Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32651) BobaHWSW válasza Jahno (#32650) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi!

Jah, ertekelem az egyszeruseget es szerintem maradok ennel. Nincs sok kedvem valami 35-40 ora talponleves utan meg ilyenekkel szivni.

(#32652) qnadam válasza BobaHWSW (#32649) üzenetére


qnadam
veterán

tud feleennyi is lenni, de akkor sokkal kisebb/sokkal régebbi lesz egy sokkal kisebb cégtől, és külön szervezést igényel majd az is, hogy hol kapod meg.
vagy ha keveset akarsz mászkálni, akkor mindhárom car sharing cégnek van bázisa a röptér környékén.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32653) blueboi69 válasza BobaHWSW (#32649) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha már errefelé jársz, nem hozunk össze egy topiktalit? :) Kitudja mikor adódik a lehetőség, hogy lássalak élőben...

(#32654) BobaHWSW válasza qnadam (#32652) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem pesten fogunk lenni hanem Kaposvar, Balaton es Pecs vonal. Pest csak erkezes es indulas.

(#32655) Jahno válasza qnadam (#32652) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, de azokra regsztrálni, meg izé és kétszer vissza átpakolni, négyzetesen meg nem olcsóbb.

(#32656) BobaHWSW válasza blueboi69 (#32653) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Uh nem kocsog akarok lenni de nemtudok igerni semmit azon kivul, hogy elagyalok. 10 napra vagy mennyire megyunk. Szept23ikan delutan landolunk es oktober 4 delutan repulunk. Igy is huzosabb lesz a rokoni program mint kene. Legkozelebb megprobaljuk osszehozni hosszabb idore es akkor jobban be fog ferni sztem de most ennyi lett.

Karacsonykor is kiveszek 3 hetet es a cegben mar kicsit ram morogtak.

(#32657) qnadam válasza Jahno (#32655) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudtam a pontosabb igényeket :)

bérlésnél figyelni kell erősen

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32658) Jahno válasza BobaHWSW (#32654) üzenetére


Jahno
őstag

Jövő héten Balatonon leszek, éppen most kérdeztem gazdit is, hogy akkor merrefelé jár mert betájolta Pestet.

Neki is lenyomtam az aktuális életviteli tanácsaim, elvégre szállásuk mellett van egy nem túl forgalmas de jó játszótér, és csak pár villamosmegálló a Hoppácska vagy a disznótoros :-D

(#32659) Jahno válasza qnadam (#32657) üzenetére


Jahno
őstag

Fele júzer error, de a dupla szerződés kemény. Nekem ezek a "cégautó adó" vagy "téliesítési díj" dolgok tetszenek, mikor 10 napra kb. 120ezer egy alap normális autó, de pld. november 1 után ez napi +4-5ezer. Az ott van.

Bár ez sem lenne rossz, ki a fene lehet a cég?

(#32660) blueboi69 válasza BobaHWSW (#32656) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, megértem persze!

(#32661) blueboi69 válasza Jahno (#32658) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Attól függ a Balaton melyik része, de nekem Siófok az fél óra autóval :)

(#32662) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Voltam decahtlonban, ezt kellene megkopkodni. Indoklas nelkul leszarozni nem er.

https://www.decathlon.hu/trekking-kerekpar-riverside-id_8405210.html

(#32663) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#32654) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkos Kaposvaron :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32664) FőDudu válasza Gabibácsi (#32663) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy nalam. A sort en allom :)

FőDudu

(#32665) zetor2000 válasza Jahno (#32582) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennyi nekem mostanában délelőtt jön össze. Nem ritka a 2x lépés egy nap.
Hja, nagy irodaház, építkezés, költözés eleje...

