Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109801) bul07 válasza #70234880 (#109800) üzenetére


bul07
nagyúr

Jelenleg HUAWEI E5577C használok, még COOP kuponos időkbe vettem, egy IQ flottás telenoros korlátlan adat sim-el(3900Ft/hó)

Csak mostanában mintha hülyéskedne van hogy a sebesség nagyon beesik és csak újraindítás segít

A firmware(szoftver) piszkálást azért kérdeztem mert volt pár éve egy vodás ZTE R216-Z amit a vodától kapott kóddal én függetlenítettem, de a voda belepiszkált a firmware-be(szoftverébe) és nem vodás sim esetén minden egyes bekapcsolás utána le kellet okézni a beállításokat hogy legyen net, és ez így macerás lett volna használni

Ezért lett a E5577C és a biztonság kedvéért nézegetem az utódot

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#109802) Mikulásbá válasza bul07 (#109801) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Érdemes erre komolyabb összeget fordítani,hidd el,a későbbi nyugalmad és probléma mentesség miatt meg fogja érni.
Én legalább a TP-Link M7350-et ajánlanám,független.Soha nem volt vele gondom,stabil,az akkuja is jól bírja.
Most cseréltem 7450-re,de az erősebb antennája miatt,sokat vagyok lakott területtől messze.
Nekem korlátlan iQ-s kártya van benne.

(#109803) bul07 válasza Mikulásbá (#109802) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem nincs bajom a HUAWEI E5577C ahol kellet jól működött, még Romániába is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#109804) #70234880 válasza Mikulásbá (#109802) üzenetére


#70234880
törölt tag

Biztos jó kis eszköz, de 40.000Ft én picit sajnálok rá, főleg hogy nem napi szinten működik nálam. Amikor meg használom akkor folyamatos mozgásban van. Az a baj, hogy nem vagyok biztos benne hogy azt a +30.000Ft megéri. És többet add mint a jelenlegi Alcatel. Igaz az Alcatel fapados, és nem tud 5Ghz. De egy kijelzőért, és egy 5Ghz frekiért +30.000Ft kiadni. Hát nekem nem érné meg jelen pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#109805) Mikulásbá válasza #70234880 (#109804) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A M7350 nem kerül annyiba,azt javasoltam.

(#109806) lge73x


lge73x
tag

Az új mobilnet csomagokban az ingyenes adatmennyiség a Facebook Messenger esetén a csak a szöveges chatelésre, vagy a video/hang által generált forgalomra is vonatkozik?

(#109807) anglergab válasza lge73x (#109806) üzenetére


anglergab
addikt

Csak a szöveges chatre vonatkozik.

(#109808) sfefe válasza anglergab (#109807) üzenetére


sfefe
őstag

Akkor ha facen nezek osztott videot az is fogyaszt adatot?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109809) zsolt0638 válasza sfefe (#109808) üzenetére


zsolt0638
tag

Neeem, akkor az deee

(#109810) sfefe válasza zsolt0638 (#109809) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt irja:
A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését.

Facen hirfolyam/kezdolapon osztott video akkor most fogyaszt adatot vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109811) anglergab válasza sfefe (#109810) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy jó kérdés.

Valószínűleg fogyaszt adatot akkor is, ha a Facebookra lett feltöltve a videó.

A biztos, hogy a Facebook szövegek és képek, illetve Messenger szöveges üzenetek "nem fogyasztanak adatot".

[ Szerkesztve ]

(#109812) kalanchoe válasza anglergab (#109811) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szerintem meg nem fogyaszt, mert a FB szervererol tolti le a tartalmat. 🤷‍♂️

(#109813) anglergab válasza kalanchoe (#109812) üzenetére


anglergab
addikt

A Messenger hang- és videohívások is a Facebook szerverein keresztül jönnek, mégis fogyasztanak adatot.

[ Szerkesztve ]

(#109814) kalanchoe válasza anglergab (#109813) üzenetére


kalanchoe
senior tag

En ahogy szamoltam, FB nem fogyasztott netet, de hasznaltam rendesen a videos reszt is, ezert gondolom ezt.
Na meg, arra kivancsi lennek meg, h ha Messengeren videot kuldok at, akkor mi a helyzet. 🤔

(#109815) anglergab válasza kalanchoe (#109814) üzenetére


anglergab
addikt

Ha a Messenger hang-, videohívás fogyaszt adatot, akkor a valószínűleg a fájlküldés is.

(#109816) sfefe


sfefe
őstag

Itt azt irja az alkalmazas nem csokkenti az adatkeretet.
[link]
Azt nem irja szoveg vagy hang csak azt, hogy alkalmazas.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109817) kali válasza sfefe (#109816) üzenetére


kali
legenda

Az nem az előfizetőknek szól, ez a mérvadó, ami a csomagok leírásánál van:

Fontos!

A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget. A díjmentes adatforgalom a BlackBerry APN használata esetén technikai okok miatt nem érhető el.

(#109818) Zeki


Zeki
nagyúr

A tvgo, ha Magentában van az előfizu, eszi-e az adatkeretet?

