Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108901) Sisco2 válasza kovacsmi_74 (#108900) üzenetére


Sisco2
tag

Ráadásul most így semmilyen feltöltéshez nem jár az 500Mb feltöltési bonus.
Csak az app -os feltöltéshez jár(na) de az nem müködik már régóta.
Az 50 percet adják bonusnak egyedül az egyéb feltöltésekhez.

(#108902) icecave válasza polonic (#108885) üzenetére


icecave
nagyúr

Végül rákerestem, úgy van, hogy minden nap 20:00-24:00-ig van időablak, és a számhordozás kérésétől számított második napon megy végbe a folyamat. Szóval újra lett indítva a telefon, SIM beírva, és átváltott. Volt kis kiesés, de ennyi. Ami a vicc, a deaktiválódott vodás simen azóta is van fullos térerő, csak épp telefonálni nem lehet vele.

(#108903) anglergab válasza icecave (#108902) üzenetére


anglergab
addikt

Sok készülék korlátozott (azaz nem regisztrált) módban is mutatja a jelerősséget, sőt, SIM kártya nélkül is.
A segélyhívás ilyen esetekben is lehetséges, ezért jó, ha ilyenkor is kijelzi a jelerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#108904) Huroq


Huroq
senior tag

Korábban említettem, hogy rendelnék készüléket meglévő előfizetésemhez.
Ez meg is történt hozzáadta a mobil előleget, majd a vissza igazoló emailben ez olvasható.

Az a szerencse, hogy egy összegű fizetést választottam, nem pedig részletet.
Igen tudom biztos csak elírás (mint annyi más helyen), ellenben ha ilyen dolgokra nincs oda figyelve benne, akkor megkérdőjelezhető mennyire szent és sérthetetlen a "rendszer" mobil előleg megállapításnál. Ez az egész csak azért foglalkoztat ennyire, mert az ő ajánlásukra fizettem be a korábbi 3 futó törlesztőm teljes összegét (280k), hogy akkor biztos nem számol fel majd a rendszer mobil előleget. Nem így lett, ugyan olyan magas összeget állapít meg mint előtte. Erre a válasz meg a rendszerre mutogatás, hogy az milyen jó és tévedhetetlen.
Úgy örülnék egy konzisztens rendszernek.

(#108905) seger válasza Huroq (#108904) üzenetére


seger
addikt

Ezt az előleges dolgot baromira elcseszték...
Van 3 előfizetésem plusz otthoni lassan 4 éve... (sose volt késé a fizetésben)
Egyszer Venni akartam készüléket mert lejárt a hűségem, és hosszabítani akartam 2 évre. Majdnem az egész készülék árát akarták kérni előlegként! Felhívtam a telekomot, nem tudtak semmit csinálni. Mondván ez van.....
Bementem a telekom üzletbe, szó nélkül tudtam elhozni részletre minden előleg nélkül... igaz buktam 10ezer Ft online kedvezmény. Amit meg is reklamáltam.

(#108906) Huroq válasza seger (#108905) üzenetére


Huroq
senior tag

Én ezt az előleges dolgot már sok oldalról megjártam. Chaten, telefonon és személyesen is. A chaten és a T-Pontba javasolták a korábbi részletek teljes rendezését a pozitív kimenetelért. Én hallgattam rájuk biztos tudják mit beszélnek. Sajnos nem. Annyit hajtogatnak ezek után, hogy ők sem értik stb. stb. Hát akkor én még hogy nem értem... Teljesen elfogadnám a mobil előleget ha minden hónapba késve fizetnék, tehát rossz adós lennék, de nem erről van szó. Minden hónapba a számla kiállítás napján már fizetve is vannak a számlák. Furcsa üzletpolitika ez nekem.

(#108907) Dilikutya válasza nyirzoz (#108894) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az app-ból a bankkártyás feltöltés isten tudja mióta nem megy. Én múlt héten próbáltam, akkor még fejlesztés alatt volt. Vicces, hogy a weblap meg extra adat bónuszt ígér, ha az app-ban töltöm fel. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108908) Nordik válasza Dilikutya (#108907) üzenetére


Nordik
őstag

Ez egyébként simán belefér a vásárlók megtevesztesebe nem? Csak nehogy bunti legyen belőle...

(#108909) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Csak bankkártyáról nem lehet tölteni, előfizetés terhére megy?

