Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Dottore válasza goom (#59348) üzenetére


Dottore
addikt

Igen. Igen. Semmi. :)

(#59353) twine válasza #40993792 (#59352) üzenetére


twine
addikt

:R

Pont elég is volt ebből ennyi.... :K

De csak hogy kicsit "javítsalak",,mert "zavar".... épp azért lett több post ebben a témában, mert pont az anyagi részével nem értettem egyet én sem...ezért reagáltam...
Ismétellek...Nem véletlen használok droidot(nem az anyagiak miatt),,,,Tablettel pedig csak bohóckodnék(mindegy hogy "kukacos,vagy zöldkukás" :DDD :DDD ),,egyszerűen nincs rá szükségem...ezért írtam, hogy "ha egyszer..." mert csak egy felesleges kockacucc lenne otthon....
Téma off részemről is :R :R

[ Szerkesztve ]

(#59354) #79335424 válasza Dottore (#59350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kinek, mi az igénye. Én egy kicsit Linuxoztam korábban, így Amikor az első droidom fájlrendszerébe belekukkantottam, azonnal otthon voltam és a működés módja is természetes volt. A Market is adta magát. Ezzel szemben egy alma számomra totál idegen. Haverjaimnak van és mivel látják, hogy foglalkozom ilyen kütyükkel, ezért néha kérdeznek. Fogom a Szifont, próbálkozom megoldani a problémájukat, de csak szerencsétlenkedek. Képteken vagyok pl. a NAS -hoz csatlakozni. Inkább csináltam a NAS -on egy webszervert és a szifonos böngészőn keresztül streamelek (már amelyik formátumot hajlandó lejátszani). Próbálkoztam data.hu -ról, direkt linkből letöltéssel, de valahogy az sem igazán ment. Próbáltam vmilyen szervert beüzemelni rajta, amihez mondjuk egy droiddal, vagy PC -vel csatlakozhatok. Én úgy tudom, hogy ehhez IP -k, portok, meg protokollok kellenek, de ez vmi iTunesért nyavajog. :) Van Androidra iTunes? Szóval, részemről a szifon olyan jáááájj.

(#59355) goom válasza Dottore (#59351) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm gyors, megnyugtató - és lényegre törő - válaszod! :)

(#59356) oszkarfincs válasza dokee78 (#59322) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Megnézem, ha már ketten is javasoltátok.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#59357) dokee78 válasza oszkarfincs (#59356) üzenetére


dokee78
félisten

Jelenleg ez a zárképernyőm.

(#59358) Baku válasza Dottore (#59350) üzenetére


Baku
aktív tag

Azért annyira nem sarkos.... Nem CSAK telefonban kell gondolkodni. A három droidos tabletem ára (kiegészítő extrákkal együtt is) kevés lenne egy használt csupaz iPad megvásárlásához... Nos? :K

(#59359) Dottore válasza Baku (#59358) üzenetére


Dottore
addikt

Rendben. Gondolkodjunk most tabletben.
Melyiket állítsuk párba az iPad-al szemben? Olyat ami neked van, vagy egy drágábbat? Mert ugye van drágább droidos tablet is mint az iPad, nem? ;)

(#59360) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy Győr- BP szakaszon kb. mennyit ehet a Google Maps?

(#59361) #79335424 válasza galaxys80 (#59360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben mértem. Remélem, hogy jól emlékszem az eredményre. Óránként kb.10MB. De ez Bp. -i adat, bekapcsolt forgalomfivyelővel. Győr-Bp. elég eccerű útvonal és jól ki van táblázva. Biztos kell hozzá Gmaps?

(#59362) galaxys80 válasza #79335424 (#59361) üzenetére


galaxys80
veterán

Igazad van. Félreérthető voltam. Természetesen elsősorban, majd BP-en belül kellene a navigáció. :)

(#59363) andorra válasza galaxys80 (#59360) üzenetére


andorra
őstag

Sebességtől függ. Ha pl. gyalog mész, lehet, hogy teljesen lemeríti az akkut.

(#59364) Surfym@n válasza andorra (#59363) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Bárcsak konnektorból fel tudnám tölteni az adatforgalmi keretemet. ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#59365) andorra válasza Surfym@n (#59364) üzenetére


andorra
őstag

Arra is van megoldás. Egy egyszerű adapter kell csak hozzá, amibe bedugod a hitelkártyádat, a villásdugó részét meg a konnektorba. A pénzed meg átáramlik a szolgáltatóhoz.

