Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109502) #86564352 válasza Fox Mulder (#109499) üzenetére


#86564352
törölt tag

Készülékkedvezmény tavasszal és ősszel volt inkább. Külföldi ajánlatokhoz képest még az is csak tessék-lássék alapon.

(#109503) kalanchoe válasza #86564352 (#109502) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:K
Tavasszal elég sokat lehetett kapni.
Külföldön mjuk teljesen más a helyzet, és az árazás is, meg a szolgáltatás minősége is.

(#109504) anadroid válasza Fox Mulder (#109499) üzenetére


anadroid
senior tag

Például kb. 70 ezer forint kedvezmény 2 év hűséggel Galaxy Note 9 vásárlásakor. [link]

Samsung Galaxy Note 9 Dual SIM 128 GB-os modell, fekete színben
Készülék listaára 259 820 Ft

Készülékkedvezmény - 68 200 Ft

Online kedvezmény - 6600 Ft

Kedvezményes készülék ár 185 020 Ft


1323 Ft Havi díj összesen 30% Magenta1 kedvezménnyel
35 Ft/perc vagy SMS + 6 GB 2 év hűséggel

259 820 Ft listaár helyett 74 800 Ft Online - és extra készülékkedvezménnyel 22 havi kamatmentes részletfizetéssel

Volt 512 GB-os is, húszezerrel drágábban.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109505) Dinter válasza anadroid (#109494) üzenetére


Dinter
addikt

És akkor pl. a dupla adat is ugyanúgy érvényes mindegyik mobil előfizetésre?

(#109506) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

A Maraton adatkeret a rendelkezésre állási idő lejárta után elveszik vagy zárolódik, mint az egyenleg?

Azaz a rendelkezésre állási idő lejárta után, de a hívószám lekötési idő lejárta előtti feltöltés újra képes aktiválni a fennmaradó Maraton adatkeretet vagy már nem (mivel elveszett)?

(#109507) dptrsk válasza anglergab (#109506) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Elveszik

(#109508) anglergab válasza dptrsk (#109507) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm a választ!

(#109509) anadroid válasza Dinter (#109505) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez a 6 GB már a dupla adat.

Sajnos egy vagy humán vagy robot "ünneprontó" szétbarmolta a linket, pedig nem reflink. Most berakom szövegként, aztán vagy jön értem hajnalban a fekete autó, és nem láttok többé, vagy megmarad.

Szóval a Note9 kedvezményes Telekom oldala:

https://www.telekom.hu/shop/termek/Samsung+Galaxy+Note+9+Dual+SIM--SAM+GAL+NOTE+9+DS+128GB++BK?sku=jsku1754626173&contractType=newPostpaid&paymentType=INSTALLMENT&preselectedTariffplanBundleSkuId=sku2910132

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109510) ubyegon2 válasza anadroid (#109509) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

http://Például kb. 70 ezer forint kedvezmény 2 év hűséggel Galaxy Note 9 vásárlásakor.

Sorry, de linkelésnél te másoltad be tévesen a vágólapról amit fent látsz! ;]

Így aztán most akkor ez még érvényes?

Sajnos egy vagy humán vagy robot "ünneprontó" szétbarmolta a linket

(mindig ellenőrizd hsz elküldése után a linkelt dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#109511) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
Most néztem hogy a Mobilinternet csomagoknál kibővültek azok az alkalmazások amelyek nem generálnak adatforgalmat, valaki tudja esetleg hogy még hűségidő alatt ezt esetleg én is megkaphatom-e ? vagy csak akkor fogom ezeket megkapni ha a hűségidő alájárta után újra megkötöm ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#109512) kalanchoe válasza Cry0 (#109511) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Hűségidő alatt is válthatsz, ha nagyobb összegű csomagot választasz váltáskor.
Pl. Mobil S + 1 GB -> új Mobil S + 2 GB
Mivel az új csomag drágább, válthatsz rá, hűségidő alatt is. Az oldal azt is jelzi, hogy válthatsz-e, vagy kell kötbért fizetni.

(#109513) anglergab válasza Cry0 (#109511) üzenetére


anglergab
addikt

Az új nethez új hang kell, és fordítva is.

