Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177451) rbalint88 válasza Richard! (#177450) üzenetére


rbalint88
addikt

Most hogy opelos lettel, aterzed annal vw/2 :DDD
Amugy eddig en egy dolognal ereztem az audifelarat, ami inkabb kabriofelar volt, a sima halogen fenyszoro utangyartottban is 90k/par, mig a simahoz a hellat is megkapod kb olcsobban...
A kopo-fogyokat nezegetve nem volt semmi kirivoan draga, mondjuk 1.8T-ben olyan nagy trukkok nincsenek is.

(#177452) Integrale válasza freeknight (#177444) üzenetére


Integrale
veterán

Hat ha az a motor zabalja az olajat, akkor ott mas problema volt, mert egyaltalan nem jellemzo ra.
A klimaban a kozdarabok tornek el, nem a motorok mennek tonkre, de ez is fugg attol, hogy ketto vagy egy zonas.
Kodkartyat kiadja a Fiat, csak be kell ballagni egy szervizbe.
Gyertyakat erdemes cserelni idoben, es csak a gyari ajanlast hasznalni, nem gyarival valoban elofordulhat torpanas. Alapjarat ingadozasat megszunteti a fojtoszelep kitakaritasa, vakuumcsovek atnezese, ha eloregedett, akkor azt cserelni, mert a fars levego (is) okozza.

"Bad reklám is reklám too"

(#177453) Zola007 válasza rbalint88 (#177437) üzenetére


Zola007
veterán

van arról valami lista, hogy melyek az alumínium karosszériás modellek?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177454) Integrale válasza Zola007 (#177453) üzenetére


Integrale
veterán

A2, A8, TT. De a mostani modellek mar nem tisztan aluk.

"Bad reklám is reklám too"

(#177455) rbalint88 válasza Integrale (#177454) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a TT nem, legalábbis 1.gen biztos nem, de az R8 viszont alukasztnis.

(#177456) Integrale válasza rbalint88 (#177455) üzenetére


Integrale
veterán

Valamiert ugy emlekszem, hogy az elso is alu a masodik nagyobb aranyban aluminium.

"Bad reklám is reklám too"

(#177457) freeknight válasza Integrale (#177452) üzenetére


freeknight
őstag

Végülis, ha úgy vesszük nem zabálja az olajat, mivel a gyári tűréshatár 1 liter olaj 1000 km-enként ;] . Az összes 16 szelepes 95 lovas 1.4 ilyen.
A klíma jogos, nem emlékeztem rá pontosan, és igen, a kétzónás a veszélyes.

(#177458) Integrale válasza freeknight (#177457) üzenetére


Integrale
veterán

Hat nem tudom, sok 1.4 fire van a kozelemben, foleg Grande Puntok, 500, Ypsilon. Sosem hallottam ilyen jellegu panaszt. Forumokon is 0,5-1 liter irnak 10000 km-re. Ami fogyasztas nyilvan, de nem zabalas.
Kisza25 is erintett. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#177459) kisza25 válasza Integrale (#177458) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

no no no prego, prego, #merdaitaliana :D
mondjuk még csak 9000 km van benne, 3500-nál meg olajcsere volt, de eddig nem hiányzik belőle olaj, pedig meg szoktam kergetni 150-el pályán, meg 6500-ig is volt forgatva párszor, 6000-ig meg sokszor. Olvastam én is, hogy olaj evésre hajlamos, akkor is, ha oda van rá figyelve, de egyelőre ok.
mondjuk az 1 liter annak fényében sok, hogy 3 liter megy bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177460) Imilenni


Imilenni
addikt

Sokan nem ajánlják a 2002es 9 3-as(1.8t) Saab-ot, főleg nem 750 ezres árban.
Ti mit gondoltok?
Ennyire rossz autó lenne ennyiért?

Láttam hogy mint cég, már nem létezik a Saab, de inkább Ilyet szeretnék venni, mint egy Vectrát.

Sajna még most sem vettem autót, mire megtalálom a megfelelőt abból amit ajánlanak, azt érzem más kell (Ford Mondeo pl).

