Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) DonMedve


DonMedve
addikt

Urak!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy valaki tudja mi lehet az oka annak,hogy nem tudok gonet xl-re váltani?Azt írja, hogy hiba történt a feldolgozás során.Próbáltam sms-el is,de ott meg azt írja,hogy a csomagomhoz nem használhatom,vagy valami ilyesmi. Az M-et használhatom az XL-t nem? Előre is köszi.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#27152) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Elég régi simkártyám van, ami oka lehet 1-2 hibának. Mi a menete a cserének?

Ha jól olvastam ingyen van a dolog, csak bemegyek, kérek egy cserét és már intézik is. Ilyenkor milyen papírok vagy iratok kellenek? Nem az én nevemen van az előfizetés. Ennek ellenére elintézhetem én is a dolgot?

Segítséget előre is köszönöm!

(#27153) Wa2x_ válasza Mate (#27152) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ingyen van és szerintem el tudod.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#27154) 1430 válasza sssent (#27150) üzenetére


1430
senior tag

Ha mostani vozsgálat során lett meg a szükséges pontszám, továbbá a vizsgálat időpontjában nem volt lejárt határidejű befizetetlen számlád (az időkorlát meg nálad ugyebár letelt) akkor a következő hónap 1-én lépsz arany szintre.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27155) St3ven válasza sssent (#27150) üzenetére


St3ven
addikt

Ez szerepel a jótállási jegyen:

A 151/2003. (IX. 22.) Kormányrendelet alapján kötelező jótállás alá tartozó termékekre a Magyar Telekom Nyrt. az általa forgalmazott, jelen jótállási jegyen megadott készülékre, tartozékaira (összefoglaló néven: termékre) a vásárlás napjától a jótállás alá eső meghibásodás esetén 12 hónapos kötelező jótállást nyújt.

Jelen jótállási jegyen megadott termékre Magyar Telekom Nyrt. további 12 hónap korlátozott jótállást nyújt, melynek részletes feltételeit a megvásárolt termékhez csatolt Használati Útmutató tartalmazza. Ezen kötelezettségvállalás azonban semmilyen körülmények között nem minősül a Fogyasztó részére a jogszabályok által biztosított szavatosság, illetve jótállás Magyar Telekom Nyrt. általi kiterjesztésének, hanem ez egy önálló jogosultság.

Ebből én azt olvasom ki, hogy a 12 hónapra kellene rászámolni a szervizben töltött időt, és utána kezdődne a kiterjesztett, korlátozott jótállás - amire egyébként írja is, hogy önálló jogosultság, azaz semmi köze az első 12 hónaphoz, tehát nem is értem, hogyan "fedhetné le" az első 12 hónap alatti szervizben töltött időt.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27156) sssent válasza St3ven (#27155) üzenetére


sssent
senior tag

Ez a második bekezdés (pont az önálló jogosultságként meghatározás miatt) értelmezhető úgy, ahogy a szerviznél mondták: a "további 12 hónap"-ra lehet azt mondani, hogy az a vásárlástól számított 12-24 hónapos periódus, ami független attól, hogy az első 12 hónap a szervizben töltött idővel esetleg kitolódott. Az átfedésnek pl. annyiban van jelentősége, hogy a jogszabályilag előírt jótállás meghosszabbítása még a tartozékokra is érvényes, míg a korlátozott már jellemzően nem. Ahogy te értelmezed, azt valahogy olyan cifrán kellett volna megfogalmazni, hogy "a jogszabályilag kötelező jótállás lejártát követő 12 hónap", mert ez a "további 12 hónap" még nem egyértelmű.

Amúgy szerintem ezen az egészen most még felesleges aggódni - nem túl valószínű, hogy pont ebben a rövid időszakban haljon meg a cucc. A jótállási jegyet ettől függetlenül ki kell töltetni, legyen nyoma nálad is, hogy csináltak valamit a készülékkel.

