Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) Gabibácsi válasza Jahno (#16148) üzenetére


Gabibácsi
tag

melyik nap? ma mással ebédezem
de akkor holnap behozom a gameboyt meg a ps2 cuccokat is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16152) Jahno válasza Gabibácsi (#16151) üzenetére


Jahno
őstag

Ajánlat elfogdva.

(#16153) Jahno válasza Gabibácsi (#16150) üzenetére


Jahno
őstag

C64 tápom nekem is van, elvileg működik, mit ér manapság egy olyan? Régi lekotlott, lassan előkerül az is.

(#16154) npera válasza qnadam (#16149) üzenetére


npera
újonc

Kolléganő 30 éves, most csináltatott szemmütétet. 9-es dioptriáról indult és majdnem 0 lett. Ez nem lézeres volt, hanem kicserélték a lencsét belül, ami iszonyatosan félelmetes még belegondolva is. Fél év múlva kontroll, aztán esetleg még rákezelnek lézerrel.

Valami 55k SEK volt.

(#16155) Gabibácsi válasza Jahno (#16153) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy sört pontosan, én annyiért hoztam el anno árok partyról, tartaléknak :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16156) -NoVa- válasza npera (#16154) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bazeg. Belegondolva rémes.

(#16157) Gabibácsi válasza npera (#16154) üzenetére


Gabibácsi
tag

fejlesztési vezetőnknek ugyanez volt pár hete, cserélték a lencsét
mi is csak néztünk, horror

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16158) qnadam válasza npera (#16154) üzenetére


qnadam
veterán

hogy is fogalmazzam meg a dolgot... no. fucking. way.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16159) Sipi- válasza npera (#16154) üzenetére


Sipi-
tag

Brutál.
Nagyobbik fiamnak a legutóbbi szemvizsgálaton derült ki, hogy 3/4-ed év alatt akkorát nőtt, hogy a szeme pluszosból átfordult mínuszosba. "Megnyugtatott" a dokinő, hogy 20-22 éves koráig romlani fog a szeme, utána gondolkozhat el szemműtéten, ha akar.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16160) Samott válasza qnadam (#16158) üzenetére


Samott
addikt

Ha beut egy halyog akkor nem lesz mas valasztasod, ha jol tudom ott igy javitanak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16161) qnadam válasza -NoVa- (#16156) üzenetére


qnadam
veterán

kevés parával élek együtt, de a szemmel kapcsolatosak elég jelentősen megvannak. kontaktlencsém sincs emiatt, egy lencsekivételt végig sem tudok nézni. ha szemműtétes videó van szembe, korrekt rosszullétet tudok produkálni. szóval még egy lézeres műtét gondolata is fáj, nem tudom, hogy bírnám ki altatás nélkül :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16162) qnadam válasza Samott (#16160) üzenetére


qnadam
veterán

hályogot szerintem pont nem így, az felületi probléma.
de más kérdés az, amikor nincs más választás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16163) Samott válasza qnadam (#16161) üzenetére


Samott
addikt

Detto. :) Pedig 25 eve nem romlik a szemem, idealis alany lennek. De meg a gondolat is elborzaszt, hogy a szememhez ernek. Kontaktlencset se probaltam soha.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16164) blueboi69 válasza Grillo (#16126) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is gondolkodom már egy ideje szemműtéten. Nem olcsó, de régen úgy voltam vele, hogy nagyon drága, nagyon új, félek tőle stb. Azóta eltelt 15év, aztán valahogy nincsenek tömegével a megvakult emberek, szóval lehet mégiscsak jó. De attól még fosok. :)

(#16165) blueboi69 válasza qnadam (#16161) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem lassan 20éve kontaktlencsém van, egész nap hordom, szemüvegem van otthon, de valahol a fiók mélyén, sztem kb 3x használtam.

(#16166) blueboi69 válasza npera (#16123) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bááááz mik vannak. Nemsemmi. Akkó most eddig azé volt drága a gertya mert karteleztek, mostantól meg azért, hogy a büntit kitermeljék? :D

(#16167) qnadam válasza blueboi69 (#16164) üzenetére


qnadam
veterán

asszem az újabb metódusok még 15 évesek sincsenk, meg 15 év alatt nem nagyon derülnek ki a hosszútávú hatások. de főleg ne nyúlkáljanak a szemembe :Y

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16168) npera válasza qnadam (#16158) üzenetére


npera
újonc

A csaj is teljesen ki volt borulva, nagyon félt. De 9-es dioptriával kábé vak volt szemlencse nélkül. És állandóan volt valami baj a lencsével, elcsúszott, irritálta a szemét, hasonlók. Volt szemüvege is, de mindenfajta vékonyítás nélkül és úgy nézett ki vele mint egy vakond. Szódásüveg lencse mögött egy hunyorgó szem. Elég csinos lány, fiatal is, nem akart így megmaradni, inkább vett egy mély levegőt, aztán megcsináltatta. Jól sikerült, bár van benne persze kockázat is.