(#109819) kalanchoe válasza Zeki (#109818) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem. :N

(#109820) Zeki válasza kalanchoe (#109819) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!

(#109821) lge73x válasza kali (#109817) üzenetére


lge73x
tag

Teszteltem a Facebook Messengert- 15 perces videohívás alatt 111Mb adat fogyott a telefon a számlálója szerint. Az adatkeret nem csökkent a webes és telekomos alkalmazás szerint, szóval hang és videóhívás nem számolódik bele a keretbe!

[ Szerkesztve ]

(#109822) anglergab válasza lge73x (#109821) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt írják, hogy fogyasztja az adatkeretet.
Még nem frissült az adatforgalmad valószínűleg.

(#109823) lge73x válasza anglergab (#109822) üzenetére


lge73x
tag

Bocs, valoban kb masfel ora mulva frissult, es levonodott!

(#109824) sfefe válasza lge73x (#109823) üzenetére


sfefe
őstag

Akkor kenjék a hajukra. Látszat ajándék tkom megint kitett magáért....
Akkor a facén ha megnézem a megosztott videókat szintén fogyaszt mint a hanghívás?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109825) anglergab válasza sfefe (#109824) üzenetére


anglergab
addikt

A külső oldalról beágyazott videó biztos fogyaszt adatot, a Facebookra feltöltött nem biztos (bár valószínű).

(#109826) sfefe válasza anglergab (#109825) üzenetére


sfefe
őstag

Ha ez így van akkor ennek semmi értelme...
Pitiáner megint a tkom, ad is valamit meg nem is...reklámban jól mutat.
( ha a digi normálisan fog működni ezzel így nem rúgnak labdába)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109827) 4Grider válasza sfefe (#109826) üzenetére


4Grider
nagyúr

A beágyazott tartalom méretlenségét nem lehet megoldani, mert nem a facebook a forrása. Ez nem pitiánerség kérdése. Amit a facebookra töltesz és onnan nézed vissza, az méretlen lesz.
A Digi még jó darabig nem fog normálisan működni országosan. Felénk már most is jól használható, tegnap a Velencei-tó közepén 11 Mbps-os sebessége volt. Az már alkalmas HD videó stabil lejátszására is.

(#109828) sfefe válasza 4Grider (#109827) üzenetére


sfefe
őstag

Alkalmazáson belül nézem a megosztott videókat oldják meg, hogy így ne számítson bele....( így nem sok értelme van a facebooknak, messengernek szintén alkalmazáson belül inditok hívást....)
( digi pesten is néhol szar pláne épületen belül, csomószor az kellett váltsak másik kártyára. )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109829) sfefe válasza sfefe (#109828) üzenetére


sfefe
őstag

Megkérdeztem tkom üzletben, facen videó nézés és messenger hívás fogyasztja az adatkeretet. Mondtam a srácnak, hogy ez így fél szolgáltatás és mosolyogva mondja, hogy sajna igen.... Mondom fasza...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109830) kali válasza sfefe (#109828) üzenetére


kali
legenda

Nem akarják, nem fogják megoldani, nem érintett harmadik félnek miért kedveznének csak úgy, a saját kontójukra?
Aki nem YT és társai videókat osztogat meg beágyazva, hanem saját tartlamat tölt fel a FB...stb. tárra, azt korlátlanul lehet nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#109831) anglergab válasza kali (#109830) üzenetére


anglergab
addikt

Biztos hogy korlátlan a Facebookra feltöltött?

(#109832) kali válasza anglergab (#109831) üzenetére


kali
legenda

Anno teszteltem is, amikor bevezették ezt a módit és úgy nem csökkentette az adatkeretet.

(#109833) sfefe válasza kali (#109830) üzenetére


sfefe
őstag

Saját kontójukra most még persze, hogy nem de ha a digi normálisan fog működni kénytelenek lesznek többet nyújtani mert ez így nem sokat ér...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109834) kali válasza sfefe (#109833) üzenetére


kali
legenda

Túl sok a ha, bár már évek óta ez megy a DIGI kapcsán és vélhetően így is marad még egy ideig, nem fogják mostanság halálra rémíteni a meglévő nagyokat...
Ha kell és muszáj, akkor biztos lép majd a Telekom és a többi szolgáltató is, de addig túl nagyot nem, már az is valami, hogy most lettek jobb és olcsóbb adatcsomagok a Telekomnál.
A nem sokat ér részt én másként látom, még ha nem is izgat, mert elhasználhatatlanul sok az adatkeretem minden hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#109835) sfefe válasza kali (#109834) üzenetére


sfefe
őstag

Ha olyat hasznalok ami sok adatot fogyaszt akkor atteszem digi kartyara a netet mert azert az 50giga az veri a tkmot...
Pesten halisten csak 1-2 hely van ahol gyenge, meg az epuleten belul ( de az is csak a vastag regi epuletek)
ha ilyen helyen vagyok akkor valtok at tkomosra.
( ja es nem csak az adat ami szamit hanem pl az 5ft/perc is, jo tudom ez meg csak digiseknek elerheto )
Persze lep majd a tobbi szolgaltato de addig huzzuk meg a nepet, ertem en.:)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109836) kali válasza sfefe (#109835) üzenetére


