Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) desanctis válasza air (#59028) üzenetére


desanctis
csendes tag

Kanada nem feltétlenül nagy adattömeg, mert sok a töküres terület. Szerintem akár Németország is nagyobb (ami egyébként valóban gigás nagyságrend).

(#59052) Bozek válasza #79335424 (#59050) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt találtam:
A Bírósági Döntések Tára 2009. 2126-ban ez áll:
„Nem hivatkozhat sikerrel alanyi jogsértésre – hangfelvételével való visszaélésre – a fél, ha e jogérvényesítéssel valótlan, hamis tényállítását akarja leplezni, és az igazságot tartalmazó nyilatkozatának a felhasználását kívánja személyiségi jogvédelem tárgyává tenni.”

A Bírósági Döntések Tára 2011. 2442. pedig kimondja:
„Nem minősül visszaélésnek a képmás vagy hangfelvétel készítése, avagy felhasználása, amennyiben arra közvetlenül fenyegető vagy már bekövetkezett jogsértés bizonyítása érdekében közérdekből vagy jogos magánérdekből kerül sor, feltéve, hogy a képmás vagy hangfelvétel készítése vagy felhasználása a bizonyítani kívánt jogsértéshez képest nem okoz aránytalan sérelmet.”

forrás

De itt van egy 2009-es eset leírása is:
A Pécsi Ítélőtábla Pf.I.20 081/2009/3. számú határozatában egy olyan ügyben hozott döntést, ahol az alperes 1.200.000.- Ft. kölcsönt adott a felperesnek bármilyen okirat aláírása nélkül, s az alperes – miután a felperes a kölcsöntartozást az ennek visszafizetése végett indított perben tagadta – a személyes beszélgetésükről szóló magnófelvétellel bizonyította követelését, melyet a bíróság meg is ítélt. Ezt követően a felperes személyiségi jogi sérelem miatt pert indított az alperessel szemben. A Pécsi ítélőtábla a Legfelsőbb Bíróság 1985. évi döntéséhez hasonlóan a rendeltetésszerű joggyakorlás követelményével, a joggal való visszaélés tilalmával [Ptk. 5.§ (2) bek.]. indokolt akkor, amikor elutasította a keresetet. Az ítélőtábla rámutatott arra, hogy a felperesnek ugyan alanyi joga van annak követelésére, hogy személyhez fűződő jogait – így a hangfelvételéhez fűződő jogát is – mindenki tiszteletben tartsa, e jogát azonban a felperes tilalmazott módon gyakorolta, amikor a jog társadalmi rendeltetésével össze nem férő célra, az alperessel szemben illetéktelen előny szerzésére érvényesítette. Az ítélőtábla értékelte azt is, hogy az eljárt bíróságok kizárólag az alperes által készített hangfelvétel alapján tudták a valós tényállást megállapítani. Mindezek alapján akként foglalt állást a bíróság, hogy nem lehet a hangfelvétel felhasználását visszaélésnek tekinteni, ha a felvétel a felhasználójával szemben elkövetett jogsértéssel kapcsolatos bizonyítás érdekében történik.

forrás

Szóval a bírósági gyakorlat azt mutatja, hogy Téged nem büntetnek azért, mert a bizonyítékot illegális úton szerezted.

[ Szerkesztve ]

(#59053) janosibaja válasza Bozek (#59052) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi! :R Már csak egy jó app kéne, s felkészültem.

(#59054) Quasi_modo válasza -HajTömeg- (#59023) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt olvastam, hogy kb. 15 négyzetkilométernyi területet tud lementeni. Használj mást, ami tényleg offline. (Sygic ?)

