Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) ncc1701 válasza BobaHWSW (#15500) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk meg este jön, és vezet a hálószobába, h menjünk aludni mindannyian. :)

(#15502) JonesC válasza FőDudu (#15470) üzenetére


JonesC
csendes tag

Volt egy fényképarca annak a macskának, szín miatt is, de amúgy élőben szép macsek volt, és köbö a legdurvább vadász, pedig van mindig pár versenyző. Órákig képes volt bűvölni egy-egy vakondtúrást, és meg is fogta.

(#15503) Phülöp


Phülöp
addikt

Elég sok hó esett itt az utóbbi napokban, így a maradékot elirányítottam délnek. Megkaptátok?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15504) qnadam válasza Phülöp (#15503) üzenetére


qnadam
veterán

meg, szerintem évek óta nem esett akkora hó, amit szemüveg nélkül látok az ágyból.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15505) npera válasza Phülöp (#15503) üzenetére


npera
újonc

Itt semmi hó nincsen. Viszont minden lefagyott jól. Minden reggel. De nem gond, mert délután 4-re felolvad picit. Aztán 5-re lefagy :C

(#15506) npera


npera
újonc

Most lett volna fél órám kimenni játszani a kis Eachine E10S mikro drónnal. Tegnap este feltöltöttem minden akksit, ma akkor kimentem a ház mögé kipróbálni egy kis gyalogösvényen és erdősáv határában. Tök halott a cucc, meg sem mozdul.

Pedig mindent átnéztem, a rádió be volt állítva a megfelelő modellre, "élesítettem" a cuccot és nem is álltam túl közel hozzá, hogy az interferencia miatt ne működjön. Lehet, hogy a rádió elvesztette a bindingot, már történt ilyen korábban. Kezd eléggé elegem lenni ebből a tákolt rádióból.

Megnézem, hogy a betaflight látja-e a flight controllert. Lehet a modellnek nincsen semmi baja, csak a rádió hülyült meg álltában. Pedig nem vettem ki belőle az akksit, nem vesztette el a feszültséget elvileg.

Délután megpróbálom megnézni, hogy az Avant benne maradt-e a memóriájában. Lehet az még működik. De az összes akksi le van merítve most, szóval azokat előbb fel kell tölteni. Aztán jön a családi megőrülés. Viszont utána meg lemegy a Nap és cseszhetem az egészet... áááá....

(#15507) Grillo válasza npera (#15506) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is akartam reptetni a. Tellot, de erős szél colt, most meg megjött a finn hó.
Ha esetleg majd eláll, remélem lehet majd lőni pár szebb képet.

(#15508) -NoVa- válasza Grillo (#15507) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én holnap reptetek Airbust, aztán lábáztatás óceánban meg vulkánmászás. A hideg meg addig maradhat itt.

(#15509) Sipi- válasza Phülöp (#15503) üzenetére


Sipi-
tag

Meg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#15510) Gabibácsi válasza -NoVa- (#15508) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tenerife?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15511) Gabibácsi válasza Grillo (#15507) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom az rc lidlis terepjáró mennyire hóálló, de lehet kiderül délután

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15512) -NoVa- válasza Gabibácsi (#15510) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vótmá. Most Fuerteventura nyugati fele, azt még nem jártuk be eléggé.

(#15513) Gabibácsi válasza -NoVa- (#15512) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vótmá, de oda még visszamegyek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15514) Phülöp válasza qnadam (#15504) üzenetére


Phülöp
addikt

Szívesen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15515) qnadam válasza Phülöp (#15514) üzenetére


qnadam
veterán

küldhetsz még, el is állt már. pedig én szeretem a havat. aztán majd Nova küldhet valami meleget is a gyors olvadás végett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15516) npera


npera
újonc

Elaludtak a gyerekek, így volt 20 percem a kis Eachine drónnal küzdeni. A rádió elfelejtette a bindingot, azt újra kellett csináljam. Most megy. A PID-értékeket is át kellett írjam, mert beltérben gyakorlatilag repülhetetlen volt a cucc. Most tettem rá expót Betaflight alatt közvetlenül az FC-be, nem a rádióból programozva. Meg levettem a rate-et 40%-ra roll és pitch csatornán, a yaw maradt 1:1-en.

