Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Phülöp válasza npera (#16449) üzenetére


Phülöp
addikt

Tapasztalat hiányában logikára támaszkodva szerintem a két sor egyforma széles, viszont a 10-es sorhoz keskenyebb lánc kell, mert sűrűbben vannak a kerekek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16452) npera válasza Phülöp (#16451) üzenetére


npera
újonc

Én is így tudom, de a kerékpározban IS szűkösek a tapasztalataim, ezért reménykedtem benne, hogy ti ketten tudtok némi fényességet hozni elmém setétjébe.

Ha tényleg ugyanolyan széles a 10-es sor, mint a 9-es, akkor igazából lehetne vásárolnom 10-es kazettát a gépre, aztán vehettem volna egy 10-es XT váltót hátra, egy 10-es láncot és kész.

De mivel vettem 9-es hátsó váltót és nem vagyunk biztosak a 9-es/10-es szélességben, ezért kitartok a 9-es sor mellett, veszek egy Deore SL 9-es váltókart és örülök a szélesebb láncnak.

(#16453) Phülöp válasza npera (#16452) üzenetére


Phülöp
addikt

2x9 fokozat több, mint elég mindenkinek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16454) npera válasza Phülöp (#16453) üzenetére


npera
újonc

Ja, simán meg tudom csinálni, hogy sosem váltok le a legkisebb fogaskerékre. Most már nem húzok utánfutót 2 gyerekkel, így a kis lánckerék elöl csak pihen és porosodik. O tempora, o mores....

(#16455) npera


npera
újonc

Vettem végül Deore SL-M590 jobb váltót és 2 bowdent. Meg szereztem közben damilt, amivel majd megpróbálom keresztülhúzni a gépen a bowdent. Ha elmúlik a megfázás, akkor nekiállok.

(#16456) Piftuka válasza Jahno (#15191) üzenetére


Piftuka
veterán

Nézegettem ezt a Hamachi-t....

Látom, hogy felvásárolta egy cég. A klienst telepítettem, de azt írja, hogy regisztrálni is kell a használatához.

Biztonságos ez?

Majd ha megvan a regisztráció, és a login...

Hogyan kell pontosan használni? El tudnád kérlek mondani, pár mondatban, "step by step", hogyan tudjuk mindketten a Hamachi-n keresztül megtalálni egymást, és futtatni a FIFA-t multiplayer-ben?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#16457) Jahno válasza Piftuka (#16456) üzenetére


Jahno
őstag

Ha felrakod akkor kiír egy kvázi virtuális IP-t és kész, azokat a konzolon egy hálózatba tudod rakni. Megpingel, megy és kész. Nebénázzá, a nálunk egyszerűbbeknek is szokott menni. Amúgy mikor vásárolta fel? Pont azon matekozom, hogy újra bevezetném idehaza és 1-2 júzernél.

(#16458) npera


npera
újonc

Az Apple megint kik*r a felhasználókkal, ha csatlakozót vált? Az összes kütyüt lehet újra megvásárolni. A legjobb volt az a Zeppelin hangszóró heroináron, amit még a régi hosszúkás csatival árult talán a B és W, majd jött a mostani. Aztán akkor picit szopó volt a régivel...

Azt is sokfelé írják, hogy a Lightning csatlakozónak is mennie kell, és a helyére a szabványos usb-c kerül. Ez merész húzás lenne, de a felhasználóknak jól járnának, ha egységesen a világ szinte minden telefonja ugyanolyan csatlakozót használna.

Kíváncsi vagyok, hogy a következő céges ilyen lesz-e vagy sima X...

(#16459) Jahno válasza Piftuka (#16456) üzenetére


Jahno
őstag

És közben termelek, még Age, Settlers, van mit rákalapálni. Kellene még pár ilyen D630as lapos, hogy egyforma legyen minden. Utolsó kettő már tartalék és vegyes vas. Én meg ilyen buzi nagyvállalati lettem, hogy minél homogénebb annál jobbabb a szitu. Elvileg 72 játék van a listánkon, de szerencsére ezt sem én telepítettem össze:

Többi gépen már Heretic, Insane, amit csak találtunk és poén.

