Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) w.miki válasza xSide (#43843) üzenetére


w.miki
veterán

én is kérnék kimentett névnapokat, mert nekem is eltűnt :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43852) tigri44 válasza xSide (#43843) üzenetére


tigri44
tag

Megtennéd hogy nekem is elküldöd.Tegnap este még azt hittem a Jorte vacakol :)

(#43853) xSide válasza tigri44 (#43852) üzenetére


xSide
őstag

Névnap letölthető, mert privátban is sokan kértétek.
Importálni kell a saját naptárba, ne url-ként adjátok meg.

(#43854) Tyer válasza xSide (#43853) üzenetére


Tyer
őstag

Király, létrehoztam egy uj naptárat, és abba jol beletettem:D
Köszi

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#43855) BuricsJ válasza xSide (#43853) üzenetére


BuricsJ
tag

köszönjük Mindenki nevében :R :R

Józsi

(#43856) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!
Android telefonon facebook alkalmazásban hogyan lehet beállítani, hogy a legújabb posztok legyenek elöl (időrendben mutassa, ne "fontossági sorrendben")?
Nem találok ilyen opciót.

-

(#43857) vadkörte válasza stefi68 (#43850) üzenetére


vadkörte
addikt

Annó, amikor google-ös naptárra tértem át a hajtogatós papírról, hozzácsaptam egy "magyar névnapok" naptárat a sajátjaimhoz. (2x gmail fiók) Ezért nem értettem, mi ez a naptáreltűnős dolog.

Üdv. V. Körte

(#43858) canniball


canniball
nagyúr

Biztos én vagyok láma (sosem használtam) de mi ez a nagy szenvedés a névnapokkal? Van egy Névnap nevezetű app. ami widgetként mutatja a névnapokat (aktuális + egy nap előre-hátra) így mindig szem előtt van, és riaszt ha ismerősnek van névnapja. Kell ennél több?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43859) kovisoft


kovisoft
őstag

Ma hallottam a rádióban, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat kijött a Meteora nevű androidos appal. Mondjuk egyelőre nem túl acélos 2.8 az értékelése a Playen...

(#43860) w.miki válasza canniball (#43858) üzenetére


w.miki
veterán

CM7 alatt így zárképernyőre is kirakható az aznapi névnap

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43861) stefi68 válasza xSide (#43853) üzenetére


stefi68
addikt

Importáltam, úgyhogy visszaállt a rend.

Köszi a feltöltést! :R

(#43858) canniball: Csak azért volt a nagy "szenvedés", mert így nem kell hozzá egy külön alkalmazás/widget a főképernyőre ami megjeleníti a névnapokat a mindenkori naptár események mellett.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#43862) Jim74 válasza xSide (#43853) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#43863) petipetya válasza xSide (#43853) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#43864) Luser2000 válasza air (#43849) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia, köszi!

Sajnos ott leginkább 2011/2012-es "érdemi" beszélgetés folyik / folyt. Azóta mind a telefonba épített eszközök, mind pedig a szoftver oldal sokat fejlődött. Emiatt azok az infók lehet ma már elavultak, simán lehet, hogy lenne megoldás (bizonyos) kártyákat emulálni a telefonnal.

Azt próbáltam már, hogy olvasni tudja a kártya azonosítóját (adatait, 320bit) a telefon.

Üdv.:
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#43865) vadkörte válasza kovisoft (#43859) üzenetére


vadkörte
addikt

Amíg 25 percig Pusztavacs felett homokórázik addig nem is lesz több...
A VÉSZ-t is lehúzzák, nálam mondjuk tette a dolgát rendesen az elmúlt hetek télies időjárában, pontos és részletes információkat adott.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#43866) tigri44 válasza xSide (#43853) üzenetére


tigri44
tag

:R

(#43867) akyyy


akyyy
senior tag

Sziasztok, keresek egy hírolvasó alkalmazást, olyasmi mint a Currents, Feedly, Flipboard.
Annyi a nyűgöm, hogy RSS-olvasóként használnám. Mióta megszünt a Goolgle Reader, az inoreadert kezdtem el használni, de telefonon jó lenne egy dizájnos hírolvasó appal is olvasgatni a feliratkozott híreket.

(#43868) LonGleY válasza akyyy (#43867) üzenetére


LonGleY
veterán

A gReader Pro-t próbáltad már?

(#43869) akyyy válasza LonGleY (#43868) üzenetére


akyyy
senior tag

nem elég dizájnos :D

(#43870) ux1 válasza xSide (#43853) üzenetére


ux1
addikt

Nekem nem tűnt el. Igaz a legújabb gaps van fent... ;)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#43871) Magga válasza akyyy (#43869) üzenetére


Magga
aktív tag

De messze a legjobb!!
Én kipróbáltam vagy 20-30-at, de egyik sem ilyen jó! Ha jól tudom, van ingyenes változata, szerintem próbáld ki! :K

(#43872) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

A CamScannerrel van egy kis gondom.
Van egy beépülő modulja, az OTS szövegfelismerő, ami karakterekké alakítja a lefényképzett oldal szövegét.

