Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
T-mobiltól rendeltünk telefont 04.03. Másnap megtörtént a telefonos egyeztetés,majd 04.05 jött az értesítés,hogy "szállítás alatt". "A kiszállító cégnek a csomagot átadtuk."
PPP átvételt kértünk. A csomagkeresőbe ezen instrukciók alapján beütöttem a kódot végén a Webshop rendelési azonosítóval és azt írja ki,hogy ilyen kódszámú csomag nincs a rendszerben.
Nem naprakész az oldaluk,vagy én bénáztam valamit esetleg? :F
Vevőszolgálatot eddig nem sikerült elérni.
Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném!

(#27052) pepe091 válasza GLOCK34 (#27051) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha nem budapesti PPP pontra kérted, akkor holnap lesz átvehető.

(#27053) GLOCK34 válasza pepe091 (#27052) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Debrecenben veszem át. Azt olvastam az oldalukon,hogy vidéken kedden vehető át,de gondoltam addig is a nyomon követés lehetséges,vagy legalább kiírják megerősítés képen,hogy kedden xy órától átvehető. Nem is vártam a mai napra,csak azt hittem elkallódott valahol azért nem dobja ki a rendszer kód alapján.

(#27054) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom beállítani a HTC One-nál a kimenő mail szervert. Ha "simán" a t-mobil-os mailfiókom állítom be minden OK, de van egy másik mail címem is, amelyiknek a t-mail-től eltérő a bejövő mail szervere. Ide is beállítottam az smtp-hez a mail.t-email.hu -t, beírtam a username+pw-t, de azt írja ki, hogy authentication failed :(

Mit kéne másképp beállítanom?

Kösz, Feri

[ Szerkesztve ]

(#27055) dedike


dedike
addikt

Fontos tájékoztató.

Bár úgyis lesz egy pár értetlen hozzászólás.... :D

Jó szerencsét!

(#27056) Daffni2 válasza dedike (#27055) üzenetére


Daffni2
addikt

Remélem nem tartod éretlennek, de már éppen ideje volt, fényéveket kell behozni, annyira elmaradott volt a T-Mobile rendszere.

"Aki ad,az nyer"

(#27057) dedike válasza Daffni2 (#27056) üzenetére


dedike
addikt

Olvasd már el kérlek amit linkeltem.... :F

Jó szerencsét!

(#27058) catroot válasza dedike (#27057) üzenetére


catroot
veterán

Igazad volt az értetlenekkel kapcsolatban. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#27059) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Domino Go!Net M díjcsomaggal lenne kérdésem.

A 100mega lassítós korláton kívül van valamilyen egyéb korlát?
A 32 kbit/s-es sebességgel majd 10 gigát át lehet tolni elméletben egy hónap alatt.

Nekem 1-2 giga adatom lenne havonta. Webkamera képét szeretném ezen keresztül áttolni, nem gond a lassú kapcsolat.

Nincs olyan, hogy x mega után letiltják a netet a hó végéig? Tapasztalt már valaki ilyet?
Drágább csomagot nem akarok venni.

Előre is köszi.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#27060) club1 válasza Drótszamár (#27059) üzenetére


club1
veterán

Webkamera képét maximum 32 kbps-on? :F

(#27061) polonic válasza Drótszamár (#27059) üzenetére


polonic
félisten

Még a voip hanghívás is nagyon kétséges 32 kbittel, nemhogy webkamerázni.

(#27062) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

Ma lehalt az inernet apn-es kapcsolatom. átállítottam a wnw apn-re, most így müxik. De mi a kettő között a különbség? Előfizus vagyok.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#27063) slice14 válasza slice14 (#27062) üzenetére


slice14
veterán

Müxik az internet apn is most már.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#27064) kali válasza slice14 (#27062) üzenetére


kali
legenda

szia,

az internet.telekom halt le?
web'n'walk alatt nincs lte, de ez nem probléma számodra, ha az aláírásodban utolsóként szereplő telefont használod és/vagy nincs ilyen megfelelőségű előfizetésed.

[ Szerkesztve ]

(#27065) Drótszamár válasza club1 (#27060) üzenetére


Drótszamár
őstag

Állókép 1-2 percenként.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#27066) sarkanyolo2 válasza Drótszamár (#27059) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

A 32kbit az 4 KByte. Szóval elméletileg egy perc alatt 60*4 Kbyte = 240KByte.