(#16460) Samott válasza npera (#16458) üzenetére


Samott
addikt

Elobb utobb az emberek megtanuljak hogy az apple fele csatlakozok csak a lehuzasrol szolnak. Firewire, Lightning - mindig az olcsobb szabvany gyoz. Az uj Ipad Pro-n mar USB-C van. 98 cent

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16461) Phülöp válasza npera (#16455) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem húzni kell, hanem tolni.
És kell egy merev, hajlított drót (kampó), amivel a kijáratnál rásegítesz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16462) Gabibácsi válasza npera (#16458) üzenetére


Gabibácsi
tag

A sokfelé írják nekem pletyka, hülyék lennének váltani

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16463) Gabibácsi válasza Samott (#16460) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem itthon csak apple csatlakozók vannak, kivéve kindle. Nem érzem lehúzásnak, rakat olcsó kínai kábelem is van, mind megy rendesen. A firewire meg fasza volt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16464) Gabibácsi válasza Piftuka (#16456) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem, ez a hamachi még mindig a régi cégünké, ki vásárolta fel? Az már nagyon rég volt. Regisztrálhatsz :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16465) eattila válasza Gabibácsi (#16463) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg micro usb, usbc van itthon. A c az fasza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16466) Gabibácsi válasza eattila (#16465) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah tényleg valami olyasmim is van már, a nintendohoz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16467) Phülöp válasza eattila (#16465) üzenetére


Phülöp
addikt

én szinte mindenhez microUSB-t használok, kivéve a telefont, az C
Amea lightning csatikat használ javarészt, csak a Kindle-nek kell microUSB
kocsiba vettem egy multifejes kábelt, az mindent fogad
ha egyszer egységes lesz minden, örülök
de addig se zavar különösebben a dolog

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16468) Piftuka válasza Jahno (#16457) üzenetére


Piftuka
veterán

:)

Rendben, köszi! Nekifutok. ;)

Tehát a lényeg, hogy létrehozok egy virtuális hálózatot, azt levédem egy jelszóval, megadom a virtuális hálózat IP címét az unokatesómnak, aki szintén beloggol a Hamachi-ba, kapcsolódik a virtuális hálózatom IP címéhez...

És onnantól látja egymást a két gépünk, és nyomathatjuk a multiplayer FIFA-t? :K

"Aquila non captat muscas."

(#16469) eattila válasza Phülöp (#16467) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem sem. Van mindenfele. Micro, mini, c... Kocsiban csak c van. De eleg is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16470) Piftuka válasza Jahno (#16459) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebből a listából a RE-VOLT a kedvencem. :K Szerintem ebben a műfajban a legjobb.

Soha nem feledem... anno a PC GURU fórumán említettem, hogy megvan eredetiben.

Ezt látta Mocsi (a főszerkesztő), és megkért, hogy adjam kölcsön nekik a CD borítót, mert nem sikerült fellelniük az interneten jó minőségben, és az volt soron következő teljes játék a magazin mellé.

Természetesen segítettem. Ami akkor azt jelentette, hogy vonatra szálltam Székesfehérváron, majd Budapesten tömegközlekedéssel "elszambáztam" a VASAS Pálya mellé, mert ott volt a szerkesztőségük, és ott leadtam a CD borítót a portásnak.

Aztán miután beszkennelték - egy ajándék PC GURU társaságában - visszaküldte nekem Mocsi postán, :)

(A PC GURU vásárlók pedig örültek, mert addig soha nem látott minőségű CD borítót kaptak a teljes játékhoz. :K )

Ha belegondolok, hogy manapság mennyire egyszerű lenne egy itthoni szkenner segítségével megoldani a dolgot, és email-ben elküldeni...