1430: köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27157) St3ven válasza sssent (#27156) üzenetére


St3ven
addikt

Az átfedésnek pl. annyiban van jelentősége, hogy a jogszabályilag előírt jótállás meghosszabbítása még a tartozékokra is érvényes, míg a korlátozott már jellemzően nem.

Attól tartok, igazad lesz, és csak ennyi a különbség.

Amúgy szerintem ezen az egészen most még felesleges aggódni - nem túl valószínű, hogy pont ebben a rövid időszakban haljon meg a cucc.

Nem is emiatt problémázom, hanem maga az elv a fontos, hogy ne nézzenek hülyének, és rázzanak le mindenféle ex has dologgal.

A jótállási jegyet ettől függetlenül ki kell töltetni, legyen nyoma nálad is, hogy csináltak valamit a készülékkel.

Teljesen egyetértek, másnap ki is töltettem velük, először néztek furcsán rám, és kérdezték, hogy "miért, van ennek egyáltalán jelentősége?". Mondom hogy ne lenne... :W Arról nem is beszélve, hogy jogszabály írja elő.

Nem is akadékoskodtak nagyon, rögtön megcsinálták, szóval nem értem, ezt miért nem lehetett alapból megtenni, így volt egy felesleges útja az embernek. :((

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27158) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
iPhone 4-et veszek a napokba új készülékként, használtan.
A kérdésem a következő: Még régi normál méretű SIM kártyám van, kb 10 éves elmúlt, még Westeles Dominós kártya. Ezt ha bemegyek, kicserélik nekem microSIM kártyára ingyen?

(#27159) lugosi válasza W1 (#27158) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs de ez mi?

"új készülékként, használtan"

(#27160) DS39 válasza lugosi (#27159) üzenetére


DS39
nagyúr

Neki új lesz.

(#27161) hokins válasza lugosi (#27159) üzenetére


hokins
addikt

Neki új lesz mert még nemvolt olyanja,de használtan veszi. :U

(#27162) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem mondjátok, hogy annak hogy "új készülékként, használtan" van grammatikailag értelmezhető változata! :U

[ Szerkesztve ]

(#27163) W1


W1
senior tag

Örülök, hogy a lényeg megfogott..

(#27164) MurdR válasza W1 (#27163) üzenetére


MurdR
veterán

Kicsit fáradtak szegények, péntek van :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27165) MurdR válasza W1 (#27158) üzenetére


MurdR
veterán

On. Amúgy igen, egy perc az egész.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27166) lugosi válasza W1 (#27163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Alapvetően ahhoz, hogy bárki is helyesen tudjon válaszolni, érteni kellene a kérdést. Ezért gondoltam hogy feltárom ennek a fából vaskarikának az értelmét. Mert szerintem félreértett kérdésre nem lehet jó választ adni. De ahogy látod, nekem mindegy.

(#27167) W1 válasza MurdR (#27165) üzenetére


W1
senior tag

De ingyen kicserélik ennyi idő után?

(#27168) peugeotmate válasza W1 (#27167) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha mondod, hogy vannak már problémák is vele, akkor igen. Lehet, bevizsgálják ugyan, de 10 éves kártyánál szerintem már azt sem, cserélik egyből.

meg

(#27169) W1 válasza peugeotmate (#27168) üzenetére


W1
senior tag

Az lehet gond, hogy vágós turbo sim miatt le lett vágva egy darab?

(#27170) club1 válasza W1 (#27169) üzenetére


club1
veterán

Persze. Egyébként nem kell sokat visszaolvasnod, leírtuk már egy párszor hogy a művelet (más típusú sim kártyára a csere) alapból fizetős (még öreg kártyánál is) kivéve, ha az új készüléket a T-nél veszed. Jóindulatból az ügyfélszolgálatosok egy része ingyen is cseréli a nem náluk vett készülék sim-jét (de az előző mondat okán nem köteles). Az ilyen esélyedet viszont határozottan csökkenti a buherált kártya.

