Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108951) SteveAd válasza kali (#108950) üzenetére


SteveAd
tag

Na de speciel nekem a sajat lakasom pont nem eltero eset, mert min. a nap felet ott vagyok, es ott gyenge a 4G jel. Ez minden csak nem idealis. Es azert meg eleg sok ember lehet igy vele (lasd meg martonl vitaindito hozzaszolasat). En is szivesebben hagynam 4G-n allandoan, de mit csinaljon az ember ha a halozat ilyen (az akksit meg inkabb kimelem, ha lehet)?

(#108952) kali válasza SteveAd (#108951) üzenetére


kali
legenda

Sok lehetőség van; ráveszed a szolgáltatót, hogy csináljon ott jobb térerőt, veszel jobb vételi képességű készüléket...stb. (A költözést nem is részletezve.)
Én is szoktam ilyen helyen tartózkodni, ahol alig van térerő, de még így is 4G-n használom mind a két SIM kártyát, mert akkor sem merül emiatt problémásan az akkumulátor: [kép]
Ha nagyon zavarna a gyenge térerő, vennék valamilyen Huawei csúcskészüléket, annak jobb kicsivel a vételi képessége, de több tekintetben is kompromisszumot jelentene a jelenlegi telefonomhoz képest (Note9), így marad ez, ha már nem okoz különösebb gondot a néholi egy - egy pálcika. (A mobilinternetes sebesség jó, a VoLTE is.)

(#108953) SteveAd válasza kali (#108952) üzenetére


SteveAd
tag

Mas keszulek nem alternativa nekem sajnos: mutass Sony XZ1C-hez hasonlo meretet (es hardvert ekkora meretben), azonnal megveszem :) Huawei tepsik nem erdekelnek.
Raadasul nem pusztan a telefon a gond, mert ugyanaz a telefon (3 egyforma Sony van itthon) a Telenor* 4G-t siman viszi ugyanolyan akkufogyasztassal mint a T-n a 2G.
Koltozes termeszetesen nem jatszik, tul jo helyen lakom ahhoz :) Azt en se bannam, ha a szolgaltato jobb jelet produkalna, de nem hiszem, hogy ra tudnam venni ilyen fejlesztesre egy sima panasszal.
Szoval a 2G-re valo valtas akkor miert nem a legracionalisabb, olcsobb stb. alternativa (az altalad felsoroltakkal ellentetben)?

Ja, hogy tisztazzam, szamomra mi a "problemas" akksi: standby 4G-n kb. 0,7-0,8% orankent, 2G-n 0,3-0,4% orankent (Telenor 4G-n utobbit hozza ugyanazon a telefonon)

*Meg nem kerult szoba a mas szolgaltatora valtas, a Telekom nekem jobb mint a Telenor (az utobbi csak megmaradt nekem, de lehet, hogy azt is atviszem a Telekomhoz), ezert hajlando vagyok a 2G-s "aldozatot" is meghozni :)

[ Szerkesztve ]

(#108954) dragon1993 válasza SteveAd (#108953) üzenetére


dragon1993
őstag

A wofi megoldja idővel.

(#108955) martonl


martonl
senior tag

Keem1, anglergab, és a többieknek köszi a válaszokat. Igen, ez a 2G-re váltás még régi beidegződés nálam (egyébként rootolt telefon, a Gravitybox intézi), még amikor nem volt 4G, akkor érdekes volt, hogy wifivel 2G-n menjen. Most azért maradt meg, mert a 4G lefedettség nagyon gyenge a lakásban, így szinte alig lehet telefonálni. Nem is értem, ilyenkor miért nem vált a telefon magától 2G-re. A 2G viszont szinte maximális. Megjegyzendő, hogy a 4G hanghívás már sokkal előbb elkezd instabillá válni gyengébb térerőnél, mint a 2G, úgy érzéssel. Ráadásul ha egy pillanatra kiesik a kapcsolat, akkor annak általában annyi, nem épül fel újra, mint a GSM hanghívásnál, ahol a telefon átpozícionálásával még lehet menet közben korrigálni, ha kiesik 1-2 szótag. Engem változatlanul nem győzött meg a volte, sőt... Igen, a wofi majd jó lesz, de annak tényleg akkor lesz értelme, ha közben repülőn lehet a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#108956) szabogabor10 válasza dragon1993 (#108954) üzenetére


