Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105751) Meggyi001 válasza attiati (#105750) üzenetére

Ez energia takarékos gps módban is így van, amikor nem megy konkrétan a gps modul, csak a wifi/ adat net stb.

https://gamergep.hu/

(#105752) darvinya


darvinya
titán

E-Recept app mikor fog megjelenni?
Adatbázis már elvileg meg van hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105753) attiati válasza Meggyi001 (#105751) üzenetére


attiati
veterán

mármint a google felkérés? vagy mire érted, hogy ez?
hogy nincs is ennek köze a GPS-hez?

(#105754) Meggyi001 válasza attiati (#105753) üzenetére

Nekem is dob fel ilyeneket különböző helyeken, hogy készítsek képet vagy értékelést egy adott helyről ami mellett pont állok,stb. Pedig csak az energia takarékos gps van bekapcsolva, a gps modul nincs.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#105755) ollie válasza attiati (#105750) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A helymeghatározásnál tudod állítani, hogy ne használjon semmi GPS-t.

***

(#105756) attiati válasza Meggyi001 (#105754) üzenetére


attiati
veterán

hol lehet energiatakarékos gps-t bekapcsolni?

Arra gondolsz, hogy location-nél alkalmazásonként a requestnél low battery use-ra legyen állítva?
Vagy be lehet állítani valahol globálisan, hogy energiatakarékos GPS legyen mindig?

[ Szerkesztve ]

(#105757) unravel válasza attiati (#105750) üzenetére


unravel
őstag

Ellenőrizd hogy a Google Helyelozmények aktív-e. Javasolt kikapcsolni ha nincs rá szükség.

¯\_(ツ)_/¯

(#105758) Meggyi001 válasza attiati (#105756) üzenetére

Beállítások / Hely vagy Tartózkodási hely, melyik telefonnál épp hogy van írva, aztán ott:

https://gamergep.hu/

(#105759) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Egy applikációt keresek, ami általam előre definiált időpontokban jelez. Sportoláshoz kellene, gyakorlatilag egy stopper/visszaszámláló , amiben be lehet programozni, hogy mennyi időnként jelezzen. Pl. 1 perc, majd 10 másodperc, majd 1 perc, majd 10 másodperc, majd 2 perc stb...
Készülékem Nexus 5x és 7.1.1-es rendszer.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#105760) mobilizmo válasza darvinya (#105752) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Medigen már van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#105761) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Fb groups másnál sem tölt be? Napok óta csak forog az állapot jelzi és semmi. Értesítésekbol eljutok minden csoportba de a főoldalt nem mutatja.

(#105762) Meggyi001 válasza zzola (#105759) üzenetére

Sztem...ilyesmikre gondolhatsz: Interval Timer, Tabata timer Interval timer.

https://gamergep.hu/

(#105763) moma


moma
őstag

Ha van infra a telón, akkor lehetséges az aliexpresses ledsort irányítani vele valahogy? MIUI van rajta és van rajta infra app is, de ott nem látok ilyen lehetőséget.

we all deserve a bit of luck.

(#105764) Meggyi001 válasza moma (#105763) üzenetére

Ha nincs benne, akkor esetleg azt nézd meg, hogy tanítható e az app. Vagy esetleg ezekkel: [link] [link] [link]

https://gamergep.hu/

(#105765) attiati válasza Meggyi001 (#105758) üzenetére


attiati
veterán

Olyanom van, hogy location on/off.

Ha on, akkor ket lehetoseget lehet bekapcsolni es egyszerre akar mindkettot:
Gps
Cellular position

Erre gondolsz? Ha kilovom a gps-t, akkor mashogy hatarozza meg a helyet?

Egyebkent ott alkalmazasonkent latom, hogy a location mennyi aksit zabal es a google play service az egyetlen, aminek high a fogyasztasa. Kell egyaltalan a google play service allandoan?

[ Szerkesztve ]

(#105766) zzola válasza Meggyi001 (#105762) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!

