Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59702) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Google és Android rajongó felebarátaim!

Néhány hete egy másik fórmon minden idiótának elmondott a többi Google és Android rajongó felebarátom, hogy miért nem használom a névjegyeim elmentésére a Google szinkronizálást, mert hogy az milyen egyszerű, és nem kell a mentési fájlokkal szórakozni, csak szinkronizálom, és kész. Akkor én azt mondtam, hogy ez a névjegy szinkronizálás használhatatlan, nekem sosem sikerült, ám egye fene, legyen. Meg is csináltam, szinkronizáltam a fiókommal a közel hatszáz, nélkülözhetetlen névjegyemet. Most, sajnos rákényszerültem egy cserekészülékre. Nem aggódtam, mert Android és Google rajongó felebarátaim megnyugtattak róla, hogy könnyedén vissza fogom tudni állítani a fiókom segítségével a hatszáz nélkülözhetetlen névjegyet. Ám láss csodát, bár a szinkronizálás végbement, a hatszáz nélkülözhetetlen névjegyemből, nagyjából hatot tudott visszaállítani. Ez meglehetősen rossz arány.

Innentől kezdve, azt szeretném megtudni kedves Google és Android rajongó barátaimtól, hogy tudom kinyerni a Sony (eredeti telefonom) mentési fájljából a hatszáz nélkülözhetetlen névjegyemet, és bemásolni az LG (csere telefon) memóriájába.

Kedves Google és Android rajongó felebarátaimnak előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#59704) aizen92 válasza Hegyirabló (#59702) üzenetére


aizen92
addikt

Nyugi, nekem minden névjegy 4szer szerepel a listán valamiért :))) soha többet szinkronizálás.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#59705) Hegyirabló válasza #20749568 (#59703) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De van. SD kártya nincs. Sosem volt. Lényeg, ha ez olyan egyszerű, akkor nem tudom, hogy miért nem sikerül nekem sosem, pedig nem tartom magamat egy mobiltelefon antitálentumnak.

Mindenesetre ez az eset, plusz a Sony-s kálváriám meggyőzött róla, hogy eladom a vadonat új Z1-et, és akár ráfizetéssel is Windows Phone-t veszek, egy darabig biztosan nem lesz Android.

Ha csak nem segít valaki megoldást találni.

Aquila non captat muscas.

(#59706) Hegyirabló válasza aizen92 (#59704) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na ugye!

Aquila non captat muscas.

(#59707) #79335424 válasza dokee78 (#59690) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nigen. :) Attól függ, hogy érted a kérdést. Ha a WOL utasítást adó eszköznek van mobilnet elérése, akkor működik. Elméletileg akkor is működnie kéne, ha az ébresztendő eszköznek van, mondjuk közvetett mobilnet elérése. Feltéve, hogy rendelkezik publikus IP -vel. Sajnos, a hazai szolgáltatók előszeretettel NAT -olnak. Ilyenkor nincs publikus IP, az eszközt nem lehet külső hálózatból, közvetlenül "megszólítani".

[ Szerkesztve ]

(#59709) fdisk válasza Hegyirabló (#59705) üzenetére


fdisk
őstag

Próbáld meg a fiókot törölni,majd újra belépni.(mármint a telóról)
Nekem még soha sem volt olyan,h ne szinkronizált vna a google.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#59710) norbert1998 válasza bigrock (#59697) üzenetére


norbert1998
veterán

a flac is tömörítetlen. vagy legalábbis, veszteségmentes. f(?) lossless audio codec=FLAC

[ Szerkesztve ]

(#59711) Hegyirabló válasza fdisk (#59709) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Friss telefon volt. Most léptem be először a fiókba.

Az igazat megvallva, nem hiszek benne, hogy sikerülni fog a szinkronizálás. A mentési fájlból (*.dbk) hogyan tudom kinyerni a névjegyeket?

Aquila non captat muscas.

(#59713) Hegyirabló válasza #20749568 (#59712) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez így elsőre jó megoldásnak tűnik, csak nem nagyítja ki!!! :O

Aquila non captat muscas.

(#59715) dokee78 válasza #79335424 (#59707) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor ez kimarad.

