Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) azigazimoris válasza dedike (#27748) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Lehet összekevertek valakivel vagy rájöttek, hogy én vagyok az igazimoris :DD :DD

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#27752) 1430 válasza bopeti98 (#27738) üzenetére


1430
senior tag

Zárójelben oda is van írva, hogy 2013. március 31-ig van a bónusz. Azt hiszem azért van még kint az oldalon, mert aki kapott ilyet, az 30 napon belül használhatja (használhatta fel), szóval szerintem hamarosan lekerül az oldalról is.

Minden esetre van helyette másik adatbónusz (ehhez is regisztrálni kell, pl. +BONUSZADAT a 1430-ra), bár ezt csak 7 napon belül tudod felhasználni (míg el nem éred az arany szintet, ami legkorábban is 8 hónap).

Amúgy a felhasználás úgy működik, hogy kell egy adatcsomag (ez Domino 5 esetében alapértelmezetten a Domino Go!NapiNet, míg le nem cseréled), és ha kapsz ilyen bónusz keretet, akkor azt kezded el használni. Például ha Go!Net M-et aktiválsz és használod a 100 MB-os keretet, de a feltöltés után megkapod a 40 MB-os bónusz keretet, akkor a következő 7 napban azt fogod használni, és ha letelt a 7 nap vagy elfogyott a 40 MB, ott folytatod az M csomag 100 MB-os keretének használatát, ahol abbahagytad. Ugyanakkor ha pont elhasználtad az M csomagot és korlátozva van a sebességed, akkor a bónusz keretet is csak lassított sebességgel tudod használni (ilyenkor érdemes kiváltani például Go!NapiNet-be és akkor lekerül a sávkorlátozás).

kenny123
Mit értesz 26-a előtti időpont alatt? Elsejét?

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27753) kenny123 válasza 1430 (#27752) üzenetére


kenny123
addikt

1-től 25 éjfélig értem. :)

yo

(#27754) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nem értem miért nem csinálják már meg. :(

[link]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27755) bopeti98 válasza 1430 (#27752) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi, így már értem! :R
És még valami. A telefon megrendelésekor kiválasztottam valami ingyen 100 MB-ot amit 30 napig használhatok fel viszont oda volt írva hogy ez is csak aktív adatdíjcsomaggal vehető igénybe. Na most ez is a feltöltési bónuszhoz hasonlóan működik? Először ezt kezdem el használni majd utána a megrendelt adatdíjcsomagot folytatom onnan ahonnan abbahagytam?
Na és akkor még egy rövid kérdés: A terminálom keresztüli egyenlegfeltöltés ( Például benzinkúton ) is elektronikus egyenlegfeltöltésnek számít?

(#27756) Soulfly842 válasza bopeti98 (#27755) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen.

"A terminálom keresztüli egyenlegfeltöltés ( Például benzinkúton ) is elektronikus egyenlegfeltöltésnek számít"

Minden annak számít, ahol nem kaparós sorsjegy alapján töltögeted fel :))

(#27757) kenny123 válasza kenny123 (#27749) üzenetére


kenny123
addikt

Valaki? :U

yo

(#27758) Lesliesz


Lesliesz
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a t-mobil honlapjáról szeretnék rendelni telót pick-pack pontra. Van valakinek tapasztalata ezt illetően? konkrétan olyanra gondolok, hogy előfordulhat-e olyan hogy nem original (bontott dobozos) esetleges külsérelmi nyomok vannak rajta, vagy bármi ilyesmi. Elég drága lenne a teló, nem szeretnék olyat, hogy sérült vagy bármi hibája van nem én miattam, és az esetleges reklamációnál rám fogják, hogy én okoztam.

(#27759) VágniValó válasza Lesliesz (#27758) üzenetére


VágniValó
addikt

Remélem kapsz választ, mert én is hasonló "bűncselekmény" elkövetésére készülök a közeljövőben.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#27760) kali válasza Lesliesz (#27758) üzenetére


kali
legenda

szia,

sokszor rendeltem már így telefont, legutóbb például xperia z-t, és mindig bontatlan dobozban és csomagban katam, bár nem is vettem volna át, ha előtte már kibontásra került volna - de ezzel üzletben is így vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#27761) Lesliesz válasza kali (#27760) üzenetére


