Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-27 17:56:13

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#109551) btudos válasza sundayrobi (#109550) üzenetére

btudos
(veterán)

Komolyan, ha fel akarsz hívni valakit, lehet, hogy inkább mégse teszed, mert a hálózat azt mondja, hogy más szolgáltatónál van a szám és pénzbe kerül? :U

Nagyon remélem, hogy soha nem lesz ilyen, a gyors hívásfelépülés nekem sokkal többet ér, pont nem érdekel, hogy ki hol van, azért hívom, mert beszélni szeretnék/kell vele.

Az igazi pultos a hosszúból csak a lépést érti.

(#109552) lugosi válasza btudos (#109551) üzenetére

lugosi
(félisten)

Egy ügyfél hívott a múltkor. Mondja, hogy jó, hogy én is hálózaton belüli vagyok, így ingyen beszél velem. Feleslegesen feltartott 25 percig a csapongásaival, amit érdemben 5 perc alatt meg lehetett volna beszélni, de mondta mert ingyen volt. :((

[ Szerkesztve ]

(#109553) Nordik válasza btudos (#109551) üzenetére

Nordik
(őstag)

De itt az átlag felhasznalorol van szó aki tájékozatlan és örül, hogy 30as számot ingyen hívhat.

Felhívja vagy visszahívja az illetőt nem foglalkozva mennyit beszél és közbe fogalma nincs mekkora forgalmat csinál. Teljesen életszerű ez a legtöbb embernél. Ha belegondolsz fél óra ilyen beszélgetés csak mert kicsit elengedte magát a szolgáltatónak már több mint 1000Ft bevétel. Viszont egy átlag polgárnak egyetlen telefonhivasert ez sok...

Samsung Galaxy A70 gyári Gradation Cover tok eladó! :)

(#109554) Nikaré

Nikaré
(senior tag)

Ebbe a számhordozott nem hordozott témába belefutottam korábban sokszor. Céges limitált havi csomaggal, de saját előfizetésemnél is okozott kellemetlenséget.
Jelenleg korlátlan csomagom van, tehát nem érint, de akkor is bosszantó ez. Az is, hogy én kutakodjak minden hívás előtt, hogy a hívott fél esetleg épp másik szolgáltatóhoz lépett?!? Baromság!
Törvénymódosítás???
Pár éve a Parlament előtt volt már javaslat, de nem fogadták el.

(#109555) dptrsk válasza Nikaré (#109554) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Ha számítana, hogy kit hívok(bár az ember azért hív fel valakit, mert beszélni akar vele, nem szórakozásból), akkor ismeretlen esetén csekkolnám 2 kattintással.

Ismerősi körben pedig szóba kerül, ha valaki(vagy valakinek a munkahelye) lecserélte a szolgáltatót.

(#109556) macilaci78 válasza sundayrobi (#109550) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Ó ugyan már! Sose fog teljesülni adatvédelmi okokból. Isten hozott a XXI. században. :W

btudos: már látom is magam előtt:
*** Ön az XY szolgáltató által üzemeltett díjmentesen hívott számot tárcsázta, amennyiben folytatni kívánja a híváskezdeményezés, kérjük, nyomja meg az 1-es gombot, angol nyelvű...
*** 1
- 112, Kovács főtörzs beszél.
- Sürgősen küldjenek egy mentőt, édesanyám rosszul van!

[ Szerkesztve ]

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#109557) Nikaré válasza dptrsk (#109555) üzenetére

Nikaré
(senior tag)

Igen, nincs is vita részemről azokkal kapcsolatban amit írsz.
Szerintem nagyon sokan vannak akik nem tudják a "két kattintásos" módszert
és még többen vannak azok akik nem engedhetik meg maguknak, hogy az ebből adódó hátrányt anyagilag elviseljék.
A korrekt az lenne, ha egy egységes szignál jelezné híváskor azt, hogy más hálózatban fog beszélni a hívó és ennek tudatában eldönti hogy beszél vagy nem illetve mennyi ideig.
Technikailag ez simán megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#109558) Nordik válasza Nikaré (#109557) üzenetére

Nordik
(őstag)

Jó kis vitát inditottam el ezzel kapcsolatban, de ugynezem valós problémáról van szó. :U

(#109559) Nikaré válasza Nordik (#109558) üzenetére

Nikaré
(senior tag)

Nézd, én vitatom a felém mint felhasználó aki fizet (szerintem nem keveset)
azt, hogy az ilyen rejtett költséget generáló trükköt a szolgáltató hátradőlve kasszázzon.
Hozzáteszem úgy írom e sorokat, hogy nem érint mert korlátlan csomagban vagyok, de akkor is na.

