Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122651) Bozek válasza Vasinger! (#122647) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értem én, de a mostani verziónál akkor sem szerepel az engedélyek között. Írj a fejlesztőnek, hogy miért nem működik, ennél többet mi sem tudunk segíteni.

(#122652) Vasinger! válasza Bozek (#122651) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Így lesz. Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#122653) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok!

Evernote helyett keresek valamit, mert a fizetős elég drága, amiből ráadásul én max annyit nyerek, hogy több eszközön használnám, ami max kettő, a telefon, és a számítógép, illetve mivel a gépünkön két profil van, az kettőnek számít, így összesen 3. A többi fizetős opciót nem használom ki.

Néztem ezt a korábbi hozzászólást, de ez 2016-os, így feldobom a témát.

Ami nekem fontos, hogy ne csak mobilon, érjem el, hanem gépen, legalább online felületen, nem fontos, hogy legyen letöthető PC-s verzió.
Illetve a jegyzeteket szeretem "füzetekbe" rendezni, szóval a Fa rendszer alap.
Emlékeztetősdi nem kell, arra van naptáram, illetve Wunderlistem.
Microsoft OneNote kilőve.

Nem baj, ha fizetős, de elég legyen egyszer megvennem, de ha havi, akkor ne legyen minimum 1200 Forint/hó a díja.

Köszönöm!

(#122654) Viktor0610 válasza #95763968 (#122653) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google Keep?
A cimkézéssel kiváltható a fa, ha jól értelek. :)

Samsung Galaxy A54

(#122655) Rimuru válasza #95763968 (#122653) üzenetére


Rimuru
veterán

En ilyen markor szintu dolgot ajanlanek neked, csak jelenleg meg nincs benne sync (max git klienssel tudod megoldani)
https://f-droid.org/en/packages/net.gsantner.markor/

Vigyázat, csalok!

(#122656) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. Tud valaki olyan appot ajánlani, amivel ütemezhető a telefon ki és bekapcsolása? A régi mobilomon gyárilag volt ilyen menüpont. Az újon (Nokia 8) viszont csupasz Oreo van és ilyen kisegítő opció nincs benne. Előre is köszönöm.

Motorola G51

(#122657) pc360 válasza joelke HU (#122656) üzenetére


pc360
addikt

Root nélkül nem hinném.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122658) Somatom válasza joelke HU (#122656) üzenetére


Somatom
veterán

Kikapcsoláshoz root kell. A bekapcsolás pedig OFF topik. Ha kikapcsolod a telót, akkor leáll az OS. Ergo, a bekapcsolást nem végezheti OS alá telepített alkalmazás.
A lényeg az, hogy azokban a telókban gyárilag van egy segédalkalmazás, amit az Androidban tudsz beállítani, de a működése független az Androidtól. Csak OS szinten ez nem pótolható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122659) Fall-N


Fall-N
veterán

Ez a gyári YT is egyre szarabb. Ha nézem a listámat akkor a 28 elemből mutat csak 20-at és megáll a tudomány. :W A túlbonyolított felületről nem is írok mekkora fos. Bezzeg az Android TV-s alkalmazást sikerült gatyába rázni és jól áttekinthető.

(#122660) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok az alábbi probléma miatt írok. (remélem jó helyre) Adott egy M3 lite Huawei tablet, és egy xbox one gamepad, az a gond ha csatlakoztatom, majd kikapcsolom ujra kell párosítani, törölni. Az előző M3 pronál simán ujracsatlakozott magátol. Az alapdolgokat megprobáltam, mit tudok még tenni?

(#122661) Somatom válasza dunc (#122660) üzenetére


Somatom
veterán

Esetleg automatizálóval kikényszerítheted a csatlakozást, de egyáltalán nem garantált a siker. Az én telóm a Chromecast -tal játszott hasonlót. Rebootonként egyszer volt hajlandó screen mirroring -ra. Aztán jött egy frissítés a telóra és a probléma megoldódott. Lehet, hogy Te sem fogod tudni megoldani a problémát, ha az a gyári rendszerben van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122662) dunc válasza Somatom (#122661) üzenetére


dunc
nagyúr

Hogy kell az automatizálást megcsinálni?

