Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32901) Jahno válasza -NoVa- (#32895) üzenetére


Jahno
őstag

Meg svéd Wishpost és jó ég tudja.

(#32902) Jahno válasza halapidori (#32891) üzenetére


Jahno
őstag

Pfú, tényleg ezzel csapatod :-O Hámennyafenébe. Azt hittem valami kommerszebb cucc. Simán. De lehet csak mert magamból indulok ki :-D

(#32903) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32904) qnadam válasza Jahno (#32902) üzenetére


qnadam
veterán

náluk ez a nem elaprózás ilyen családi vonás. nagyszüleimtől ilyen kis kedves villanyos fűnyíró rémlik, amit tologatni kell a füvön a kis műanyagkerekein. náluk a fűnyírón van egy akkora benzinmotor, amekkora az autómban se, és nem tolni kell, hanem leginkább visszafogni, különben lobogsz mögötte, mint Károly bácsi Frakk pórázán.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32905) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ina

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32906) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

M7-en megyek haza minnyá, a HORDA előtt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32907) FőDudu válasza Gabibácsi (#32906) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi ez a rohanas?
Nem ersz ra hordatagga valni? :)

FőDudu

(#32908) Grillo válasza Sipi- (#32897) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem ezzel semmi gond nincs.

(#32909) FőDudu válasza -NoVa- (#32895) üzenetére


FőDudu
addikt

Koss vagy Stax?
Vagy a Massdrop fele Hifiman? :)

400$ aron ez a csomag sem szar. Mindketto eleg jo, csomagban meg meg rohadt olcso is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32910) -NoVa- válasza FőDudu (#32909) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tin Hifi P1, ócsóért.
Viszont kipróbáltam, és kb ugyanez a véleményem:
[link]

Viszont ajánlani nem fogom mindenkinek, mert nem az a kategória, amit gépbe vagy telefonba dugva lehet használni, az kevés alá. A BTR3 épphogy elég normál hangerőre. A hangja csodás.

(#32911) halapidori válasza Jahno (#32902) üzenetére


halapidori
csendes tag

Qnadamnak is ilyen van, és ki akartam próbálni. Sokáig vártam egy jó arú használt darabra, aztán pont lett. Kipróbáltam, tényleg jó. Bár a másikat még nincs szívem eladni.

(#32912) FőDudu válasza -NoVa- (#32910) üzenetére


FőDudu
addikt

Mennyiert lotted?

FőDudu

(#32913) -NoVa- válasza FőDudu (#32912) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az árán, csak nagyrészt revolutos meghívókból kapott pénzekből. 150€ nem sok érte, ha amúgy hallottam rosszabbul szóló 500€-s fül és fejhallgatókat. Meg pár hasonlóan jól szóló nyitott nagy fejhallgatót, amit munkahelyre nem illik.

(#32914) FőDudu válasza -NoVa- (#32913) üzenetére


FőDudu
addikt

Massdropos HD6xx az allat, de sajnos 'open back'
Ezert is szeretem a Klipschet - kurva kicsi, jol izolal, a kello hangero eleresekor kb semmi nem hallatszik ki.

Nem mintha barkit is zavarnek, de elony....
Ha nem jon be a c16, veszek egy ER4 XR-t es be van fejezve.

FőDudu

(#32915) FőDudu válasza -NoVa- (#32910) üzenetére


FőDudu
addikt

A BTR3 az 33mW-ot tud 16 ohm terhelesen (es 25mW 32 ohmon).
A P1 az 20 ohm, saccra ott is kene legalabb 20mW.

A P1 meg 5-10mW korul ker.
Kene annak hangosan is szolnia :)

FőDudu

(#32916) -NoVa- válasza FőDudu (#32915) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 96dB hatásfok a trükk, nem a 20 ohm. Planarok ilyenek.

(#32917) -NoVa- válasza FőDudu (#32914) üzenetére


-NoVa-
őstag

2K-nál 2dB-t, 4K-nál 1dB-t húzz le belőle EQ-n, a magasaknál ennyi illesztési hibája van. Opciósan 250Hz alatt emelhetsz a mélyen, de ott sem kell sok, 1-2dB max. Onnantól nagyon jó az is.

(#32918) FőDudu válasza -NoVa- (#32916) üzenetére


FőDudu
addikt

Klipsch 110dB es 50 ohm.

Fel volt tolva a hangero a Fiio appban?

Mert pl en abban kb felere allitom es utana a BTR3 ahol allitgatom a hangerot.

Azt fel hangeronel magasabban kb lehetetlen hallgatni.

Eleg fura, hogy 5-10 mW teljesitmenyt kernek hivatalosan, erre a BTR3 tud legalabb ketszer annyit es nem hangos....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32919) FőDudu válasza -NoVa- (#32917) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennyire nem vagyok vajtfulu. Meg eleve c16 erkezik es nem P1 (ha netan arra irtad).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32920) -NoVa- válasza FőDudu (#32919) üzenetére


-NoVa-
őstag

A C16-ra, a P1 az flat EQ-s.