Press "F" to pay respects.

(#177461) aero. válasza Imilenni (#177460) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Típushiba a CIM modul (kormány mögött), olyankor lehal a központi zár, ill. az ablakemelő görgői is törnek, nem drága hiba, de addig az ablak se le se fel. A motorja viszont elég jó és megbízható, könnyen tuningolható. Csak szoftverben különbözik a 175 lovastól, 225-re meglehet írni tartósan. Az alkatrészek pl. futómű, fékek nagyban csereszabatos a Vectrával.

[ Szerkesztve ]

(#177462) cappa72 válasza footy (#177209) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akatruk nézni a Zafirát.
"...a Zafira modellt már nem forgalmazzuk. Az új, Zafira LIFE modell forgalmazása rövidesen indul"...
ez jött válaszként az árajánlatkérő levelemre.

Azért a Ford megint csavart egyet... ez már a második, így rövid idő alatt.
Először volt az, hogy a C-max Grand gyártása megállt. A honlapokon még ott van (néhány helyen), aztán kiderült, hogy már nincs is.
Az S-max esetén meg a benzines 1.5T az utolsókat rújga, kivezetik a motorkínálatból (a Fort topikban ítrák, hogy az új 1.5T már csak 3 hengeres lesz), és csak dízellel lesz rendelhető hamarosan.

Maradt a két versenyző, bár ki tudja marad-e benzines kivitel, mire megérkezik a kérelem elbírálása/jóváhagyása. Ha már csak dízel S-max marad, akkor a VW Touran lesz a befutó.
Hát ilyen bicikli ez. A maradiak vegyenek maradi autót.

Azért belegondolok, hogy most fújolnak a dízelekre, a Ford meg csak ezzel fogja adni a Galaxy, S-max egyterűeket. Aztán 2021-től meg ezeket a gépsárkányokat megszűnteti...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177463) molnarpeter válasza cappa72 (#177462) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Prius+ drága/nem begyere? Nem emlékszem, felmerült-e már :B

(#177464) Richard! válasza rbalint88 (#177451) üzenetére


Richard!
addikt

Át bizony. Illetve most így átgondoltam, hogy mennyit költöttem az A4-re... Kurvasokat :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#177465) gzbotii válasza Richard! (#177464) üzenetére


gzbotii
veterán

Audi/"prémium" felárból adódóan, vagy egyszerűen egy korosabb autó és ezért?

Corsa amúgy milyen pályán, pl egy 2-300km után (zaj, ülések, etc)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177466) rbalint88 válasza gzbotii (#177465) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem a kora miatt inkabb. A corsas kerdesre engem is erdekelne a valasz

(#177467) cappa72 válasza molnarpeter (#177463) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R
De igen, igen, igen. Begyere, drága, felmerült. :D
Nekem kifejezetten tetszik, diszkrét design, kicsit sportos, kicsit elegáns. De számunkra már megfizethetetlen... 10,4M az alap. Az már a nadrágösszehúzós, kölcsönös megoldásos részen is túl van 30%-kal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177468) Richard! válasza gzbotii (#177465) üzenetére


Richard!
addikt

Mindkettőből adódóan. Amúgy 2002-es B6-volt.

és (#177466) rbalint88 Jövő hétvégén tolunk egy Ingolstadt-Győr rövidtávot (~600km), majd ott kiderül :D
Amúgy eddig nagyon kényelmes. Igaz, hogy sportülések vannak benne, fasza comb és oldaltámaszokkal, ami csak fokozni tudja a kényelmet. Az elején furcsa volt a magasabb üléspozíció és hogy az anyós oldalit csak előre-hátra lehet mozgatni, de úgysem én ülök ott ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#177469) tboldi válasza Richard! (#177468) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem racsingolunk egyet? ;]
Úgy érzem, most már lenne esélyem. :D

[ Szerkesztve ]

(#177470) BigBlackDog válasza Richard! (#177468) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Győri tali valamilor? :B

