Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109451) kalanchoe válasza kalanchoe (#109450) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Kifutottam szerkesztési időből, szóval új hsz-t írok.
Szerintetek 7 km-re a határtól még fogható magyar szolgáltató, és nem muszáj roamingolni?

(#109452) 4Grider válasza kalanchoe (#109451) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően mindig a helyszíntől függ. 90%-ban ott már roamingolni kell.

(#109453) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Aki váltott már az új net csomagok egyikére és magentás annak neten vagy alkalmazásban megjelenik a duplázás?

Én pár napja váltottam, de még nem....

(#109454) dptrsk válasza kory24 (#109453) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem az APP és a weboldal is mutatja:
Az app Net 2GB 2019 és Magenta1 +2GB néven

(#109456) Caranita válasza 4Grider (#109436) üzenetére


Caranita
aktív tag

S9

[ Szerkesztve ]

(#109457) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

eSIM-et csak úgy gondolom nem lehet leszedni, hogy két telefonról lehessen használni az előfizetést, ugye?

(#109458) goop válasza Dinter (#109457) üzenetére


goop
őstag

De igen, telekom fiókból pár kattintás és akár a fizikai simből esim, akár multi esim (2db) mehet. Azaz akár 3 telefonban is használhatod az előfizetésed.

[ Szerkesztve ]

(#109459) #08176384


#08176384
törölt tag

Viszont egyedül a fő esim kapja meg ténylegesen a hivoszamod. A többi esim kicseng ha téged hívnak, de ha Te hivsz azokról valakit, egy teljesen idegen 30as számot ír ki. Ergo inkább adatmegosztasra tökéletes a megoldás. Én is azt szerettem volna, ha két telefonban működne, de sajnos ez nem teljessen így van.

(#109460) goop válasza #08176384 (#109459) üzenetére


goop
őstag

Nem így van. Az a technikai telefonszám, nem így kell működnie, nekem tökéletesen megy. Jelentsd le hibára, ez nem a normális működés, hogy nem a saját számodat küldi. (Roaming alatt lehet ilyen max)

(#109461) goop válasza goop (#109460) üzenetére


goop
őstag

Kivéve most, mert valamit elkúrtak, nekem sem jó most ...

(#109462) martonl válasza 4Grider (#109422) üzenetére


martonl
senior tag

Mármint a szolgáltatónak spórol meg roaming költséget, így értetted? Mert szerintem ha roamingban menni fog a wifi hívás, nekünk szemrebbenés nélkül ugyanúgy ki fogják számlázni a roaming díjakat.

(#109463) goop válasza goop (#109461) üzenetére


goop
őstag

Újabb gyorsteszt, telekom vonalas és mobil ill. digi mobilra tökéletes, írja a számot jól, voda számot hívva írja ki a technikait, telenort nem tudom tesztelni. Fura, ritkán használom a multit, eddig nem szólt senki, hogy gond lenne, mondjuk legtöbb ismerősöm telekomos.

(#109464) 4Grider válasza martonl (#109462) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mi alapján számlázna a szolgáltató roaming díjat? Az aktuális publikus ip címed alapján? Mert az ip adatbázisok marha pontosak...

(#109465) cris78 válasza tibi14 (#109417) üzenetére


cris78
őstag

nekem is azt mondták tegnap, hogy 12-én hívjam őket.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#109466) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na
Újra hívtam
1 perc alatt meglett a hívásrészletező

És kérdeztem hogy tudok e Mobil S-ről lejjebb váltani a 35FT/perces "csomagra" majd győződött hogy mobil s-nél nincs kisebb csomag

Mondom tudom hogy nincs, de van olyan ahol csak annyit fizetek amennyit beszélek, 35ft/perc alapon

De ő állította hogy nincs

Most én vagyok a hülye vagy ezt az opciót nem választhatom telefonhoz? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109467) kory24 válasza enginev3.0 (#109466) üzenetére


kory24
őstag

Választható

(#109468) dptrsk válasza enginev3.0 (#109466) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Próbál meg úgy kérni, hogy a csak adat mobilinternet csomagra szeretnél váltani, a mostani hang+adatról.

(#109469) enginev3.0 válasza kory24 (#109467) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát akkor már megint hülyének néztek

Azért ez fáj :D

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109471) dragon1993 válasza #72445440 (#109470) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem meg ne számlázzák, csatlakoztassanak fel ugyan arra a magyar szerverre mint belföldön és kész.

(#109472) Dinter válasza #08176384 (#109459) üzenetére


Dinter
addikt

Köszi mindkettőtöknek.

Nekem igazából pont mobilnet megosztásra kellene. És akkor ez megy a multiSIM szolgáltatás megrendelése nélkül is? Lehet akár egyszerre is netezni róluk?

