Hirdetés

2020. szeptember 20., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-07-10 17:32:42

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#109651) Keem1 válasza Zeki (#109650) üzenetére

Keem1
(addikt)

Spotify is? Aligha :DDD

Samsung Galaxy S10 | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://db.tt/2QEPVJVS Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#109652) bostone

bostone
(őstag)

Szerintetek van arra esély, hogy a mobil s csomag a jövőben módosuljon valami hasonlóra, mint a versenytársak hasonló értékű csomagja.
Tehát, 90 vagy 100 perc lebeszélhető alapból, nem hálón belül ingyen.

(#109653) kalanchoe válasza bostone (#109652) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Szerintem most nincs, pedig jó lenne egy XS csomag személyében.

(#109654) anglergab válasza Zeki (#109650) üzenetére

anglergab
(addikt)

Azért a Facebook forgalom (nem a Messenger) nem csak kilobájtokban mérhető :)
Meg a Spotify sem.

[ Szerkesztve ]

(#109655) ish4d0w válasza bostone (#109652) üzenetére

ish4d0w
(senior tag)

Kellene de nem hiszem h mostanában lenne... Ez új csomag.

Ez a hálózaton belüli a mániájuk, már a Like S-nél is ezt csinálták pár éve...

Ezennel
Ott is hagytam őket, Vodafone Go Basic You 2900ert sokkal jobban megéri...
De a telenoros Blue+XS is...

Várom, mikor korrigálják a csomagjaikat...

(#109656) viktorhu válasza anglergab (#109644) üzenetére

viktorhu
(addikt)

Köszönöm :( Ez elég fontos infó.

(#109657) enginev3.0 válasza bostone (#109652) üzenetére

Eddig olyan volt
Idén lett ez az új rosszabb verzió
Szóval nem hiszem

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Nem jó, de nem is tragikus ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#109658) Pxs

Pxs
(aktív tag)

Ha egy családban korábban (baromi régen) volt valakinek tartozása az akkori T-Mobile felé, és most ugyanarról a bejelentett címről egy másik családtag a saját nevére rendelt számlás előfizetést készülék részletfizetéssel, az jóvá lesz hagyva? Előleget megtudtuk, be lesz fizetve, és mához 2 napra esedékes a készülék átvétele, akkorra szállítják ki. Nagyon jó ajánlatot kaptunk, és piszkosul sajnálnám, ha még egy kört kellene futni.

A rendszer elfogadta az üzletben, állapota most jóváhagyásra vár. Viszont feltűnt egyszer valami "A3 besorolás " hibaüzenet a folyamat során, az lehet gond?

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#109659) ish4d0w válasza Pxs (#109633) üzenetére

ish4d0w
(senior tag)

Aki részletre akar telefont, annak semmilyen tartozása se legyen.

Ezt csak a hitelképességi vizsgálat után tudják, tehát érthető szerintem hogy miért nem mutatja azonnal a weblap.

[ Szerkesztve ]

(#109660) Caranita válasza Pxs (#109658) üzenetére

Caranita
(tag)

az gond lesz

(#109661) btudos válasza Pxs (#109658) üzenetére

btudos
(veterán)

Ha megvolt a telefonos jóváhagyás és elfogadtátok az előleget, akkor nem valószínű, hogy problémába ütközik a rendelés teljesítése.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#109662) Dinter

Dinter
(addikt)

A SIM kártyához tartozó mobil számot hol találom? Nem látom sehol sem itt a kis cuccon amiből ki kell törni.

(#109663) anglergab válasza Dinter (#109662) üzenetére

anglergab
(addikt)

Egy hívást kell indítani róla, és kiderül.

(#109664) thomas77 válasza Dinter (#109662) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Tárcsázóba bepötyög *121# majd hívásindító.