(#32921) Jahno


Jahno
őstag

Szomszédban eddig csak a csiszoló gépek mentek, most beindult a láncos is. Csütörtök óta megy a felújítás, szerintem többet haladtak, mint idén egész évben. Bár múlt héten még nem volt tető, de majd kinézek mi alakult.

(#32922) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Reggel lőttem, amíg vártam, hogy kinyisson a spar.

Ég és föld a régi bringa meg ez, ezerszer jobb. Sőt még a gyári ülése sem olyan rossz! Beszarás.

(#32923) -NoVa- válasza FőDudu (#32918) üzenetére


-NoVa-
őstag

A dB nem lineáris, gyakorlatilag extrém nagy szórás van emiatt. Ami a C16-tal kb 8% hangerő, az a FiiO F9-cel inkább 12, a P1-el meg 100%. Szóval egy jó SMSL M3 jellegű cucc nem árt mellé az asztalra.

(#32924) -NoVa- válasza blueboi69 (#32922) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondtuk, mondtuk többször is, rajzoltuk, mondtuk, pár centin is sok múlik. Legalább hallgattál is ránk :)

(#32925) Sipi- válasza Jahno (#32921) üzenetére


Sipi-
tag

Melletünk meg elkezdődött 2-3 hete az építkezés. Kb. 250 lakás, 7 emelet, mélygarázs. Reggel 7kor a markoló "duruzsolására" ébredni jó dolog. De holnap már megelőzöm, 6-kor kelek (kezdődik a suli :O ).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32926) FőDudu válasza Sipi- (#32925) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek ma hatkor kelt, rohant szolot szedni.
Tiz korul mar be is fejeztek, idom se volt kimenni.

Legalabb edzodott kicsit a holnapi kelesre - ma szepen osszeraktuk a suli cuccat.
Fuzetekre/konyvekre nev kerult (matrican), ceruzakra/ecsetekre is rairtuk - ne keverjek ossze.

Most meg medencezik - en mar egy oraja kimasztam belole. De meg mindig 35 fok van, lehet elvezni.

FőDudu

(#32927) Phülöp válasza blueboi69 (#32922) üzenetére


Phülöp
addikt

Na, örülök akkor.
Szemre is nagyobb ez a vas, mint az előző.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#32928) FőDudu válasza -NoVa- (#32923) üzenetére


FőDudu
addikt

Jaja... En meg tanultam is ilyesmit. Feszultsegre is (meg hangra is, tok mas a ketto).

A tiz decibel az itt tizszeres, meg meg negy az mar nem is tudom hogyan szorzodik ossze.
Kb. 30x hangosabb. Az meg mar sok.

FőDudu

(#32929) Jahno válasza Sipi- (#32925) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, holnap autózok, hogy hatékonyabb legyek, de nem is tudom, hogy suli miatt reggel mikor induljak. Aztán elhúzok nyaralni.

(#32930) FőDudu válasza Jahno (#32929) üzenetére


FőDudu
addikt

Holnap trukkos lesz, itt felenk a suli kezdeskor az iskolak kozeleben rendorok vannak es direkt lassitjak a forgalmat a gyerekek vedelmenek erdekeben.

Igy aki a szokasok szerint vezet, az is rajon, hogy bizony megkezdodott a suli.

Mondjuk nem en viszem a gyereket, suli nem is esik utba - de biztosan lesz tobb szulo aki nyugdijas csigakent vezet majd :)

FőDudu

(#32931) Sipi- válasza FőDudu (#32928) üzenetére


Sipi-
tag

De a hallás sem lineáris.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32932) Samott


Samott
addikt

Az elektromos óriásdömper több áramot termel, mint amennyit fogyaszt :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32933) FőDudu válasza Sipi- (#32931) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazad lesz, hangnal a 20dB a tizszeres.
A 14dB az kb otszoros hangero lesz...

FőDudu

(#32934) npera válasza blueboi69 (#32922) üzenetére


npera
újonc

Ez az igazi szerelem, amikor a bringát fotózod. Jó tekerést :C

(#32935) npera


npera
újonc

Ma jól elszaladt a délután. Jöttek vendégek és csináltam "rántotthúst". Volt tarja, csirke és karfiol. Meg krumplipürés és saláta. Én csináltam mindent, kivéve saláta. A tervet komplikálta, hogy a kiscsaj a barátnőjénél aludt és fél órával a panírozás előtt el kellett hozni a falu másik végéből.

Amikor megjöttek a vendégek, akkor rögtön lett 4 gyerek, aztán elkezdték a zúzást. Volt hangerő. Amikor lesült az első adag rántott tarja, akkor viszont alapos csend lett és jót ettek. Aztán utána mi is.

Most a mosogatógép tele van és mos, de lesz még egy menet fullon alighanem.
Holnap korán reggel viszem vissza a gépjárművet, meg kell tankolni, le kell mosni, kiporszívózni, aztán le lehet adni. Asszony viszi a mókamestereket oviba, én túl korán indulok el itthonról.

