Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) 1430 válasza #99546112 (#27831) üzenetére


1430
senior tag

Ha jól értem, az "aktuális egyenleg" a 4200 Ft, ami hamarosan átáll májusi adatra. Itt írtam róla, mi tartozik bele az aktuális egyenlegbe, de a lényeg, hogy a fix díjak nem, csak a forgalmi díjak kerülnek bele (így az emelt díjas forgalom is). Vagyis úgy vélem, van valami plusz szolgáltatásod, ami 2000 Ft körüli havidíjjal bír (pl. egy Go!Net L?).

unknownerror
Attól, hogy mára már a Like helyett Like 50 van, a régi Like nem változott, a díjszabásban megtalálod. Ehhez ugyanúgy havi 100 óra jár a kedvenc számok irányába. Viszont ha letelik a 2 év és nem mutatod be a diákod, átvált a rendszer a legolcsóbb havidíjasba (jelenleg Eco XS), amit szerződéskötéskor aláírtál, így nem fognak előre szólni (bár talán van valami SMS értesítés pár nappal előbb, hogy intézkedj, különben oda a Like). Amennyiben bemutatod a diákod, a Like megmarad újabb 2 évig (ehhez nem kell hűséget sem vállalni), és természetesen a "régi" Like-od marad, nem tesznek át az új 50-esbe.

bopeti98
Megoldódott már? Mert valóban az első hívással aktiválod (bár egyes ingyenes automata számok nem tartoznak ide), de nemárt egy ki-be kapcsolás is.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27852) vgyuri válasza bopeti98 (#27850) üzenetére


vgyuri
őstag

Ma délelőtt aktiváltam én is egy kártyát, nálam se ment kb 1 órával ezelőttig a net. Remélem nálad is beindult mostanra.

(#27853) bopeti98 válasza vgyuri (#27852) üzenetére


bopeti98
őstag

vgyuri , 1430 : Köszi, most már működik. :) Csak várni kellett kb 1 órát.

(#27854) peugeotmate válasza 1430 (#27851) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi az infót a Like díjcsomagról, most megnyugodtam.

meg

(#27855) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek garis tapasztalata a T-nél?
Mert nekem a köv. problémám lenne. Van egy Xperia P készülékem 5 hónapos T függő és megadta magát!
Én tudatlan bevittem a T-hez gariztatni , és ott 15 nap kiadási időt adtak. Na már most én felhívtam a Sony
hivatalos M.i szervizét és ott azt mondták, hogy szolgáltatón beküldött készülékek javítása 3-4 hét :F
Ám ha egyből hozzájuk vittem volna max 5 nap és kész!Most ez hogy a bánatban van?Mihez kezdhetek,ha 15 nap után sincs kész a telefon.....

(#27856) raziel01 válasza qamu74 (#27855) üzenetére


raziel01
veterán

Semmihez nem kezdhetsz. Ez ilyen. Ülnek rajta folyton. Örülj ha egyáltalán megcsinálják rendesen.
Nem 1 ember volt aki 1 hónapig javíttatta aztán visszakapta ugyanúgy hibásan.

(#27857) hokins válasza qamu74 (#27855) üzenetére


hokins
addikt

Most is samsung kernelt akartál felerőltetni? :DD

(#27858) qamu74 válasza hokins (#27857) üzenetére


qamu74
őstag

Nem :P
Ez zárt bootloaderes telcsi, cccsak gyári romokat fogad el!
Úgy romlott el, hogy rezzent egyet a zsebembe és kész!
Utána minden elsötétedett a telcsin, nem reagált semmire!
Sem a bekapcsolásra, sem a töltésre,a PC sem ismerte fel!
Azért ne nézz h.lyének!

(#27859) St3ven


St3ven
addikt

A 36303444475 valami központi T-s szám?

Mert a számlám alapján két sms-t is küldtem ide a múlt hónapban, de fogalmam nincs, ki ez, mi ez, a T tudakozójában sincs bent.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27860) Vangelis válasza St3ven (#27859) üzenetére


Vangelis
nagyúr

mégsem!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#27861) dbotka


dbotka
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek iPhonet vásárolni, a következő kérdéseim lennének:

- az Egyesült Államokban szeretném megvásárolni, ha időben kijön, akkor már az újat. Mi hátrányom származhat nekem ebből itthon, mióta nem világtelefon az iphone? Nem fogom tudni használni az LTE hálózatot? Esetleg kinn nem tudok valamilyen European modellt vásárolni? Bármilyen konkrét infó jól jönne. Ha már ennyiért veszek telefont, akkor lehet szeretném használni az LTE hálózatot is.