(#109665) anadroid válasza poli27 (#109639) üzenetére

anadroid
(senior tag)

VoWiFivel, ahogy látom, küzdöttél egy sort. Én most küzdöttem a Telekommal, bekapcsolták még a múlt héten, de nem működik nekem. A Digis kártyával hibátlanul megy. Erre most arról tájékoztattak, hogy a dual SIM-es telefonokat VoWiFi téren nem támogatja a Telekom (kifejtve: vagy megy, vagy nem, ők nem törődnek vele, hívjam a Szuperszervizt a 1422-n). Nekem Galaxy Note9-em van. Nálad min indult el? Van-e valaki, aki Samsung két SIM-es telefonon használja? Nekem akkor sem megy, ha csak egy - Telekomos - SIM van benne, a Digivel minden variációban működik. A telefon független, nem szolgáltatónál vett.

Kérd privát üzenetben a Curve regisztrációs kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Revolut regisztrációs kódot ingyenes kártyához, a Transferwise kódot az első, max. 150000 Ft-os utalás ingyenességéhez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109666) anglergab válasza anadroid (#109665) üzenetére

anglergab
(addikt)

A Telekom VoLTE működik rajta?
A Telefon appba írt *#1234# eredményét oszd meg.

(#109667) anadroid válasza anglergab (#109666) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Működik, azon keresztül beszéltem az ÜFSZ-tal is.

AP: N960FXXS2ARJ4
CP: N960FXXU2ARJ1
CSC: N960FOXM2ARJ1
Model: SM-N960F/DS

Kérd privát üzenetben a Curve regisztrációs kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Revolut regisztrációs kódot ingyenes kártyához, a Transferwise kódot az első, max. 150000 Ft-os utalás ingyenességéhez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#109668) kalanchoe válasza anadroid (#109665) üzenetére

kalanchoe
(aktív tag)

Erre most arról tájékoztattak, hogy a dual SIM-es telefonokat VoWiFi téren nem támogatja a Telekom

A40 dual simes és megy rajta. :F

(#109669) anglergab válasza anadroid (#109667) üzenetére

anglergab
(addikt)

Azért nem működik ezzel a szoftverrel a Telekom VoWiFi, mert nincs benne engedélyezve (túl régi).
Frissítsd a szoftvert.

(#109670) anadroid válasza anglergab (#109669) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Pontosítsd, légy szíves, melyik változattól működik? Nem szívesen herélném ki a telefon számomra fontos funkcióit (beszélgetés rögzítése - nincs thai SIM-em a kerülőúthoz, fényképező PRO üzemmódja. A 9.0-ás Android információim szerint egyiket sem tudja Európában).

Még 2 frissítésem van hátra, amit "károsodás" nélkül feltehetek, de azok a méretük miatt csak biztonsági frissítésnek tűnnek.

(#109671) anglergab válasza anadroid (#109670) üzenetére

anglergab
(addikt)

Azt nem tudom. Minél frissebb, annál valószínűbb hogy működik.
Amit most használsz, az tavaly októberi.
Mindenképpen idei kell, a júliusi szinte biztos hogy tartalmazza a Telekom VoWiFi-t, de lehet korábbi is.

(#109672) poli27 válasza anadroid (#109665) üzenetére

poli27
(veterán)

S9+ és s10+ mindkettő dual simes, igaz csak 1 sim van mindkettőben...

(#109673) anadroid válasza anglergab (#109671) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Idei = legalább a februári 9.0. Hát nem vagyok fellelkesedve. :O

(#109674) anglergab válasza anadroid (#109673) üzenetére

anglergab
(addikt)

Igen, valószínűleg 9.0 muszáj a Telekom VoWiFi-hez az esetedben.
El kell dönteni, hogy a VoWiFi vagy a másik funkciók fontosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#109675) anadroid válasza anglergab (#109674) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Csak azt nem értem, hogy ha a VoWiFi egy beérett szabvány, a Digi a tojáshéjjal a hátsóján működik vele, akkor a Telekom dinoszaurusza mi a bánatért nem engedi alaphangon a régrbbi firmware-rel? Amikor a Note9-et összerakták, a Digi még a fasor bejáratát se közelítette meg, a T-nél meg már mentek a VoWiFi tesztek. Talán a szokásos blokkoljuk, majd meglátjuk, hogy ki lehet-e csavarni egy kis pénzt az erre vágyó ügyfelekből-típusú marketingmentalitás újabb kísérletének maradványával kell küzdeni (lásd: irány a Szuperszerviz, külön pénzért)?

