Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109401) enginev3.0 válasza dptrsk (#109396) üzenetére


enginev3.0
félisten

De nem tudom csak a hangot kiválasztani, mert mindenképp választanom kell mellé egy új adatot is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109402) dptrsk válasza enginev3.0 (#109401) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor 1414-en vagy online chat-en kérd a váltást.
Ha a kiszemelt új csomagban is elérhető (volt) a 15 GB, akkor válthatsz

(#109403) anglergab válasza dptrsk (#109402) üzenetére


anglergab
addikt

A régi Mobil S (2017) hanghoz választható az új 2 GB-os net?

[ Szerkesztve ]

(#109404) dptrsk válasza anglergab (#109403) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem nem, mivel a Mobil S 2017 lezárása előbb volt, mint a 2GB csomag bevezetése.

(#109405) anglergab válasza dptrsk (#109404) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm a választ!

(#109406) Totka1986


Totka1986
csendes tag

Direkt a Spotify miatt váltottam át 3 napja, de úgy látszik csalódnom kellett.
A 2Gb net 2 nap alatt lefogyott 1-re, úgy hogy a spotify - on kívül volt még olyan 100 mega adatforgalmam (android szerint Facebook +waze, ami szintén korlátlan). Átolvastam az összes részletet, de csak annyit találtam , hogy a spotify appon keresztül lejátszott hanganyag nem forgalmaz adatot. Nincs semmi arról, hogy esetleg milyen minőségre vonatkozik... Semmi.
Így tényleg baromira megéri.
:O :(

(#109407) anglergab válasza Totka1986 (#109406) üzenetére


anglergab
addikt

A beágyazott/linkelt Facebook videók, hívások fogyaszthatják az adatot vagy a díjcsomag még nem módosult, vagy nem lett a díjcsomag módosítása óta újraindítva a készülék.

Ha viszont ezek kizárhatók, akkor jelezd az ügyfélszolgálaton a problémát.

(#109408) dptrsk válasza Totka1986 (#109406) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kérj kivizsgálást, új csomag, lehet valamit rosszul állítottak be a rendszerekben.

(#109409) Totka1986 válasza anglergab (#109407) üzenetére


Totka1986
csendes tag

Ugyfelszolgalat lesz, én váltottam dijcsomagot a t oldalán. A tmobil app is azt mutatja hogy az új csomagban vagyok, jött is róla SMS értesítés, és a korlátlan zene is aktív a szolgáltatasok között. Régóta használok tmobil netet, ezt az adatot csak a spotify ette meg...

(#109410) kalanchoe válasza Totka1986 (#109406) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Appban neked mit mutat, ha kiválasztod lent a korlátlan appok jelölését?

(#109411) Totka1986 válasza kalanchoe (#109410) üzenetére


Totka1986
csendes tag

Ugyanez, sőt még a bekapcsolhato szolgaltatasokban is aktív a korlátlan zene (0ft)

(#109412) btudos válasza viktorhu (#109398) üzenetére


btudos
veterán

A lényeg, hogy az SMS-ben érkező ellenőrző kódra szükség van, akár személyesen, akár online csinálod, így mindenképp hozzá kell férni a kártyához. Egyedüli kivétel, ha riasztóban van a SIM, de akkor azt ellenőrzik a rendszerben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#109413) norbertoth válasza Totka1986 (#109406) üzenetére


norbertoth
senior tag

Ugyanez volt nekem anno instánál amikor a kis csomagom volt és akkor is ment le adat, egyel nagyobb csomagnál már nem, érdekes érdekes....

