Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) Jahno válasza qnadam (#15940) üzenetére


Jahno
őstag

Cápa miatt mondjuk jól jönne, de én nem mertem a sajátmárkásaikat sem venni. Sinceritynél is ennyi a Sandisk.

(#15952) eattila


eattila
csendes tag

Mai közeli havas bohóckodás:

Ha már hazamentem anyuhoz, találtam a kertben :) Meg a lánnyal meg öcsémmel kimentünk szánkózni is. Jól seggre is estem, azóta kevésbé fáj a derekam :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15953) Jahno


Jahno
őstag

Nem számít mennyi ízfokozó van benne, de ezekért mostanában meg bírok zavarodni. Valami horvát-szlovén banda látja el vele fél Európát, fánkos helyen drágább, Spar/Lidl olcsóbb:

Sparos salátának már nekiláttam és utána mértem le, akkor volt majdnem 60 deka. Igaz eddig csak sört reggeliztem :-D

(#15954) Jahno válasza Vodike (#15942) üzenetére


Jahno
őstag

Amit tele lehet írni és nem hamis, azzal nagy baj nincsen. Van nekem mindenféle nevű és címkézett izé is. Persze attól függ mennyit ír a málna, mert enyémek közül nagy része semmit.

(#15955) Jahno válasza FőDudu (#15943) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet szervezni, de 6 hét akkor sem lesz összesen.

(#15956) npera válasza Jahno (#15953) üzenetére


npera
újonc

Ezekkel lehet jól felpörögni rövid időre, mert cukor van benne rendesen. Ha gyereknek adod, akkor utána durván tudnak pörögni :C

Az a vicc, hogy ha friss a cucc és frissen főzött KV-val nyomja az ember egy hosszú melónap után, akkor eléggé el tudja simítani az idegpályákat....

(#15957) npera válasza Jahno (#15955) üzenetére


npera
újonc

Nekem most volt éves kiértékelő meeting főnivel. A vicc az, hogy 10 hónap alatt ő a harmadik főnököm, pedig nem váltottam csoportot. Az új főni egy korábbi ismerős a szomszédos csoportból, vicces figura. 3 lépésből áll a kiértékelés, az elsőben vázolta, hogy mi az ő benyomása. Aztán nekem kell valami nyilatkozni, hogy miként gondolom én. Aztán a harmadikon pedig megpróbálunk megegyezni és lehet maximálisan 2% emelést kapni. Ha valaki különösen hátrányos bérhelyzetben van, akkor magasabb szintén még egy extra 0,5%-ot tudnak emelni, de az külön procedúra. Ha sehogy nem tudnánk megegyezni, akkor pedig be lehet vonni a HR-t és a szakszervezetet is.

A főni mondta, hogy most a következő lépés az lesz, hogy keresztülnyomja nekem a fizetési doboz emelést, mert akkor könnyebb lesz legközelebb emelni. Most a jelenlegi doboz egy limitáló tényező. A következő dobozzal jár egy lehetséges csomag is, ami tipikusan csak csoportfőnöknek és felette jár. Ekkor nem kell kártyát húzni, nincs tényleges időriportolás sem. És az első fokozatát az időbanknak is eltörlik. Valamint nincs túlóra kifizetés. Ez mondjuk számomra lényegtelen, mert még sosem fizették ki a túlórát, ha pedig ki is fizetnék, akkor a legfelső adókategóriát vágja rá az adóhatóság (ami Svédországban már nem vicces), tehát alig marad nettó pénz belőle. Viszont kapok +5 nap szabit. És ez az utóbbi igen megéri, mert akkor tudok hosszabb nyári szünidőt tartani :C

(#15958) Jahno válasza npera (#15956) üzenetére


Jahno
őstag

Volt mikor bevertem hármat is, csak úgy vacsra előtt. Meg egyszer a főnököm csúnyán rám is szólt, hogy hagyjam már abba :-D Sokszor színre is válgatom. mert hiába jó a töltött csokival töltött csokis cucc, rászórt csokis törmelékkel, nekem a piros kell vagy a zöld a sok színes izével megszórva.