(#59366) galaxys80 válasza andorra (#59363) üzenetére


galaxys80
veterán

Ma én fogalmazok ennyire kétértelműen vagy mindenki félreért? :DDD

(#59367) #79335424 válasza andorra (#59363) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt elsőre nem értettem. Aztán leesett a tantusz, hogy a "mennyit ehet" többértelmű. Nekem a net ugrott be, Neked meg az akku.

Galaxys80:
Sztem attól is függ, hogy milyen funkciókat aktiválsz. Egy forgalomfigyelés nyilván plusz adatforgalommal jár. Értelme csak akkor lenne, ha ismernéd az alternatív lehetőségeket, "egérutakat". De még ez sem garancia. Most még egy "őslakosnak" is lutri a bpi közlekedés. A legtöbb, egyébként is necces pontot feltúrták, így hatalmas a terhelés a "szökőutakon" is.

(#59368) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Olyan fotoalbumot keresek, ami importálja, illetve megjeleníti a különböző tárhelyeimen (dropbox, picasa, copy) tárolt kèpeket

(#59369) tomy86 válasza Gab130 (#59368) üzenetére


tomy86
addikt

QuickPic. Dropboxot, Picasat és Driveot biztosan tudja. Copyt tudtommal nem.

(#59370) Gab130 válasza tomy86 (#59369) üzenetére


Gab130
tag

Köszönöm
:R

(#59371) Bferibörs válasza Surfym@n (#59364) üzenetére


Bferibörs
addikt

Használj offline térképet, az nem jó ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#59372) #79335424 válasza Bferibörs (#59371) üzenetére


#79335424
törölt tag

Forgalmi helyzettől függő útvonaltervezéshez a tisztán offline megoldások nem ideálisak. A tuti sztem a két módszer összeolvadása lenne, némi tanulási képességgel felvértezve. Offline térképen történő útvonaltervezés, ami aktiválhatóan tud kalkulálni az online kapott forgalmi infókkal és figyelembe veszi a korábbi megtett útvonalakat. Sztem egy ilyen megoldás lenne az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#59373) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hogyan tudom letiltani, hogy a f_szbook alkalmazás folyton kérje a rolón a szinkronizálást?

(#59374) Baku válasza Dottore (#59359) üzenetére


Baku
aktív tag

Nem akarom sem folytatni, még kevésbé továbbgerjeszteni a vitát....
Ha részletesen leírnám a véleményem, az nagyon nagyon off lenne, de a lényeg,
hogy hiába is vennék bármilyen drága droidos tabletet, semmivel nem mennék vele többre,
mint a 25 ezres "óccsó" vasakkal, ugyanis

Van ugyan nagyon sok érdekes, látványos, többé-kevésbé hasznos (meg temérdek haszontalan)
applikáció erre a rendszerre, de nincs jó zeneszerkesztő, nincs jó (meg semmilyen) midi szerkesztő,
nincs jó videó szerkesztő, a képszerkesztők is szinte mind hagynak kívánnivalót maguk után,
így aztán ha ilyen munkákra kerül a sor, akkor marad a jó öreg laptop, vagy az asztali PC...
És most itt az jönne, hogy bezzeg az almás... BOCS :R
Tévedés ne essék, nem leszólni akarom a rendszert. Jó amire jó, de mindenre nem...
Én a tabokat célszámítógépként használom: Az egyik tabot csak zenelejátszásra, a másikat
csak szövegolvasásra és kisebb szövegszerkesztésekre, a harmadikat internetezésre.
Mindegyikre CSAK a célnak megfelelő programok vannak telepítve. Így jó rendszer, teszi a dolgát,
de hogy 100%-ig kiváltsa Pl. az asztali gépemet... Na azt a tabletet még nem találták fel...
Talán a Microsoft Surface Pro 3 (de ebben sem lennék 100%-ig biztos) "mindössze" 480.000-ért...
(és ez sem droid természetesen) :W

Szegény telefonom az egyedüli az Androidos hadtestemben, amire minden sz@rt feltelepítek,
hogy igazi "svájci bicska" legyen a zsebemben, de lassan ő is kiteszi a "teltház" táblát... :W

(#59375) Tesztelo.hu válasza fRooStzzZ (#59332) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.auto.ring&hl=hu

Ezt tudja, ami neked kell. Egyszerűen beállítható.

