Van külön task force erre. Naponta 5x van nekik meeting és vezető svéd nagyvállalatokkal is tartják a kapcsolatot a járműipar és nehéziparon belül. Szerinted?

Mindenre IS van terv....

(#52465) npera válasza FőDudu (#52456) üzenetére


npera
újonc

Vannak a társadalom szempontjából kritikus üzemek, azokat nem lehet csak úgy lelőni. Az egyik ilyen a közlekedés. Vagy menjenek haza a tűzoltók is? Nehogy megfertőzzenek vonulás közben? Majd a szomszéd eloltja a tüzet, segítenek egymásnak az emberek szépen... :C :Y

(#52466) Jahno válasza eattila (#52437) üzenetére


Jahno
őstag

Jó eséllyel hiány is van, de ezt sosem fogjuk megtudni. Pár millió embert összeterelni sem egyszerű.

(#52467) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Meghozta a futár a telefont. Azt mondta, hogy nekik már előrevetítették, hogy péntektől kijárási tilalom lesz, úgyhogy még jó időben rendeltem meg.

(#52468) eattila válasza A. Crowley (#52467) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk? Az remek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52469) FőDudu válasza npera (#52465) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kozlekedes, tomegkozlekedes.
Nem jarnak a buszok, vonatok.

A bejarast nemi dolgozoi osszetartassal altalaban meg lehet oldani - igaz ekkor egymast fertozhetik meg az egy jarmuben utazok. De ez ugyanugy tortenne a tomegkozlekedessel is.

Valoszinuleg az otthon marado nagyobb resz aminek a nem megfertozodese altal lassul a virus terjedese.

De egyikunk sem szakerto a temaban, majd utolag kiderul melyik lepes volt celravezeto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#52470) Sipi-


Sipi-
tag

Gearbest beindult, a január 8-án megrendelt csomagomat ma feladták kézbesítésre (még csak a forrásországban). Már csak 1-2 hónap és megérkezik :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#52471) FőDudu válasza A. Crowley (#52467) üzenetére


FőDudu
addikt

Neked most egy ideig nincs utazgatas az orszagok kozott.
Gondolom engedelyeztek a home office-t.

FőDudu

(#52472) A. Crowley válasza FőDudu (#52471) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én alapból home office vagyok, szóval annyi változott, hogy nem megyek ki. :) Amúgy pont most a héten lettem volna onsite.
Még a május is kérdéses, hogy megyek.

(#52473) Jahno válasza npera (#52464) üzenetére


Jahno
őstag

Terv mindenhol van, aztán mikor csinálni kellene :Y

(#52474) ezittketto válasza FőDudu (#52469) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem mindegy, hogy abban a járműben 50 centire (se), vagy több méterekre helyezkednek el az utasok.
Én konkrétan úgy utaztam a metrón, hogy 2-2,5 méter távolság simán megvolt az emberek között..
Inkább a járatritkítás lenne ostoba lépés én úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#52475) Jahno válasza FőDudu (#52469) üzenetére


Jahno
őstag

A némi dolgozói összetartás itt nehezebb lenne logisztikában és költségben, mint egy alap minimál tömegközt fenntartani.

(#52476) Jahno válasza ezittketto (#52474) üzenetére


Jahno
őstag

Már ritkították, én meg most többnyire HÉV/villamosozok, ott lézengés van.

(#52477) eattila válasza Jahno (#52475) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem lassan a goup chat és az online közösségi játékok legyenek betiltva. Meg a nem biztonságos kapcsolatok. mit mászkálnak a csomagok szerte az éterben. Felelőtlenség.

A sparban volt minden. Hús is. A csirkés hentesnél viszont semmiylen csirke nem volt. Kacsacomb lett a vége. Viszont sok az idős mindenfelé. Boltban és utcán is. Legalábbis ahoz képest, hogy nem kéne kint lenniük. Az egyik a hentesnél akkorát taknyolt, hogy na.

Nélkülem fel se tudott volna állni. Tudom, hagyni kellett volna ott megdögleni a földön.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52478) npera válasza FőDudu (#52469) üzenetére


npera
újonc

A bejarast nemi dolgozoi osszetartassal altalaban meg lehet oldani -

Erről eszembe jutott Jahno júzere, aki az otthoni melóban elfogyasztott áramot akarná bevasalni a cégen. Az ilyenek tutira szívesen felajánlanának egy ülést a kocsijukban, hadd utazzon velük a sok freeloader.... :C

(#52479) Gabibácsi válasza npera (#52478) üzenetére


Gabibácsi
tag

nemi összetartást már megoldottam a cégnél :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52480) Jahno válasza npera (#52478) üzenetére


Jahno
őstag

Kórházi fontos dolgozók és ügyfélszolgák nagy részének autója sincs, de ha van akkor költség, parkolást is rendezni kellene, mert pénz és hely kell, meg satöbbi. Akiket lehet azokat még a gázművek is hazaküldi, aztán sok felé még látássérültek is dolgoznak, ilyenkor nem egyszerű a folyamat sem, ezek nem 10 fős cégek, hogy jóvanna itt egy laptop, nyomkodd a webmailt, heti 1szer taxival is jöhetsz, majd kifizetem. Mire átgondolná valaki arra lehullanak a levelek. Jajj a levelek (c)

Most azt a pár 100ezer rohangálót egyre kevesebbre redukálják, vidékiek sem jönnek át a fél országon.

