Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) indianjoe


indianjoe
újonc

Sziasztok!
Egy nagy segítségre lenne szükségem. Van egy lassan 3 éves Samsung GT-n8000 tabletem. Tökéletesen működött eddig, főleg a fiaim használták játékra. Nemrég szóltak, hogy folyamatosan újraindul a tablet. Nos, találtam jónéhány alkalmazást, ami települt a készülékre, például "hot wallpaper", és számos "felnőtt dolgokat" reklámozó app, felugró ablak,ráadásul letörlés után is maguktól újratelepültek. Csináltam egy factory reset-et, de érdekes módon utána is megmaradnak, újratelepülnek ezek a vírusok-trójaik. Nem is hittem volna, hogy Androidon is léteznek ennyire agresszív vírusok....Olvastam külföldi fórumokon, hogy a ROM flashelése segítene ezen a problémán. Nem vágom ezeket a linuxos dolgokat, tudnátok segíteni, hogyan fogjak hozzá, úgy hogy ne legyen utána használhatatlan a készülék? Előre is köszi

(#89952) bigrock válasza vadorzó (#89944) üzenetére


bigrock
addikt

Én a Type Mail app-ot használom. Ott amennyiben a küldőnek nincs fényképe, a küldő monogramja jelenik meg.

(#89953) F.E.K.. válasza indianjoe (#89951) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A visszaállítást hogyan csináltad? Ha csak a beállítások menüből akkor bizony pár dolog megmarad... Próbáld ki a recovery-ből való visszaállítást (második módszer lentebb).

hard reset GT-n8000

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#89954) indianjoe válasza F.E.K.. (#89953) üzenetére


indianjoe
újonc

Természetesen az ismert hangerő fel+ power kombinációval.....Az ott található összes lehetőséget ellőttem, tehát a factory reset, wipe cashe törlése stb..... Utána a szokásos indulás, beállítások betöltődnek, majd a nem kívánt "sexy beauty", "hot wallpaper" ikonok is települnek maguktól. És persze leállíthatatlanul. Majd miután beállítom a wifit, még sokkal több reklám és települő program indul el.....a tablet pedig újraindul folyamatosan.....

(#89956) F.E.K.. válasza indianjoe (#89954) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem a google fiókból szinkronizálja vissza ugye?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#89957) indianjoe válasza F.E.K.. (#89956) üzenetére


indianjoe
újonc

nem, mert meg sem adtam a Google Account-om, valamint az összes szinkronizálás ki van kapcsolva :F

(#89958) rjg válasza indianjoe (#89954) üzenetére


rjg
őstag

Samsung esetében érdemes lenne Odinnal felhúzni egy gyári - ha van, akkor három fájlos - firmware-t. Az teljes rendszert legyalulja, újraírja és egy szűz rendszert kapsz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#89959) indianjoe válasza rjg (#89958) üzenetére


indianjoe
újonc

Igen, sok-sok guglizás után eljutottam odáig, hogy az Odin programot letöltöttem. Viszont fogalmam sincs mi a menete a gyári ROM újratelepítések, mert nem akarom "téglásítani" a tabletet. Egy lépésről lépésre megoldás lenne jó...

(#89960) F.E.K.. válasza indianjoe (#89959) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Video segítség esetleg?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#89961) indianjoe válasza F.E.K.. (#89960) üzenetére


indianjoe
újonc

Köszi, ezzel megpróbálom. :R

(#89962) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Nova launcherem van, 4.2.2 prime, van e lehetőség benne az ikonok egyedi rendezésére, mert én nem találom

Xbox One: bandymnc

(#89963) k850 válasza bandi0000 (#89962) üzenetére


k850
addikt

Szerintem nincs, de a DOKK számát növelheted ill. végtelenítheted. Mappába rakhatod a fontos parancsikonokat, vagy fölül lehúzva a keresőbe beírod a kívánt alkalmazást. Nagyon gyorsan feldobja a találatokat.
Nekem nem hiányzik az alkalmazások saját sorrendbe helyezése. Az előbb leírt módszerrel mindig kéznél van a szükséges.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#89964) #79335424 válasza k850 (#89963) üzenetére


#79335424
törölt tag

A mappázás jó. Apexben a főképernyő tálcáján mappázok. Nagyon ritkán kell az app drawer -be lépnem alkalmazásindítás miatt.