1 MByte =1024 KByte

Vagyis 4+ perc 1 MByte feltöltése. Időtúllépés miatt szerintem nem fog működni, de ne legyen igazam!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27067) slice14 válasza kali (#27064) üzenetére


slice14
veterán

Igen az internet.telekom halt le, de már megy megint.

Igen GNex-et használok. Az lte nem probléma, mert nem tud lte-t a teló. Amúgy Mozaik XS-em van.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#27068) Drótszamár válasza sarkanyolo2 (#27066) üzenetére


Drótszamár
őstag

Átlag képméretre 45s elméleti idő jött ki. Saját webszerveren olyan timeout van amilyet én akarok.

Az lenne a lényeg, hogy le fognak tiltani ha "sok" adatot forgalmazok 32 k-val, vagy pedig nem?
ASZF-ben van erről szó?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#27069) sssent válasza sarkanyolo2 (#27066) üzenetére


sssent
senior tag

Már miért ne működhetne? Nekem még volt szerencsém analóg telefonvonalon hasítani az Internetet, az sem volt gyorsabb. Időtúllépésről jellemzően akkor beszélünk, ha a kliens egyáltalán nem válaszol x ideig. Itt nem erről van szó. Akkor lehet probléma, ha olyan szerverrel kommunikálna, aminél a kliens kérésének kiszolgálási idejére is van korlát (pl. Google App Engine), és ezt nem tudja konfigurálni.

Drótszamár: újabban viccesen 0kbit/sec-et adnak meg garantált sebességként, tehát elvileg azt csinálnak, amit akarnak. Velem előfordult már, hogy a csomagomba foglalt adatmennyiség ~10-szeresét forgalmaztam, és nem volt gond, de ettől még bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27070) kali válasza Drótszamár (#27068) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, van benne szó róla, legalábbis a kiskapu adott számukra, hogy korlátozzák a szolgáltatást, például ha az előfizető veszélyezteti a szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését, és ez annyira gumiszabály, hogy tudnak is élni vele, ha akarnak - de az majd kiderül, hogy mennyire nézik jó szemmel, ha havonta 1 - 2 gigabyte adatforgalmat nyomsz át 32 kilobit/sec sebesség mellett, az amúgy is csak 100 megabyte keretes csomagban...

sssent; nem vicc az a 0 megabit/sec garantált sebesség, de ott ne panaszkodhasson már az ember a 0 sebesség miatt, ahol például térerő sincs - legalábbis jogi oldalról nézve...

(#27071) sssent válasza kali (#27070) üzenetére


sssent
senior tag

Nyilván az lehetett az oka, hogy ezt így explicit leírták, de hogy valóban csak erre fogják használni a szabályt, azt semmi nem garantálja. A jog már csak ilyen.

Én azt mondom, hogy ha személyes felhasználásra lesz a dolog, akkor csinálni kell, amíg hagyják, de üzleti modellt már nem építenék egy ilyen bizonytalan szolgáltatásra.

(#27072) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
megerősítést kérnék. Adott egy T-Mobile-os Nokia N9, aminek a kamerája mellett hámlik a készülékház. Egyszer már kicserélték emiatt gariban a komplett házat, de most megint előjött a probléma. (Minőségi illetve tervezésbeli okok miatt jön ez elő, tehát afféle szériahiba ennél a típusnál.) Viszont egy éves már elmúlt (januárban), így a +1 év jótállás ketyeg a T-mobile-nál. Amennyire én tudom, a Nokia vállal 2 évet a készülékre magára (1-et a tartozékok), a T-Mobile esetében viszont a korlátozott jótállás, tehát a második év szintén csak a készülékre szól. Ezek átfedésben vannak? Szóval továbbra is vihetem mondjuk a Nokiához a készüléket ezzel a hibával és orvosolni fogják?
Köszönöm előre is a választ!

meg

(#27073) kali válasza peugeotmate (#27072) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szolgáltató a gyártó által biztosított garanciát adja, a nokia szerviz pedig elfogadja a szolgáltatós jótállási jegyet, tehát viheted közvetlenül a gyártó szervizbe is!