Neki annyi komplikáció volt, hogy az egyik szemében volt egy olyan hiba is, hogy a lencsét egy bizonyos szögben kellett berakni és pár fokot elfordult ahhoz képest. Azt majd lézerrel kikorrigálják.

(#16169) npera válasza blueboi69 (#16166) üzenetére


npera
újonc

Japp. A bekerülési árát nem is akarod igazából tudni szerintem. Akkor elbőgnéd magad.

(#16170) npera válasza blueboi69 (#16164) üzenetére


npera
újonc

Ebben a lencse cserésben az a durva, hogy egy kis vágást tesznek csak a szemen, abban betuszkolják az összehajtott (!!!) lencsét, ami belül kihajlik (!!!!áááááÁÁÁÁÁÁ!!! :Y ) a megfelelő formára és utána a vágás pedig begyógyul. Na, ettől engem is kábé kiráz a hideg. Hogy mennyiféle módon tud a folyamat katasztrófálisan félresiklani. Félelmetes.

(#16171) eattila válasza npera (#16154) üzenetére


eattila
csendes tag

Basszus. Ezt azért én nem vállaltam volna be. Nagybátyámnak lassa 2 éve műtögetik a szemét, mert belecsapódott egy szög, és még mindíg olaj van benne, hogy a helyén tartsa a retináját....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16172) eattila válasza qnadam (#16161) üzenetére


eattila
csendes tag

Lencsét én sem bírnám. Mondjuk én mindenfajta beavatkozástól fosok. Szóval ahol engem vágnak, szúrnak, az no go.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16173) eattila válasza npera (#16170) üzenetére


eattila
csendes tag

"Hogy mennyiféle módon tud a folyamat katasztrófálisan félresiklani."

Végtelen számú módon szerintem. Borzasztó!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16174) -NoVa- válasza npera (#16170) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről hasonló beavatkozást egyszer egy bogár okozott bringázás közben, amikor a szárnya élével beleállt a szemgolyómba, majd szétplaccsant, és a savas testnedveivel csinált némi felületi marást. Kivette a szemész, és mondta, hogy magától regenerálódik, csak a sav miatt egy szemcseppet. A mellékhatásai között az egyik extrém ritkán előforduló tétel a gyötrelmes kínhalál volt. Szóval csak ennyi :D

(#16175) Sipi- válasza -NoVa- (#16174) üzenetére


Sipi-
tag

Egy havernak szotyit dobtak a szemébe egyszer. Drága volt utána a műtét...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16176) FőDudu válasza Gabibácsi (#16157) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk az egyik csajnak valami hiper-szuper nemet klinikan csinaltak egyszerre 2 szemen operaciot.
Valami dulva gyulladast kapott, masnapra majdnem megvakult.

Azota is vaklal, nem vezethet, a szeme kb kaput.

Egyszerre 2 fontos erzekszerven nem szabad beavatkozast vegrehajtani.
Mert van, hogy beut a szar.

FőDudu

(#16177) Jahno


Jahno
őstag

Na, szép az infósok élete, kocsmában most hallottam a sztorit, hogy ismét van egy kisebb cég, amit benyelt a nagyobb és nem sokat tudnak, de van rá kb. 10 nap. Csak gépek legyenek, mailcím, nyomtatás, felmérés, bemérés és természetesen "dolgozni" tudjanak, ahogy eddig. Mást nem tudni, még létszámot sem, csak határidőt :-D

(#16178) Jahno


Jahno
őstag

Napi Ebay: október 1 és január 4 közt rendelt cuccokból most 6 darab beesett.

Itt meg sokan szopnak: https://444.hu/2019/01/03/270-kontener-zuhant-a-tengerbe-a-vilag-egyik-legnagyobb-hajojarol-nemetorszag-partjainal

(#16179) zetor2000 válasza Jahno (#16178) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről olvastam másmerre, hogy lapostévéket sodort partra a víz.
Remélem, az én cuccaim nem estek a tengerbe... vagy ha mégis, hát postára adják megint :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16180) Phülöp válasza zetor2000 (#16179) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem van 5 csomagom függőben november 22 óta
remélem, a halak örülnek a cuccaimnak

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16181) npera válasza FőDudu (#16176) üzenetére


npera
újonc

Unokanővérem egyszerre vetette ki mind a 4 bölcsességfogát. Egy ideig nem volt gond az evéssel.