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#109414) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Felhívtam a 1414-et, kapcsoltak egy olyan ügyintézőt, aki érti a dolgát, aktiválta a VoWiFit. Újraindítás, és lám működik! :C Galaxy A40/havi díjas előfizetés

(#109415) 8zabi válasza kalanchoe (#109414) üzenetére


8zabi
őstag

ez tök jó, most már az adatforgalom sem a Telekomot terheli, de a percdíjat azért ugyanúgy fizeted, perc alapon ;]

(#109416) szabogabor10 válasza 8zabi (#109415) üzenetére


szabogabor10
veterán

Van egy sejtésem, hogy csak gyenge 4G jelnél kapcsol át VoWiFi-re.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109417) tibi14 válasza kalanchoe (#109414) üzenetére


tibi14
tag

Kérlek mond már el, mit kell mondani, hogy bekapcsolják mert, 3 napja probálkozom.Vagy 8 különböző ügyintézővel beszéltem, aki tudta mit szeretnék, de egyik sem aktiválta nekem. Azt mondták zártkörű a teszt, masik meg , hogy csak random kiválasztott előfizetőmnek kapcsolják be, de őket előtte felhívták, hogy szeretnének e résztvenni a tesztben.
Engem meg, aki magától jelentkezne leráznak.
Mev valami Augusztus 12.éről beszélnek hogy akkor többet tudnak majd a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#109418) kalanchoe válasza szabogabor10 (#109416) üzenetére


kalanchoe
senior tag


Samsungon így lehet állítani, gondolom iPhone-on automatikusan dobja.

8zabi: Telekom irányba nekem korlátlan perceim vannak, és elég sokat telefonálok, a 4G lefedettség nem valami jó nálam, így jól jön a VoWiFi.

(#109419) 8zabi válasza kalanchoe (#109418) üzenetére


8zabi
őstag

persze, értem a VoWiFi lényegét
csak azzal a nem értek egyet, hogy miért nincs kedvezmény ezen protokoll használata esetén, ha már kevésbé terheled a rendszerüket

(#109420) szabogabor10 válasza kalanchoe (#109418) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. iPhone-on a szolgáltató konfigolja, mikor váltson a teló, általában gyenge térerőnél szokott. Telekomos konfig még nincs sajnos, így pontosat erről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109421) viera válasza kalanchoe (#109414) üzenetére


viera
őstag

Én is bekapcsoltattam. :K
Nálam is müködik - S10+.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#109422) 4Grider válasza 8zabi (#109419) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert plusz költséggel jár a szolgáltatónak, az ügyfélnek meg tökéletes lefedettséget ott, ahol megfelelő wlan-lefedettség van. Nem utolsósorban roaming költség spórolható meg vele.

(#109423) szabogabor10 válasza 4Grider (#109422) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már ha a szolgáltató engedélyezi a külföldi wifi hálókon. Ausztriában pl. a 3-ból egyik se.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109424) 4Grider válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig csak Digivel vowifiztem, az működött Dél-Európában. A Telekomból persze kinézem, hogy külföldön tiltja a használatát.

(#109425) polonic válasza 8zabi (#109419) üzenetére


polonic
félisten

Igazából itt maximum a rádiót nem terheled. IMS-t, TAS-t, HSS-t ugyanúgy használni kell.

[ Szerkesztve ]

(#109426) kalanchoe válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Most még azt mondták, nincs engedélyezve, mert tesztelés alatt van a VoWiFi, de később fog menni külföldön is. Direkt rákérdeztem. :)
Nekem egyébként teljesen jól működik, mikor lecsatlakozik WLAN-ról a telefon, akkor se szakad meg.

(#109427) anadroid válasza kalanchoe (#109414) üzenetére


anadroid
senior tag

Én még pénteken játszottam el ugyanezt, kapcsoltak hozzáértő(nek mondott) ügyintézőt, aktiválta, nem megy (Galaxy Note9 havidíjas előfizetéssel). Hát nem éppen homogén a szakmai színvonal ügyintéző fronton.

Digivel megy.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109428) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Azért mobilelőlegben tudnak irreálisak lenni. Huawei p30-ra Dominóról előfizetésre váltva a 0 Ft-os hang+3 GB net csomag az 1890 Ft-os havinál elkérnek részletnél 86 ezer előleget. Ha ezt kiszámolom majd 45 hónap alatt fogyna le a havi költésből, miközben a hűség csak 24 hónap.

(#109429) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ez a biztosítás egy vicc, majdnem :)

Küldtek egy másik "új" készüléket"

Jó lehet, hogy új de se doboz semmi... egy xaros matrica van rajta és francia nyelven kezd...

