Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108351) StLui válasza kagzer (#108349) üzenetére


StLui
veterán

Domino, én is hasonlók miatt tértem át

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108352) kagzer válasza vpanangin (#108350) üzenetére


kagzer
aktív tag

Egy ideje nem volt szükségem havi díjas előfizetésre...

(#108353) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

nemrég (lehet akár pár hónap is) azt vettem észre a telefonomon(Samsung S6 edge), hogy gyengébb lett a térerő bent a házban idáig tök jó volt, valami változhatott a hálózaton? A fura az hogy kijöttem hollandba és ahol idáig ugyan csak tök jó térerő volt most meg már csak segélyhívás van.. egy másik embernek (Samsung S8) neki ugyan ez kint Hollandiában :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#108354) polonic


polonic
félisten

VoWiFi-ről valami hír? Nagyon nem akar még működni. Pedig a telón is megjelent már az opció és bekapcsolható.

(#108355) szabogabor10 válasza polonic (#108354) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt én is kérdeztem már párszor, mintha elmeszelték volna az egészet. Rég rossz, ha egy belső teszt ennyi ideig tart.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108356) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Hol a fészkes izébe tudok feljebb váltani csomagot szerződésmódosítás nélkül? Eddig lehetett ilyet, de most sehol nem találom. Magasabb netcsomagot szeretnék a hónap végéig...

(#108357) Zeki


Zeki
nagyúr

A Telekom is bekaphassa... jó sok napja nem megy már appból az egyenleg feltöltés. Persze weben már megy, de akkor kevesebb az extra ingyen cucc. Na most én tehetek a hibájukról, vagy ők?
"Ha a feltölteni kívánt hívószám Magenta 1 csoport tagja, akkor dupla feltöltési bónusz jár: 100 perc vagy Telekom alkalmazáson keresztül 100 perc és 1 GB 7 napra."
Nem korrekt, ha nem adják oda az 1 Giga netet.

(#108358) dragon1993 válasza Zeki (#108357) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálam maguktól bekapcsolták (elismerték) a Maraton 1GB-t, törölték, de az egyenlegem nem kaptam még vissza, utána 1 hétre törölték a Domino NET 200 csomagom így megszűnt a korlátlan böngészésem, amit nem tudok újra rendelni. (Ez is az ő hibájuk)

Az ügyintéző látja a problémát, de ő csak panaszt tud felvenni.
Most tőlük várod a korrekt eljárást?

(#108359) Indiant válasza polonic (#108354) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam nem is jelent meg.

(#108360) viera válasza -Ben- (#108356) üzenetére


viera
őstag

Ezt én sem találtam,aztán felhívtam az ügyfélszolgálatot.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#108361) polonic válasza Indiant (#108359) üzenetére


polonic
félisten

S8-on így néz ki a telefon beállításaiban:

(#108362) radio100jozs válasza polonic (#108361) üzenetére


radio100jozs
őstag

De amíg van térerőd, szerintem nem is fog menni a VoWiFi, már ha a beállítás nem olyan. Mert nekem a Huawei P20 Lite esetében úgy van beállítva, hogy WiFi preferált módra, így ha van is térerő, de van WiFi hálózat is, akkor VoWiFi-re megy a Diginél.

[ Szerkesztve ]

(#108363) AnonymusX válasza radio100jozs (#108362) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Látszik a képen, hogy "Wifi, ha lehetséges" módban van, vagyis a WiFi preferált.

(#108364) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Kötbér számításban kérném a segítséget

Adopt egy előfizu ami idén novemberben jár le. Vettem rá készüléket részletre, de ezek már ki leztte fizetve
A kötbér nyilatkozatban a következő szerepel:

Ha felmondom most akkor ezek összegét kell befizetnem, vagy valami részarányos fizetés van a maradék hónapokra?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#108365) Indiant válasza polonic (#108361) üzenetére


Indiant
addikt

Tévedtem, ilyen van és a gyors gomboknál is van. (de a VoLTE mellett a mobilhálózatokban nincs /pedig a thai simnél ott is volt/)
Valahogy ki lehet csak a telefont kapcsolni, hogy kipróbáljuk?

(#108366) polonic válasza Indiant (#108365) üzenetére


polonic
félisten

Repülő mód, aztán wifi vissza.
De nem működik.