Lesliesz
csendes tag

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, mert még így nem vásároltam telefont. De mielőtt kifizeted a pick-pack pontnál, van mód kibontani a csomagot? megvizsgálni stb.?
Az üzletben természetes, csak az ilyen módozatokat még nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#27763) kali válasza #40993792 (#27762) üzenetére


kali
legenda

ez így nem teljesen igaz!
ppp átvételnél még külön csomagolást is kap a telefon, szerződés...stb, az átvételi viszont a csomag külső zsebében van elhelyzve, a ppp illetékes átadója csak ahhoz fér hozzá, a csomag tartalmához nem, viszont az átvételin szerepel, hogy az adott számú megrendelés alapján a termékeket, dokumentumokat...stb hiánytalanul átvszed, illetve ami fontosabb - ezt pontosan idézem;
kijelentem, hogy az átvett dokumentumok (szerződések, nyilatkozatok, számlák) tartalmát megismertem és elfogadom, tudomásul veszem, hogy ezen bizonylat aláírása az átvett és tételesen felsorolt dokumentumok példányonkénti és egyesével történő aláírását helyettesíti, azzal minden tekintetben egyenértékű.
sarkítva; az átvételi aláírása azonos a szerződés aláírásával, viszont a szerződés előfizetői példánya a csomagban van, amihez csak az előfizető fér hozzá, így kénytelen kibontani a csomagot, elolvasni a szerződést, és csak aztán aláírni az átvételit - ami azonos a szerződés aláírtásával -, ellenkező esetben úgy írja alá az átvételit - és azzal a szerződést -, hogy annak tartalmát nem ismeri!
futárnál más a helyzet, hiszen a szerződést külön hozza, elolvasom azt, átadja a bontatlan dobozban lévő telefont, és aláírom a papírokat.
más kérdés, hogy a szolgáltató a futáros kiszállításnál is kéri a csomag tartalmának az ellenőrzését a futár jelenlétében, probléma esetén jegyzőkönyv...stb, de a futár nagyon nem akar ilyesmibe belemenni, rohan(na) tovább...

[ Szerkesztve ]

(#27764) dedike válasza kali (#27763) üzenetére


dedike
addikt

futárnál más a helyzet, hiszen a szerződést külön hozza, elolvasom azt, átadja a bontatlan dobozban lévő telefont, és aláírom a papírokat.

:N

A zacskóban van benne a szerződés a telefonnal együtt! Különállóan egy kis fecnit ad "utánvétnyugta" névvel.

Legalábbis hétfőn még így volt.... :D

(#27765) kali:

De az is lehet, hogy egységesítették. Én legalábbis nem látom értelmét, hogy többféle módon csomagoljanak. Igaz, ez nem jelent semmit... :B

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#27765) kali válasza dedike (#27764) üzenetére


kali
legenda

akkor nem mindig azonos a mód - vagy esetemben tangliztak -, mert a futár külön hozta a szerződést és a telefont, ppp esetén pedig egyben volt csomagolva, a korábban leírt módon.
amennyiben a futár is a ppp módozatban leírt csomagban hozza, akkor annak sem írok alá úgy, hogy nem ismertem meg a szerződés...stb tartalmát, bármennyire is nem szeretik átadni addig, amíg nem írtam alá, mert úgy meg nem írok alá egy szerződést, hogy nem ismerem a tartalmát, de azt írják is az átvételin;
kijelentem, hogy az átvett dokumentumok (szerződések, nyilatkozatok, számlák) tartalmát megismertem és elfogadom, tudomásul veszem, hogy ezen bizonylat aláírása az átvett és tételesen felsorolt dokumentumok példányonkénti és egyesével történő aláírását helyettesíti, azzal minden tekintetben egyenértékű.

[ Szerkesztve ]

(#27766) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Ez a SIM csere is érdekes dolog.

