Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176701) Coyot válasza soldi3r (#176698) üzenetére


Coyot
őstag

Pont tegnap volt szerencsém egy 450lovas Land Cruiserhez, nem akart billegni, biztos még jók voltak a légrugók :)
Ami mégdurvább hogy kerek 3tonna volt a mindennapi súlya.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#176702) nesa válasza soldi3r (#176698) üzenetére


nesa
veterán

Gondolom nincsenek gyerekeid.

(#176703) freeknight válasza nesa (#176702) üzenetére


freeknight
őstag

Miért, van ilyen szabályzat, hogy gyerekkel csak 2,5 tonna feletti SUV-ban lehetséges elférni?
El ne kezdjük már megint ezt az ökörséget... egy fasza kombiban is ugyanúgy el lehet férni, és be tudod tenni a babakocsit is.

(#176704) aelod válasza freeknight (#176703) üzenetére


aelod
veterán

Így van, a legnagyobb baromság egy ekkora SUV...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176705) nesa válasza freeknight (#176703) üzenetére


nesa
veterán

A válaszom erre irányult. vagy nem vezetsz hozza eleg lenduletesen.

Nem, nincs szabály de egyrészt nekem nem suv van hanem egyterű, minimális de van különbség, három gyereket normálisan nem raksz be bármibe, és pláne nem kényelmesen, xc70 be is csak úgy fért a 3 gyerekülés hogy a szélső ülés csatja a középső alatt volt magyarul gyerekkel együtt kell megemelned a gyerekülést miközben a másik gyerek fölött áthajolva bekötöd.

Két gyereket bármibe beraksz, seicentoba is de hármat már nem és az nem elég hogy elfér a 3db ülés egymás mellett hanem azokat használni is kell.

Az enyém szárazon csak 1600kg erre jön még némi folyadék meg 80L gázolaj, max terhelése is csak 3750kg de nem ennyire van vizsgáztatva mert személyautó.

Az inváziónak a csomagtartója 5 ülésél 790L kalaptartóig, plafonig 1600L , nekem Pl melyik fasza kombit ajánlanád????? Buick Rodmaster wagon nem játszik, olyat mondj ami kapható is a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

(#176706) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Egy 20 éves lánynak kellene egy autó, max. 4000 euróig.
Ami fontos: automata, 4(5) ajtós, megbízható, olcsó fenntartás. Nem lesz sok városi út...
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#176707) bitpork válasza freeknight (#176703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt is el kellene akkor felejteni hogy megmondjátok kinek mi tetsszen és mit akarjon, nem? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176708) aero. válasza bitpork (#176707) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hiaba az eu suvoknal egyel nagyobb meret usankaban az ottani swift, mert jo. Ok csinaltak jol.:D

(#176709) molnarpeter válasza Csaby25 (#176706) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Prius :D Esetleg Golf 5/Jetta 1.6 102 ló, Polo 1.4 16V, Jazz CVT. Vagy ha fancy kell (1er alapján), akkor A3 ugyanúgy 1.6 102 LE, bár abból nehezebb lesz ennyiért jót találni.

[ Szerkesztve ]

(#176710) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

SUV
-Nem jó terepjárónak súlya miatt, még ha 4WD, felező, difi... van benne akkor sem. De jellemzően nincs mert alkalmatlan. Max telekjáró. Első sárban elsüllyed.

-Nem jó térfetisisztáknak, gyerekeseknek mert szar a térkihazsnálása. Jó nagy hosszú fölöslege eleje van. Magas ülések alatta lévő tér térkihasználása 0.
Adatokkal: Egy Lodgy (Doblo...) 4390mmből tud ~800litert. Egy SUV pl Q7 uezt ~5000mmből tudja. Parkolásnál elég súlyos téma. De ha vki térfetisiszta ott egy transporter 4900mm. Had ne mondjam melyikben van sokkal több hely.

-Nem jó sportosnak mert tömegközéppont.

-Gazdaságosnak meg végképp nem jó. Drága megvenni, drág üzemeltetni, a súly, homlokfelület, nem épp légellenállásra (hanem divatra) kihegyezett eleje miatt zabálja az üzemanyagot.

Nem jó semmire. De most trendi. Ezért kell, veszik. Megértem nekem is tetszik.

Amúgy családosnak 3gyerekkel most imo no brainer, hogy új kell -2.5 misiért. Hogy az Lodgy, Doblo vagy vmi transporter jellegű hodály az izlés kérdése. De ha tetszik, hogy SUV trendi hát hajrá.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176711) dewil666 válasza Dare2Live (#176710) üzenetére


dewil666
őstag

Sziasztok!

