Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89501) aelod válasza #50751744 (#89499) üzenetére


aelod
veterán

És hogyan tudok csatlakozni hozzá?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89503) beg válasza oszi666 (#89500) üzenetére


beg
veterán

Ajánlom az összefoglaló erre vonatkozó részét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89504) karldergroße válasza oszi666 (#89500) üzenetére


karldergroße
senior tag

Кb. 183765163541851857-szer lett itt leírva, hogy - hacsak nem telepítesz valamilyen kétes "warez" forrásból - NEM érdemes víruskeresőt tenni a telefonra, mert a play áruházban levő appok - főleg azok, amelyeket sokan letöltenek - 99,999999999999999% valószínűséggel "tiszták".

(#89505) Bozek


Bozek
nagyúr

Létezik olyan alkalmazás, amivel meg tudom nézni beállított időszakra, hogy adott alkalmazás mennyi netet használt? Tehát mondjuk azt megnézni, hogy a Gmail reggel 6 és 9 között elhasznált 20 MB-ot.

(#89506) mobilizmo válasza karldergroße (#89504) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

És vírust (tág értelemben véve minden ami csak egy picit is megkeserítheti az életünket) csak a telepített alkalmazásokból tudsz beszopni ugye. :W

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#89507) oszi666 válasza beg (#89503) üzenetére


oszi666
őstag

Igazad van, elfelejtettem megnézni

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#89508) disy68 válasza mobilizmo (#89506) üzenetére


disy68
aktív tag

Hogy máshogy? Van egy oprendszer, amin alkalmazások és szolgáltatások futnak. Olyan problémát, ami ellen a vírusírtó nyújt védelmet, csupán ezek tudnak okozni. Az oprendszer hibáin és sérülésein nem segít a vírusírtó.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#89509) #79335424 válasza disy68 (#89508) üzenetére


#79335424
törölt tag

Internet? Böngésző? Javascript? Rémlik?

(#89510) oszi666 válasza #79335424 (#89509) üzenetére


oszi666
őstag

Igen, engem is ilyesmi érdekelt volna, a ne-nézz-ilyen-oldalakat válaszon túl

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#89511) disy68 válasza #79335424 (#89509) üzenetére


disy68
aktív tag

A böngésző mihez fér hozzá a készüléken (nyilván amihez joga van) ami a felhasználóra nézve káros? A vírusvédelem ilyen esetben mennyit számít? Egy böngésző sérülékenységén (pl. ami megenged távoli kódfuttatást) szintén nem fog a vírusvédelem segíteni.

Vagy lehet csak én nem látom a teljes képet. Ha van konkrét probléma/példa ezekkel kapcsolatban, amire tényleges megoldást kínál egy vírusirtó, akkor az érdekelne.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#89512) #79335424 válasza disy68 (#89511) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd vissza, hogy mire reagáltam! Arra, hogy nem csak az alkalmazások tudnak bekavarni, hanem a böngészőn keresztül még sokminden (most ne kezdjünk bele abba, hogy a böngésző is egy alkalmazás, mert biztosan vágod, hogy nem ez itt a lényeg). De, írok egy másik példát gondolatébresztőnek. Sokan írják, hogy de jó ez a kijelzőérintéses ébresztés. Jellemzően a kínai telók tudnak ilyet. De, az OS -ben nincs ilyen feature. Mi is kell ehhez? Az, hogy a készülék, az OS -t megkerülve, kernel szinten azonosítsa a kijelzőn történő bevitelt. Ha azonosítja, akkor logolhatja is? Ha logolhatja, akkor továbbíthatja is a logot? Most rakd össze az infókat! Kell ide külön alkalmazásként települő vírus?