Más.
A rendszeres összeomlásai miatt egy ideig hanyagoltam a Dolphin -t. Szerdán frissítettem és azóta még nem omlott össze. Lehet, fogunk mi kicsit barátolni? :)

(#89965) karldergroße válasza #79335424 (#89964) üzenetére


karldergroße
senior tag

Így van, de ezt nagyon sok launcher tudja, köztük a htc sense indítója is. 4 mappában 64 app fér el az alsó sorban, ami tematikusan elrendezve minden igényt kielégít.

[ Szerkesztve ]

(#89966) maestro87


maestro87
őstag

Lejárt a lastpass prémiumum és offline sem akar bejelentkezni. Úgyhogy nyugodtan be lehet írni az összefoglalóba, hogy ingyen nem használható!

(#89967) #79335424 válasza maestro87 (#89966) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Dolphin LastPass addon bejelentkező felületét csúsztasd fölfelé és legalul pipáld ki a "helyi bejelentkezés kényszerítése" opciót, majd ezután írd be a LastPass azonosítót!

[ Szerkesztve ]

(#89968) maestro87 válasza #79335424 (#89967) üzenetére


maestro87
őstag

"Please upgrade the lastpass premium." :((
De magába a lastpass alkalmazásba sem jelentkezik be. Mindkettőre ugyanezt a szöveget dobja.

(#89969) #79335424 válasza maestro87 (#89968) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor nem csak Dolphin -t, hanem LastPass addont is gyártottak külön nekem. Kb. októberben járt le a prémiumom. A miniPC -m az alapértelmezett (ami ingyenes lett). Kedden próbáltam, akkor még ment online. A telómon pedig most próbáltam a kényszerített helyi belépést és hibaüzenet nélkül kiszínesedett a LastPass ikon.

[ Szerkesztve ]

(#89970) maestro87 válasza #79335424 (#89969) üzenetére


maestro87
őstag

Lehet, de nekem akkor sem jelentkezik be! Mellesleg a dolphin addon másodjára már fel sem hozza a helyi bejelentkezés lehetőségét.
A minipc-d hogy jön ide? :F Pc-n nekem is megy, mivel azon regeltem be először és tudtommal azon már jó ideje ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#89971) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Tudtok valami helyesírás ellenőrzőt? Jó lenne, mert nagy szövegben hamarabb észrevenném, ha valamit elgépeltem. És hasonlóan aláhúzza pirossal, vagy valami megkülönböztetés. Van ilyen és pl PH! írásnál is használható? Nem billentyűzetre gondolok.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#89972) maestro87 válasza #79335424 (#89969) üzenetére


maestro87
őstag

"LastPass Premium offers:
Cross-Platform - Login to the same LastPass account on all computers and devices"

Ezek után hogy tudsz te bejelentkezni a lastpass app-ba ha elsőnek pc-n regisztráltál és prémiumod sincs? Egyébként kikapcsolt wifi-vel offline bejelentkezési kísérletnél is kér internet kapcsolatot.
Más nem használ itt lastpass-t? Kíváncsi lennék, hogy másnak is működik?
Amúgy tableten próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#89973) #79335424 válasza maestro87 (#89970) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így jön ide. Besorolás szerint ez egy KitKatet futtató Tab. Nekem ez az otthoni PC -m.

[ Szerkesztve ]

(#89974) maestro87 válasza #79335424 (#89973) üzenetére


maestro87
őstag

Így már érthető ha neked ez jelenti a pc-t és ezen használtad először. Valószínüleg mobilnak látja, ezért egy eszköz fajtának számít. Akkor te meg próbálj meg "valódi pc-n" (windows-on) bejelentkezni ha van rá lehetőséged. Neked annak nem kellene működnie...

[ Szerkesztve ]

(#89975) beg válasza maestro87 (#89966) üzenetére


beg
veterán

Ha megnézed, az összefoglaló nem csupán ingyenes alkalmazásokról szól, hanem az ajánlottakról.
Miért kerüljön le onnan valami, ha az épp fizetős?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89976) #79335424 válasza maestro87 (#89974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem fog menni. Nincs PC -m. Majd egy dualbootos Cerry Tail Tabot szeretnék. Az egyetlen dolog, amihez nekem Windows kéne, az a telók flashelése.

(#89977) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Olyan naptárt keresek ami mutatja a hetek számát is.Tud valaki ilyet?

(#89978) dlaj válasza holozis_HUN (#89971) üzenetére


dlaj
őstag

Eddig még nem kaptál választ, pedig engem is érdekelne a dolog.
Pár hónappal ezelőtt én is ilyen megoldást kerestem, de sajnos nem találtam. Igaz ebben az esetben (ha jól emlékszem) nem is kértem itt segítséget.