(#15959) npera válasza Jahno (#15958) üzenetére


npera
újonc

Meg egyszer a főnököm csúnyán rám is szólt, hogy hagyjam már abba :-D

Igazából csak az irigység szólt belőle, hogy ő is akart volna ilyet :)

(#15960) Jahno válasza npera (#15959) üzenetére


Jahno
őstag

Bár ahogy látom a főnöködnek sem tetszik az ötlet, mert le kell edzeni vagy mi :-D

(#15961) npera válasza Jahno (#15960) üzenetére


npera
újonc

Japp, a másik főnök :C

(#15962) ncc1701


ncc1701
veterán

Swiftre 4 hónapot mondanak, míg beérkezik. Nem semmi, de akkor jövő héten meg lesz rendelve. :)

(#15963) Grillo válasza ncc1701 (#15962) üzenetére


Grillo
senior tag

Két éve kolléga Polora vagy 10 hónapot várt.

(#15965) npera válasza Grillo (#15963) üzenetére


npera
újonc

Ennyire exkluzív cucc? Nem jobb megvenni valami akciós cuccot ami már készen van?

(#15966) ncc1701 válasza Grillo (#15963) üzenetére


ncc1701
veterán

~10 millás pókvágen tiguánra is 9 hónapot várt most egy ismerősöm. Nem értem, h mit lát abban a vasban, 10 milláért már jó kocsit is lehet venni. Ha más nem, egy új leafet.

[ Szerkesztve ]

(#15967) npera válasza ncc1701 (#15966) üzenetére


npera
újonc

Durva. A SUV-hoz kell vonzalom, mert önmagában sok értelme nincsen szerintem.

(#15968) ncc1701 válasza npera (#15967) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, az autó gyártók mit fognak csinálni, mert az eu nagyon opatja őket fogyasztás csökkentés végett. Azaz nekik egyre kissebb, kevesebbet fogyasztó, könnyebb kocsikat kellene eladniuk, de a népeknek egyre nagyobb dögök kellenek. Kiváncsi leszek.

(#15969) Jahno válasza ncc1701 (#15968) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondjuk sosem értettem, aztán persze meg is lett a VW-s csalás része. Eleve egy sokkal kisebb fogyasztású cucc extra hír lenne a világpiacon is, szóval a gyártó érdeke, de ha egyszer nem nagyon lehet megcsinálni akkor nem lehet megcsinálni.

(#15970) npera válasza ncc1701 (#15968) üzenetére


npera
újonc

Csak vázlatosan:

- 48V-os mikrohibrid cuccok
- különféle KERS megoldások
- esetleg 96V-os mikrohibridek
- 400V-os HEV-ek
- 400V-os PHEV-ek
- 400V-os BEV-ek
- 800V-os BEV-ek

A belsőégésű motorok legjobb esetben is csak valami elektromos támogatással futnak cirka 5 év múlva, addig pedig egyre komolyabb downsizing és egyre durvább részecskeszűrős megoldások, meg lambda 1-es cuccok.

A belsőégésű motorok teljes kihalását nehéz megjósolni egyelőre, mivel a BEV-ek fő akadályozó tényezői a következők:

- akksik ára
- akksikban levő nemesfémek és a "konfliktus területek" kapcsolata
- mágnesek ára és a bányászatuk körüli tényezők (gyerekmunka, rabszolgamunka, finoman szólva nem demokráciákban vannak a lelőhelyek)
- a töltési infrastruktúra

Amint sikerül értelmes solid state akksit csinálni a csoda nemesfémek nélkül és a mágneses témát is megoldják, akkor kábé azonnal reszeltek a motoroknak.

(#15971) hobizoli válasza ncc1701 (#15966) üzenetére


hobizoli
nagyúr

madjarisztánban nyóóccvágen fétis van

bármilyen műszaki sz.rt is megvesznek, ha fauvé logó van rajta, és attól hiszik jónak, me' jaz nééééééémet

több drón kell ;P

(#15972) FőDudu


FőDudu
addikt

Vettunk par ledes lampat.

