Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123901) kopi72 válasza Somatom (#123898) üzenetére


kopi72
aktív tag

köszönöm, igen hasznos volt! Majd maskeppen fogom akkor korlatozni az adat kuldeset, megoldhato, de dolgoznom kell meg vele

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123902) Somatom válasza kopi72 (#123901) üzenetére


Somatom
veterán

Kicsit utánaolvastam a témának. Jól sejtettem, ez a Xiaomi hülyesége, hogy minden utasítást kiküld a szerverére. Pl. a Philips HUE rendszer is használ ilyen kapcsolatot, de csak a rendszer és a távoli vezérlő eszköz között. Az izzók vezérlése belső hálón történik. Ha nincs igény a távoli elérésre, akkor az internet felé történő kommunikáció kikapcsolható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123903) kopi72 válasza Somatom (#123902) üzenetére


kopi72
aktív tag

koszonom, meg1x az alapossagodat, akkor ezek szerint nem lesz sima izzokorte nalam sem!
valszeg az elso inditas ilyen vele ezzel az appal mint default

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123904) #33253120 válasza #61600768 (#123891) üzenetére


#33253120
törölt tag

Negatív.
Valami frissen szeretnék megoldást...

(#123905) #61600768 válasza #33253120 (#123904) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nincs. Kiszedték az újabb Crhome-okból.

(#123906) zsoltzsolt válasza kopi72 (#123899) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De most komolyan.... Mondjuk megtudja a kínai titkosszolgálat, hogy este nyolckor sárgán világít az izzód otthon és vasárnaponként meg néha lilásan. .
Gondolom ez komoly hátrányt jelenthet az életedben.

(#123907) Phülöp válasza zsoltzsolt (#123906) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor is semmi közük hozzá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123908) zsoltzsolt válasza Phülöp (#123907) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De egy izzó azért nem annyira hírforrás és adattolvaj 🙂

(#123909) kopi72 válasza zsoltzsolt (#123906) üzenetére


kopi72
aktív tag

Ne haragudj, valoszinuleg meg fiatal vagy. nem ebbol lesz a baj..
Hanem hogy eladjak bunozoknek online, esetleg magyar bunozoknek a darkneten, ki mikor van otthon, pl sokaig nem kapcsoljak be, elutaztak. ennyi.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123910) kopi72 válasza zsoltzsolt (#123908) üzenetére


kopi72
aktív tag

most eppen ugy tunik hogy DE

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123911) zsoltzsolt válasza kopi72 (#123909) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Épp ezért van wifin, hogy nyaralásból is kapcsolgasd.
Egy esetet kérnék, amikor kiadtak egy izzó adatküldését, hogy Józsi Magyarországon nincs otthon, mehet a kínai bűnöző banda feltörni a lakást. Csak az izzó fog maradni 😁 az küldi majd tovább az adatokat.
A mobiltelefonod ennél sokkal nagyobb adattolvaj és hírforrás.

[ Szerkesztve ]

(#123912) #33253120 válasza eclipse19 (#123896) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sajnos az operából a Presto motor környéke volt utoljára vállalható.
Mivel az Opera Minire épültek nagyon faja modok az oroszoknál, kifejezetten sajnálom a megszünését.
Kb a .jar kiterjesztésű Opera Mini Mod megszünése óta nem használom telefonon.

(#123913) #33253120 válasza zsoltzsolt (#123911) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lófüttyöt.
:)
Az izzóhoz van a gépen valami progi. Az izzó miatt meg a progin keresztül profiloznak.Ezen keresztül akár mindenki személyre szabott reklámot is kaphat a családban, mert ha az izzó nem is, de a progi hozzá fog fèrni a mikrofonhoz ami a gépedben van.
Kb nemcsak azért olcsó a kínai okos cucc, mert kínai, hanem mert kémkedik is.

