Hirdetés

2020. április 2., csütörtök

Gyorskeresés

Legfrissebb anyagok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-27 17:56:13

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#109401) enginev3.0 válasza dptrsk (#109396) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

De nem tudom csak a hangot kiválasztani, mert mindenképp választanom kell mellé egy új adatot is

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#109402) dptrsk válasza enginev3.0 (#109401) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Akkor 1414-en vagy online chat-en kérd a váltást.
Ha a kiszemelt új csomagban is elérhető (volt) a 15 GB, akkor válthatsz

(#109403) anglergab válasza dptrsk (#109402) üzenetére

anglergab
(őstag)

A régi Mobil S (2017) hanghoz választható az új 2 GB-os net?

[ Szerkesztve ]

(#109404) dptrsk válasza anglergab (#109403) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Szerintem nem, mivel a Mobil S 2017 lezárása előbb volt, mint a 2GB csomag bevezetése.

(#109405) anglergab válasza dptrsk (#109404) üzenetére

anglergab
(őstag)

Köszönöm a választ!

(#109406) Totka1986

Totka1986
(csendes tag)

Direkt a Spotify miatt váltottam át 3 napja, de úgy látszik csalódnom kellett.
A 2Gb net 2 nap alatt lefogyott 1-re, úgy hogy a spotify - on kívül volt még olyan 100 mega adatforgalmam (android szerint Facebook +waze, ami szintén korlátlan). Átolvastam az összes részletet, de csak annyit találtam , hogy a spotify appon keresztül lejátszott hanganyag nem forgalmaz adatot. Nincs semmi arról, hogy esetleg milyen minőségre vonatkozik... Semmi.
Így tényleg baromira megéri.
:O :(

(#109407) anglergab válasza Totka1986 (#109406) üzenetére

anglergab
(őstag)

A beágyazott/linkelt Facebook videók, hívások fogyaszthatják az adatot vagy a díjcsomag még nem módosult, vagy nem lett a díjcsomag módosítása óta újraindítva a készülék.

Ha viszont ezek kizárhatók, akkor jelezd az ügyfélszolgálaton a problémát.

(#109408) dptrsk válasza Totka1986 (#109406) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Kérj kivizsgálást, új csomag, lehet valamit rosszul állítottak be a rendszerekben.

(#109409) Totka1986 válasza anglergab (#109407) üzenetére

Totka1986
(csendes tag)

Ugyfelszolgalat lesz, én váltottam dijcsomagot a t oldalán. A tmobil app is azt mutatja hogy az új csomagban vagyok, jött is róla SMS értesítés, és a korlátlan zene is aktív a szolgáltatasok között. Régóta használok tmobil netet, ezt az adatot csak a spotify ette meg...

(#109410) kalanchoe válasza Totka1986 (#109406) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Appban neked mit mutat, ha kiválasztod lent a korlátlan appok jelölését?

(#109411) Totka1986 válasza kalanchoe (#109410) üzenetére

Totka1986
(csendes tag)

Ugyanez, sőt még a bekapcsolhato szolgaltatasokban is aktív a korlátlan zene (0ft)

(#109412) btudos válasza viktorhu (#109398) üzenetére

btudos
(veterán)

A lényeg, hogy az SMS-ben érkező ellenőrző kódra szükség van, akár személyesen, akár online csinálod, így mindenképp hozzá kell férni a kártyához. Egyedüli kivétel, ha riasztóban van a SIM, de akkor azt ellenőrzik a rendszerben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#109413) norbertoth válasza Totka1986 (#109406) üzenetére

norbertoth
(tag)

Ugyanez volt nekem anno instánál amikor a kis csomagom volt és akkor is ment le adat, egyel nagyobb csomagnál már nem, érdekes érdekes....

 iPhone 8Plus, iPad Pro, - LG 4K - / Xbox One S /  Music Pay • HBO Go • Netflix • YouTube Premium • tv+

(#109414) kalanchoe

kalanchoe
(aktív tag)

Felhívtam a 1414-et, kapcsoltak egy olyan ügyintézőt, aki érti a dolgát, aktiválta a VoWiFit. Újraindítás, és lám működik! :C Galaxy A40/havi díjas előfizetés

(#109415) 8zabi válasza kalanchoe (#109414) üzenetére

8zabi
(őstag)

ez tök jó, most már az adatforgalom sem a Telekomot terheli, de a percdíjat azért ugyanúgy fizeted, perc alapon ;]

(#109416) szabogabor10 válasza 8zabi (#109415) üzenetére

szabogabor10
(Topikgazda)