valami

(#59055) #79335424 válasza Bozek (#59052) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy ítélt már így bíróság, de az ilyen előzmények nem sokat érnek, mivel a Magyar jogrendszerben nincs precedens jog. De ennyire nem szeretnék ebbe belemerülni. Kicsit szkeptikus vagyok a Magyar (i)gazságszolgáltatást illetően. Papíron lehetnek mindenféle jogaim, meg lehetőségeim, de ültem én már egy napot fogdában, pedig csak arra kértek, hogy fáradjak be és meséljem el, mint tanu, hogy mi történt. Egy másik ügyben meg egy b. atlan p. bírónő rám mért egy felfüggesztettet, pedig ott sem voltam az esetnél, nemhogy elkövető lettem volna. Szvsz. nálunk továbbra is a statuálás a lényeg. :)

(#59056) Bozek válasza #79335424 (#59055) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha idézel olyant, amikor máshogy ítélt, akkor oké. De ez, hogy Te így jártál, még nem bizonyíték az ellenkezőjére. Egyébként se a precedens jogról van szó, nem ez az egyetlen ilyen eset volt, csak épp ezt találtam.

(#59057) tonyrulez válasza janosibaja (#59053) üzenetére


tonyrulez
őstag

Easy Voice Recorder Pro, igaz titkos indítást nem tud, de tud a háttérben rögzíteni, és az értesítési sávról lehet vezérelni (de azt is könnyedén el lehet rejteni az értesítések tiltásával). Használtam még régebben egy hangrögzítőt, ami valamely gomb hosszan nyomására indította a felvételt, de már nem tudom melyik az :( (az eddig felsoroltak között nincs benne)

Más: a telepített programok listáját online hol tudom megnézni? Mobil Play-en látni az összeset, de kényelmetlen ott a keresés, webes felületen nem találtam meg, csak a megvettek listáját.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#59058) janosibaja válasza tonyrulez (#59057) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi. :R Nem ez az?

Tudom, van próbaidő, de a 15 perc alatt képtelenség végigjátszani az összes lehetséges lebukási lehetőséget: pl. pittyen a telefon, kivilágosodik egy hívás miatt és látni a működő appot (jó lenne, ha csak az értesítési sávban látszana), satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#59059) tonyrulez válasza janosibaja (#59058) üzenetére


tonyrulez
őstag

Emlékeim szerint nem volt benne a nevében hogy secret etc., csak egy funkciója volt a rejtett indítás. Igaz ehhez kellett a bekapcsolt képernyő, és talán a menü gomb hosszan nyomására elindította a felvételt, és ugyanígy lehetett megállítani. Ha választ kapok a Play History kérdésre, akkor megpróbálom kikeresni.

4 8 15 16 23 42

(#59060) Bozek válasza janosibaja (#59058) üzenetére


Bozek
nagyúr

Már nem 15 perc van, hanem 2 óra a visszatérítésre. :)

(#59061) LonGleY válasza Bozek (#59060) üzenetére


LonGleY
veterán

Hmmmmmmm. Az nem rossz!

(#59062) janosibaja válasza Bozek (#59060) üzenetére


janosibaja
őstag

Ez biztos? Én meg marha kapkodom mindig, hogy beleférjek a 15 percbe?

(#59063) LonGleY válasza janosibaja (#59062) üzenetére


LonGleY
veterán

A support oldalt (még) nem frissítették, de hírek tényleg 2 óráról szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#59064) petipetya válasza janosibaja (#59062) üzenetére


petipetya
nagyúr

Részemről teljesen mindegy, mivel a 2 óra sem elég. 1 nap kellene.

"nincs rá lezsóidő"

(#59065) icecave


icecave
nagyúr

Tudja valaki, melyik időjárás app widgetje ez, ami a képen van: [link]?

(#59066) aelod


aelod
veterán

Tudtok olyan rádió appot ajánlani ami megy CM alatt?
Lehetőleg olyan kéne ami nem zabálja a mobilnetet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#59067) quailstorm válasza janosibaja (#59053) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy igen kevés helyet foglal mai viszonyokhoz, meg a telód tárhelyéhez képest egy hangfelvétel. Egy-két hangversenyt is vettem fel Nokiával, Wav-ba, nem volt nagy, de minőség is okés. Tehát nyugodtan ráhagyhatsz 1-2 órát is. Csak legyen 2GB szabad helyed. Az nagyjából egy napra elég.

