Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) npera válasza Sipi- (#15347) üzenetére


npera
újonc

Autóból most eléggé meg lennék lőve. Az alábbiakat venném meg a 8-autós garázsomba:

- Toyota Corolla Sports Tourer Hybrid (a 2-literes)
- Toyota Land Cruiser Invincible
- Flyin Miata
- Lotus Exige Sport 350
- Lotus Elise Cup 250

(#15352) FőDudu válasza zetor2000 (#15350) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mindenutt 3 vagy tobb vezetek van.
Es mindenutt 16 amperes kismegszakito.

Szoval azzal nem lesz gond.

Inkabb a szallitastol fazok...
Nincs kedvem marciusban szerelni, ha februarban erek ra :)
Osszes kinai 10-25 meg 20-45 business day shippinget iger. Na az pont nem tetszik.
Meg meg akkor 1 het a vamolas, stb - hacsak nem egyesevel postaztatom.

FőDudu

(#15353) npera


npera
újonc

Tovább nyomoztam a témát, most megnéztem a monitorom lehetséges felbontásait.

DELL U2713HM.

The prime, or optimal, display mode for the Dell U2713HM monitor is listed as 2560 x 1440 Dots per Inch (DPI) at 60Hz. This maximum resolution is only available using either the DisplayPort or DVI dual-link inputs.

The following list shows the available inputs on the Dell U2713HM monitor and the maximum resolution for each:

DisplayPort: 2560 x 1440 DPI at 60Hz
Dual-link DVI: 2560 x 1440 DPI at 60Hz
VGA: 2048 x 1152 DPI at 60Hz
HDMI: 1920 x 1080 DPI at 60Hz

Egy tech support oldalon írják, hogy a HM-végű nem tud FullHD felett HDMI kábellel.

Szóval akkor hosszabb DP-kábel kell, hiába okoskodtam annyit a HDMI-vel. Jó, hogy rákérdeztetek még egyszer, mert a végtelen bölcsességemben elk*rtam volna.

(#15354) npera válasza npera (#15353) üzenetére


npera
újonc

Itt is van a DP-kábel.

DisplayPort till DisplayPort-kabel för bildöverföring med hög upplösning. DisplayPort 1.2 stöder upp till 3840 x 2160 i 60Hz och upp till 17,2 Gbit/s.

• Anslutning 1: DP hane
• Anslutning 2: DP hane
• Längd: 1,5 meter
• Färg: Svart

(#15355) npera


npera
újonc

Ó, kijött egy új epizódja a No Prisoners sorozatnak. Még 2018-as anyag.

(#15356) FőDudu válasza npera (#15355) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem meg Android 9 update jott.
De nem rakom fel, kiirtana a call recordingot - az meg alap.

Amig nem lesz ra megoldas - marpedig az Android9-bol kigyakta a hangrogzitesi API-t a Google a privacy-ra hivatkozva - addig marad a regebbi OS. Ne rajtam beta teszteljek a szarjukat :)

FőDudu

(#15357) FőDudu válasza zetor2000 (#15350) üzenetére


FőDudu
addikt

Quantrax a magyar disztributor.
Szepen at is cimkezik a Sonoff cuccokat. :)

FőDudu

(#15358) zetor2000 válasza npera (#15354) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én amúgy is DP-t használtam volna, ha már van. Eleve kijelzők meghajtására lett tervezve anno, ráadásul a PC ipar felől, míg a HDMI a konzumer szegmens felől, ahonnan azért nagy okosságok ritkán csapódnak le a PC vonalon. Amúgy nagy okosság nincs szerintem egyik kábelben sem, csak az egyik jobb lesz, mint a másik :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15359) zetor2000 válasza FőDudu (#15352) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor ha szerencséd van, akkor nem kell extra vezeték.
Idehaza annyit és oda húznak, amennyi kell, feleslegesen nem húzkodnak drótot a villanyszerelők. Nálam a konyhai kismegszakítók egyike 25A-s, azt a sütő / főzőlap kiállása kapta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15360) zetor2000 válasza FőDudu (#15357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gondolom, át is árazza :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15361) BobaHWSW válasza -NoVa- (#15328) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Latom, denem ertem. Jobb igy.:)

(#15362) FőDudu válasza zetor2000 (#15360) üzenetére


FőDudu
addikt

Computherm vezetek nelkuli termosztat a vilag legnagyobb okossaga volt 15 eve.
Siman leparhuzamositottam vele a falon levo termosztatot a kazan alatt, aztan a vezetek nelkuli reszt vittem magammal a lakas tobbi helyisegebe.