Van egy sejtésem, hogy csak gyenge 4G jelnél kapcsol át VoWiFi-re.

iPhone 11 Pro Max -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro

(#109417) tibi14 válasza kalanchoe (#109414) üzenetére

tibi14
(tag)

Kérlek mond már el, mit kell mondani, hogy bekapcsolják mert, 3 napja probálkozom.Vagy 8 különböző ügyintézővel beszéltem, aki tudta mit szeretnék, de egyik sem aktiválta nekem. Azt mondták zártkörű a teszt, masik meg , hogy csak random kiválasztott előfizetőmnek kapcsolják be, de őket előtte felhívták, hogy szeretnének e résztvenni a tesztben.
Engem meg, aki magától jelentkezne leráznak.
Mev valami Augusztus 12.éről beszélnek hogy akkor többet tudnak majd a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#109418) kalanchoe válasza szabogabor10 (#109416) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Samsungon így lehet állítani, gondolom iPhone-on automatikusan dobja.

8zabi: Telekom irányba nekem korlátlan perceim vannak, és elég sokat telefonálok, a 4G lefedettség nem valami jó nálam, így jól jön a VoWiFi.

(#109419) 8zabi válasza kalanchoe (#109418) üzenetére

8zabi
(őstag)

persze, értem a VoWiFi lényegét
csak azzal a nem értek egyet, hogy miért nincs kedvezmény ezen protokoll használata esetén, ha már kevésbé terheled a rendszerüket

(#109420) szabogabor10 válasza kalanchoe (#109418) üzenetére

szabogabor10
(Topikgazda)

Köszi. iPhone-on a szolgáltató konfigolja, mikor váltson a teló, általában gyenge térerőnél szokott. Telekomos konfig még nincs sajnos, így pontosat erről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#109421) viera válasza kalanchoe (#109414) üzenetére

viera
(őstag)

Én is bekapcsoltattam. :K
Nálam is müködik - S10+.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#109422) 4Grider válasza 8zabi (#109419) üzenetére

4Grider
(addikt)

Mert plusz költséggel jár a szolgáltatónak, az ügyfélnek meg tökéletes lefedettséget ott, ahol megfelelő wlan-lefedettség van. Nem utolsósorban roaming költség spórolható meg vele.

(#109423) szabogabor10 válasza 4Grider (#109422) üzenetére

szabogabor10
(Topikgazda)

Már ha a szolgáltató engedélyezi a külföldi wifi hálókon. Ausztriában pl. a 3-ból egyik se.

(#109424) 4Grider válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére

4Grider
(addikt)

Eddig csak Digivel vowifiztem, az működött Dél-Európában. A Telekomból persze kinézem, hogy külföldön tiltja a használatát.

(#109425) polonic válasza 8zabi (#109419) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Igazából itt maximum a rádiót nem terheled. IMS-t, TAS-t, HSS-t ugyanúgy használni kell.

[ Szerkesztve ]

(#109426) kalanchoe válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Most még azt mondták, nincs engedélyezve, mert tesztelés alatt van a VoWiFi, de később fog menni külföldön is. Direkt rákérdeztem. :)
Nekem egyébként teljesen jól működik, mikor lecsatlakozik WLAN-ról a telefon, akkor se szakad meg.

(#109427) anadroid válasza kalanchoe (#109414) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Én még pénteken játszottam el ugyanezt, kapcsoltak hozzáértő(nek mondott) ügyintézőt, aktiválta, nem megy (Galaxy Note9 havidíjas előfizetéssel). Hát nem éppen homogén a szakmai színvonal ügyintéző fronton.

Digivel megy.

Kérd privát üzenetben a Curve regisztrációs kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft), a Monese reg. kódot 5+15 angol font (kb. 2000+6000 Ft) ajándékhoz, a Revolut regisztrációs kódot ingyenes kártyához! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109428) radio100jozs

radio100jozs
(őstag)

Azért mobilelőlegben tudnak irreálisak lenni. Huawei p30-ra Dominóról előfizetésre váltva a 0 Ft-os hang+3 GB net csomag az 1890 Ft-os havinál elkérnek részletnél 86 ezer előleget. Ha ezt kiszámolom majd 45 hónap alatt fogyna le a havi költésből, miközben a hűség csak 24 hónap.

(#109429) Vangelis

Vangelis
(nagyúr)

Ez a biztosítás egy vicc, majdnem :)

Küldtek egy másik "új" készüléket"

Jó lehet, hogy új de se doboz semmi... egy xaros matrica van rajta és francia nyelven kezd...

