Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122701) Fandango válasza emeron (#122683) üzenetére


Fandango
veterán

Elég "furán" tetted fel a kérdést, csak azért.
Talán úgy kellett volna, hogy tudtok olyan billentyűzet app-ot ami a Swype-hoz hasonlóan tud írásjeles diktálást?
Mert egyrészről a Swype nem szűnt meg létezni, csak már nem fejlesztik, ahogy már ez előttem leírták, másrészről ha eddig jó volt, és használtad, akkor minek akarsz váltani?

[ Szerkesztve ]

(#122702) Melorin válasza kuksa90 (#122699) üzenetére


Melorin
addikt

Végülis ez is megoldás. De melyik opció a teljes mentés? Módosított adatoknál biztonsági mentés?Új felhasználói + rendszer alkalmazások + és újabb verziók mentése? És még van jópár hasonló opció.
Azt szeretném, ha naprakészen mentegetné a dolgokat a telefonon. De ne mentse le a dolgokat ha nincs változás bennük, csak a megváltozott adatokat mentse el.

[ Szerkesztve ]

(#122703) kuksa90 válasza Melorin (#122702) üzenetére


kuksa90
őstag

Én mindkettőt beütemeztem, sőt még az alkalmazások új verzióit is... és ha végzett, akkor wifin szinkronizálhat a google fiókkal is. Így ott is van egy példány a legutolsóból.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122704) Melorin válasza kuksa90 (#122703) üzenetére


Melorin
addikt

Nem tudok SD karira mentetni vele :(

(#122705) tomy86 válasza Melorin (#122694) üzenetére


tomy86
addikt

"Mert az ütemezésnél csak előre beállított "profilokat" lehet megadni"
Ez nem így van. Létre kell hozni egy szűrőt, amibe "bepakolod" a rendszeresen menteni kívánt appokat. Ezek után az ütemezésnél, vagy hozzáadsz egy új ütemezést vagy egy már meglévőben is ki tudod választani az alaphelyzetben "nincs szűrés" opciónál az általad létrehozott szűrőt. Ezek után csak azokat az alkalmazásokat menti, amiket a szűrő tartalmaz. Mindez pro verzión. Ingyenesben nem tudom, hogy vannak-e ilyen opciók.

[ Szerkesztve ]

(#122706) kuksa90 válasza Melorin (#122704) üzenetére


kuksa90
őstag

Lehet, hogy kell hozzá a támogatás...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122707) Kékes525 válasza pc360 (#122687) üzenetére


Kékes525
félisten

"sötét téma és az egyszerűség állhat."

Nekem pont ez tetszik,. Viszont nem értem, hogy mit találsz lassúnak a szinkronizálásban, mert amikor beírom a szöveget PC-én, azonnal kilépek a programból, de már valós időben felküldte a felhőjébe a beírtakat. Mobilon megnyitva rögtön a szinkronizált tartalmat látom (ha be volt kapcsolva a WiFi, vagy a mobilnet), nincs várakozás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122708) Melorin válasza kuksa90 (#122706) üzenetére


Melorin
addikt

Csak hogy mindenkit megnyugtassak, eredeti és támogatott verziót használok.
Azt hiszem, hogy megoldódott az SD-re mentés lehetősége. Először a belső tárhelyen már létrehozott Titanium mappát át kellett másolni az SD-re, majd a Titaniummal scannelni a készüléken az összes lehetséges mentés helyét. Amikor megtalálta az átmásolt mappát is, már engedte, hogy az SD-re mentsek ezentúl.

[ Szerkesztve ]

(#122709) Melorin


Melorin
addikt

Érdekes, most meg amikor elindítom a mentést, azt írja ki, hogy nincs elég szabad hely, holott 20GB simán van. :F

(#122710) kuksa90 válasza Melorin (#122709) üzenetére


kuksa90
őstag

Ó, én nem aggódtam, csak nem írtad, hogy melyiket használod - és ez tűnt logikus különbségnek... ;)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#122711) zeon.hu válasza Melorin (#122709) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Supersu-t használsz?

Akkor:
Supersu- beállítások-biztonság résznél "Névtár elválasztás előkészítése" mellől pipát kivenni, majd telefon reboot.
Ezután jó lesz a TiBi.

#?*@&!