Edzésnek sem (rossz, de nem is) jó. Bár néha csal a Mi Band.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32666) Phülöp válasza blueboi69 (#32661) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor Keszthely se sokkal több. Kár, hogy nem értesz a bringákhoz... Van ott egy vas, ami erősen kéne, de elég drága ahhoz, hogy látatlanban rábólintsak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#32667) Gabibácsi válasza Phülöp (#32666) üzenetére


Gabibácsi
tag

én sem vagyok most messze épp, de pláne nem értek hozzá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32668) Bujdy81 válasza blueboi69 (#32661) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Vagy 2,5 óra keróval! ;)

(#32669) blueboi69 válasza Phülöp (#32666) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért az picit odébb van. Valszeg nem sokat értenék a cangához, maximum lehordanám a sárga földig, hogy ez mitűűű ennnyiiii heeeee???!!?!? nooormáállis?

(#32670) Phülöp válasza blueboi69 (#32669) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont ez lenne a cél, hátha olcsóbban ideadják.
Azért az biztosan meghatná őket, ha egy ekkora darab ember zokogva a földhöz verné magát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#32671) FőDudu válasza Phülöp (#32670) üzenetére


FőDudu
addikt

Balaton kor soran Leslie pont arra jar.... ;)
Biciklis is, darabra is megvan. Mar csak a foldhoz verest kell gyakorolnia ....

FőDudu

(#32672) Gabibácsi válasza Phülöp (#32670) üzenetére


Gabibácsi
tag

főleg hogy egy béjemvével menne.. hatásos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32673) blueboi69 válasza Phülöp (#32670) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó nagyon szívesen drámázok, csak szakmailag is meg kéne tudnom alapozni, mert bármi olyat mond, akkor nem tudok belekötni, maximum zokogni, hogy ezééééjöttemméééénideeee?

(#32674) -NoVa- válasza blueboi69 (#32673) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Szép a fényezése, szép, de aztán majd biztos kopik, és akkor fényezni kell, az meg drága." Volvos csoportban idézett alkudozási próbálkozás.

(#32675) Jahno válasza -NoVa- (#32674) üzenetére


Jahno
őstag

Ősöreg Volvósok legalább jó arcok. Tényleg, 1 hónap múlva pizzasör buli.

(#32676) blueboi69 válasza -NoVa- (#32674) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lol, és télleg.

Amúgy találtam ilyen bicót, amit fentebb linkeltem, valszeg hétvégén megveszem, ezt legalább meg tudom nézni vásárlás előtt.

(#32677) npera válasza blueboi69 (#32662) üzenetére


npera
újonc

Nekem úgy tűnik, hogy ezen valami spéci alkatrészek vannak. Tehát nem "standard" Shimano vagy SRAM vagy egyéb könnyen elérhető standard alkatrészek.

9 sebesség, váltás BTWIN SL569 karral
Gyorsan és könnyen kezelhető váltókar a kormányon.
Részletek:
- 9 sebességes MICROSHIFT H092 kazetta
- Lánckerekek: 11/ 36
- Egytányéros hajtómű: 36 fog
- KMC X9 lánc patentszemmel
- Hátsó váltó: BTWIN RD M46-L
Láncleesés gátló gyűrű

Meg kell nézni, hogy ha elhasználódik rajta valami akkor ki lehet-e cserélni valami értelmes Shimano cuccra vagy akkor ott állsz félig kinyalt seggel.

Nem tudom mennyire robosztusak ezek a cuccok, lehet feladja elég hamar és akkor adott esetben pénzkidobás az egész.

A mechanikus tárcsafék ötvözi a két rendszer hátrányait, de az előnyök nem annyira vannak ott. Szerintem vagy sima felnis fék vagy hidraulikus rendszer akkor már.

Viszont mivel kábé 80 rugó ezért ennél sokkal többet nehéz elvárni. Sajnos azt kell mondjam, hogy ennyiért ennyit adnak.

Hirtelen elolvasva nekem ez jött le.