Akkoriban egy olyan lakoparki lakasban eltem ahol kicsit sporolt a kivitelezo, igy az Ytong teglan volt a habarcs es a szinezes - no hoszigeteles. Aztan a dupla szarnyas terasz ajto es a mellette levo 2x1,5m ablak felulet ala be birtak epiteni egy 80 centis radiatort. No az haloszobanak kurva hideg volt. Meg 75 fokos vizzel jaratva is meg lehetett fagyni telen.

Aztan a 80 centi helyett lett 2 meteres radiator (a cirka 15 m2 szobaba) - onnantol nem volt gond.
De addig kellett a mobil termosztat, kulonben a nappali (ahol a termosztat es rendes meretu radiator volt, nomeg normalis hoszigetelt fal) felfutott es a termosztatja kikapcsolt. A haloban meg megfagytam, pedig nem vagyok fazos.

A fal turpissaga akkor derult ki, mikor nyaron a meleg miatt klimat rakattam be. Kijott a klimas es vrrrrr, masfel masodperc alatt atfurta a falat. Majd mondta, hohgy Ytong hoszigeteles nelkul. Mar erti mire kell a klima :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#15363) zetor2000 válasza FőDudu (#15362) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt az van, hogyha ilyen Sonoff csodakapcsolót szerelnék be, akkor kéne húzni egy nulla vezetőt a kismegszakítótól a kapcsolóig. Be is húznám, mert nem egy etwas, csak nem látom, hogy jut el oda a vezeték.
A másik megoldással meg szerelvény betét doboz csere lenne, ami szintén nem egy etwas, csak nincs 85ös maróm, meg kedvem ehhez.
Esetleg nézelődök még itt-ott hasonló megoldást, aztán egyszercsak. Nem egy nagy beruházás, csak nagy felfordulással jár. Meg szerintem nem kis sz*polással, mire minden klappol.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15364) npera


npera
újonc

(#15365) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na gleccser folyoban is furodtem mar. 4 masidperc mar furdes? A fejem viz alatt volt szoval er.

(#15366) qnadam válasza -NoVa- (#15294) üzenetére


qnadam
veterán

hol lehet belefutni ennek a kreténnek a munkásságába? mármint a szájtépésbe, futtatható-nézhető-hallható dolgok tudom, hogy nincsenek.

hja, már túl vagyunk rajta.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15367) qnadam válasza npera (#15324) üzenetére


qnadam
veterán

a kérdés az, hogy a kijelződ hdmi portjai is ilyenek-e. a dp a biztos.

ezen is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15368) qnadam válasza zetor2000 (#15350) üzenetére


qnadam
veterán

én nem használnék wifis megoldást, ha nem muszáj.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15369) Sipi-


Sipi-
tag

9. kerületben áll egy kiégett (szerintem) X3 az egyik utcában. A jobb oldalán a két felni maradt kb. meg, meg a tetősínek. A jobb első sárvédőn még olvasható a d2.0 felirat. Pár hete már ott áll, kapott is egy parkolási büntetést a nem létező szélvédője és az ablaktörlő lapát közé :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#15370) zetor2000 válasza qnadam (#15368) üzenetére