(#122663) Somatom válasza dunc (#122662) üzenetére


Somatom
veterán

Ne haragudj, most nem én leszek az embered, mert nem lesz időm végigkísérletezni veled a lehetőségeket! De, remélem, valaki más jelentkezni fog a feladatra!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122664) dunc válasza Somatom (#122663) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszönöm gondoltam hogy sokrétű lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#122665) Somatom válasza dunc (#122664) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm, hogy megértő vagy! Ha otthon vagy az Androidban és ismered az automatizálót, akkor nem nagy kunszt végigzongorázni a lehetőségeket. De, ugyanez "nulláról", lépésenként, távsegítséggel már nem olyan egyszerű. Akkor megy el igazán az ember kedve, amikor a project közepén az alany bedobja a törölközőt, hogy ennyit neki nem ér az egész. Ezért félünk belemerülni az ilyesmibe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122666) joelke HU válasza Somatom (#122658) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ehh... Ettől féltem, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű. Mondjuk én már annak is örülnék, ha legalább ütemezetten újra indulna a rendszer.

Motorola G51

(#122667) Somatom válasza joelke HU (#122666) üzenetére


Somatom
veterán

Az ütemezett újraindításhoz "csak" root kell, egyébként síma ügy. Hacsak Bozek nem tud valami ADB -s hókuszpókuszt, amivel megkerülhető a root jog. Az időzített bekapcsolásról viszont le kell tenned.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122668) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

tudnátok ajánlani vmi jól bevált adatszámláló app-ot? esetleg a 3G Watchdog? vagy van jobb? (a gyárival az a baj hogy csak hónap elejétől hónap végéig számol és nekem minden hónap 22.-től van váltás)(Honor 9 + Oreo)

[ Szerkesztve ]

(#122669) zsoltzsolt válasza baandii (#122668) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem jó a szolgáltatóé, vagyis, akkor ír fogyasztásnak? Úgyis annyi fogy, amennyit ők mondanak :-D

(#122670) baandii válasza zsoltzsolt (#122669) üzenetére


baandii
senior tag

nem a fogyasztással van a gond hanem a számolással...a telefon csak hónap elejétől hónap végéig méri a beállított adatmennyiséget de nekem minden hónap 22től következő hónap 22ig van adott adat mennyiségem. ezért kérdeztem, hogy milyen adat mennyiség számláló ajánlott? (merthogy a telefonét nem tudom használni)

(#122671) Viktor0610 válasza baandii (#122670) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig nem mondott hülyeséget.
A szolgáltató appja (pl. Telenor -> MyTelenor) írja menyi kereted van. :)

Amennyiben mégis szeretnél külön progit, az általad említett 3G Watchdog teljesen jó. ;)

Samsung Galaxy A54

(#122672) #61600768 válasza baandii (#122668) üzenetére


#61600768
törölt tag

Elég fura hogy nincs manuális számláló beállítás ezt még a régi androidok is tudják.

(#122673) Bozek válasza baandii (#122668) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az Adathasználat menüben ha lejjebb mész, akkor a Mobil résznél kell lennie olyannak, hogy Számlázási ciklus. Ott elvileg be tudod állítani a 22-ei váltást.

De amúgy a 3G Watchdog a legjobb szerintem, én is azt használom. Igaz, most annyira nem fontos, 10,5 GB adattal elég jól el lehet lenni. :)

(#122674) Viktor0610 válasza Bozek (#122673) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

EMUI-feature egy ideje. (Mármint, hogy nincs beállítási lehetőség.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#122675) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!
Fast Camera - HD Camera Professional [link] ezt használom ,de [link] Azért ezt választottam mert Time Lapse szeretnék készíteni. A telefonomban van alapból erre lehetőség ,de nem az igazi.
Fast Camera - HD Camera Professional jó lenne, de van két problémám a programmal: Time Lapse pl. beállítom 5 másodpercre a kép készítést ,de minden egyes kép készítéskor hangot ad. Ezt hogy tudom kikapcsolni mert valahogy nem találom..
A másik ha Time Lapse képeket készítek a képernyő nem kapcsol ki.. vagy ha kikapcsol akkor a program leáll
és megáll a képkészítés.. Van lehetőség Time Lapse indításkor a képernyő kikapcsoljon (alvó mód) ,de a képeket tovább készítse?

(#122676) zeon.hu válasza Viktor0610 (#122674) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

EU/Global romon.
Kínaian még benne van, nem?

