Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32951) Sipi-


Sipi-
tag

Nagyon korán van :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32952) Grillo


Grillo
senior tag

Nagyon korán van, a gyerekekkel közösen 😀

(#32953) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az baszki.

(#32954) BobaHWSW válasza Sipi- (#32951) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ne is mond, fentvagyok mar egy ideje... :))

(#32955) BobaHWSW válasza -NoVa- (#32953) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Probaltam korbenezni itt boltokban elerheto fulhallgatok teren. Eleg siralmas a helyzet. Vagy valami shure215 vagy sennheiset momentum fele gravitalok esetleg ami meg erdekes lehet az az audiofly fejhallgatok. Ezek mind passziv zajtompito cuccok csak. Azt neztem, hogy a 6-16 oras akku ido az joesetben egy Sidney-Dubai netto repules fel-le szallast nem szamitva de elotte es utana is vannak dolgok nomeg tonnanyi varakozas.

Az se art ha sima madzagos. Azthiszem veszek nintendo switchrt fajdalomcsillapitas miatt es ahhoz az egyszerubb.

(#32956) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

nincs is korán
bíblia sem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32957) blueboi69 válasza Sipi- (#32942) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja azt hittem az uj hely mellett kezdtek epitkezni. Par milla? Hat nem kulcsrakeszen kapjatok? /ironia :)

(#32958) blueboi69 válasza Grillo (#32952) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt nincs koran. Cserebe osszeszedtem a hetvegen kotohartyagyulladast :( goto doki

(#32959) Jahno válasza Sipi- (#32951) üzenetére


Jahno
őstag

Pár óra alvás után már bent lógok a dolgozóban.

(#32960) Sipi- válasza blueboi69 (#32957) üzenetére


Sipi-
tag

Kulcsrakészen, ezért egyből zárat is cseréltem :DD
Most levonult már minden olyan ember akinek kulcsot kellett adni, most veszek valami komolyabb zárat.
Egyébként már "csak" egy pár m² járólapot kell felverni és másikat lerakni (garancia, mert rosszat raktak le), lámpákat felfúrni, 3 szobányi IKEA bútort megvenni és összerakni és felfúrni, 3 ágyat venni és akkor már "csak" az árnyékolás hiányzik és lehet költözni.
:))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32961) Sipi- válasza Jahno (#32959) üzenetére


Sipi-
tag

Ez kicsit beteges :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32962) Jahno válasza Sipi- (#32961) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul elkonyult a DPM, most vakarom a fejem és SQL gyorstalpaló.

(#32963) -NoVa- válasza BobaHWSW (#32955) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, megnéztem a Beats választékból mi 200$, de csak wireless powerbeats volt, az meg lemerül félúton. Ha mégis valami drótos példányod van, akkor az ahhoz való Comply Isolation foam tips vagy egyéb helyi altarnatíva, és nem feltétlenül kell venni.

Ha BT, nincs idő csomagra várni, és a Shure 215 és a Momentum között kell választani, akkor Shure. Nem jobb a hangja, de fül feletti kábelezésű, nem húzod ki, nem feszíti a kábel súlya a füled, nincs kábelsúrlódáshang ha mozogsz, kényelmesebb, és nagyobb rá az esély, hogy rendes füldugóként viselkedjen. Valamint ahhoz talán alapból is adnak memóriaszivacsos dugót, nem kell külön vadászni. Összenyomod, berakod a füledbe, vársz 10 másodpercet, azalatt kitölti a hallójáratodat, és kész az elvárt izoláció.

(#32964) FőDudu válasza BobaHWSW (#32955) üzenetére


FőDudu
addikt

Momentumnak 1 ev alatt szetfoszlik a kabele.
A True Wireless fajta meg talan jo.

Amugy szerintem ha van ra penz es kicsit akartsz, akkor Etymotic ER4 XR (vagy SR).
Picike, allatul szol, stb.

https://www.headfonia.com/review-etymotic-er4-xr-er4-sr-impressive/
https://headfonics.com/2017/01/the-er4xr-by-etymotic/

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32965) FőDudu válasza Jahno (#32959) üzenetére


FőDudu
addikt

Reggel nyolckor?
Te meg nalam is betegebb vagy...