(#108367) radio100jozs válasza Cilindrik (#108364) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, a kettő összeg egyben. Nem Online vetted? Mert ott van külön kedvezmény, és az írja így külön.

[ Szerkesztve ]

(#108368) -Ben- válasza viera (#108360) üzenetére


-Ben-
veterán

Hàt ez így eléggé szar... :(

(#108369) anglergab válasza polonic (#108366) üzenetére


anglergab
addikt

Nincs még VoWiFi.

(#108370) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Szegeden, külterületen egy kicsi irodát szeretnék internettel ellátni. Létezik a Telekomnál olyan kütyü és szolgáltatás, ami korlátlan vagy nagy adatmennyiségű mobilnetet szórna wifi hálózatban (vezetékes net, telefon nincs)?

4G képes router erre való?

[ Szerkesztve ]

-

(#108371) taki01 válasza koma106 (#108370) üzenetére


taki01
őstag

Telekomnál van huawei b525-s router. Otthoni szolgáltatások között van korlátlan 4g 12eFt/hó de gondolom te céges mobilnetet keresel.

[ Szerkesztve ]

(#108372) Bferibörs válasza koma106 (#108370) üzenetére


Bferibörs
addikt

Flottában találsz ilyet ( általában a telenor szolgáltat ilyet flottákban,5-6 ezerért). Routert meg pld. a flotta szolgáltatójánál.

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#108373) jotzo01


jotzo01
tag

Üdv mindenkinek,
vettem kedvezményesen egy telefont Telekomtól hűségidő hosszabbítással. Az új telefont ajándékba szánom, én maradok a réginél. Küldtek mellé egy új sim-kártyát, "legmodernebb sim-kártya" szöveggel.

A kérdésem: nyújt valamit az újabb sim-kártya, vagy nyugodtan használjam tovább a régit?

(#108374) kali válasza jotzo01 (#108373) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Használhatod tovább a régit, nem kötelező aktivál(tat)ni az újat, viszont érdemes lehet, kevesebbet fogyaszthat például.

(#108375) Takato


Takato
csendes tag

Sziasztok! Azt megkérdezném ha nekem van Net Korlátlan + Mobil S csomagom igényelek mellé két multi sim kártyát az egyiket rakhatom routerbe vagy nem? Mert minden ügyfélszolgálatos mást mond köszönöm!

(#108376) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Van egy feltöltős sim kártyám, a 4g modemhez kaptam. Tudok róla telefonálni, tehát működik, de az internet nem megy rajta. Adtak hozzá 1 GB-ot gyárilag. Felkapcsolódik a mobilnetre, de nem jönnek be az oldalak, csak tölt és tölt. Megrendeltem hozzá az ingyenes bekapcsolható +3 GB-ot, hátha rosszul jelzi a netet, utána se ment. Másik telekomos sim kártya ugyanebben a telefonban megy. Átraktam a simet másik telefonba, ott se ment a net. APN-t végig néztem sorról sorra egyezett azzal amelyik működik. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, van rajta internet, vigyem be telekomba, mert biztos rosszul állítottam be. Kérdeztem nem az a gond, hogy modemhez kaptam, nincs-e hozzá köze, azt mondták nincs. Bementem telekomba, kicserélték a kártyát, ugyanúgy nem tölt be semmi, pedig felcsatlakozik. Próbálgattam 3G-n, 4G-n, semmi. Felvettek egy hibajegyet, arról szintén semmi visszajelzést nem kaptam azóta. Annyira még véletlen rájöttem, hogy a telekom oldala bejön, 1-2 perc töltés után mobilnetről. (Szürreálisan lassú) A többi oldal csak tölt-tölt vég nélkül. Még volt egy olyan ötletem, hogy címfeloldással lesz valami, mert a telekom honlap bejön, ha lassan is. Felraktam egy DNS beállítót a telefonra, és megpróbáltam a google DNS szervereit rákényszeríteni, de nem lett jó attól sem. Tapasztalt már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#108377) taki01 válasza Takato (#108375) üzenetére


taki01
őstag

Elvileg nem mert ugyanaz vonatkozik rá mint a főkártyára.