[ Szerkesztve ]

(#177471) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
1 milla körül milyen benzines családi (2 felnőtt + 2 gyerek) autót ajánlotok?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#177472) vzsryl válasza Csaby25 (#177471) üzenetére


vzsryl
nagyúr

[link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177473) molnarpeter válasza vzsryl (#177472) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt vártam, csalódott vagyok ;]

(#177474) CactuS válasza vzsryl (#177472) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jó mocskos darab ez is, illetve kihagyták, hogy a hátsó szoknya egy az egyben leszakadt :B Fater hajt egyet tizenx éve, én szerettem anno, de egy kisebb vagyon lett beleöntve az 1.9-es 150 lovas motorba. Viszont tényleg hosszú, jó a futóműve (pedig fateré 17"-on gurul és gyárilag picit lejjebb ül, mint a videóban), megy, mint a veszedelem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177475) cappa72


cappa72
nagyúr

Állati akciót találtam...
91%-os megtakarítás! ;]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177476) hobizoli válasza freeknight (#177457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyatalan nem egy olajzabalos motor az 1.4 16v sem, max ha hajtva van, de ugy barmi masba is ugyanugy kell idonkent vmennyi
Ignis-be is kellett onteni olajat, ha tartos 140-l mentem vele palyan Bp-Zala tavon oda-vissza egy heten 2x

de normal hasznalat mellett abba sem kellett sosem meg fel litert sem ket olajcsere kozott

qrva jo kis motor az, megfujva sem lett egy szethullos motor belole, mint egyes gyartok muszaki szemtdombjai

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#177477) CactuS válasza cappa72 (#177475) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Legalább Vignale lenne ekkora alapárral. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177478) jozefgucci1 válasza jozefgucci1 (#177380) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ! Hazatértem a Német autóvásárlásból és gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Elég messzire mentünk a kiszemelt kocsiért , mert Dortmund mellett volt egy privát eladó + a kereskedős is . A repülő olcsóbban jött ki mint a saját kocsi vagy a vonat. Szerencsésen 12K-ért foglaltam oda jegyet . A kereskedős autó sajna nem olyan volt mint az mondta és a képeken . A motor patika tisztára volt mosva és tiszta szilikon volt minden .Picit törve volt a kocsi és nem is szakszerűen javították , így otthagytuk , pedig Német volt a kereskedő és nagy kereskedés volt , szalonnal ( BMW ) . A privát már jó lett pici hibákkal ,de 500 Eurt alkudva elhoztuk a kocsit . Nagyon egyszerű minden , mert ha kivont a kocsi és van rajta műszaki akkor csak beballag az ember egy rendszámnyomó vállalkozáshoz és ők 15-22EUR-ért elintéznek mindent+a biztosítás-rendszám stb , így összesen 186EUR/30napra a rendszám . egy másfél órás várakozás után megkaptuk a rendszámokat és jöhettünk haza. Amit kértek az csak az eladó kocsi papírjai voltak , műszaki+zöld könyv és még adásvételi sem kell . Itthonra ezek kellenek+ 3db kékkel kitöltött adásvételi . Köszönöm az itteni kollégáknak a segítséget és csak buzdítok mindenkit , hogy keressen magának , mert megéri és nyelvtudás birtokában nagyon könnyen megy .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#177479) LuckyL válasza jozefgucci1 (#177478) üzenetére


LuckyL
őstag

gratula az új verdához, és köszi az értékes posztot, jó ilyet olvasni
azthittem drágább a piros rendszám, lehet hogy város függő is a dolog?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177480) Imilenni válasza jozefgucci1 (#177478) üzenetére


Imilenni
addikt

Mennyit spóroltál így az egészen, ha szabad kérdeznem?

Press "F" to pay respects.

(#177481) MunezXBK válasza LuckyL (#177479) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tartománytól függ, de nagyjából ennyi az ára.