UI: en nyolckor meg epp az iskolaba igyekvo nyugdijas csigakat nezegettem.
Aztan belefutottam az alagut bejaratat eltorlaszolo kukaskocsiba, igy megfordultam es a masik iranybol hajtottam be. Csak onnan kurva nehez rafordulni a garazsajtonal bal kerze eso kartyaolvasora.

Gyerek mondjuk nalunk is koran kesz volt, ugy kellett raszolni, hogy azt a hosszu teli farmert cserelje mar le rovidgatyara... Itt meg nyar van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32966) Jahno válasza FőDudu (#32965) üzenetére


Jahno
őstag

7:30kor beértam, nehéz lett volna megsaccolni mikor induljak és 8ra már valakinek bent kell lennie. Egy csomó vidéki júzer sokkal korábban kezd, hogy elkerülje a forgalmat. Most lassan jön az év vége, 5-6 óra környékétől van a mozgolódás.

(#32967) Samott


Samott
addikt

Negyedoraval ertem be kesobb mint a multheten. Ez ilyen, kezdodik a suli.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32968) Gabibácsi válasza FőDudu (#32965) üzenetére


Gabibácsi
tag

a kukáskocsit is ki kéne tiltani
amúgy még itt is nyár van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32969) Jahno válasza Samott (#32967) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg 30-50 perccel előbb.

(#32970) Samott válasza Jahno (#32969) üzenetére


Samott
addikt

Na az mar szivas. Szerintem ha atadjak az M4-est nekem is nehezebb lesz. Mert akik most Monortol allnak a dugoban ferihegynel fognak felduzzadni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32971) FőDudu válasza Gabibácsi (#32968) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Jojjon akkor a szemeteret amikor nincs dolgozoi forgalom.
Johetne reggel hetkor, akkor szignifikansan kevesebb ember hasznalja az alagutat.

Jo otlet :)

FőDudu

(#32972) Jahno válasza Samott (#32970) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem most könnyebb volt, de nem járhatok minden nap autóval. És ilyen korán sem szeretnék. De látszik mindenki visszatért, megy az arcon pörgés reggel óta.

(#32973) Jahno válasza FőDudu (#32971) üzenetére


Jahno
őstag

4:10-kor kellene, akkor még kisebb a forgalom. És 4:10kor legyen ott pontban az összes szállodában.

(#32974) FőDudu válasza Jahno (#32972) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt visszaesett a foglaltsag, de jon a konferencia turizmus.
Kb 400 fo erkezik 1-2 nap alatt.

Forgalom kb tegnap este meg eros volt (orszagba befele) - ma reggel csak a szokasos munkaba jaro sort lehetett latni. Szoval lassan minden visszaall normalisra.

FőDudu

(#32975) Phülöp válasza Jahno (#32966) üzenetére


Phülöp
addikt

én általában 30 perccel a kötelező előtt érek be, elfér az időbankban
eleve minden második péntekem szabad, ez 4 óra az időbankból + 4 óra finneskedés

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#32976) FőDudu válasza Jahno (#32973) üzenetére


FőDudu
addikt

Rohogni fogsz, van egy kozponti adatgyujto akarmi.

Ott percre pontosan megadtak, hogy mikor fusson le, hiszen az AWS-ben levo szervert lehet folyamatosan is terhelni, az adott idopont beli csucs pedig tobbszoros hardvert igenyelne. Igy az adott egyseg mondjuk 5:14-kor kuldi a cuccot, a kovetkezo meg 5:17-kor, esigytovabb. Tobbszaz egysegnel jol lehet gazdalkodni az eroforrasokkal, ha elosztod a feltoltest a napon belul.

FőDudu

(#32977) qnadam válasza Jahno (#32950) üzenetére


qnadam
veterán

nem terveztem :)
ez most minimál volt, 20 perc szertartás, pár fotó a családdal, másfél óra alatt megvolt az egész, meg majd pár hét múlva lövöldözünk valami beállítottakat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32978) npera válasza Gabibácsi (#32968) üzenetére


npera
újonc

Egy egész horda kukáskocsi???