(#108378) #77646080 válasza qfm (#108376) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

A konkrét problémához nem tudok mit mondani, de a hibajegyes részhez annyit fűzök hozzá, hogy ne hagyd annyiban. Nem írtad, mikor jelezted a gondot (napokban? hetekben?), mert az nem mindegy. Ha hosszabb ideje nem reagáltak rá, akkor érdeklődj utána (hívás, e-mail vagy személyes ügyintézés). Ne hagyd annyiban. :N

(#108379) anglergab válasza qfm (#108376) üzenetére


anglergab
addikt

Ez bug lesz ha jó az APN, lement az alap adatkapcsolat a SIM-ről. Wireshark-ot szedhetsz a problémáról, az segít behatárolni. De nagy valószínűséggel a szolgáltató oldalán lesz a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

(#108380) qfm válasza #77646080 (#108378) üzenetére


qfm
senior tag

Pénteken jeleztem nekik a hibát először. Úgyhogy még várok, csak gondoltam, ha valaki tapasztalt ilyet, hátha meggyorsítható a folyamat.

(#108379) anglergab
Én is erre gondolok, hogy náluk lehet valami. S8 alapból kezelte a t-mobile apn-jét a korábbi sim kártyákkal, de még egy telefon resetet és egy teljes kézi egyeztetést is csináltam, és ugyanúgy nem volt jó. Tartalék S2-ben szintén nem ment, pedig abban is megy másik kártyával a T-s net.

(#108381) anglergab válasza qfm (#108380) üzenetére


anglergab
addikt

Ha gondolod, csinálhatsz egy Wireshark capture-t: szerintem csak TCP retransmission-t és RST-eket látnánk.
Az adatkapcsolat menne, csak kifelé, az internet felé nem.

[ Szerkesztve ]

(#108382) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Bocs de a vezetékes fórumban nem kapok választ:

"Sziasztok
Új vezetékes szolgáltatáshoz rendeltem készüléket részletfizetéssel.
Még elbírásál alatt van a dolog.
Lehet abból gond hogy múlt hónapban elfelejtettem a számlabefizetést és egy sms-el "emlékeztettek" rá. Persze rögtön rendeztem a dolgot és nincs számlatartozásom.
Az új szolgáltatás a meglévők mellé ment. 4 éve vagyok otthoni előfizető mobilon meg vagy 15
köszi
"

(#108383) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Adott egy T-mobile SIM és egy iphone 6(?). Mi kell ahhoz, hogy USÁ-ban tudjon hívást fogadni? Korábbi alkalommal nem működött. Roaming aktív, pl. UK-ben tud vele telefonálni.

(#108384) dragon1993


dragon1993
őstag

Ma tudtam meg a Telekomtól, hogy a Maraton 1GB és Domino NET 200 kizárják egymást :F
(Domino NET 200 deaktiválódik)
Az ÁSZF-ben semmi erre utalót nem találtam, meg tudnátok ezt erősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#108385) kovacsmi_74 válasza dragon1993 (#108384) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

ÁSZF szerint nem tudom, hogy van, de a honlap szerint akár Maraton csomaggal is folytathatod a netezést, ha elfogyott a csomagod adatkerete.

[link]

(#108386) dptrsk válasza dragon1993 (#108384) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez szerintem nem igaz.

A maratonnak pont az a lényege, hogy kitöltse a rést a havi adathasználatban, azaz neked kell havi 230 mega adat, de nem akarasz pénzt kidobni ezért van a fix 200as csomagod és arra rendelsz 1 vagy 3,5GB maratont, hogy a 200 feletti részt fedezze.

Azt inkább el tudom képzelni hogy a korlátlan böngészés és a maraton kizárják egymást

(#108387) dptrsk válasza Siriusb (#108383) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

csak tipp: iPhone 6 EU modell tud USA hálóra csatlakozni?

(#108388) kovacsmi_74 válasza dptrsk (#108386) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ez utóbbi gyanú amúgy bennem is felmerült a hozzászólásom elküldése után.

(#108389) prozodus


prozodus
őstag

Mekkora egy pitianer tolvaj banda ez a tre... es akkor meg finoman fogalmaztam. Megadja a szerdai 100 ingyen percet, aztan megis levonja... Nem nagy osszeg, de az elv...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#108390) kovacsmi_74 válasza prozodus (#108389) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Hálózaton belüli hívás volt?

