Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok.

Ki melyik programot ajánlja hívószám és bejövő SMS blokkolására?

(#43902) raziel01 válasza likeaRAINBOW (#43901) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem ez volt fent:
[link]

(#43903) Laca1212 válasza fatal` (#43899) üzenetére


Laca1212
őstag

Google naptár.
Úgy csináltam, ahogy itt petipetya írta.
Ez a bajom:

(#43904) #41133696


#41133696
törölt tag

A CM repült, mert ugye NMS mellé nem kell az ő elutasíthatatlannak gondolt friss AV modulja, viszont volt egy remek Widget ami a CM-hez járt, és gyorsan kitakarította a RAM-ból a felesleges cuccokat úgy, hogy semmi akadás nem volt tapasztalható használata után, tehát tényleg megbízhatóan működött. Milyen megbízható androidos programot tudtok, ami a következő tulajdonságokkal bír:

- lehetőleg ingyenes
- van asztalra kihelyezhető modulja
- megbízhatóan teszi a dolgát

(#43905) xSide válasza likeaRAINBOW (#43901) üzenetére


xSide
őstag

Sokat próbáltam és Mr. Number vált be.
Link

Laca1212:
Nálam egésznapos esemény a munkabeosztásom, ismerősök születésnapjai, névnapok és nincs ütközés.
Milyen Google Naptár app ez?

[ Szerkesztve ]

(#43906) petipetya válasza Laca1212 (#43903) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam is elfoglalt az esemény, ahogyan a többi egésznapos is, és nincs ütközés. :o

"nincs rá lezsóidő"

(#43907) Laca1212 válasza xSide (#43905) üzenetére


Laca1212
őstag

HTC One-on ami van gyárilag naptár app.

(#43908) Attila0313


Attila0313
csendes tag

Megoldódott a probléma,most már nálam is mutatja a névnapokat!:)
Köszi,a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#43909) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Akkor mi lenne a teendő,mert nekem is eltüntek a névnapok?! :F

üdv.

(#43910) petipetya válasza adolfo01 (#43909) üzenetére


petipetya
nagyúr

Innen töltsd le a magyar névnapok naptárt: xSide linkje

A megoldás az, hogy létrehozol egy külön naptárat, és abba importálod be a fájlt.
Íme:
- A Naptár webes felületén a "saját naptárak" melletti gombra kattintva létrehoztam egy új naptárat "magyar névnapok" címmel. Ez azért kell, mert eddig is külön volt, így most sem akartam betenni a neveket a fő naptáramba.
- Második lépésként a "más naptárak" melletti gombra kattintva kiválasztottam a naptár importálását. Fájl: nevnap.ics (ugye ezt töltöttem le a Dropbox-os linkről), Naptár: magyar névnapok.
- OK gomb
- Ezután a telefonon bepipáltam a "magyar névnapok" nevű naptárt a szinkronizálandó és megjelenítendő menüpontban (a gyári Naptár alkalmazásban).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#43911) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Amit viberen kapok kis rövid hangüzeneteket, azokat hol tárolja a készülék? A képeket lementi, megtaláltam őket, de ezeket a kis hangokat nem.

(#43912) Bozek válasza Jazz (#43872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én ezt használtam még anno erre a célra: Abby TextGrabber. PC-n is az Abby Finereader a legjobb. :)

(#43909) adolfo01: A legjobb megoldás, ha visszaolvasol. :D

(#43913) Oldman2 válasza petipetya (#43910) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#43914) galaxys80 válasza kovisoft (#43859) üzenetére


galaxys80
veterán

Időképnél nem lehet rosszabb.
Teszek egy próbát.

(#43915) galaxys80


galaxys80
veterán

FB app a tabletemet eléggé megfogja.(Telefonon nincs problémám)
Főleg indításnál.
Melyik másik klienst ajánlanátok?
Csak böngészni kellene.

(#43916) air válasza #41133696 (#43904) üzenetére


air
nagyúr

Greenify. És ha rászánod egy doboz cigi árát, akkor a rendszeralkalmazásokat is hibernálja egy érintésre. Így a task managerek, task killerek örökre elfelejthetők.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43917) donhellner válasza xSide (#43853) üzenetére


donhellner
tag

Köszönöm szépen, meg is csinátam és működik jól :) Köszönöm még egyszer!

(#43918) #41133696 válasza air (#43916) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megnézem :R

(#43919) Attila0313


Attila0313
csendes tag

Kíváncsi lennék, valaki megtudná-e mondani,hogy a google szinkronizálásnál, az "internet szinkronizálása" mire jó?Elég homályos lett a kép,de így lehet érthetőbb mi szeretnék kérdezni!:)

(#43920) petipetya válasza Attila0313 (#43919) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valószínűleg a gyári böngésző lesz az, amely képes szinkronizálni a könyvjelzőket az asztali Chrome böngészővel.

Ha mégsem, akkor majd a többiek megmondják.

