Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#16182) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En 6 kilot fogytam 2 kivevese utan es 2 hetig fajdalomcsillapiton eltem. Kivestek es szetzuztak a fel fejem.

Paromnak is 4et kaptak ki egyszerre csak azt epp valami csilivili kanadai klinikan. Hazament es csak azert vett be fajdalomcsillapotot mert mondtam biztos ami biztos, de utana semmi. Nem fajt, nem volt erzekeny es minden okes volt. Kanadaban nem varrjak be a cuccot ami fura.

Nekem varratszedesre is kellett mennem es az elso hetben ragondoltam arra, hogy egyek es elment az eletkedvem.

(#16202) qnadam válasza qnadam (#16199) üzenetére


qnadam
veterán

kiegészítés a nálam okosabbtól: nem a nyak a probléma, hanem a nyelv és a nyelés, de majd lehet, hogy jön és beírja a pontos részleteket :) de van, ahol megcsinálják egyszerre is, és bíznak benne, hogy nem lesz gond.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16203) BobaHWSW válasza qnadam (#16197) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Amikor paromnak volt akkor azt mondtak Kanadaban mindig azt ajanljak 4et egyszerre es akkor csak 1szer kell felepulni. Hm.

(#16204) BobaHWSW válasza qnadam (#16199) üzenetére


BobaHWSW
újonc

?

Pecsi szajsebeszeten akkor ezt ugytunik mashogy gondoltak. Ket alsot manivereztek ki kb 3 ora alatt.

(#16205) Sipi-


Sipi-
tag

A mai fogas és szemes témáknak csak az olvasgatásától is összeszorul a gyomrom :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16206) halapidori válasza BobaHWSW (#16203) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ugy tudom, Amerikaban az a gyakorlat a legtobb helyen, hogy alapbol kikapjak mind a negyet, hogy kesobb ne legyen vele gond. Magyarorszagon altalaban nem veszodnek vele, amig nem okoz gondot. Ha gondot okoz, akkor viszont gyulladas, szovodmenyek, fajdalom, nem szoktak egyszerre tobbet. Felso-alsot helyi erzestelenitessel egyszerre kikapnak, ket alsot mar csak altatasban.
Attol is fugg, hogy mit latnak a rontgenen. Hol az ideg, hol a fog, hogyan tudjak kikapni, mennyire van gyulladas, lyukas fog, szovodmeny, meg ilyen fincsik...

(#16207) halapidori válasza qnadam (#16202) üzenetére


halapidori
csendes tag

A nyelés egy dolog, tán nem is az a baj, de van 4-8%esély szövődményre helyi érzéstelenítésnél (most kukáztam, nemfejből, nekem is ki kellene szedni a két alsót) a hónapos ézéketlenségtől a szájnyitasi nehézségig, hát én inkább mennék kétszer.
Kutyánál altatnak, sőt elég odvas fogakat szoktak kiszedni, sorvadt ínyből. Úgy menne az embereknél is sok egyszerre.

(#16208) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Igen, nekem is ez jott le, hogy a bolcsessegfog kivetele az gyakorlatilag preventativ. Tolem is elso ottlet utan kerdeztek mennyire ragaszkodok a fenti kettohoz.

(#16209) halapidori válasza BobaHWSW (#16208) üzenetére


halapidori
csendes tag

En a soten, szentendren es a debreceni klinikan is beultem hogy kapjak mar ki, de senki nem volt hajlando. Szerintem meglepodtek, hogy egeszseges, tunetmentes embert latnak, aki fogat akar huzatni es nem tudtak mit kezdeni a szokatlan helyzettel. Szentendren ezt be is vallottak, azt javasoltak, menjek vissza, ha begyulladt :)

(#16210) BobaHWSW válasza halapidori (#16209) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ooo... Ez is egy erdekes (nem akarom mondani, hogy Magyar mert megsertek valakit) gondolkodas.

Foglalkozunk vele ha baj van. Ok.

Jahno... Hallod? Nem ilyenekbol szolnak a Te szopas eposzaid is? Megakarsz oldani valamit mielott baj van de megkernek csak katasztrofa utan lesz szives az emberke tenykedni.

(#16211) Jahno válasza halapidori (#16209) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is ilyeneket mondtak 20 éve, azóta meg ötszörösét szívom miatta.

(#16212) Gabibácsi válasza halapidori (#16209) üzenetére


Gabibácsi
tag

Perverz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16213) FőDudu válasza halapidori (#16209) üzenetére


FőDudu
addikt

Fogorvos ismeros a sajat lanyat is szajsebeszetre kulde, persze ismeroshoz.
Mert bolcsessegfogat kiszedni mar inkabb mutet - nem egy sima foghuzas.

