Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23351) Jahno válasza Sipi- (#23342) üzenetére


Jahno
őstag

Passz, itt 8 percenként bemondták a hangosba, különösebb fennakadás nem volt, de már vártam a hülyét aki a kassáznál csodálkozik. Erre nem jött. Ilyen is van, tévedtem :-D

(#23352) Jahno válasza Gabibácsi (#23350) üzenetére


Jahno
őstag

Melletted pld. azért nem éjjelnappalos, mert igény lenne rá, csak munkaerő nincs.

Apropopó. 2 hét múlva csütörtökön hasonló kockanap? Aztán lassan összealakulunk.

(#23353) Jahno válasza FőDudu (#23348) üzenetére


Jahno
őstag

Én ebbe nem futottam bele. Savanyús pult külön van és a kasszán kívüli részek. Bár lehet azért, mert ilyen prémium izékre rá sem merek nézni. Ma is letámadtuk az akciós pultot a lejárós termékekkel. Én ott félig raktam volna a kocsit, de asszony a kezemre vágott. Valami sajt meg sonkás felvágott befigyelt.

(#23354) FőDudu válasza Samott (#23349) üzenetére


FőDudu
addikt

M5 tacsko. Nem kicsi

FőDudu

(#23355) zetor2000 válasza Sipi- (#23343) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most jöttem meg bevásárlásból, simán fizettem a kártyámmal. Lehet, időközben megjavult a mátrix.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23356) FőDudu válasza Jahno (#23352) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a foti Tesco?

Az pl. egesz jo, csak pekarubol volt gond. Kicsi valasztek es nem is nagyon volt beloluk.

FőDudu

(#23357) FőDudu válasza zetor2000 (#23355) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy a gonozs dzsordzsibacsi szponzoralta a husvetodat....

Biztos migranskartyaval fizettel ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23358) FőDudu válasza Jahno (#23353) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is van lejaros pult, de a vicc az, hogy leginkabb 3-7 nap mulva lejaro cuccok vannak benne.

FőDudu

(#23359) zetor2000 válasza FőDudu (#23357) üzenetére


zetor2000
senior tag

:))
Ezt a Csányi művek is használja, nem migiri-card. Nincs köze mindenféle UN szervezethez kérem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23360) Jahno válasza FőDudu (#23356) üzenetére


Jahno
őstag

Dunakeszi.

(#23361) Jahno válasza FőDudu (#23358) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is 0-10 nap körül. Vagy passz. Ez a főnököm dolga, én max. a sörig látok :-)

(#23362) Jahno válasza zetor2000 (#23355) üzenetére


Jahno
őstag

Ja.

(#23363) ncc1701


ncc1701
veterán

Ma tényleg pénteki munkanap volt amúgy?

(#23364) Phülöp válasza ncc1701 (#23363) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem tudom, én délutános voltam, így reggel fél 6-tól délig voltam bent.

Egyébként miben más a péntek, mint a többi munkanap? Mármint itt vidéken van különbség, de otthon?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23365) zetor2000 válasza ncc1701 (#23363) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálunk nem.
Ahogy néztem, a Lidl-ben sem. 1000ember, ment 7 kassza a 8ból.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23366) qnadam válasza Samott (#23345) üzenetére


qnadam
veterán

az. az avantime rettentőn tetszik, néha megnézem hahun, aztán nem veszek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23367) ncc1701 válasza Phülöp (#23364) üzenetére


ncc1701
veterán

Pénteken csak 2-ig melózok. Anya ragaszkodik hozzá, h ma pénteki munkanap volt. :)

(#23368) Phülöp válasza ncc1701 (#23367) üzenetére


Phülöp
addikt

Péntek volt egész nap, , holnaptól meg hétvége május elsejéig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23369) zetor2000 válasza ncc1701 (#23367) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van, ahol péntek volt, a csávók is hamar hazementek:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23370) zetor2000


zetor2000
senior tag

#Viccz rovat:

Idős néni kopogtat a tanári ajtaján:
- A Déneske nagymamája vagyok és szeretném elkérni az unokámat az utolsó óráról.
- Az lehetetlen! Dénes ugyanis ma nem jött iskolába.
- Akkor vajon hol van?
- Azt hiszem, az ön temetésén!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23371) npera


npera
újonc

Ma autóval mentem melóba, hazafelé ment előttem egy Audi A4 kombi, valami erősebb 2-literes benzines. Dupla kipufogó volt, 1-1 hátul. Amint kigyorsított mérsékelten egy-egy fekvőrendőr után szürkés füst jött látható mennyiségben belőle, meg a csípős szag. Nem a legmodernebb A4 volt, de elég új. Sajnos a rendszámot nem jegyeztem meg, mert akkor ki tudtam volna nézni a korát. Max 5-éves. Eléggé elcsodálkoztam, hogy ennyire pocsék állapotban volt.

(#23372) FőDudu válasza npera (#23371) üzenetére


FőDudu
addikt

Parkoloban lattam GT3RS porkat feheren fustolni. Nagyon sokan alltak körbe, utolag megkerdeztem mi volt.

Tulaj feltoltotte olajjal a betolto nyilas peremeig.

Mert ugye ezeken nincs nivopalca, a kijelzo meg kijelezte, hogy kene olaj.

Nos 5 literes kannabol jol meglottyintette.

Ez meg tan valami szaraz karteres sport moci....

Baromallat....

Valami vekony csovel leszivtak fel litert, utana nem fustolt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23373) ncc1701 válasza npera (#23371) üzenetére


ncc1701
veterán

Én a feketén kormoló, max fél éves, zöld rendszámos volvó után már semmin nem csodálkozom.

(#23374) eattila válasza Gabibácsi (#23339) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt Karcagon mostansag szarakodas van. Volt aramszunet is. Az is megadta neki. Meg csak siman halozati gebasz is. Akkor automata se ment.

Mindegy milyen kartyad van, az uzlet szolgaltatoja a lenyeg. Erre meg a tescoban is otps van. Aldiban detto. Meg spar, stb. De meg nalunk is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23375) eattila válasza Sipi- (#23342) üzenetére


eattila
csendes tag

Delben ettermben is imadkozas ment, mert korabban nem ment a terminal. Vagyis elutasitott mindent...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23376) Grillo válasza ncc1701 (#23185) üzenetére


Grillo
senior tag

Át, nekem a G5 bekapcsoláskor szépen mtorolás trélert játszik le, majd a végén a MOTO logo megfordul, és a hátulján az áll, hogy Lenovo. :DDD
Egyébként fasza vanilla, nekem nagyon tetszik, viszont kezd elkopni, a gyengébb, korábbi Samuk strapabíróbbak voltak.
Mondjuk lehet az 5 col nagy nekem.

(#23377) Phülöp válasza eattila (#23375) üzenetére


Phülöp
addikt

Mármint hogy a pincérek imádkoztak?
Nem sokat tehettek volna egy étteremnyi vendég marasztalására, ha azok kitalálják, hogy letelt az ebédidő.
Simán bemondtam volna vendégként, hogy adja ide a blokkot, legközelebb rendezem az aktuálissal együtt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23378) BobaHWSW válasza Sipi- (#23341) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Demiert...?

(#23379) Gabibácsi válasza Jahno (#23351) üzenetére


Gabibácsi
tag

Voltam 7 fele tecsóban, nem volt már gond. Vettem a hentesnél egy szívsonkát is, egy kilósat, fasza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23380) Gabibácsi válasza Jahno (#23352) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igény? Nem tudom, szerintem az auchanba járnak inkább. Nekem azért tetszik mert odasétálok , közben van fagyizó, zöldséges, pékség is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23381) Gabibácsi válasza Jahno (#23360) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az a fóti-dunakeszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23382) Gabibácsi válasza ncc1701 (#23363) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi az a pénteki munkanap? Nekem péntek ugyanolyan munkanap mint a többi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23383) eattila válasza Phülöp (#23377) üzenetére


eattila
csendes tag

Azok. Szinte mindenki kartyaval fizet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23384) Gabibácsi válasza Phülöp (#23377) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez a természetes. Itt Dunakeszin a kedvenc hamburgeresemnél volt ilyen hogy a terminál kifagyott fizetés közben, Haver fizetett, aztán semmi. Sms neki nem szokott jönni.
A pincér elnézést kért, és mondta hogy ha nem sikerült a fizetés, akkor legközelebb rendezzük.