(#105767) Meggyi001 válasza attiati (#105765) üzenetére

Ha kilövöd a gpst, akkor a cellular-al is meghatározza, csak egy hajszálnyit pontatlanabbul és egy hajszálnyit kevesebb árammal. Ha meg mind ki van kapcsolva, akkor elvileg többet nem kér ilyen értékelést,stb-t a google. De a telefonodon futo alkalmazások se tudnak majd hozzáférni többet az infokhoz, időjárás app/widget, telefon nyomkövetes, stb, stb....

Play szervíz, ha ki tudod lőni, lödd ki, nem kell hogy fusson állandóan.

https://gamergep.hu/

(#105768) kuksa90 válasza moma (#105763) üzenetére


kuksa90
őstag

Ha nincs rajta, akkor ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#105769) adrian94


adrian94
őstag

Tudtok ajanlani olyan hangero szabalyzo widgetet amivel kulon tudom allitani az ertesitesi hangot es a csorgesi hangot? A-Volume ot szedtem le de csak egyszerre tudom allitani a kettot.. :(

(#105770) vadászcsiga válasza adrian94 (#105769) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hangerőszabályzó tud ilyet.

(#105771) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Aki használja a telefonját távirányítóként is (tv, erősítő), melyik alkalmazást ajánlja? Thomson és Technics
eszközökhöz.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#105772) Narxis válasza < CyberBob > (#105771) üzenetére


Narxis
nagyúr

AnyMote Universal Remote

Thanos was right.

(#105773) ollie válasza Meggyi001 (#105767) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem egy hajszálnyival lesz pontatlanabb, hanem akár több száz méterrel.

***

(#105774) Meggyi001 válasza ollie (#105773) üzenetére

Előfordulhat. Szerencsére nálam eddig 5-15 méter volt a legnagyobb tévedése, de általában 5 m-en belül van.

(#105771)< CyberBob >: Zazaremote, három telefonon is ezt használom.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#105775) zool1 válasza Meggyi001 (#105774) üzenetére


zool1
őstag

A telefon gpsek egyike sem tud 5mes pontosságot! Még a Garmin túra gpsei is kb 5m pontosságúak, és azok arra vannak kihegyezve!!!! Ha már 20 méteres a pontossága az jóóó! ;) (telefon)

[ Szerkesztve ]

(#105776) Meggyi001 válasza zool1 (#105775) üzenetére

Most nem a gps modulról írtam, hanem hogy mennyi méterrel mehet mellé a hely azonosítás, ha csak energia takarékos módban nézem meg a térképen, hogy hol állok épp, azaz gps modul nélkül, csak adat kapcsolat, cellainfo, vagy wifi alapján. Most kimentem az utcára, onnan jövök vissza. Direkt messzebb mentem a háztól, egy patak fölé egy hidra. Egy-kettő métert tévedett maximum, gps modul nem volt bekapcsolva. Gps modullal ez sokkal gyorsabb szokott lenni, és még pontosabb.

Nekem az utolsó három telefonom eddig méterre pontosan meg tudta mutatni, hogy éppen hol állok. Mindig.

(#105777) ollie: Gyerekek..piszkosul elbeszélünk egymás mellett. Totál más témáról beszélünk.

Arról volt szó, hogy a google néha megkér minket, ha egy adott helyen vagyunk épp, mert ő azt látja, hogy írjunk pár szót / értékelést / esetleg képet az adott kocsmáról / múzeumról, vagy ami mellett épp álltunk, vagy elmentünk.

Gondolom abban egyetértünk, hogy a Gps modul megy, akkor pontosabb a helymeghatározás, mintha csak az energiatakarékos mód menne. Az energiatakékos módhoz írtam hozzá, hogy jó pár métert is tévedhet, de nekem még az sem tévedett túl sokat. max 15 métert, egyszer kétszer, általában az is pontos nagyjából.

Na, cigi, meguntam :)

Hát, nekem mindig megy a wifi is, igazából minden más is mehetne folyamatosan, gps modul is, nem merülök.... 6000-es az aksim, ezekre nem kell figyelnem.