Amugy amig nincs vele problema, addig tenyleg felesleges kiszedetni. Ha elkezd noni es ettol a fogsor eldeformalodik - netan be is gyullad - akkor kell valamit lepni.

Halistennek nekem egy sincs - panorama rontgenen legalabbis nincs nyoma.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#16214) halapidori válasza Gabibácsi (#16212) üzenetére


halapidori
csendes tag

Az!

(#16215) Gabibácsi válasza Jahno (#16211) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elteszem akkor holnapra a cuccokat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16216) halapidori válasza FőDudu (#16213) üzenetére


halapidori
csendes tag

Mindharom szajsebeszet volt, beutaloval, debrecenben a klinikan raadasul gyakorlaton voltam, es ugy sem. Ismerossel beszeltem, o persze kivenne.
Semmi extra, felig nott ki a fog, az iny rahajlik, es igy nehez alaposan tisztítani. Nem szivesen varnam meg, hogy elkezdjen fajni vagy begyulladjon, de eddig nem mutattak hajlandosagot a huzasra vagy az inyvagasra :)

(#16217) Jahno válasza halapidori (#16216) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ketten is megnézték, röntgen, szakértés, nincs baja, ne aggódjak, satöbbi, satöbbi. Pár hét múlva egyszerűen csak félbe tört :-D

(#16218) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16219) -NoVa- válasza qnadam (#16218) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megvan a kétharmad, gratulálunk Viktor?

(#16220) Jahno válasza qnadam (#16218) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, főnököd már mondta odahaza, hogy mit írjál be a naptárba jövő hétvégére?

(#16221) Jahno válasza Gabibácsi (#16215) üzenetére


Jahno
őstag

Én is eltettem. Német nyelvű törpöket is :-P

(#16222) qnadam válasza -NoVa- (#16219) üzenetére


qnadam
veterán

hülye angolok, angol hülyék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16223) qnadam válasza Jahno (#16220) üzenetére


qnadam
veterán

valami retrójátékos dolgot emlegetett, meg valami hétvégét is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16224) Jahno válasza qnadam (#16223) üzenetére


Jahno
őstag

Okés, akkor mindent is tudsz. Meg sör :-D

(#16225) Studi válasza qnadam (#16161) üzenetére


Studi
addikt

A lézeres szemműtétnél amúgy nem érzel semmit a szemed környékén. De látsz. És az ijesztő, rohadtul. És érzed a szagokat is. Kb olyan, mintha disznót pörzsölnének melletted...

Nekem 5 dioptria körül volt, valamikor 15 éve lett műtve, akkoriban maradt ~0,5, ebből mostanra már 1 körüli lett. Nem tökéletes, de sokszor elvagyok szemüveg nélkül is. És reggelente nem kell szemüveg, hogy megtaláljam a szemüvegem. Ez azért jó.

(#16226) -NoVa- válasza Studi (#16225) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt átérzem. Reggelente kell egy kávét innom, hogy megtaláljam a kávéfőzőt.

(#16227) Samott


Samott
addikt

Lehet ujra fizut tippelgetni - a programozon es a komuvesen meglepodtem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16228) -NoVa- válasza Samott (#16227) üzenetére


-NoVa-
őstag

Durván fölélőttem a programozót, bár nem homogén szakma. Valami webfejlesztő PHP-s vonalon még akár magas is.

(#16229) eattila


eattila
csendes tag

Befrissült a dorid one, android 9 -re. Elsőre bleh. Pl alulra került a keresősáv, pedig ott útban van. És nem lehet kikapni se :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#16230) Samott válasza qnadam (#16218) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16231) Gabibácsi válasza Jahno (#16221) üzenetére


Gabibácsi
tag

De a donkey kongot nem adom vissza :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16232) Sipi-


Sipi-
tag

Van olyan eszköz amit 220-as fázis kábelre rárakva (szigetelésen kívül) megmutatja, hogy van-e benne feszültség?
Ok: lámpa kiállásokat akarok kipróbálbi, hogy jó kapcsolók kapcsolják-e, de nem akarom a szigetelőszalagokat leszedni a kábelek végéről, mert nagyon sok van.
Nehezítés: holnap délre be kellene szereznem, ha van ilyen, elérhető áron és távolságban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#16233) -NoVa- válasza Sipi- (#16232) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csájnai multimeteremen van áramkereső, tudja ezt közelítésre, bár egyes falakat, meg pár ajtót kompletten fázis alattinak érzékel, szóval kicsit érzékeny.