Van egy SIM-em, előfizetéses, ami nem micro, (már az) és cseréltetni akartam micro-ra.
De végülis telefonszámla befizetés miatt mentem leginkább a T-Pontba, gondoltam a cserét is megejtem.
A kártyát nem vittem, de gondoltam egy próbát megér.
Mondtam, hogy elromlott a SIM kártyám, nem látja a telefon, szeretném cseréltetni, ha lehet micro SIM-re.
(Elvileg a hibás SIM-et, minden esetben ingyen cserélik)
Hm, és ahogy a telefonszámla befizetés megtörtént, a faszi hozta a SIM-et a raktárból, 2 perc alatt átírta,
és odanyomott egy papírt, hogy hibás SIM csere, díjmentes, csak írjam alá. :K
Nem kérte hogy mutassam meg, hogy itt van-e, semmi. :F
Ezen meglepődtem, mert arra számítottam hogy fizetős lesz.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#27767) jeni válasza BroCreSt (#27766) üzenetére


jeni
félisten

na baszki én meg erre nem gondoltam,bezzeg nekem 7000 Ft-ba volt a csere a Vodánál

Vangelis

lehet,hogy ha én is trükköztem volna? :U nekem is ingyen lett volna a csere?

[ Szerkesztve ]

(#27768) Vangelis válasza jeni (#27767) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azért a két szolgáltatót kár egy lapon említeni :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27769) Nordik


Nordik
őstag

Mi ez a Telekomfoci-s baromság? Már vagy a harmadik SMS-t küldik és egyáltalán nem érdekel... Azt írják, hogy ha nem kívánok több SMS-t kapni, akkor küldjem a 1430-ra a -TELEKOMFOCI szót. Dehát meg se rendeltem én ezt a szolgáltatást. :(((

(#27770) polonic


polonic
félisten

Beszéltünk itt az lte hálón való hívásról.
Nalam a hívás alatt nem váltott vissza a telefon 3g-re, végig lte-n volt.

(#27771) Vangelis válasza jeni (#27767) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát lehet egy próbát megért volna!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27772) tomy86 válasza Nordik (#27769) üzenetére


tomy86
addikt

Nem akarok politikai utalást tenni, de úgy gondolják, hogy a lakosság nagy részét is érdekli a foci :D Én elküldtem a lemondó sms-t, de még utána is küldtek valami focieredményt, de azóta szerencsére semmi.

Mondjuk azt korrektebbnek tartanám ilyen esetekre, ha egy tájékoztató sms-t küldenének, hogy ha érdekel a foci, akkor a feliratkozáshoz küldjek smst és ne azért kelljen üzeneteket írogatnom, hogy lemondjak valamit, ami eleve nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#27773) Nordik válasza tomy86 (#27772) üzenetére


Nordik
őstag

Elküldtem én is, visszaírták, hogy a Telekomfoci listáról a leiratkozás sikeres. Remélem nem küldenek többet...

(#27774) smileismarci


smileismarci
tag

,

[ Szerkesztve ]

#%

(#27775) smileismarci


smileismarci
tag

Ha mozaik xs-hez Net&Roll1 GB LTE veszek igénybe akkor megnő a sebesség mert a hozzászólásokból ezt szűrtem le de a t honlapján ez van ki írva: Nem változik, a meglévő díjcsomagban maghatározott sebesség érvénye
Másik a mozaik s nél oda van írva 4G/lte hálózaton is de a sebesség 21/mbit/s vagyis akkor LTE csak annyit tud vagy mi ez ? :F

#%

(#27776) kali válasza smileismarci (#27775) üzenetére


kali
legenda

szia,

papíron; mozaik xs + net&roll 1gb lte esetén a sebesség 7.2 megabit/sec, viszont (jelenleg/még?) nincs megfelelő korlátozás, így jellemzően 22 - 24 megabit/sec környékén mérek, de néha még többet is.
mozaik s és m esetén papíron 21 megabit/sec, de ott is jóval felette mérnek, bár az sem közelíti meg a nagyobb csomagok (mozaik l, xl és xxl) 60 megabit/sec sebességét, viszont az lte még attól is többet tud, lásd; link

[ Szerkesztve ]

(#27777) sst17


sst17
csendes tag

Hello.

Pick pack pont honlapján a csomagkeresőbe kell még valamit beírni a rendelés számán kívül? Ma vehetem át a csomagot (legalábbis adategyeztetésnél azt mondták), de ha beírom a rendelés számát semmit nem dob ki, csak, hogy "ehhez a számhoz nem tartozik csomag".

köszi..

[ Szerkesztve ]

(#27778) kali válasza sst17 (#27777) üzenetére


kali
legenda

szia,

nekem nem/sem működött legutóbb - bő 2 hónapja - (sem), de ezen témában visszaolvasva/rákeresve láthatod, hogy többen is így voltak vele, szóval az a biztos, ha majd sms és/vagy e-mail érkezik, hogy megérkezett az átvételi pontra, és átvehető a csomag.