(#27171) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv,

a héten nézegettem desire x-et, meglévő előfizuhoz, hűség-újrakötéssel. 9x3k részletre el lehetett volna hozni, jövőhéten terveztem rendelni. most néztem, felvitték a semmiből csak úgy 52k-ra a 30-ról. miért? hasraütöttek egyet, és ennyi?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27172) Wa2x_ válasza hoffman_ (#27171) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szokása a T-nek... de jobb is, hogy nem vetted meg az a telót, hidd el.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#27173) hoffman_ válasza Wa2x_ (#27172) üzenetére


hoffman_
nagyúr

már miért? csak htc-im voltak eddig, desire meg desire s, tökéletes telefon mindkettő.

T meg korrekt...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27174) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy van-e a T-nek olyan mobilinternet csomagja, amiből ha elhasználok mondjuk 500 MB-ot, akkor tudok hozzá vásárolni adatforgalmat? Tehát mintha Domino csomagban lennék, mert most a Go!NapiNet L-et használom, amiben van 500 MB, ha ezt elhasználom durván lelassítják a netet, de én vásárolnék rá adatforgalmat ami ugye ebben a csomagban nem lehetséges. Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#27175) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

16.-tól, 21.-ig lesz ez a technikai átállás, gondolom a webshop sem fog működni, de ha van rendelés leadva a hétvégén, attól függetlenül visszahívnak 3 napon belül, és szállítanak is a jövő héten?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#27176) kali válasza Flyme (#27174) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor inkább go!net l van neked, az ad 500 megabyte adatforgalmat 2000 ft ellenében.
van új csomag, go!net xl, ami 1 gigabyte, és alig drágább, mint az általad jelenleg használt; 2490 ft, az nem lenne jobb?

(#27177) Flyme válasza kali (#27176) üzenetére


Flyme
senior tag

Bocs, rosszul írtam, a Go!NapiNet a legkisebb, sima Go!Net L-et használok, ahogy látom az XL új, eddig észre sem vettem, úgyhogy akkor áttérek arra. Köszi! :R

(#27178) w333


w333
félisten

Még utoljára azért mégis megkérdezem (kicsit bízonytalan vagyok) hogy a közzel jövőben várható a T-nél a Nexus 4 ? vagy inkább felejtsem el ? :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27179) DS39 válasza w333 (#27178) üzenetére


DS39
nagyúr

Telenornál azt írják kizárólag náluk kapható a magyar szolgálatók közül.
Gondolom nem véletlen, a többi telefon esetén ilyen kijelentést nem tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#27180) w333 válasza DS39 (#27179) üzenetére


w333
félisten

Ok köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27181) Nescafé


Nescafé
őstag

Ha beváltom a pontjaimat akkor ugyan ugy maradok aranykártyás még?

 iPhone 15 Pro

(#27182) kali válasza Nescafé (#27181) üzenetére


kali
legenda

igen, persze!

(#27183) Nescafé válasza kali (#27182) üzenetére


Nescafé
őstag

Csak akkor elölről kezdődik a pont gyűjtése.

 iPhone 15 Pro

(#27184) kali válasza Nescafé (#27183) üzenetére


kali
legenda

nem az számít, hogy mennyi a meglévő pontod, akár havonta levásárolhatod, az sem probléma, ha a vonatkozó napon megkapod, és azonnal le is vásárolod, a lényeg az, hogy a vizsgált időintervallumokban kapj annyi pontot, amennyi a feltétel;
Arany kedvezményjogosultság 340 Kapcsolat pont
Platina kedvezményjogosultság 1250 Kapcsolat pont

forrás; Telekom Kapcsolat Program programszabályzat

(#27185) Nescafé válasza kali (#27184) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszönöm :)

 iPhone 15 Pro

(#27186) jss8


jss8
csendes tag

Sziasztok. Másnál is jelentkezik némi furcsaság a mobilnet sebességében a limit túllépése után? (32kbit helyett 4mbit)