(#109560) Nordik válasza Nikaré (#109559) üzenetére

Nordik
(őstag)

Egyetértek, egy átlag felhasznalonal jelenleg nincs más azonosítási forma mint a +3620, 30, 70...

(#109561) macilaci78 válasza Nordik (#109560) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

És olyan 10-15 éve nincs költsége a számhordozásnak, úgyhogy a körzetszámból már nem lehet megállapítani a szolgáltatót. És nem egy olyan vezetékes körzetszámú telefonszám van, ami mobilon csörög ki. :U
Nem régóta követem a topikot, az az elmúlt években is ilyen akkut probléma volt, vagy csak most kezdtünk el hisztizni miatta?

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#109562) Nikaré válasza macilaci78 (#109561) üzenetére

Nikaré
(senior tag)

Ezt a vezetékes mobil körzetszám keveredést még nem is hallottam!!
Most viccelsz?
-
Amúgy nem nevezném hisztinek.

(#109563) sundayrobi válasza btudos (#109551) üzenetére

Szépen kiforgattad a szavaimat! Ezt elárulod honnan olvastad ki? :C
A lényeget nem sikerült megértened.
Egy szóval nem mondtam, hogy ez esetben nem hívom fel. Én is felhívok akárkit ha akarok.

[ Szerkesztve ]

(#109564) Keem1 válasza Nordik (#109560) üzenetére

Keem1
(addikt)

Közel 20 éve van lehetőség számhordozásra. Az első 5 évben még megértem, hogy valaki köti a körzetszámot a szolgáltatóhoz, de közel 20 év után sem én, sem az ismerőseim nem próbálnak tippelni abból, hogy 0630/20/70/50. Főképp, hogy nagyjából 4-5 éve már olyan szinten felgyorsult a díjcsomagok változása, hogy vannak akik évente cserélnek szolgáltatót.

Egy szó mint száz: elvetélt ötlet kötni a körzetszámhoz a szolgáltatót, mikor szabad a vásár. Ez olyan, mintha valaki a TeFu telefonszámát kérdezné a tudakozótól, vagy a taxist a Mártírok útjához utasítaná. Az, hogy 30=Westel, egy mára már letűnt kor szabálya volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Revolut: +3000 Ft neked is, nekem is http://bit.ly/2PgWzrG

(#109565) sundayrobi válasza macilaci78 (#109561) üzenetére

Én sem nevezném "hisztinek" . Ez egy fórum ahol megbeszélünk negatív és pozitív dolgokat a szolgáltatóval kapcsolatban. De érdekes módon észrevettem ezekben a topikokban ha valaki negatív dolgokat vagy problémákat hozz fel egyből le lesz "oltva".
Bár ez csak az én észrevételem, lehet rosszul látom.

[ Szerkesztve ]

(#109566) macilaci78 válasza Nikaré (#109562) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Dolgoztam olyan helyen, ahol hagyományos nyomógombos vezetékesről hívtunk és a kijelzett szám 30-as volt. Nem egy olyan üzleti partnerem van, akinél a megadott vezetékes telefonszám (budapesti, vidéki) mobilon csörög ki. Van olyan telefonközpont például az Avaya-tól, ahol a központi számhoz tartozó mellékeket akár mobilra ki tudja dobni.

És de, hisztinek érzem, mert az első számhordozások óta már fennáll a helyzet és az egyre nagyobb figyelemnek örvendő adatvédelemnek köszönhetően nem lesz rá megoldás, amíg a vonal másik végén nem úgy mutatkozik be a hívott, hogy "Gyula vagyok, Vodafone előfizető."
Kb annyira szélmalomharc, mint iPhone menüt testre szabni, vagy használjunk-e reklámblokkolót a Ph!-n...

(#109567) lugosi válasza Keem1 (#109564) üzenetére

lugosi
(félisten)

"Közel 20 éve van lehetőség számhordozásra."
Na ezt nem gondoltam volna, úgy emlékeztem, hogy ennél valamivel újabb keletű. Emlékszik valaki, hogy pontosan mikor lett bevezetve? Úgy értem, melyik évben? Rákerestem a neten, mintha 2004-et írna, ledöbbentem, hogy tényleg ilyen távlatokban volt valamikor.

(#109568) Dinter válasza lugosi (#109567) üzenetére

Dinter
(addikt)

2012-től lett kötelező biztosítani a szolgáltatóknak (ingyen?).

(#109569) udna999

udna999
(tag)

Üdv,

egy laptopot szeretnék vásárolni részletre a Telekomtól (Acer Predator Helios PH317). Az lenne a kérdésem, hogy ekkora összeg esetében mekkora lehet a bekért előleg? Ha egyáltalán megadják a részletfizetést (5 éve van két mobilelőfizetés a családban, nem volt még tartozás).

