Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177301) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Picit off a kérdésem.
Tudtok megbízható használt autókereskedést, ahol fölvásárolnának 2005-ös chevrolet kalost?
Előre is köszönöm.

(#177302) t1 válasza Yiggdrasil (#177299) üzenetére


t1
addikt

Mehet a bontóba.

(#177303) molnarpeter válasza Yiggdrasil (#177299) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GTK; ha hasonlót szerzel, pl. Polo 9N, új dolgok egy részét tovább lehetne örökíteni (gumi, akku, meg a kiput leszedném max eladni - lerohadt jeligére :D).

[ Szerkesztve ]

(#177304) LuckyL válasza jeromosi (#177301) üzenetére


LuckyL
őstag

bárhol megveszik tőled
piaci ár minusz 20-40% al számolj
legnagyobb hülyeség kereskedőnek eladni, 2 perc csinálni egy használatuatóü hirdetést és inygen van...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177305) Zola007


Zola007
veterán

középső biztonsági öv mitől nézhet ki így?

taxi vagy gyerekülés?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#177306) MunezXBK válasza Zola007 (#177305) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Taxiban nem használnak övet, gyerekülés lehetséges.

(#177307) LuckyL válasza Zola007 (#177305) üzenetére


LuckyL
őstag

nem látom hogy az szennyeződés vagy kopás rajta
taxi biztos nem, ott szinte sneki sem csatol övet, főleg nem hátul középen
ha kopás akkor gyerekülésre tippelek

cryptot minden termékemért elfogadom

(#177308) CactuS válasza Yiggdrasil (#177299) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"Áttolta a vizsgán valahogy és megkaptam hogy tessék, üzembiztos, de a szerelő azt üzeni hogy ne menjek vele hosszabb útra" -> Az ilyen szerelőket kéne lecsukni hosszabb időre a vizsgabiztos kollégával együtt.

Így elmondás alapján nincs semmi, amiért ezt megérné feltámasztani. Belül lelakott, fapad és rohad is, amit ráköltesz, azt sose kapod vissza eladásnál. A rohadás javítása az egyik legdrágább tétel az autóknál. Lakatoláskor addig vágnak, amíg ép elemet nem találnak és nálad ez ki tudja hol lesz. Add el vagy bontó és vegyél valami normális autót, ami nem égeti a pénzt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177309) CactuS válasza Zola007 (#177305) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Inkább valami kisállat biztonsági öv, ami csússzon volt és megkoptatta. Gyereküléstől ilyet még nem láttam.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177310) whited válasza batai15 (#177295) üzenetére


whited
addikt

ha peugeot HDi, akkor Aisin Japán váltó, érdemes a már 6 sebességest keresni

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#177311) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjhó! Én eladni szeretném az autómat. Viszont minél kevesebbet szeretnék vele foglalkozni, még azon az áron is, ha 10%-kal kevesebbet kapok, mint amit ér. Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy melyik céghez lehet érdemes lemenni, hogy értékesítse bizományosan, vagy ajánljon érte készpénzt. Ha nem ez a megfelelő topik, javasoljatok mást légyszíves! Köszönöm.

I am having fun staying poor.

(#177312) bitpork válasza Drizzt (#177311) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Eurotaxoltasd meg a kocsit. Mutasd meg egy neppernek és ha ajánl valamit akkor a kettő között pakold fel magad a netre. Ha beszámoltatod a piaci árat soha nem fogod megkapni, különösen ha az általad elvárt ár csak minimálisan alkuképes.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177313) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, úgy tűnik bírja ez az új kompresszoros, turbos Volvo motor: [link] .
3 év alatt beleverni 320.000km-t azért nem semmi. Rendben van, h autópálya, de pihenni csak kiszáll az ember ott is, a vezetőoldali ülés van használva akkor is, ennek ellenére a beltér (és az ülés) meglepően szép. Remélem javult ilyen tér is a Volvo. Korábbi modellekbe használt bőr (darált majd préselt textilműbőr..) nagyon hamar megfáradt..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#177314) bitpork válasza runner 125 (#177313) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

most ránéztem spritre csak úgy- ez a 400ps gasoline hybrid lenne?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177315) Drizzt válasza bitpork (#177312) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nézzük:
- Amikor vettem az új autómat, első helyen ajánlottak azért amit el akarok adni látatlanban 600 +/-50-et beszámításra. A második helyen, ahol végül megvettem az új autómat, 450e-et ajánlottak ugyanarra, bár megnézés után. Mindkettő hivatalos márkakereskedő. Egyébként azt mondták, hogy messze jobb állapotban van, mint amiben hasonló kilométerrel szoktak lenni, de automata váltós autót ő alig bír eladni, mert 270K km-nél nem hiszik el neki, hogy semmi baja, annak ellenére sem, hogy szerinte jó állapotban van. Eurotax adatlapot is kaptam egyébként, azon 717e forint szerepelt, mint átlagos ár. Arról persze nem tudok, hogy milyen szorzók lettek beállítva kalkulációnál.
- hahu-n automata ugyanilyen egyetlen egy van fenn, 1.5M-s áron. Picit jobb állapotban mint az enyém. Legalábbis kívülről. Manuális váltós ugyanilyen felszereltség 929e a legolcsóbb.