(#109514) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Lenne egy kis problémám. Van egy májusban vásárolt Mate 20 Lite telóm részletre a Telekomtól. Tegnap este a feleségemmel pubg-ztünk egymással mobilon, majd letettem a telót és pár perc múlva halottam egy kattanást belőle. Megnéztem és lett egy hajszálvékony repedés keresztbe a digitizeren. Szinte nem is észrevehető és a működést nem befolyásolja (csak bekapcsolt kijelzőnél nagyon éles szögben látszik). Megcsinálják ezt garanciában? Kijelzővédő és biztosítás nincs rajta.

Release the cable hounds!

(#109515) martonl


martonl
senior tag

4Grider: sajnos az országot még mi is be tudjuk határolni ip alapján, hát még ha nem mi csináljuk. De valóban, a félreértések és a kiskapuzás elkerülése érdekében a szolgáltatónak legegyszerűbb, ha roamingon tiltja a vowifit.

Egyébként pár éve az osztrák a1-nek még úgy emlékszem, volt olyan szolgáltatása, hogy a hívást sima sip alapon is végződteti, tehát ha drága roamingos országban van az ügyfél, de van internet, akkor internet telefonként használhatja az otthoni mobilszámát. Nem tudom, megvan-e még ez a szolgáltatás, de nem volt hülyeség.

Más: vowifit üzleti csomagra sikerült már valakinek aktiválni? Nekem azt mondták, még csak lakossági teszt van, utána lehet majd bekapcsolni üzletire.

[ Szerkesztve ]

(#109516) anadroid válasza ubyegon2 (#109510) üzenetére


anadroid
senior tag

Az a vicc, hogy kitöröltem az először valóban hibásan berakott linket, és újra beraktam, de valamiért benne maradt a régi, és elveszett az új, azt meg már nem néztem.

Miért ne lenne érvényes? 67 fekete és 40 kék van még raktáron ebben a pillanatban.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109517) AtiSnatch válasza anadroid (#109516) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

"Sajnos egy vagy humán vagy robot "ünneprontó" szétbarmolta a linket"
Erre gondolt, nem az akcióra. :))

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#109518) radio100jozs válasza AtiSnatch (#109517) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telekomnak hónapok alatt mennyit romlott a 4G hálózata, meglepődök rajta, és sajnos bosszankodok.
Naponta ingázok Monor-Köki között vonattal, és a Telekomnál a netrádió, sőt a mobilnet is 3-4 helyen is elmegy, és több helyen is átvált 3G-re. Ez eddig nem volt így. Nem lehet sem sim-re, sem készülékre fogni, mert akár másik sim-el Iphone készülék is ugyan ezt csinálja, de akár Huawei készülékekkel is ez a gond.
Ezzel szemben a Diginek, ami egy új szolgáltató, csak Vecsésnél van szakadása, de ott sem minden esetben, a Telenor meg végig működik a Netrádió.

Ahogy észre vettem a cellaváltáskor van valami behalás a Telekomnak, és még az sem mindegy, hogy melyik irányba utazom.

[ Szerkesztve ]

(#109519) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Egy ilyen GPS tracking kütyühöz ajánlanátok szolgáltatást?
Évi 1-2 GB adatforgalom és némi sms, feltöltőkártyás konstrukcióban gondolkodom, főleg, hogy évi 4-5 hónapot nem is lesz áram alatt a cucc.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109520) lugosi válasza macilaci78 (#109519) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Domino maraton lenne rá szerintem a legjobb választás.

(#109521) Long1


Long1
csendes tag

Vowifi már a dominónál is megy? Mert ma elvileg bekapcsoltattam a volte-t és a vowifi-t is az domino előfizetésemen de, az utóbbi nem igazán működik. A volte egyből jó lett újraindítás után és arról jött is sms. Az ügyintézőnél pedig külön rákérdeztem, hogy akkor mind a kettőt bekapcsolta? Azt mondta hogy igen :)

(#109522) dptrsk válasza Long1 (#109521) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

VoWifi csak havidíjasoknak van egyenlőre

(#109523) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Csak nálam nem jó a VoLTE?

(#109524) anglergab válasza kalanchoe (#109523) üzenetére


anglergab
addikt

Nálam működik.