zetor2000
senior tag

A legtöbb ilyen okoscucc valami vezetéknélküli megoldással felügyelhető/vezérelhető. Ebből az egyik a Wifi.
Van(nak) másik rendszer(ek), de azt mégannyira sem ismerem. Itt főként a mi-mit csinál, milyen állapotban van stb. opciók elérésére, esetleges megváltoztatására gondolok.
Egy ilyen Wifi kapcsoló nem nagy valami, megismerteted a hálózatod, azt már jóformán látod is egy appban. Egyik-másik app eléggé összetett, pláne, amit a Xiaomi fejlesztett a cuccaihoz. Maga a kapcsoló is ki/bekapcsolható, hogy a gyerek pl. ne nyomkodja, vagy ha mégis, ne csináljon semmit. Aztán a visszajelző fények is ki/bekapcsolhatók... néha nem rossz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15371) qnadam válasza zetor2000 (#15370) üzenetére


qnadam
veterán

nem a vezetéknélküliséget kerülném el, hanem a wifit :) legalábbis zsúfoltabb környezetben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15372) Jahno válasza Piftuka (#15338) üzenetére


Jahno
őstag

Előzetes tervezet az január 26 lenne, Népfürdő utcában a törzskocsmámban, de még némi egyeztetést igényel. Igen, egy döglött CD-s Xbox classic, kis herevere, OScsere és menüben ott a Megadrive/Snes, mert abból a 4 gigás vincsire elég sok kifér, rendesen kezeli. Bővítés alatt az arcade verzió, amiből Commandos és pár egyéb már megy, csak egyeztetni kellene a ROM verziókat. Utána már nincs más hátra, mint előre.

(#15373) Jahno válasza FőDudu (#15348) üzenetére


Jahno
őstag

Magyaráztam én már 10 éve a hasonló akármikről, meg a GPS alapú klímáról, de senkit nem érdekelt. Most meg rácsodálkoztok, hogy jaaaajj, smart meg minden.

(#15374) Jahno válasza BobaHWSW (#15365) üzenetére


Jahno
őstag

Bármit is. Tegnap Izlandról néztem egy rövid kis doksi filmet. Érdekes állat az is, majdnem megfizethető. Végén még valahogy ráveszem asszonyt is és megnézzük.

(#15375) Jahno válasza qnadam (#15371) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindenhova kell állandó wifi kapcsolat, ha valami akad akkor egy darab 433/868as frekin rövid távon kis csomaggal elmegy, ami elmegy és kész. Ennyire nem dráma.

(#15376) qnadam válasza Jahno (#15375) üzenetére


qnadam
veterán

pont arról beszélek, hogy ne wifi legyen, hanem amit te írsz, vagy zigbee vagy ilyesmi. amit erre találtak ki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15377) Jahno válasza qnadam (#15376) üzenetére


Jahno
őstag

Az is wifi. Különben is mindenki csal, vakunál is van vezeték nélküli vezérlés én meg csak anyázok, hogy ki merre ferdíti a szopást :-D

(#15378) qnadam válasza Jahno (#15377) üzenetére


qnadam
veterán

a zigbee nem wifi :P
a wifi a dji cuccoknál is szinte szitokszó :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15379) Jahno válasza qnadam (#15378) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, hogy nem Májndszfír...

(#15380) FőDudu válasza qnadam (#15378) üzenetére


FőDudu
addikt

De ugyanott sugaroz. Vezetek nelkuli kommunikaciot alkalmaz. Olyasmi low power baszas mint a BT LE.

Ha ilyet veszel, legalabb eselyed se lesz megtudni miert nem mukodik :)

"ZigBee and WiFi Coexistence. ZigBee and WiFi channels both exist in the 2.4 GHz band, existing in the exact same frequency space. ... Operating a ZigBee network and a WiFi network on the same frequency will cause them to interfere with each other."