Legközelebb kérdeztük, nem kellett fizetnünk érte

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23385) eattila válasza Gabibácsi (#23382) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is. Sot, nehezebb.
De a felesegem penteken fel kettoig van csak. A tobbi napon meg kevesebb az ebedszunete.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23386) Grillo


Grillo
senior tag

Nálunk h-cs között 5ig van munkaidő, pénteken meg fél 3ig.

Mondjuk nekem pont most szóltak, hogy innentől kötetlen. Úgy is töltsem a jelenlétit, vagyis ne töltsem.
Szabadon dolgozhatok többet bármikor. :DDD

Ma voltam autópályán is a mokkával, nem rossz az a motor, de nagyon hangos a szél/zaj 130-140 körül, a szigetelésen biztosan spóroltak. A széket már jobban beállítottam, de még mindig nagyon rövid az ülőlap.

(#23387) qnadam válasza eattila (#23374) üzenetére


qnadam
veterán

nálam ugyan nem volt áramszünet, de csináltam magamnak :D nascsere és egyéb okokból a laptopom egy szem töltője (végülis csak másfél éve van meg a gép, de majd veszek plusz töltőt. az előzőhöz csak 4 darab volt :DDD ) a nappaliba volt bedugva abba az elosztóba, amibe a nas meg a router meg az ap is. szóval amikor kihúztam a töltőt, véletlenül az elosztó kapcsolójára támaszkodtam, és nyilván kikapcsoltam egy pillanatra. annyira csak, hogy a router észre se vette, nade a nas... az újraindult.
a baj az volt, hogy dél körül járt az idő, én meg a reggelre ígért videót csináltam közben, aminek a nyersanyaga ugyan a gépen is megvolt, de a projektfájlja csak a nason. a nas sok perc alatt bootol be... nem örültem :)
tényleg, van valakinek eladó ups-e, amit kezel a qnap? sok áthidalási idő nem is kell, elég csak annyi, hogy tudjak menteni, meg rendesen le tudja állítani magát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23388) eattila válasza qnadam (#23387) üzenetére


eattila
csendes tag

Az cumi.
Nekem a win frissites ilyenkor restartolja altalaban a gepet, ami beleragad a frissitesbe sok idore...

Itt volt aramszunet korzetileg, varosilag is. Aztan a szerverhotelben volt tervezett villanyora csere, amivel n foglalkoztak, mert redundans. De kiderult, hogy nem az. Igy bealltam a cc-s mozisook utan a sorba anyazni es surgetni. :D Ugyfelek persze pont abban a 20 percben akartak ssl-t meg mindent.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23389) ncc1701 válasza qnadam (#23387) üzenetére


ncc1701
veterán

Anno APC szervízben ilyen 5e pénzek körül szórták a használt, amúgy 30e körüli szünetmenteseket.

(#23390) Samott válasza Gabibácsi (#23382) üzenetére


Samott
addikt

Nekem a pentek az mindig home office. Vagyis inkabb a het utolo munkanapja, szoval a heten pont csutortok volt az.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23391) Phülöp válasza Gabibácsi (#23384) üzenetére


Phülöp
addikt

Ehhez azért nem árt a vendég részéről némi gerinc, az étterem felől pedig megelőlegezett bizalom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23392) FőDudu válasza Phülöp (#23391) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerek olyan ceget ahol a hostingba rakott szerverekrol termeszetesen nem volt rendes mentes, Oracle DB eldobta magat es 3 napig nem ment a szamlazas. 7 szamjegyu lett a veszteseg Euroban, orosz ugyfelek nem azok akiken barmit be lehetne hajtani utolag....