Aztán meg csak annyit kell tudni az appnak hogy vegyen háttérben és kész.

(#59066) aelod: mi a probléma?

Nem megy az FM rádió, a beépített? Pár telefonra a spirit FM volt a megoldás de az rég volt. Azon kívül csak netrádiók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#59068) 7Sony7 válasza icecave (#59065) üzenetére


7Sony7
addikt

bár a képeken nem így néz ki, de GO Weather Forecast & Widgets

-

(#59069) sutszi


sutszi
veterán

Üdv,

K9-mail esetén be lehet állítani, olyan ütemezést a szinkronizálásra, hogy hétköznap 8 és 5 között 5 percenként, ezen kívül óránként menjen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#59070) oncsi


oncsi
őstag

Pár napja elkezdte kiírogatni, hogy Google Play áruház leállt. Nem is inditottam el. Nem is látszik a futó alkalmazások között. Naponta 5-7 alkalommal csinálja. Pont mindig akkor, mikor bezárok egy programot.
Most pl. a tárcsázót, vagy elötte a címjegyzéket. Gyári ICS/Sony Ray

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#59071) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv, sziasztok

ingyenes programot keresek, amivel látványos dolgokat lehet megcsinálni, illetve olyat, ami kiolvassa a hardverből az adatokat és megjelenítené a képernyőn, mind telefonnál, mind tabletnél

Tigris, tigris, csóvafény...

(#59072) quailstorm válasza cellpeti (#59071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CPU-z-t keresed.
Látványos program alatt mit értesz? Epic citadel?

(#59073) catroot válasza oncsi (#59070) üzenetére


catroot
veterán

Szvsz a legutóbbi frissítés óta lehet ez a gikszer. Legalábbis nekem azóta csinálja.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#59074) Bozek válasza janosibaja (#59062) üzenetére


Bozek
nagyúr

17:32-kor vettem meg a Servers Ultimate Pro-t (éppen akciós) és még mindig ott van a visszatérítés gomb.

(#59075) #79335424 válasza Bozek (#59074) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor húzz bele! Még van fél órád, hogy kipróbáld az összes szervert! Ha sikerülne, az sztem abszolút rekord lenne! :) Egyébként használtad már korábban is? Vélemény? Sztem profi cucc és a support is rendben van. Nekem legalábbis gyorsan reagáltak.

[ Szerkesztve ]

(#59076) oncsi válasza catroot (#59073) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi.
Megnyugtató, hogy ezek szerint nem csak nálam csinálja. Remélem javitják.
Most inditottam újra a telefont, és amikor az SD kártyát csatolja, már egyből ki is írja, hogy a Google Play alkalmazás bezárt. Remek..

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#59077) aelod válasza quailstorm (#59067) üzenetére


aelod
veterán

Galaxy ace2-re tettem Team canjica féle CM11-et. Alapból nics fm rádió. Spirit fm-et ajánlod akkor?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#59078) zhata válasza oncsi (#59076) üzenetére


zhata
senior tag

Ma egész nap telepítgettem, módosítgattam, ilyen üzenetem nem volt.
(Sony Xperia Ray.)

(#59079) quailstorm válasza aelod (#59077) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt, itt is van mit kell beállítani elvileg. Hozzáteszem, én nem próbáltam.

(#59080) aelod válasza quailstorm (#59079) üzenetére


aelod
veterán

Köszi szépen mér pörög is a music fm. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#59081) skyli


skyli
senior tag

Szerintetek EZT megéri megvenni vagy van ennél jobb progi ebből a célból? :)

(#59082) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok!
Hol tudnám kikapcsolni, hogy a Chrome ne villogtassa ezt a piros keretet? Mióta romot cseréltem azóta csinálja. Fejlesztői lehetősegeknél nincs bepipálva semmi.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#59083) Bozek válasza #79335424 (#59075) üzenetére


Bozek
nagyúr

A cucc profi, az biztos. Nagyon még nem próbálgattam, csak az SMB Server-t próbáltam, aztán áttértem az SMB Native Server-re, mert azt egyszerűbb Windows alatt kezelni. :)

(#59084) #79335424 válasza Bozek (#59083) üzenetére


#79335424
törölt tag

Servers Ultimate -tel még nem szambáztam Win kliens felé. Anno ezzel próbálgattam. Összehoztam XP -vel, Win7 -tel, router nélkül is, de nem voltam elégedett a stabilitásával. Szerencsére élesben még nem volt ilyenre szükségem.