Na ezek alapján fogalmam nincs mi lehet a reális ár. Nem tudom megítélni, hogy márkakereskedők 15+ éves autónál mennyire vannak elrugaszkodva a valóságtól. De érezni úgy érzem, hogy nagyon.

I am having fun staying poor.

(#177316) runner 125 válasza bitpork (#177314) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, a T8 konfig alapvetően egy T6 teljesítényszintű kompresszoros + turbos motor, ami meg van támogatva egy villanymotorral. Úgy jön ki a 408LE-s össztelejsítmény, de a motor önmagában itt is ugyanúgy 320 lovas.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#177317) batai15 válasza whited (#177310) üzenetére


batai15
félisten

Akkor az elég megbízható,és könnyen javítható nem ?

(#177318) CactuS válasza Drizzt (#177315) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Annyira, hogy nálam 1.390-et akartak adni a Priusért, de 2 hét alatt eladtam 2 millióért. Tipikus nepperduma a sok km és, hogy öreg autó, pedig az a 18k per év nem a világvége.

Beszámítást akkor kell megjátszani, ha kb. olyan, mint egy mosógép akció, ahol fix áron beveszik a régit, függetlenül az állapotától és van egy bontószökrvényed, amit leadnál.

Nyilván függ az autó típusától, hogy mennyire előny vagy hátrány az automata. Milyen autóról beszélünk?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177319) CactuS válasza runner 125 (#177313) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az az ülés nagyon szép, le a kalappal. Az biztos, hogy nem dobálta be magát az ember az autóba, de akkor is. Simán el tudnám képzelni itthon, hogy "honosítás" után 100-130k km-rel árulják a nepperek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177320) kisza25 válasza Drizzt (#177311) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a legutóbbi 3 autómnál mikor beszámítást kérdeztem minden esetben 400-500 eFt al kevesebbet adtak volna értük, mint amennyiért végül eladtam Őket

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177321) Tom1939 válasza kisza25 (#177320) üzenetére


Tom1939
őstag

+1. +30% környéke mindig megvolt az ajánlott árhoz képest. És olyan áron hogy gyorsan elment.

(#177322) Drizzt válasza CactuS (#177318) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Toyota Corolla e12 sedan, 1.6l benzin, 4 sebesseges. Ennek az automatajarol jok voltak a velemenyek, amikor legutobb neztem.

I am having fun staying poor.

(#177323) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! Lenne egy kicsit láma kérdésem, nézzétek el a műszaki analfabétizmusomat. Szóval ha adott egy első kerék meghajtású és összkerekes ugyan olyan autó amihez a prospektus azt írja, hogy az első és összekerekes futóműve is elöl Mcpershon, hátul Multilink.

Vagyis elviekben csak a hajtás más, és az autó csúszós úton, kanyarban biztosabban biztosabban áll az úton, de rugózás, kényelem, futómű stabilitása az ugyan az?

Konkrétan mentem egy Sorentoval ami összkerekes volt. Nagyon csendes volt belül, szépen vette az apró úthibákat, nem ütött fel, nagyon komfortos volt. Elviekben egy első kerekes Sorento ugyan ezt a komfortot tudja igaz? Vagyis valahogy úgy pórbálom megfogalmazni a kérdést, hogy az összekrék hajtás biztonság szempontjából előny, de kényelem és komfort szempontjából nem tesz hozzá az autóhoz?

Köszönöm.

