Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23901) npera válasza Gabibácsi (#23892) üzenetére


npera
újonc

Egy ikszepsün: mikor asszonnyal ismerkedtem leesett a hó de dulván és a Délinél tébláboltunk. A kocsik elakadtak a hóban, a 139-es busz szintén. Törkis Valentájnra akartunk menni. És akkor mentünk vonattal. Asszem valami 6 HUF volt asszonynak diákigazolvánnyal, nekem meg kábé 50 HUF. És teljesen hangtalanul kisuhant velünk a vonat, aztán a gyönyörű hóesésben hazasétáltunk.

Ott és akkor eléggé versenyképes volt a vonat. Bár érteni vélem, ha arra kezdesz el célozni, hogy ez eléggé leredukált use case :C

(#23902) Gabibácsi válasza -NoVa- (#23895) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez már volt a 90-es években is, úgy hívták hogy firg

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23903) Gabibácsi válasza Samott (#23897) üzenetére


Gabibácsi
tag

zene is volt benne?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23904) Jahno válasza Gabibácsi (#23902) üzenetére


Jahno
őstag

Én is vártam a közepén, hogy "kutyafasza". De elmaradt.

(#23905) Gabibácsi válasza Jahno (#23904) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor ezt is elbaszták
régen minden jobb vót

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23906) ncc1701 válasza Jahno (#23904) üzenetére


ncc1701
veterán

Én magát a koncepciót sem értem. Nyilván nem vagyok célközönsége. :)

(#23907) Samott válasza Gabibácsi (#23903) üzenetére


Samott
addikt

Valami szolt a fulesben. Nem az en stilusom, de hallottam mar hasonlot. Mondjuk abban jobbak voltak a csajok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23908) -NoVa- válasza Gabibácsi (#23902) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, de az diskmag mellékleten elég válogatott nézőközönséghez jutott el, ez meg szinte már mainstream :D

(#23909) BobaHWSW válasza -NoVa- (#23895) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:DD

(#23910) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Voltunk valami puccos helyen 6fogasos helyen kajalni. Nemtudtuk mit fogunk enni csak annyit mondtunk johet hus es nem vagyunk allergiasak semmire. Az öz pastrami tormas zoldsegekkel eloetelnek igencsak bejott. Transistor soundtrackra "teptunk" haza.

Bosszuallok4 vegjatek is megnezve. Krediten fentvagyok az mar tuti.

(#23911) Gabibácsi válasza -NoVa- (#23908) üzenetére


Gabibácsi
tag

na meg a partykon, még jahno is ott csápolt rá tuti :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#23912) Jahno válasza Gabibácsi (#23911) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor a földalatti mozgalom eldugott barlangjában találtam két elásott videót még magamról is, szóval nem jársz messze a dologtól. Tudom, mert a kocsog Bird meg a Ninja lökött fel a színpadra előadni, meg előtte ugattam le Ryant, hogy lehet nagy az arca, de azért a haver kölcsön zenekari keverőjével csak nem kellene diszkózni.

(#23913) Jahno válasza BobaHWSW (#23910) üzenetére


Jahno
őstag

Én is hajnalban jöttem dolgozóba, de buzi mentések miatt lehet nem tudok időben hazahúzni. Még csak valamikor szerda reggel kezdtem el simogatni, ááááá. Közben Tumorral megfejtettük, eddig Cabalban nem tudott gurulni a csávó. Most megy rendesen: https://en.wikipedia.org/wiki/Cabal_(video_game)

És lehet feléleszjük pár dolgot fénypisztollyal. T2, House of the dead, Revolution X.... Analóg kontrollerrel már teljesen jól megy és ha már van egy 50" TV a szerverszobában, akkor ki tudjuk tesztelni rendesen többféle platformra is.

(#23914) #09908736


#09908736
törölt tag

Lakik valaki közülünk Győrben?

(#23915) hobizoli válasza #09908736 (#23914) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Wizard

több drón kell ;P

(#23916) eattila válasza Jahno (#23913) üzenetére


eattila
csendes tag

Azóta se megy?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23917) Jahno válasza eattila (#23916) üzenetére


Jahno
őstag

Megyeget, csak az egyik blokkba belefutott a frissítés miatti újraindulás, az nem futott le a következő esti ütemezésig, egymásra mentek, reggel fennakadt a magnó szeme, megint nem futott le estig, csókolom...

(#23918) npera válasza Jahno (#23917) üzenetére


npera
újonc

Nem stresszelés kedvéért, csak kíváncsiság hajt. Ha ilyenkor elvész valami adat, akkor nincs backup róla? A szalag az egyedüli "snapshot" egyik napról a másikra?

A jelen technika mellett egyedül szalag lehetséges ilyen mennyiségű adatra? Azt gondolom, hogy optikai lemezek kiesnek, de egész tömbök lementése az csak szalagra lehetséges?

