Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) Mr.C válasza air (#90250) üzenetére


Mr.C
őstag

igen, az utóbbi lenne jó, a Mintben is van ilyen opció, hogy úgymond "track"-elni a költségeket és automatikusan csoportosítja.
Kár, ha nincs ilyen, akko vagy marad a Money Wiz 2, vagy kiköltözök Amerikába :)

sudo rm -rf /*

(#90252) kaciokos válasza erween (#90247) üzenetére


kaciokos
őstag

A GPS-es dologra nincs ötletem, de ha felteszed a DSC Auto Rename appot, akkor olyan fénykép file neveid lesznek, amilyet akarsz.

(#90253) csadi0011


csadi0011
őstag

Bocsánatot kérek, de ismét kicsit off kérdésem lenne.

Törlődött az IMEI szám szoftver újrahúzásnál. Recovery-ben csináltam backup-ot. Ha visszaállítom a backup-ot, akkor az IMEI is visszaáll, vagy azt nem tartalmazza?

(#90254) beg válasza csadi0011 (#90253) üzenetére


beg
veterán

Android szakmai vagy dual mélyvíz topik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90255) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.
Egyszer sikerült felszinkronizálni a google fiókomhoz a telefonon lévő számokat. Most ha újrarakom a telefont akkor frissíteni fogja a telefonszámokat a goggle fiókból. Ezt mi módon lehet megakadályozni? Hogy lehet (már ha lehet egyáltalán) törölni a fiókhoz szinkronizált számokat?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#90256) Viktor0610 válasza Freeman007 (#90255) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben belépsz a Gmailbe egy böngészőben, ott a Címtárban láthatod a neveket -ha sikerült a szinkronizáció. :) Ezek természetesen hard reset után is megmaradnak. ;)

Törlésre is itt van lehetőséged. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#90257) csadi0011 válasza beg (#90254) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#90258) tybsen válasza #79335424 (#89198) üzenetére


tybsen
addikt

Somatom:

Most jutottam el odáig hogy lett időm a megtelt tárhelyemből fényképeket pakolgatni egy újonnan létrehozott fiókba. Azt csináltam hogy a Google fotók alkalmazásban szereplő képeket és videókat kijelöltem (1500 db-ot ki lehet) és létrehoztam egy megosztott mappát. Ennek a linkjét pedig elküldtem magamnak.

Az új Google fiókommal pedig megnyitottam a böngészőben a megosztott mappa linkjét, és ott megjelenik egy kis felhő ikon amire rányomva az összes képet és videót a saját képek közé lehet menteni. Ezek a képek aztán dátum szerint szépen megjelennek a Google fotók alkalmazásban.

Kipróbáltam néhány képpel, hogy a régi fiókban törlöm őket és még a kukából is töröltem őket. Az újonnan létrehozott fiókban hála Istennek megmaradtak ezek a képek..Tehát úgy tűnik, hogy működik a dolog.

Igazából csak az a furcsa ( és ezért is írtam ezt a hozzászólást, egy kis megerősítést kérve, hogy jól csináltam-e), szóval csak az a furcsa, hogy az egész művelet nagyjából pillanatok alatt lezajlik tehát az 1500 képet egy pillanat alatt az új fiókomba tudom menteni.

Annyi az összes félelmem hogy nehogy az történjen hogy a régi fiókban kitörlöm a képeket és valahogy mivel ez egy megosztott mappaaz új fiókban is törlődik. De elvileg ez nem lehet, ugye? Tehát amint az új fiókomban a saját képek közé mentem a megosztott mappa tartalmát, onnantól kezdve az már az én képeim között van és függetlenül attól hogy a megosztott mappával mi történik (törlődik), a mentett képek megmaradnak. Ugye jól gondolom?

Köszi előre is!

(#90259) #79335424 válasza Freeman007 (#90255) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez két, külön kérdéskör. Ha alapértelmezett fiókról van szó, akkor meg tudod erőszakolni a kliensalkalmazást, hogy ne frissítse a címtárat. Nem alapértelmezett fióknál egyszerűbb kikapcsolni a címtár frissítését.
A szerverről törlés egy másik szitu, annak a módját leírták előttem.