Pl. furdoszobaba 32W/4000K/4000lm. Allat lett. Kell annyi feny a furdoszobaba.
Innentol a GU10 ledes borotvalkozo tukor elotti lampa felesleges lett :)

Gyerekszobaba olyat talaltunk ami nem taviranyitos, de 3 szinhomerseklete van.
Ha 4 masodpercen belul ujra felkapcsolod, akkor valt. Warm/normal/cold.
Persze a buraja ilyen csillagos.

Nappaliba meg lett egy majdnem meter atmeroju, 5700 lumenes cucc - az majdnem 700W fenyero.
Dimmelheto, idozitheto, fokozat mentesen allithato szinhomerseklet, ejjeli funkcio, stb.

Eloszobaba meg sima 18W/4000K/2300lm - az is boven eleg.

Szerintem holnap meg visszamagyek par darabert, belejottunk a furasba.
5 lampat 2 ora alatt felraktam. Igaz elotte cegtol elhoztam a nagy Black&Decker SDS furot.
Az ki tudta furni, az en kis akkus furom semmit nem haladt a beton fodemben.

Es igen, mindegyik lampa folott ott virit a sargazold kabel is.
Szoval johet a Sonoff meg a masik verzio is.

Meg az ebedlo asztal fole kell valami meg a lepcso melle - illetve a mosokonyhaba.
Meg 2 haloszobaba - de elotte azok at lesznek rendezve. Lehet egyikbe teglalap alaku lesz - meg kell nezni az almennyezetbe valo-e vagy sem. 4600 lumen, dimmelheto, 1,5x0,5m. Ranezesre allat.

Amugy durva, hogy az olcsobb kinai lampak kb foliabol keszulnek.
A burajuk kb vekonyabb a tejfolos pohar atlatszo burajanal.
Volt ami kutvajol nezett ki, de veletlenul megnyomtam es majdnem behorpadt :)

FőDudu

(#15973) -NoVa- válasza npera (#15967) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most Fiat 500X-et béreltem, nem vertem le az alját, szóval bírom. Kb ingermentes közlekedőcucc, szinte Toyota. Ok, van pár lépcső még a Ford F350 felé, de SUV.

(#15974) npera


npera
újonc

Apetor jól nyomja. Csalánnal kenegeti magát és galócát eszik/nyalogat :Y

(#15975) npera válasza -NoVa- (#15973) üzenetére


npera
újonc

Az gyakorlatilag ugyanaz, mint a Jeep Renegade. Ez is feláll első tengelyre full fékerő felépülése után? 1500N fékpedálra, aztán hajrá :C

(#15976) zetor2000 válasza FőDudu (#15972) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az, hogy a lámpánál van sárga-zöld, az kábé annyi, hogy földelheted a csillárt, nem fog megrázni, ha megfogod a fém részét. De a kapcsolókhoz is kell egy "extra" nulla vezető, azt is nézd meg, hogy "lóg-e". Kiszeded a kapcsolót a falból, és ha nem csak a szükséges erek vannak, akkor tényleg veheted a Sonoff cuccot.

Álmennyezetes lámpáról meg annyit, hogy manapság a ledes cuccok ilyen 1-2 centi vastagok, kazettás álmennyezetre is felszerelhetők, mert semmi súlyuk (a "kazetta" ilyen papírszerű valamiből van préselve, terhelhetősége szinte nulla), monolit gipszkarton mennyezetre meg pláne.

Sima akkus csavarhúzó betonhoz általában kevés. Oda inkább ütvefúró kell, abból is van akkus, meg van jó akkus. Csak általában megvan enélkül az átlag háztartás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15977) npera


npera
újonc

(#15978) zetor2000 válasza npera (#15974) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól látom, az légyölő galóca, nem életveszélyes, asszem, de erőst halucinogén, asszem. Régen olvasgattam ilyen könyvet, de kb. csak ennyi maradt meg.
Itt ahol lakom, van egy kutyafuttató rét féle, ilyen 2-3 háztömbnyi hely, füves dzsindzsa. A nyáron lenyírták szépen, és láttam rajta pöffeteget, de nem mertem szedni, nehogy bajom legyen, de jövőre, ha látok, tuti szedek. Ilyen tojásnyiak voltak, és volt elég. Azt mondják, rántva nagyon tuti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15979) -NoVa- válasza npera (#15975) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem tudom, kölcsönzős autón csak a gázt használom.