(#32979) npera válasza Jahno (#32973) üzenetére


npera
újonc

Ahhoz egy egész horda (!) kukáskocsi kellene.

(#32980) Gabibácsi válasza npera (#32978) üzenetére


Gabibácsi
tag

én mindig az orcokkal voltam a warcraft 1-2-ben is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32981) -NoVa- válasza Gabibácsi (#32980) üzenetére


-NoVa-
őstag

Orkos csütörtök.

(#32982) Jahno válasza Phülöp (#32975) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a minden 2. péntek jó dolog lehet. Néha mi magunknak bankoskodunk, egymás közt elosztva. Többieknek már jobban kell iktatni a melót, mert sok dolgot ügyfél is fizet. Aztán persze nekem morognak, hogy lassú a fax, vagy karbantartás miatt ez vagy az nem megy és nem tudják hova kell könyvelni, jajj ki fizeti ezt ki, satöbbi. Cég nagy részének meg sok órája van bent, aztán hivatalból kapja a levelet, hogy vegye ki, tervezze be a szabit, ésegyéb, aztán mikor betervezné akkor nem engedik el.

(#32983) FőDudu válasza -NoVa- (#32981) üzenetére


FőDudu
addikt

Kukaskocsikkal? :)
Az mar tiszta Sopranos feeling lenne...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32984) FőDudu válasza Jahno (#32982) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is annyi meg a szabim, hogy ha minden heten kiveszek egy napot, akkor is jut jovore is...
Igy oktober vegen beirtam 16 napot aztan jonapot :)

Meg ugy is marad vagy tizenix nap... Karacsony, stb..

FőDudu

(#32985) Phülöp válasza FőDudu (#32984) üzenetére


Phülöp
addikt

itt vidéken a szabadségos évet március végével kezdik számolni.
Mondjuk májusban kezdesz, szabadságot nem vehetsz ki jövő év március végéig, addig csak papíron létezik. Havi 2 napnyi szabadságot írnak jóvá az első évben, utána 2.5 napra nő.
Ha munkahelyet váltasz, kezdődik minden elölről.
Én tavaly szeptemberben kezdtem, így szabadságra alkalmas időszak idén március végétől mostanáig volt, de ma kezdek új céggel (hogy jobb legyen), így majd csak jövő március végétől mehetek legközelebb szabadságra. Viszont február-március környékén tervezek váltani (hogy még jobb legyen).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#32986) npera válasza Sipi- (#32951) üzenetére


npera
újonc

Ma felkeltem picit korábban 5:50-kor, hogy leadjam a kocsit. Elindultam otthonról 6:15-kor kábé, aztán jött a következő balett:

- átpakolni a gyereküléseket a tesztautóból a sajátba
- átrakni az összes pici cuccot és nem bennefelejteni valamit (parkolókártya, mobiltöltő, gyerekek kacatjai, etc.)
- bejutni a védett területre és megtankolni a tesztbenzinnel
- lemosni a mosóban
- kiporszívózni
- visszavinni egy teljesen másik épület mögötti zárt területre
- töltőre rakni
- kulcsot leadni a páncélszekrénybe
- lejelenteni a rendszerben a bérlést

A mosónál kábé 20 kocsi volt előttem, de jöttek utánam is folyamatosan. A porszívó feladta a harcot miután a kocsi felét kiporszívóztam, többet nem sikerült életre lehelni. Így átmehettem egy másik csarnokba porszívózni. Nedves törlőkendővel letörölgettem a gyerekek lábnyomait az ajtókról, az ülések háttámlájáról. Aztán még egyszer átnéztem, hogy nem maradt-e benne valami játékautó vagy szivárványos póniló.

A teljes processz kábé 1 óra és 10 perc volt. Mire végeztem már nagyon-nagyon kívántam a reggeli szendvicset.

A lejelentést még meg sem tudtam csinálni, mivel kell egy tesztriportot csatolni a rendszerben, amit előbb meg kell írjak. De mivel meetingeken ülök, ezért még az sincs meg.

(#32987) npera válasza Phülöp (#32985) üzenetére


npera
újonc

Nálunk ilyenkor a cég meghitelez szabit első évben, hogy azért el tudj menni pihenni. Ha egy éven belül felmondasz, akkor viszont annyival kevesebb bért kapsz a végén. Mert addig nem amortizálják le a "hitelt" neked.