(#122712) Melorin válasza zeon.hu (#122711) üzenetére


Melorin
addikt

Magisk/superSU. Nem találok benne ilyet, angol. Valami hasonló van: Mount Namespace Mode
A 3 lehetőség közül bármelyiket választom, akkor sem tud a TB írni SD-re.
Egyelőre visszaigényeltem a TB Pro árát mert nem úgy néz ki, hogy haverok leszünk.

(#122713) zeon.hu válasza Melorin (#122712) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon újraindítás volt? Az mindenképpen kell!
Nálam mindkét telefonon ezután lett jó a Titanium.
Biztonság részen keresd:

#?*@&!

(#122714) pc360 válasza Kékes525 (#122707) üzenetére


pc360
addikt

Amikor elsőre próbáltam ma, nem akarta a szinkront, csak egy idő után, aztán helyrerázódott. Az app felületével viszont van valami bibi nálam, mert csomószor nem reagál az érintésre. A PC-s verzió sem korrekt, mert böngésző alapú, az meg azért lassú. Ezért volt az, hogy pl. a Resoph Notes-al próbálkoztam, ami szinkronizápni tud a Simplenote accounttal úgy, hogy közben egy apró, natív progi, de az sem volt tökéletes. Még vizsgálom a témát, kerítek valami hasonlóan egyszerű megolda#t, ami minden platformon szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122715) pc360 válasza pc360 (#122714) üzenetére


pc360
addikt

Mellesleg jó lenne valami olyan, ami secure, tehát titkosítást alkalmaz a jegyzeteid online tárolásához, nem csak úgy simán vannak felküldve, de lehet ez már csak az én heppem...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122716) user01 válasza leikomessi (#122680) üzenetére


user01
aktív tag

Szívesen!
Én is sokat használom, és teljesen elégedett vagyok vele! :)

(#122717) pc360 válasza user01 (#122716) üzenetére


pc360
addikt

Hát, nekem az nem elég jó, hogy semmire nem reagál a felülete hosszú másodpercekig, de az indítási sebességgel is akadnak bajok. Habár fura ez a Nokia 5, mert pár ilyen fullképernyős program bazi lassan indul, de pl. a reklámokkal tömött zenefelismerő szarságok, mint a Shazaam és a SoundHound egyáltalán nem képesek futni. A tiszta programokkal viszont nincs gond, ezért nem tudom, hogy mi hibádzik a Simplenote esetén. Ellenpéldaként ott van az Opera, ami több tabnyi összetett weboldalallal együtt is villámgyorsan működik, de a Keep is azonnal reagál.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy ezek a leakadós programok egyszerűen rosszul vannak megírva, a Nokia 5 meg különösen érzékeny erre, és sajna a Simplenote is ezek közé sorolható.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122718) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Számomra kielégítő a szinkronizáció sebessége és mikéntje. Írom gépen és már látom telón és fordítva.

Eddig a gyári jegyzet programokkal szerencsétlenkedtem. Átküldtem emailben saját magamnak, Sticky Notes használata gépen. Ez így sokkal egyszerűbb, nincs is szükség további funkciókra. :)

(#122719) Kékes525 válasza pc360 (#122715) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam az Galaxy S6 Android 7.0 alatt semmi gond. Sokszor használom, mindig azonnal reagált és rögtön szinkronizált. Az egyszerűsége tetszik, nekem emlékeztetőnek kell, arra tökéletes. A Titkosítás nekem nem hiányzik, de biztos, hogy sok embernek az is fontos lehet. Olyan program nem létezik, ami mindenkinek tökéletesen megfelelő. Helyesírás ellenőrzés lehet hogy jó lenne, de magamnak írom, így nem zavar ha elírok valamit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122720) batai15


batai15
félisten

Sziasztok nfc taget szeretnék programozni majd elmenteni.
Pl wifi ki be kapcsolás stb stb

(#122725) emeron válasza Fandango (#122701) üzenetére


emeron
tag

Eddig sem volt jó (pocsék volt a javaslat rendszer), és mivel már nem fejlesztik tovább így nem is várható fejlődés/javulás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire körbe kell írnom egy egyszerű kérdést.

Sajnos kötekedő válaszon kívül mást nem kaptam. De majd talán most, hogy kellően megindokoltam miért keresek másik billentyűzetet...