(#15980) Sipi- válasza Jahno (#15953) üzenetére


Sipi-
tag

Borzalmasan néz ki szerintem, egy cukorbomba lehet. Nem túl édes?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#15981) Phülöp válasza zetor2000 (#15978) üzenetére


Phülöp
addikt

Pöffeteg rántva elég májer cucc, régen rendszeresen toltuk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15982) eattila válasza hobizoli (#15971) üzenetére


eattila
csendes tag

Spec a tiguan nekem tetszik. Meg a 4-es golf. Meg egyes passat típusok. De nem azért mert német, vagy pókvágen.
Viszont én azért nem vettem vw motoros autót, mert mindenki azt mondta, hogy ahoz képest sokat kajál.
Ford-ot meg azért, mert abból az 1.6 sokkal csirkébb, mint a toyotában vagy vw-ban.
Eddig szeretem a toyotát.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15983) Studi válasza eattila (#15982) üzenetére


Studi
addikt

Napi tapasztalatom az első szériás Sharannal van, az egész korrekt autó, csak az átkozott buszvezető-érzést nem tudtam megszokni. :D 1,9TDI volt, megrakva, hét emberrel, pályán 140-el is elvolt 7l körül.
Aztán sokat jártam még V Golffal, exé volt, 1,4 benya, valami 75-80LE körül. Na az nem fogyaszt, cserébe siralmas. Nem megy, a beltér puritánsága kőkorszakot idéző. Amikor összehasonlítottam a 2002-es régiSwiftemmel, és a 407-essel, akkor azt kellett mondanom, hogy a Swifthez sokkal közelebb van a konfortérzet, mint a Peugeothoz.
Most pedig VII Golf Alltrackkal járok, erre már azt mondom korrekt, autószerű az egész. 1,6 dízel, a motor elég soványka bele, de a beltér, a felszereltség, a kényelem már olyan, hogy nem sírok hogy a 407-essel akarok menni! Persze az OMV kártya is segít ebben. :DDD Mondjuk az emelt felépítés, és a műanyag díszek miatt ez egész vagányul is néz ki legalább, nem egy átlag Golf kombi a külseje.

(#15984) Samott


Samott
addikt

Kompresszorral van valakinek tapasztalata? Olyasmit keresek ami konnektoros es jo kocsikerek fujasra meg amivel kivalthato a suritett levegos spray is (PC, egyeb haztartasi gep portalanitasa). Jo lenne ha nem kerulne egy vagyonba. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15985) Sipi- válasza Samott (#15984) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem egy kis ABAC START O15 van, de nem sokat használom, csak a klímák kifújására tavasszal. Hangos, de fúj rendesen.
Mindenképpen olyat vegyél aminek van legalább egy kis 6 literes tartálya.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#15986) qnadam válasza Sipi- (#15980) üzenetére


qnadam
veterán

pont jó :D de igyekszem nagyon ritkán venni ilyet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15987) hobizoli válasza eattila (#15982) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ha megnezed milyen szopohegyek vannak, az vhol nem normalis, hogy meg vki ezeket majmolja
es frankon azt hiszik csomoan, hogy ha ezeknel ilyen van az normalis, mert a tobbinel csak megtobb

pedig qrvara nem igy van

több drón kell ;P

(#15988) Jahno válasza Sipi- (#15980) üzenetére


Jahno
őstag

Édesnek édes, az a dolga. Egyszer próbáld ki.