(#123914) kopi72 válasza #33253120 (#123913) üzenetére


kopi72
aktív tag

es meg ez sem gond, hanem feltorik, es kiszedik a felhobol. mind1, hogy a ceg direkt csinalja, vagy csak odaadja a jelszot es azt mondja feltortek. Ez a gond!
Sajnos a sok bedugott fulu fiatal meg azt sem tudja, hogy mindennap ki van teve annak igy, hogy elutik.
De azert bedugja a ket fulet, es elengedi a kormanyt is, minek is fogni :-)
Es ez meg csak nem is az internet volt.. ja kozben meg neteznek is a telon, az a 3. uj dolog..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123915) eclipse19 válasza #33253120 (#123912) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az említett fícsörök miatt gondolom egy próbát megér...
(motorban pedig már ez is Chrome, szóval nem lennél teljesen hűtlen a kedvencedhez... :D )

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#123916) zsoltzsolt válasza #33253120 (#123913) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nézzük pozitívan. Még mindig jobb a személyre szabott reklám, mintha állandóan szárnyas betét reklámokat látnék. Amúgy a személyre szabott reklám néha jól tud jönni, vettem így már akciósan terméket, amit épp kerestem. De ez már itt elég off.

(#123917) Somatom válasza zsoltzsolt (#123916) üzenetére


Somatom
veterán

A probléma egyik oldala a kémkedés. Két villanykapcsolás között elküldhet minden infót a hálódról. Teheti azért is, mert a kommunikáció nem szabványos. Ebből következik, hogy ez így minden, csak nem smart. Olcsó, mert nem kell hozzá helyi vezérlőegység. De, ez lehetne opcionális, a kapcsolat pedig szabványos. Lásd: Philips HUE. Az átvitele szabványos, Zigbee. Innentől válik érdekessé és okossá a dolog. Mert akár saját vezérlőegységet is használhatok. Pl. Raspbee. Hogy kapcsolódjunk az Android témához is, a vezérlésnél sem kell ragaszkodni egy gyári kliensalkalmazáshoz. Elég hozzá egy webapp. Itt jön egy másik "okosság", a Mozilla Things project.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123918) zsoltzsolt válasza Somatom (#123917) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, igen, értem.
Amúgy általánosságban igazat is adok neked/nektek. Egy izzó ne mászkáljon a neten. Max használjon belső hálózatot, nem nagy gond ilyet alkotni, mint pl. az általad linkelt és említett cégek meg is oldják.
Mondjuk nem szívesen vennék kínai cuccokat, ezek miatt is De ha már parázós lennék, akkor nem vennék ilyen izzót :) Sőt mobiltelefont sem, és a nevemet se írnám ki a postaládára. :D
De ettől függetlenül az adatvédelemre oda kel figyelni minden mezei usernek ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#123919) kopi72 válasza zsoltzsolt (#123918) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Sőt mobiltelefont sem"
Azt tudod semlegesiteni, rootolod, es kiszeded az osszes kinai appot.
ezt viszont nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123920) norbert1998


norbert1998
veterán

Hali!
Van egy kis gondom. Meg egy OnePlus One, RR 8.1-es droiddal.
Szerintetek mit tegyek?
Tetszik a 8.1, nem akarom elhagyni. Kell a rendes FB és Messenger app, és kell az értesítés is.
Viszont, napi szinten több száz wakelock-ot generálnak, 20-25 óra alatt lemeül a telefon akár 0 perc képernyővel is, DE az aksi simán képes 5 óra SOT-ot ellátni még, ha nem vesszük számításba a kikapcsolt képernyős marhaságokat. Olyanok, hogy 1 óra böngészés és 88%.

Greenify-t próbáltam, de úgy nincs értesítés. Valami más ötlet? Az alap dolgokat, amik ilyenkor javasoltak, már végig zongoráztam (pl reboot, update, stb)

(#123921) zeon.hu válasza kopi72 (#123919) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A google és a fb meg rajta marad, azok sokkal több adatot tudnak rólad, mint a kínaiak...

#?*@&!

(#123922) kopi72 válasza zeon.hu (#123921) üzenetére


kopi72
aktív tag

"A google és a fb meg rajta marad" FB nincs, telefonalasra nem hasznalom (sim kartya sincs benne), arra van egy butatelefon amit 2-3 hetente kell csak toltenem.
A google-bol kikapcsoltam mindent amit lehetett.

Abban viszont igazad van, hogy a legtobbet igy is a google probalja kiszedni.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123923) kaciokos válasza zeon.hu (#123921) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem a helyzet nagyon egyszerű: ki kell szűrni minden felesleges biztonsági kockázatot.

Igen, a Google kémkedik utánam, de használok Android-os telót és Google szolgáltatásokat, mert megkönnyítik az életem. A fb-ot zsigerből rühellem, nincs is a telómon, de valakinek ugyanúgy fontos kommunikációs eszköz, ezért bevállalja a kockázatot.