(#59376) ollie válasza Baku (#59374) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a tabokat célszámítógépként használom: Az egyik tabot csak zenelejátszásra, a másikat
csak szövegolvasásra és kisebb szövegszerkesztésekre, a harmadikat internetezésre.

Ha minőségi tabot vennél, nem lenne szükség 3 különbözőre.

***

(#59377) Baku válasza ollie (#59376) üzenetére


Baku
aktív tag

Nem értettél meg:
Egyrészt a 3 tab nem került annyiba, mint egy "minőségi", másrészt a hármat három felé vihetem,
vagy három különböző dologra használhatom egyszerre, egy időben. De nem is ez a leglényegesebb:
Ha minőségi tabot vennék, akkor is csak ugyanezek az applikációk lennének elérhetőek, mint most... :F

(#59378) LonGleY válasza Baku (#59377) üzenetére


LonGleY
veterán

De az miért jó, hogy egy időben van 3 előtted egy normális helyett? Mindegy, neked ez kell, de ez miért szempont az Android ellen? Az az igazi talány itt...

Inkább onnan közelíteném meg a kérdéskört, hogy az asztali gép, a telefon és a tabok más célra termettek. Nekem PC-n és mobilon is megvan az a programpark, ami pár átfedéstől eltekintve egyedi, és csak ott tudom elképzelni a létüket. Én sem állítom, hogy teljesen helyettesíteni lehet a PC-t (sőt), de ezt pár Android-geeken kívül nem is mondta vagy várja el senki.

[ Szerkesztve ]

(#59379) ollie válasza Baku (#59377) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát nem tudom. A legjobb tabletek között van a Nexus 7, ami 60k. Ha darabonként 20k alatt veszel tabokat, akkor, te okozod magadnak a problémát.

***

(#59380) #79335424 válasza ollie (#59379) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem mindkettőtöknek igaza van. Van, amikor praktikusabb az integráció, de van, amikor jobb a több eszköz.

(#59381) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

van olyan app, ami a foldersync-hez hasonló, de a G+ szinkronizálásának beállítását is támogatja?

#?*@&!

(#59382) LonGleY válasza zeon.hu (#59381) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt nem tudom értelmezni. A Google Plusz egy közösségi oldal, a Drive-ot pedig kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#59383) Baku válasza LonGleY (#59378) üzenetére


Baku
aktív tag

:DD Nagyon belebonyolódtunk... :))
Világért sem lennék az Android ellen, hiszen 4 ilyen eszközöm van, és nagyjából elégedett vagyok velük...
Nincs különösebb problémám sem (a leírtakon kívül), csupán próbáltam (szemellenző nélkül)
ecsetelni a (felhasználói szemszögből észlelhető) különbséget az almás és droidos tabok között.
Mondjuk úgy: Elfüstölögtem itt magamban... vagy gépelve gondolkodtam... :))

NAGYON lecsupaszítva a mondandómat:
Vannak dolgok, amiket a "drágapízé" vett almás deszkákkal simán meg lehet csinálni,
de ugyanezt a dolgot sem az "óccsó" sem a drágább droidossal NEM, mert nincs rá alkalmazás.
És ezzel vissza is kanyarodtunk a kiindulóponthoz... :DD
(Meg részemről le is zártam a témát...)

(#59384) zeon.hu válasza LonGleY (#59382) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a g+-nak is van automata fényképmentési lehetősége.
ezt szeretném saját igényeimhez állítani.
tudom, hogy kezeli a drive-ot egyébként.

#?*@&!

(#59385) Dottore válasza Baku (#59374) üzenetére


Dottore
addikt

Eszemben nincs vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#59386) ollie válasza zeon.hu (#59384) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

g+ -ban csak annyit tudsz állítani, hogy mentse-e a képeket, avagy nem, és ha mentse, akkor eredeti méretben, vagy max 2 mp-ben, mert utóbbi esetén nem fogy a tárhely. Ennek a 2 opciónak a menedzseléséhez szerintem nincs szükség segédprogramra.