#?*@&!

(#122677) Viktor0610 válasza zeon.hu (#122676) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom. A Huawei/Honor szoftververziókat annyira nem vágom. :)

Samsung Galaxy A54

(#122678) Kékes525 válasza zolikaDB (#117979) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs zolikaDB, félrenyomtam. Ez mindenkihez szól! :R

RootCloak fut S6 Android 7.0 alatt? OTA frissítést tudja engedélyezni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122679) DS39


DS39
nagyúr

Ez a YouTube Vanced eddig bejön. :)
(Köszi az ajánlást)

(#122680) leikomessi válasza user01 (#106655) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Ezt megköszönöm én is! Ezer éve keresek egy ilyen appot, mint a Simplenote, remélem sokáig működni fog.

(#122681) emeron


emeron
tag

Most, hogy a Swype billentyűzet megszűnt tudtok valami alternatív megoldást ami tud írásjelek diktálását?

(#122682) Fandango válasza emeron (#122681) üzenetére


Fandango
veterán

Attól hogy már nem fejlesztik hirtelen használhatatlanná vált a program? :F

(#122683) emeron válasza Fandango (#122682) üzenetére


emeron
tag

Nyilván nem, de nem is erre irányult a kérdés... Ilyet nem tudom miért kell leírni...

(#122684) Somatom válasza emeron (#122683) üzenetére


Somatom
veterán

"Most, hogy a Swype billentyűzet megszűnt "

Ilyet nem tudom, miért kell leírni. A fejlesztése szűnt meg, nem a billentyűzet. A billentyűzet továbbra is használható. Használok olyan alkalmazást, ami 2013 óta nem frissült. Ettől még tökéletesen működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122685) pc360 válasza Kékes525 (#106637) üzenetére


pc360
addikt

Google Keep

Hm, nem tudom, hogy sikerült ennyit visszalapoznom, pedig a friss.html van Speed Dial-ra betéve... Na, mindegy.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122686) Kékes525 válasza pc360 (#122685) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Azóta a Simplenote-ot használom PC-én és mobilon, rendkívül jó program. Javaslom a NeszeToolsba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122687) pc360 válasza Kékes525 (#122686) üzenetére


pc360
addikt

Ezer éve ismerem, sok ilyen markdown-os cuccot próbáltam. Mikor próbáltam, nem volt túl megbízható, funkcióban meg azóta is nulla, a szinkronizálás, és a program felülete pedig még mindig lassú. A Keep minden szempontból jobb, a Simplenote mellett egyedül talán a sötét téma és az egyszerűség állhat. Szerintem ez kimarad.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122688) bigrock válasza Fandango (#122682) üzenetére


bigrock
addikt

Talán nem véletlenül nem fejlesztik tovább... Az utolsó 1-2 release egyre rosszabb volt, amíg használtam mindig régebbi verziót kukáztam apkmirror-on.
Aztán áttértem Gboard-ra, és megszűntek a gondjaim. (na jó, nem mind...)

(#122689) pc360 válasza bigrock (#122688) üzenetére


pc360
addikt

A Gboard az már egészen megközelíti amúgy a Smart Keyboard Pro-t, látszik, hogy erős befolyással volt rá. De a Smart még mindig sokkal jobb. :) Én swipe módszer és mindenféle javaslat nélkül, viszont pár beállított gesture-rel használom (kurzor-léptetés, lecsukás).

Azt, hogy a jobbra-balra maszírozással kurzort léptethetek, még nem láttam más billentyűzeten. Ja, és beállítható, hogy egyből a hosszú ékezetes betűket dobja be a hosszú megnyomásra, de úgy, hogy egyéb, nem magyar karaktereket ne jelenítsen meg. Ehhez képest a Gboard egy katyvasz, és lassabban használható.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122690) bigrock válasza pc360 (#122689) üzenetére


bigrock
addikt

Amiket leírtál, mindkettőt tudja a Gboard. Jelenleg nekem QWERTZ angol kiosztás van, nincsenek ékezetek, de ha rányomok hosszan bármelyik ékezetesre, azonnal adja. A szóközt masszírozva pedig tudok jobbra-balra lépkedni.

