Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32501) Samott válasza Gabibácsi (#32500) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az is szelsoseges, hogy mindent a gyerekre fogunk. A gyuras az heti harom ora. Zuhanyzassal brutto negy. Tobb idot doglik a TV elott (sorozatok, filmek elott) kb. mindenki. Vagy eppen ertelmetlen forumozassal. Hetente haromszor egy oraval kesobb erek be a munkahelyemre. Legfeljebb maradok tovabb ha szukseges. Ez megy nem egy sracnak a teremben gyerekkel is. Lerakja az oviban, suliban es meg melo elott atmozgatja magat. Egyaltalan nem lehetetlen, tok felesleges ezt igy beallitan. A gyerek ezesetben csak mentseg a lustasagra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32502) -NoVa- válasza Samott (#32501) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert ugye gyerek is csak egyféle van, segítség is mindenkinek ugyanannyi.

(#32503) Gabibácsi válasza Samott (#32501) üzenetére


Gabibácsi
tag

senki nem fogott semmit sem a gyerekre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32504) Gabibácsi válasza -NoVa- (#32502) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, megtudhattuk hogy mindenki megoldja, aztán jött a példa hogy a nagyszülők járnak segíteni :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32505) blueboi69 válasza ncc1701 (#32497) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mármint a kajálás mennyiségére gondolsz. :)

(#32506) Samott válasza -NoVa- (#32502) üzenetére


Samott
addikt

Nem vagy napi 24 oraban a gyerekkel. Ha napi 8 ora munka belefer akkor heti 3 ora edzes is. Mindegy, mindenki ugy keres mentsegeket ahogy akar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32507) -NoVa- válasza Samott (#32506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a heti 3 óra az vagy a főzésből, vagy a napi ~5.5 óra alvásból vehet el, takarításból is, de azt később be kell hozni. A többi részben etetés, játék, mesélés, némi kültéri aktivitás, hasznosan együtt töltött idő van, abból nem veszünk el, mert pótolhatatlan. TV előtt döglés nincs, nem fér sehová. Még kérdés?

(#32508) Samott válasza -NoVa- (#32507) üzenetére


Samott
addikt

Mennyi idosek ezek a gyerekek, hogy ennyi idot lekotnek? Hanyan vannak? Mind a ket szulot egyszerre lefoglaljak?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32509) WiZARD válasza Samott (#32501) üzenetére


WiZARD
addikt

képzeld ha a forummotor nem csak a hozzászólások számát írná ki, hanem az itt töltött időt is.... ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#32510) blueboi69 válasza Samott (#32506) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem a napi 1-2óra munka fér bele, szerencsére olyan a tempo a melóhelyen, hogy ez sem tűnik fel senkinek.
Work-Life balance meg ilyen buzzwordok teljesen jól lefedik ezt.

Szerencsére asszony eddig ájulós/lihegős volt, most ez elmúlt, cserébe allergia időszak köszöntött be, úgyhogy néha taknya-nyála-könnye összefolyik és azt sem tudja épp milyen földrészen van.
Vidéken ugyebár több a zöld, mint a beton, ebből adódóan több a parlagfű is, meg kitudja mi amire allergiás.

(#32511) Samott válasza WiZARD (#32509) üzenetére


Samott
addikt

Na igen. De ido az nincs magunkra. Oszt megdoglunk 50 evesen szivrohamban. 40+ kilo tulsullyal. De a pacal az jo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32512) Jahno válasza Samott (#32501) üzenetére


Jahno
őstag

A lerakja oviban/suliban opció itt a helyi erőknél úgy működik, hogy néha egyik lerakja, másik felveszi, mert a munkaidő hosszabb, mint az óvodai ottlét + logisztika. De ezt már múltkor írtam :-D Aztán ha előbb elmész, akkor kapsz még némi távmunkát, de utána hova teszed a gyereket? Terem előtt megvár a klímás kocsiban?

(#32513) Jahno válasza Samott (#32511) üzenetére


Jahno
őstag

Biztos van közte egyenes arányosság és csak úgy lehet megoldani, ahogy mondod? Elég az, ha az emberen lóg a két kölök. Agyilag is :-D

(#32514) Samott válasza Jahno (#32512) üzenetére


Samott
addikt

Prioritasok: gyerek, sajat magad, munka.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32515) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jellemzően azoknak nagy a szájuk akik leszarnak mindent, oszt az asszony meg a nagyszülők majd megoldják, merazasszonydolgamindenotthon. Legyünk akkor rendesen szélsőségesen.
Persze hogy van idő gyúrni ha mindent megcsinál más helyettük :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32516) Gabibácsi válasza Jahno (#32512) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha megyek oviba, már 3 előtt el kell mennem otthonról. Kezdjük itt. Altatás után meg befejezem a melót. Én vagyok a hülye, gyúrhatnék is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32517) eattila


eattila
csendes tag

Macskások!
Hogy olható meg, hogy a macs ne szedje szét a bútorokat?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#32518) Gabibácsi válasza eattila (#32517) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kisbalta, és elásni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32519) -NoVa- válasza Samott (#32508) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ovodáskor két vége, energikusak, és szeretnek bevonni bármibe is, ez ilyen. Jobb társaság, mint sok felnőtt :). Asszony már eljár heti 4 alkalommal edzeni, neki kell most a vázizomerősítés, én csak az aprókkal mozgok, ennyi fér bele. Majd alakul, a majdnem 4 éves még rövid pórázon tart.