kali
legenda

Várjuk ki a végét, hogy a DIGI mennyiért adja majd az annyit, ha tényleges szolgáltatásra kerül sor...
Igaz, nálam már azon elbukik egy szolgáltató, hogy tizen Mbps sebessèget tud adni összesen a nem is elég jó lefedettségű hálózatán, onnantól lehet bármilyen olcsó, nem opció.
Ha nem a minőséget, sebességet, minél hamarabb elérhető új megoldásokat...stb. nézném, hanem az olcsóbbságot, akkor én nem/sem a Telekomnál lennék már, de másként gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#109837) sfefe válasza kali (#109836) üzenetére


sfefe
őstag

Persze ez majd januarban vagy ki tudja mikor kiderul.
Sebesseg nekem mobilon eleg ha a lefedettsegen javitanak.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109838) 4Grider válasza sfefe (#109835) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs már a Diginél 50 GB-os korlát. Eredetileg sem működött...

(#109839) sfefe válasza 4Grider (#109838) üzenetére


sfefe
őstag

Plane.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109841) sfefe válasza #72445440 (#109840) üzenetére


sfefe
őstag

Szinten remelem mert most kisse szabadrablas van....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#109842) kali válasza #72445440 (#109840) üzenetére


kali
legenda

Mindenki maga dönti el, hogy számára mik a fontosabb szempontok és az alapján választ szolgáltatót, szolgáltatást.
Előfizetői szempontból mindig jó a piacnak, ha belépni készül egy olcsóbbnak tűnő szolgáltató, még akkor is ezt mondom, ha tudom, hogy jó ideig esélye nincs a DIGI-nek arra a szintre jutni, amikor már ügyfele akarnék lenni.

(#109843) ubyegon2 válasza sfefe (#109841) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a lassan kínossá váló sírást abbahagyhatnád, nem is értem milyen alapon háborogsz, hogy a filléres alapcsomaggal nem tudsz egész nap videókat nézni, hogy még a kereted se fogyjon!
Még ez is túlzás, ami opciót most beraktak, aki korlátlanságot akar, vegye a korlátlan csomagot.

Az alapcsomag alapszolgáltatást nyújt, roppant egyszerű! Az lenne érdekes, ha más tizenezreket fizetve korlátlan csomagért, lassan ugyanazt kapná, mint a minimumot fizetők! :U

Lassan ott tartunk, hogy qrvannyát a T-nek, hogy nem ő fizet, mert megtisztelem azzal, hogy használom a szolgáltatását!

(#109846) Vangelis válasza #72445440 (#109844) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Digi odabasz már most... Igaz, hogy még nincs mindenhol. De ha lesz és talán így marad... Akkor a többi be.....ta az összes csomagját.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#109847) ubyegon2 válasza #72445440 (#109844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mióta az új díjcsomagok kijöttek, csak arról megy a nyekergés, hogy milyen lehúzó a T, mert a FB-t nem számolja, de akkor miért nem lehet videókat nézni meg a Messenger hívások miért számítanak bele......

Nem elég, hogy már percdíjmentesen lehet hívásokat bonyolítani Messenger és társain, de nehogymá' az adatkeretem.....jajjjj! Ami ha nem egész nap lóg rajta valaki, csak párszáz kb amúgy, nem érzem okát a sírásnak. A FB meg már annyira alapjog lenne, hogy lassan már tüntetés lesz, ha nem jár mindenkinek? Persze jó lenne a beágyazott videó is free-ben minden csomaghoz, egész nap tudnánk videókat meg millió mozifilmeket bambulni a filmes csoportok megosztásaiból.

Hát hogyne. Szerintem ennek biztosítása nem a legfontosabb dolga egy mobilszolgáltatónak, inkább a megbízható hang és adatszolgáltatás legyen priorítás. Lehet variálni bőven a modulok között.
Persze legyen jó is meg olcsó is, de amúgy meg ingyenes is. Jó magyar szokás szerint meg kap az előfizető valamit ingyen, de a qrvannyát, miért csak ennyit ad!?

Azt meg sem említem, hogy igen sokszor le lett írva már, mi számít bele a számolatlan adatba, mi nem, mégis nap, mint nap csak ez jön elő. Meg bezzeg a Digi......akkor tessék, azt kell használni!

(sorry, hogy elmondtam a véleményem a folyamatos nyekergésről, ha csak engem zavar, még nagyobb sorry) :R

A Telekomot (ha őt nevezed TÉNEK, ami mostanában már lejárt lemez mivel a Telenor is lehetne TÉ

Gondoltam ebben a topikban nyilván a Telenorra utaltam, főleg, hogy a téma is egyértelmű. ;]

[ Szerkesztve ]

(#109850) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Valóban elég pocsék díjcsomagok vannak a Telekomnál, de mostmár kicsit hanyagoljuk ezt a lehúzás témát (a Digivel és a mi számít vs. mi nem számít bele témával együtt), ha kérhetem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.