Viszont amit most használok, az szerintem elég kényelmes és gyors.

Egy online helyesírás ellenőrző oldal van nyitva a böngészőmben az első fülön. Ez mindig nyitva van, nem kell keresgélni. A kész megírt szöveget a vágólapra másolom, majd lapot váltok, és beillesztem a kész szöveget a helyesírás ellenőrzőbe, majd a szöveg alatt megnyomom a "Küldés" gombot.
Az eredmény az alsó képen látható. A hiba, vagy annak vélt írás alá van húzva, és alatta ott vannak a javaslatok.
Ezután újra lapot váltok, és javítom a hibákat küldés előtt. Ez az egész (ha mondjuk 1 hiba van a szövegben) kb. 10-15 másodperc.
A helyesírás ellenőrző oldal url-jét pedig a screenshot-on látod felül.

(#89979) holozis_HUN válasza dlaj (#89978) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igazából olyanra gondoltam, mint ami gépen van, pl ha PH!-n akarok írni, akkor aláhúzza piros hullámos vonallal.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#89980) maestro87 válasza beg (#89975) üzenetére


maestro87
őstag

Nem mondtam hogy lekerüljön, csak mellé lehetne írni hogy ingyenes account-tal csak egy készülék fajtán használható (mobil/tablet/pc). Azért ezt szerintem sokan nem tudják, én sem tudtam.
Szerintem hasznos segítség lenne a többi app-nál is odaírni az ilyen fontos korlátozásokat, tudnivalókat. Nem beszélve arról, hogy még mindig többen vannak azok akik nem akarnak vagy nem tehetik meg, hogy fizessenek egy alkalmazásért. És sajnos sok alkalmazásnál még el is titkolják play áruházon, hogy nem teljesen ingyenes.

(#89981) maestro87 válasza adsl (#89977) üzenetére


maestro87
őstag

Google naptárhoz böngészőből hozzáadhatod ezt a funkciót ingyenesen. Én egyébként a DigiCal-t használom, naptárnak, de ez nem teljesen ingyenes.

(#89982) beg válasza maestro87 (#89980) üzenetére


beg
veterán

Hol nincs leírva? Play áruházban elolvasod a leírást, ott a végén:

New users can choose to have free access from one of the following:
- Smartphones
- Tablets

Tehát egy platformot választhatsz az ingyenesben.

Még egyszer: Javaslatok vannak az összefoglalóban. Nem kötelező, hanem fakultatív programok. Akinek ingyenes kell, keres más alternatívát vagy érdeklődik a topikban.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89983) dlaj válasza holozis_HUN (#89979) üzenetére


dlaj
őstag

Eredetileg én is, csak olyat nem találtam.
Hátha majd itt valaki segít ebben.

(#89984) maestro87 válasza beg (#89982) üzenetére


maestro87
őstag

Here-hez is oda van írva play áruházba hogy offline, mégis kiírtad az összefoglalóba is. De nekem mindegy, én már tudom, majd a többieknek ti mondjátok meg újra és újra...
Bocs hogy ezen felbuzdulva információkkal akartam bővíteni az összefoglalót. :R

[ Szerkesztve ]

(#89985) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan programot, ami csupán csak arra jó, hogy egy távoli ismerősnek nagy méretű fájt/fájlokat küldjek? Email, messenger,viber nem jó, korlátozott típus és méretek miatt.

(#89986) #79335424


#79335424
törölt tag

Jelenleg csak azt lehetne odaírni, hogy "szerinted".

Huan:
A "nagy" relatív fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#89987) beg válasza maestro87 (#89984) üzenetére


beg
veterán

Nem ez a probléma, mert ez nem fekete-fehér, mint az offline-online. Pl. Nova. Ingyenes, de ha azt akarod, hogy legyen widget overlapping vagy kiterjesztett gesture vagy....vagy....vagy....Na akkor fizetős. Ezt valahogy nincs ingerenciám kiírni mindegyikhez, de ha összeszeded, szívesen beteszem :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89988) huan válasza #79335424 (#89986) üzenetére


huan
őstag

Több száz megás fájlokat is szeretnék, ha lehet. Nem számít a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#89989) maestro87 válasza #79335424 (#89986) üzenetére


maestro87
őstag

Meg a LastPass szerint. Te meg jól félrevezettél mindenkit a "pc-del", hogy használható az ingyen is több platformon is egyszerre. :F És szerintem még mindig azt hiszed hogy én vagyok a hülye mert nem tudom beállítani...