(#15989) zetor2000 válasza Samott (#15984) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy p*csköszörű WorkZone, Aldiban vásárolt sajátmárkás van, az teszi a dolgát, igaz, ritkán van használva.
(Ahogy nézem, talán Einhell) Egy 6 literes tartálya van, ez volt a legolcsóbb kompresszor, amit mostanában láttam. ~30K volt. Ehhez viszont csak asszem egy csövet adtak, de semmi többet. Viszont amikor vettem, perszehogy volt cucc is mellé, szóval ~45 ben volt minden, de most kb. festékszórástól kezdve matracig mindent IS meg lehet vele oldani.
Autógumit autó hiányában nem fújtam vele, de 8 Bart tud. PC-t viszont fúj, rendesen, nagyon szét se kell szedni, de azért ahhoz, hogy rendesen portalaníts egy gépet, néha ki kell venni belőle mindent.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15990) eattila válasza hobizoli (#15987) üzenetére


eattila
csendes tag

Bármivel lehet szopás. Modellen belül is. Haver előző alfája ette az olajat dulván. Ugyan olyan modell, csak más színű meg teljesen jó. Mások sokáig járnak fiatokkal is. Amit köpködnek. Mazdával is, ami másnál meg rohad. Szóval.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15991) npera válasza Sipi- (#15980) üzenetére


npera
újonc

Definiáld a "túl édes" fogalmát :C

(#15992) ncc1701 válasza npera (#15991) üzenetére


ncc1701
veterán

Amibe cukrot tettek, az már sajna túl édes. Papíron számodra az lehetne a max édes íz, mint mondjuk a banán, meg a szőlő. Ha pár hétig-hónapig nem eszel semmi édesítettet, akkor ezt megérzed.

[ Szerkesztve ]

(#15993) ncc1701 válasza hobizoli (#15987) üzenetére


ncc1701
veterán

Úgy érzem, nem tiszteled a német precíz teknikát, amit a szorgos német mérnökök atom pontosan számítottak ki, és építettek meg. :)

(#15994) zetor2000 válasza ncc1701 (#15993) üzenetére


zetor2000
senior tag

A török, lengyel, cseh, ukrán, román és magyar kezek által. És még lehet, hogy pár szír, szomáliai, algír, albán stb. is besegített.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15995) Jahno válasza ncc1701 (#15992) üzenetére


Jahno
őstag

"Amibe cukrot tettek, az már sajna túl édes."

Vannak jó orvosok.

(#15996) JonesC válasza ncc1701 (#15962) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én még pont megcsíptem az utolsó raktári darabot az enyémből :)

(#15997) FőDudu


FőDudu
addikt

8 lampa lecserelve, harom masikban izzo cserelve ledesre.

Mar csak 1 izzo maradt, de az valami e14 foglalatos spotlampa amiben nem talaltam 40 wattosnal erosebbet (a mostani meg 60 wattos).

Kozben a porkolt is megfott a gazzsamolyon.
Jo lett, ido is idealis, 10 fok folott volt vegig.

Gyerekek is kiultek a kerti szekekre napozni.

Kutyak persze kinyaltak a bogracsot - erdekes modon a macskak inkabb a husos zacskoban maradt veres huslet preferaltak.

Delutan meg wc deszka csere 2 helyen, wc tartaly vizkotlenitessel egyutt.
Aztan elmondhatom, hogy eleg sokat csinaltam hetvegen.

FőDudu

(#15998) -NoVa- válasza FőDudu (#15997) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt is 10 fok felett van, kb 25. A víz hűvös, a repülő meg este indul haza. Kis szerencsével kihagytuk a tél csúcspontját, ha meg nem, majd nézek repjegyet még.

(#15999) npera válasza zetor2000 (#15994) üzenetére


npera
újonc

Igazából ez elvileg mindegy, ameddig a minőségbiztosítási rendszer elég robosztus. Az operátornak csak annyira egyszerű és elronthatatlan feladatot lehet kiosztani, amit a poka-yoke segítségével meg tud csinálni. Legrosszabb esetben a belső selejt aránya nagy, de vevőhöz selejt sosem kerülhet ki.

Ha jó a minőségbiztosítási rendszer. És most nem azt értem ez alatt, hogy néha van semmire sem jó audit. Az egy része egy nagyobb folyamatnak, de nem attól lesz jó valami.

(#16000) npera válasza ncc1701 (#15992) üzenetére


npera
újonc

Ha gyümölcsöt eszem, akkor egyet is értek. De ha süteményt, akkor viszont felőlem lehet jóval édesebb is. Azért eszem a süteményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.