Igazából sajnálom a mai fiatal, "okostelefonos-felhős-digitális tartalmat instant fogyasztó" generációt, mert rengeteg élményből kimaradnak...

"Aquila non captat muscas."

(#16471) -NoVa- válasza npera (#16458) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről alap tapasztalat, hogy a MacBook Pro USB C töltőjére rádugom a Samsung telefonom, rájön, hogy 9V fast charge, tolja. 5V 2.4A-t is simán, meg 20V a Macnek, Dellnek, megy.
A Samsung által adott USB C OTG adapter megy a MacBookhoz is, sima USB cuccokat rá tudok vele dugni.

Na ezt egy iPhone nem tudja. Tölteni sem, csak a saját konnektoros USB cuccról, OTG-t sem adnak, csak 10 pénzért offisült. Ez így elég egyértelmű érv a lightning ellen. Nameg a feleségem már a 2. almás lightning töltőkábelt szenesítette el, kényes na.

(#16472) Phülöp válasza Piftuka (#16470) üzenetére


Phülöp
addikt

Re-Volt odab.sz
még mobilra is megvettem
de úgy nem az igazi
azért végigtoltam becsülettel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16473) npera válasza Phülöp (#16461) üzenetére


npera
újonc

Igen, erre majd próbálok figyelni. Alul lesz kritikus, hogy "kitaláljon" a vázból. Itt nem jön ki egy másik bowdencső, hanem csak egy széles de lapos nyílás van a vázon legalul. Ott kell kibújjon. Ez egy tapasztalt szerelőnek alighanem 2/10 a nehézségi fokozaton, de nekem még van benne kihívás.

(#16474) npera válasza -NoVa- (#16471) üzenetére


npera
újonc

Kíváncsi vagyok, hogy a Tesla milyen csatlakozót fog használni 5 év múlva. Addigra jóval több BEV lesz, mert a VW-óriás majd beindul. Akkor már nem lesz akkora flash szopni a saját csatlakozójukkal, mivel lesz jóval több ténylegesen szabványos töltőoszlop, ahol a Tesla csatlakozóval lehet majd pigtaillel bohóckodni. Amint elér egy kritikus tömeget a normál szabványos töltőoszlopok száma akkor már hátrány a különcködés.

(#16475) Phülöp válasza npera (#16473) üzenetére


Phülöp
addikt

zseblámpával bevilágítasz
amikor látható a bowdenvég, kicsit visszább húzod, zseblámpa nem kell innentől
betolod a kampót a lyukon
addig mozgatod a bowdent meg a kampót, amíg összetalálkoznak
utána csak egy szinkronizált mozdulat a bowdent tolva a kampót húzva
olyan drótból csinálj kampót (inkább hurok), ami rugalmas, a lyukon betolható, de bent kinyílik kicsit
2/10-es nehézségi szint

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16476) npera


npera
újonc

Mexikói üzemanyaglopás.

Egyelőre nem világos, hogy pontosan mi okozta a robbanást.

Valamelyik agysebész cigivel a szájában próbált üzemanyagot vödrözni talán?

[ Szerkesztve ]

(#16477) npera válasza Phülöp (#16475) üzenetére


npera
újonc

Ja, így vagy úgy de megoldom majd. A hátam még pihentetem picit, meg a megfázást is kivárom, aztán nekiállok. Most jön a hátsó váltóhoz a váltókar, akkor egy menetben le tudok cserélni mindent remélhetőleg egyik hétvégén. Izgalmas lesz majd az új hátsó váltó, megduplázom a bringa értékét vele :C

(#16478) Samott válasza npera (#16474) üzenetére


Samott
addikt

Volt valami hir mostanaban hogy az europai Model 3 valamilyen mas csatit kap. Vagy mas csatlakozot is.

Szerk: meg is van: CCS Combo 2

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16479) Piftuka válasza Gabibácsi (#16464) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az infot!