(#32520) FőDudu válasza Gabibácsi (#32516) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd mas lehulyez, hiszen biciklizhetnel is az oviig (utanfutoval, ahogy npera csinalja) es akkor le lenne tudva testedzes ;)

Reggel-este 1-1 ora es senki nem szolhat egy szot sem.
Hogy nem jo a gyereknek a korai keles, az oket nyilvan nem erdekli.
Az elet nem habostorta...

FőDudu

(#32521) FőDudu válasza eattila (#32517) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivagod a faszba....

Mas majd javasol kaparofat, de ugyis azt csinal amit akar.
Mert minden macska egy onzo dog es szarik a gazdajara.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32522) -NoVa- válasza eattila (#32517) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#32523) eattila válasza -NoVa- (#32522) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#32524) FőDudu válasza -NoVa- (#32522) üzenetére


FőDudu
addikt

???? zarja a konyhaba? :)
Vagy fozze meg ebednek?

FőDudu

(#32525) Samott válasza Gabibácsi (#32515) üzenetére


Samott
addikt

Speciel az egyik kollega amikor hazaer, akkor megy el az asszony futni egy orat. Mert ott anyunak is igenye van az egeszseges eletre. Apu meg elvan a gyerekkel addig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32526) Gabibácsi válasza FőDudu (#32520) üzenetére


Gabibácsi
tag

az ilyenek nem foglalkoztak még gyerekkel
nem azt mondom hogy "amíg nincs gyereked nem tudhatod" , de azért néha vicceseket lehet itt olvasni, na

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32527) Samott válasza Gabibácsi (#32516) üzenetére


Samott
addikt

Te elvaltal, tehat nagyreszt a volt felesegeddel van a gyerek, nem? Nem kell mindennap edzeni. Plane mar ebben a korban. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32528) Gabibácsi válasza Samott (#32525) üzenetére


Gabibácsi
tag

és? speciel mi is így csináltuk, amíg együkünk volt edzésen , a másik volt a gyerekkel
és?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32529) Samott válasza FőDudu (#32520) üzenetére


Samott
addikt

Majd megszokja a gyerek a korai kelest, ha megyunk a roman idozonaba. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32530) Gabibácsi válasza Samott (#32527) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem magamról beszélek, az hogy én mivel, kivel és hogyan edzek, az az én dolgom
csak a sok szélsőséges fotelhuszáron vinnyogok, és direkt én is szélsőségeseket írok mostmár :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32531) Gabibácsi válasza Samott (#32529) üzenetére


Gabibácsi
tag

román? olyan nincs

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32532) Samott válasza Gabibácsi (#32528) üzenetére


Samott
addikt

Tehat akkor megis jut ido ra, nem a gyerek az akadaly.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32533) Samott válasza eattila (#32517) üzenetére


Samott
addikt

Nem engeded be a lakasba?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32534) Gabibácsi válasza Samott (#32532) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk aki foglalkozik is a gyerekkel (megeteti, játszik vele, altatja), az tuti nem megy utána edzeni, mert már egy hulla

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32535) Gabibácsi válasza Samott (#32533) üzenetére


Gabibácsi
tag

így van, macska nem lakásba való
macskás lánnyal pl nem állok szóba :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32536) Samott válasza Gabibácsi (#32534) üzenetére


Samott
addikt

Masfel ora alatt kicsinal egy gyerek? Ok, nekem meg nincs de ennyi idot azert toltottem mar veluk egyhuzamban. Nem olyan borzaszto az. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32537) Jahno válasza Samott (#32532) üzenetére


Jahno
őstag

Azért Gömbibá a telibe rugalmas otthonról összevissza dolgozós és speciális esetes opciójával szintén kilóg az átlag sorból. Meg is látszik a cégnél ki a gyerek nélküli, vagy önellátóssal haladó. Egyik kölcsön laptopot kér, mert siet az óvodába és este még belecsúszik a melóba, másik meg 7-8 óra körül kimegy futni a szigetre és utána jön vissza dolgozni.