(#177324) bitpork válasza ribarszki (#177323) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A kanyarstabilitáson nagyban javít a 4x4. Komforthoz nincs köze. A fogyasztás nő vele.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177325) rbalint88 válasza bitpork (#177324) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez feligazsag :) megfeleloen meretezett futomuvel a fogyasztason kivul minden paramteren tud javitani vagy legalabb nem rontani. Pl a b5 passatnal az elsokerekes az sima csatolt lengokaros futomuvel van szerelve, a 4motion meg multilink, ugyhogy annal javit is a komforton. Kenyelemben azt tudja javitani, hogy nem kell nekiallni havat lapatolni, de az egyre ritkabb problema. Uttartason alapvetoen javit, de az inkabb a fix osszkerekhajtasuaknal vagy ami okosan rak hatulra kanyarban automatikusan. Kivetel az, amikor az amugy is buta csatolt lengokaros futomure rarakjak az osztonuvet es meg jobban csapkod a futomu, ettol meg meg jobban pattog el rossz utminosegu kanyarban (regi ignis es tarsai pl)
Sorento es hasonlo meretu-jellegu autot en csak osszkerek-automata komboban vennek es csak akkor vennem belole a benzinest, ha bizonyitottan nem eszik 15lityot es/vagy legalabb gyors. Egyeb esetben dizel, azzal is bekapkodnak 10liter korul ezek a batarok.

(#177326) bitpork válasza rbalint88 (#177325) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De a kérdés arra vonatkozott hogy ha a futóműve ugyanaz akkor a 4x4 változtat-e rajt, nem? Én értettem félre?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177327) rbalint88 válasza bitpork (#177326) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, csak kiegeszitettem :) nem kotekedes volt, csak ha valaki az elozmenykerdest nem olvassa el, csak egyszer visszakeres osszkerek temaban, akkor ne csak annyi legyen az allasfoglalas, hogy 4x4 uber alles, mert nem mindig igaz :)

(#177328) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
1.3m Ft-ig keresek benzines autót, amik tetszenek idáig:
-Alfa Romeo GT vagy 156
-Opel Astra H GTC
-Honda Civic 7. generáció
-Ford Focus Mk2

ezek közül melyik lenne az ajánlott? évi 8e km-t megyek átlagban,ami nagyrészt rövid táv.
Az Alfák tetszenek a legjobban csak annyi rosszat olvasni róluk, hogy elbizonytalanodtam, így jött szóba az utóbbi 3.

(#177329) ribarszki


ribarszki
őstag

Bitpork
Rbalint88

Nagyon köszönöm a részletes válaszotokat. Lehet utólag már belekérném az összkereket, de már legyártották Koreában a Sorentot első kerékkel. Mivel nem húzok utánfutót, nem lakom hegyen, nem megyek terepre és csak főúton, autópályán megyek kényelmes tempóban (ráadásul van szolgálati autóm, így nem kell minden körülmények között ezt gyűrni) ezért kértem csak első kerékkel. Dízel-automata -első kerék.
Azért bátorkodtam, mert 5évig hátsó kerekes w211es Mercit hajottam télen+nyáron. (177le+500nm hátsó kerék) majd 5évig egy első kerekes 1.4tsi 3as Octávot. Az útviszonyoknak megfelelően hajtva nem volt soha egy necces pillanatom sem.
Ezért gondoltam, hogy elég lesz a Sorentonál is az első kerék, és az értékesítő is erre beszélt rá ilyen felhasználás mellett.
Tudom-tudom jobb lenne az összkerék, de remélem első kerékkel, normális gumikkal sem lesz félelem és reszketés a közlekedés.. :B

[ Szerkesztve ]

(#177330) Integrale válasza HELLAFLUSH (#177328) üzenetére


Integrale
veterán

GT-ből 156-ból én inkább csak dízelt vennék, ha nagyon benzines kell, akkor 147-ből 1.6 TS ECO-t. Többit inkább ne, vagy csak akkor ha az előélete makulátlan és ismert.
Kényesek a benzinesek, gyakori olajcsere, jó minőségű olaj, hidegen/nem üzemmelegen kerülni a hajtást, 60e km után vezérléscsere, ami 150e Ft körül van mindennel együtt. (ECO-nak 50e Ft körüli összeggel olcsóbb, mert nincs benne vezérlésmódosító). Futóművet egyszer rendbe rakod jó minőségű alkatrészekből, utána sokáig jó, elektronika nem problémás, maximum a barkácsolt szarokban.

Vedd inkább a Civicet!