Megpróbáltam az IMS-profilos trükköt is, az se használ, nem igazán tudom elképzelni, még mit varázsoltak T-ék. Rootolni meg nem fogom a vadonatúj telefont, ahhoz túl sok van hátra a garanciából.

(#109676) SPF

SPF
(senior tag)

Sziasztok, ezt az sms-t ma kaptam. Hol tudom bekapcsolni?

KAPCSOLJ KI ÉS KAPCSOLD BE! Kapcsold ki magad és ehhez kapcsold be a DÍJMENTES 4GB EXTRA ADATOT a Telekom Alkalmazásban havi 4 napra, 2019.10.31-ig! Vállalkozóként Te is rendszeres kikapcsolódást érdemelsz, de tudjuk, hogy igazából kikapcsolódásod közben is megy a biznisz. https://telekomhu.page.link/dbg Üdvözlettel, Telekom

(#109677) 4Grider válasza SPF (#109676) üzenetére

4Grider
(addikt)

Ahogy írja, a Telekom alkalmazásban.

(#109678) SPF válasza 4Grider (#109677) üzenetére

SPF
(senior tag)

Ott sehol sem találom.

Más is kapott ilyen üzenetet?

(#109679) ish4d0w válasza anadroid (#109675) üzenetére

ish4d0w
(senior tag)

pedig nagyon egyszerű:
1. nem beérett szabvány
2. a Digi lehet hogy tojáshéjas, de a kezdetektől modern hálózatot tervez és a VoWiFi nem egy púp volt a hátukon hanem a növekedés egy fontos mankója
3. minden egyes készüléktípust egyesével kell tesztelnie és jóváhagynia a szolgáltatónak ÉS a gyártónak
4. a jóváhagyott készülékeken a PROFILT a gyártó tudja telepíteni a szolgáltató együttműködésével, SZOFTVERFRISSÍTÉS formájában
5. amelyik telefonra szoftverfrissítés már nem érkezik, azon gyárilag nem fog működni a VoWiFi (sem a VoLTE)
6. trükközni lehet (root joggal telepíthetsz magadnak is nem hivatalos profilt, persze ilyenkor te sarad ha nem működik jól; ezenkívül bizonyos telefonokon rootolás sem szükséges, csak egy szervizkód beírása)
7. rootolni emiatt NEM javaslom a telefont

SPF: a telekom alkalmazásban az adatvásárlás menüben szoktak lenni ezek 0 Ft-os tételként, nézd ott

(#109680) 4Grider válasza SPF (#109678) üzenetére

4Grider
(addikt)

Néha az ilyesmi nem ott van, ahol logikusan lennie kell, hanem pl. az egyéb szolgáltatások között...

(#109681) SPF válasza ish4d0w (#109679) üzenetére

SPF
(senior tag)

... és 4Grider, nincs adatvásárlás menüpont, megnéztem mindenhol, és nem találom sehol.

Egyedi üzleti előfizetés, lehet, hogy ezért?

(#109682) anglergab válasza anadroid (#109675) üzenetére

anglergab
(addikt)

A Digi profilja korábban beépült a XEH-be, mint a Telekomé, mivel az előbb a saját TMH-ba került bele.

A megoldás: ha régebbi szoftvert akarsz, akkor TMH, ha újabbat akkor TMH/XEH kell a VoWiFi-hez.

(#109683) betyarr

betyarr
(veterán)

dominóra még mindig nem sikerült senkinek sem kikönyörögni a vowifit?