szabogabor10
veterán

*VoWiFi. :D
Megoldja, csak már nem tudom, meddig kell várni rá, de ez már sokkal több, mint nevetséges. Egyre lejjebb süllyed a Telekom, befejezhetnék végre a folyamatos átszervezéseket, leépítéseket, ja és persze megemelhetnék a béreket is, úgy mellékesen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108957) lugosi válasza szabogabor10 (#108956) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja tényleg, januári hír volt, hogy napokon-heteken belül indul a vowifi. Én már el is felejtettem az egészet. Majdnem fél éve már jön.

(#108958) MALK


MALK
tag

Sziasztok, szertnék egy mobil othoni hálózatot kiépiteni. Adott egy asus rt-ac51u ruter és egy huawei 3372 usbmodem tmobil korlátlan net multi simmel. Amíg iphone ról osztottam a netet 60mb/s sebesség volt most sikerult összehozni hogy működjon a ruterrel és így csak 1mb/s mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget

(#108959) kali válasza MALK (#108958) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Lehet, hogy ez:

A MultiSIM szolgáltatás sebességkorláttal rendelkező verziója esetén a Korlátlan Net és a Net Korlátlan díjcsomagokban legfeljebb 1/1 Mbit/s kínált le- és feltöltési sebesség érhető el. A Korlátlan Net és Net Korlátlan díjcsomagokra vonatkozó igénybevételi feltételeknek való megfelelés céljából a sebességkorláttal rendelkező MultiSIM szolgáltatást jellemzően kis adatfogyasztású eszközökben történő használatra javasoljuk.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#108960) anglergab válasza kali (#108959) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, úgy tudom lehet kérni / kérni kell az 1 Mbps-os korlátozás feloldását.

(#108961) Keem1 válasza MALK (#108958) üzenetére


Keem1
addikt

Kali válaszát meg ezzel egészíteném ki:

Korlátlan mobilinternet típusú szolgáltatás esetén az újonnan rendelt MultiSIM-en csökkentett sávszélességgel tudsz internetezni. A csökkentett sávszéleségű MultiSIM-edet a telekom.hu oldalon belépve az előfizetéseim menüpont alatt tudod teljes sebességűre váltani. Havonta egyszer van lehetőséged a sávszélesség módosítására.

(#108962) MALK válasza Keem1 (#108961) üzenetére


MALK
tag

Köszönom akkor lehet hogy ez a gond megnézem. De akkor ha átváltom a másik sim lesz 1/1 ben? Mert igy nem sokat ér akkor

(#108963) Beca1990 válasza Huroq (#108904) üzenetére


Beca1990
senior tag

az se normális hogy egy 120 ezer Ft-os készülékre alap díjcsomaggal 160 ezer Ft-ot kér be előlegbe...
azért rendel az ember részletre mert nem tudja vagy akarja egyben kifizetni a készülék árát.
hogy van beállítva ez a rendszer??

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#108964) dptrsk válasza Beca1990 (#108963) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Köszönhető ez annak, hogy sokan kihoztak ~0 forintért készülékeket részletre, amit eladtak jóáron, s utána nem fizették a részletet.
Egy új ügyfél esetén a Telekomnál olyan a készülék részletre, mint egy banknál bemondásra egy hitel, nincs ügyfélmúlt, amit alapul tud venni.

A részlet inkább arra való, hogy habár ki tudnád fizetni a készüléket, de esetleg nem maradna tartalékod. (tudom sokan nem erre használják...)