(#90260) #79335424 válasza tybsen (#90258) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először is, a másolást én a "másolás saját fiókba" opcióval szoktam csinálni. Igen, ez valóban egy pillanat alatt megtörténik. Ebben az esetben nem szerver-kliens, hanem szerveren belüli adatmozgás történik, ami kicsit más adatátviteli sebességű. De, lehet, hogy nem is történik valós adatmozgás, csupán átcímzés.
De, ettől még a fájl tulajdonosa ugyanaz marad. Én másolás után szoktam csinálni fiókon belül egy másolatot a fájlról, majd az eredetileg átmásoltat törlöm. Az új másolatnak ugyanis már én (a másolási célfiók tulajdonosa) vagyok a tulajdonosa. Nem biztos, hogy ez a Te esetedben is áll, de én így szoktam fiókok közötti közvetlen másolásnál eljárni.

[ Szerkesztve ]

(#90261) tybsen válasza #79335424 (#90260) üzenetére


tybsen
addikt

Köszönöm szépen!

Úgy látszik egyébként, hogy működik a dolog mert éppen most jött egy értesítés e-mailben az új Google fiókra, hogy a 15 GB mérethatárt lassan el fogom érni és már csak 1 GB terület maradt. Tehát a fényképek és videók valóban mentésre kerültek, mert foglalják a helyet :)

(#90262) Freeman007 válasza Viktor0610 (#90256) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm és neked is Somatom :R
A kliens már szinkronizál, azt korábban lelőttem. A gmail-es címtárból töröltem most.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#90263) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ki milyen bill app-ot használ mostanában? Ez a swype már egyre inkább kezdi feltoszni az agyamat, hogy legalább 3próbálkozás kell minden egyes szó felrajzolására és ez így minden csak nem gyors mellette...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#90264) zeon.hu válasza TheProb (#90263) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Évek óta használom írásra és diktálásra, nincs vele különösebb gondom.
De mi a konkrét baja? Mert volt olyan, hogy hiába írtam, csak sokadikra érzékelte, de a következő frissítés segített rajta.

#?*@&!

(#90265) TheProb válasza zeon.hu (#90264) üzenetére


TheProb
veterán

tökre más szavakat ír "be", mint amit akarok/felrajzolok.

Flesky-vel tapasztalat, vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#90266) beg válasza TheProb (#90265) üzenetére


beg
veterán

Nem rossz, de nincs benne ragozás és rajzolás.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90267) kovisoft válasza beg (#90266) üzenetére


kovisoft
őstag

Mit jelent az, hogy nincs benne ragozás?

(#90268) beg válasza kovisoft (#90267) üzenetére


beg
veterán

Swype tud rendesen ragozni magyar szavakat. A többi nem (legalábbis amiket eddig próbáltam).
Pl: legszigorúbban, megfeleltethetetlen (ezeket most a swype írta be javítás nélkül, húzással)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90269) kovisoft válasza beg (#90268) üzenetére


kovisoft
őstag

Csak azért kérdeztem, mert én Fleksy-t használok, és szerintem rendesen ragozza a magyar szavakat.

(#90270) beg válasza kovisoft (#90269) üzenetére


beg
veterán

Bevallom régen néztem és a rajzolás hiánya miatt nem is volt fent sokáig. Nekem onnan úgy rémlett, hogy nem tudja.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90271) aelod


aelod
veterán

Tudtok olyan appot ami virtuális gombokat generál a kijelző alján?

Betört az kijelző és ammen a kapacitív gomboknak...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#90272) Viktor0610 válasza aelod (#90271) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root + Xposed keretrendszer + Gravitybox.

Nálam ez volt a megoldás, mikor kipróbáltam a Hongmimon. :)

Samsung Galaxy A54

(#90273) aelod válasza Viktor0610 (#90272) üzenetére


aelod
veterán

Ok csak valamiért a fekvő módban nem teszi a képernyőre a gombokat. És a kezdő képernyőnél sem tolja feljebb a képet hanem rálógnak az ikonokra a "gombok"

Galaxy Ace4

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#90274) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok a hivatalos Google Naptár alkalmazáson kívül olyat ajánlani, ami képes az automatikusan létrehozott bejegyzésekhez tartozó valamennyi információt megjeleníteni?

(#90275) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Wakelock detector másnál is rossz?
"Failed to perform this task at the moment, try again later"

#?*@&!

(#90276) Shyciii


Shyciii
veterán

Pár hete láttam egy kommentben egy olyan billentyűzet alkalmazást, hogy a felső sorba ki lehetett rakni a magyar ékezeteket. Tehát volt a szokásos gombos elrendezése, de felette volt egy plusz sor, ahol a magyar ékezetes betűk voltak. Ez melyik alkalmazás lehet? Letöltöttem 4-5 féle billentyűzetes progit, de egyik sem tudta.