180e ft ba került a csere .. ebből 28 ezer a mi önrészünk.

Tényleg vicc :D .... azt hittem ilyenkor teljesen új készüléket küldnek.

Jah S8 sima.

TMX :)

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#109430) Nordik válasza Totka1986 (#109406) üzenetére


Nordik
őstag

Ez valami hiba, hogy számolják a Spotifyn forgalmazott adatot is? Vagy ez miért van? Így nem fogok váltani dominorol.

(#109431) kalanchoe válasza Nordik (#109430) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én kiszámoltam és nekem nem fogyasztott szerintem. Legalábbis 2 gigából van még olyan 1,4 és eddig 1,3-at használtam el elsejétől. Nagy része Spotify + TVGo + Instagram.

(#109432) ElektrikusDE válasza radio100jozs (#109428) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Más szolgáltatónál is hasonló a helyzet, ugyanez történt nálam is a másik T betűs "szolgáltatónál"...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#109433) ElektrikusDE válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Sőt!

Arra tippelek hogy még az Asfinag WiFin se müködik!

Ha mégis az már valamit érne...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#109434) anglergab válasza szabogabor10 (#109416) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nem igaz. Ha van használható wifi, alapértelmezés szerint átkapcsol, a mobilnet nem számít, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#109435) polonic válasza anglergab (#109434) üzenetére


polonic
félisten

Ez samsungon ettől a beállítástól függ.
A wifi preferred beállításnál tényleg így van. Elérhető wifin mindig átkapcsol. A másiknál pedig csak gyenge térerő esetén, elérhető wifinél.

(#109436) 4Grider válasza polonic (#109435) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt Samsungja válogatja. Nekem a WiFi hívásnál S9-en csak ki- és be van. Azaz bekapcsolt VoWifi esetén ha van wifi, akkor a hívás VoWifin megy, térerőtől függetlenül.

(#109437) anglergab válasza polonic (#109425) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így igaz.

Még egy fontos infó: akinek működik a VoWiFi, az SMS-ek is IP-n (VoLTE/VoWiFi esetében) mennek, nem a szokásos LTE NAS-on, így pl. repülő módban is lehet WiFi-n SMS-t küldeni és fogadni, ha a készülék támogatja repülő módban a VoWiFi-t.

A telefonnak ehhez támogatnia kell az SMS over IP-t, de az együtt jár általában a VoWiFi-vel.

Tehát akinek van VoWiFi-je, ellenőrizze az SMS küldést/fogadást: ez akkor a legegyszerűbb, ha a készülék támogatja a VoWiFi-t repülő módban, ekkor kell SMS-t küldeni vagy fogadni (ilyenkor LTE NAS-on ugye nem mehet az üzenet, mert biztosan nincs LTE kapcsolat).

Fontos, hogy ez nem az RCS, ez a hagyományos SMS szolgáltatás, csak IP hordozón, pontosabban VoLTE/VoWiFi-n. Ha nincs aktív VoLTE/VoWiFi regisztráció, akkor az SMS a hagyományos csatornákon megy.

[ Szerkesztve ]

(#109438) polonic válasza 4Grider (#109436) üzenetére


polonic
félisten

Na ezt jó tudni. Gondoltam csak egységes ez minden samsungban.

(#109439) anglergab válasza anglergab (#109437) üzenetére


anglergab
addikt

Amúgy onnan az SMSoIP és VoWiFi összefüggés, hogy VoLTE esetében értelemszerűen mindig elérhető az LTE NAS SMS küldéshez, viszont a VoWiFi esetében ez már nem mindig igaz (pl. amikor nincs mobil lefedettség, repülő módban van a telefon).

Ekkor, ha van VoWiFi, annak a csatornáján megy az SMS is. Ha nincs VoWiFi, akkor természetesen a fenti esetekben nem megy az SMS.

Illetve ha van VoWiFi szolgáltatás az előfizetésen, akkor a VoLTE esetében is IP-n megy (a VoLTE csatornáján) az SMS.