(#52481) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Tudjátok, mi az otthonról dolgozó ember latin neve?

Homo Fisz.

Amúgy meddig célszerű itthon maradni? Most komolyan kérdezem. Kivárjuk amíg szépen lassan mindenki elkapja és reménykedünk addigra lesz valami ellenszer?

(#52482) eattila válasza blueboi69 (#52481) üzenetére


eattila
csendes tag

Óbakker! :D

Amúgy bocs, hogy nem jelentkeztem, de kb 40 percet leszámítva nem hagytuk el a hotel területét... :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52483) ncc1701 válasza FőDudu (#52446) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok. De ha userként indítod, és admin dolgot akarsz csinálni, akkor egy piros behajtani tilos tábla lesz az egér kurzor, ha az adnim ablak fölé érsz vele.

(#52484) npera


npera
újonc

Úgy nézem ezek a beszélgetés felvevő appok nem működnek. Kipróbáltam hármat is, mindegyik ugyanúgy megy. Felhív egy számot, aztán abba bele kell kapcsolni a tényleges beszélgetést, aztán azt veszi fel. De mind a három csak üres csendet vesz fel, semmi nem marad a beszélgetésből.

Szerintem asszonynak marad a Skype a diákokkal és azt felvenni esetlegesen.

(#52485) npera válasza blueboi69 (#52481) üzenetére


npera
újonc

Anglia és Svédország elvileg erre játszik. Valamennyire kontrollált tempóban kapja el az egész társadalom és legyen "falkaimmunitás" a vírus ellen végső soron.

Ezért nincs totális karantén, hanem hagyják terjedni "lassan". Már amennyire egy társadalmon belül a sebességét lehet szabályozni ugyebár...

Majd kiderül melyik a jó módszer.

Ez a bezárkózunk és kivárjuk a végét téma máshol sem ment jól. Van is róla dokumentumfilm...

(#52486) Jahno válasza blueboi69 (#52481) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk aprilisjúnius opciók vannak. Még inkább az a baj, hogy van pár 10 ember, ha fele feldől akkor még jobban megáll az ország.

(#52487) Samott válasza npera (#52485) üzenetére


Samott
addikt

Az angolok mar strategiat valtottak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52488) Sipi-


Sipi-
tag

Orbán valamit bejelent majd 3 órakor, kíváncsi vagyok mit. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#52489) Jahno válasza npera (#52485) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, mert bezárkóznak, lehet sok tünetmentes ésvagy, aztán amikor újra elindul az élet akkor pár nap alatt mindenki ágynak dől.

(#52490) FőDudu válasza ncc1701 (#52483) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem hasznalom ilyesmire...
User admin a sajat gepen ;)

FőDudu

(#52491) Jahno válasza Sipi- (#52488) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj ezeket de szerettem.

(#52492) FőDudu


FőDudu
addikt

Most beszeltem egy svajci ismerossel.
Hulla beteg, lazas, folyik az orra 10 napja.
Otthon karantenozza magat.

Erre nem hajlandok tesztelni, mert nem kohog.
Amugy 2 koronas volt a cegnel ahol melozik - igaz nem talalkozott veluk az elmult 2 hetben.

Erdekes hely ez a Svajc is....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#52493) FőDudu válasza Sipi- (#52488) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami szigoritasra tippelek. :Y

FőDudu

(#52494) Gabibácsi válasza FőDudu (#52492) üzenetére


Gabibácsi
tag

ott is a patásorbán uralkodik :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52495) Gabibácsi válasza FőDudu (#52493) üzenetére


Gabibácsi
tag

ha lakhelyelhagyási tilalom lesz, akkor heti kétszer fogom minimum megszegni...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52496) eattila válasza Sipi- (#52488) üzenetére


eattila
csendes tag

4-től meg az operatv törzs tart sajtótájékoztatót. Kiváncsi leszek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52497) eattila válasza Gabibácsi (#52495) üzenetére


eattila
csendes tag

De a lakásodba nem zárhatnak be így. Kajálni kell.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52498) Gabibácsi válasza eattila (#52497) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem azért, hanem nem vagyok bejelentve ide, hiszen csak bérlem
asszony is Somogyba van bejelentve, hiszen az az egy tulajdonom van
a gyerek meg Pesten van ráadásul
tehát ha kimegyek az utcára, visz a TEK a böribe kb :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#52499) eattila válasza Gabibácsi (#52498) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, meglátjuk mikortól lesz ilyen, és lesz e. Mert mielőtt életbe lép, el kell mennem asszony gyógyszeréért Miskolcra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#52500) Gabibácsi válasza eattila (#52499) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerintem gyógyszerért el lehet menni anyway, ezen ne aggódj

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.