(#108965) MALK válasza Keem1 (#108961) üzenetére


MALK
tag

köszönöm ez volt a probléma. átváltottam és 20mbs / 5mbs a min ami jön valami hasonlót vártam de alakul ez :C

(#108966) MALK


MALK
tag

tmobile mobilnet illetve torrenttel kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata? illetve valamilyen megoldása?

(#108967) kalanchoe válasza MALK (#108966) üzenetére


kalanchoe
senior tag

A Korlátlan Net díjcsomag keretében a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a következő forgalomtípusok és használati módok esetében a mobilinternet szolgáltatás az adatdíjcsomag kínált sebességétől eltérő maximális sebeséggel használható, az alábbiak szerint: Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s

(#108968) szabogabor10 válasza MALK (#108966) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mobilnet nem torrentre való.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108969) MALK válasza kalanchoe (#108967) üzenetére


MALK
tag

köszönöm, nem is állandó le/fel töltésre csak alkalmanként lerántani egy egy dolgot. de akkor egy VPN mellet akár meg is oldható

(#108970) anglergab válasza MALK (#108969) üzenetére


anglergab
addikt

Felesleges, ugyanolyan besorolású forgalmak, ugyanolyan korlátozások érvényesek rájuk (torrent, VPN, SSH).

[ Szerkesztve ]

(#108971) goop válasza MALK (#108965) üzenetére


goop
őstag

Azt ugye tudod, hogy ha nem az új mobil xl csomagod van a korlátlan net mellé, akkor havi 4k a multisim korlátlansága.

(#108972) viktorhu válasza kalanchoe (#108967) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem emiatt van eljárás a Telekom ellen?

(#108973) szabogabor10 válasza viktorhu (#108972) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elég értelmetlen eljárás ez. Igenis korlátozni kell bizonyos forgalmakat, hogy kisebb eséllyel pusztuljon meg egy adott cella. Ez mobilnet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108974) MALK válasza goop (#108971) üzenetére


MALK
tag

igen tudom. és mobil xl korlátlan-korlátlan van

(#108975) viktorhu válasza szabogabor10 (#108973) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is így gondolom. Mondjuk a vpn-re pont szükség van munkához mobilneten is, de azzal meg jól el lehet rejteni sajnos a torrentet.

(#108976) anglergab válasza viktorhu (#108975) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, korlátozni kell bizonyos forgalomtípusok esetén, mivel megosztott nagyon korlátos erőforrás, nem pedig dedikált.
De a mobiltechnológia miatt a garantált minimum sem értelmezhető, azaz nincs.

[ Szerkesztve ]

(#108977) kali válasza szabogabor10 (#108973) üzenetére


kali
legenda

Azt fogják elérni, hogy a szolgáltatók dobják a korlátlan adatot.

(#108978) anglergab válasza kali (#108977) üzenetére


anglergab
addikt

A vezetékes technológiáknál is van és mindig lesz korlát, a kérdés hogy az átlagos használat során az mennyire elérhető az esetek nagy részében, illetve mi számít átlagos használatnak.

A mobilnetnél ez elsősorban a kisképernyős (kisebb felbontású), nem leosztott használat, azaz a mobiltelefonos használat.

[ Szerkesztve ]

(#108979) fako


fako
csendes tag

lassan 2 hete nem tudom feltölteni bankkártyával a dominos előfizetésemet. A mobilapp és a website is azt írja hogy karbantartás van. Bizonytalan vagyok, hogy én vagyok-e a béna, mert nagyon nehezen tudom elhinni hogy egy ekkora cég ennyire inkompetens legyen és megengedhessen magának egy ilyen hibát. Nálatok működik a bankkártyás feltöltés?