- ha hazahozom a kinti iPhonet és úgy döntök, szeretnék rá biztosítást kötni, azt megtehetem itthon a T-nél?

köszi

(#27862) club1 válasza dbotka (#27861) üzenetére


club1
veterán

Első kérdésedre:
http://www.apple.com/iphone/LTE/
Második kérdésedre: Szerintem nem.

(#27863) dedike válasza club1 (#27862) üzenetére


dedike
addikt

A magyar szolgáltatók közül miért csak a T-Mobile van felsorolva? ;]

Jó szerencsét!

(#27864) unknownerror válasza St3ven (#27849) üzenetére


unknownerror
tag

fel se tűnt mit írtam :DDD másik szolgáltatónál 1000 percet adnak talán, lehet azzal kevertem össze.

1430: köszi!

(#27865) dbotka válasza club1 (#27862) üzenetére


dbotka
csendes tag

hű, hát ez így nem valami baráti :( ha elkezdem vásárolni app storeban, ezt írja: The unlocked iPhone 5 model is A1428.

Azt nem értem, hogy ha az is GSM modell, akkor miért nem hajlandó itthon működni. Sokat vesztek, ha az itthoni LTEvel használhatatlan a telefon? Tapasztalatok?

Nagy dilemma, hogy megér e 50 ezret az, hogy itthon vásárolom ugyanazt a telefont. És az sem világos számomra, hogy kinn miért nem lehet választani független telefon vásárlásnál, hogy milyen modellt szeretnék. Tegyük fel, hogy egy Európába sokat utazó amerikai üzletember vagyok, akkor iPhone 5-től nekem két iPhonet kell vennem, ha van egy EU Sim kártyám is? Egyet usaban, egyet meg az adott országban felárral?

[ Szerkesztve ]

(#27866) raziel01 válasza dbotka (#27865) üzenetére


raziel01
veterán

Nincs sok értelme az LTE-nek. Anélkül is gyors a böngészés.

(#27867) kali válasza dbotka (#27861) üzenetére


kali
legenda

szia,

a garancia nem érvényes rá itthon, ezt vedd figyelembe!

raziel01; ez nem feltétlenül igaz, sok helyen a h+ is csak 5 - 6 megabit/sec - vagy még annyi sem -, az lte pedig jóval gyorsabb!

[ Szerkesztve ]

(#27868) raziel01 válasza kali (#27867) üzenetére


raziel01
veterán

És mondd már meg, hogy telón böngészéshez miért nem elég az 5-6 Mbit?
32 Kbit/s-el és még el lehet böngészgetni opera minivel, Opera Mobile-hoz meg bőven sok is az 5-6 Mbit.

(#27869) club1 válasza dbotka (#27865) üzenetére


club1
veterán

Az már a kezdetektől úgy van, hogy az USA-ban a nagy szolgáltatók egészen más frekvenciákon nyomják a mobilt mint nálunk. A kicsik pedig kisebb körzetekben, nagyobb városokban nyomják a mi 3G-nknek megfelelő frekvenciákon, a nagyobb lefedettséget viszont ők is olyan frekiken oldják meg, amin a mi európai telefonjaink nem működnek.
Olyan mobiltelefon nincs, ami minden frekvencián gond nélkül működik.
Ha az USA-ban vásárolsz, logikus hogy az amcsi frekis telefonokat adják. Ha Japánban, akkor meg az ottaniakat. Ha máshol akarod használni a telefonod, oldd meg ott a vásárlást.
Az Európába sokat utazó japánok és amerikaiak vagy bérelnek, vagy vesznek európai mobilt. A japánoknál vannak olyan modellek, amik az ő és a mi 3G-nken működnek, viszont azok nem ismerik a 2G-t, így ezek a telefonok Európában vidéken térerő nélkül maradnak.

(#27870) dbotka válasza club1 (#27869) üzenetére


dbotka
csendes tag

Értem, tehát ha teljes értékűen szeretném használni, akkor az a legjobb, ha itthon veszem meg.