(#109525) Dinter


Dinter
addikt

Telefon esetén ha nem részletre veszem, hogy jelenik meg a 2 év hűség? Az csak a szolgáltatásra vonatkozik, nem?

(#109526) dptrsk válasza Dinter (#109525) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha részletre veszed, akkor is a szolgáltatásra vonatkozik a 2 év hűség, de a készülék árából kapsz kedvezményt, így nem fizetés esetén szankcionálják.

(#109527) thomas77 válasza anglergab (#109524) üzenetére


thomas77
senior tag

Nálam is.

(#109528) anglergab válasza #72445440 (#109501) üzenetére


anglergab
addikt

Örülök, hogy hasznosnak találod!

A VoWiFi vs. roaming témához:

a VoWiFi valóban olyan mint a VPN:
az egyes "VPN" (valójában IPSec) tunnelek ekkor a mobilnetes APN-eknek feleltethetők meg. Az APN-ek pedig lényegében egy-egy IP hálózatnak feleltethetők meg.

Azaz a VoWiFi csatlakozáskor az interneten keresztül kiépül egy vagy több tunnel a szolgáltatóhoz - annyi, ahány IP hálózathoz "távolról" (azaz nem mobilnetről) hozzáférni szeretnénk. Ezekhez külön-külön a telefonon virtuális hálózati "kártyák" jönnek létre (természetesen saját IP címmel, ami a megfelelő IP hálózat eléréséhez szükséges). Ezután már pontosan úgy tudjuk igénybe venni az adott IP hálózat szolgáltatásait, mintha mobilneten lennénk az adott szolgáltatónál.

(#109529) Nordik


Nordik
őstag

Mi van abban az esetben ha korlátlanul telefonálok Telekom irányba, a hívott telefonszám 30as, viszont szamhordozott és mondjuk Telenoros jelenleg az illető.

A józan ész azt diktálja, hogy mivel alap esetben fogalmam sincs ,hogy szamhordoztak e ezért a 30as számot ingyen hívom. Vagy ez nem így van a gyakorlatban? :(

(#109530) tomy86 válasza Nordik (#109529) üzenetére


tomy86
addikt

Mivel az adott számhoz tartozó előfizetői szerződés a Telenornál van így azt nem hívhatod ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#109531) Nordik válasza tomy86 (#109530) üzenetére


Nordik
őstag

Ez aztán egy szép húzás...

Sokan örülnek, hogy úgyis 30as szám ingyen hívja aztán utána jön a meglepetes, hogy mégse mikor mondjuk fél órát beszéltel...

Ez működhetne úgy mint külföldi tartozkodasnal. Ott se tudod, hogy az illető éppen külföldön van és mégis ugyanannyiért hivod az illetőt.

[ Szerkesztve ]

(#109532) anglergab válasza Nordik (#109529) üzenetére


anglergab
addikt

De tudod:
hívd fel a *126*301234567# számot és kiderül, hogy a 06 30 1234567 melyik szolgáltatónál van.
Ehhez 2G vagy 3G lefedettség szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#109533) szabogabor10 válasza Nordik (#109531) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezért érdemes ilyenkor az NMHH weboldalon csekkolni, hordozott-e adott szám.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#109534) Nordik válasza anglergab (#109532) üzenetére


Nordik
őstag

Jó de most egy átlag polgár ezt szerinted tudja? :D

Neki csak elmondják, hogy ingyen hívhat Telekom iranyba, hazamegy örül aztán jön a meglepetes...

(#109537) Nordik válasza #72445440 (#109536) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor nem csak nekem szurja ez a szemem, hogy nem jelzi sehogy sem a készülék. Ha már ennyire nyomatjak a korlátlan csomagokat valóban kitalalhatnanak erre valamit.

(#109538) anglergab válasza Nordik (#109537) üzenetére


anglergab
addikt

A készülék előre nem "tudhatja", mert a hívás megkezdésekor derül csak ki, melyik szolgáltatónál van. Előre csak úgy lehet tudni, ha a szerverről lekérdezed ezt (közvetlenül a hívás előtt).

(#109539) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Igaz a 0ft-os telefon+3gb nettel is ugyanúgy tudok telefonálni csak nincs benne foglalt hálózaton belüli ingyenes illetve minden irányba 35Ft-ért megy a telefonálás.