(#122691) pc360 válasza bigrock (#122690) üzenetére


pc360
addikt

Azonnal adja a szlovák és mindenféle más betűket is (legalábbis mikor utoljára próbáltam), az pedig nem frankó. Az SMP-nek van Trial verziója, egyszer érdemes kipróbálni. Jobban beállítható, és emiatt kellemesebb használni, de tény, hogy sokat fejlődött a Gboard is az irányába - főleg, hogy már tudja a kurzor-léptetést. De még mindig nem érte utol, az SMP meg már legalább 5 éve kifejlődött. A saját beilleszthető szövegekkel pl. nem tudom, hogy bánik a Gboard, az SMP-nek van arra is gyorsgombja, és igen hasznos tud lenni a saját adatok, email címek, ilyesmik gyors bedobására. A PH-s formázó kódokat pl. azzal illesztem be.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122692) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

Lenne 3 kérdésem:

1) LG Magna Dual (LG H502Y) telefonom van, amin 5-ös Android volt. Pár napja lefrissítettem a legújabb szoftverre (amit a telefon felajánlott a szoftverfrissítés menüpont alatt), ami tartalmazta az Android 6.0 Marshmallow rendszert is. (V10b volt alapban, majd V10c, csak utána ajánlotta fel a V20a szoftvert, ami után Android 6.0 lett.)
A frissítés óta, miután bekapcsolom a telefont, nem írja ki, hogy ki hív, csak a telefonszámot. Amíg nem megyek be a névjegyekhez, ezt csinálja, utána már jó, ameddig nem kapcsolom ki, vagy indítom újra a telefont. Minden bekapcsolás után be kell mennem a névjegyekhez, akkor írja ki, hogy betölti a SIM 1-2-es adatokat. Factory reset után is változatlan a helyzet.

Páromnak LG K8 4G (LG K350N) telefonja van, amin alapban Android 6.0 Marshmallow rendszer van, neki is ezt csinálja a kezdetek óta. Azt hittük, hogy a telefonja rossz, de ezek szerint, az Android 6.0 Marshmallow rendszer lehet hibás ilyen szinten, vagy csak a Marshmallow és egyes telefon párossal jön elő.

Kipróbáltam, hogy a SIM kártyáról rámásoltam egy telefonszámot a telefonra, ebben az esetben, kiírja bejövő hívásnál a nevet is.

Van erre valamilyen megoldás? SIM-en szeretem tárolni a számokat, mert ha a telefon elromlik, ne vesszenek el, szinkronizálni meg semmit se szeretek, hogy felhőbe, vagy bárhova netre eltárolódjon. Tudom, hogy akkor kártyán meg telefonon is tárolhatnám egyszerre, de ebben az esetben minden új számot másolnom kell, vagy két helyen szerkesztenem, ha változik, stb. Ezért lenne jó, ha lenne rá hibajavítás/megoldás.

2) A factory reset ugyanazt csinálja, mint a telefon menüjén keresztül a gyári adatok visszaállítása?

3) A telefont, hogy tudom szabályosan leválasztani a számítógépről?
Arra gondolok, hogy például a pendrive-ot is le kell választani, mielőtt kihúzzuk az USB portból. Telefont rádugom a gépre, fájlkezelővel másolok rá, de sehol se látok leválasztást, kapcsolat megszakítást. Miután végzetem, csak simán kihúzom az USB-ből?

Utóbbi kérdés azért is merült fel bennem, mert egyik napról a másikra eltűnt a microSDHC kártyáról, körülbelül 600-700 kép. Programmal vissza tudtam szerezni őket, de utána még mindig sérültek (egyes képek fele fehér lett) és tűntek el képek/videók a telefon belső memóriájából is. A kártyát több órán keresztül teszteltem (H2testw programmal és HDS - Lemez felületének újrainicializálása 3-as szinten) és hibátlan. Nem sokszor kötöttem össze a géppel, 2 év alatt 10-20 alkalommal, de gondoltam, lehet ez okozhatta, mert nem választottam le szabályosan (ha egyáltalán van ilyen).