(#32678) -NoVa- válasza npera (#32677) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én azért halkan megjegyzem, hogy vagy 2004 óta vidáman elvagyok az Avid mechanikus tárcsafékeimmel hátrányok nélkül, asszony is, minden MTB-n teszi a dolgát :D

Könnyebb, mint a hidraulikus, nem eszi le a sáros sózott hó a fékpofákat 1-1 téli napon, és hazai domborzati iszonyok között nem melegszik el annyira a tárcsa, hogy szükséges legyen a fékolaj hőelvezetése is. Az én esetemben nem csak hazai viszonyok között, hiszen mitől melegedne a tárcsa amikor csak forog a levegőben súrlódás nélkül?
Váltók Decathlonból pótolhatók ugyanazzal lazán évek múlva is általában, én többet szoptam a letérdelt/szétrúgott 9 fokozatú XT trigger váltókar beszerzésével, mert senki nem tartott kompatibilis azonosat sehol. Pilisben szoktam látni Decathlonos bringából is eleget, látszólag nem káromkodnak rajta sokat, csak használják eszközként, és jó.

(#32679) blueboi69 válasza npera (#32677) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Rakható rá bármi más, elvégre lego az egész. Sajnos V-fékkel nem lehet ezt a bringát kapni. Ami V-fékes, annak sok más része is gyenge, tehát az első villa merev, a váz is sokkal vékonyabb és kevésbé is tetszik.

(#32680) Gabibácsi válasza -NoVa- (#32678) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi
Asszony imád bringázni, majd akarok neki ajándékba venni valamit, akkor jó lesz a decathlon
robosztus sem kell a negyvenvalahány kilóhoz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32681) blueboi69 válasza -NoVa- (#32678) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, ez elég pozitivan hangzik.
Én használtan néztem ki, úgy még olcsóbb, de 1évet mentek vele és költözés miatt adja el a fazon. Még garanciális 1teljes évig, és a vázra-kormányra élettartam garanciát vállalnak.

(#32682) npera válasza -NoVa- (#32678) üzenetére


npera
újonc

Akkor jó.

Nekem annyi a tanácsom, hogy ha megmihálylik rajta egy teljesen műanyag váltó, akkor mondjuk érdemes egy lehetőleg fém cuccal pótolni. Mert idővel el fog fáradni minden rajta és akkor apránként lehet "rendes" alkatrészeket tenni rá. Én ezt csináltam a saját bringán.

Amikor a Shimano lánc megfáradt ment rá nyitható SRAM. Az Alivio váltó helyett ment rá Deore XT.
A Tiagra helyett is ment rá Deore XT.

Így nem lesz feleslegesen drága, hanem apránként upgrade. Ha a váz és a kerekek jók, akkor nem kell egyből a világ összes pénzét rálocsolni.

(#32683) blueboi69 válasza Gabibácsi (#32680) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hamarosan eladó lesz egy acélvázas mtb, ami már bizonyított! :D

(#32684) Gabibácsi válasza blueboi69 (#32683) üzenetére


Gabibácsi
tag

inkább újat vennék neki, új asszony, új bringa :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32685) blueboi69 válasza npera (#32682) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Így van, én is így csináltam a jelenlegivel, aztán kiderült, hogy kicsi a váz :D
De teljesen egyetértek a gondolatmenettel, nekem is ez a cél.

Gumit viszont lehet veszek rá, ami a mostanin van, azt nemtudom átrani a nem egyforma átmérő miatt, de nagyon elégedett vagyok vele. Kenda semi-slick K193.

(#32686) blueboi69 válasza Gabibácsi (#32684) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jóvan, akkor jó lesz a gyereknek is! :DD

(#32687) qnadam válasza Gabibácsi (#32667) üzenetére


qnadam
veterán

én messze vagyok, és nem is értek hozzá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32688) qnadam válasza blueboi69 (#32685) üzenetére


qnadam
veterán

neked kicsi a váz, akkor Gabibácsinénak pont jó kell hogy legyen, mert ő is kisebb nálad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32689) Jahno válasza blueboi69 (#32662) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindig mondtam, hogy a fél ismerősi kör teljesen jól van a 100ezer alatti Decathlonos bicajokkal is, kinek mi. Aztán lehet sírni, hogy pfúúújajj, fémvázas az nem trendi és nehéz, én ezt nem cipelem, este meg menni kell gyúrni a terembe szakadásig.