(#108980) kali válasza anglergab (#108978) üzenetére


kali
legenda

Azzal van a gond, hogy sokan a vezetékest akarják kiváltani a mobilinternettel, ami nem működhet.
Mivel sokaknál nem működik a szükséges önkontroll a korlátlan mobilinternet kapcsán, így ha a szolgáltatók nem korlátozhatják majd például a torrentet, vélhetően letesznek idővel a korlátlanságról, hiszen nem akarhatják bedöntetni, vagy a többi előfizető számára kompromisszumossá tenni a hálózatot.
Jó példa erre a Telenor HD csomagok lezárása

(#108981) ElektrikusDE válasza fako (#108979) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Még nem müködik senkinek se, fejlesztés alatt.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#108982) edk- válasza fako (#108979) üzenetére


edk-
őstag

A hétvégén próbáltam appban, nem működött.

Az icsekk alkalmazásban viszont igen.

Kapcsolódó kérdés: van még valamilyen lehetőség a Domino tetszőleges összeggel való bankkártyás feltöltésére? Pár héttel ezelőttig a Telekom app régebbi verziójában még volt, de az már nem működik, az új verzióban (ha menne is), csak fix összegek választhatók.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#108983) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Dominos vagyok, külföldön voltam (EU-n belül) és mobilnetet is használtam, vannak Maratonjaim, amik EU-ban is használhatók. Régebben bekapcsoltam a World GPRS limitet a kártyámra (amikor még csak belföldön ment a Maraton). Na, ez okozta a problémát. A netkeretet valamiért nem a Maratonból fogyasztotta, hanem a World GPRS limit szerint számolt, így lement majdnem 2000 Ft a kártyámról, ami adatban 1,3 GB körül van. Ez azért is furcsa, mert tavaly külföldön emlékeim szerint a Maratonból fogyasztotta. A World GPRS limitet ki is kapcsoltam. Az esetet bonyolítja, hogy szombaton, még a nyaralás közben beaktiváltam magamnak a 3 GB fesztiválos opciót. Úgy fest, hogy külföldön azt is a World GPRS limit szerint vette, mert kb. 670 MB-ot használtam el a bekapcsolása óta, a Telekom oldala szerint meg 2,78 GB szabad belőle. Emellett a szerdai 1 GB-os opciót is aktiváltam és lehet, hogy az is MB-onként számlázódott. Ez esetben lehet tenni valamit, érdemes jelezni a Telekomnak?

(#108984) prozodus válasza edk- (#108982) üzenetére


prozodus
őstag

Memu alatt a laptopon vigan fut nekem a 7.8-as app. Mindossze egy hulye figyelmeztetest dobogat fel ujabban, oszt azt ki kell loni minden alkalommal inditaskor. Es sajnos meg mindig szukseg van ra...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#108985) kovacsmi_74 válasza edk- (#108982) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Honlapon: "Más összeg"

Jelenleg csak 8:00-20:00 között működik ott a feltöltés.

(#108986) edk- válasza kovacsmi_74 (#108985) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm!

Gizi néni kézzel könyveli és nyolckor lejár a munkaideje?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#108987) kovacsmi_74 válasza edk- (#108986) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Vagy a fejlesztő dolga ez is, azért nem halad a munkájával...

(#108988) Sisco2 válasza ElektrikusDE (#108981) üzenetére


Sisco2
tag

Vajon mi tarthat ennyi ideig (lassan hónapokig) egy olyan dologgal kapcsolatban ami már amugy működött a korábbi app-ban? Azt nem hiszem hogy egyéb featurek implementálása miatt várakoztatnak egy ilyen sűrgős blocker bug javítást amit már rengetegen várnak. Ez azért elég nagy gáz lássuk be.

Itt valami más bibi lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#108989) glacious


glacious
addikt

Vannak itt anomáliák rendesen. Most jöttem vissza nyaralásból erre jön az SMS, hogy nem lett befizetve számla. Hívom üfsz-t, hogy mégis hogyan, hiszen csoportos beszedésen vagyok, erre azt a választ kaptam, hogy 07.03 óta nem. Akkor váltottam az új csomagra, de semmi más változtatást nem kértem. És telefonban mondták, hogy ott nem is tudták volna átállítani. Azt a tanácsot kaptam, hogy adjak új beszedési megbízást a bankomnál.
Ezt ugye megtettem, de azért érdekes, hogy erről sem e-mailt, sem egyéb értesítést nem kaptam korábban.