Csak a Wikipedia-n olvastam a szoftver történetét. Tény, hogy régen volt a felvásárlás.

Egyébként hogy érted azt, hogy a "régi cégünké"? Csak nem a "LogMeIn Inc."-nel dolgoztál? :)

"Aquila non captat muscas."

(#16480) npera válasza Samott (#16478) üzenetére


npera
újonc

Ez mondjuk derék.

(#16481) Phülöp válasza Piftuka (#16479) üzenetére


Phülöp
addikt

Erre itt elég sokan igennel válaszolnának.
Kapásból vagy 5 nevet tudnék feldobni a hwsw-s brigádból.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16482) zetor2000 válasza npera (#16474) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az már rendes pigtail lesz... a Porsche egyes modelljei állítólag 800A-s extra gyorstöltést is tudnak, de lehet, a konszern más márkáinál is megjelenik ez addigra (Audi, Lamborghini... esetleg e-teherautók). Meg más nagy európai gyártók, mint pl. a Daimler (Mercedes), BMW, ahol fontos a presztízs, hogy nemá a konkurens töltsön fel hamarabb... Szóval egy ilyen 800A-s pigtail azért izgalmas. De egy "laza" 400A-s is :) A cikkben amúgy "adaptert" emlegetnek, az meg lehet, ilyen fix kis csatlakozócska lesz, nem is pigtail.
De azért megnézném azt a malackát, aminek a farkincája olyan vastag, mint az elektromos autók töltőkábele.

Persze lehet, addig kitalálják, hogyan lehetne csökketneni ezen is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16483) Jahno válasza Phülöp (#16467) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem most jön vissza a miniUSB a pár szaromhoz.

(#16484) zetor2000


zetor2000
senior tag

Közben megnéztem a netet, nem 800A, hanem 800V a fast charger, de az is rendes vezeték keretszmetszetet eredményez 450kW esetén.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16485) Jahno válasza Phülöp (#16472) üzenetére


Jahno
őstag

Engem az Insane izgat egymás ellen. Csak itt még nem volt kint az ikonja.

(#16486) hobizoli válasza zetor2000 (#16482) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha nem vastagabb egy benzinkuti tankolocsonel, akkor vegulis nem para
csak az belul ureges es nem réz (8900kg/m^3) jórészt :DDD

sezrintem amugy ugy lehetne hogy ne kelljen emelgetni, hogy a kabel egy oszloprol log lefele es kb addig er le, ahol a toltonyilas van
es akkor max par cm-t kell emelni rajta, meg kevesbe hozzaferheto is a lopas ellen

több drón kell ;P

(#16487) npera válasza zetor2000 (#16482) üzenetére


npera
újonc

A "standard" bringás edzőköröm egyik kanyarjában van egy asszem 24-fejes Tesla Supercharger pont. Ott egyszer a vicc kedvéért bebringáztam, aztán letámasztottam a bringát egy Supercharger fejhez és megnéztem a töltőkábelt alaposan. Jó merev cucc, csomót nem kötsz rá könnyen. Rövid is, nehogy hülyeséget csináljon a kedves kuncsaft. És van tömege. A Supercharger jelenleg ezt tudja:

Tesla supercharging stations charge with up to 135 kW of power distributed between two cars with a maximum of 120 kW per car.[13][6][14] They take about 20 minutes to charge to 50%, 40 minutes to charge to 80%, and 75 minutes to 100% on the original 85 kWh Model S. The charging stations provide high-power direct-current (DC) charging power directly to the battery, bypassing the internal charging power supply.[1] The next version of Supercharging is expected to charge with more than 350 kW.

"Tesla Björn" régi videójában talán 350 vagy 380A körül volt a csúcs. De lehet rosszul emlékszem. Az már szép áram.

(#16488) npera


npera
újonc

Rapid unscheduled disassembly..... :C

Azért ez sem elsőre sikerült. De elképesztő, hogy működik.