***

(#59387) zeon.hu válasza ollie (#59386) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

másik topikban már leírtam az okát, de akkor itt is :)

mifit használok otthon. ezt a telefon ugye wifiként kezeli, ha a g+-nál ezt a lehetőséget választom (wifi only feltöltés), akkor az sokban kerülhet az adatforgalmam kárára. 10+ éjjeli 100GB-om van, ha be tudnám állítani, hogy
a: csak az éjjeli időszakban töltsön fel, az bőven beleférne.
vagy
b: a mifi hálózatot érzékelve ne töltsön fel, csak egyéb wifire csatlakozva.
ehhez keresek megoldást.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#59388) twine


twine
addikt

mindenkinek kvára igaza van (egy droid- több droid - ipad vs tab) ;) :))

igyatok ti is egy sört "velem",,,és akkor még mindig le lesztek maradva eggyel ;] :P :D :D :D

(#59389) zeon.hu válasza twine (#59388) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

engem a körülötte forgó túlzott hype zavar. mindent ők tudnak jól és jobban, de a hibáikat sosem ismerik be.
tesznek a mindenki által használt szabványokra, kitalálnak maguknak újat, persze a juzernek ez plusz pénzbe kerül. nem beszélve a nevetségesen túlárazott kütyükről. meg ugye a "3.5" a tökéletes méret, ezen soha nem fogunk változtatni" szöveg, aztán ezt még egyszer eljátszották a 4"-al. stb...
(mindemellett elismerem az érdemeiket és tudásukat is!)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#59390) Baku válasza twine (#59388) üzenetére


Baku
aktív tag

Egészségedre!

(#59391) twine válasza Baku (#59390) üzenetére


twine
addikt

bazz...privát akart lenni :B :B :B sorry
ZSolti modi-tól külön :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59392) Bozek válasza Baku (#59377) üzenetére


Bozek
nagyúr

másrészt a hármat három felé vihetem

Te valamint nagyon tudsz, ha egyszerre három felé is tudod vinni a tabot. Én még nem tudok sajnos osztódni. :D

(#59393) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Alapból a telefonom nem rezeg értesítéseknél, csak hang + led, alkalmazásonként kikapcsolom, de szeretném, hogy rezgő módban rezegjen az értesítés. Van olyan app amivel meg lehet oldani? 4.1, root, Xposed, Tasker is van, ezek is szóba jöhetnek.

(#59394) v.attis


v.attis
őstag

Üdv mindenki!

1.) Egy ideje (néhány hónapja) a gyári térkép használhatatlan, 2-3 perc után nem jelez semmit, megáll és kész. Nem fagy le, mert vissza tudok lépni, de semmit sem csinál utána sem, nem navigál. Több romon, több kernellel próbáltam ugyanaz. De más térkép szoftokkal nincs baj. Ötlet?

2.) Egy olyan memória widget kellene, amelyik a swap-et is mutatja.

(#59395) tepenzed


tepenzed
őstag

Érdekelne,hogy ti melyik lopásvédelmi programot használjátok? Már egy rakat ilyen app van,gyakran antivírusokkal egybekötve de én a legjobbat,leghatékonyabbat keresem.

ilyesmi funkciók érdekelnének:
-távolról gps bekapcsolása,pozi bemérés(nem baj ha root kell hozzá)
-első kamerával fénykép a használóról
-sim letiltása távolról
-telefon teljes wipe/lezárás távolról
-hard reset elleni védekezés(bár gondolom ilyen nem nagyon van)
-sim csere esetén értesítés az új számról

(#59396) petipetya válasza tepenzed (#59395) üzenetére


petipetya
nagyúr

Számomra az eddigi legsokoldalúbb a Cerberus.

"nincs rá lezsóidő"

(#59397) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek ami méri az fps-t, tehát elindítom, és a képernyő valamelyik sarkába mutatja, hogy hány fps-el megy az adott alkalmazás. És ne kelljen hozzá Rootolni a telefont.

Előre is köszönöm.

Üdv
Zoli

(#59398) fRooStzzZ válasza petipetya (#59396) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

En is a Cerberus mellett dontottem. Korrekt kis program lett.

(#59399) aicon válasza zeon.hu (#59387) üzenetére


aicon
senior tag

Foldersync miért nem jó?
Nem éri el a szinkronizálandó könyvtárakat?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#59400) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. win 7 pc filmnézéskor hangerőt állítanék a lehető legegyszerűbb progival android 4.1.2 telóval
Ajánlanátok 1-2 progit? Keresőztem, de csak az xmbc t találtam eddig.

Bár ez már off, de mem tudtok valamit a hangerő normalizálására? 5.1 es filmeket nézek de csak 2.1 es hangszóróm van, és így a beszédhang halk, az effektek és zenék meg hangosak.
Köszönöm előre is.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.