Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101618) kory24 válasza Bozek (#101613) üzenetére


kory24
őstag

Én csak arról írok, amit olvasok és ki is próbálok/tapasztalok a telefonomon.

"Az Adoptable Storage arról szól, hogy az SD egy részét (vagy akár a teljeset) belső memóriaként látod. Tehát ha mondjuk adsz 8 GB-ot a belsőhöz, ami ugyancsak 8 GB, akkor 16 GB-nak fog látszódni, erre a teljes területre települnek az alkalmazások, nem utólag kell áthelyezni rá."

Ezt, hol olvastad?
Mert sehol nem írják, hogy az sd kártya egy részét adja belsőhöz, ilyesmit az említett Link2SD és társai csinálnak.... (külön partíciót kell nekik levágni sd-ből + ext4re formázni). És, ahogy már írtam az ilyen appok csinálták azt, amit te írsz.

"Noha az Android 2.2-es verziója óta már volt lehetőség az appokat a külső tárolóra mozgatni, a művelet csak a szoftverek kódját helyezte át, azok kapcsolódó felhasználói adatai továbbra is a belső tárhelyen maradtak - ráadásul mindezt kézzel kellett elvégezni, a mozgatást pedig nem is minden alkalmazás támogatta."

idézve innen: link

És nem csak idézgetem amit olvasok, hanem ezt ki is próbáltam, illetve így használom is a telefonom.

Tessék képek:





Ahogy a képeken is láthatod a áthelyezés elött :

Belső tárhely elérhető: 2,52GB
SD kártya elérhető: 26,85GB

A 45MB-os CIB Bank alkalmazás áthelyezése után pedig:

Belső tárhely elérhető: 2,58GB
SD kártya elérhető: 26,79GB

Úgy látom teljesen áttette, ahogy az írva van, nem csak bizonyos töredékét, mint a régi rendszeren az appok......

Ebben a kártya lassúság dologban igazad van, ezt említik is több helyen, ahogy azt is, hogy épp emiatt a Samsung S7 és az LG G5-ből is kivették ezt a funkciót.
Forrás: link

De nem tudtam, hogy ez a legtöbb gyártóra igaz......

Egyébként emiatt vettem gyors sd kártyát (Samsung EVO+ 80mb,20mb/s)

És mégis kiírta, hogy lassú lehet a kártya:

Ennek ellenére nem tűnik lassabbnak. Bár még nem is nagyon tettem rá semmit. Eddig elég a belső is.
Csak próbaképp 1-2 appot tettem át, amiket nagyon ritkán ha használok...

Viszont az nem igaz, hogy csak a nexusokban maradt benne, hisz ahogy képen is láthatod a Zopo-ban is benne van :)

Másik:
"Ha a telefonról akarja osztani a netet a laptopra, akkor semmire nem megy azzal, ha a routerben beállítja a fix IP-t."

A laptopon az ip cím konfig dhcp-re van állítva. Routerben szintán HCP engedélyezve és a laptop MAC cípére lefoglalva a a 192.168.0.x IP, amire forwardingolva vannak. A telefon hotspotja szintén DHCP-vel kiosztja a 192.168.43.x IP-t a laptopnak. Akkor mi a gond? Net van mindkét esetben a laptopon.....
Bár mindegy is, mert ahogy írta az ő routerében nem talált ilyen beállítást

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.