Na de egy izzó? Ne már! Rohadtul nem könnyíti meg az életem, hogy kommunikál az Internet felé (persze lehet, hogy valakinek igen), ezért ne is kommunikáljon, mert úgy járok, mint nemrég egy kaszinó, akit okoshőmérőn keresztül törtek fel. Ha én simán csak egy app-al akarom irányítani az okosizzót, meg világítási mintákat programozni bele, ahhoz marhára nem kell neki Internet kapcsolat, és én elvárom, hogy pusztán LAN-on kommunikálva is működjön.

[ Szerkesztve ]

(#123924) Somatom válasza kaciokos (#123923) üzenetére


Somatom
veterán

Azzal könnyíti az életedet, hogy olcsó. Azért tud olcsó lenni, mert kliens oldalon nem kell megvenned a vezérlőegységet. Azt a Xiaomi szolgáltatásként adja hozzá. Tipikus kínai megoldás. Nem jó, nem okos, viszont kicioccó. Adatvédelmi szempontból pedig az vele a probléma, hogy egy kínai cég nem hogy nem felel meg az EU -s GDPR -nek, de még annyi ráhatásunk sincs, mint egy USA cégre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123925) Viktor0610 válasza Somatom (#123924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig van.
Bizonyos xiaomis dolgok (pl. témaáruház) nem érhetőek el néhány országban, pl. Magyarországon talán épp' a GDPR miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#123926) Somatom


Somatom
veterán

Úgy tűnik, hogy van számunkra haszna a mobilos Windows befuccsolásának. A MS az IOS és az Android eszközökkel létrehozható kapcsolatra fókuszál. LINK. Persze, ez csak annak az elenyésző létszámú felhasználónak hasznos, akik azt a Windows nevű izét használják a PC -jükön. ;]

Viktor0610:
Nem hiszem, hogy a GDPR miatt nem elérhetőek ezek a szolgáltatások.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123927) kopi72 válasza kaciokos (#123923) üzenetére


kopi72
aktív tag

Egy kis erdekesseg meg az okosizzohoz, egy baratom kuldte :

[link]

custom firmware-el, igaz ez okos lampa:
[link]

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#123928) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A gmail app másoknál sem ad fel a címzett beírásakor javaslatokat? Böngészőben pc-nszépen működik... De mobilon, semmi..

Csak hozzáadás a címtárból opcióval lehet meglévő címzettet hozzáadni? ez most komoly?

Töröltem az alkalmazásadatokat, majd kért engedélyt a javaslatokhoz, így már oké.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#123929) -juc- válasza hackeeeee (#123928) üzenetére


-juc-
aktív tag

De ad. Engedélyezted az kontaktokhoz való hozzáférést?

(#123930) hackeeeee válasza -juc- (#123929) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eddig működött, ezért volt érdekes.. Pár napja írtam mail-t, ment gond nélkül. Azóta nem volt frissítés sem.

Töröltem az alkalmazás adatait, így kért hozzáférést, most már megy.

Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#123931) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

V.mi idozito appot keresnek ami konnyen kezelheto beallithato, h amig fut a visszaszamlalas addig a kijelzo is aktiv marad. Ha meg olyan opcio is lenne, h ha pl 2percre allitom a szamlalot es csipog mondjuk 5mp-el a vege elott az lenne csak a tuti.

IOS-en Multitimer neven futott. Egyszeru, gyosan kezelheto semmi exytra es jol nez ki.

Ha a fentiek csak PRO valtozatban erhetoek ell az sem gond. Szivesen fizetek erte, ha hozza az elvarasokat.

(Bonus kerdes: jelenleg mennyi ideig tesztelhetek egy fizetos app-ot?)

A segitseget elore is koszonom!

(#123932) punky10 válasza No.01 (#123931) üzenetére


punky10
addikt

Play áruházban stopper időzítő néven van egy alkalmazás.fekete alapon narancs ív van az ikonjában,ez tudja(régebben tudta)azokat,amiket szeretnél.Magyarul nem tud(nem tudott),de angolul is mindent be tudtam állítani,ami kellett.Most már nem használom,nekem elég a gyári tudása is.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#123933) brd válasza norbert1998 (#123920) üzenetére


brd
nagyúr

Nem használok ilyen szarokat, csak egy Skype Lite fut állandóan, de az is csak azért, mert az nem hülye, nem csinál ilyeneket. A Greenify elvileg tud olyat, amit szeretnél, azonban csak a donate-es és Xposed-es verzió (köszi Google, hogy az újabb OS-nél/újabb készülékeken ehhez már bootloader-t kell nyitni! :O): van egy olyan beállítás, hogy "GCM push for greenified apps", ez elvileg azt csinálja, amit szeretnél (ha a nevezett programok GCM-et használnak). A másik, amit megpróbálhatsz a Greenify-ban, az a Shallow Hibernation.