(#122693) MasterDeeJay

Hogyan lehetne limitálni az appok által használt maximális tárhelyet?
Asszony telóján (Samu J3 2016, tudom hogy trágya...) rendszeresen elfogy a hely, a facebook, messenger, chrome stb lezabál több száz de volt hogy közel egy gb helyet alkalmazásadatnak és gyorsítótárnak. Valószínűleg nem töröl semmit az előzményekből.
Havonta kitörölhetem az alkalmazásoknál és akkor újra be kell jelentkeznie és minden beállítást újra végig kell zongorázni...
Sima törlő progik csak a cache-t törlik az alkalmazás adatokat nem. De nekem az lenne a jó hogy az appok megadott hellyel gazdálkodnának, ne kelljen már nekem törölgetni!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#122694) Melorin


Melorin
addikt

Titanium Backup-al lehet olyat csinálni, hogy csak az általam telepített appokat és azok beállításait, plusz a wifi és hasonló beállításokat ÜTEMEZZEK vele? Mert az ütemezésnél csak előre beállított "profilokat" lehet megadni, amik közül nem is tudom melyik kell nekem, nem egyértelműek. A lényeg az, hogy egy esetleges ROM csere után ne kelljen minden vackot fél napig beállítgatnom a telefonon.
A másik kérdésem pedig az, hogy miért csak a telefon belső tárhelyén lévő mappát tudok megadni mint biztonsági mentés mappa? SD kártyát nem.

(#122695) pc360 válasza Kam1kaze (#122692) üzenetére


pc360
addikt

3. Ha új meghajtóként jelenik meg a sajátgépben a PC-re kötött telefon, akkor nagy valószínűséggel a system tray ikonok között is felbukkan, ahol ugyanúgy le lehet választani, mint egy pendrive-ot. Amúgy semmi baja nem lesz, ha csak úgy kihúzod ennek hiányában.

MasterDeeJay: A limitációra nincs ötletem, de nem hiszem, hogy megoldható. Viszont normális takarítóprogramokkal kordában tartható a dolog:

CCleaner
Files Go

Nem igaz, hogy nem törölnek fájlokat is. Mindkettő elég szépen testreszabható, és a megfelelő engedélyek birtokában nem csak cache-eket, hanem egyéb cókmókokat is takaríthatnak. Mondjuk én hulladék Facebook programokat nem használok, de a Files Go külön figyelmet szentel pl. a Telegram letöltött adataira is, így gondolom a Facebook sem akadály neki. Beállítás szerint értesít, ha már kevés a tárhely, így nem fut zátonyra a teló váratlanul.

Amúgy meg bővíthető SD-kártyával... Pár ezer forint, és nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122696) MasterDeeJay válasza pc360 (#122695) üzenetére

Ccleaner ugyan úgy fent hagyja pl a chrome-nál 150mb-ot adatnak. Csak a gyorsítótárat törli.
Filesgo sem törli az alkalmazásadatokat csak ha én kézzel bemegyek de ugyan ott vagyok mintha a beállításokban csinálnám. Ccleaner Alkalmazásadatoknál csak a waze-t hozza ki ami pont az egyetlen amit nem akarok töröli mert akkor a nyelvi fileokat töltögetné le induláskor. Adtam mindketőnek jogot.
Van SD kártya a telefonban, az első frissítésig azon marad az app és frissítéskor visszarakja a telefon memóriájára. Alapból hiába van beállítva hogy sd az alapértelmezett, az appokat nem érdeki. De az a másik telefonomon is így van.
A facéval és a messengerrel van leginkább baj azok leakesek. A sajátomon már a lite verziókat-t rajtam fel az most egész jó.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#122697) pc360 válasza MasterDeeJay (#122696) üzenetére


pc360
addikt

Nálam, Oero-n ezekkel nincs gond, a Facebook-ról nem tudok nyilatkozni. Akkor eszerint a Lite verzió a megoldás.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122698) Kam1kaze válasza pc360 (#122695) üzenetére


Kam1kaze
tag

Úgy emlékszem, hogy a hálózati helyeknél jelenik meg, miután felraktam a MediaAudio2 plugint a Total Commander-hez. System tray ikonoknál nincs. Majd megnézem megint, factory reset után még nem kötöttem PC-re, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#122699) kuksa90 válasza Melorin (#122694) üzenetére


kuksa90
őstag

Csináld fordítva. Azaz a teljes mentésből csemegézz visszaállításkor.
Én a fizetős verziót használom, abban simán beállítható az SD, mint mentés helye...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122700) turbulencia8 válasza Kam1kaze (#122698) üzenetére


turbulencia8
őstag

Par eve a droidos Total Commandernek nem volt valami spyware botranya?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.