Úgy nézem, hogy a default beállítás valami eléggé racsingos paraméter volt, ami az én beltéri képességeimet kábé 3x múlta felül. Csak faltól falig tudtam "közlekedni" vele. Kültéren is küzdős volt, de ott legalább van valamennyi hely.

Most akkor feltöltöm az akksit, aztán lehet kimenni holnap. A nappaliban kirepültem 2 akksit, a gyerekek kergették a drónt, de megfogni és leütni nem volt szabad :C

(#15517) eattila


eattila
csendes tag

Ma nem túl jó időben, kvázi kissebb hóviharban megjártuk Debrecent. Asszonynak bemérték újra a szemét, mert az 1 hónapos szemüveg nem volt patent. Az előző helyen rosszul mérték neki. Most ofotértben voltunk, csináltat másikat.

Meg rálőttem, de a hófúvás miatt nem lett jó, taqlán 1.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15518) eattila


eattila
csendes tag

És hazafelé láttam egy indexelő bmw-t :O Műszaki hibára gyanakszom. :D

Meg sokat Debrecenben, akik nem tudtak csak driftelve kanyarodni. :D Egyszer én is megcsúsztam, de csak alig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15519) Studi válasza eattila (#15518) üzenetére


Studi
addikt

Én Kékestetőre mentem fel, de nem lehetett tempót autózni a sok mazsola miatt. És persze a magyarokban annyi kultúra sincs, mint egy pohár joghurtban, hogy ha látják, hogy nekik nem megy a haladás, akkor félreálljanak néha, ahol lehet, és elengedjék a mögöttük feltorlódott 25 autót. :(

(#15520) eattila válasza Studi (#15519) üzenetére


eattila
csendes tag

En nem kapkodtam. 4es fouton amugy is ongyilkossag lenne ilyenkor. De igazad van, nincs esze a legtobbnek. Bar ma engem beengedett valaki a savba, szoval meg is lepodtem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15521) Gabibácsi válasza Studi (#15519) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én sem állnék félre mert valaki versenypályának nézi a közutat...
Előzz meg ha tudsz, segítek is
Mondjuk engem nemigen szoktak megelőzni :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15522) eattila válasza Gabibácsi (#15521) üzenetére


eattila
csendes tag

A 10 versus 30-50km/h az nem versenyzes. Szerintem. En elhuzodtam ha elozni akartak, de nem voltam hajlando gyorsabban menni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15523) Studi válasza Gabibácsi (#15521) üzenetére


Studi
addikt

Ha utolér valaki, és látom, hogy menne gyorsabban, akkor lehúzódom, segítem az előzését. De ha valaki tényleg 10+ autót összegyűjt maga mögött, kanyargós hegyi úton, akkor nem tud mind elől lehúzódni. Viszont van pár hely, ahol félre tudna húzódni, és elengedni a forgalmat. Mert hát a KRESZ azt mondja, hogy indokolatlanul nem szabad feltartani másokat. És az, hogy az ő gatyája tele van, vagy pláne hogy nincs téligumi a kocsiján, az nem indok.

(#15524) npera


npera
újonc

Felraktam a fali bringatartót, nagyon sakál lett. Ha 50 mm-el feljebb raktam volna, akkor még sakálabb lett volna. De szerencsére moduláris lett a felrakás, így simán odébb tudom rakni egy másik hétvégén.

Gondolkodom egy plafonra felhúzható bringatartón is, amire a munkába járó bringát raknám fel. Akkor abba se tudják a kis csinovnyikok belek*rni a gránit nehézségű kis bringáikat.

57 kg-ot bír, szóval a 14 kg-os bringámat elvileg tartja. A kérdés, hogy a sufni gerendái mennyire tömörek és bele tudok-e hajtani elég bika csavart a gerendába. Még vizsgálódom, hogy merre vannak a gerendák.