(#23919) npera válasza #09908736 (#23871) üzenetére


npera
újonc

Azt tudom, hogy 144 km/h 80 helyett 4000 peták, de 146 már sok hónap böri.

(motoros videóból)

:C

(#23920) Jahno válasza npera (#23918) üzenetére


Jahno
őstag

Van merevlemezes is, csak itt rá vannak buzulva a szalagra (mer' szabály) és saját futár naponta vinné ki külső helyre (mert auditált és biztonságos), aztán hozza a következő lejártat körforgásban, meg persze aláírás hegyek, egyéb. Mai éjszakásat 10 évre zárolva kell eltenni. Az előző napokról minden nap vissza kell állítani 1-1 tesztet 1-1 szerverről, ledokumentálni (weboldalra feltöltve, bepipálva és analóg módon is), havikról ugyanígy havonta, valamint +3 és +6 havonta és évente is. Ilyenkor ha reggel valam miatt beledöglik, meg magó kibekapcs van, akkor torlódik és estére már nem végez az előző estivel. És akkor ez még több szalagos adagolós, ha nem akad fel fizikailag akkor odahaza rálesek, szüneteltetem, újraindítom és rakja be magának a következő szalagot, addig még okés.

És akkor ez nem is olyan sok, napi anyagunk és az egész cég kompletten belefér kb. 1.7 terába. Csak egy éjszaka kb. 6 óra, ebbe néha nehezen fér bele a könyvelőproggik frissítése, ami 4-5 óra, az alatt az adatbázisról lassabban megy a mentés, mert konvertálja, az újraindítgatós frissítésekbe meg sokszor bele sem szólhatunk, nekem elcsúszott a mentés, újrafuttatás közepénél újraindultak a szerverek amit mentettem, ott mire észhez tért, ellenőrizte, folytatta, az a 3 órás folyamat helyett lett kb. 17 óra. Aztán mondhatnak bármit, ez a sötét középkor, de az is bonyolítva.

Na majd este mutatok valami képet is.

(#23921) #09908736 válasza npera (#23919) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ja, szigorúan veszik, mi már kaptunk 50 helyett 52-re 40 CHF-et. :D

(#23922) qnadam válasza Gabibácsi (#23902) üzenetére


qnadam
veterán

ez hasonlóan indokolatlan, viszont jobb minőségű sample-k vannak benne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23923) Jahno válasza Samott (#23898) üzenetére


Jahno
őstag

Mindjárt gyártok kivételt, jövő szombaton Újszentmargitán lenne dolgom, 4-7 óra alatt oda lehet érni valami buszvonatokkal, és onnan már csak 8 kilométer lenne gyalog a kiszemelt célpont. Mármint Pestről. És majd nem ártana visszajönni. Poénból lehet megnézem Limoval mennyibe kerülne.

(#23924) FőDudu válasza Jahno (#23923) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha fotosbuzulos, akkor most megmondom, hogy semmi ertelme es inkabb idd el az arat, az legalabb latszik rajtad :)

FőDudu

(#23925) Samott válasza Jahno (#23923) üzenetére


Samott
addikt

Mar megint valahol mashol vagy. En nem az autoval szemben irtam ezeket, hanem a vonatot hasonlitottam az oszkarhoz. Budapest Szeged viszonylatban. Aztan meg az elovarosi vasutra terelodott a szo. Ahol peldaul a vonat pont jo valasztas. Nalam itt se az auto versenytarsa volt. Hanem a busze ami ugyanugy beszophatja a dugot, mig a vasut sajat palyan jar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23926) Jahno válasza FőDudu (#23924) üzenetére


Jahno
őstag

Majd ott eliszom :-D

(#23927) Jahno válasza Samott (#23925) üzenetére


Jahno
őstag

D ekar, hogy az Oszkár pont csak Szeged-Pest közt műxik. Vagy van menetrend Újszentmargitára?

(#23928) hobizoli válasza Jahno (#23927) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyen egzotikus utazasokra nem valo

több drón kell ;P

(#23929) Samott válasza Jahno (#23927) üzenetére


Samott
addikt

Ha van vonat menj azzal. Nyilvan nem jar mindenhova, csak ahova esszeru mennyisegu igeny van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23930) Samott


Samott
addikt

Van friss Rammstein: Rammstein - Radio

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23931) zetor2000 válasza Gabibácsi (#23902) üzenetére


zetor2000
senior tag

Firg - Rulez... :)
Asszem a Kossuth Díjas parasztot nyomatták anno a mechatronikai suliban Gazdagréten valami partyn. Asszem a fele társaság a ShocK! társulatból jött..

