Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123801) Probert75


Probert75
addikt

Megcsináltam! SRY mindenkitől! Mégis csak szuper a Nova! ;]
Eddig ott nem is néztem, ahol volt! :DD
A widgetek/minialkalmazások közt a Novának is van külön, nem csak a guglis. Csak eddig nem húztam el balra mik vannak ott.

És íme ilyen lett a Novás mozgatható, dizájnolható! Ugyanaz, amit a Nova beállításaiban a csuszkával lehet kitenni fixre.

[ Szerkesztve ]

(#123802) gatto_ válasza Probert75 (#123793) üzenetére


gatto_
senior tag

De testreszabható! Miután kiraktad az asztalra hosszan nyomj rá, és a felugró menüben a szerkesztésre.
Ott van egy csomó lehetőség.

(#123803) Somatom válasza Probert75 (#123801) üzenetére


Somatom
veterán

Hol a mikrofon ikon? Mire indul a hangkeresés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123804) gatto_ válasza Somatom (#123803) üzenetére


gatto_
senior tag

A mikrofon ikon is igény szerint kikapcsolható.

(#123805) Somatom válasza gatto_ (#123804) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh, vagy úgy!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123806) Probert75 válasza gatto_ (#123802) üzenetére


Probert75
addikt

Tudom! Annyira már ismerem a Novát. :K Használom amióta androidos telóm van.

(#123803) Somatom A képernyő mentés idején még nem, de azóta már az is ott van. :D

(#123807) kaciokos


kaciokos
őstag

Mp3 id3 tag szerkesztőre van valakinek javaslata? Az automatikus kitöltés adatbázisból nem annyira lényeges, ami igen:
- a magyar ékezetek normális kezelése (kódlap megadása)
- egy könyvtárnyi mp3-hoz tudjam ugyanazt az előadót beállítani
- legyen automatikus számozás, akár 01, 02, ... formátumban
- kezelje legalább az id3 v2-t
- kezelje az album art-ot, lehessen exportálni és törölni is

(#123808) prolad


prolad
őstag

Sziaszok

Nova laucherta kicsit próbált testreszabni, a Labs menüpontban van egy olyan opció, hogy a google keresősávban kiírja az időt, nálam ez valamiért nem sikerült, csak egy kérdőjel van ott (lásd lenti kép). Viszont a kérdőjel akkor is ott marad, miután ezt afunkciót kikapcsoltam, nem tud eltüntetni. Próbáltam többféle elrendezést, újra kirakni a widgetet, újraindítást (telefon és launcher is), de a kis kérdőjel a widget része lett. Erre van valami megoldás?

(#123809) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Mi a módja annak, hogy a Facebook adatok (leginkább a profilképek) beszinkronizálódjanak a névjegyekbe? A Sync.ME-t használom erre, de ha van jobb, váltanék rá.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#123810) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!
Hogyan lehet blokkolni az ertesiteseket, mikozben (Youtube) videot nezek? Nagyon idegesito, hogy pl. a Messenger uzenetei folyamatosan felugralnak.
Van valamilyen gyari beallitas erre a szituaciora? Nem akarom a Ne zavarj modot kapcsolgatni.
Koszi!

(#123811) pc360 válasza Laslow (#123809) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem a Sync.ME-n kívül nem sok. Nem csoda, ha néha megborulnak ezek, hiszen a Facebook-ot folyamatosan változtatják. A többi okot meg nem tudhatjuk; ismered egyáltalán a szoftver gyártóját? Én ezek miatt leginkább a sima webes Google címtárat tudom javasolni, és a fontos emberek manuális beképezését.

Nem hiszem, hogy több százról lenne szó, akiknél muszáj, hogy kép is megjelenjen mikor hívnak. Azt a 15 másodpercet minden fontos személy megérdemli, hogy bevágj gyorsan hozzá egy olyan képet, amit kedvelsz róla a kinyitott Facebook oldalról.

A weben ez viszonylag gyorsan megoldható, ahogy az új kontaktok felvétele is ott a legegyszerűbb. A telefonnal szinkronizálás azonnali, és nem mellesleg fölös biztonsági kockázatoknak se teszed ki magad azzal, hogy nem fűzöd össze az összes kontaktod a két világból egy jöttment 3rd party programban (bár, már megtetted legalább egyszer).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123812) air válasza Aksomatic (#123766) üzenetére


air
nagyúr

Music Folder Player, és semmilyen automatizáló nem kell.
Már látom, hogy Spotify-hoz kell, amit először nem írtál le. :((