Szerk.: és az eSIMre Redmi Note 5 vagy Note 7 képes?

[ Szerkesztve ]

(#109473) #08176384 válasza Dinter (#109472) üzenetére


#08176384
törölt tag

Multisim pont az alapja. Attól tudják az adatforgalmat egy előfizetéshez kapcsolni. Egyszerre lehet netezni akar mindhárom kártyán is. Az adatforgalom a főkartya adatforgalma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#109475) kalanchoe válasza Dinter (#109472) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Jelenleg csak az iPhone Xr, Xs es Xs tudja az eSimet a mobilok kozul.

(#109476) Dinter válasza kalanchoe (#109475) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor mindegy is.

Olyat lehet, hogy az otthoni szolgáltatás mellé több mobil előfizetést veszek, és arra is érvényesek a kedvezmények? Mert akkor a multiSIM helyett már jobban megéri egy új előfizetés.

(#109477) lugosi válasza dragon1993 (#109471) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit rossz hasonlattal élve ez olyan, mintha a vezetékes telefonos korszakban kicserélted volna a telefonkészüléktől a fali csatlakozóig menő 680.- Ft-os kábelt (amit a szolgáltató adott) arra, amit te vettél a boltban, és azt mondtad volna, hogy mivel a saját kábeledet használod, ezért mostantól legyen ingyen a telefonálás.

(#109478) csako válasza #72445440 (#109474) üzenetére


csako
veterán

De ha a külföldi (eu-n kívüli) szolgáltató hálózatát kikerüli az internet segítségével, akkor mi alapján számláznak azért pluszt, hogy onnan telefonál magyar számról magyar számra? Mehetne normál percdíjjal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#109479) Ixion77 válasza csako (#109478) üzenetére


Ixion77
őstag

Egy modern piacgazdaságban nincs értelme annak a kérdésnek hogy "miért ennyibe kerül?"
Azért annyiba kerül, mert annyiért adja az eladó. Nem azért, mert annyi az anyagköltsége, tőkeigénye, munkaigénye, marketing-költsége, bármije. Hanem azért, mert aki adja, annyiért adja. Fogadd el, ha kell vegyed, ha nem kell ne vegyed.
Ez a hibás gondolkodás különösen gyakran fordul elő az államigazgatásban: megkövetelik hogy add meg, hogy az adott akármi hány munkaóra alatt, milyen keresetű emberek által, mennyibe kerülő alapanyagból lesz összerakva... Ez azonban valójában nem működik, így ha rá is erőltetik ezt a beszállítókra, az eredmény csak egy kényszeredett hazugsághalmaz lesz. Gizike a piacon nem azért adja 650 Ft-ért az őszibarackot, mert 3.5 perc a rá jutó leszedési idő, 15.2 Ft az arányos termőföld bekerülési díj, 4.6 Ft a műtrágyadíj, 52 Ft a származtatott szaktudás, 51 Ft a szállítás, 26 Ft az asztaldíj, 165 Ft hogy a csinos unoka árulja, stb. Hanem azért adja annyiért mert úgy gondolja hogy annyiért veszik meg.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#109480) 4Grider válasza #72445440 (#109470) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én arra reagáltam, hogy VoWifi esetén kell-e roaming díjat fizetni. És azért nem kell, mert interneten keresztül csatlakozol fel a szolgáltatód saját hálózatára, ergo nem roaming partner hálózatán vagy, amikor VoWifi hívást indítasz.

(#109481) bksgbr


bksgbr
tag

Hali!
A Domino Day-t ugye éjfélig tudom bekapcsolni?

(#109482) viktorhu válasza 4Grider (#109480) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, olyankor nincs roaming, ha vowifizel, nem is értelmezhető, nem veszel igénybe külföldi szolgáltatót, amelyik roamingot számlázhatna érte a telekomnak.

(#109483) csako válasza Ixion77 (#109479) üzenetére


csako
veterán

A kérdést azért mertem feltenni, mert VoWifi nélkül több volt a magyarázat a "mert csak"-nál arra, hogy miért kerül többe a külföldi hívás.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#109484) anglergab válasza viktorhu (#109482) üzenetére


anglergab
addikt

Pontosan. Viszont a szolgáltatóknak ebben az esetben jogukban áll eldönteni, használhatod-e a VoWiFi-t külföldről, azaz "roamingolhatsz-e" vele.
Ez nem roaming technikailag, de formálisan annak számít.