(#108990) szabogabor10 válasza glacious (#108989) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem volt beállítva beszedési limit a bankodnál? Ha igen, és az új csomagod díja meghaladja a limitet, a bank megtagadja a beszedést.
Bár az igaz, hogy ebben a hónapban még az előző havi számlát kell fizetni, szóval más lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108991) glacious válasza szabogabor10 (#108990) üzenetére


glacious
addikt

Senki nem tud mondani semmit, a limit valamivel felette volt, de már azt is megnöveltem az új megbízással.

Sőt a számlán rajta is van, hogy csoportos beszedéssel fogják beszedni, de mivel eltűnt a Telekom rendszeréből 3-án, így nem történhetett meg 15-én.

Ezek után az otthonira is rákérdeztem, de ott nem volt változás.

(#108992) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Mától tudok hűséget hosszabbíttani. Mivel jó áron van a Mate 20 pro, kiszemeltem magamnak. Délelőtt az online megrendelés nem ment át, telefonos üfsz is segített. Próbáljam délután, most viszont már nincs készlet. Ismét telefon, azt mondja szerdán töltik a készleteket, nézzek be akkor. Szerinte biztos lesz belőle, mert népszerű telefon. Igaza lehet?

Maine coon

(#108993) 8 válasza atosan (#108992) üzenetére


8
senior tag

igen

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#108994) AnonymusX válasza lugosi (#108957) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Egy újságíró téves értesülése miatt a Telekomot hibáztatjátok? Az újságírónak kellett egy cikk és néhány távozó telekomos megkörnyékezésével ezt a találgatós cikket sikerült összehoznia. Inkább tőle kéne megkérdezni, hogy hol a VoWifi.

(#108995) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Az interneten keresztül hogy tudom aktiválni a Fiatal +2 GB-os opciót? Azt értem hogy az előfizetésem beállításainál kellene valahol, de hogy hol arra nem jövök rá.

(#108996) btudos válasza se4ever2 (#108995) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem ezt nem fogod tudni online beállítani (nem a hagyományos értelemben vett adatopció), telefonon vagy személyesen kell kérned, hogy aktiválják.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#108997) se4ever2 válasza btudos (#108996) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Igen, valószínű, csak akkor nem tudom miért hirdetik az oldalon hogy online is megoldható.

(#108998) btudos válasza se4ever2 (#108997) üzenetére


btudos
veterán

B opció, hogy mint oly sokszor, simán csak szar az oldal.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#108999) lugosi válasza AnonymusX (#108994) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egyáltalán nem arra gondolnék először, hogy téves értesülés volt, mint ahogy arra sem, hogy távozó emberek mondtak volna ilyet, nekem nem derül ki semmi ilyesmi, vagy nagyon felületesen olvastam.
Gondolom, ha hamis hír lett volna, akkor a telekom azért reagált volna valamit egy hwsw cikkre, de a saját fórumán legalábbis csak jelezte volna ennyi idő alatt, hogy valami téves értesülés lenne: [link]

Egyébként itt a fórumon is olvastam, hogy volt tesztidőszak, szóval szerintem annyira azért nem lehetett téves az az értesülés.

(#109000) Renwick válasza lugosi (#108999) üzenetére


Renwick
őstag

Friendly user teszt volt, illetve van is, az év elején valóban úgy tűnt, hogy elstartol rövidesen, de gondolom találtak valami no-go bugot, amit azóta debugolnak vagy egyszerűen csak hátrébb sorolták a fejlesztési listán - ez egyáltalán nem szokatlan egy ilyen méretű cégnél.

I see you blaming each other -- And I love you still

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.