Na de hol tárolja ezt és hogy lehet elmenteni? Mert amit lefuttatom, azt írja: OTS elemezés sucessfull, now you can search for text. De még csak search-ölni sem lehet.

Néztem hogy az app mappájában külön van egy olyan mappa hogy OTS.... Gondolom elvileg ide lehet menteni a txt-ket....valahogy.

Vagy ha ez nem járható út, tudtok valami jó appot erre a célra? Az se zavar ha kétlépéses a történet. CamScannerrel pdf-re alakítás (image-alapú pdf) (meg némi "PS" korrekció, ami ugye benne van a progiban, az elég hasznos).
Aztán ezt a pdf-et valami más szövegfelismerő progival txt-vé vagy text-alapú pdf-é alakítani.

Más: Frissítés után véletlenül a gyári tárcsázót tettem alapértelmezetté (telefon gomb), mikor feljött a választás lehetősége, és bepipálva hogy sohatöbbé ne jelenjen meg.
Az alkalmazásoknál hiába töröltem az "alapértelmezett beállítást", mind a gyárinál, mind az ES Dialernél, továbbra sem dobja fel a lehetőséget, és a gyári jön be. Reinstallon kívül mvan megoldás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43873) -B- válasza xSide (#43853) üzenetére


-B-
senior tag

Én is köszönöm.

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy ne ugyanolyan színnel jelölje, mint a naptárbejegyzéseimet?
Ez számomra így elég zavaró.
Vagy ha nem lehet, akkor hogyan tudnám ezeket az importált névnapokat törölni, úgy hogy a naptárbejegyzéseim megmaradjanak?

(#43874) karldergroße válasza kovisoft (#43859) üzenetére


karldergroße
senior tag

ezt a fost miért ajánlod? egy dilettáns készíthette

(#43875) kovisoft válasza karldergroße (#43874) üzenetére


kovisoft
őstag

Most, hogy próbálgattam egy kicsit, egyet kell értsek..

(#43876) petipetya válasza -B- (#43873) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha közvetlenül a Google naptárba importáltad, akkor a névnapoknak is olyan színe lesz, mint az eseményeidnek. A megoldás az, hogy létrehozol egy külön naptárat, és abba importálod be a fájlt.

Íme:
- A Naptár webes felületén a "saját naptárak" melletti gombra kattintva létrehoztam egy új naptárat "magyar névnapok" címmel. Ez azért kell, mert eddig is külön volt, így most sem akartam betenni a neveket a fő naptáramba.
- Második lépésként a "más naptárak" melletti gombra kattintva kiválasztottam a naptár importálását. Fájl: nevnap.ics (ugye ezt töltöttem le a Dropbox-os linkről), Naptár: magyar névnapok.
- OK gomb
- Ezután a telefonon bepipáltam a "magyar névnapok" nevű naptárt a szinkronizálandó és megjelenítendő menüpontban (a gyári Naptár alkalmazásban).

Arra viszont nincs ötletem, hogy miként tudod törölni a névnapokat a fő naptáradból.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#43877) olivera88


olivera88
veterán

Elérhető az Országos Meteorológiai Szolgálat appja a Meteora.[link] A min követelmény 2.2, nekem 2.3.6 van és azt irja Play h nem kompatibilis a telefonommal. Leszedtem az APK t Playrol és simán feltelepült és működik is eddig.
Egész jó kis alkalmazás. :DD
Mit tökéletlenkedik a Play akkor h nem kompatibilis?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43878) kovisoft válasza olivera88 (#43877) üzenetére


kovisoft
őstag

Mindjárt te is kapsz egy ilyet. ;]

(#43879) fatal` válasza canniball (#43858) üzenetére


fatal`
titán

Igen kell. Minek pakoljak ki widgetet? És külön app minek erre? Berakom a naptárba és kész. :)

(#43881) S e t h válasza Jazz (#43872) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én egy ideig teszteltem az MD scannerrel együtt, de aztán nagyjából fel is hagytam a camscannerrel való próbálkozásommal.Nem jöttem rá miként lehet egy lépcsőben pdf filet készíteni, mindig utólag kellett még még a menüben pdf-et kreálni, amíg az md scanner ezt azonnal megcsinálta, plusz az md scanner által készített minőség is jobbnak tűnt nekem, mint a camscanneré.
Az OTS funkcióval én is úgy jártam mit te, konkrétan használhatatlan, vagy nem jöttem rá miként működik, ehhez én külön alkalmazást használok.
Nekem úgy tűnik ,hogy a camscanner körül nagy hype van, de egy lényegesen egyszerűbb alkalmazás akár jobban is teljesít nála.
Nekem mind a két app fent van a telómon, de ha szükségem van a funkcióra, akkor csak az md scannert használom.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43882) Jazz válasza S e t h (#43881) üzenetére


Jazz
veterán

Nem értem mire fel a hype.....OTS meg ezek szerint mint olyan nem létezik. Kamu.