(#27074) peugeotmate válasza kali (#27073) üzenetére


peugeotmate
őstag

Tehát akkor a 2 éven belül kötelesek minden olyan hibát javítani, ami önhibámon kívül következett be (?).
Köszönöm a választ!

meg

(#27075) Drótszamár


Drótszamár
őstag

sssent, kali: Köszönöm a válaszokat. Erre a 0 kbyte/s-es trükkre nem is gondoltam.

Teszek egy próbát, majd kiderül tiltanak e.

Normális net csak wifin lenne 1,5 km-ről,

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#27076) kali válasza peugeotmate (#27074) üzenetére


kali
legenda

ez már nem annyira egyértelmű, de ezzel úgysem a szolgáltatóval kell majd esetlegesen harcolni, mivel ők is küldik tovább a gyártói - központi - szervizbe, ott döntik el, hogy anyaghiba, természetes elhasználódás, külső - fizikai - behatás...stb.

Drótszamár; írd majd meg a fejleményt, kíváncsi leszek, bár egy eset alapján nem lehet majd általánosítani, mert területe...stb is válogathatja...

[ Szerkesztve ]

(#27077) peugeotmate válasza kali (#27076) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igen, ez sajnos igaz. Ráadásul a Nokia nem egy jó partner a szervizelés terén. :(

meg

(#27078) FLD1987 válasza sifarr (#27028) üzenetére

- Kis- és egyéni vállalkozók, bt-k, kis kft-k, amelyek nincsenek nem publikus tarifában és munka miatt muszáj sokat telefonálniuk,

A fenti célcsoport biztosan nem használhatja (hivatalosan) egyik Next díjcsomagot sem, mert üzleti felhasználás tiltva van.
Amúgy van lehetőség ennek a kijátszására, tehát magánszemélyként előfizet a cégtulajdonos, egyéni vállalkozó, az pedig, hogy ebben az esetben hogyan tudja költségként elszámolni, az egy jó feladat lesz, ami gondolom jó könyvelővel megoldható.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#27079) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv
Látom lesz alakulás akkor most már nem T-mobile lesz hanem csak Telekom ?

 iPhone 15 Pro

(#27080) pit stop válasza Nescafé (#27079) üzenetére


pit stop
addikt

Csak nagy T lesz egészen pontosan; kötőjelet és utánna lévő lebontást elhagyják.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#27081) 1430 válasza FLD1987 (#27078) üzenetére


1430
senior tag

Szerintem félreérted az üzleti felhasználást. Ez nem az jelenti, hogy jogi személy (pl. Bt, Kft) nem veheti igénybe a Next díjcsomagokat, hanem ahogy az oldalon is írják:
"A Next díjcsomagok üzleti célokra nem használhatóak, például telemarketing, ügyfélszolgálati tevékenység, tömeges SMS küldés."

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27082) sifarr válasza 1430 (#27081) üzenetére


sifarr
senior tag

Köszönöm a korrekt kiigazítást.
Magam is ezt írtam volna, miután FLD1987 észrevételét leellenőriztem a díjszabásban, amit korábban nem néztem meg.
S ha már díjszabás. Meglepődtem, hogy az április 1-től érvényes díjszabásban a Nextről nem találtam semmit. A május 1-től hatályosban ellenben a választható csomagok felsorolása azzal kezdődik.
Van ennek valami speciális oka, vagy csak hiba?

(#27083) nooooorb


nooooorb
csendes tag

Üdv!
Arra tudnátok esetleg választ adni, hogy ha használtan veszek egy T-s telefont, akkor a későbbiekben a garancia érvényesítéséhez elég a garanciajegy, vagy kell a számla is? Köszönöm előre is!

(#27084) 1430 válasza sifarr (#27082) üzenetére


1430
senior tag

Az újdonságok a 7. mellékletben vannak és a következő havi díjszabásba kerülnek be.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27085) kali válasza nooooorb (#27083) üzenetére


kali
legenda

elég a szolgáltatós jótállási jegy.

(#27086) nooooorb válasza kali (#27085) üzenetére


nooooorb
csendes tag

Köszönöm!