(#108910) Dilikutya válasza Nordik (#108908) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem megtévesztő. Azt ígéri a weblap, hogy kapsz extra adatot, ha az app-ban töltöd fel. Ha sikerül. :) Előfizetés terhére valószínűleg megy, de olyan pont nincs, már minden tés szartól megszabadultam. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108911) 8


8
senior tag

Lesz/van mostanában valami domino internet akció?

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#108912) sopruk válasza 8 (#108911) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szerdánként a Domino day. Szerda 8:00 órától csütörtök reggel 8:00 óráig kapcsolható be 24 órára egy GB internet egy napra vagy korlátlan szociál média vagy 100 perc ingyen beszélgetés hálózaton belül.
Továbbá ott van a fesztivál adatbővítő amivel 3gb ot kapsz három napra. A nyári hónapokban lehet aktiválni 30 naponként.
Mindkettőt a Telekom alkalmazásban lehet aktiválni...

(#108913) Primary92


Primary92
senior tag

A fiatal opció 25 éves korig tart és kész pont, vagy ha a megkötéskor 25 év alatti az ember, akkor a hűségidő végéig?

Azt írja, a csomagváltáskor, hogy a szerződésben vállalt költési összeg, aminél kisebb csomagra nem válthatok. A Mobil S + 1 GB net 3052 forint, amihez 4190 forint költési szint tartozik. Ez azt jelenti, hogy nem tudunk menet közben a Mobil S + 3 GB-ra váltani, aminek 4072 Ft lenne havidíja?

(#108914) bksgbr


bksgbr
tag

Telekom alkalmazásban szeretnék egy új Domino számot hozzáadni, de délután 4 óta nem tudom, mindig hibára fut. Valakinek működik rendesen ez a vacak alkalmazás?

(#108915) ElektrikusDE válasza bksgbr (#108914) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Holnap próbáld meg, kell neki egy kis idő míg egy új előfizetést hozzá lehet adni.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#108916) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Adott egy olyan probléma, hogy az előfizetéses számról nem tudok az édesanyámnak sms-t küldeni Szlovákiába. Más ismerősnek igen, csak épp neki nem. Hívás megy, Telenoros kártyáról megy az sms. Telekomos kártya az elsődleges. Egy ideig nem foglalkoztam vele, gondoltam Miui bug (Redmi note 6 pro), de időközben váltottam Galaxy A70-re, arról sem megy. Mi lehet a gond?

Maine coon

(#108917) btudos válasza Primary92 (#108913) üzenetére


btudos
veterán

Amint betöltöd a 26-ot, a fiatal opciónak annyi.

A költési szint mindig listaár, kedvezmények nélkül, a váltást is így kell nézni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#108918) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kivizsgálták a 06.30.-i Mozi Jegy regisztrációm és elmondásuk szerint nem is regisztráltam. Ilyen szar a Telekom rendszere? Akkor 00:07 perckor kár is volt ezzel szórakoznom... ennyit a T-ről (ismét)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108919) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Bolti készletekről hol lehet infot megtudni?
Gondolom a webshop és az üzlet készlete nem ugyan az.

üdv

(#108920) dptrsk válasza Cilindrik (#108919) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem ugyanaz, ha a webshop írja, hogy x boltban azonnal, akkor ott biztos van készleten elég sok.
Ha a webshop nem írja, akkor is van készlet, de egy bizonyos szint alatt.
Telefonon Nekem nem tudtak info-t adni a bolt készletéről.

Nyilván nem akarsz kétszer bemenni, de szerintem van készleten minden(aminek nem a hetekben volt a megjelenése), ha pedig nincs, akkor berendelik neked(nem tudom van-e házhozszállítás ilyen esetben, hogy ne kelljen másodjára bemenned?)

(#108921) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Csereutalvány felhasználásával kapcsolatos korábbi hozzászólásom sztorija lezárult.

Elsőre elég határozottan elutasítottak mindenféle rugalmas eljárást, de tanulva a tanácsaitokból, másodjára már nem hagytam magam. Nem tudom, hogy az üzletben lévő eladók buták, vagy butának vannak betanítva, de egészen más lett a helyzet miután elhangzott a "kérem az üzletvezetőt!" mondat. Az üzletvezető (vagy valami vezető féle) egészen másként állt a problémámhoz. Típus azonos készülék már nyilván nincs a kínálatban, ami viszont ilyen árban (listaárban) van, azok nekem nem kellenek. A "ráfizetéssel drágábbat" módszert ő is elutasította, de így utólag ennek örülök, mert sokkal jobban jöttem ki a dologból. A lényeg, hogy a pénzvisszatérítés felvetésére erősen húzta a száját, de végül ez lett a megoldás. Tulajdonképpen fénysebességgel utalták vissza a vásárláskori vételárat én pedig fénysebességgel vásároltam a webshop-ban új készüléket, a listaárhoz képest jelentős online kedvezménnyel...