(#122726) pc360 válasza emeron (#122725) üzenetére


pc360
addikt

Én azt nem értem hogy a Google diktálós billentyűzetében miért nincsenek írásjel gombok, hogy azokat bármikor meg lehessen nyomkodni. Különben maga a felismerés minősége kiváló magyar nyelvhez is, szinte csak az összetettebb ragozásnál akadnak gondok. Ezt az egész bekezdést is azzal diktáltam, tényleg csak az írásjelek, a szóközök és a nagybetűk normálisabb kezelése hiányozna.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122727) Cyrin válasza pc360 (#122726) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, legalább a kérdőjel szerepelhetne benne.

(#122728) Somatom válasza pc360 (#122726) üzenetére


Somatom
veterán

Nem használtam még ilyet, lehet, hogy azért nem értem. Most vagy diktálok, vagy nyomkodok. Nyilván azért diktálok, mert nem tudok nyomkodni. Akkor miért lenne hasznos bármilyen nyomkodós opció? Megette a fene az egész diktálósdit, ha közben hozzá kell érnem a telóhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122729) pc360 válasza Somatom (#122728) üzenetére


pc360
addikt

Nem a diktálással van baj, hanem a mondatvégek jelzésével. Az sem ártana, ha menet közben mondjuk egy vesszőt legalább ki tudnál rakni, hogy ne utólag kelljen mindent javítgatni. Ha egyszer is használsz ilyen funkciót, egyből fel fog tűnni az írásjelek megadhatóságának hiánya, pedig három szerencsétlen gombbal megoldható lenne az egész.

Egyébként ennek ellenére sem elvetendő dolog a diktálás, például ezt a hozzászólást is ilyen módon tudtam ilyen gyorsan veadni mobilon. Nekem a Smart Keyboard Pro-n ott figyel a mikrofon gomb, amivel egyből indítható a Google-ös felvétel funkció.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122730) Somatom válasza pc360 (#122729) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálom értelmezni, de nem sikerül. Vezetés közben beszélni, visszahallgatni tudok, de nincs lehetőségem a telót bambulni, nyomkodni meg pláne nincs. Ha nem tudok pusztán hangutasításokkal lediktálni egy szöveget, akkor kuka az egész project.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122731) pc360 válasza Somatom (#122730) üzenetére


pc360
addikt

Na, pontosan erre kellene az a funkció, amit a fórumtárs említett, hogy erre létezzen hangutasítás. Én már örülnék a gomboknak is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#122733) Kékes525 válasza #61600768 (#122566) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#122579) darvinya

Köszi, így csináltam, ahogy írtátok és rendben működik. Annyi problémám van, hogy a play a youtube-t frissíteni akarja. Gondolom a töröltet tenné vissza. Azt hol tudom lekapcsolni? Csak a YouTube-t hagyja békén, a többi programomat frissítse. A play youtube lapján nem találtam erre lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122734) Mcrazy válasza Kékes525 (#122733) üzenetére


Mcrazy
őstag

Letiltottad az alkalmazásoknál? Ott valahogy szerepelnie kell, másképp nem akarna frissülni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#122735) #61600768 válasza Kékes525 (#122733) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ne frissítsd! A gyári yt appot meg le kell tiltani!

(#122736) Kékes525 válasza Mcrazy (#122734) üzenetére


Kékes525
félisten

Félreértesz. A ZaneZam Youtube_BackgroundPlay rootolt verzióját telepítettem a /system/app/YouTube/ mappába 644-es engedéllyel. Előtte az eredetit töröltem. Most a play frissíteni szeretné (gondolom a töröltet állítaná vissza) és ezt nem akarom. Csak a youtube alkalmazás Google play általi frissítését szeretném tiltani, hogy maradjon meg a ZaneZam Youtube_BackgroundPlay alkalmazás. Most mindig felhozza frissítési lehetőségként és zavar, hogy eltévesztem és automatikusan a szokásos, "mindent frissít"-et választom és így a telepített alkalmazásom felülíródik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122737) Mcrazy válasza Kékes525 (#122736) üzenetére


Mcrazy
őstag

Pontosan ahogy es4 írta. A gyári appot kell tiltani! Az még ott van a bejegyzések közt.