(#15525) Gabibácsi válasza eattila (#15522) üzenetére


Gabibácsi
tag

10-zel senki nem megy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15526) Gabibácsi válasza Studi (#15523) üzenetére


Gabibácsi
tag

A segítem az előzést az ok, de félreállni nem kell
Téligumit hogy olvastad le róla előzés közben?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#15527) scaurus válasza Studi (#15519) üzenetére


scaurus
újonc

Jelentem nem én voltam.

Síkvidékiként a frász tör ki a szűk, kanyargos, dimbes-dombos vagy hegyi utakon.
Nógrád megyében volt, hogy 50-60-nál már kapaszkodtam a kormányba...
Ha jött valaki (helyiek tolták 80-90 körül), ahol tudtam, kiálltam, mert előzni nemigen lehetett.
Nekem se jó, ha hátulról tolnak le az útról, nekik se, ha feltartom őket.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#15528) eattila válasza Gabibácsi (#15525) üzenetére


eattila
csendes tag

Bámennyit írhattam volna kb. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#15529) npera válasza Studi (#15519) üzenetére


npera
újonc

Ha teherautóval megyek vagy nagyon érzékeny cuccot viszek, akkor félre szoktam húzódni. Meg országúton is, ha van hely.

Attól viszont hülyét kapok, ha a sok fittipaldi leelőz és teljesen indok nélkül bevág elém (mert lenne előttem 200 méter hely, hátulról meg nem jön más), aztán kapom a kavicsot.

(#15530) npera


npera
újonc

Ez volt az alap PID az E010S-ben, miután kiütöttem belőle az alap firmware-t és ment bele Betaflight.

Csűrésre és bólintásra nagyon agresszívan reagált, pici bot kitérésre is kábé azonnal olyat döntött, hogy már esett is pofára.

(#15531) Grillo válasza npera (#15524) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyet vettem vagy 2 éve, de azóta sem raktam fel, pedig spórolna helyet. Majd idén...

(#15532) npera válasza Grillo (#15531) üzenetére


npera
újonc

Én először felraktam a sufni falára egy polc maradékát, hogy több ponton legyen felfogva a cucc. Aztán ment bele 9 furat. Amikor mindet becsavartam a gerendákba, akkor éreztem a csuklómat már. Jó bika csavarokat választottam, viszont csak pici furatot fúrtam, hogy tudja harapni a menet. Hát, harapta.

Ha komolyabban barkácsolnék, akkor vennék egy olyan luxus csavarhúzógépet, ami magától becsavar mindent és kék színű :B

(#15533) Grillo válasza npera (#15532) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem csak narancssárga van, de eddig bevált, van két akkuja, úgyhogy sohakinemfogy.
Szerelgetnék lent, de asszony kicsit telebaszcsizta mindennel a pincét, és először azokat kéne elraknia. Vagy kidobom a francba az egészet, de akkor meg azért nem fogok tudni szerelgetni...

(#15534) npera válasza Grillo (#15533) üzenetére


npera
újonc

Barkácsolj egy szép kis polcrendszert, aztán arra mehet minden szépen rendben. Dupla öröm.

(#15535) Grillo válasza npera (#15534) üzenetére


Grillo
senior tag

Tavaly vettem 5 méter salgót. Arra akkor szépen felpakoltam. Ez azóta termelődött.

(#15536) BobaHWSW válasza Studi (#15519) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Tudom, hagyjam abba de hatha valakit erdekel.

Itt masmilyen a taj es lehet ezert de televannak az utak "slow vehicle behind you? Let it pass" tablakkal es a huzosabb helyeken 4-5 kilometerenkent vagy elozosav vagy kiallosav van a lassuaknak amit hasznalnak is.

(#15537) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Vittwm a mavicot. Egyszer nem hasznaltam. Department of conservation helyeken ahol 1: vagy aludtunk vagy 2: ott van barmifele latnivalo ott betiltottak a dronokat. Varosban valamint varoson kivul reptertol 4 kilometeres sugaru korben se lehet.