(#89990) maestro87 válasza huan (#89988) üzenetére


maestro87
őstag

WeTransfer. Böngészőben nekem bevált, app-ot még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#89991) Quasi_modo válasza huan (#89985) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valamilyen fileküldő a neten.

valami

(#89992) huan válasza Quasi_modo (#89991) üzenetére


huan
őstag

Mobiltelefonra szeretném.

(#89993) #79335424 válasza maestro87 (#89989) üzenetére


#79335424
törölt tag

A PC -s verzió mindíg is ingyenes volt, több platformon is. Használtam Windows és Linux alatt is. Én nem vezetek félre senkit, Te érted félre a dolgokat.

(#89994) SDEJC


SDEJC
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy app, a Car Home Ultra, amit ha elindítok, akkor vele együtt elindul automatikusan a GPS is. Persze, ha be van kapcsolva. Na most általában nekem mindig be van kapcsolva a GPS, de ugye nincs használva, mert nem látszik az értesítési sávban. Ha térképet nyitok, akkor meg ugye automatikusan elindul, ha kilépek belőle, akkor automatikusan le is kapcsolja a GPS-t. Viszont amikor a Car Home Ultra-t indítom el, abszolút nincs szükségem egy aktív GPS kapcsolatra, mert azon belül navigációt nem indítok el, és olyan belső widgeteket sem használok amiknek szükségük lenne a GPS-re. Vagyis jobban merül a kelleténél az aksi.
A beállításoknál már kikapcsoltam minden olyant, ami esetleg a GPS bekapcsolásával függhet össze.
Létezik valami olyan app, amiben megadható az, hogy melyik app férjen hozzá a GPS-hez, és melyiket tiltsa le?

(#89995) #79335424 válasza SDEJC (#89994) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez jó kérdés. Régebben kerestem ilyet hasonló okból, de nem találtam. Elég sokan voltunk ezzel a kívánsággal, úgyhogy végül az alkalmazás fejlesztője építette bele az app -ba, hogy kikapcsolható legyen a GPS használat.

(#89996) #79335424 válasza huan (#89992) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudunk segíteni, amíg nem fogalmazod meg világosan, hogy mit szeretnél. A netes fájlküldés működik mobiltelón is.

(#89997) huan válasza #79335424 (#89996) üzenetére


huan
őstag

Hát nem tudom pontosabban, de ilyet szeretnék:
megnyitom, kiválasztom a címzettet-kontaktot,mint pl.viberben -kitallózom a fájlt és küldés és megérkezik a fogadó félnek, mintha bluetooth-on küldenénk, vagy viberen...stb.

(#89998) SDEJC válasza #79335424 (#89995) üzenetére


SDEJC
csendes újonc

Értem. És meg tudnád írni pontosan, hogy hol tudom kikapcsolni a GPS-t az appban?

(#89999) #79335424 válasza huan (#89997) üzenetére


#79335424
törölt tag

A felsoroltak közül mindegyiknek vannak függőségei. A Bluetooth -hoz mindkét eszközben kell legyen megfelelő hardverösszetevő és mindkét készülék online kell legyen. Nem tudsz BT -on küldeni úgy, hogy a másik majd megkapja, ha bekapcsolja a kékfogát. Ahhoz kellene egy köztes szerver, ami addig tárolja a küldött adatot. A Viber esetében ezt megteszik a Viber szerverei. Ennek viszont az a függősége, hogy a szerverekkel kommunikálni képes kliens mindkét készüléken telepítve kell legyen. Olyan nincs, hogy a küldött fájl "lóg a neten", amíg a másik azt le nem tölti. 2GB -ig jó lehet a Dropbox, 15GB -ig a Gdrive, stb.

SDEJC:
Hát az erre való menüpontban. Csak előtte győzd meg a fejlesztőt, hogy rakja bele! Elvileg root -tal meg tudod vonni tőle a jogosultságot, de sok alkalmazás erre errort dobna, mert pozíció nélkül nem lép tovább. Szvsz. kérdezd meg a fejlesztőtől, hogy nem -e lehetne -e!

[ Szerkesztve ]

(#90000) kuksa90 válasza maestro87 (#89989) üzenetére


kuksa90
őstag

Maximum te vezetted félre magad... Minden esetben mini-pc-t írt - ha nem tudod, mi az, írd be barátunkba - és nem vezeted félre magad... :((

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.