(#27087) FLD1987 válasza 1430 (#27081) üzenetére

Köszi, hogy kijavítottál, ezek szerint félreértelmeztem az üzleti célokra való felhasználást.
Amúgy ez kavart be értelmezési szempontból:
A Next díjcsomagok kizárólag mobiltelefonnal, lakossági célú felhasználásra használhatóak.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#27088) sifarr válasza 1430 (#27084) üzenetére


sifarr
senior tag

Az újdonságok a 7. mellékletben vannak és a következő havi díjszabásba kerülnek be.
Köszönöm. Nem ismertem ezt a gyakorlatot.
Azért ügyfélbarátabb lenne az a gyakorlat, ha megjelenne a díjszabás azokkal a változásokkal, amelyeket 30 nappal korábban közzé kell tenni. Aztán a hatályba lépés napján a hatályos díjszabás kiegészülne azokkal a változásokkal, amelyeket nem volt kötelező korábban közzétenni. Pl. esetünkben egy új díjcsomag.
És ettől még külön is megjelenhetnek az utóbbiakat tartalmazó "újdonságok" közlemény figyelemfelhívásként.
Nekem az a logikus és kényelmes is, ha az aktuális díjszabás mindent tartalmaz.
Nem kifogásolható a jelenlegi eljárás sem, de az általam leírt kényelmesebb és egyértelműbb lenne.

(#27089) Nordik


Nordik
őstag

Mozaik XS mellé volt aktiválva limitbővítő opcióként Net&Roll 200MB amit a mai nap lemondtam.
Ez után jött egy SMS, hogy az adatforgalmi keretem fordulónapja elsejéről 25.-re változott.

Ez most hogyan van? Ezentúl 25-én fognak zárni mindent? Vagy maga az elszámolás elseje lesz, kivéve az adatforgalom ami 25.-ke? Ennek mi értelme? :)

[ Szerkesztve ]

(#27090) club1 válasza Nordik (#27089) üzenetére


club1
veterán

Utóbbi.
És az az értelme, hogy ne hónap végén (30-31.-én) terheljék csonttá a hálózatot azok az előfizetők, akik akkor jönnek rá hogy még nem fogyott el a havi (lassítatlan) keretük.

(#27091) Nordik válasza club1 (#27090) üzenetére


Nordik
őstag

Köszönöm, akkor ez csak az adatforgalomra vonatkozik. :)

(#27092) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A névváltás után a telefonok kijelzőjén is Telekom fog megjelenni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27093) Vangelis válasza Sztbeni (#27092) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Természetesen NEM!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27094) polonic válasza Vangelis (#27093) üzenetére


polonic
félisten

Honnan tudod ezt ennyire biztosan? Mire ez a megalapozottság? :)

(#27095) Vangelis válasza polonic (#27094) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerintem csak az onnantól kiadott kártyák fogják SIMA T-nek írni.

Nekem pl a telenoros kártyám is pannont ír még mindig.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27096) Sztbeni válasza Vangelis (#27093) üzenetére


Sztbeni
őstag

Németországban és Szlovákiában is Telekomot ír ki. Amikor a westelből T lett, akkor a régi SIM-ek is azt írták ki egy idő után

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27097) tomy86 válasza Vangelis (#27095) üzenetére


tomy86
addikt

Ennek semmi köze a kártyához.
Én csak tavaly cseréltem le a Westel900-as kártyámat és nem Westelt írt ki szolgáltatónak :) Telenornál nem tudom mi lehet az oka.

(#27098) hokins válasza tomy86 (#27097) üzenetére


hokins
addikt

telefon függő. mikor t-mobile ra változott akkor a régebbi készülékek nem váltottak át,ugyanúgy westelt írtak

(#27099) DS39 válasza hokins (#27098) üzenetére


DS39
nagyúr

ma már, okostelefonoknál ez valószínűleg azonnal át fog állni. szerintem idővel Telekom H vagy HU lesz belőle, mint anno a Westel után a T-Mobile, simán megoldják :K

(#27100) tomy86 válasza hokins (#27098) üzenetére


tomy86
addikt

Az tény, hogy arra nem emlékszem, hogy mikor és melyik telefonomnál állt át, de nem mostanában volt az biztos. Arra sem emlékszem mikor lett Westelből T-mobile.
Közben meglett: wikipedia szerint 2004
Szerintem sem a telefon típusához, sem a kártyához nincs köze, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.