[ Szerkesztve ]

(#109441) kagzer


kagzer
aktív tag

Eléggé összezavarodtam a roaming kapcsán.
Jött egy ilyen SMS:

Tisztelt Ügyfelünk! Üdvözöljük Romàniàban! Tàjékoztatjuk, hogy az EU-ban is belföldi dìjszinten hasznàlhatja telefonjàt a méltànyos hasznàlat erejéig. Magyarorszàgra és EU-ba történö hìvàsindìtàs és SMS küldés esetén a belföldi dìjcsomag hàlòzaton kìvüli percdìjai az irànyadòk (hàlòzaton belüli percdìj csak belföldön érvényesül), de maximum 76,8 Ft/perc és 24 Ft/SMS, MMS küldés 24 Ft/db. Az Ön àltal hasznàlt dìjcsomagban foglalt adatmennyiség EU-ban is leforgalmazhatò a dìjszabàsban meghatàrozott mértékig. Az EU-ban történö tovàbbi adatforgalmazàshoz EU roaming adat dìjcsomag vàlasztàsa szükséges. Az elhasznàlt adategyenleget követöen az adatforgalmazàs dìja 1,4458 Ft/MB. Hanghìvàs, SMS és MMS fogadàsa az Euròpai Uniò tagàllamaiban dìjmentes. Ingyenes informàciò: +36303440970, A méltànyos hasznàlati feltételekröl a dìjmentesen elérhetö telekom.hu/eu-meltanyos oldalon tàjékozòdhat. Segélyhìvò: 112
Üdvözlettel: Telekom

Most akkor ha elfogy a jelenlegi díjcsomagom, csak ezekből a Travel&Surf csomagokból vagy bármelyik mobilinternetet megvehetem.
a kiemelt rész érthető félre számomra.

Hozzáteszem a World GPRS Limit opció pedig arra jó, ha van pl 10GB neted, amiből ha az opcióban írtak alapján elfogy 8,3, elkezdi MB-onként számlázni.
pár hete azt hittem viccelnek amikor kiderült hogy azért evett meg 3000 Ft-ot egy stream nézése mert ez az opció aktív volt.
és a csomagban levő adatkerethez pwdig hozza sem nyúlt.

(#109442) goop válasza kalanchoe (#109414) üzenetére


goop
őstag

Jah, reggel én is bekapcsoltattam 4 előfizetésre, és végre az 1. ügyintéző kente vágta a dolgot, tökéletesen üzemel a VoWifi.

[ Szerkesztve ]

(#109444) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tegnap kértem telefonon hogy küldjék el a hívásrészletezőt, azt mondták 24 óra, letelt, dokumentum sehol, most írok nekik chaten, és mondják hogy kérjem telefonon újra, mert nem lett feltöltve

Anyátokat, isten barmai :W :W :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109445) enginev3.0 válasza dptrsk (#109402) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze chaten sem tudnak váltani díjcsomagot, csak ha felhívom őket, azért mondtam is neki hogy remélem nem úgy valósul meg ahogy a számlarészletező

Akármennyire is szeretem a telekomot, még mindig egy rakás gyökeret foglalkoztatnak, 10-ből 7x meghívom bármit próbálok náluk dolgozó emberekkel elintézni :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109446) hun005a


hun005a
tag

Hello
Hoppá plusz csomaggal Szlovéniában tartózkodó Telekom mobil ingyen hívható?

köszönöm

(#109447) btudos válasza hun005a (#109446) üzenetére


btudos
veterán

Igen, nem kell tudnod, hogy ő hol tartózkodik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#109448) szabogabor10 válasza hun005a (#109446) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem számít, hol tartózkodik az illető, mindenképp ingyen hívod.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109449) hun005a válasza szabogabor10 (#109448) üzenetére


hun005a
tag

Rendben köszönöm

(#109450) kalanchoe válasza enginev3.0 (#109445) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ez igaz, ha szerencsed van es kifogsz egy jo ugyintezot, jol jarsz. Nekem is volt mar olyan, h 6x kapcsoltak, mire az egyik ugyintezo tudott egy ertelmes valasszal szolgalni.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.