(#89513) oszi666 válasza disy68 (#89511) üzenetére


oszi666
őstag

Én pl olyasmire gondoltam, ha a böngészőben bejelentkezek mondjuk az OTPdirektbe, akkor azt valami biztos ki tudja puskázni onnan, ez igaz-e, ha igen, akkor van-e valami program az ilyesmik ellen.
Csak google playből töltök le, nem warezolok, inkább megveszem az appokat, de kb óránként óránként olvasok egy hírt, hogy biztonsági rés itt meg ott. Kb már nem merem használni netezésre az okostelóm.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#89514) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

ASUS ME176CX tab, 650-700 MB szabad tárhelyem van, a probléma pedig az, hogy 50-60 MB-nál nagyobb app-ok nem frissülnek (pl.: officesuite)

elkezdi a letöltést, de a telepítés előtt ismét letölti és így megy 3-4x aztán vagy én akarom megállítani a letöltést és a letöltési sáv mellett az "X"-re nyomok vagy csak simán újraindul a tablet

ezt mi a fene okozza?
google play app cache ürítés megvolt, alkalmazás eltávolítása és restart megvolt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#89515) #79335424 válasza oszi666 (#89513) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igaz. Komolyabb bankok rendszerébe be sem tudsz jelentkezni rootolt telóval (még Xposed -del sem tudod megkerülni) és eleve kétlépcsős a beléptetés. Cseszheted a kliens oldali védelmet, ha a bank beléptetőrendszerének a pajzsán is van rés.

(#89516) St3ven


St3ven
addikt

Tudtok olyan lockscreen appot, amelyik a WP időjárásos zárképernyőjére a leginkább hasonlít?

Feltételek:
- a háttérkép az aktuális időjárásnak megfelelően változzon
- feloldáskor azonnal frissítse az adatokat
- kis appméret
- alacsony erőforrásigény

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#89517) disy68 válasza #79335424 (#89512) üzenetére


disy68
aktív tag

Engem konkrétan a víruskergetők létjogosultsága érdekelt volna itt. Ha a készülék alapból tartalmaz akár kernel szinten sérülékenységet, azon nem segít semmilyen víruskereső, hiszen nincs látszólagos probléma.

A víruskereső tehát még mindig csak a telepítésre kerülő alkalmazások esetében lehet hasznos, amit tudatos felhasználással elég jól ki lehet védeni. Sőt, a tudatos felhasználás hasznosabb lehet, mint egy víruskereső által nyújtott hamis biztonságérzet.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#89518) #79335424 válasza disy68 (#89517) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyilván. Root nélkül egy felhasználó által telepített víruskeresőnek is csak felhasználói jogosultságai lehetnek. Az meg karcsú a hatékony működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#89519) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Ismer (használ) valaki itt olyan alkalmazást amivel időzített sms-t lehet küldeni _és_ támogatja a dual sim megoldást is? Az eddig általam használt és bevált [program] sajnos nem tud mit kezdeni vele.

(Nem szeretném lecserélni a beépített sms kezelőt)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#89520) #79335424 válasza F.E.K.. (#89519) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen SOC (vagy, milyen teló)?

(#89521) F.E.K.. válasza #79335424 (#89520) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Asus zenfone 2 (intel cpu)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#89522) #79335424 válasza F.E.K.. (#89521) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry, akkor passzolok.

(#89523) Krystal_s válasza Krystal_s (#89496) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm a válaszokat... :(
Főleg neked Somatom, mert rólad tudom, hogy használsz Firefoxot...

[ Szerkesztve ]

(#89524) bigrock válasza #79335424 (#89515) üzenetére


bigrock
addikt

Ezek szerint az OTP nem komoly bank (persze, hogy nem..., tudjuk jól :) ), hiszen nekem a rootolt telón vígan fut a netbank...

[ Szerkesztve ]

(#89525) nyisziati válasza ollie (#89479) üzenetére


nyisziati
veterán

Kösz. Nekem sajna csak törlés - újraindítás - telepítés után volt hajlandó futni. Most tölthetem le újra az összes zenémet. :(((

(#89526) #79335424 válasza bigrock (#89524) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt van egy friss szösszenet a témáról. Komoly bank alatt olyanra gondoltam, mint pl. a Barclays.