(#27779) dedike válasza kali (#27765) üzenetére


dedike
addikt

Helyesbítenem kell magam. Igaz, hogy a csomagon kívül csak egy papírt adott, de hogy így utólag jobban végig gondoltam, egyet alá is írtam, amit elvitt! :B

Ne haragudj, hogy figyelmetlen voltam! :R

Jó szerencsét!

(#27780) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A net csomagok valamelyike okos telefonon használható külföldön, vagy csak egyéb díj ellenében?

Köszi.

(#27781) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Megjött a Blade 3-at "leváltó" modell: Huawei Ascend Y300

Csak 3k-val több a Huawei, de nézzétek meg mennyi pluszt kapsz ezért.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27782) jenei1994 válasza sarkanyolo2 (#27781) üzenetére


jenei1994
addikt

Huawei Ascend Y300 simmán megéri 36 ezret 2 magos procci,5 megapixeles kamera,4" kijelző más nyártó nem nagyon kinál egyiért ilyen telefont.

(#27783) sarkanyolo2 válasza jenei1994 (#27782) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Pontosan! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27784) Vangelis válasza sarkanyolo2 (#27781) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem rossz telefon...

Ennyiért pláne.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27785) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Melyik számon tudok előfizetést aktiválni?
Webshopos rendelés volt, de most nincs nálam a papírja...

(#27786) Melack


Melack
veterán

Helló!

Párom több, mint egy éve vett egy Galaxy Minit, amire kötött ilyen biztosítást. A kérdésem az lenne, hogyha valami történik a telefonnal, akkor ő választhatja ki, hogy milyen telefont kapjon helyette (ráfizetéssel persze)? Mert Minit nem biztos, hogy örömmel venne kézbe ismét :S .

Köszönöm a válaszokat!

Üdv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27787) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Domino web dícsomagú mobilnetünk van. Napokban újra elkezdtük használni, és ahogy kell, levonta a kezdeti 500Ft-os díjat. Hétvégére elvitték rokonaim, ma nézem a forgalmi történetet, és igen érdekes a helyzet.

SMS-ek alapján a forgalom így zajlott:
-100MB-ig a net aktiválva, 500Ft levonva.
-100MB túllépve, 500Ft levonva, 250MB-ig net kifizetve
-250MB-os sáv után a levontak megint, 1GB-ig az internet kifizetve.

Ez eddig tiszta sor, ~980MB-on áll az adatforgalom. SMS jött, hogy az adott csomag 80%-át elértük. Ezt követően viszont érthetetlen számomra. Jött egy sms, hogy aktiválták a 0-100MB sávhoz tartozó 100MB csomagot. A weben belépve a my t-mobilba is az van, hogy 0-100MB és van még 30MB adatforgalmam.

Ezt abszolút nem értem hogy lehetséges, eleve az 1GB-ot nem léptük túl, tehát csomagot nem ugrott. Most van a kártyán 990FT, a 0-100-as 500Ft lenne, ha az 1GB-ot túllépjük, akkor a 2GB-ig kellett volna levonnia, ami plusz 1000Ft lett volna, és az egyenleg megvolt rá, ennek ellenére 0-100MB aktiválódott, de úgy, hogy az 1GB sem járt le.

Valakinek van ötlete miért lehet ez? Munka után rácsörgök az ügyfélszolgálatra, mert ez így nagyon nem kerek.

(#27788) St3ven válasza Mr. Teddy (#27787) üzenetére


St3ven
addikt

Nem lehet, hogy pont most van a 30 napos időszak fordulónapja, és rámentél a netre, azért aktiválódott a 0-100 MB-os sáv?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27789) pepe091 válasza sst17 (#27777) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A keresőbe ilyen formában írtad be a kódot? pc0000001478xxxxxxx Az x-ek helyére kerül a webshopos rendelésazonosító.

(#27790) Mr. Teddy válasza St3ven (#27788) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Április 27-én dugtuk be újra a sticket tavaly augusztus óta. Szóval ez az egész történet múlthét szombaton kezdődött.