"nincs rá lezsóidő"

(#43921) #41133696 válasza air (#43916) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megvéve, nem dohányzom, de simán megérte :)

A felhő jel mit jelent?

Kompatbilis a Nexus 7-tel is és az LG L7 II-vel is :)

(#43922) #41133696 válasza #41133696 (#43921) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben megtaláltam :)

Csak akkor az i betűre még hiába koppintottam :)

(#43923) Attila0313 válasza petipetya (#43920) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Köszi a válaszod,én is valami hasonlóra gondolnék,de valószínű az asztali Chrome-ban is be kellene valamit állítani,hogy működjön,én sem tudom sajnos pontosan.Ha kipipálom,jelenleg nem szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

(#43924) petipetya válasza Attila0313 (#43923) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugyanazzal a Gmail címmel vagy bejelentkezve az asztali Chrome-ba, mint amivel a telefonba is?

"nincs rá lezsóidő"

(#43925) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Egy olyan app kéne ami egy előre létrehozott úton hangosan elnavigál engem. Online is lehet.
Gondoltam erre tökéletes a Google Maps. Vagy én néztem valamit nagyon félre vagy Googlék hagyták ki ezt az appból.
Ugyanis ilyen térképet már csak Mapsengine-ben lehet csinálni, ennek van külön appja is, betölti a térképem, de ha navigálni akarok, ugyanúgy veszi az általa kitalált utat mint a sima Google Maps.
Tehát elsősorban az érdekelne, hogy meg lehet-e oldani Google Maps-al. Ha nem akkor milyen appot ajánlotok?

"Csak úgy mondom"

(#43926) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Már kèrdeztem nemrég, és elnézést, hogy újrajmegteszem, de egyre fontosabb lenne a megoldás.
Egy olyan app kellene, ami a tab kijelző színhőmèrsékletét beállitja.
Tehàt egy, mondjuk színprofilt készit.
SG Note 10.1 színte naponta észrevehetően kezd zöldülni. Nem vészes (gondolom gariban nem is foglalkoznának vele) legfőképpen akkor látszik, ha van mellette egy jó kijelzős gép. Pl. Egy p7500 ami az elödje lehetne, de 2 hónapja kb egyforma volt a képük, mosg meg sokkal jobb.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#43927) air válasza #41133696 (#43921) üzenetére


air
nagyúr

Feltetted az Xposed keretrendszert is?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43929) Braddock


Braddock
őstag

Azt jól látom, hogy a Business Calendar Pro most féláron van?
(490 Ft, 990 helyett)

[ Szerkesztve ]

(#43930) S e t h válasza Braddock (#43929) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43931) galaxys80 válasza S e t h (#43930) üzenetére


galaxys80
veterán

Használja valaki a wifi-matic-ot?
A problémám a következő lenne:
Közel lakom a munkahelyemhez és az ottani wifire nem szeretnék automatikusan csatlakozni.
Így ha 5 percre rakom a frissítési időt még,akkor is néha előfordul, hogy nem kapcsolja ki a wifit mire odaérek.
Ekkor ugye automatikusan csatlakozik a munkahelyire.
1 percre meg mégsem tehetem, mert gondolom leszívná az aksit.

(#43932) Attila0313 válasza petipetya (#43924) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Igen,ugyanazzal,de kér plusz adatokat,például a telefonszámomat is a szinkronizáláshoz,lehet enélkül nem működik.Jó lenne ha valaki szinkronizálta volna már az internettel a telefonját és elmondaná.:)

(#43933) LordRajZoL válasza galaxys80 (#43931) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Vedd ki a figyelések közül a céges Wifi-hálót akkor nem fogja figyelembe venni.
Viszont a telefonnal is el kell felejtetni, különben automatikusan kapcsolódni fog.
S ha már kapcsolódott akkor Matic már nem fogja lekapcsolni

[ Szerkesztve ]

zZz

(#43934) #41133696 válasza air (#43927) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyelőre még nem. Telefonnál pakolnám be csak (mivel ott kevesebb a RAM, és esetleg ott lehet az automatikus hibernáláson túl olyan alkalamzások esetében is értesítésre szükség mint amilyen az általam ritkán használt Viber), de nem Rootolt a készülék szóval egyelőre nem. Ezek kísérleti funkciók még, a KitKat megjelenésével a GSam Battery Monitor PRO is egy ideig csak root jogokkal funkcionált volna teljes értékűen, aztán a fejlesztő megoldotta, hogy ne kelljen rootolni.

A kérdésre ami felvetődne, hogy akkor minek vettem meg: mert bármikor kikerülhet kísérleti státuszból, és megoldhatja, hogy ne legyen roothoz kötöttség, esetleg meg is emelheti ekkor már az árát, így meg megvan.

[ Szerkesztve ]

(#43935) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Kezdődött azzal, hogy az asszony naptára nem írta ki a névnapokat (korábban be volt állítva a magyar névnapok naptár a Google fiókban és ez látszott is), beléptem a google foókba és ott sincs ilyen naptár. Az én telefonom látszanak a névnapok, de belépve a google fiókomban ott nekem sincs, "csak" a magyar ünnepnapok vannak beállítva mindkettőnknek...