Első alkalommal még teljesen zöldfülűként sikerült megfogniuk, de másodjára (felvértezve a tanításaitokkal) már sima győzelmet arattam... Köszönök minden segítséget!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#108922) #77646080 válasza lacibacsi (#108921) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így kell ezt. 👍 Minden jó, ha a vége jó.

(#108923) Primary92


Primary92
senior tag

Pick Pac Pont-os rendelést átveheti más? Mondjuk meghatalmazással.

(#108924) dptrsk válasza Primary92 (#108923) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem

(#108925) UHHH válasza Primary92 (#108923) üzenetére


UHHH
senior tag

Nálunk bárki átveheti, nagyon menő és laza a rendszer. Nem kér semmit a néni. Bemondom, ki vagyok, aláírok, odakammerolok bármilyen szem.ig.számot. Már 20 csomag felett vettem így át dolgokat. Ingyen is, meg fizetősre is, TELEKOMTÓL is! INMEDIO forever.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#108926) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Tegnap jott SMS.

"Tisztelt Ügyfelünk! Adatforgalma elérte az Üzleti Honos GPRS Limit-et. Forgalmàt a szàmlàzàsi ciklus végéig sàvszükìtéssel korlàtoztuk. Üdvözlettel: Telekom"

Ceges telefonon kicsit tultoltam a netezest a honapban sajnos. :D (4GB)

Van barmi mod arra hogy kerjek extra adatkeretet anelkul hogy a ceg vezetoseget zargatnam ez ugyben?

Ajanlottak mashol az extranet1GB-ot, de ezt a rendszer uzenetet kaptam:

"Tisztelt Ügyfelünk! Elöfizetésével Ön nem jogosult a szolgàltatàs igénybevételére. Üdvözlettel: Telekom"

Live-Die-Respawn

(#108927) Lackooo84 válasza oriic (#108926) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

GPRS? Abból elég fincsa ára lehet 4GB-nak... :D

The Truth is out there...

(#108928) oriic válasza Lackooo84 (#108927) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ceg intezte ok fizetik, annyira nem izgat. Engem jobban zavar h elertem a limitet es lassitottak. :D

Live-Die-Respawn

(#108929) oriic válasza oriic (#108928) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kozben kaptam infot, hogy plusz adatmennyiseget csak akkor kapok ha magasabb csomagra valtok. Szooval marad a lassitott net honap elejeig. :D

Live-Die-Respawn

(#108930) Dilikutya válasza Lackooo84 (#108927) üzenetére


Dilikutya
félisten

Engem az érdekelne, hogy számlázási hónapon belül hogy sikerült a 4 GB-ot leforgalmazni GPRS-el. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108931) Lackooo84 válasza Dilikutya (#108930) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez meg a másik. :D Pedig annak elég borsos ára van. A harmadik kérdés, hogy milyen készülék használ még GPRS-t és mire. :D

The Truth is out there...

(#108932) oriic válasza Lackooo84 (#108931) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valami ceges flotta,normal mobilnettel, nem tudom miert ez a neve (2 eve amikor kaptuk, annyit mondtak h 4 GB adatunk van, ha tullepjuk lassitjak) Samsung Galaxy xCover4 a keszulek amugy, netezeskor pedig ott az LTE ikon a terero mellett.

Amugy nem elso eset mar h lassitanak, csak edsig 3-4 napot kellett csak varnom honap vegeig, most kicsit tobbet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#108933) StLui válasza oriic (#108926) üzenetére


StLui
veterán

domino kártya, és rá egy korlátlan ideig felhasználható 4GB-os Maraton mobilnet, ha nem dual sim-es akkor hosszútávra megéri telefont cserélni szerintem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108934) MaxxDamage válasza StLui (#108933) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

4GB már nincs, vagy tévedek? ;]
3.5GB a max, nem? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108935) vpanangin válasza MaxxDamage (#108934) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem tévedsz.
De, 3,5 GB a max.

[ Szerkesztve ]

(#108936) MaxxDamage válasza vpanangin (#108935) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a megerősítést, pontosítást! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108937) vpanangin válasza MaxxDamage (#108936) üzenetére


vpanangin
senior tag

:)

(#108938) martonl


martonl
senior tag

Ma több helyen (Bp.-en) azt csinálta 2G-n a telefonom, hogy a folyamatban lévő hívást simán bontotta, ha valaki más is hívni akart. De volt, hogy percenként bontogatta a vonalat. Így akarnak leszoktatni a 2G-ről?