(#177482) jozefgucci1 válasza Imilenni (#177480) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Inkább azt mondom neked , hogy minimális spórolás melett ténylegesen jó állapotú , visszaellenőrizhető kocsit kapsz .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#177483) Imilenni válasza jozefgucci1 (#177482) üzenetére


Imilenni
addikt

Már ha ugyanabban az árban is van, de jobb állapotban már az is megéri. Szerintem.

Press "F" to pay respects.

(#177484) molnarpeter válasza jozefgucci1 (#177482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Végig vezetett szervizkönyv, vagy mire érted pontosan? :B Mondjuk egy holland vagy belga autót könnyebb leinformálni szerintem (tellerrapport kötelező), akkor is van története, ha nincs szervizkönyv. Utólag semmit nem tudok lekérdezni a német import autónkról, leszámítva a valameddig márkakerben vezetett szkönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#177485) runner 125 válasza jozefgucci1 (#177478) üzenetére


runner 125
nagyúr

Örülök, h így látod. Mi lett a választott végül?

Egyébként én is ösztönöznék mindenkit arra, h koncentráljon a német piacra, ha használt autót szeretne. Szerintem anyagilag is ki lehet hozni olcsóbban, másfelől állapotot tekintve is nagyobb eséllyel találni szépet, mint itthon, s persze a kínálat is többszöröse.

Megmondom őszintén az utóbbi években a hazai piacot már nem is szűrtem.. új autó nálam soha nem volt cél (és valószínű később sem lesz), viszont volt elég sok kritérium, amiből nem akartam engedni. Az itthoni szűk piacon már csak emiatt is esélytelen volt, h vételre alkalmas példányt találjak.
Jah és a másik a német piacon sokkalta jobb felszereltségű használtautókat árulnak. Egyszerűen a német ember hajlandó megfizetni az extra árát, ami bizonyos esetekben majdnem duplázza az autó egykori új árát - amit arányaiban eladásánál persze már nem kap vissza, na de ezek a jó vételek. :)


"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#177486) LuckyL válasza runner 125 (#177485) üzenetére


LuckyL
őstag

felesleges ez a német emberezés, ottani piacon vannak annyira alacsony felszereltségű modellek, amit itthon nem is kapni...természetesen mivel 10x nagyobb piac ezért a jól felszereltből is több van darabra
(amikor a passatot vettem újonnan nálunk 150le comfortline volt az alap, németben volt 120le, full csupasz is)

bocs de nehezen állom meg szó nélkül az iylen itthon minden szar kint minden jó megjegyzéseket :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177487) runner 125 válasza LuckyL (#177486) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annyival pontosítanám, h akkor az általam figyelt kategóriákban (felső közép kat. sedan és SUV) ez tűnt fel. Azonos árszinten, vagy az itthoni adott piaci ár alatt jobban felszerelt autókat találtam kint.
Azért ez erős ferdítés most részedről. :) Nem állítottam sehol, h itthon csak szar van. Tisztában vagyok azzal is, h a német használt autó kereskedők 80%-a török, román, akik pontosan úgy átqrvnak, mint a hazai kavicsos nepperek jó része.
Csináltam már itthon is jó vételt, nem is egyszer, de a most keresett katgóriákban itthon konkrétan az elmúlt 1 évben 1x példányt találtam (még egy QX70S volt) és az is németből jött, de tényleg. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#177488) #16121600


#16121600
törölt tag

Sziasztok!

Középkategóriás használt autót szeretnék vásárolni, nagyjából 8-10 éveset, 2,5 millió forint körüli összegért.

-Leginkább hosszabb utazásokra lenne használva, családi autót keresek
-Szeretném ha belül tágas lenne, és legyen szépen kidolgozott belső tere
-Legyenek vállalható fenntartási költségei
-Legyen megbízható, és élmény legyen vezetni
-Sedan kivitel

Eddig ezeket a modelleket néztem:

-Honda Accord
-Opel Insignia
-Volvo S80

Ezek külsőre tetszenek is, ami a legjobbak tetszik ezek közül az az Opel Insignia. Miket kéne még számításba vennem? Köszönöm!