(#32936) blueboi69 válasza Sipi- (#32925) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az epuni fog egy evig. A zaj melle por, kosz, sár is csatlakozik

(#32937) blueboi69 válasza npera (#32934) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Koszi :)

(#32938) blueboi69 válasza npera (#32935) üzenetére


blueboi69
csendes tag

En nem szoktam rantani kajakat, az nekem tul pepecselos

(#32939) Grillo válasza blueboi69 (#32936) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezen az "epuni"-n elgondolkodtam kicsit, mire leesett. Azt hittem a Gabibácsi féle *ina továbbgondolása online irányba. :DDD

Ja, a reggel szopó lesz, fél 8 körül lerakom a kiccsaládot az iskolánál, még hazamegyek, berakom a maradék cuccot a kocsiba. Aztán gondolom vagy 2 óra lesz, mire beérek a Visegrádiba a jogsimért, onnan tárgyalás a Vácin, aztán cég, aztán pár dolgot még vennem kéne, mert kedden 4 körül indulás Svejcbe.
Mókás lesz.

(#32940) npera válasza blueboi69 (#32938) üzenetére


npera
újonc

Igazából "fast food", ha eltekint az ember a kábé 3 órányi előkészülettől, a másfél órányi sütéstől és a másfél órányi takarítástól :C

De a gyerekek kedvelik, a volt szomszéd cimbora pedig vallásos áhítattal eszi. Szóval akkor csinálok néha.

(#32941) blueboi69 válasza npera (#32940) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fastfood abbol a szempontbol, hogy hamar elfogy :)

(#32942) Sipi- válasza blueboi69 (#32936) üzenetére


Sipi-
tag

Lesz az kettő is szerintem. Bár talán a zajos rész lemegy egy év alatt. A belső munkálatok kifelé már nem annyira zajosak és koszosak.
De addigra mi már elköltözünk, már csak néhány milliót kell berakni a lakásba az első ott töltött éjszaka előtt :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32943) BobaHWSW válasza FőDudu (#32933) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Minden 10 decibel novekves dupla hangeronek tunik. A 20db kulonbseg 4szeres hangero kulonbseg "fulre"

(#32944) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, ajanlhatsz nekem is fulhallgatot! Nem kell tul jol szoljon de egy psvita es egy nintendo switch tudja kihajtani es vagy passziv vagy aktiv zajszures legyen benne.

Most valami 200 dollaros beats agybadugos van (ajandek volt ILMtol) de ez se nem szol jol se nem szur zajt semennyire. Van meg vesztartalek 20 dollaros sony fulhallgatonk ha veletlenul kell de hosszu repulo utra kene valami jobb. A dupla Sidney-Dubai elviselesere.

(#32945) hobizoli válasza BobaHWSW (#32943) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez nem 3dB-kent novekedik ennyivel?

több drón kell ;P

(#32946) BobaHWSW válasza hobizoli (#32945) üzenetére


BobaHWSW
újonc

3 decibel hangero emeleshez duplazni kell a wattot az erositon de 10 decibel kulonbseg az amit fulre dupla hangeronek hallasz.

[link]

"Most of us perceive one sound to be twice as loud as another one when they are about 10 dB apart"

[ Szerkesztve ]

(#32947) hobizoli válasza BobaHWSW (#32946) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha... OK :K

csak remlett vmi a 3-rol :DDD

több drón kell ;P

(#32948) -NoVa- válasza BobaHWSW (#32944) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez komplex. Az egyik fele egyszerű, utazáshoz apró könnyű jó hangú olcsó, füldugó méretű apró füles Japánból ebayről,
Zero Audio ZH-DX200-CT, avagy Carbo Tenore. 40$ körül mérik, szép a hangja, kényelmes, apró, mélyre megy a hallójáratba, izolál jól.

A másik fele nehezebb, hozzáilleszteni a füledhez. Szilikonnal neked kell tudni az egyénileg bevált formát, esélytelen vakon biztosra.menni. Minőségi memóriahabos cucc kell, Comply Comfort 200 vagy Comply Isolation 200, és világbéke van. S-M-L méret meg fülfúggő, kinek mi jó belőle. Pár hónap használat után romlik a memória habszivacs állaga és az izoláció, szóval ha bevált, időnként kell venni újat.

Vagy ott a Bose QC30/QC20 sokért, ANC, és főleg a 20-as jól csinálja. Más jóról nem tudok, ha lenne olcsón, már lenne nekem is :)
A QC35-ben metrózni egy álom, csak ritkán járok metróval, és akkor még ritkábban viszem azt is.

(#32949) BobaHWSW válasza -NoVa- (#32948) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi, agyalok! Nagy fejhallgatoval nem szeretek utazni. Ha akarnek akkor vegulis ott van a focal spirit1 fejhallgatom. Nem aktiv zajszureses de azert eleg jol izolal es szepen is szol.

Szerk, a qc30 az kicsi,nem nagy. Pardon. Azon elagyalok esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#32950) Jahno válasza qnadam (#32903) üzenetére


Jahno
őstag

100mm-en ne fényképezz csillagot :-D

Megcsinálni nem is mindig nehéz az esküvős képeket, aztán válogatni, rendbe tenni, az megint más

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.