Köszi

(#109570) dptrsk válasza udna999 (#109569) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Ha az egyik (~5 éves, havidíjas) mobil előfizetés mellé veszed jó eséllyel nincs előleg.
Rendeld meg és mikor felhívnak a magas előleg miatt elállhatsz a vásárlástól, ha nem szimpatikus az ajánlat.

(#109571) kapasz válasza Dinter (#109568) üzenetére

kapasz
(tag)

Biztos, hogy korábban. Én 2005-ben hordoztam először, előző év vége felé implementálták az EU-s előírásokat. Azóta többször változtak a számhordozási szabályok, lehet, hogy ezek dátumát keveritek ide.

(#109572) cintula187

cintula187
(addikt)

Tudom nem ez a hibabejelentő, de más nem tapasztal kb 1 órája hibát a mobil adatszolgáltatásban? 4g, bp.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#109573) kalanchoe válasza cintula187 (#109572) üzenetére

kalanchoe
(tag)

Nekem VoLTE-vel volt gondom ma is, újraindítás megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#109574) cintula187 válasza kalanchoe (#109573) üzenetére

cintula187
(addikt)

most állt helyre minden. restart se oldotta meg eddig, 3g re váltás sem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#109575) Keem1 válasza lugosi (#109567) üzenetére

Keem1
(addikt)

Biztos adatot nem tudok, de nekem 2003 rémlett, ami közel esik az általad talált 2004-hez.

Samsung Galaxy S10 | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Revolut: +3000 Ft neked is, nekem is http://bit.ly/2PgWzrG

(#109576) anglergab válasza goop (#106407) üzenetére

anglergab
(őstag)

Másnál is van EVS kodek?
Samsung-okon hívás közben a Telefon app-ba a *#0011# beírásával ellenőrizhető. Az EVS szót kell keresni.

VoLTE vagy VoWiFi szükséges hozzá és a másik mobiltelefonnak is támogatnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#109577) anadroid válasza Keem1 (#109575) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Vezetékes: 2004. január 1-től (az első tényleges január közepén), mobil 2004. májustól, a Westel T-Mobile-lá keresztelésétől. Áprilistól már lehetett igényelni.

Kérd privát üzenetben a Revolut regisztrációs kódot 1750 Ft, a Curve reg. kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft) és a Monese reg. kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft) beköszöntő ajándékhoz. A kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109578) philoxenia válasza udna999 (#109569) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ilyen vásárlásnál majd úgyis hívnak.

(#109579) Norbi27

Norbi27
(aktív tag)

Sziasztok

Tudja valaki, hogy mi az oka annak, hogy csak személyesen lehet esimet kérni?
Szerettem volna az otthoni előfizetéseink mellè egy új mobil előfizetést kötni, ès bevonni az egészet Magentába. De az ügyintéző azt mondja, hogy először küldenek egy fizikai simet, és azzal személyesen be kell menni egy Telekom üzletbe, ahol kcserélik esimre. Ennek mi értelme van?

(#109580) kali válasza Norbi27 (#109579) üzenetére

kali
(legenda)

Szia,

Semmi értelme.
A fiókban felkínálja minden előfizetésemnél, hogy a fizikai SIM kártyáról online válthatok eSIM-re.

(#109581) Norbi27 válasza kali (#109580) üzenetére

Norbi27
(aktív tag)

Köszi! Így gondoltam én is. Akkor az ügyfélszolgálatos rosszul tudta.

(#109582) martonl válasza Nikaré (#109554) üzenetére

martonl
(tag)

Technikailag kicsit más téma, de hasonló hívástájékoztatás talán a mai napig van egy korábbi Westeles, a zöldzóna díjcsomagnál. Ennek az a lényege, hogy vidékról jóval kedvezőbb percdíjjal lehet telefonálni, mint nagyvárosból. Amennyiben drágább percdíjjal épül fel a hívás, úgy egy hölgy bemondja, hogy "ön nem kedvezményes területről telefonál". A 30/8030000-ás számon pedig a terület besorolását mondja be Kauczky Armand úr. Bár ez messze nem ugyanaz, mint a hálózaton belüli/kívüli tájékoztatás, mert a cella alapján történik a percdíj választása.

[ Szerkesztve ]

(#109583) macilaci78 válasza martonl (#109582) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Az megint más tészta, hogy a hívót a hívótól függő ármódosításokról tájékoztatja a szolgáltató. Ez ma is működik, például romaingolós sms formájában.

(#109584) zsuha

zsuha
(aktív tag)

Sziasztok,
személyesen, üzlethelyiségben kötött telekom mobil előfizetéstől való elállásra van lehetőség x napon belül? Ha van, mi x értéke?
Az ászf-et olvastam, ott csak a netes vásárlás esetén írja a 14 napon belüli elállást.
Szerintem a személyesen kötött előfizetés vásárlástól nem lehet elállni.
Köszi.