(#16182) Gabibácsi válasza npera (#16181) üzenetére


Gabibácsi
tag

mennyit fogyott?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16183) Gabibácsi válasza Phülöp (#16180) üzenetére


Gabibácsi
tag

remélem valami finomat rendeltél nekik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16184) npera válasza Gabibácsi (#16182) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom, arról nem beszélt. De pár napig tutira csak inni tudott, aztán apránként pépes kaja és egyre szilárdabb.

(#16185) Samott válasza zetor2000 (#16179) üzenetére


Samott
addikt

Ezek a cuccok, amiket mi rendelgetunk mindig repulovel jonnek. Hacsak nem valami dognehez cuccot rendeltel szinte biztos hogy repulovel jon. En meg nem kaptam maskent soha. Nincs olyan hajo ami a tracking alapjan ideerne ennyi ido alatt. Ott a postan meg itt a postan ulnek rajta sokaig, az utazas az max par nap.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16186) npera válasza Gabibácsi (#16183) üzenetére


npera
újonc

Egy egész konténernyi sárga fürdőkacsát. Aztán lehet vele tanulmányozni a tengeri áramlatokat.

(#16187) npera válasza Samott (#16185) üzenetére


npera
újonc

(#16188) Sipi- válasza Samott (#16185) üzenetére


Sipi-
tag

Trackinges dolgaimnál a tényleges utazás tényleg csak 2-5 nap szokott lenni (de gondolom.annak nagy részét valami konténerben tölti és várja, hogy repülőre rakják).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16189) Sipi- válasza npera (#16186) üzenetére


Sipi-
tag

Ezzel az ötlettel már elkéstél :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16190) Phülöp válasza Gabibácsi (#16183) üzenetére


Phülöp
addikt

Amea karácsonyi/születésnapi ajándékai javarészt :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16191) -NoVa- válasza npera (#16186) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Egy egész konténernyi sárga fürdőkacsát."

Szokatlan kérés, de megoldható.

(#16192) Sipi- válasza Phülöp (#16190) üzenetére


Sipi-
tag

Idén is lesz mindkettő :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16193) Phülöp


Phülöp
addikt

#animgif
#kétkeréken

[link]

hűbazzeg

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16194) qnadam válasza -NoVa- (#16191) üzenetére


qnadam
veterán

és otthon is hasznos

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16195) zetor2000 válasza Samott (#16185) üzenetére


zetor2000
senior tag

Remélem, igazad van. De sosem lehet tudni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16196) Samott válasza -NoVa- (#16191) üzenetére


Samott
addikt

Ja, kettovel elottem. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16197) qnadam válasza npera (#16181) üzenetére


qnadam
veterán

meglepő ez. nekem kettő alsót szedtek ki, és megkérdeztem, nem lehetne-e egyszerre. mondták, hogy technikailag lehetne, de a két oldalról kapott lidocain már kellően problémás lenne, nyelési reflex meg hasonló, és nem kéne megfulladnom egy félrenyeléstől, tehát nem. unokanővéredet ezek szerint nem féltették ennyire :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16198) FőDudu válasza qnadam (#16197) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem egyszer elmagyaraztak, hogy az also es felso erzestelenites kulonbozo.

Felul soros (azaz 1 erzestelenites a fel oldalt lebenitja), alul meg egyenkent. Vagy forditva.

Valoszinuleg forditva, hiszen fultobe (allkapocs forgaspontnal) nyomott 1 adag a fel also fogsort uti ki.

Amugy altatasban ki lehet szedni akarhanyat, ott az altato orvos intezi a melo necces reszet.

Igaz az kb 100k csak az altato orvosra.

Kutyanak is feldagadt a szaja, altatasban kiszedtek 8 vagy 9 fogat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#16199) qnadam válasza FőDudu (#16198) üzenetére


qnadam
veterán

a fél állkapcsot üti ki, de sajnos a nyak egy részét is, ezért mondták hogy két alsó bölcsességfogat egyszerre nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16200) BobaHWSW válasza -NoVa- (#16146) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mintha ismernem... Nem 100 de lehet.

Heroes6 cinematic stab (puppet?) 90%at ismerem sokukkal dolgoztam is de akkor en mar asszem nem voltam Magyarorszagon.

Vagy az heroes5 volt? Hu, nemtom... De meg anno a Digices Warhammer meg mi is volt az a magyar strategia... Na azokat az arcokat is ismerem. Amugy van itt wetaban par ex digices ember bar azok mar egg par (x nagyobb egyenlo 5) eve nem digicesek.

Van ket facial modeller akikkel meg ILMben meg Framestoreban dolgoztam aztan most meg itt, es a masodik halobol ralatok a konyhaablakjukra. Kicsi a vilag.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.