(#27791) 1430 válasza Mr. Teddy (#27790) üzenetére


1430
senior tag

Pedig pontosan az történt, amit St3ven is írt, újraindult a 30 napos ciklus. Ez ugyanis nem az első sáv levonásával indul, hanem a szolgáltatás aktiválásával (szóval a tavaly augusztusi aktiválást követően 30 naponta akkor is megújult a Domino Web, mikor nem használtátok, és ennek ugyebár nincs külön díja). Megjegyzem, mikor belépsz a My T-Mobile-ba, és megnézed, mennyi van még az adott sávból, akkor ott (tudtommal) jelölik is, hogy meddig lehet legkésőbb felhasználni, és az a végdátum gyakorlatilag az aktuális 30 napos ciklus végét jelöli.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27792) Mr. Teddy válasza 1430 (#27791) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Szóval, ha jól értem, akkor tavaly, mikor leges legelőször aktiváltuk az egész történetet, onnantól 30 naponta nullázza az adott felhasználható egyenleget? Tehát ha 29. nap 23:59 percekor elkezdek netezni, akkor 1 percem van 100MB-ot lenetezni, aztán törlődik és újra indul a csomag?

Én eddig azt hittem, és így tűnt logikusabbnak is, hogy egy 30 napos ciklus akkor indul, ha egy 0-100MB-os netet aktiválok, bár persze ez a vásárlónak kedvezne, így gyanítom akkor ez nem így van. Mindegy, majd megnézem a mytmobileba, most fejből nem tudom a sim számát. Igazából furcsa volt ez az egybeesés, hogy pont most kezdtük el használni újra és pont 1GB környékén nullázódott a csomag.

(#27793) kali


kali
legenda

nincs mobilinternet, az lte hálóra fel sem csatlakozik a telefon, a 3g és a 2g hálóra felcsatlakozik, térerő okés, de adatforgalom nincs.
több telefonnal és sim kártyával is ez a helyzet, internet.telekom és web'n'walk hozzáférési pontokkal is, szóval szolgáltatós hibának tűnik.
most épp a III. kerületben kellene a mobilinternet...

dedike; miért haragudnék? :N

[ Szerkesztve ]

(#27794) sarkanyolo2 válasza Melack (#27786) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

1. Ki kell fizetni a megadott kötbért
2. Aztán ha a javítás nem érné meg a T-nek, és már nem is árusítják, abban az esetben az anno általad kifizetett összeg 110%-áig választhatsz egy telefont az akciós kiskereskedelmi árlista alapján.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27795) zebede


zebede
őstag

Telefonra kötött biztosítást hogyan lehet megszüntetni?

(#27796) Varszegig válasza ANDROID??? (#27780) üzenetére


Varszegig
veterán

Használni mindegyiket lehet, csak amikor jön a következő számla, akkor majd meglepődsz, hogy elneteztél párszázezer Ft-ot. Ugyanis a csomagok csak belföldi adatforgalmat tartalmaznak. Vannak roaming csomagok külön pénzért, de kb. a tizedébe sem kerül venni kinn egy prepaid simet, és arról netezni.

[ Szerkesztve ]

(#27797) Melack válasza sarkanyolo2 (#27794) üzenetére


Melack
veterán

1, Ok, ez természetes.
2, Akkor az most cca 40.000 Ft lenne - ergó meg kell várni, míg a T már nem forgalmazza a Minit, ha bármit szeretne lépni.
Köszönöm a választ!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27798) ANDROID??? válasza Varszegig (#27796) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi, akkor kint veszek majd olyat... :)
Ja, az jó lesz a T-s telefonomba?

(#27799) sarkanyolo2 válasza Melack (#27797) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Gyakorlatilag le akarod dobni a tizedikről amint nem forgalmazzák a minit? Tudom, ilyenek az emberek... :D Elméletileg igen, és akkor a kötbérért cserébe kapsz egy 40K-s telót.
Valószínűleg jönni fognak a biztosítási csalós kommentek, de én csak vázoltam a helyzetet.

Én direkt nem kötöttem biztosítást, mert engem nem szeretnek a biztosítók! :D

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27800) Melack válasza sarkanyolo2 (#27799) üzenetére


Melack
veterán

Alapra már állítottuk a telót, másik akksival is képes 4-5 óra alatt csontra merülni - ha már van, akkor kihasználjuk.
Én nem tudom, már most mi van vele - de amint nem lesz Mini, tuti telefonál párom. (A többi nem érdekel - ha ilyen van, akkor kihasználjuk a lehetőséget)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.