A gari kérdést sejtettem, tavaly hoztam haza egy Nexus 7-et, akkor már azért utánanéztem pár dolognak.

Kár, hogy a kinti 5%os ÁFA helyett fizethetem rá a 27%-ot, hogy az egyéb negatív tényezőről ne is beszéljek :(

köszönöm a segítséget!

(#27871) kali válasza raziel01 (#27868) üzenetére


kali
legenda

azt inkább nem véleményezem, hogy valaki a lekorlátozott 32/32 kilobit/sec sebesség mellett böngészget, én legalábbis nem kínoznám magam...
böngészésre elég az 5 - 6 megabit/sec, bár sok helyen mostanság csak 2 - 3 megabit/sec sebességű a 3g háló, de böngészgetni az is elég, viszont nem mindenki csak sima böngészére használja a mobiltelefonját, mert például e-mail mellékletben gyakran kapok 50 - 60 megabyte méretű *.pdf...stb mellékleteket, és bizony nem mindegy, hogy percekig kell várnom a letöltődésre, vagy csak másodperceket.
arról nem is beszélve, hogy sima böngészésnél is elég látványos a különbség, ha húzós oldalakat nézegetek, ahol sok a nagyobb méretű kép...stb.
írhatod azt, hogy számodra nincs sok értelme az lte hálónak, de általánosságban nem szabad kijelenteni!
a környezetemben sokan csak nyugtatni akarják magukat, hogy nincs értelme az lte hálónak, ők szoktak ilyennel jönni, hogy de elég gyors a 3g háló is, viszont amikor látják mobilon a konkrét különbséget, és azt is hozzáteszem, hogy semmivel sem fizetek többetaz lte miatt, mint amikor 3g hálón lógtam, akkor azért visszakoznak.

(#27872) St3ven


St3ven
addikt

Ha gariztatás esetén nem kijavítást, hanem cserét kérek, ennek mi a menete a T-nél?

Jegyzőkönyvbe veszik, aztán majd meglátják? Vagy helyben elbírálják az igényemet?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27873) club1 válasza St3ven (#27872) üzenetére


club1
veterán

Nincs ilyen lehetőséged, Magyarországon a kötelezett dönti el, hogy javít vagy cserél.

(#27874) St3ven válasza club1 (#27873) üzenetére


St3ven
addikt

Az OK, hogy ő dönti el, de kérni nem is kérhetem?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27875) kali válasza St3ven (#27872) üzenetére


kali
legenda

beírják a jegyzőkönybe, mivel annak tartalmaznia kell a a fogyasztó által érvényesíteni kívánt igényt, de a döntést nem feltétlenül/csak a szolgáltató hozza meg, mivel a javítást a gyártói szerviz végzi, és a vonatkozó jogszabály alapján simán elutasíthatják például a cserét, és javítást eszközölhetnek, ha a csere aránytalan többletköltséget jelentene a javításhoz képest, például egy mobiltelefon ára 100 e ft, de a javítás 10 e ft.
alapban a sorrend; javítás -> csere -> (árleszállítás) -> elállás.
elsősorban javítás vagy csere, és ezekből a főszabály szerint a fogyasztó választ!
más kérdés, hogy lásd a fentieket is, több esetben mondhatják hivatalosan, hogy javítás lesz, nem cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#27876) Varszegig válasza dbotka (#27870) üzenetére


Varszegig
veterán

Azt vedd figyelembe, hogy a kint vásárolt terméket a postaköltségen felül az itteni vám, és áfa is terheli, így meg igencsak elolvad az árelőny, és akkor már nem is éri meg kockáztatni, hogy egyéb problémáid lehetnek.

(#27877) St3ven válasza kali (#27875) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm. :R

A legutóbbi jegyzőkönyv is tartalmazza, hogy a fogyasztó elsősorban kijavítást vagy cserét követelhet, ill. külön rubrika is van azzal a címmel, hogy "A Fogyasztó által érvényesíteni kívánt igény:".

Akkor én szerintem innentől fogva cserét fogok kérni, mert az utóbbi két alkalom után, amikor szoftvert cseréltek rajta, nem lett jobb a helyzet - továbbra is újraindulgat csak úgy a telefonom -, illetve most már a gmail accommat is csak ötödszörre vette be újraindulás nélkül, hogy majd szinkronizáció közben induljon újra... :( Ez meg így nem nagyon teszi lehetővé a rendeltetésszerű használatot.