(#16489) Samott


Samott
addikt

Visszatertek: #amazonshitcarshow :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16490) Piftuka válasza Phülöp (#16472) üzenetére


Piftuka
veterán

A mobilos változatot nem ismerem.

Igaz, én a mobiltelefonomat csak szigorúan vett "funkcionális eszközként" használom. Csak telefonálásra és SMS-re, valamint a naptár funkcióját, hogy tudjam, mikor kell mennem fodrászhoz. :)

Ha játék, akkor maradok a PC-mnél, vagy a retro masináim valamelyikénél. :K

"Aquila non captat muscas."

(#16491) Piftuka válasza Phülöp (#16481) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Ezt látod nem tudtam! Talán magyar alapítású cég volt?

És kik a "brigád" tagjai, és mi lett velük? Már nem dolgoznak ennek a cégnek?

"Aquila non captat muscas."

(#16492) Jahno válasza Piftuka (#16491) üzenetére


Jahno
őstag

Helló, Te valami új vagy itt? Talán lokko volt az utolsó, de Ő meg nem nagyon HWSWzett. Meg tuti van 1-2 titkos emberke, de innen azért akadtak páran. Cég meg kb. magyar jahh. Csak nem ez a kettő volt a neve. De már meg van az utódja, történelem ismétli önmagát :-D

(#16493) zetor2000 válasza npera (#16487) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vélhetően a fejlesztés ment/megy abba az irányba, hogy a kábelt egy 45 kilós cuncika is tdja használni, mert el kell vinni a verdát... szóval ez a 800Vos töltő nem véletlen, áramot (vezeték keresztmetszetet) lehet spórolni, ha magasabb a delej. Azaz "kicsit" könnyebb a vezeték. Az meg nem mindegy, mert van(nak) népcsoport(ok), akik buknak a rézre (IS). Idehaza az első körös fejlesztés szerintem tuti ezért késik. Van az összes csak elektromos autóból cirka 75-80%, ami ~sosem halad át (nem mer) az ország északkeleti megyéin. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16494) zetor2000 válasza Piftuka (#16491) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szeretnék én is ilyen burkot magam köré... hogy csinálod? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16495) zetor2000 válasza hobizoli (#16486) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy kút "slag"jánál vastagabb malacfarkot is szívesen nézegetnék. Abból lesz "tábla szalonna", meg hurrka.
Meg a vágás menetében pálesz.
A leppattanó is érdekel... :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16496) Jahno válasza zetor2000 (#16493) üzenetére


Jahno
őstag

Autón belül is ment a megfejtés, tán a BMW akart 48 voltos rendszert, hogy kisebb erősség szaladgáljon, amivel rezet lehet spórolni. Tudja a fene. Mire piacra kerülne, arra a komplett technológia elavul :-D

(#16497) Jahno válasza zetor2000 (#16494) üzenetére


Jahno
őstag

Fura, nem olvas híreket, de szembe sem jön és itt is csak módjával létezik. Vagy irigykednem kellene, vagy nem is tudom. Csak nincs túl nagy baj :-D

(#16498) ncc1701 válasza Jahno (#16492) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudta ő, csak nem sejtette! :)

(#16499) -NoVa- válasza Jahno (#16492) üzenetére


-NoVa-
őstag

A mobiltelemetriásra gondolsz? Most kerestek meg 2 hete, hogy mizu, kellek.

(#16500) Piftuka válasza Jahno (#16497) üzenetére


Piftuka
veterán

Miért, olyan nagy katasztrófa, hogy nem volt ismert ez az információ számomra?

Fiery és az AIDA kapcsolata megvan, anno Gugától vettem alaplapot, Gianni-tól VGA-t, Didyman javította a számítógépem tápegységét...

Hát pont ez az egy "HWSW-s" cég nekem kimaradt. Na bumm! Ez van. :)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.