180e ft ba került a csere .. ebből 28 ezer a mi önrészünk.

Tényleg vicc :D .... azt hittem ilyenkor teljesen új készüléket küldnek.

Jah S8 sima.

TMX :)

[ Szerkesztve ]

(#109430) Nordik válasza Totka1986 (#109406) üzenetére

Nordik
(őstag)

Ez valami hiba, hogy számolják a Spotifyn forgalmazott adatot is? Vagy ez miért van? Így nem fogok váltani dominorol.

(#109431) kalanchoe válasza Nordik (#109430) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Én kiszámoltam és nekem nem fogyasztott szerintem. Legalábbis 2 gigából van még olyan 1,4 és eddig 1,3-at használtam el elsejétől. Nagy része Spotify + TVGo + Instagram.

(#109432) ElektrikusDE válasza radio100jozs (#109428) üzenetére

ElektrikusDE
(tag)

Más szolgáltatónál is hasonló a helyzet, ugyanez történt nálam is a másik T betűs "szolgáltatónál"...

ElektrikusDE

(#109433) ElektrikusDE válasza szabogabor10 (#109423) üzenetére

ElektrikusDE
(tag)

Sőt!

Arra tippelek hogy még az Asfinag WiFin se müködik!

Ha mégis az már valamit érne...

ElektrikusDE

(#109434) anglergab válasza szabogabor10 (#109416) üzenetére

anglergab
(őstag)

Ez nem igaz. Ha van használható wifi, alapértelmezés szerint átkapcsol, a mobilnet nem számít, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#109435) polonic válasza anglergab (#109434) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Ez samsungon ettől a beállítástól függ.
A wifi preferred beállításnál tényleg így van. Elérhető wifin mindig átkapcsol. A másiknál pedig csak gyenge térerő esetén, elérhető wifinél.

(#109436) 4Grider válasza polonic (#109435) üzenetére

4Grider
(addikt)

Ezt Samsungja válogatja. Nekem a WiFi hívásnál S9-en csak ki- és be van. Azaz bekapcsolt VoWifi esetén ha van wifi, akkor a hívás VoWifin megy, térerőtől függetlenül.

(#109437) anglergab válasza polonic (#109425) üzenetére

anglergab
(őstag)

Ez így igaz.

Még egy fontos infó: akinek működik a VoWiFi, az SMS-ek is IP-n (VoLTE/VoWiFi esetében) mennek, nem a szokásos LTE NAS-on, így pl. repülő módban is lehet WiFi-n SMS-t küldeni és fogadni, ha a készülék támogatja repülő módban a VoWiFi-t.

A telefonnak ehhez támogatnia kell az SMS over IP-t, de az együtt jár általában a VoWiFi-vel.

Tehát akinek van VoWiFi-je, ellenőrizze az SMS küldést/fogadást: ez akkor a legegyszerűbb, ha a készülék támogatja a VoWiFi-t repülő módban, ekkor kell SMS-t küldeni vagy fogadni (ilyenkor LTE NAS-on ugye nem mehet az üzenet, mert biztosan nincs LTE kapcsolat).

Fontos, hogy ez nem az RCS, ez a hagyományos SMS szolgáltatás, csak IP hordozón, pontosabban VoLTE/VoWiFi-n. Ha nincs aktív VoLTE/VoWiFi regisztráció, akkor az SMS a hagyományos csatornákon megy.

[ Szerkesztve ]

(#109438) polonic válasza 4Grider (#109436) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Na ezt jó tudni. Gondoltam csak egységes ez minden samsungban.

(#109439) anglergab válasza anglergab (#109437) üzenetére

anglergab
(őstag)

Amúgy onnan az SMSoIP és VoWiFi összefüggés, hogy VoLTE esetében értelemszerűen mindig elérhető az LTE NAS SMS küldéshez, viszont a VoWiFi esetében ez már nem mindig igaz (pl. amikor nincs mobil lefedettség, repülő módban van a telefon).

Ekkor, ha van VoWiFi, annak a csatornáján megy az SMS is. Ha nincs VoWiFi, akkor természetesen a fenti esetekben nem megy az SMS.

Illetve ha van VoWiFi szolgáltatás az előfizetésen, akkor a VoLTE esetében is IP-n megy (a VoLTE csatornáján) az SMS.