(#27187) kali válasza jss8 (#27186) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, de most, hogy nyilvánosan is leírtad, biztos gyorsan orvosolják, mivel van itt néhány szolgáltatós illetkes! :))

(#27189) jss8 válasza kali (#27187) üzenetére


jss8
csendes tag

Gondolom feltűnne nekik e nélkül is. Amúgy leszedtem egy adatforgalom optimalizáló appet, azt hittem az okoz kb 1000x sebességnövekedést és feltaláltam a spanyol viaszt, de ezek szerint nem. :)

(#27190) w333


w333
félisten

Érdeklődnék hogy meglévő havidíj-al (tehát + 2 év hosszabbítás-al) rendeltem webshop-ból egy telefont.
A kérdésem az lenne hogy a futár a családból bárkinek oda tudja adni a készüléket ? vagy személyesen otthon kell legyek ? választ előre is köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27191) pepe091 válasza w333 (#27190) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Csak Te veheted át.

(#27192) w333 válasza pepe091 (#27191) üzenetére


w333
félisten

Ok köszi :R
De előtte azért hívnak ? hogy egyeztessünk egy időpontot ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27193) kali válasza w333 (#27190) üzenetére


kali
legenda

elvileg csak neked adja át, a személyi igazolvány felmutatását követően - a gyakorlat néha eltér, de az csak erősíti a szabályt. :)

Nescafé; a webshop útján történő rendeléskor adott a megrendelő neve és személyi igazolványának - vagy más megfelelő okmányának - a száma, elvileg annak adják át, de halkan leírom, hogy amikor lakásra rendeltem valamit, tőlem még sosem kértek semmit, csak a pénzt, pedig voltak drága mobiltelefonok is.
a csomag kísérőjén szerpel;
Fontos! A terméket kizárólag fent megjelölt átvevő, személyi igazolvány bemutatásával veheti át!

[ Szerkesztve ]

(#27194) w333 válasza kali (#27193) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27195) Nescafé válasza kali (#27193) üzenetére


Nescafé
őstag

És ha pl mást rendel az ember például egy tokot,és a szállitási cimet azt adtam meg aki át tudja venni,mert én melózom

 iPhone 15 Pro

(#27196) MurdR válasza pepe091 (#27191) üzenetére


MurdR
veterán

Vagy elvileg meghatalmazás, de hívd fel a tmobot

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27197) w333 válasza MurdR (#27196) üzenetére


w333
félisten

Na mindegy akkor úgy intézem az ügyeimet hogy jó legyen, de azért remélem előtte hívnak hogy pl.13-14 óra között hozza a készüléket :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27198) MurdR válasza w333 (#27197) üzenetére


MurdR
veterán

Amiket mostanában hallottam, az inkább az, hogy a futár a kapuból telefonált hogy ott van :( tmobileos nexus7 házhozszállításánál.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#27199) w333 válasza MurdR (#27198) üzenetére


w333
félisten

Akkor egy kicsit várni fog, vagy a családból valakinek átadja :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27200) tomy86 válasza w333 (#27197) üzenetére


tomy86
addikt

Ne reménykedj. Már jó ideje nem hívnak érkezés előtt (amióta a GLS-el szállíttat a T). A GLS ÁVH-s stílusban szállít (egyszercsak megjelennek az ajtód előtt). Nekem hoztak úgy cuccot (nem a T-től), hogy még arról sem értesítettek melyik napon jönnek, nemhogy az időpontról. :DDD

(#27204) kali: erre tényleg nem lehet alapozni (futárja válogatja). Nekem volt olyan megrendelésem, hogy nem akarta odaadni a futár a telefont, mert nem egyezett a személyi igazolvány számom azzal, ami a T-nél szerepelt (ellopták a régit és nem módosíttattam a T-nél az újra).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.