(#32538) Jahno válasza Samott (#32536) üzenetére


Jahno
őstag

Én is töltöttem már ilyennel, meg amolyannal. Cégtől mondjuk már elment, aki azt monta, hogy bármikor kölcsön adná és ki lehet próbálni, de szerintem hamar találunk rá jelentkezőt. Ha nagyon lendületben van, akkor nem is biztos, hogy kell 1.5 óra.

(#32539) Gabibácsi válasza Samott (#32536) üzenetére


Gabibácsi
tag

másfél óra alatt amúgy simán kicsinál(hat) egy gyerek, igen
főleg ha munka után még játszol vele, szaladgáltok, aztán kaja, fürdetés, ilyesmik... persze gyerektől meg szülőtől meg helyzettől is függ nagyon
ezért nem lehet ebben a témában általánosítani

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32540) Jahno válasza Gabibácsi (#32530) üzenetére


Jahno
őstag

Hétfőn gyár felé jöttem haza, elgondolkoztam rajt, hogy hátha a szomszédban van mérleg, megnézem mennyi cuccot hoztam haza és szerintem ez edzésnek simán felér. Ezeket nem mindig tudom összerakni, hogy pár éve leslie még grammokat akart spórolni a bicaján, nem akar ügyfélhez monitort és laptopot cipelni, mert az jaaaaaaj nagy és nehéz és megdöglős, utána meg terembe jár mert az egészséges ha leszakadnak az izmok :-D

(#32541) -NoVa- válasza Samott (#32536) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Ok, nekem meg nincs"

Addig jó, megfelelő távolságból széles spektrumú objektív rálátásod van a dologra, nem ilyen túl közeli szűk spektrumú pontszerű.

Spoiler: Más gyereke mindig egyszerű, ugyanis a gyerek a szülővel meri elengedni magát, és teljesen felszabadultan létezni, úgy biztonságban érzi magát. És a szülőn engedi le az ovodai stresszt, minden külső ingert, mindent, ami feszültség érte. Néha nem kell másfél óra, hogy totálisan lefárasszon, jobb napokon 15 perc alatt megtör :D

(#32542) Jahno válasza Samott (#32514) üzenetére


Jahno
őstag

Munkahelyen ezt sokan és főleg a nők meg tudják tenni, de valahol előbb-utóbb beszopolódnak.

(#32543) Jahno válasza -NoVa- (#32541) üzenetére


Jahno
őstag

Lásd asszonyt, aki 12 évesen már a háztartást vitte, vagy szemben szomszéd kölköt, aki inkább a konyhaasztalon rollerezik és lebontja a hardvert/szoftvert.

(#32544) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na ugytunik a vilag maradibb reszen 5k dollar visa vasarlasi limit van... enyhen nehez repjegyet vennunk igy Magyarorszagra.

(#32545) qnadam válasza eattila (#32494) üzenetére


qnadam
veterán

akkor passz. a wifi egy rejtélyes állat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32546) Sipi- válasza Samott (#32532) üzenetére


Sipi-
tag

Kicsi korban nehezebb, amikor már növekedbek akkor van ami könnyebb, van ami nehezebb. Teljesen gyerek, élethelyzet (egy vagy több gyerek, korkülönbség köztük, koruk, ovi vagy suli, mennyire betegesek, milyen a foglalkozásigényük, különórák vannak-e, van-e házi, kell-e vele tanulni vagy elég a suliban felszedett, stb.) és egyén illetve egyén igényfüggő (van akinek egyszerűen KELL a heti három futás különben stresszes lesz és az a gyereknek, családnak is rossz).
Áprilistól suli végéig nekem is ment a heti 3-4 reggeli könnyed edzés, de akkor abbahagytam, mert megkaptuk a lakáskulcsokat és a szakik és beszerzések után rohangáltam vagy nyaralni voltunk. Meg eleve nyáron 9kor vagy utána "kezdődik" a nap, míg suliidőszakban legkésőbb 7:50kor "szabad" vagyok heti 4 nap.
Nincs általánosan jó megoldás. Aki akarja az megoldja, aki meg nem akarja az meg akkor sem csinálná ha koleszos lenne a gyerek és heti 2 napot volna csak otthon.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32547) Jahno válasza ncc1701 (#32496) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap mintha mást írtál volna.

(#32548) eattila válasza qnadam (#32545) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Pláne, hogy a win-es gép nem dobja el.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#32549) Sipi- válasza ncc1701 (#32496) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt cáfolom! Nálunk jelenleg nem lehetne edzeni, mert teli van a lakás teljesen :U Talán fekvőtámaszozni lehetne, mást nem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32550) npera válasza eattila (#32517) üzenetére


npera
újonc

A macska definíció szerint nem mehet be a házba/lakásba. Problem solved. Van rajta szőr, tud lenni kint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.