Pl. a VoLTE és VoWiFi hívás sem vonali kapcsolású, hogy percdíjat fizess, hanem csomag kapcsolt (IP), azaz adatforgalmat használsz technikailag. Igaz, speciális adatforgalmat, ami speciális csatornán jut el hozzád, ami drágább a szolgáltatónak mint a sima netes forgalmad. Mégis, percdíjat kell fizetni.

VoLTE egyik szolgáltatónál sincs roaming esetén, a VoWiFi-t meg eldönthetik, engedélyezik-e.
Ha nem, akkor 2G/3G-t kell roaming esetén használni.

[ Szerkesztve ]

(#109485) anglergab


anglergab
addikt

MultiSIM-nél megoldható, hogy ne csörögjön a másodlagos SIM, mikor hívják a főkártyát?

Azaz hogy úgy viselkedjen, mintha DuoNet SIM lenne (csak adatkeret megosztás).

[ Szerkesztve ]

(#109486) viktorhu válasza anglergab (#109484) üzenetére


viktorhu
veterán

Jogilag is problémás a terület, mert a Magyar Telekomnak nincsen pl. Törökországban távközlési koncessziója, szóval helyi jogértelmezés kérdése, hogy ha az ottani szolgáltatók megsértődnek, hogy kihagyják őket a jóból, akkor a helyi hatóság mit fog lépni.

Viszont ha külföldről nem működik a vowifi, még mindig ott a vpn - magyar ip címmel működnie kellene onnan is.

(#109487) dptrsk válasza anglergab (#109485) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem nem.
A multiSIMnek pont az a lényege, hogy mindent megoszt.

(#109488) kisspall válasza bksgbr (#109481) üzenetére


kisspall
aktív tag

Domino Day
Még holnap reggel is be tudod. Úgy tudom 8-ig.

[ Szerkesztve ]

(#109489) sopruk válasza bksgbr (#109481) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, én is csütörtök reggelente 8 előtt szoktam bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#109490) anglergab válasza dptrsk (#109487) üzenetére


anglergab
addikt

A DuoNet SIM csak az adatkeretet osztotta meg. Az megszűnt, utódja a MultiSIM, ami a hangot is megosztja. De ha ez (a hang megosztás) is kötelező, akkor a MultiSIM ebben a tekintetben nem tudja azt, amit a DuoNet SIM tudott (azaz csak az adatkeret megosztását).

[ Szerkesztve ]

(#109491) dptrsk válasza anglergab (#109490) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A duonet SIM csak adatot tudott megosztani, a multisim adatot és hangot IS meg tud osztani, azaz tudja ugyanazt, mint a duonet + extra funkciókat.

Ha a MultiSIMes készülék támogatja állítsd be, hogy ne jelezze a bejövő hívásokat.

(#109494) anadroid válasza Dinter (#109476) üzenetére


anadroid
senior tag

Lehet, például ha Magenta1-ben vagy, akkor az ugyanazon a folyószámlán levő mobilelőfizetéseid is 30%-kal olcsóbbak.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109495) 4Grider válasza #72445440 (#109493) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért lennék a roaming partner hálózatán egy wifi hálózat használata közben? Mi értelme lenne országonként máshova irányítani a forgalmat? Az ipsec miatt nem is logikus amit írsz...

(#109497) 4Grider válasza #72445440 (#109496) üzenetére


4Grider
nagyúr

De a VoWifis ip forgalmad közvetlenül itthonra érkezik, hiszen itt végződik és a telefonodnál indul az ipsec-es alagút. Ehhez nincs köze semmilyen roaming partnernek...

(#109498) anglergab válasza #72445440 (#109492) üzenetére


anglergab
addikt

Annyit hozzátennék, hogy a VoWiFi nemcsak a rádiós hálózatról veszi le a terhelést, hanem a core hálózat egy részéről is. De bizonyos plusz terhelést is jelent, így nehéz eldönteni, összességében a core hálózat terhelését csökkenti vagy növeli a VoWiFi.

Ami sokat számít, hogy VoWiFi közben a netes adatforgalom is ugye wifin megy, nem pedig a szolgáltatón át. Igaz, ez az adat nem is csökkenti a mobil adatforgalmat.

Technikailag lehetséges VoWiFi esetén a sima adatforgalmat is a szolgáltató hálózatára terelni, ami csökkentené a mobil adatkeretet (wifin), de ilyen természetesen nincs a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#109499) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Miért van az, hogy manapság már 2 éves hűségért cserébe olyan csekély kedvezményt adnak a készülékekre, hogy azt jobban megéri megvenni máshol mert olcsóbbra jön ki még úgy is.
Nem csak mobiltelefonokra gondolok. Csak a legnagyobb csomag kombinációnál ér valamit az egész.

(#109500) szabogabor10 válasza Fox Mulder (#109499) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mert ez (M)agyarország.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.