(#108391) prozodus válasza kovacsmi_74 (#108390) üzenetére


prozodus
őstag

Ertelemszeruen igen. Es uigy korbejarhatod az osszes reszletet.
Nem a juzerrel van baj most sem, hanem a trevel...
Leirtam vilagosan, h mit csinaltak mar megint. Es az bizony ebben a formaban lopas.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#108392) kovacsmi_74 válasza prozodus (#108391) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ok, visszavontam a kérdést. Néha azért a felhasználók sem jól értelmezik a dolgokat, csak azért bátorkodtam kérdezni.

(#108393) btudos válasza prozodus (#108391) üzenetére


btudos
veterán

Nyilván direkt lopják el az ügyfél egyenlegét, nem pedig hiba van a háttérben... :U

Jelentsd be, vissza fogod kapni az egyenleget, ha valóban levonták.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#108394) dragon1993 válasza dptrsk (#108386) üzenetére


dragon1993
őstag

Köszönöm a választ.
A DOMINO NET 200 MB és a Maraton a panaszlevél válasza szerint kizárják egymást. (Felolvasták, a levél még nem ért ide)
Felhívtam őket, de se az ügyfélszolgálat se a háttér csoport nem tudta megmondani, hogy hol található ez az ÁSZF-ben, panaszt veltették 30 napon belül megválaszolják.

Korábban biztos nem zárta ki, mert ismerőseim most is így használják (Maraton+ Domino 200MB + Korlátlan böngészés), ügyintéző arra tudott gondolni, hogy mostmár nem kell a maratonhoz külön díjcsomag, ezért már volt egy internetem így nem újjult meg Domino NET 200MB, viszont az ÁSZF szerint, ilyenkor adatkeret bővítőként kéne funkcionálnia.

Közben kikértem a hangfelvételeket, mert békéletető testület lesz ebből....

[ Szerkesztve ]

(#108395) Siriusb válasza dptrsk (#108387) üzenetére


Siriusb
veterán

Amit találtam iphone 6 specifikációkat, ott írták a GSM 1900 MHz-t. Amúgy én messzire kerülöm az Apple termékeket, szóval nagyon nem tudom, mi a helyzet ezekkel a készülékekkel, de a tulajdonosa sem tudja, pontosan mi van neki.
Kösz, hogy próbáltál segíteni.

(#108396) lacib válasza qfm (#108376) üzenetére


lacib
tag

Karácsonykor vettem egy dominós telefont. Elvileg 80 perc, 1Gb. A perc elfogyott, a netet nem tudtam beindítani.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#108397) thomas77 válasza Siriusb (#108383) üzenetére


thomas77
senior tag

Az iPhone 6 2G-n 3G-n és 4G-n is működik odakint. Az európai és az amerikai verzió is. Ha magyar Telekom sim-et használsz, akkor leginkább az ottani T-mobile hálózaton roamingolna. Ha domino kártya, akkot aktiválni kell a roamingot a *104# kóddal.
Nekem az európai SE-m hibátlanul ment kint. Magyar előfizetéses és feltöltős kártyával is. Az ottani T-mobile-ossal még VoLTE is volt.

(#108398) Siriusb válasza thomas77 (#108397) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi. Ez előfizetéses kártya, szóval aktiválva kell legyen a roaming.

(#108399) glacious válasza Siriusb (#108395) üzenetére


glacious
addikt

A telefon beállításaiban ott a készülék pontos típusa. Ha felcsatlakozik a hálózatra, akkor tudnia kell hívást fogadnia, a korábbi hozzászólásokban vázolt lehetőségeket figyelembe véve. Amúgy annyira költséges ott telefonálni, hogy jobb egy helyi sim és neten intézni a hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#108400) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni a nagyobbik fiamnak egy új készüléket.
Jelenleg előfizetése van mobil S költségkontroll opcióval.

Most láttam, hogy ezt a költségkontroll opciót megszüntették. :((

Már 14 éves és nem szeretném ha nagy számlákat csináljon nekem, ezért volt jó az az opció.

A Dominón kívül van valami mód az előfizetés kordában tartására?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.