Én 2013-ban kezdtem alkalmazottként, előtte konzult voltam 2011-től.

(#32988) FőDudu válasza Phülöp (#32985) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy asszony hivott, hogy harmadikban az elso tanitasi nap befejezodott.
Nem tuloztak el.

Pedig orarend szerint nyomtak, az meg kint volt a neten.

3x van ot oraja es 2x 6.
Igy az otbol ma tuti kimaradt valami.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#32989) hobizoli válasza Gabibácsi (#32980) üzenetére


hobizoli
nagyúr

anno a Warcraft2-bol ki lehett venni az editorral a hangokat, azokat beallitottuk Windows hangoknak

Win betoltese az epulet epites hangja volt
leallitase, amikor osszedol az epulet

amikor feljon vmi parbeszed ablak, az az ork peon-ra klikkeles hangja kozul az egyik

:DDD :DDD

több drón kell ;P

(#32990) Gabibácsi válasza hobizoli (#32989) üzenetére


Gabibácsi
tag

zag zag
for the horde

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32991) FőDudu válasza hobizoli (#32989) üzenetére


FőDudu
addikt

Regen meg a Wizard of Wor jatekhoz is lehetett sprite-ot editalni...
Ronda lepke alakuakat atszerkesztettuk masra....

FőDudu

(#32992) Gabibácsi válasza FőDudu (#32991) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze hogy lehetett, gyakorlatilag minden játék spritejait
a lepke az úgy szép ahogy van :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32993) Jahno válasza FőDudu (#32991) üzenetére


Jahno
őstag

A lepke nem ronda. De hanem tetszik, akkor lődd ki (:-

(#32994) hobizoli válasza FőDudu (#32991) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Warcraft2 miatt csinaltunk eloszor BNC-s halozatot, aztan hasznaltuk Quake1-2-3-hoz is
UTP meg qrva draga volt akkoriban

persze kesobb at kellett allni arra, de amikor vettuk a DEC21040 chip-es PCI zsugakat hozza, akkor 11-12k volt a 10Mbps darabja is, es oda nem kellett kulon hub vagy switch is, meg sokkal kevesebb kabel is kellett
akkoriban eleg volt az is
egy mp3-t 5-6sec alatt atvettunk egyik geprol a masikra

urtechnika volt :DDD

akkor alltunk at UTP-re, amikor DVD-t kellett irkalni, es az ugy az 1x DVD irasi sebesseget sem birta, meg addigra mar joval olcsobb volt a 100Mbps-s zsuga meg a switch is ahhoz, mint korabban

egy darabig ugy ment a gepem, hogy volt bennem egy HPT370A IDE Raid zsuga a HPT366A volt az alaplapon a DEC21040-s zsuga a 10Mbps BNC-s halon, a 21140-s meg a 100Mbps UTP-n
volt a gepben 7-8 HDD, 2 DVD, mobilrack... egy Enermax tap vitte siman

aztan kesobb a HDD-ket egy-ket nagyobbra csereltem, kikerult a HPT370A is meg a DEC21041 is belole, mert mar nem volt ra szukseg a mindenhol 100Mbps-re atalakitott halon

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#32995) npera válasza Jahno (#32993) üzenetére


npera
újonc

És egy horda lepke szép?

(#32996) FőDudu válasza npera (#32995) üzenetére


FőDudu
addikt

Az az ilyen kis 'stuszi vadaszok' alma :)

FőDudu

(#32997) Sipi- válasza FőDudu (#32988) üzenetére


Sipi-
tag

Általános sulis srácaimat is el lehetett hozni 11:40-kor a suliból.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32998) Gabibácsi válasza Sipi- (#32997) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csehországban 1 óra volt a tanítás, oszt jöhettek haza.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#32999) qnadam válasza npera (#32986) üzenetére


qnadam
veterán

a tesztbenzin tud valami extrát, vagy csak annyi, hogy mindig ugyanolyan?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33000) FőDudu válasza qnadam (#32999) üzenetére


FőDudu
addikt

persze. Megmerik vele milyen nagy laba van npera-nak...

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.