Panelban ne akarjon mar a paraszt okosotthont csinalni, aztan nincs millio wifi zavarforras - es kesz :)
Erre speciel nem lesz jo a Zigbee - hacsak nem valami speci savos verziot vasarol belole.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#15381) qnadam válasza FőDudu (#15380) üzenetére


qnadam
veterán

de, erre teljesen jó a zigbee, még 2,4-en is. ugyanis az eszközök ügyesen mesht tudnak alkotni, és így nem kell minden egyes kapcsolónak meg egyébnek az ap-ig kiabálnia.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15382) FőDudu válasza qnadam (#15381) üzenetére


FőDudu
addikt

Baszhatod, ha ugyanazon a frekin van Wifi AP is.
Kicsi ra az esely, de pont a jol megszort paneles kornyezetben siman megtortenik...
Es akkor aztan valoban megall a tudomany, nemmegyanemmegy :)

Ugy is mondhatnam az erosebb kutya baszik.
Az pedig jelen esetben a wifi AP, a Zigbee az low power hozza kepest.

Ugyanigy veszit a wifi a CB radio erositojevel szemben, ha az zavarokent mukodik a wifi savjaban is.

Nem kell ehhez esz.
Ugyanugy megszopatja a jammer az uj Pajzsos lofaszt is - ez tisztan fizika.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#15383) qnadam válasza FőDudu (#15382) üzenetére


qnadam
veterán

ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem működne semmi wifi egy ilyen környezetben, márpedig működik, csak lassabban. ilyen körülmények között pedig sokkal praktikusabb egy kisebb sávszélességre kitalált, robosztusabb megoldást használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15384) FőDudu válasza qnadam (#15383) üzenetére


FőDudu
addikt

A Wifi frequency hopping technologiat hasznal (vagy szort spektrumot).
Azaz nem folyamatosan ad az adott frekvenciakon, ugralva megy frekirol-frekire elore jol definialt modon.

Kicsi az eselye, hogy epp 2 eszkoz ugyanazt a frekit hasznalja, epp ezert tud 2 AP ugyanazon a csatornan is letezni. Nem utik ki egymast allandoan, csak lesznek olyan esetek amikor utkoznek.
Ezert lassul, ott ismetlesre kerul sor mert csomag vesztes tortenik.

Mivel a zigbee az meg a wifinel is low powerebb, ilyen kornyezetbe felesleges berakni, szerencsetlennek meg a wifi miatt is szivnia kell majd. Nyilvan lesz eselye elkuldenie a csomagjait amikor a wifi epp nem ad abban az idoszeletben azon a csatonan.

Ha epp egy homersekleti adatot kell elkuldeni az siman atmegy (ismetlesek aran is), az nem real time.
Lampa kapcsolast vagy TV csatrona valtast azonban mar nem biznek ra - ott mar lathatova valik a kesleltetes.

Ha valahova real-time vezerles kell, akkor arra pont nem jo a zigbee, mert a wifi is ugyanugy jelen van a 2.4GHz savban ugyanazokon a frekiken. Raadasul az ISM sav szabadon hasznalhato, igy aztan ott tenyleg minden van.

FőDudu

(#15385) qnadam válasza FőDudu (#15384) üzenetére


qnadam
veterán

a bluetooth ugrál a frekik között, a wifi nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15386) FőDudu válasza qnadam (#15385) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyors atvitelre mar mast hasznal, de az eredeti wifi standard bizony ugrandozik a frekik kozott.
Amikor az eszkozok belassulnak, akkor meg ma is erre a modra megy vissza.

Ez ponz az az FHSS aminek adaptiv verziojat a BT hasznalja :)

FőDudu

(#15387) Jahno válasza FőDudu (#15384) üzenetére


Jahno
őstag

"Azaz nem folyamatosan ad az adott frekvenciakon, ugralva megy frekirol-frekire elore jol definialt modon."

Valamit megint keverünk.

"Kicsi az eselye, hogy epp 2 eszkoz ugyanazt a frekit hasznalja, epp ezert tud 2 AP ugyanazon a csatornan is letezni."

A csatorna meghatározza a frekvenciát is.

Lámpa kapcsolgatást és a többit használjuk mi rendesen, nincs ezzel baj még tömegben sem.

(#15388) FőDudu válasza Jahno (#15387) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet. Eleg regen tanultam mar.

FőDudu

(#15389) FőDudu


FőDudu
addikt

Ali/Banggood/Gearbest szallitasi idokkel hogy allunk?