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23932) zetor2000 válasza npera (#23900) üzenetére


zetor2000
senior tag

A legjobb utcai cucc a "gettóblaszter":

6-12 góliát elemmel.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23933) zetor2000 válasza Samott (#23907) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem rossz ez sem, de ebben több a jócsaj, és nem veszi el a figyelmet a klf. műszaki leírás, ami kicsit reklámféle.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23934) eattila válasza zetor2000 (#23932) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez meno cucc. Ilyenkenne annyi extraval, hogy telo dokkolo es bt legyen benne. Aztan vallra vele es csapatni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23935) zetor2000 válasza eattila (#23934) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajna ebbe csak 2 kazetta megy. Ezekből volt pár, aminek szerintem csak a csilivili volt a lényege. Világított, mint a karácsonyfa. Nekem valami sokkal kisebb cucc volt kezdetben, egy riportermagnó - szigorúan mono. Aztán lett sétálómagnó, később asztali deck, mégkésőbb valami komolykodó Sony deck, ES sorozat... 3 motor, 3 fej. Aztán már csak a szokásos mp3 játékosok. Abból volt szintén komoly, valami iRiver iFP akármi. 512megás volt, rádió, ébresztő, választható ébresztő rádió/MP3, beépített mikrofon, line in/mic in jack, meg külön füles/line out. Menüből lehetett választani... utána okostelefonok. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23936) eattila válasza zetor2000 (#23935) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Havernak volt ilyesmi. De az nem vilagitott csak szolt.
Nekem sima ketkazettas magnom volt. Philips. Semmi deck meg mp3. Kesobb applikaltam ra tvbol meg innen-onnan kiszedett hangszorokat, lemezjatszobol eszkabalt erositovel.
Utana meg volt valami cd-s hordozhato lejatszom.
Mondjuk foleg otthon hallgattam zenet. Utazas kozben olvastam.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23937) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem vártam ki a hétfőt, elmentem tankolni. Számolva 3.9L lett a fogyi. Asszem ez nem gyenge. :)

(#23938) FőDudu válasza zetor2000 (#23932) üzenetére


FőDudu
addikt

Leveheto hangszorokkal, hogy korhu is legyen ;)

FőDudu

(#23939) Samott


Samott
addikt

Ha mar fura klippes napot tartunk: Рондондон (official music video)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23940) zetor2000 válasza FőDudu (#23938) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt szerintem a klasszikus gettóblasztereken nem lehetett levenni, mert a sötétbőrű gyerekek elejtették volna cipelés közben.
De persze láttam olyan verziót, amin a két hangfalrész levehető. Az is "sukár". :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23941) Jahno válasza Samott (#23930) üzenetére


Jahno
őstag

És első pár órában mekkora nézettsége volt. Igaz a sajtó is pont szarul kapott bele. de hát senkiháziak kezében van a popszakma, csináltak egy kis hírverést. Délután láttam, eléggé rendben van.

(#23942) Piftuka válasza Sipi- (#23874) üzenetére


Piftuka
veterán

Én neveztem a Media Markt fotópályázatára, de nagy csalódás volt.

Csupa másfél millás géppel készített, "agyonfotosoppolt", művészieskedő fotó nyert...

Akkor elment a kedvem az összes ilyesmitől.

"Aquila non captat muscas."

(#23943) hobizoli válasza eattila (#23936) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

fateromnak volt egy ilyenje, 65W-s ketutas hangfalakkal
szolt olyat felhangeron is mar, hogy uuuu
foleg ha be volt kapcsolva a melyhangkiemeles is :DDD

egyszer elromlott benne a vegfokban vmi kondenzator
max hangeron is epenhogy csak szolt vmit
egy darab drottal lepegetett a forrasztasi pontokon
egyszercsak meglett a hibas alkatresz
a ket hangfal ott volt a fejunktol kb 40cm-re
szolt egy akkkkkorat hirtelen, hogy ubazmeg

panel ki, kondi kiforraszt, kozelben volt egy elektronikas bolt, ott vett olyan belevalo kondit, beforraszt, visszaszerel, kesz

több drón kell ;P

(#23944) eattila válasza Piftuka (#23942) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb ja...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23945) Jahno válasza Piftuka (#23942) üzenetére


Jahno
őstag

Meg utólag módosították a feltételeket a sok balfasz miatt.

(#23946) eattila válasza hobizoli (#23943) üzenetére


eattila
csendes tag

Én egy összecsukhatót hekkeltem meg. A tű kábelére ktöttem rá egy jack dugót. Az be a magnóba, és máris szólt a lemezjátszó hangszórója :D :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23947) eattila válasza Jahno (#23945) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt nem is tudtam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23948) Jahno válasza eattila (#23947) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, beadtak egy csomó szabálytalan képet. Túlzottan módosított, nem azt tartalmazza, nem úgy és nem akkor készült, satöbbi. Erre mondták, hogy ok, ha ennyire nagy a nyomás és ezrével jön, akkor módosítunk és belefér. Akik meg rendesen csinálták azok szoptak, pedig jó lett volna úgy is.

(#23949) eattila válasza Jahno (#23948) üzenetére


eattila
csendes tag

Sokan gyorsan hajtanak. Nagy a nyomas...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#23950) zetor2000 válasza eattila (#23949) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lett is 120ról 130ra emelés, meg ilyesmi 😃

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.