(#109585) szabogabor10 válasza zsuha (#109584) üzenetére

szabogabor10
(Topikgazda)

Szia,
valóban nem tudsz elállni.

iPhone X -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods

(#109586) jozsi252

jozsi252
(veterán)

Végre a Telekom átalakította az internet csomagokat is! Magentásként 20GB net+ a korlátlan alkalmazások 3200ft-ért elég jó deal. Ideje volt már hogy a netcsomagok árai csökkenjenek.

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs 64GB Space Gray

(#109587) Cyrin válasza jozsi252 (#109586) üzenetére

Cyrin
(addikt)

Csak új, vagy régi előfizetésre is vonatkozik?

(#109588) jozsi252 válasza Cyrin (#109587) üzenetére

jozsi252
(veterán)

Szimpla csomagváltás, mindegy hogy régi vagy új vagy. Lényeg hogy a költési szint alá ne menj. Olyan csomagot kell választani ha hűségen belül vagy.

iPhone Xs 64GB Space Gray

(#109589) udna999 válasza dptrsk (#109570) üzenetére

udna999
(tag)

Köszi a választ, @dptrsk, @philoxenia
rákérdezek mit mondanak.
Annyi még, hogy van egy másik ajánlat is. Ha most visszamondom a Telekomtól, akkor pár hónappal később megrendelhetem, nem lesz belőle gond?

Köszi

(#109590) Pxs

Pxs
(aktív tag)

Új előfizetés online rendelésénél fizetendő mobil előleget (79e) ír a rendszer. Ha megrendelem, átvételkor ugye ezen összeg felett már egy fillér pluszt sem kérnek helyben? Kamatmentes részletfizetéses készülékkel lesz. Nagyon köszönöm a választ előre is!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#109591) Aweriot válasza Pxs (#109590) üzenetére

Aweriot
(addikt)

Elvileg nem.

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#109592) dptrsk válasza Pxs (#109590) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Előleg+a készülék kezdő részlete, ha nem 0 forint

(#109593) Årpi

Årpi
(senior tag)

Sziasztok! Mivel a hívás/sms használatunk elenyésző, viszont mobilnetet annál többet használunk módosítottam az előfizetéseinket. Viszont az egyik előfizetést nem tudom weben módosítani, mert "Előfizetésed hűségidejének hosszabbítása folyamatban van." felirat van. November óta pedig nem történt sem előfizetésváltás, sem egyéb módosítás.

Hogy lehetne ezen itthonról segíteni?

Novemberben az előfizetéshez egy iPhone 7 lett vásárolva, annak a rendelésnek az állapota valamiért szállítás alatt-ban ragadt, lehet ez a probléma forrása?

Előre is köszi a válaszokat. :R

pubg.hu

(#109594) lugosi

lugosi
(félisten)

Nem tudok valami olyasmi eszközt / díjcsomaggal a telekomnál, mint a senior okosóra a vodafonnál?

(#109595) btudos válasza lugosi (#109594) üzenetére

btudos
(veterán)

Gyerekóra van csak, de az is rémes, egy forintot nem adnék érte.

Az igazi pultos a hosszúból csak a lépést érti.

(#109596) lugosi válasza btudos (#109595) üzenetére

lugosi
(félisten)

Az nem jó, köszi, 70+-os korosztálynak kéne.

Nem baj, az ötlet megtetszett, neten nézek valami hasonlót.

(#109597) anadroid válasza Årpi (#109593) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Biztosan az a gond. Én a november végi akcióban TV-t vettem az előfizetéshez, azóta se tudták kiküldeni papíron a TV-t, bár már 8 hónapja fizetem a részleteit, és az előfizetésem ugyanúgy hosszabbítás alattinak látszik.

Kérd privát üzenetben a Revolut regisztrációs kódot 1750 Ft, a Curve reg. kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft) és a Monese reg. kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft) beköszöntő ajándékhoz. A kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109598) Årpi válasza anadroid (#109597) üzenetére

Årpi
(senior tag)

Köszi a választ, jövőhéten intézkedem ezzel kapcsolatban akkor. :R

pubg.hu

(#109599) poli27

poli27
(veterán)

Felhívtam a 1414 et, hogy bekapcsoltassam a wowifit, és közölte, hogy 12. ével indul el pilot jelleggel, most nem tud segíteni.... :W

(#109600) ish4d0w válasza poli27 (#109599) üzenetére

ish4d0w
(aktív tag)

Azért ezt ie jó tudni hogy mindjárt indul, 12-e nincs messze... :)
(amúgy nem kötekedésből de az VoWiFi)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.