Ja, legutóbb már a full gyári állapotban történtek a fenti dolgok, direkt nem telepítettem fel semmi alkalmazást, hogy szűkítsem a lehetséges problémaforrások körét.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27878) club1 válasza St3ven (#27877) üzenetére


club1
veterán

Nekem is volt egy ilyen készülékem, aztán a 2. szoftverfrissítés után memóriakártyát cseréltem, azóta nem fc-zik. A kártyát újraformáztam, de betéve egy másik készülékbe egy-két naponn belül abból is előhozta az újraindulásokat (jellemzően valamilyen program, pl. Google Maps használata közben).

(#27879) polonic


polonic
félisten

Az egyébként miért van, hogy a távszámlán már megjelent a hitelesített számla, de a my t-mobileban még nem?

(#27880) qamu74


qamu74
őstag

HI!

Most vettem észre egy sort az átvételi jegyzőkönyvben,amit adtak átvételkor a T-Mobile képviseletén.
Ha akkor észreveszem alá sem írom a jegyzőkönyvet!
A sor a következőeket tartalmazza:"Az átvétellel kapcsolatos egyéb megjegyzés:készülék bal felső sarkán ütődés látható"!!
Na már most ez nem igaz! Ez már a kezdetektől ott van , így kaptam karácsonyra ajándékként.Ünnepek után vissza is vittem, hogy cseréljék ki, de akkor még a készülék "hibátlanul" működött és erre hivatkozva, valamint, hogy az öntési hiba , nem cserélték ki!!!! Ezt megírtam Concord Electronicsnak is, hogy az a sor nem igaz!
Kezdetektől fogva a készülék Xperia P a gyári bőrtokban volt tartva! Külsőleg makulátlan,azt a HIBÁT kivéve!
De inkább belinkelem a jegyzőkönyvet......

(#27881) pepe091 válasza qamu74 (#27880) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Aláírtad. Innentől kezdve ha erre fognak bármit, akkor nem tehetsz semmit.
Mindent el kell olvasni, amit aláírsz.

(#27882) St3ven válasza club1 (#27878) üzenetére


St3ven
addikt

Ezt még megpróbálom én is, beleteszek egy másik SD kártyát.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27883) St3ven válasza qamu74 (#27880) üzenetére


St3ven
addikt

Ez már a kezdetektől ott van , így kaptam karácsonyra ajándékként.

Most nem értem, mi a baj. Azt mondod ott van az ütődés, és ezt bele is írták a jegyzőkönyvbe. Ha nem lenne ott, és úgy írták volna bele, érteném a gondod.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27884) qamu74 válasza pepe091 (#27881) üzenetére


qamu74
őstag

Ebben igazad van!
Csak hogy először amikor bevittem a készüléket a Trés szervizbe,azt mondta a szervizes f@szi,hogy másfél óra múlva jöjjek érte,mert kész lesz!Na én visszamentem egyből két papírt nyomtak elém, hogy írjam alá!
Másik hogy vegyek egy simkártya adaptert( Mert a P-be micro sim van), nekem meg egy hagyományos volt ott pluszban!Ezen erőlködőt a Trés pics@ hogy vegyem meg, én meg hogy nem veszem meg.Végül a szerelő f@szi adott egyet, de azt is vissza kell vinnem!
Ha nem csinálják meg, az tuti, hogy a gyöngyösi rendőrségen találom magam!!!!Én rájuk borítom az asztalt mindenestől.......
De az is szerepel a jegyzőkönyvben:
"A fogyasztó által érvényesíteni kívánt igény:A termék díjmentes kijavítását kérem"
"A kifogás rendezésének módja(forgalmazó nyilatkozata):A fogyasztói igény teljesítését vállaljuk."
"Várható javítási költség:0"

St3ven:
Olvasd el a:
" A forgalmazó a javítás lehetőségéről az alábbiak szerinti tájékoztatást adja a Fogyasztónak"
2. bekezdését!

[ Szerkesztve ]

(#27885) kali válasza St3ven (#27883) üzenetére


kali
legenda

az a baj, ilyen nyom esetén ráfoghatják a hibára, hogy az ütés miatt keletkezett, ezért is nem mindegy, hogy anyaghiba vagy ütődés nyoma van rögzítve a jegyzőkönyvben.