Üdv: Mcrazy

(#122738) Kékes525 válasza Mcrazy (#122737) üzenetére


Kékes525
félisten

+#122735) es4

Nem, nincs ott. Amit látok, amit letudnék tiltani, az az általam feltett. Kiróbáltam. Hogy lenne ott, mikor azt letöröltem és a helyére tettem az újat. Így javasolta ("Előzőt onnan törölni aztán telót újraindítani.)". Lehet, hogy nem törölni, hanem tiltani kellett volna? Egyet látok, ha azt letiltom, akkor nincs youtube alkalmazás. Frissítettem, de a systembe a ZaneZam Youtube_BackgroundPlay látom, az alkalmazások között viszont nem az van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122739) atosan válasza DS39 (#122679) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Hogy tudok bejelentkezni? Kiegészítőt letöltöttem.

Maine coon

(#122740) atosan válasza atosan (#122739) üzenetére


atosan
addikt

Bocsánat, meg van :R

Maine coon

(#122741) darvinya válasza Kékes525 (#122738) üzenetére


darvinya
titán

Gyári YT mappát és benne lévő YT app meghagyni és letiltani.
Utána létrehozni ott egy ZaneZamYT mappát és abba berakni a módosított app-ot, ha nem megy előtte aláírását módosítani kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122742) Kékes525 válasza darvinya (#122741) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, valamit ilyet kellett volna az elején, de most ellentmondásos a látott kép. Playen frissítettem, az alkalmazásba belépve a google félét látom, de a /system/app/YouTube/ ban a régi van meg, ahogy a linkelten is látni.

Amúgy az aláírás alatt a 644-re való átállítást érted?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122743) #61600768 válasza Kékes525 (#122738) üzenetére


#61600768
törölt tag

Na szóval...

Ha a rootolt verziót teszed fel, azt töltöd le, (microg app nem kell) az apk fájlt másolod system>app>youtube mappábba 644-es engedélyel. Innen minden mást törölsz. Telót újraindít.

Nem rootoltat telepíteni kell a hivatalost meg letiltatni (microg app is kell ezzel tudsz bejelentkezni a fiókodba).

Mindkét módszernél playen frissíteni akar ha újabb jelenik meg. Nem kell frissíteni mert elvésznek az "extra" funkciók XDA-an kell lecsekkolni van e és onnan felrakni a fent leírtak szerint.

(#122744) Kékes525 válasza Kékes525 (#122742) üzenetére


Kékes525
félisten

Megoldottam. Most már csak a ZaneZamYT alkalmazása látható. Titanium BackUp-al sikerült megoldani. A TC-vel töröltem a /system/app/YouTube/ -ben lévőt és a Titaniummal visszaállítottam az adataival együtt, majd letiltottam a rendszer YT alkalmazást. Nem tudom, hogy a TiBi hova tette, mert itt (/system/app/YouTube/) a TC-vel nem látok semmit, üres a mappa. Nem igazán értem az egészet, de most az van amit szeretnék, most már csak a ZaneZamYT alkalmazása látható. Amúgy közben láttam, hogy vele (TiBi-vel) egyszerűbben is meglehetett volna oldani, mert minden egyes alkalmazást le tud választani a playről. Amikor frissíteni akarta volna, akkor le kellett volna választanom a playről a Titaniummal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122745) Zeki válasza vegyszer (#121812) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!

(#122746) Kékes525 válasza Kékes525 (#122744) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amúgy közben láttam, hogy vele (TiBi-vel) egyszerűbben is meglehetett volna oldani, mert minden egyes alkalmazást le tud választani a playről. Amikor frissíteni akarta volna, akkor le kellett volna választanom a playről a Titaniummal."

Végül is így csináltam meg. Az egész manipuláció előtt csináltam a TWRP-ben egy nanroid backup-ot és azt visszaállítottam, majd a Titanium BackUppal leválasztottam a playről a youtube apk-t. Így már nem adja fel a frissítéskor frissíteni a youtube apk-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122747) zeon.hu válasza Kékes525 (#122746) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A TiBi leválasztás csak ideiglenes lesz, régi probléma ez.

#?*@&!

(#122748) Kékes525 válasza zeon.hu (#122747) üzenetére


Kékes525
félisten

Rendszerindításig? Véglegesen meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#122749) darvinya válasza Kékes525 (#122748) üzenetére


darvinya
titán

Link2SD-vel tiltottam anno amit nem akartam látni/használni, ha nem töröltem manuálisan.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122750) Kékes525 válasza darvinya (#122749) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem így értettem, mert tiltani könnyen tudom, több lehetőség is van. A Playről kellene a frissítést lekapcsolni egy applikációnál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.