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#123813) pc360 válasza pc360 (#123811) üzenetére


pc360
addikt

Ja, és ha megfogadod a tanácsom, akkor utólag itt sem árt csekkolni, hogy maradt-e a Sync.ME-nek jogosultsága a Facebook fiókodhoz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123814) Somatom válasza air (#123812) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem teljesen igaz, mert ő az autó BT fejegységét írta, a MFP -ben viszont csak BT A2DP kapcsolódást lehet megadni, az eszközt nem lehet definiálni. Ezért automatizáló nélkül minden BT A2DP kapcsolódásra elindulna a lejátszás. Automatizálóval viszont tökéletesen vezérelhető a MFP.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123815) Fall-N válasza Probert75 (#123782) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem lehet! Az állandó kereső sávot ki kell kapcsolni az asztal beállítás között (Nova beállítások -> Állandó keresősáv*) és a dokk beállítások között (Nova beállítások -> Dokk -> Searchbar in dock) van a lehetőség a kereső widget alsó pozíciójára, mint a Pixelnél. Sőt ki is lehet cserélni más egyéb widgetre! Én a CSBW widgetet tettem oda. Az egy egyedi kereső, ami úgy néz ki, mint a Google kereső.

*Ez kell neked Somatom.

A Custom Search Bar Widget meg ajánlott. Egyedi keresőt is lehet csinálni benne. Érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#123816) Somatom válasza Fall-N (#123815) üzenetére


Somatom
veterán

Mihez kell ez nekem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123817) Fall-N válasza Somatom (#123816) üzenetére


Fall-N
veterán

Mármint az állandó kereső sáv kikapcsolásához. Bár inkább elméleti kérdés volt.

(#123818) #61600768 válasza Taci (#123810) üzenetére


#61600768
törölt tag

Kikapcsolod a messenger értesítéseit míg youtubuzol... alkalmazások > messenger. Vagy ezzel az appal kikapcsolod a beugró értesítőt. Helyette csak a felső sávon lesz ott mint lollipop előtt.

(#123819) Somatom válasza Fall-N (#123817) üzenetére


Somatom
veterán

Én kb. 6 éve, minden telómon kikapcsolom a keresőt, mert sohasem használtam. Azt már írták, hogy Nova -ban is ki lehet kapcsolni. Keresés, hangvezérlés indítható home gombbal is. Nem értem, hogy mihez kellene bármilyen kereső felület.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123820) Zeki


Zeki
nagyúr

Féreg írtásra mi a jó? Egy kamu appal benyeltem valamit, ami a teló ébresztésekor meg időnként közben is weboldalakat nyit meg.

(#123821) hati válasza Somatom (#123819) üzenetére


hati
addikt

Ha már előkerült a téma. Mire jó a hangvezérlés a keresőben?

(#123822) Probert75 válasza Fall-N (#123815) üzenetére


Probert75
addikt

Ó, még egy variáció, THX! Ezzel csak egy gond van, hogy nem használok dokkot. Az első dolgom, hogy gesztushoz rendelem az alkalmazás tárat, majd tiltom a dokkot.

(#123823) rjg válasza Zeki (#123820) üzenetére


rjg
őstag

Malwarebytes a Playből.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#123824) Somatom


Somatom
veterán

Kívűlről fújom már a hangoskönyveimet, muszáj újítanom. Szereztem pár könyvet txt -ben. Szerintetek melyik app lenne a legjobb a felolvastatásukhoz (vezetés közben)? Leállításkor könyvenként külön könyvjelzőzné, hogy hol tartottam, nem omlana össze egy könyvnyi txt -től, úgy tudnám kezelni, mint egy médialejátszót, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123825) kisspall válasza Somatom (#123824) üzenetére


kisspall
aktív tag

Én ezt inkább külön oldanám meg, egyben nem biztos, hogy lesz megfelelő. Hangfájlokat előállítani az erre legjobb megoldással és azokat egy célalkalmazással(pl. Smart Audiobook Player) lejátszani.
(engem mondjuk már egy rosszul hangsúlyozó élő felolvasó is idegesít, de ez más kérdés)
Valamint nézz szét a podcast-ek között( ha még nem próbáltad eddig), hátha találsz olyat amire rákattansz. Az ezekre specializált letöltő programok(pl. Podcast Addict) is alkalmasak meghallgatásra is.
Közben mégis beugrott egy olyan, amit keresel. AlReader. Nem biztos, hogy a legjobb, de tud ilyet. Gondolom a google szövegfelolvasót használja.