(#27886) dbotka válasza Varszegig (#27876) üzenetére


dbotka
csendes tag

szia, kinn leszek az USAban, tehát ezzel nem lenne probléma :) rendelni nem rendelnék én se..

(#27887) qamu74 válasza kali (#27885) üzenetére


qamu74
őstag

Így van!

De már bele...rok,kisebb gondom is fontosabb ennél!
Munkahelyemen leépítések vannak , mindenki hót ideg,akkor új melóhely után futkosni, interjúkra járkálni,teszteket írni stb,stb!

(#27888) St3ven válasza kali (#27885) üzenetére


St3ven
addikt

Aha. De akkor csak makulátlan, sérülésmentes telónál nem kell aggódni emiatt? Mocskos egy világ ez. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27889) jeni válasza qamu74 (#27887) üzenetére


jeni
félisten

egy megoldás van erre
ha tudod igazolni,hogy korábban voltál bent az alábbi hibával mely egyértelműen igazoltad és tudták,hogy az benyomódás,sérülés vagy egyéb ,akkor talán kivédheted a dolgot,hogy ők formai hibára hivatkozva elutasították a kérésedet.

(#27890) Ptech


Ptech
őstag

Én is naponta kapok SMS-eket a 06308000777 számról foci hírekkel.
Nem érdekel a foci, nem iratkoztam fel semmi ilyenre. Az SMS végén azt írja írjak SMS-t a 1430-ra TELEKOMFOCI-val. Elküldtem. Hármat. Az SMS-ek ugyanúgy jönnek. Hol lehet ezt a tetvet lemondani? Miért nem működik a lemondás? Miért küldözgetnek nekem ilyet ha én nem kértem?

(#27891) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Olvastam, hogy másnak is problémája akadt a telekomfocis baromsággal. Én kb már harmadjára mondom le, de újra és újra jön, az pedig, hogy sikeresen leiratkozott, egyszer sem jött meg, azt se tudom, hogy húzott e le az egyenlegemről vagy se, na most ezek után mi van..?

(#27892) dedike válasza Ptech (#27890) üzenetére


dedike
addikt

-telekomfoci az! ;)

Jó szerencsét!

(#27893) pepe091 válasza Ptech (#27890) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

-TELEKOMFOCI. Fontos a mínusz az elejére, ha esetleg nem raktad volna oda.

(#27894) kali válasza Ptech (#27890) üzenetére


kali
legenda

ezt küldted; -TELEKOMFOCI ?
a - jel fontos!

mennyi gyors ember, mobilról lomhább vagyok... :)

nekem csak egy előfizetésemet találták meg vele a sok közül, amit a feleségem használ, őt pláne nem érdekli, bár engem sem foglalkoztat a foci, főként a magyar.

[ Szerkesztve ]

(#27895) zebede válasza Ptech (#27890) üzenetére


zebede
őstag

Mínusz jel is kell elé: -TELEKOMFOCI

(#27896) adam3


adam3
aktív tag

Ugye nem felejtitek el a mínusz jelet elé kitenni, szóval -TELEKOMFOCI

Az SMS eküldése után néhány perccel még kaptam visszaigazolást is, hogy sikeresen leiratkoztam...

(#27897) Ptech válasza dedike (#27892) üzenetére


Ptech
őstag

Na szép, kösz.

Felidegelt annyira hogy a mínuszt/kötőjelet észre se vettem...

(#27898) St3ven


St3ven
addikt

Gyorsreagálású kommentezred. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27899) D@ve89 válasza Ptech (#27890) üzenetére


D@ve89
tag

mégse

[ Szerkesztve ]

(#27900) jeni


jeni
félisten

Lenne egy kérdésem.
Van aki akarva -akaratlanul a mozaik S csomagot ami 5400 Ft bruttó ár-t túltépve havidíjként többet fizettet be?
Ugyanis az akciós csomagot olyként fognám fel,hogy 80000 Ft Nokia Lumia 920 telcsi és 1 éven át havi 5400 Ft részlet fizetés. Ez 80000+64800=144800 Ft lenne egy éven át KAMATMENTESEN és utána a lejáró szerződés után hivatalosan ki függetleníteném a telót.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.