De igen, igaz, a wifi sokkal pontosabb, a cella infó sokat tévedhet,.... mondjuk így utólag ha átgondolom, amikor nézem, hogy hol vagyok: otthon, anyós, melóhely, tesco, stb....szóval mindig van wifi kapcsolat is... akkor ezért olyan pontos a helyzetmeghatározás :B ;) .... (de attiati végül is azt kérdezte, hogy tudja kikapcsolni a gps-t :) )

Megbeszéltük ezt is :), most tényleg cigi, off vége

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#105777) ollie válasza Meggyi001 (#105774) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj, az 5-15m a GPS pontossága.

Ja, hogy wifi alapján... Azt ne vond már bele. Cellainfó alapján több száz méter jellemzően a pontosság. Wifi alapján pár méter. Ezek közül a wifis helymeghatározás meríti a legjobban a telefont.

[ Szerkesztve ]

***

(#105778) junkpod válasza #56474624 (#105735) üzenetére


junkpod
nagyúr

és Seth: köszi.

Box's don't touch!

(#105779) < CyberBob > válasza Narxis (#105772) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm!
Neked is : Meggyi001

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#105780) Meggyi001 válasza < CyberBob > (#105779) üzenetére

Szívesen, még "ir" jack átalakítóval is működik, nemcsak a beépített infrával.

https://gamergep.hu/

(#105781) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jegyzet appot ami kezeli az iCloud fiokombol is a jegyzeteket, és még esetleg igényes is picit?

Köszi

yo

(#105782) Meggyi001 válasza kenny123 (#105781) üzenetére

Google Keep jó erre talán?

A neten ilyesmit találtam:

"Google provides a simple way to get Google Keep on desktop—keep.google.com. It has all of the functionality of the Android and iOS mobile versions of Google Keep, just on Mac.

Here's a simple guide to Google Keep on all of your devices:

iPhone/iPad: Download the iOS app.

Android phones and tablets: Download the Android app.

Mac/Windows: Use keep.google.com or the Google Keep Chrome Web Store app for easy offline access."

https://gamergep.hu/

(#105783) ollie válasza Meggyi001 (#105782) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kezeli az iCloud fiókot.

***

(#105784) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok.

GO billentyűzetben hol tudom beállítani azt hogy ha hosszan lenyomom a backspacet akkor az törölje folyamatosan a karaktereket? Ne csak egyet töröljön.

[ Szerkesztve ]

(#105785) Meggyi001 válasza ollie (#105783) üzenetére

Most lehet, hogy rosszul gondolom, és javítsatok ki ha tévedek (tanulni sosem késő): de ha az adott iPhone-on vagy Ipadon vagy mac-en fel van telepítve a Google keep, meg Androidon is, és windows-on is ugyanazzal az accounttal, akkor nem szinkronizálnak össze? :F

(Jó attól még nem kezeli a iCloud fiókot, vagy mi.......most keveredtem bele)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#105786) beg válasza Meggyi001 (#105785) üzenetére


beg
veterán

De. Csak az icloud jegyzeteit nem fogja kiszedni. Ha azokat átmásolod kézzel a keep-be, akkor persze működik. De szerintem a kolléga ezt szeretné megspórolni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105787) attiati válasza Meggyi001 (#105776) üzenetére


attiati
veterán

A kiindulo kerdes az volt, hogy a google maps bekapcsolja a gpst, es azt szeretnem, ha kilepeskor kikapcsolná.

Olie azt irta, hogy nem fogyaszt semmit a gps, ha nem hasznalja semmi.
Te pedig azt irtad, hogy energiatakarekosra kell allitani, hogy cellular vagy wifi meghatarozas legyen. Szoval nem tudom mi a megoldas, ha pontos merest szeretnek, de nem akarom mindig manualisan kiloni a gpst a maps hasznalat utan.