(#59716) fdisk válasza Hegyirabló (#59711) üzenetére


fdisk
őstag

Ahogy Aweriot is írta:
1.Lépj be pc-n a google fiókodba
2.Ott válaszd ki a címtár--egyebek--exportálás--google féle csv formátumot
Ez lementődik a pc-re.
Majd ezt másold a telóra,ott pedig importáld be a névjegyeknél.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#59717) Hegyirabló válasza fdisk (#59716) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, csak az a gondom, hogy 48 névjegyet talál, a hatszáz akármennyi helyett. :(

Aquila non captat muscas.

(#59719) Hegyirabló válasza #20749568 (#59718) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nincs. Én nyomtam egy teljes szinkronizálást pénteken a telefonra, mivel ment szervizbe. Nem tudom mit kellett volna még csinálnom, ha már ennyire egyszerű a Google...

Aquila non captat muscas.

(#59721) bigrock válasza norbert1998 (#59710) üzenetére


bigrock
addikt

"...audio is compressed in FLAC without any loss in quality" - tehát veszteség mentesen tömörített.

(#59722) pikszel válasza Hegyirabló (#59719) üzenetére


pikszel
őstag

Biztos, hogy minden szám a google fiókodhoz volt mentve? Mert lehet offline is, csak a telefonon.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#59723) #79335424 válasza norbert1998 (#59710) üzenetére


#79335424
törölt tag

F=Free
Veszteségmentes, ezért szeretjük. De tömörített és ezért melósabb. Az sem mindegy, hogy a készülék hardveresen, vagy csak szoftveresen tudja dekódolni. A hardveres dekódolásnál nem a CPU végzi az összes melót, ezért akkukímélőbb. Sajnos, nagyon valószínű, hogy a FLAC -hez nincs hardveres segítség. De ez ennél sokkal összetettebb dolog. A FLAC tömörítettsége lehet különböző. Kisebb tömörítés=nagyobb fájlméret, viszont kevésbé melós a kicsomagolás. A WAV -nak sem minden értéke bebetonozott. Pl. a mintavételezési frekvencia a szabvány szerint 1hz-4,3Ghz között lehet. A bitmélység is lehet különböző. Zenei anyagoknál általában 44,1Khz -et és 16bitet szoktak használni. Ennek változtatásával a fájlméret is változik. 22Khz -en és 16biten 1perc kb. 5MB. 96Khz -en és 24biten 1perc kb. 33MB. Szóval két wav között is jelentős méretkülönbség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59724) Flind válasza aizen92 (#59692) üzenetére


Flind
senior tag

Óriási ötlet! :DD

(#59725) Hegyirabló válasza #20749568 (#59720) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A-a! A "szinkronizálás sikeres volt", vagy a "szinkronizálás befejeződött" + az utolsó szinkronizális időpontja is ki volt írva, tehát nem tudom, mit ronthattam el.

Tippem van. Ezek a névjegyek még anno Nokiából lettek átal mentve, Outlook segítségével.

Talán ez okozza a zavart.

Aquila non captat muscas.

(#59726) ollie válasza Hegyirabló (#59705) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#59728) #79335424 válasza dokee78 (#59715) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy a többi szolgáltatónál mi a szitu. Telenornál a kezdetektől volt publikus IP -m. Áttértem 2GB Deezer csomagra. Azt sehol sem említették, hogy NAT -olnak. Felhívtam őket és némi verbális asztalcsapkodás után visszakaptam az elérést. Szóval náluk megoldható, csak nem reklámozzák.

(#59729) whiskeys


whiskeys
őstag

Olyan programot keresek ami kezeli egyben a Facebook és a Skype-ot is. Van ilyen?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#59730) ollie válasza whiskeys (#59729) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nincs és nem is lesz

***

(#59731) whiskeys válasza ollie (#59730) üzenetére


whiskeys
őstag

Im+ nem kezeli már sajnos. Imo sem?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#59732) beg válasza whiskeys (#59731) üzenetére


beg
veterán

Most ismételje meg, hogy elhidd? Nincs.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59733) Hegyirabló válasza ollie (#59726) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Három.

Oldalt, egyéb névjegyek negyvenöt.

Aquila non captat muscas.

(#59734) ollie válasza Hegyirabló (#59733) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nem lett szinkronizálva a google felhőbe.

***

(#59735) v.attis


v.attis
őstag

Facebook messenger.
1. Van-e olyan, hogy egyszerre több chatfej is ki legyen pakolva, de csak a chatfej?
2. Melyik az utolsó tökéletesen (vagy megközelítőleg) működő verziója. Az újabbakra sok panasz van a facebooknál, mind az alkalmazás mind a messenger esetében. Nekem sem mindig értesít, hogy jött üzi, holott két perccel korábban tettem le a telefont.