[ Szerkesztve ]

(#123826) Somatom válasza kisspall (#123825) üzenetére


Somatom
veterán

Tisztában vagyok a technológia korlátaival. Egy Maris által, TTS -ként felolvasott szöveget nem lehet egy lapon említeni Bodrogi Gyula, Rudolf Péter, Gálvölgyi János által felolvasott Rejtő könyvekkel. Van egy TTS -ből, mp3 -ba átültetett Mein Kampfom. Szódával elmegy. A semminél jobb. Hangfájlokhoz (hangoskönyvekhez) Music Folder Player -t használok. Tökéletes a célra. De, sztem nem feltétlenül kell audófájlt készíteni, közvetlen TTS -sel is ugyanúgy megoldható. Elméletileg. A kérdés az, hogy ezt melyik program tudná a legjobban (legkevesebb kompromisszummal) kivitelezni. Ha nincs ötlet, akkor kísérletezek a régi "klasszikusokkal". FB Reader, Moon Reader, stb. Mindegyikből megvan a pro. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123827) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gmail ban írtam egy emailt, > küldés. Azt írja, várólistára helyezve. Ez mi? Térerő van.

-

(#123828) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalóban az ajánlott programokat. Viszont nem találtam megfelelő fényképező/kamera applikációt.

Az elvárásaim:
- fotózni és videózni is tudjon, ergo egy programon belül tudja ezt.
- tudjak állítani felbontást (főleg azért kell, mert a a hardverapróra feltöltés előtt mindig méretezni kell a képeket, ezt az utómunkát nem szeretem)
- SD kártyára tudjon menteni, egy mappába a képeket és a videót is
- tudjak a képernyőre bökve fényképezni, ne csak a fókuszt tudjam az ujjaimmal beállítani a képernyőn

Létezik ilyen?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#123829) Rimuru válasza Fr@nkieWilde (#123828) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem kb barmelyik camera app, de Open Camera biztos tudja.

Vigyázat, csalok!

(#123830) fecus válasza Somatom (#123761) üzenetére


fecus
őstag

Ez a megoldás a desktop megjelenítésre. Én átírtam 59-re a verziót és működni látszik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#123831) Somatom válasza fecus (#123830) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ezt Colomb2 is linkelte. :R Vissza is jeleztem, hogy működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123832) Zeki válasza rjg (#123823) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, akkor késő éjjel nekem is eszembe jutott, semmit sem ért. Avast szerint is oké volt, meg Comodo szerint is. Aztán az Alkalmazásokban megtaláltam név nélkül azt a vackot, és uninstall. Utána tényleg jó lett.

(#123833) fecus válasza Somatom (#123831) üzenetére


fecus
őstag

Ez elkerülte a figyelmemet. De, legalább én is megcsináltam és mindjárt tisztább, szárazabb érzés. :K

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#123834) #81733120 válasza Fr@nkieWilde (#123828) üzenetére


#81733120
törölt tag

Open Camera. Azt használom, és nagyon jó, sok funckióval, stb. :) Szerintem még a gyári Huawei kamera appnál is jobb. :)

(#123835) Somatom válasza fecus (#123833) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy erre miért nem csináltak egy kiegészítőt, hogy váltható legyen az alapértelmezett nézet (bár, sztem ezt alapból tudnia kéne). Találtam egyet, de az csak annyit csinál, hogy a kérésekből kiveszi az "m" betűt. De, pl. a Google nem (sem) ez alapján adja be a nézetet. Mobilnézetben pedig a kereső (is) katasztrófa.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123836) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok,

Megvettem a smart launcher 3 pro alkalmazást, egy gyorstalpalót tudna valaki adni?

Köszi előre is :)

(#123837) pc360 válasza HdRew (#123836) üzenetére


pc360
addikt

Használd, és majd rájössz, hogy mi merre! Nem hiszem, hogy bárki nekiállna cikket faragni a témáról a kedvedért, pár sorban meg nem leírhatók ezek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123838) Somatom


Somatom
veterán

Próbálgatom a könyv felolvastatást. TTS motorokkal van valakinek tapasztalata? A Google nem az igazi. Annál sztem még Svox Maris is szebben beszélt. Mi lett az Svox -szal? Keresésre nem hozza a Play. Tud valaki jó alternatívát?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123839) HdRew válasza pc360 (#123837) üzenetére


HdRew
őstag

Nem kellett volna cikket írni, csak ajánlani valamit, ahonnan már el tudok indulni. Mindegy.

(#123840) rjg válasza Somatom (#123838) üzenetére


rjg
őstag

Nekem Moon Reader Pro-val bevált a Google felolvasója. Van egy-két érdekes félre olvasása, pl a c betűvel kezdődő szavakkal. A combot pl komb-nak olvassa. Én vezetés közben hallgatok sci-fi vagy fantasy könyveket, erre tökéletes.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#123841) eclipse19 válasza Somatom (#123838) üzenetére


eclipse19
senior tag

Szerintem meglepően jó a Google TTS.
Három fokozatban állítható a hanglejtés kifejezősége. Nézd meg, hogy az a legjobbra van-e állítva.
Az mondjuk szükséges, hogy a szöveg megfelelően központozva legyen (pont, vessző, stb.) és kérdő mondat hangsúlyt egyelőre úgy tűnik magyarul nem ismer, de maga szöveg tisztasága és artikuláltsága engem meglepett.