"Bad reklám is reklám too"

(#177331) hobizoli válasza Integrale (#177330) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nagyjabol ja

7gen kuviknal a valtoban a nyelestengely csapagya szokott elhalodni, de ha ennyi idos korara mar javitva volt korabban benne ez, akkor azzal sem lesz baj
viszont ha nem, es ott elkezd folyni az oil, akkor kuplung is cseres tortenet lesz

több drón kell ;P

(#177332) rbalint88 válasza HELLAFLUSH (#177328) üzenetére


rbalint88
addikt

Emlekeim szerint az 1.8 benzin bevallalhato az alfakbol, csak eleg ritka. Es mivel nem olyan hajj de eros, ezert a legtobbet mar eselyesen szethajtottak. Dizelt mar nem vennek beloluk, euro 3-4-gyel nem terveznek hosszu tavra, ha sokat jarsz Bp-re, netan itt laksz (ne feledjuk, onkormanyzati valasztasok lesznek, kellenek a populista igeretek!)
Civic zajos, zorgos, nem annyira problemamentes, mint egy hondatol remelik.
Focusnal rozsdara kell figyelni es az egyetlen igazan ajanlott benzinmotorja az 1.6 101lo, amivel nem lesz raketa. Futomuve, kormanya nagyon jo, jo veluk menni.
Astrabol az 1.8 140loval nem rossz motor, a beltere ingerszegeny, de nem rossz auto. Csak hat egy alfahoz kepest nem ad semmi elmenyt. :)
Nem lesz egyszeru :)

Ribarszki: jo lesz az, grat hozza elore is :) elviselnek en is egy sorentot, de a felhasznalasi szokasok nem indokoljak :)

(#177333) Integrale válasza rbalint88 (#177332) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.8-at azért mondják ajánlottabbnak, mert jobban megy mint az 1.6, de nem eszik többet, a 2.0-hoz képest pedig a balansztengely hiányzik.
Egyébként ugyan az a blokk, mint az 1.4-1.6-2.0 más lökettel. Illetve a 2.0 20v, 2.4 20v, 1.6-1.9-2.0-2.4 JTD-k is erre a blokkra épülnek.

"Bad reklám is reklám too"

(#177334) MunezXBK válasza Integrale (#177333) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még mindig ugyanaz. :D

(#177335) tboldi válasza rbalint88 (#177325) üzenetére


tboldi
nagyúr

A régi Ignis tudtommal merev tengelyes hátul. :B

(#177336) tboy93 válasza rbalint88 (#177325) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aposomnak pont Sorentoja van, 2 eves 200 lovas dizel, automata, osszkerek. 10 korul jar vele o is.

Mondjuk szerintem nem egy nagy huha az az auto, 200 lotol tobbet vartam.

[ Szerkesztve ]

(#177337) Integrale válasza MunezXBK (#177334) üzenetére


Integrale
veterán

:O
Elkepeszto, hogy mindig szolsz, de megjegyezni azota sem tudom.

"Bad reklám is reklám too"

(#177338) rbalint88 válasza tboy93 (#177336) üzenetére


rbalint88
addikt

Oke, hogy 200 lo, de jo nagy bode is van hozza :) ertelmes keretek kozott eleg mindenre az a motor.

Tboldi: azt akartam irni :B

Integrale: akkor bussoval kell venni, nincs mese :))

(#177339) tboy93 válasza rbalint88 (#177338) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eleg, persze, csak nem lep akkorat mint amire szamitottam. 2 tonna korul van uresen. Foleg miutan apos oda volt tole meg vissza. Nem akartam mondani neki, hogy az accorddal barmikor korbeautozom ;]

[ Szerkesztve ]

(#177340) hobizoli válasza Integrale (#177333) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Fiat Pratola Serra modular engines
mondjuk az 1370ccm-s 1.4 12v nem volt eppen egy kifejezett sikersztori ebbol...

ami amugy nem osszetevesztendo a 1368ccm-s TJET-tel, mert az meg:
Fully Integrated Robotised Engine

meg a UnoTie/PuntoGT 1.4-s 1372ccm-s motorjaval sem, ami meg:
Fiat 128 SOHC engine

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#177341) rbalint88 válasza tboy93 (#177339) üzenetére


rbalint88
addikt

Na, hat a panelt is korbe lehet biciklizni, ez meg kb ugyanolyan ;]
Amugy a dizeleknek a nyomateka nagyon becsapos, siman azt erzed, hogy jobban mesz, mint ami a valosag. Mi volt neki elotte?

(#177342) tboy93 válasza rbalint88 (#177341) üzenetére


tboy93
nagyúr

2007 ford galaxy 2.0 tdci

(#177343) ribarszki válasza tboy93 (#177339) üzenetére


ribarszki
őstag

1700-1800kg körül van felszereltségtől függően az új Sorento. Amúgy tényleg nem lép nagyot ekkora kasztinban ez a dízel motor. Az 1.4 TSI Octáv 2.2es dízel W211es Merci is jobban gyorsult. De én ezt a sportos vezetést nagyon régen elengedtem. Kényelmes, hajós, ringatózós autó kellett amibe jó beleülni és nem a rohanás a fontos, hanem a családdal kényelmesen elmenjek A-ból B-be. Ilyen volt a W115ös, a W124es és a W211es Mercim.
A 3as Octáv viszont a világ csalódása volt. Mint egy Wartburg..
A Sorento viszont nagyon bejött amikor vezettem. De az is igaz, hogy a W124es hajós ringását, csodás fuzóművét, epeda üléseit, elérhető, értelemes árú autóban még nem találtam meg...