(#90277) ignisz válasza Shyciii (#90276) üzenetére


ignisz
senior tag

AnySoftKeyboard

(#90278) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Lépésszámlálót keresek Lollipopra (5.0.2), ami automatikusan működik a háttérben, esetleg widgete is van. Tudnátok ajánlani párat? Kinek melyik vált be? Egyszerű kellene, nem Runtastic vagy társai.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#90279) #79335424 válasza Shyciii (#90276) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ignisz válaszához hozzáteszem, hogy ez nem feltétlenül alapbeállítás az Anysoft -ban. Választhatsz, hogy mi jelenjen meg alul és felül. Nálam pl. a betűk között vannak az ékezetesek és a felső sorban teljesen más funkciók vannak (pl. kurzor jobbra/balra).

[ Szerkesztve ]

(#90280) Shyciii válasza ignisz (#90277) üzenetére


Shyciii
veterán

ignisz, Somatom

Nagyon köszönöm! :) Igen azt sejtettem, hogy nem ez az alap beállítás, mert a többieknál is max pluginként volt letölthető, hogy pl a számokat rakja ki.

(#90281) #79335424 válasza aelod (#90271) üzenetére


#79335424
törölt tag

Button Savior pro. Én ezt használtam, de van ingyenes és root nélküli verziója is.

(#90282) domerator


domerator
veterán

Hali.

Melyik launcher fogyasztja a legkevesebb eroforrast? A Galaxy A3-on egy alap touchwiz van szoval nem kell semmi extra a launcherbe sem csak mukodjon jo gyorsan. Zeam lenne a kedvenc de osidok ota nem frissult es ha jol emlekszem volt benne pici bug.

Koszi

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#90283) #79335424 válasza domerator (#90282) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem a Launcher erőforrásigénye a domináns, hanem azoknak a felületeknek és effekteknek az erőforrásigénye, amiket a Launcher megjelenít.

(#90284) domerator válasza #79335424 (#90283) üzenetére


domerator
veterán

Uhh Somatom... koszi hogy valaszoltal es nagyra tartalak mert folyamatosan latom a dolgaidat a topikokban de ez pontosan egy olyan valasz amivel semmit se tudok kezdeni. :F

Launchert kerdeztem konkretan mert nem ertek a droidhoz tizedannyira se mint te.

Amugy 2 widget van a home screenen, egy idojaras es a spotify, semmi mas.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#90285) erween válasza kaciokos (#90252) üzenetére


erween
csendes tag

Köszi, úgy tűnik camera fv-5 lesz a befutó prgram.

(#90286) #79335424 válasza domerator (#90284) üzenetére


#79335424
törölt tag

Unatkozom a kamion fülkében, úgyhogy most én vagyok az "ügyeletes". :)
Na, így már relevánsabb válaszokat kaphatsz. Ha minél kisebb erőforrásigény a cél, akkor nem én vagyok az embered, de azt fontos tudni, hogy mit kell tudjon az a launcher. Ez alapján már sztem lesznek javaslatok.

[ Szerkesztve ]

(#90287) S e t h válasza ssgt1981 (#90274) üzenetére


S e t h
nagyúr

CalenGoo

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#90288) SDEJC


SDEJC
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek a Bluestack-android szinkronizálással kapcsolatban.
A laptopra fel van telepítve a Bluestack 2, azon az AppCast, míg a telefonon az Appcast. A Bluestack 2-n fent vannak azok az alkalmazások, amik a telefonon is, ám amikor a telefonról az appcast-tal elindítom pl az angry birds 2-t, akkor a laptopon indulás után az első pályától akarja kezdeni a játékot. Ugyanez van a nibblers-nél, a fight!-nál, és minden másnál is.
Kerestem videókat, leírásokat, de azok mind a bluestacks 1-hez készültek évekkel ezelőtt. Olvastam valami cloud connect-ről is, de az most elvileg az appcast alkalmazás.
Szóval kicsit össze vagyok zavarodva, hogy pontosan hogyan is kellene úgy összeszinkronizálni a bluestacks 2-t a telefonnal, hogy ott is a saját mentéseim jelenjenek meg.
Ebben tud valaki itt, vagy privátban segíteni?