Mi lehet ez, nem tudjátok, honnan lehet előcsalogatni a névnapok naptárat? :F

═════════════════════════════════════════

(#43936) Melack válasza RootRulez (#43935) üzenetére


Melack
veterán

Ha jól rémlik, többen is jelezték, hogy eltűntek. Valaki linkelt egy változatot, amit lehet importálni.

MOD: itt a link a linkhez

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43937) vadkörte válasza RootRulez (#43935) üzenetére


vadkörte
addikt

Olvass vissza!

A Google "megszüntette". Megoldható egy névnap adatbázis önálló naptárba importálásával.

Üdv. V. Körte

(#43938) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan appot keresnék, amivel nyomon lehet követni külföldi TV sorozatok (pl. Game of Thrones, Arrow, stb.) adási időpontjait és be lehet állítani, hogy mely sorozatokat figyelje. A Teevee nevű appot próbáltam, ami tetszene, de elég bizonytalan a működése...

Előre is köszönöm a segítséget.

(#43939) galaxys80 válasza LordRajZoL (#43933) üzenetére


galaxys80
veterán

Tehát,akkor ha mégis valamiért kapcsolódni szeretnék a céges wifi-hez,akkor utána mindig el kell felejtettnem vele.
Magyarán minden esetleges kapcsolódásnál újra wifi jelszót kell írnom.
Hát nem tökéletes megoldás,de megteszi.
Köszönöm.
Igazából az a gond a céges wifi-vel,hogy az irodámban van,de ha 1 emeletet felmegyek,akkor már nincs.
Elég sokat járkálom,így állandóan kapcsolgatná a wifit,ami ugye leszívná az aksit.

(#43940) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi mindkettőtöknek, mindenesetre érdekes... Gondolom, mert más országban nincs névnap, ezért kitakarították... :F

═════════════════════════════════════════

(#43941) Jim74 válasza galaxys80 (#43939) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a Wi-Fi maticban letiltod a céges hálózatot az ismert wifi hálózatok között, akkor mi történik? A funkciót még nem próbáltam, de józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy nem fogja újra felismerni (mert a telefon által ismert wifi hálózatok közül nem törlöd), de nem is fogja figyelni, mert wifimatic-ben tiltottad.

(#43942) galaxys80 válasza Jim74 (#43941) üzenetére


galaxys80
veterán

Teszek egy próbát ezzel a megoldással.
Holnap reggel kiderül.
Egyébként mennyire szoktad állítani az ellenőrzés gyakoriságát?

(#43943) #41133696 válasza #41133696 (#43934) üzenetére


#41133696
törölt tag

Táblán például ez az egyik legjobb TV műsor, de állandóan futott (manuális leállítgatás csak ideiglenesen jó megoldás, ameddig nincs újraindítás) 40-50 MB RAM-ot fogyasztva. Most lett fagyasztva :D

(#43944) cintula187


cintula187
addikt

Hi!

Android reset volt és a business calendarban most nem adja fel a magyar névnapokat. PEdig a netes gmail naptárban nem állítottam el semmit. Hogy tudom visszaállítani?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#43945) Jim74 válasza galaxys80 (#43942) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam 15 percre van állítva.

GoodSpeed:köszi megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

(#43946) Viktor0610 válasza cintula187 (#43944) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvas, olvas, olvass. :P

Samsung Galaxy A54

(#43947) LordRajZoL válasza Jim74 (#43941) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Ha két vizsgálat közt a rendszer autamtice felmegy wifire akkor Matic nem szakítja meg.
Nekem csak akkor kapcsolta le wifit ha ténylegesen nem volt kapcsolat. S sajna közeli helyek közt a cella infós kapcsolgatás se működik

Így sajnos egy hosszabb tesztelés után le is vettem.
Most Naptárba van letárolva a napi programom s wifit az alapján vezérlem LLama, Tasker, Automagic kombóval

zZz

(#43948) Siriusb válasza RootRulez (#43940) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem hiszem, hogy különösebb erőforrás igényt jelentett volna a névnap naptár. Tiszta hülyék, lehet reklamálni kellene minél többünknek.

(#43949) LordRajZoL válasza Siriusb (#43948) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Sajnos egyre több olyan funkciót vesznek ki amit szívesen használtunk s helyette próbálnak ránk erőltetni olyat ami a kutyának se hiányzik.

Pl Gmail keresője. Mi a jó isten lett vele egy régebbi elküldött levelet lehetetlen megtalálni mostaniba. S persze Cloudmagic is pont most kapcsolja le a keresőjét

zZz

(#43950) Siriusb válasza LordRajZoL (#43949) üzenetére


Siriusb
veterán

Mondjuk én leginkább Thunderbird-öt használok, illetve Android saját kliensét, szóval ilyenek nem tűntek fel. Mindenesetre megfogadtam a saját tanácsom és írtam egy panaszlevelet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.