[ Szerkesztve ]

(#109440) ish4d0w

ish4d0w
(aktív tag)

https://www.napi.hu/tech/magyar-telekom-hang-mobil.689251.html/amp

(#109441) kagzer

kagzer
(aktív tag)

Eléggé összezavarodtam a roaming kapcsán.
Jött egy ilyen SMS:

Tisztelt Ügyfelünk! Üdvözöljük Romàniàban! Tàjékoztatjuk, hogy az EU-ban is belföldi dìjszinten hasznàlhatja telefonjàt a méltànyos hasznàlat erejéig. Magyarorszàgra és EU-ba történö hìvàsindìtàs és SMS küldés esetén a belföldi dìjcsomag hàlòzaton kìvüli percdìjai az irànyadòk (hàlòzaton belüli percdìj csak belföldön érvényesül), de maximum 76,8 Ft/perc és 24 Ft/SMS, MMS küldés 24 Ft/db. Az Ön àltal hasznàlt dìjcsomagban foglalt adatmennyiség EU-ban is leforgalmazhatò a dìjszabàsban meghatàrozott mértékig. Az EU-ban történö tovàbbi adatforgalmazàshoz EU roaming adat dìjcsomag vàlasztàsa szükséges. Az elhasznàlt adategyenleget követöen az adatforgalmazàs dìja 1,4458 Ft/MB. Hanghìvàs, SMS és MMS fogadàsa az Euròpai Uniò tagàllamaiban dìjmentes. Ingyenes informàciò: +36303440970, A méltànyos hasznàlati feltételekröl a dìjmentesen elérhetö telekom.hu/eu-meltanyos oldalon tàjékozòdhat. Segélyhìvò: 112
Üdvözlettel: Telekom

Most akkor ha elfogy a jelenlegi díjcsomagom, csak ezekből a Travel&Surf csomagokból vagy bármelyik mobilinternetet megvehetem.
a kiemelt rész érthető félre számomra.

Hozzáteszem a World GPRS Limit opció pedig arra jó, ha van pl 10GB neted, amiből ha az opcióban írtak alapján elfogy 8,3, elkezdi MB-onként számlázni.
pár hete azt hittem viccelnek amikor kiderült hogy azért evett meg 3000 Ft-ot egy stream nézése mert ez az opció aktív volt.
és a csomagban levő adatkerethez pwdig hozza sem nyúlt.

(#109442) goop válasza kalanchoe (#109414) üzenetére

goop
(őstag)

Jah, reggel én is bekapcsoltattam 4 előfizetésre, és végre az 1. ügyintéző kente vágta a dolgot, tökéletesen üzemel a VoWifi.

[ Szerkesztve ]

(#109443) Aweriot válasza kagzer (#109441) üzenetére

Aweriot
(veterán)
LOGOUT blog

Nem, bármelyik adatjegyet veheted.

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#109444) enginev3.0

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Tegnap kértem telefonon hogy küldjék el a hívásrészletezőt, azt mondták 24 óra, letelt, dokumentum sehol, most írok nekik chaten, és mondják hogy kérjem telefonon újra, mert nem lett feltöltve

Anyátokat, isten barmai :W :W :W

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#109445) enginev3.0 válasza dptrsk (#109402) üzenetére

enginev3.0
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Persze chaten sem tudnak váltani díjcsomagot, csak ha felhívom őket, azért mondtam is neki hogy remélem nem úgy valósul meg ahogy a számlarészletező

Akármennyire is szeretem a telekomot, még mindig egy rakás gyökeret foglalkoztatnak, 10-ből 7x meghívom bármit próbálok náluk dolgozó emberekkel elintézni :W

(#109446) hun005a

hun005a
(tag)

Hello
Hoppá plusz csomaggal Szlovéniában tartózkodó Telekom mobil ingyen hívható?

köszönöm

(#109447) btudos válasza hun005a (#109446) üzenetére

btudos
(veterán)

Igen, nem kell tudnod, hogy ő hol tartózkodik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#109448) szabogabor10 válasza hun005a (#109446) üzenetére

szabogabor10
(Topikgazda)

Nem számít, hol tartózkodik az illető, mindenképp ingyen hívod.

(#109449) hun005a válasza szabogabor10 (#109448) üzenetére

hun005a
(tag)

Rendben köszönöm

(#109450) kalanchoe válasza enginev3.0 (#109445) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Ez igaz, ha szerencsed van es kifogsz egy jo ugyintezot, jol jarsz. Nekem is volt mar olyan, h 6x kapcsoltak, mire az egyik ugyintezo tudott egy ertelmes valasszal szolgalni.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.