[ Szerkesztve ]

(#177344) LZs?! válasza rbalint88 (#177338) üzenetére


LZs?!
aktív tag

...akkor bussoval kell venni, nincs mese :))

Önmagában lehet, hogy tartós a ketyegője a V6-nak, de az állapoton potenciálisan megfogható költség könnyen elmehet a karbantartáson, pl. vezérléscserekor a motor kijön, mert nincs hely a motortérben szerelni; és az nem egy Deák...

Ha esetleg túlkuvikolom, akkor sry, egyelőre csak vadászom a leendő V6 GTV-t a GT helyére...és ismerkedem a következményekkel...

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#177345) hobizoli válasza LZs?! (#177344) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja ezt mondtak nekem a Marea 2.4 10v JTD-re is, aztan siman megcsinaltak a vezerlescseret a helyenhagyva a motort
meg a TC-s Rulettkerek-s Marea 20v-bol sem szedtek ki a motort a vezerelescserehez, pedig ott meg a hengerfej is nagyobb meretu, meg egy vezermukerekkel tobb is van

siman ki kell lazitani a valtotartobakokat es akkor a menetirany szerinti bal oldal fele el lehet tolni az egesz egyseget egyben meg 3-4cm-l kb
eleve van mellette vmi hely amugyis, mert mozog a motor egyebkent is terhelesvaltaskor elore-hatra, es nem karistolja szet a vezerlesburkolatot a vaznyulvanyon

a Fiat szervizek meg csinaltak is hozza egy kis kerekeken gurulos kocsit is, amit alatettek es azon guritottak ki koppig balra
azzal megcsinaltak 3-4ora alatt is a komplett cseret

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#177346) rbalint88 válasza LZs?! (#177344) üzenetére


rbalint88
addikt

szvsz aki V6 benzin kétajtós autót vesz (=hobbiautó), az szerelemből veszi, ott meg illene nem annyira számítania a költségeknek. menőn kinézve közlekedni meg ott vannak a polgári motorok ;)

(#177347) hobizoli válasza rbalint88 (#177346) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a heten pont azt dumaltuk a Lurdy-nal, hogy egy 156 1.6TS bodeba egy 166-bol a 3.2 V6 24v motor igazabol nem lenne nagy melo berakni egy GTA replikanak
origi GTA-k ara veszett kemeny lett par ev alatt, 3.5-4M mar egy jobb allapotu auto

olyan komplett donor 166-s auto meg van 3-400k-ert es abban ott van a 330mm-s Brembo nagyfek is egybol meg a 6-s valto is

a motorban annyi a diffi, hogy nem 250lo gyarilag, hanem csak 240

több drón kell ;P

(#177348) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő autóm kiválasztásához.Jelenleg egy mazda 323f bj tulaja vagyok (2000 évj,1.5 benzin) ami eléggé csereéretté vált.
A leendő autónál nagyjából ezek lennének az elvárások:
- 1-1,3 milló között,első szerviz ezen felül,lehetőleg közelítenék az olcsóbb felé :)
- inkább hosszabb távokon lenne használva, város max 10-15%
- elözőből adódóan valami kényelmesebb kellene
- évi kb 15000km
- maradnék benzinnél
- 5 ajtós, vagy kisebb kombi a cél
- ne legyen túl öreg,ha lehet
- klíma nem ártana
- márkahűség nincs, bár franciáktól kicsit tartok

hirtelen ennyi elvárás jutott eszembe,remélem nem lesz lehetetlen küldetés :) Első körben focus II,amit néztem,2005 környékiek vannak millió környékén. Ezen kívül még golf 5 és különböző variációi (variant,plus) bár ebben az árban gondolom a roszabbak vannak még.

(#177349) Integrale válasza hobizoli (#177347) üzenetére


Integrale
veterán

Asszem vezermutengelyekben is van elteres.

"Bad reklám is reklám too"

(#177350) hobizoli válasza Integrale (#177349) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet, de sw-ben a legegyszerubb elbutitani
na meg az ardiffibol lehet rakni bele a GTA gyarijanal rajabb veztengelyeket is mar

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.