(#108939) Keem1 válasza martonl (#108938) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem ezek az új modern telefonok már nincsenek hozzászokva az őskori hálózatokhoz. A múltkor autópályán csak edge hálózat volt, a telefon meg nemes egyszerűséggel közölte hogy nincs net. Pedig egy évtizede még hogy elvoltunk az edge sebességével is...
Nem, ezek a telók már nem szoktak hozzá, hogy 4G-ről átkapcsoljuk 2G-re, és valahol érthető is.

(#108940) martonl válasza Keem1 (#108939) üzenetére


martonl
senior tag

De eddig ez nekem ment. Be van állítva, hogy wifihez kapcsolódva csak 2G-t használjon. Igaz, amióta van volte, vigyázni kell, ne legyek vonalban, amikor hazaesek, mert nem képes átadni 4G-ről 2G-re a hívást.

(#108941) Keem1 válasza martonl (#108940) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem ne kapcsolgasd le 4G-ről. Nem fogyaszt jobban a telefon. Kivéve persze ha ott nálad rossz a 4G térereje.

Régen én is mindent kapcsolgattam, mert azt hittem, spórolok. Kiderült, ezt jobban tudja a telefon. Így nálam mindig 4G, wifi be, Bluetooth be (füles, okosóra), GPS be (navi, helyadatot igénylő appok). Kiderült, nem bírja kevesebb ideig az akksi, mivel használaton kívül nem fogyasztanak szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#108942) anglergab válasza martonl (#108940) üzenetére


anglergab
addikt

Nem érdemes 2G-re korlátozni a telefont. Hacsak nem rendkívül gyenge az LTE jelerősség és SINR azon a helyen. De ez nem jellemző.

(#108943) SteveAd válasza anglergab (#108942) üzenetére


SteveAd
tag

Azert ez nem teljesen igy van. Pl. a Sony Xperia XZ1C-m ketszer gyorsabban merul 4G-n mint 2G-n (Budapest, belvarosi kornyezet) lakasban. Erdekes modon a masik ugyanolyan, par honappal regebbi telefonom Telenoron ugy merul 4G- mint a masik T-n 2G-n. Probaltam SIM cserevel is, tehat nem a telefon miatt van. Szoval igenis van jogosultsaga a 2G-nek ha valakinek fontos az akksi

[ Szerkesztve ]

(#108944) anglergab válasza SteveAd (#108943) üzenetére


anglergab
addikt

4G-n és 2G-n is ugyanúgy (azaz be/ki) volt a mobilnet kapcsoló?

(#108945) Lackooo84 válasza SteveAd (#108943) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze, hogy van. A 4G-vel kevésbé merül. :DDD De azt azért tegyük hozzá, ha LTE jelerősséged sokkal gyengébb, mint a 2G, akkor az miatt merülhet gyorsabban. Egyenlő viszonyok között biztos, hogy a 4G a kevésbé energiaigényes.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#108946) kali válasza SteveAd (#108943) üzenetére


kali
legenda

Ott valami olyan befolyásoló tényező adott, ami miatt azt tapasztalod, alapesetben viszont nem lehetne úgy, ha a megfelelő feltételek adottak.

(#108947) SteveAd válasza anglergab (#108944) üzenetére


SteveAd
tag

Persze

(#108948) SteveAd válasza Lackooo84 (#108945) üzenetére


SteveAd
tag

Na de pont ez van, gyengebb az LTE a T-nel (mertem/teszteltem is)

(#108949) SteveAd válasza kali (#108946) üzenetére


SteveAd
tag

Gyenge a jel, egyszeru. A megfelelo feltetel nem adott es ez nyilvan nem egyedi eset. Ezert nem lehet altalanossagban kijelenteni, hogy nem erdemes 4G-rol 2G-re kapcsolni ha wifin van hosszabb ideig (ezzel csak martonl hozzaszolasara reagaltam [link] )

Ja, persze a telefon antennaja is befolyasolja, de ugyanaz a telefon ugyanott a Telenortol jobb jelet vesz 4G-n, ennyi. Szoval nalam leginkabb megis a halozat befolyasolja.

[ Szerkesztve ]

(#108950) kali válasza SteveAd (#108949) üzenetére


kali
legenda

Az általánosság esetemben azt feltételezi, hogy ideálisak a körülmények és adottságok, ezért én inkább az eltérő eseteket kezelném külön.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.