(#16234) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Kéne egy kijelző az edző szobába.

32-40 coll körül.

Az ilyen Navon, Strong, Sencor, Hyundai, stb. márkáról mit kell tudni?

Amit a kijelzőnek kellene tudnia, hogy a laptopról kitegyem a képet vagy a set-top-boxról. Nem akarok 4K tartalmakat nézni rajta, semmi ilyesmi tervem nincsen.

Az a baj a mostani TV-vel, hogy 1024x768-as és ha bedugom a HDMI-t, akkor nem működik második monitorként. Tehát nem tud menni a Zwift a laptopon és közben a film a TV-n... :(

Mit gondoltok?

(#16235) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#16136) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, Nintendo Switchet nem akartam, mert Nintendo már van otthon és ha szeretnék esetleg FIFA-val, Diabloval, vagy valamivel én is játszani, akkor bizony a Nintendo nem nyerő.

Végül PS4 lett, meg is van rendelve. A kamera, a játék és a konzol három helyről jön...

(#16236) Bujdy81 válasza #09908736 (#16141) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Újonnan nem kapható Kinect, Microsoft leállt vele. Ezért lett PS4.

(#16237) Bujdy81 válasza qnadam (#16149) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem szemész ismerős azt mondta, hogy egy felnőttnek, ha egészséges életet él, akkor nem változik a szeme. Öregedés közben persze megint romlani fog, de elvileg addig nem változik, ha nincsen vis maior.
Mondta ezt egy olyan ember, aki nem műttetné meg magát, szemész létére!
Azt mondta, hogy ő elhiszi, hogy jó a technológia, de van 5-7% esély, hogy nem lesz elég jó és akkor vagy újabb műtét (általában ingyen), vagy marad a szemüveg, csak vékonyabb. Neki, mikor beszéltünk, ilyen 1-1,5 dioptria között volt, azt mondta, hogy 4-5 dioptria fölött ő javasolja a műtétet.

(#16238) Bujdy81 válasza npera (#16154) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Rokonnak volt olyan, hogy hályog miatt kicserélték a lencsét.
Ha már ott voltak, olyanra, amivel utána nem kellett szemüveg. Tényleg horror belegondolni is...

(#16239) Jahno válasza Sipi- (#16232) üzenetére


Jahno
őstag

12 egy tucat, Meterman VT-201, de sok multiméter fejébe is be van építve.

Kulcsszó: érintés nélküli feszültségkereső

(#16240) Bujdy81 válasza Samott (#16163) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én voltam.

Megbuktam a felmérésen. A dokinéni és az aszisztens nem tudott betenni nekem egy teszt lencsét, mert nem hagytam. Idegállapotba kerültem, Maúnika...

(#16241) Jahno válasza Bujdy81 (#16237) üzenetére


Jahno
őstag

Elég tág halmaz lehet ez az "egészséges életet él" opció.

(#16242) Jahno válasza Bujdy81 (#16234) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem a TV baja, ha nem megy második kijelzőként. Viszont fura.

(#16243) Jahno válasza Gabibácsi (#16231) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen ez a vadkapitalizmus.

(#16244) Bujdy81 válasza Jahno (#16241) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Arra utal, hogy ha pl. valakinek 35 évesen permanens 12 a cukra, akkor romlani fog a szeme...

(#16245) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#16235) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van fifa, diablo is nintendo switchre
amúgy :)
de nekem tökmindegy, csak szóltam hogy van rá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16246) Jahno válasza -NoVa- (#16233) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, az kicsit más elven működik, de tájékoztató jelleggel jó. Igaz amit én mondtam az is két emberes vagy rohangálós. Sokkal jobbak a csíptetősek. Rácsíp, kapcsol, zümmög, ok, mehetünk tovább.

[ Szerkesztve ]

(#16247) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#16234) üzenetére


Gabibácsi
tag

vegyél egy LG LED kistévét, ahogy én, nekem bevált

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16248) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mai tapasztalat, manapság a lányok nem a telefonszámomat kérik el , hanem valami fb messenger izét :D
Mondtam van whatsapp/viber, válasszon, telepítsen :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16249) -NoVa- válasza Gabibácsi (#16248) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán megmarkoltad a bunkót, és a hajánál fogva húzni kezdted a barlang felé?

(#16250) Gabibácsi válasza -NoVa- (#16249) üzenetére


Gabibácsi
tag

azért szerintem telefonja mindenkinek van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.