Esetleg nézd meg ezt: @Voice Aloud Reader

Én még csak napi sajtó olvasására használtam, könyvre nem, de arra nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#123842) Somatom válasza rjg (#123840) üzenetére


Somatom
veterán

és Eclipse19:
Köszönöm a tippeket! Ezt a kettőt próbálgatom most. Még nagyon sok dologra kell rájönnöm. Ez a hanglejtés beállítás merre van? Mert ebben érzek javítani valót. Tudtok olyasmi opcióról, hogy "más alkalmazás audió igénye"? Ez kéne ahhoz, hogy a felolvasás szüneteljen, amikor a CamSam traffipaxot jelez. Ebben a @VAR -ben tetszik a floating vezérlő opció. Ha jól látom, akkor van benne vmi karakter átnevezési opció. Próbáltam rávenni, hogy pl. a "/" -t "per" -ként mondja ki, de ha a teszthangra bökök, akkor angolul ejti ki a "per" szót, hiába van a Magyar TTS megadva. Szóval, van még vele játék bőven. Viszont, találtam benne egy nagyon érdekes opciót: hanganyag rögzítése. Na, erre kíváncsi leszek. Ha működik, akkor egy régi telón behangolom, hogy szépen beszéljen, és csinálok "hangoskönyvet". :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123843) eclipse19 válasza Somatom (#123842) üzenetére


eclipse19
senior tag

A Szövegfelolvasó beállításai között: Hanglejtés

Az @Voice emlékeim szerint lehalkul, ha más app megszólal.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#123844) Somatom válasza eclipse19 (#123843) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Sajnos, nekem a "kifejező" sem elég kifejező. :) No, erre majd még kitalálok valamit. Átszaladtam még egyszer a nyelv beállításain, és most már szépen működik a karakterek manuális definiálása. Látom, hogy van rá export/import is. Ügyes! Jó lesz ez. Köszi a tippet! Meg is vettem a full licenszet. Ja, és működik a hangrögzítés is. Igaz, olyankor a felolvasás néma, de ez nem számít. Lényeg, hogy az audiófájlt elkészítse.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123845) eclipse19 válasza Somatom (#123844) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nekem ilyen:
Riasztották a honvédség Gripenjeit

Ez van importálva és felolvasva:
Riasztották a honvédség Gripenjeit

Neked is így szól?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#123846) Somatom válasza eclipse19 (#123845) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. De, még próbálkozom. Sajnos, úgy tűnik, hogy szerverhalál miatt Svox Maris már nem elérhető. A másik telómon telepítve van, majd azon kipróbálom. Még ezt a Vocalizer-t találtam. Kipróbálom ezzel is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123847) #61600768 válasza Somatom (#123838) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nuance

(#123848) fecus válasza Somatom (#123835) üzenetére


fecus
őstag

Ez esetleg? Az én angolommal nem értem, hogy mindenképpen mobil nézetre vált, vagy én írhatom be a user agent-et. Mert az utóbbi esetben lehetne asztali agent is!?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#123849) Bozek válasza #61600768 (#123847) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ezt honnan lehet letölteni? Mondjuk a Nuance inkább a beszédfelismerésben tett le valamit az asztalra. Tény, hogy 2011-ben megvette az SVOX-ot, de ahogy látom, ezt is kaszálta, mint a Swype-ot.

(#123846) Somatom: Épp ajánlani akartam. Bár mostanában nem használtam, de ebben is Maris van. :) Az SVOX-ot ott untam meg, amikor az NB I esetében elkezdte nekem felolvasni, hogy nota bene. :D

(#123841) eclipse19: Az említett program csak egy felolvasó, ami megy a telepített TTS-el. Onnantól fogva meg ugyanaz, mintha másik programmal olvastatod fel.

[ Szerkesztve ]

(#123850) csipuka válasza Somatom (#123824) üzenetére


csipuka
senior tag

Tudom felolvasot kerestel, de erdemes elgondolkodni podcast-okban is. En mostanaban raszoktam a Szertar podcast-re, ami kicsit olyan mint anno a Mindentudas egyeteme. Eleg szinvonalas beszelgetesek szoktak lenni emesztheto formaban. Le lehet oket tolteni elore, es a kocsiban a hosszu ut alatt meghallgatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.