(#59085) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv.

Nem tudja valaki, hogy a google+ ki lehet-e iktatni hogy ne mennyen alvó módba ezzel zabalva az akkut?

Galaxy tab s.

(#59086) LonGleY válasza SzlobiG (#59085) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha valami nem megy alvó módba, akkor még többet eszik. Ellentmondásos a kérdésed. Mindenesetre teljesen letilthatod az appot alkalmazásoknál. Köztes megoldás pedig ollie tollából...

[ Szerkesztve ]

(#59087) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

mi lehet az a "SUPL20Services"?
25%-ot kér a P6 akksijából éppen.

más:
G+-on be lehet állítani, hogy pl csak a kamerával készült képeket töltse fel automatikusan?

#?*@&!

(#59088) ollie válasza SzlobiG (#59085) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tilts le mindenféle szinkronizálást a beállításaiban.

***

(#59089) SzlobiG válasza LonGleY (#59086) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így vissza olvasva tényleg rosszul fogalmaztam. :B

A lényeg hogy amikor a tab alvó módba van netet se kap, akkor ne 50%-os helyen legyen az akku fogyasztásnál. Mert net nélkül nem tudom mit csinálhat.

Rendben megnézem amit javasolt. :R

(#59090) norbert1998 válasza zeon.hu (#59087) üzenetére


norbert1998
veterán

állítólag valami, ami a ui-al van kapcsolatban. gondolom valami beragadt. reboot segít rajta?

(#59091) zeon.hu válasza norbert1998 (#59090) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem sajnos és eddig nem találkoztam vele a beállítások-akksi oldalon.

#?*@&!

(#59092) norbert1998 válasza zeon.hu (#59091) üzenetére


norbert1998
veterán

Pedig az biztos, hogy az emogionnal kapcsolatos

(#59093) zeon.hu válasza norbert1998 (#59092) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

P6 topikban ez jött rá: SUPL
gps statust megnyitva automatikusan frissült az a-gps, azóta rendben van.

#?*@&!

(#59094) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Bocsi, hogy nem olvastm vissza, kitkatra létezik valami alternativa a Wakelock detector helyett, vagy ez is a hozománya, hogy nem lehet megnézni mi tartja ébren a telefont? Nem rootolt.
Elöre is köszi :R

Maine coon

(#59095) catroot válasza zeon.hu (#59087) üzenetére


catroot
veterán

Be lehet. A beallitasokon belul keresgelj. Ott lehet valtoztatni, hogy menjen-e az egyeb kepek szinkronja.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#59096) air válasza atosan (#59094) üzenetére


air
nagyúr

Nincs más.
KK alatt csak roottal megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#59097) #16695808


#16695808
törölt tag

valaki tudja mi a neve annak az appnak amivel egy grafikonnal lehet beállítani a fényerőt? harang formájú grafikon.

(#59098) icecave válasza 7Sony7 (#59068) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, ez az, sajnos,ha nem GO launcherrel használom, nem lehet full átlátszóságot beállítani neki. :(

(#59099) 7Sony7 válasza icecave (#59098) üzenetére


7Sony7
addikt

Ne bánkódj. Kipróbáltam a Go-t 107Mb ramot evett a 800 ból, + 17 et a widget.

-

(#59100) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#59099) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a Go Launcher nem tetszett egyik készülékemen sem...

Lassabb volt, mint a gyári launcher vagy mint pl. a Nova/Apex...

Meg mi az, hogy 170 megát eszik? :Y A "nagyétvágyú" MIUI is csak kevesebb, mint 50 megát használ...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.