(#105788) vgyuri válasza attiati (#105787) üzenetére


vgyuri
őstag

Gps-t csak a programok használják, magától nem üzemel folyamatosan. Ha megy, akkor a felső sorban jelzi az ikonja. Próbáld ki, hogy kilépsz a google maps-ból és eltűnik-e az ikonja. Automatizálóval be lehet állítani hogy bizonyos programok futásakor bekapcsolja az android, kilépéskor kikapcsolja, lehet hogy root szükséges hozzá.

(#105789) 7Sony7


7Sony7
addikt

Ingyenes parental control appal van valakinek tapasztalata?

-

(#105790) Meggyi001 válasza attiati (#105787) üzenetére

Hát sajnos eddig én is így csináltam, utána manuálisan átkapcsoltam vagy ki. De amúgy tök jó ötlet. Amikor a google megkérdi az elején, hogy pontosabb helymeghatározást szeretnénk e, úgy a végén azt is megkérdezhetné, hogy kikapcsolja e :). Most ezeket olvasgatom.

(#105786) beg : Oké, köszi.

https://gamergep.hu/

(#105791) topjoyy válasza topjoyy (#105784) üzenetére


topjoyy
tag

Erre pls.

(#105792) Bozek válasza topjoyy (#105791) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha óránként megkérdezed, azzal csak azt fogod elérni, hogy elege lesz belőle az embereknek és nem válaszolnak... Amúgy meg szerintem kevés ember használ Go billentyűzetet, aki meg igen, az még nem járt erre.

(#105793) crazygamer75


crazygamer75
tag

Olyan videólejátszó programot keresnék, amivel a lejátszást át tudom küldeni a smart tv-mre. Youtube-ról könnyedén megy a dolog, de videólejátszóban (mxplayer) még nem sikerűlt megtaláljam a módját.

(#105794) vacs válasza crazygamer75 (#105793) üzenetére


vacs
veterán

(#105795) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Telefonos videok megvágására, esetleg minimális szerkesztésére milyen programot ajánlotok?

Xbox GT: nozsolt

(#105796) kenny123 válasza Meggyi001 (#105782) üzenetére


kenny123
addikt

Szia!

Végülis, ha más nincs, ez is jó alternatíva. Köszönöm szépen!

yo

(#105797) attiati


attiati
veterán

mivel lehet az alábbit megoldani?

3,5 órás vonatút során szeretném látni, hogy mennyi időn át van mobilnet kapcsolatom
a) anélkül, hogy végig bámulnám a képernyőt
b) akár 3g, akár 4g. Bármilyen sebesség, amin bejön legalább egy google.com
c) utólag szeretném megnézni
d) korlátlan adatforgalom áll rendelkezésre, csak tesztelni szeretnék

Egy ötletem volt rá: elindítok egy torrentet, beállítom a max letöltést mondjuk 50k-ra és ráengedek egy grafikont, ami rajzolja a letöltés sebességét másodpercenként.
Van jobb ötletetek?

Melyik torrentklienssel, vagy netkapcsolat elemzővel lehet másodpercenkénti adatforgalmat logolni (akár grafikonon, akár anélkül)?

(#105798) vgyuri válasza attiati (#105797) üzenetére


vgyuri
őstag

Erre a ping (pl. PingTools) is elég lenne, az elveszett csomagok száma megadná mennyiszer nem volt neted.

(#105799) attiati válasza vgyuri (#105798) üzenetére


attiati
veterán

leszedtem, de pontosan melyik funkcióját kellene használni?
köszi

(#105800) vgyuri válasza attiati (#105799) üzenetére


vgyuri
őstag

Nálam bal oldali menü -> Ping -> Google.com a weboldal. Jobb oldali menü, port timeout: 1000ms, save, ping.

Ezzel közel 1 mp-ként adatot küldesz a google.com-ra, ha nem érkezik válasz akkor nincs neted. Stop gombbal leállítod, legalsó 2 sorban lesz a lényeg.

7 ping küldése nálam, 0% elveszett (lost):

--- ping statistics ---
7 packets transmitted, 7 received, 0% packet loss, time 13956ms
rtt min/avg/max/mdev = 10/12/24/5,1 ms

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.