(#109684) thomas77 válasza betyarr (#109683) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Nem. Az ügyintéző hölgy nagyon kedves és hozzáértő volt. Fel is olvasta az utasítást. Felöltősnek és mix típusú előfizetésekre későbbi időpontban lesz elérhető a szolgáltatás. Ez gondolom minimum 2 évet jelent, ahogy a Telekomnál ez lenni szokott...

(#109685) g0dl

g0dl
(őstag)

A dominosoknak a volte-t azt kérni kell, vagy csak a készüléken múlik?

(#109686) betyarr válasza thomas77 (#109684) üzenetére

betyarr
(veterán)

Ez gondolom minimum 2 évet jelent, ahogy a Telekomnál ez lenni szokott...

bahhh,kenjék a hajukra,addigra már lehet digis leszek :DD

g0dl: kérni kell.ha nagyon ellenkeznek,akkor füllentsd,hogy s10-ed van

[ Szerkesztve ]

(#109687) morgulfz

morgulfz
(tag)

Szia Poli27!
Most a lekezelő stílusodtól tekintsünk el. 280.000 Ft ért akarja értékesíteni nekem a T az Iphone 8 Plust. Erre az összegre még a havidíj + költség. Ezt a telefont újonnan 200 ért már azért meg lehet kapni függetlenül attól hogy ennyit sem ér. 2 évhűségre Magentában valahogy nem ezt vártam volna.

[ Szerkesztve ]

(#109688) poli27 válasza morgulfz (#109687) üzenetére

poli27
(veterán)

Értem tehát a szürkeimportos áfacsalt garit nem nagyon adó kis gsm boltokkal hasonlítod össze a Telekomot komoly vagy :D

(#109689) anadroid válasza anglergab (#109682) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Az egész TMH/XEH történettel csak az a gáz, hogy a tőlünk mobiltelefóniában kissé elmaradott (nem vicc) Ausztriában az A1-nél 2016. júniusában indult a VoWiFi (a VoLTE 2015. novemberében). 2017. február vége óta megy a Galaxy S7 pároson, novembere óta a Note8-on és az S8 pároson, és megjelenése óta a Note9-en. S7-en TMH-val nálunk nem megy. Mert csak.

Másrészt a TMH firmware-ek általában 2 hét késéssel követték az XEH-t, tehát ezek szerint a TMH egy frissítési ciklussal le van maradva a XEH-tól?

(#109690) anglergab válasza anadroid (#109689) üzenetére

anglergab
(addikt)

Az S7-en (és attól felfelé) megy a Telekom VoLTE, az S8-on (és attól felfelé) megy a Telekom VoWiFi is.

S7-en azért nincs VoWiFi, mert annak már lejárt az aktív szoftveres támogatása, új funkciókat már nem kap.

A szolgáltatói változat mindig le van maradva a XEH-től, hiszen azt tesztelni kell a szolgáltatóknak és utána adható ki a szolgáltatói változat.

[ Szerkesztve ]

(#109691) thomas77 válasza anglergab (#109690) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Annak ellenére, hogy több, mint 3 éve jelent meg, a Digi VoWifi hibátjanul megy rajta XEH rommal, mindenféle mókolás nélkül...

(#109692) martonl válasza anglergab (#109690) üzenetére

martonl
(tag)

Ez röhejes. Természetesen nem az, amit írsz, hanem a szituáció. Ezek szerint akkor van egy "közös" volte-vowifi profil, amit ha a szolgáltató használ, akkor szinte minden készüléken menni fog? És ha ettől a szolgáltató eltér, akkor majd kell a legújabb régiós szoftverfrissítés, vagy ha az nincs, akkor dobjuk ki a 3 éves készüléket? Már a zasszony Galaxy A5 2015-ös készüléke is tudja a volte-t, 6-os androiddal, ott a kapcsoló. Telekomon persze nyilván az sem megy.

(#109693) kali válasza anadroid (#109689) üzenetére

kali
(legenda)

Abban az országban - és még néhány másikban - erőltették a gyengébb mobilos lefedettség miatt a wifi útján történő kommunikációt is, ahogy kénytelen most tenni azonos ok miatt hazánkban a DIGI is, de a többi szolgáltató nincs úgy rászorulva.