Szöveg felismerést mivel oldod meg?

free your mind

(#43883) S e t h válasza karldergroße (#43874) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem ajánlotta, felhívta rá a figyelmet.Egy alternatíva arra az eshetőségre, ha rendkívüli időjárási helyzet bekövetkezése várható, viszont az alkalmazás még meglehetősen kiforratlan.Mondatokat meg nem kisbetűvel kezdünk,nincs mit, szívesen.

Jazz:
Én még akciósan vettem, vannak hibái, de elfogadható szinten teljesít.
Abbyy textgrabber

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43884) -B- válasza petipetya (#43876) üzenetére


-B-
senior tag

Köszi a leírást.
Igazából utólag már én is rájöttem, hogy így kellett volna csinálni, csak most már nem tudom, hogyan tudnám törölni.
Ha valakinek lenne rá ötlete, azt szívesen fogadom.

(#43885) w.miki válasza #45553408 (#43880) üzenetére


w.miki
veterán

Contact2Sim Pro

OCR alkalmazás nekem sem ment egy sem, androidon, amikor ilyen camscanner-eket próbáltam

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43886) stefi68 válasza -B- (#43884) üzenetére


stefi68
addikt

Ha ez segít, tegnap én is így jártam egy másik névnap fájllal.
Nem voltam elég körültekintő és a fő naptáramba importáltam. Ráadásul az a naptár nem volt teljesen jó, mert az egy napra eső névnapokat külön eseményként tartalmazta.
Visszacsinálni sajna nem lehet.
Egyszerűbbnek találtam a fő naptáramból átmozgatni egy másik naptárba azt a 20-30 ismétlődő eseményt, majd töröltem az egész fő naptárat. Mint kiderült nem a naptárt törölte, csak az összes eseményt belőle.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#43888) #79335424 válasza w.miki (#43885) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az N82 -es Nokiával (Symbian v.3), ha lefényképeztem egy újságcikket, azt Mariska felolvasta. Azóta valamicskét fejlődött a technika. Fura, hogy nem működik a szövegfelismerés.

(#43889) -B- válasza stefi68 (#43886) üzenetére


-B-
senior tag

Köszi!
Így tettem én is. Sikerült megoldani.

(#43890) Attila0313 válasza stefi68 (#43886) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Ugyanígy megcsináltam én is,de nekem meg most az lett a gondom,hogy nem engedi a telefonom a naptárral való szinkronizálást.

(#43891) Laca1212 válasza petipetya (#43876) üzenetére


Laca1212
őstag

De így az egy napra eső névnapokat külön eseményként hozza és évente ismétlődve egész napra. Így ütközést mutat mindig. Ez jó így?

(#43892) petipetya válasza Laca1212 (#43891) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem igazán értem, hogy milyen ütközésről van szó?

"nincs rá lezsóidő"

(#43893) xSide válasza Laca1212 (#43891) üzenetére


xSide
őstag

Egy nap legyen bármennyi névnap, azt egy eseményként jeleniti meg.

(#43894) benjoe1 válasza colonia (#43807) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ez már tavaly szeptember vége óta benne van a GravityBox-ban. :DD
#43817 punky10
Elméletileg csak MTK SOC only funkció.

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#43895) Laca1212 válasza xSide (#43893) üzenetére


Laca1212
őstag

Igen, de egész napos eseményként. És így ütközést ír, ha van más esemény azon a napon bárikor.

(#43896) fatal` válasza xSide (#43893) üzenetére


fatal`
titán

Ez a régi Google naptáros megoldásban is így volt. De nem látom, hogy ez mitől zavarna bármit. Nekem semmi ütközést nem ír, pedig vannak eseményeim.

(#43897) petipetya válasza Laca1212 (#43895) üzenetére


petipetya
nagyúr

A webes felületen ír ütközést, vagy a telón egy utólag telepített naptár alkalmazásban?

"nincs rá lezsóidő"

(#43898) Laca1212 válasza petipetya (#43897) üzenetére


Laca1212
őstag

A telón gyári naptárban.

(#43899) fatal` válasza Laca1212 (#43898) üzenetére


fatal`
titán

A gyári naptár a Google naptárt takarja, vagy a gyártóét?

Nekem semmi hiba nincs. Külön naptárba tetted a névnapokat?

(#43900) minifoximaxi válasza benjoe1 (#43894) üzenetére


minifoximaxi
tag

Én nem találom az üzenetküldés menüt, pedig frissítettem 2.9.5-re.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.