(Amik nem kellenek: Ford Mondeo, Mazda 6, ezeken kívül semmilyen BMW, Audi, Mercedes, Renault, Dacia, Peugeot, Citroën, Suzuki, Seat sem kell.)

(#177489) BigBlackDog válasza #16121600 (#177488) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Accord szerintem nem rossz, de azért megnéznék élőben egyet, hogy mekkora valójában a belső tere. S80-at kilőném, szerintem nem éppen a vezetési élményéről híres és ha tisztességesen akarod tartani, akkor azért igényli 10 éves kora körül már az anyagi ráfordítást. Tapasztalataim alapján pl. a futóműalkatrészek eléggé drágák (igaz csak S60-am volt, de ilyen téren kb. egy kutya).

(#177490) emvy


emvy
nagyúr

VW-féle 280 lovas 2 literes TSI-ről van bármilyen infó?

while (!sleep) sheep++;

(#177491) vzsryl válasza emvy (#177490) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Van egy pörgős VW topik. Érdemesebb ott kérdezni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#177492) 8th válasza LuckyL (#177486) üzenetére


8th
addikt

"ottani piacon vannak annyira alacsony felszereltségű modellek, amit itthon nem is kapni."

Ez fordítva is igaz. Láttam már olyan német import Golf IV Variantot amiben a nálunk szokásos téli csomagon felül: állófűtés, hátsó! ülésfűtés, dupla 12v csati a csomagtérben és fűtőszálas csomagtér oldalablakok voltak gyári extraként. Nálunk ezek az extrák sosem voltak elérhetőek. Ezért (is) éri meg onnan autót hozni.

(#177493) bitpork válasza 8th (#177492) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tényleg kétirányú. Anno Domiban is minden volt (kanyarkövető, mp3 stb) de elektromos ülés nem csak deréktámasz.

(#177490) emvy: miljen évjárat melyik modell?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177494) hacki87 válasza #16121600 (#177488) üzenetére


hacki87
senior tag

Insigniaból 2013 utanit érdemes nézni mert ott javították egy két motort érintő hibát, pl gyenge minőségű csapágy. De most olvastam, hogy azokon is érdemes az olaj pumpa tömítést cserélni.

(#177495) emvy válasza bitpork (#177493) üzenetére


emvy
nagyúr

Pl. 18-as Superb.

while (!sleep) sheep++;

(#177496) bitpork válasza emvy (#177495) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az eddigi tapasztalatok szerint a 2.0 tsi motorok nem sikerültek jól. A legutolsó széria még nincs üzemeltetés alatt elég ideje hogy sok tapasztalat legyen, de ez a bejegyzés egy 2017-s tapasztalatait megírja - szerintem kerülendő.

mOD

Még több TSI tapasztalat.

MOD 2

Mágus2 szerint a Szlovák mentőszolgálat 3.6osokat használ a gyors vér-és szervmozgatásra ami többet fogyaszt viszont megbízható.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177497) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok!

BMW 320d xdrive-os verzióról, 2012-2015 közötti gyártásúakról tudnátok véleményt, tapasztalatot mondani?

(#177498) LuckyL válasza #16121600 (#177488) üzenetére


LuckyL
őstag

vezetési élményt nem nagy sedannál keresnék, vagy ha mégis, akkor talán az accord, de inkább valamiylen bmw
amugy én insigniát semmiképpen sem vennék, a honda vagy a volvo jó irány, volvot csak 2.4d motorral és automatával
a gond az hogy a kereted kevés egy keveset futott s80-hoz, sokat futottat meg nem vennék belőle, mert akinek 2.5 milla a keret, ott fájni fog 500 ezerért váltót felujíttatni vagy ne adj isten a motorhoz hozzányúlni ha szükséges

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177499) molnarpeter válasza Citroware (#177497) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kell az xd biztosan?

(#177500) Citroware válasza molnarpeter (#177499) üzenetére


Citroware
addikt

Hacsak nincs túl sok ellenérv rá, akkor eléggé. Hegy tetején lakni télen megvan a hátránya.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.