Az elmult par honapban pont nem rendeletem semmit, igy a regebbi tapasztalatok nem sokat ernek.

Februar 5 a kinai ujev, nyilvan onnantol par hetig a fu sem no.
Addig meg talan lehet valamit rendelni.

Szoval mennyi szallitasi idovel kalkulaljak free shipping/airmail/Fedex eseten?

Koszi!

FőDudu

(#15390) -NoVa- válasza FőDudu (#15389) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, most épp szerintem meglepetésszerűen késnek a dolgok, legalábbis sokaknak...

Ugyanakkor majd jönnek az olcsó TV-k a helyi használthirdetések között, hogy új, leesett a konténerből.

(#15391) FőDudu válasza -NoVa- (#15390) üzenetére


FőDudu
addikt

Beepitett aktvarium funkcioval :)

FőDudu

(#15392) zetor2000 válasza qnadam (#15371) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezzel viszont a felhasználható termékkört szerintem erősen szűkíted.
Ahogy nézegetem a boltok kínálatát, Wifi cucc van doszt, zigbee meg az egyéb drótnélküliekből alig. Mindegy, nem most lesz, hogy ilyenekkel mókoljak. Ha meg nem nekem lesz, akkor kábé mindegy :)
Amúgy szerintem nem vészes egy önálló "szegmenst" létrehozni, akár rejtett wifivel. Kijáró nagyon nem is kell, max egy olyan PC, ami ebbe IS belelát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15393) -NoVa- válasza FőDudu (#15391) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lifetime Duna TV előfizetés.

(#15394) FőDudu válasza zetor2000 (#15392) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem te nem lakotelepi kornyezetben gondolkodsz.
Ott eleg sok wifi halozat latszik, sok interferencia es meg tobb hulye tarsasagaban :)

Nekem otthon osszvissz 4 halozat latszik - abbol 3 a sajatom (2,4/5GHz plusz vendeg wifi).
Routerem kulon SSID-n tudja a 2,4 es 5GHz-et szoval kulon lett valasztva.

Vendeg meg nem eri el a belso halot, jo a gyerek baratainak ha tablettel jonnek jatszani.

FőDudu

(#15395) FőDudu válasza -NoVa- (#15393) üzenetére


FőDudu
addikt

Az ingyenes - max az adofizetoknek nem...

FőDudu

(#15396) qnadam válasza FőDudu (#15389) üzenetére


qnadam
veterán

free/légiposta két hét és két hónap közt. november elején rendeltem csomó mindent, ekkora szórás van benne. egyvalami még nem ért ide, meg volt ami csak az év legvégén, de a többség hónapon belül volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15397) qnadam válasza zetor2000 (#15392) üzenetére


qnadam
veterán

nem az érdekel, hogy rejtett legyen, hanem hogy ne wifis :) sokkal több wifis cucc van, ez tény, de zigbee meg zwave meg minden más holmikból is akad azért választék, innentől nem fáj, ha meg tudom belőle oldani, amit szeretnék. de még nekem is odébb van ez. igazából okosságra nem is vágyok, megelégszem a távolról nyomkodható kapcsolókkal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15398) ncc1701 válasza qnadam (#15397) üzenetére


ncc1701
veterán

Akár még drótot is húzhatsz, ha a wifi nem teccik. :)

(#15399) qnadam válasza ncc1701 (#15398) üzenetére


qnadam
veterán

és majd bevésem az utp-t a vasbetonba, mert ugye a villannyal nem mehet közös csatornában :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15400) FőDudu válasza qnadam (#15399) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt most a hazepites szabvanya (low voltage kulon a high voltage-tol) gatol meg benne vagy a best practice?

Ugyanis van olyan UTP kabel ami melle mehet a power - sot olyan is amiben gyarilag benne csucsul az elektromos vezetek (pl. trucable).

Azaz ha nem epp a tuzoltosag engedelye gatol meg a kozos cso hasznalatatol, akkor van ra megoldas.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.