A Note9 tekintetében, a telefon topijának összefoglalójában megtalálod a linkeket, hogy melyik kódnál, hogy haladnak a megjelenés óta a frissítésekkel, a szolgáltatók közül a Telekom adta ki a legtöbbet, a XEH után messze ők (TMH) a legjobbak.

martonl: Nem ennyire egyszerű azért a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#109694) thomas77 válasza kali (#109693) üzenetére

thomas77
(senior tag)

A többi szolgáltatónál is lenne értelme a VoWifinek.
A munkahelyemen az épület előtt van mind a 3 nagy (Digi nincs). Az irodában már gyengébb a vétel. Haladva befelé az épületben csak Telenor van. Az is csak azért, mert velük van szerződése a vállalatnak.
Ha menne a VoWifi, akkor tudnám itt használni a Telekomos kártyámat is.
Szóval hiába tökéletesen le van fedve a környék, nálunk mégis jól jönne a VoWifi. Persze másnál is lehet ehhez hasonló helyzet.

(#109695) kovacsmi_74 válasza thomas77 (#109694) üzenetére

kovacsmi_74
(tag)

A legtöbb munkahelyen szerintem nem is engedélyeznék, hogy egy privát készülékkel csatlakozzon valaki a belső hálózatra. Ahol dolgozom, ott biztosan nem.

(#109696) ish4d0w válasza martonl (#109692) üzenetére

ish4d0w
(senior tag)

Sztem nem Ezt írta, kissé lebutítod. Nincs közös profil. Ezek a telefonok amúgy nagyon hasonlóak belülről, mármint például modem terén. Persze neked eladják különböző neveken és azt hiszed, hogy teljesen más (mert jobb a kamerája stb...)

De hogy a samsungra írt cucc nem fog menni az xy Nokián, az is biztos..
Bár ott is meg lehet oldani.

A hangsúly azon van hogy a Samsungokra nem nehéz VoLTE VoWiFi hivatalos támogatást adni mert a Samsung az egyik legjobb partnere a szolgáltatóknak.

De kicsit a kedves szolgáltatók is összekaphatnák magukat, a Sony vonalon elég siralmas a támogatás...

(#109697) martonl válasza ish4d0w (#109696) üzenetére

martonl
(tag)

Persze, de az én egyszerű felfogásom ezt diktálja. Legalábbis ha egy régebbi készüléken, mint a Galaxy S7, megy a Digi vowifi, az erre enged következtetni. Ha lenne Digi kártyám, kipróbálnám a családi Galaxy A5 2015-ben is, szerintem abban meg a volte menne vele.

(#109698) ish4d0w válasza martonl (#109697) üzenetére

ish4d0w
(senior tag)

Az S7be belekerült egy frissítéssel. A digi ügyesebb volt ilyen szempontból.

A5 2015 (=sima A5) szerintem nem fog menni... Az a telefon ezer éve nem kapott frissítést.

(#109699) thomas77 válasza kovacsmi_74 (#109695) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Sok helyen több wifi megoldás is létezik.
Pl a vállalat saját belső wifije, amire a vállalati eszközök csatlakozhatnak.
Aztán a külsősöknek fentartott hálózat, ideiglenes hozzáféréssel. Végül az, amelyik az egyszerű melósnak van fentartva (ezen kehetne vowifit használni). Ez szintén regisztrációhoz kötött és a munkáltató naplózhat, vagy korlátozhat rajta bizonyos tevékenységeket.
Persze tudom, sok helyen nem elérhető a dolgozók számára semmi.

(#109700) martonl válasza ish4d0w (#109698) üzenetére

martonl
(tag)

Azért adogatnak ki A5-höz is frissítést, legalábbis e szerint. [link] Persze főverziót sajnos már valóban nem, pedig még a Nougat-ot nagyon pedzegették, hogy hivatalosan kiadják rá.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.