Most mar elhiszik, hogy a felho es a hosting akkor er valamit, ha legalabb olyan profin csinaljak ahogyan a helyi szabalyok is eloirjak.
Vagy jobban.

Persze papiron minden ugy volt, gyakorlatban meg nem. Es ezt egy vilagceg adta igy elo, nem egy utolso senki hostingos olcsojanos.

Es meg tudtak magyarazni, nem fizetnek se kotbert se karteritest.

En a szerzodes alairojat azonnal kirugnam, mert ilyet nem szabad alairni semilyen szolgaltatoval.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#23393) zetor2000 válasza FőDudu (#23392) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erre szoktak beletenni mindenfélehuncut ügyvédek / jogászok vis-maior pontokat, hogy mit miért lehet / nem lehet. Ha a szerződés nem ilyen, akkor a céges jogász(oka)t is ki kell tenni. Másik oldalról meg azokat, akik nem szedették ki ezeket a pontokat, vagy nem egyértelműen határozták meg a szerződésben vállaltakat. Ezeken túl az IT brigádot is elő kell venni, hogy miért nem volt rendes mentés, ha meg volt, akkor miért nem lehetett 3 nap alatt helyrehozni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23394) zetor2000 válasza Phülöp (#23391) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gondolom ez a gesztus nincs meg mindenki felé, csak az ismertebb arcokhoz. Amúgy meg a hosszú barátság alapja a kölcsönös, elégedett, rendes elszámolás. Nameg mennyi egy burger? Full jó helyen legyen 10+ > a komplett fogyasztás >20E, attól meg többet ér az ember becsülete.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23395) Phülöp válasza zetor2000 (#23394) üzenetére


Phülöp
addikt

Legyen akkor egy étterem, csak 20 kártyás vendéggel, a többi meg tudja oldani készpénzzel. Ebédidő, a terminál elhal, az ebédidő letelik.
Mit tud csinálni a pincér vagy az étterem vezetősége? A vendégek már fogyasztottak, fizetni nem tudnak. A terminálos cégé a felelősség, de az étterem van szopóágon. Legyen csak 1-2 óra kiesés, az éves SLA megbírja. Kintlévőség meg 100ezres nagyságrendű. Kényszerítő eszközök nem állnak rendelkezésre, nem zárhatod be a vendégeket bizonytalan időre, amíg a terminál újra működőképes lesz.
Van dilemma vastagon, gentlemen agreement-en kívül más megoldást nem látok.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23396) npera


npera
újonc

Asszony vett egy X280-ast, a MacBook pedig megy fel aprónetre. Teljesen kiveszett a bizalom belőle, gyakorlatilag nem kompatibilis az OSX és az Office, állandóan kifagy valami rajta. A legjobb amikor a saját task managere sem képes kilőni a bedőlt Wordöt, ezért norvég metódussal (4 másodperc bekapcs) lehet csak leállítani.

(#23397) eattila válasza Phülöp (#23395) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom, én egyszer jártam így, Akkor megmondták, hogy merre van a legközelebbi atm, addig a család megvárt az étteremben, és elmentem felvenni pénzt.

Mondjuk itt azért közel vannak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23398) zetor2000 válasza Phülöp (#23395) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ja.
Esetleg a kellemetlenségért felajánlhat valami ellentételt a vendéglős - pl. desszertféle / KV / ingyen sör, de ha az első terminálos gebasz van, a pincérek jelezhetnék a vendégek felé a "roppant kellemetlen helyzet beálltát". Az értelmes vendég megérti, hogy mi a szitu. Valahogy meg fogják oldani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23399) zetor2000 válasza npera (#23396) üzenetére


zetor2000
senior tag

A régi masina teljesen kaputt?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23400) FőDudu válasza npera (#23396) üzenetére


FőDudu
addikt

VLC csinal ilyesmit.
Beakad, aztan meg a force quit sem irtja ki.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.