(#32690) Gabibácsi válasza qnadam (#32688) üzenetére


Gabibácsi
tag

az a baj hogy most is somogyban vagyok, ne haragudj, de a routert jövő héten tudom...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32691) blueboi69 válasza Jahno (#32689) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez ráadásul aluvázas!

Igen, ez tipikusan az, amikor grammokat számol a vázon, pedálon, stb aztán meg felrak rá 2db fél literes kulacsot vízzel.

(#32692) -NoVa- válasza blueboi69 (#32691) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hozzáteszem halkan, van értelme a grammániának, a maga helyén.

Országútinál pl van minimális súlyhatár, így ott a váz legalacsonyabb pontján, a pedáltengely alatt szokták ólmozni a lényegesen könnyebb bringákat, hogy a súlypont a lehető legalacsonyabban legyen. A pillekönnyű kerék előnyeit gondolom nem kell kifejteni, az a legfontosabb, de a váznál sem mindegy, hogy sprintnél, kanyarba dőlésnél mennyi tehetetlen tömeg van rajta hol. A kulacstartó pl pont jó alacsonyan szokott lenni emiatt.

MTB-nél az XC versenygépeken szintén extrémen számít minden, a keréken túl a vázat is emeled/dobálod ívbe, ugrasz vele, döntöd, stb. És mivel ezt rengeteget csinálod, és aktívan, ezért nem raksz fel rá 2 kulacsot, hanem a hátizsákodban lévő ivószatyrot töltöd meg hasonló mennyiségű vízzel, hiszen terepen a csőből még van esélyed inni, a kulacsból nincs. Meg az a testeden van, ami már eleve a legnagyobb tömegközéppont a bringán, ami köré építed a mozgást, és körülötte dobálod a többi könnyebb komponenst. Ott a legjobb a víz.

DH-nál nincs víz. Sör meg tömény van, lent a cél környékén majd, addig kapaszkodsz.

A többi meg vagy rövidtávos vízigény nélküli, mint a Cyclocross, vagy amatőr tömegsport, mint a Maraton, vagy levélkihordós munkaeszköz.

Ez a 13.1 kilós össztelós fatbike viszont kéne:

(#32693) Jahno válasza -NoVa- (#32692) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen vastag kerekes egyre több van, némelyik a nagyon sima járdán hangosabb, mint egy elektromos autó :-D

(#32694) blueboi69 válasza -NoVa- (#32692) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh azon a DH-s képen lenézni sem merek kb, nemhogy bringával lemenni :D

(#32695) blueboi69 válasza Jahno (#32693) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is szoktam ilyeneket látni/hallani. Ránézésire kurvanehéz lehet tekerni.

(#32696) Jahno válasza blueboi69 (#32694) üzenetére


Jahno
őstag

Videókat kell nézni, ott azért akadnak durva jelenetek is.

(#32697) Gabibácsi válasza blueboi69 (#32694) üzenetére


Gabibácsi
tag

+1

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32698) Gabibácsi válasza Jahno (#32696) üzenetére


Gabibácsi
tag

nézi a tököm, bele is halnék

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32699) blueboi69 válasza Gabibácsi (#32698) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én megnézni megnézem, nem gond a magasság, de azért nem csinálnám utánuk az tuti.
Az én tömegemmel elesek, oszt ott is halok meg tutira. Francnak sincs erre szüksége.

(#32700) Gabibácsi válasza blueboi69 (#32699) üzenetére


Gabibácsi
tag

én csinálnám, ha merném, de erkélyen kihajolni sem merek kb, annyira tériszonyom van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.