[ Szerkesztve ]

(#89527) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan program/megoldás, ami asztali dokkólóba helyezve a készüléket elindít egy óra programot. Pl. érzékeli a töltést, ekkor megkérdi hogy háttértárnak akarom használni, vagy órának. Ha nem választok 10mp-ig elindul az óra. Mutatja az időjárás előrejelzést és letiltja a képernyő kikapcsolását. Vagyis asztali órát gyárt belőle(+ az ébresztés percekig emelkedő hangerőre is állítható). Amint kiveszem a dokkolóból, kikapcsol az óra, leáll a riasztás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89528) #79335424 válasza Krystal_s (#89523) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen választ vársz erre? Nem használom az adott kiegészítőt, az Androidos Firefox addon kompatibilitás -ellenőrző rendszere pedig sztem kaotikus. Símán inkompatibilisnek ír olyan addonokat, amik telepítve vannak és működnek.

cigam:
Nem csináltam még ilyet, de sztem Robottal össze lehet hozni. Ha az az időjárás -izé egy widget, akkor annak az automatizált megjelenítéséhez lehet, hogy további, fizetős segédalkalmazás is kelleni fog.

(#89529) Krystal_s válasza #79335424 (#89528) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, csak már nagyon ideges vagyok. :B A fejlesztő hetek óta nem válaszol. Pár napja egy ismerős is írt neki a kiegészítő oldalán. Szintén semmi és nem találok másik kiegészítőt, ami az évek óta megszokott módon pirossal aláhúzná a rosszul írt szavakat a böngészőben (Firefox).
Gondoltam talán itt valaki találkozott hasonló esettel, amikor egy látszólag kompatibilis kiegészítő nem telepíthető. Gyakran olvasom ezt a topikot, láttam te igen sok programot, módszert ismersz és Firefoxot is használsz.
1 éve nem javították a tabletem (LG G Pad) egyik ismert hibáját, miszerint sokszor megzavarodik a billentyűzet és hülye szavakat ír bele a szövegbe 1-2 visszatörlés után. Nagyon idegesítő így használni. Sokat segítene, ha aláhúzná a hibákat.

(#89530) cigam válasza #79335424 (#89528) üzenetére


cigam
félisten

Közben azt hiszem megtaláltam. Legalábbis a leírása szerint: "Automatikus indítás: az alkalmazás automatikusan elindítható ha az eszközt dokkoljuk vagy töltőre helyezzük"
Viszont nem tud magyarul, fizetős(bár ha mindent tudna, még ki is fizetném azt a pár százast.)pl. az időjárásra bökve egy másik időjárás programjukat akarják rám tukmálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89531) #79335424 válasza cigam (#89530) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagyis, tulképp mégsem találtad meg. :)

(#89532) cigam válasza #79335424 (#89531) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a kezdeti lelkesedés után ki is próbáltam. Ugye az a baj, hogy óra programot mindenki gyárt (Talán még én is össze tudnám kalapálni. Programoz(gatni) tudok, de Android egy sötét ló számomra). De megtalálni a megfelelőt ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89533) Viktor0610 válasza cigam (#89532) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig szinte minden androidos kütyüm tudta az ún. álmodozás funkciót.
Ennek pont az a lényege, ha jól értem, mint amit keresel.

Samsung Galaxy A54

(#89534) sbwolf válasza Viktor0610 (#89533) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Így igaz,

(#89535) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Szerintetek legjobb office app? Ilyet nem találtam összefoglalóban, hogy melyek az ajánlottak. Polaris Office van, szét laggol.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#89537) cigam válasza Viktor0610 (#89533) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Rákeresve mi ez, a nexus online súgója jött be: "Az Álmodozással olyan képernyővédőket állíthat be, amelyek fotókat, színes háttereket és egyebeket jelenítenek meg olyankor, amikor az eszköz töltődik vagy dokkolva van."
Ez már majdnem jó. Hol lehet ilyen okosságokról olvasni? Vagy hónapokon át nyomkodom, ás rájövök mi micsoda? A manuel írása nem a gyártók erőssége.
Mondjuk ezt össze kéne hangolni a PIN-es zárfeloldással... Nemegyszerű :U

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89538) drmotto


drmotto
őstag

Aki használ adguard premiumot, az meg tudná mondani hogy a license az hogy megy?
A vásárlásnál meg kell adni hogy mennyi időre és hány gépre akarom megvenni. Itt nem működik az, hogy adott email címmel minden eszközömre prémium lesz? Mert 3-4 gépre megvenni azért húzós ára van, míg ha egy címmel meg tudom oldani, azért vállalható az ár.
Köszi

(#89539) sbwolf válasza cigam (#89537) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Nekem a Beállítások>Megjelenítés résznél van.