(#109540) kalanchoe válasza bozsozso (#109539) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Mi a kérdés?

(#109541) Nordik válasza bozsozso (#109539) üzenetére


Nordik
őstag

Persze működik ahogy írod.

(#109542) blackmajesty válasza Nordik (#109537) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy a szolgáltatónak kellene jeleznie, hogy vigyázz, mert akit hívtál azt nem ingyen hívod, hanem pénzt fogok kérni érte, ezért csak óvatosan a beszéddel?

Mivel a szolgáltatók leírták, hogy hálózaton belül beszélsz ingyen, neked kell tudni, hogy ki az, aki ugyanahhoz a szolgáltatóhoz tartozik, mint te. Senki nem írta, hogy a 30-as, vagy 20-as, vagy 70-es vagy 50-es számokkal beszélhetsz ingyen. Ha ez nem tetszik, köss teljesen korlátlan csomagot, van bőven lehetőség minden szolgáltatónál. Ja hogy az már többe kerül?

Ezek a csomagok azonkan vannak kitalálva, akiknek elegendő a szolgáltatón belüli korlátlanság.

Vagy ma már tényleg ott tartunk, hogy alanyi jogon kellene járnia a korlátlan telefon szolgáltatásnak ingyen???

(#109543) kalanchoe válasza anglergab (#109524) üzenetére


kalanchoe
senior tag

most már 2G-n jó, eddig azt írta szerver nem elérhető. :F

(#109544) kalanchoe válasza blackmajesty (#109542) üzenetére


kalanchoe
senior tag

ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy a szolgáltatónak nem kéne jeleznie? ;] mert nem kerülne nekik kb semmibe se, csak egy mondatba, "vigyázzá me nem tés számot hívol" ;)

és azzal nincs is baj, h alapból nem jár a korlátlan telefon szolgáltatás, csak kérem, jelezzék már. nekem nem nagy baj, mert pár embert hívok a privát számomról, van másodlagos kártyám, amiről minden más megy. :) de másnak fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#109545) Kbali válasza kalanchoe (#109544) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyébként lehet tudni, mert kb. az első csengetés csak egy "fél" hang, lehet tudni, hogy átkapcsol a hálózati routing, csak figyelni kell. Ha pl. vezetékes számot hívsz, akkor is más a csengés, sőt, ha külföldön van a hívott, akkor is más.

(#109546) bozsozso válasza kalanchoe (#109540) üzenetére


bozsozso
őstag

Annyi volt a kérdés amit le is írtam, hogy ez így rendben működik-e mert ezt így tablethez, modemhez írják. Tudom lehet tablettel is telefonálni, csak gondoltam nincs-e valami korlátozás azon kívül, hogy nincs hálózaton belüli ingyenességés így minden irányba 35ft-ért lehet telefonálni.

#109541 Nordik: köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#109548) kalanchoe válasza Kbali (#109545) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Igen? Nekem ez új. :D Mondjuk eddig kb. 1x hívtam egy Telenoros számot pár hónap alatt, szóval nem csodálom.
Azt viszont már észrevettem, hogy roaming/vezetékes esetében máshogy csörög.

(#109549) bozsozso válasza #72445440 (#109547) üzenetére


bozsozso
őstag

Szüleimnek kellene mert feltöltőset nem akarnak. Jelenleg move xs-ben vannak amiben 30mb net van és 40Ft-os percdíj. Igaz így a 3 giga netet nem fogja kihasználni, de a percdíja és az előfizetési díja is olcsóbb lesz. Mi vissza szoktuk hívni egyébként meg keveset telefonál.

(#109550) Fox Mulder válasza Nordik (#109537) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nem csak neked szúrja a szemed, én például minden hónapban többször is beleszaladok abba, hogy olyan számokat hívok amik 30-al kezdődnek de közben más szolgáltatónál vannak.
Igen lehet ellenőrizni, hogy melyik szám hova tartozik de ezt nehogy nekem kelljen már 2019-ben.
Nevetséges.
De majd jön erre is egy törvénymódosítás, hogy jelezniük kell feléd, hogy nem hálózaton belül hívsz.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.