The only real valuable thing is intuition.

(#123934) KTU


KTU
addikt

Navigon.
Goodbye
Everyone!

Kár érte, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#123935) #61600768 válasza Somatom (#123873) üzenetére


#61600768
törölt tag

Most jut eszembe.. a hang sebességét próbáltad lejebb venni?

(#123936) kaciokos válasza #61600768 (#123935) üzenetére


kaciokos
őstag

Mivel, ritkább közeggel? :DD

[ Szerkesztve ]

(#123937) #61600768 válasza kaciokos (#123936) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#123938) Somatom válasza #61600768 (#123937) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Ezeket az alap dolgokat már végigzongoráztam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123939) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Van valami alkalmazás, amivel vissza tudom nézni, hogy az elmúlt hónapban mennyi kimenő hívásom, sms-em volt?

Köszönöm!
1+ 5t, próbáltam a telefonon keresni gyárilag, de nem igazán találtam.

yo

(#123940) Somatom válasza #61600768 (#123937) üzenetére


Somatom
veterán

Hát ez nagyon fura. Amit Te linkeltél, annak Vocalizer TTS a neve a rendszerben és a nuance mappában vannak a cuccai. A beállításaiban háromféle opció van. Rendszer, Magyar, Magyar (Eszter).
Most telepítettem a Playes Vocalizer -t. Ez is Vocalizer TTS -ként jelenik meg a rendszerben, de ha nem írná a Playen, hogy a Nuance motor dolgozik benne, akkor azt mondanám, hogy csak véletlen a névegyezés. Teljesen más a beállító felülete (sztem jobb, részletesebb mint annak, amit Te linkeltél). Megvettem hozzá a hangot (1190Ft). Erre mit töltött le? Marist. :Y Nincs is más opció. Maris nem mutál úgy, mint Eszter, de nem is hangsúlyoz olyan szépen. Úgy tudom, hogy kettőjük közül Eszter született később. Értem én a célzást, hogy korban inkább Maris illene hozzám, de azért .... :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123941) darvinya válasza Somatom (#123940) üzenetére


darvinya
titán

Melyik hangot használja Select to Speak kisegítő lehetőség?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123942) Somatom válasza darvinya (#123941) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik alkalmazásnak melyik menüpontjában van ez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123943) #61600768 válasza Somatom (#123940) üzenetére


#61600768
törölt tag

[link 1]

[link 2]

[ Szerkesztve ]

(#123944) darvinya válasza Somatom (#123942) üzenetére


darvinya
titán

Nálam csak TalkBack van, de hogy azok mik nem tudom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123945) Somatom válasza #61600768 (#123943) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, így már értem! Megnéztem, hogy össze tudnám -e barátkoztatni Esztert és Marist, (egy motor, kétféle hang) de nagyon más a lelkük.
Ezt pedig csak érdekességként írom, hátha másnak is újdonság. A Google alkalmazásai (pl. a Térkép) mindíg a Google felolvasót használják, függetlenül attól, hogy a rendszerbeállításokban melyik TTS van kijelölve alapértelmezettnek. Apu olyan hangon szól hozzánk, amilyenen ő akar.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123946) eclipse19 válasza kenny123 (#123939) üzenetére


eclipse19
senior tag

[link]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#123947) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
N tudok belépni se a OneNote, se az Office Lens alkalmazásba, mert azt írja, nincs internet kapcsolat. Ha próbálok új fiókot regisztrálni, akkor is ezt dobja. Viszont a One Drive-ba be tudok lépni.
Mi lehet a baj?
Köszönöm

(#123948) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A Huawei féle Emui-ban tiltva van a micro sd-re való telepítés, van esetleg erre mégis bármilyen lehetőség, hogy legalább a Spotify zenéket az sd-re mentse (P9 lite + UHS3 Class 10-es kártya)?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#123949) Bozek válasza kopi72 (#123914) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem költözz barlangba. :D

(#123950) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Androidos telefon hiányában is beszerezhető egy alkalmazás (most akciós) a Google Play-ről?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.