(#90289) Fall-N válasza domerator (#90282) üzenetére


Fall-N
veterán

A Nova amit évek óta használok és nem fogyaszt sokat. Ha nem kellenek neked az extra funkciói akkor elég lesz Prime nélkül is. Valószínű ugyanígy áll ez Apex launcherre is.

Vagy ennél is egyszerűbb a Google "indító".

Ahogy Somatom is írta a launcher önmagában nem felelős a fogyasztásért. Minél több oldal, widget, esetleg élő háttér van annyival többet dob a fogyasztáson.
+ Mivel SAMOLED elvileg a sötétebb szívek kevesebbet fogyasztanak (főleg fekete).

[ Szerkesztve ]

(#90290) #79335424 válasza Fall-N (#90289) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Novat nem ismerem. Apexben ki lehet kapcsolni a háttérképet és akkor marad a semmi, vagyis, a fekete háttér.

(#90291) Shyciii


Shyciii
veterán

Valaki próbálta már a mobilos chrome-ot használni facebook-os értesítésekre? Hiába léptem be a mobilos chrome alat a facebook oldalára, és engedélyeztem a notifications a felugró ablakban, mégse kapok semmilyen értesítést a facebookon kapott üzenetekről, eseményekről. Annyit kell még tudni, hogy asztali kliensen viszont nem chrome-ot használok, hanem Vivaldi-t. Nem tom ez mennyiben befolyásolhatja a dolgot.

(#90292) 7Sony7 válasza domerator (#90282) üzenetére


7Sony7
addikt

Apex, nova mindkettő jó ajánlat. Van ami kevesebbet eszik, de ezek elég "nagy nevűek" is.

-

(#90293) domerator


domerator
veterán

Oke urak, koszi mindenkinek, Novat es Apexet kiprobalom. :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#90294) artiny


artiny
őstag

Az osszes könyvolvasó /ereader eink/ képes arra, ha kijelölöm a szót akkor képes azt leforditani?

a rendszerre azt irjak hogy: android
dibuk saga /az olvaso neve

[ Szerkesztve ]

(#90295) tybsen válasza tybsen (#90261) üzenetére


tybsen
addikt

A korábbi Drive illetve Google fotók témához csak egy kis kiegészítés: nagyon érdekes mert elvileg kb 25 GB tárhelyem volt eddig használva a 15 helyett, a fotók és videók kb 22 GB területet foglaltak ebből. Gondoltam csinálok egy új fiókot, archiválandó a régi képeket, és erre bőven elég lesz az új fiók 15 GB tárhelye. De nem..

Az összes régi képet és videót átpakoltam más fiókokba, és így a fiókokban együttesen 49 GB-ot mutatnak a Google Fotók.

Ez hogyan lehet? Lehet, hogy valahogy tömörítve foglaltak eddig 22 GB-ot?

Beg: Persze, teljesen nyilvánvaló ... Köszi :DDD már teljesen belezavarodtam ebbe a fénykép-pakolgatásba, azért kérdezek meg írok hülyeségeket :DDD user error

[ Szerkesztve ]

(#90296) beg válasza tybsen (#90295) üzenetére


beg
veterán

Mert a fotókon belül lehet választani, hogy teljes méretben töltse fel (g drive kárára) vagy normál méretben, az viszont korlátlan és nem számít bele a tárhelybe.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90297) Dottore válasza Edi77 (#90278) üzenetére


Dottore
addikt

(#90298) zeon.hu válasza zeon.hu (#90275) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wakelock kérdésemre semmi ötlet?
Ha nincs, akkor mivel lehetne helyettesíteni?

Más:
Rom csere után a Swype+Dragon nem ismeri a korábban mentett szavakat, hiába szinkronizál.
(Még jó, hogy pont tegnap dicsértem...)
Mi lehet a megoldás?
TiBi mentésből lett visszaállítva, ha ez számít esetleg.

#?*@&!

(#90299) air válasza zeon.hu (#90298) üzenetére


air
nagyúr

WD nálam jól működik. Frissítve nem lett? Esetleg helyettes a BetterBatteryStats vagy a Gsam.

A Swype múltkor nálam is hülyéskedett. Aztán egyszercsak megjelentek a régebbi szavaim.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#90300) zeon.hu válasza air (#90299) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tavaly augusztus óta nincs rá frissítés.
3-4 napja hülyült meg, tehát még a ROM csere előtt.
Azóta töröltem, reinstall, de nem javult.

Swype-ban meg reménykedem akkor.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.