Gyakirlatilag sehol nem hasznalhatk a dron ahol lenne ertelme. Kell talalni majd valamit. A semmi kozepen se nagyon lehet megallni mert maganterulet fole se repulhetek szoval ez eleg nehez ugy.

Ujzelandon _nagyon_ nem szeretik a dronokat. Egyetlen egy dront se lattam a 2 het alatt szoval emberek be is tartjak ugytunik.

(#15538) Phülöp válasza BobaHWSW (#15537) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs más megoldás, fel kell dobálni a fotópuskát jó magasra, szerencsés időzítéssel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15539) -NoVa- válasza Phülöp (#15538) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legjobb drónfotók úgyis 6-10 méter magasságból készülnek. Jobb karbon horgászbot, GoPro, szigszalag, lehet hadonászni.

(#15540) Jahno válasza BobaHWSW (#15500) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az érezd magad lebaszva típusú vonyítás.

(#15541) Jahno válasza Phülöp (#15538) üzenetére


Jahno
őstag

Napasztmek most nem tudom a nevét ki csinálja, de elég jó szintre fejlesztette a kameradobálós képeit:

(#15542) Jahno válasza ncc1701 (#15501) üzenetére


Jahno
őstag

Itt mindjárt vonyít a kirakás ellen, ahogy elindulok felé.

(#15543) Jahno válasza -NoVa- (#15512) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen néztem, hogy 20ezer. Rohadna meg.

(#15544) Jahno válasza Studi (#15523) üzenetére


Jahno
őstag

Én is összegyűjtöttem egy csomó autót, mert egyenesen lehet menni, aztán mikor lámpa vagy kanyarodás van, akkor összeszorított foggal gépészkedtek.

(#15545) Jahno válasza npera (#15532) üzenetére


Jahno
őstag

Feltöltötetm pár kb. 10 éve sarokba vágott Teszkósat és teljesen jól bírják. Maximum kettőt rendbeszedek, többi kuka.Azt sem tudom melyiknek mi a töltője, megszolgált, kész. Ha nagyon szorul a hurok akkor lövök valami Aldisat occsóért és igyekszem rá vigyázni. Ha már ez a képen szereplő komplett Makita készlet és nagyobb testvére is itt van nálam csavarozó nélkül, akkor pont jó lesz.

(#15546) FőDudu válasza Jahno (#15542) üzenetére


FőDudu
addikt

Fonyodig szaraz volt az ut. Aztan kezdodott a hoeses. M0 volt a legdurvabb, ott a sok idiota fektavon belul folyton bepofatlankodott.
Valoban fektavon belul, fekre lepve rogton ABS kerreges, auto meg johogy nem lassult az Annahegyi lejtorol lefele.

Utepites, hatvanas tabla, szakado ho, mindenki szazzal. Nem vagyok felos, de ez eletveszelyes mutatvany. Ha egy hibazik, akkor esely sincs megallni.

Amugy haztol hazig 5,5 ora. 610km, szoval nem mentem rossz idot.
1 kiallas, tankolas, matrica.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#15547) FőDudu válasza Jahno (#15545) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami hasonlo van a szomszednak is, igaz az taska es nem borond.
2 akku, kis utvecsavarozo, akkus flex. Jo volt elvagni a keritesoszlopot a drot felett. A tolto valami 45 perc alatt nyomta tele 2 akkut.

Na alvas, holnap ugyanez az ut visszafele....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#15548) ncc1701 válasza FőDudu (#15547) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem irígyellek nagyon. De holnap legalább a hó nem fog esni.

(#15549) Studi válasza FőDudu (#15546) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem aki ott nem tudja tartani a százat, az menjen másfelé. Naponta megyek körbe oda-vissza, haladni kell. A kamionoknak is. Az a veszélyes, aki ott 65-el megy. A belsőben.

(#15550) Jahno válasza Studi (#15549) üzenetére


Jahno
őstag

Naponta az más, ha csak vizes akkor okés, de ilyen időben ebben a latyakban 100ról meg nem állsz sehogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.