(#59736) 7Sony7


7Sony7
addikt

Skacok! Frissítettem a chrome-ot. Eddig jobb fent, az 1 mellett volt egy frissítés gomb, egy kerek nyíl. Ebben hogyan lehet ide visszacsempészni?

-

(#59737) Hegyirabló válasza ollie (#59734) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Miért nem? Én kiadtam a telefonnak az utasítást. Nem is értem, hiszen olyan egyszerű, mindenki ezt mondja...

Aquila non captat muscas.

(#59738) ollie válasza Hegyirabló (#59737) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Contact létrehozásánál lehet azt választani, hogy ne adja hozzá a google accounthoz, így nem lesz soha szinkronizálva. Ill. ha nincs google account megadva a telefonon, akkor eleve így fogja létrehozni az contactokat.

***

(#59739) pikszel válasza Hegyirabló (#59737) üzenetére


pikszel
őstag

Ezért.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#59740) fdisk válasza Hegyirabló (#59737) üzenetére


fdisk
őstag

Mennyiszer próbáltál szinkronizálni?
Mert a fiókban van lehetőség korábbi mentés visszaállítására.
Hátha van egy olyan pont, amit vissza tudsz állítani.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#59741) Jonesy84 válasza 7Sony7 (#59736) üzenetére


Jonesy84
tag

Sajnos nem lehet, most már csak menüből érhető el.

(#59742) 7Sony7 válasza Jonesy84 (#59741) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. akkor megy vissza a régi. :(((

-

(#59743) norbert1998 válasza bigrock (#59721) üzenetére


norbert1998
veterán

és Somatom:

igen, erre gondoltam(már amit tudtam), köszönöm mindkettőtőknek :R

[ Szerkesztve ]

(#59744) raziel01 válasza raziel01 (#59116) üzenetére


raziel01
veterán

Most néztem Spotify is csinálja ezt a dolgot.
Pedig stream-elésnél mi a fene baja lehet? 10 Mbit-es internet. :\
Szóval nem az internet a gond. Spotify-nál egy számban akár 4-szer is csinálja 1-1 mp-re.

(#59745) zeon.hu válasza Hegyirabló (#59725) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha a nokiából pc-n keresztül mentetted a névjegyeket, akkor azok megvannak még a pc-n, onnan kiszedhető.
feltételezve persze, hogy az a gép még megvan...

#?*@&!

(#59746) majorgent


majorgent
tag

Üdv, tudom kicsit off topic de megkérdezem. Offline stratégiai játékot keresek amivel akár utazás közben internet nélkül is elszórakozhatok. Azért legyen szép a grafika is. Nem tower defense játékot keresek. És inkább az ókori kő, fa, aranygyűjtős legyen, másik várost birodalmat elfoglalós mint második világháborús. Bár minden véleményt várok, meghallgatok.

(#59747) beg válasza majorgent (#59746) üzenetére


beg
veterán

android játékok topikja

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59748) Hegyirabló válasza pikszel (#59722) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na ne vicceljünk már!

Talán külön diploma kellene a Google frissítés kezeléséhez???

Végrehajtottam a névjegyek frissítését, stabi, wi-fi kapcsolattal. Nem csinálta meg? Akkor a Google frissítés egy hulladék, sz*r. Az, hogy több millió embernek működik, engem nem vigasztal. Nekem nem megy, ez esetben meg had legyek önző, és had ne érdekeljenek mások!

Egy olyan szolgáltatás, amit össze-vissza kell buherelni ahhoz, hogy megfelelően működjön, és nem egygombos megoldás, véleményem szerint sz*r. De nagyon!

Aquila non captat muscas.

(#59749) raziel01 válasza Hegyirabló (#59748) üzenetére


raziel01
veterán

Ha most rajtad kívül több millió embernek működik akkor miről beszélünk?
User error.

(#59750) pikszel válasza Hegyirabló (#59748) üzenetére


pikszel
őstag

Ne haragudj, csak segíteni próbáltam.

Nálam ugyanis az van, ha elmentek egy számot, akkor rákérdez, hogy a google fiókomhoz kapcsolja, vagy csak a telefonon (nem szinkronizálja) szeretném elérni. Erre érdemes odafigyelni. Azt viszont nem tudom, miként varázsoltad fel a ~600 számot a telefonra, de nyilván ott mászott el valami.

Ez olvastad?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.