(#89540) Zolee_70 válasza cigam (#89527) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Sony Smart Connect tud olyanokat, hogy beállíthatod mi induljon és álljon le, ha töltőt dugsz rá. Az nem biztos, hogy órának is fel lehet konfigurálni, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#89541) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Gmail app valamiért nem frissít automatikusan. Bele kell mennem és lehúzni/frisíteni, hogy megjelenjenek az új leveleim. Valaki másnál is volt már ilyen?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89542) aprokaroka87 válasza aelod (#89541) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

automatikus szinkronizálás aktív?
a fiókodon belül aktív a gmail szinkronizálás rész?

(#89543) gipsztigris válasza aelod (#89541) üzenetére


gipsztigris
addikt

Örülök, hogy feldobtad a kérdést! :) Három vagy négy napja kínlódok vele ugyanígy. A gyári levelező programban azonnal megjelennek az emailek, de a gmailben csak akkor ha megnyitom és frissítek.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#89544) aelod válasza aprokaroka87 (#89542) üzenetére


aelod
veterán

Minden szinkronizálás aktív. Frissítettem, azóta ilyen. Ismét egy megerősítést nyert bennem, hogy nem szabad frissíteni semmit mert csak szarabb lesz...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89545) aprokaroka87 válasza gipsztigris (#89543) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nállam legfrissebb google play szolgáltatások és gmail esetén nincs gond,bár nekem jelly bean van.

aelod:google play szolgáltatások is a legfrisebb?

[ Szerkesztve ]

(#89546) drmotto


drmotto
őstag

Lehet valahogy logolni azt, hogy milyen alkalmazás mikor és mennyi ideig futott? Gyerek telefonja minden nap napközben merül mint a Titanic (tegnap 8:00: 86%, 14:00: 42%), az asztalon meg nem. (reggelre 39%). Azt mondja nem nyomkodja, amit el is hiszek neki, mert nincs se ideje, se nyomkodni valója, valamitől viszont mégis merül, és szeretném kideríteni.
G2 mini, Root van, mindenféle wipe volt már, nem segített.

(#89547) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

viszont azt észrevettem hogy kb 45-50 mp-el késöbb jön meg a push notification,mint ahogy befejezedődik a szinkronizálás.

vagyis a fiókon belül a gmail résznél már nem forog a kis nyilacska,de értesités nincs...a többi rész ki van kapcsolva

(#89548) air válasza drmotto (#89546) üzenetére


air
nagyúr

A "mennyi ideig futott?" kérdésnek nincs sok értelme.
A "Mennyi energiát fogyasztott?"-nak már inkább.
Tegyél fel egy Wakelock Detectort és/vagy egy BetterBatteryStats vagy Gsam Battery Monitor alkalmazást!
Ezek részletesebb statisztikát mutatnak, mint a gyári akku stat.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#89549) drmotto válasza air (#89548) üzenetére


drmotto
őstag

Engem most nem a fogyasztás érdekel, hanem az hogy mi fut akkor, amikor a telefon elvileg a táskájában van, és nem történik elvileg semmi. Hogy adott időintervallumban mi futott és mennyi ideig.

(#89550) kaciokos válasza drmotto (#89549) üzenetére


kaciokos
őstag

Ööö, nem az érdekel, hogy miért merül le a telefon? A fogyasztás sokkal relevánsabb adat, mint az, hogy valami mennyi ideig futott. Ráadásul, ha a telefon tényleg a táskában van, akkor az előtérben nem fut semmi, csak háttérben a szolgáltatások, azok meg gyakorlatilag folyamatosan futnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.