Ha már családi autó akkor a Peugeot Rifter van ki szemelve.
1.2 benzines 110le vagy 1.5 disel 100le?
Sajnos egyik motor fajtát sem ismerem ezért kérdezem, mert itt biztosan jobban értenek hozzá :)
(Keveset lesz használva de minimum, de a távokat illetően 35+ km alkalmankent)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#176712) molnarpeter válasza dewil666 (#176711) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A dízel már régebbi, kiforrott konstrukció, azt nyugodtabban merném megvenni.

(#176713) nesa válasza Dare2Live (#176710) üzenetére


nesa
veterán

Én is ha belevágok a Doblo van első helyen abban van hely elég széles , második helyen meg rifter, berlingo combo, ami még hasonló árban az az NV200 de az elbaszott egy kocsi inkább magas mint széles és könyöktámasz nem kérhető.

A lodgybol max a fapad klímával éri meg, kár hogy dokkerbol nincs 7 személyes, mert a toló ajtó az kell.

Én nagyon billegek hogy belevágjak-e kell ilyen új autó vagy vállaljak be egy nagy utazó limitedet csak nem tudom milyen az a 2,5-2,8 crd azon kívül hogy VM.

(#176714) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#176715) Dare2Live válasza nesa (#176713) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nagy utazó limited"

Ez pontossan mit takar?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176716) zoo8800 válasza Dare2Live (#176715) üzenetére


zoo8800
veterán

Grand Voyager

rip and tear, until it is done

(#176717) freeknight válasza nesa (#176705) üzenetére


freeknight
őstag

Nyilván ha 3 gyerekülést akarsz egyszerre betenni, ahhoz 3 isofix kell, amit a kombik már nem tudnak.

Én bármikor mpv-t választanék a suv helyett, mert azok hiába nagy batárok kívűlről és sokat nyomnak a mérlegen, de belül nagyon szűkősek.

(#176718) freeknight válasza bitpork (#176707) üzenetére


freeknight
őstag

Ez ugye "rátok" is ugyanígy vonatkozik :U

[ Szerkesztve ]

(#176719) bitpork válasza Dare2Live (#176710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Maradjunk annyiban hogy a pontjaid jó része szélsőség van egyszerűen túl szűk keresztmetszetre igaz. Pl Touareg. 70 cm vízben megy, ami azért kicsit jobb mint az átlag terepjáró. Ott az allroad v a q7 amik ugyan luxus batárok de messze többet tudnak mint a SUVnak látszó Mokka és hasonlók. Somogbabod meg ne legyen már szempont.

-ülések alatti tér ki van használva az említetteknél pl ott az akksi meg egy rakat vezérlő.
-A belső méretei pont jók 2-3 gyerekig (6-7 üléses), különösen ha nem x6 v hasonló bogárhátú. Ott a GL.
-Sportosnak? Gondolom a G55 meg SQ7 meg ilyeneket is csak fintorogva rúgnád ki a garázsból.
-pl a Q7 fl városban a 3 literes dízellel fogyaszt 9 litert. Tiszta csőd, tényleg.

Mi lenne ha nem más kategóriába próbálnád beleerőltetni hanem a sajátjában kezelnéd? Pl senki nem várja el egy mx-5-től hogy 7 üléses legyen 600 literes csomagtartóval.

MOD

(#176718) freeknight : Ugye az megvan h te kezdtél el pálcát törni valami felett ami nem a te döntésed? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176720) LuckyL válasza bitpork (#176719) üzenetére


LuckyL
őstag

9 litert városban?
éjjel, kikapcsolt lámpáknál 60-al talán :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#176721) NB2 válasza freeknight (#176718) üzenetére


NB2
aktív tag

Mondjuk SUV itt nem igazán lett ajánlva, talán a hibrid volt ami soxor lett ajánlva.

(#176722) CactuS válasza nesa (#176713) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amúgy egyel nagyobb, pl: Proace verso vagy Custom kombi? Azok már túl nagyok?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176723) nesa válasza CactuS (#176722) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen drága új autóra nincs lehetőség, a régebbiből meg ritka, ami ugyan az mint a scudo és testvérei.
Amúgy a scudo se lenne rossz egy L2H1 de azok meg olyan áron futnak amiért nem éri meg használtat venni.

A 2,5m es támogatas mellet ezek sajnos ilyen áron kiesnek, előnyösebb helyette pár százzal drágábban egy új Doblo.

[ Szerkesztve ]

(#176724) soldi3r válasza Dare2Live (#176710) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert sok mindenre jo, hetvegi telekjaronak, horgaszni, de azert nem komoly terepre, a nagyobb terepszog miatt extrem melygarazsba, esetleg nagyobb futot vontatni.

(#176703) freeknight, Evente 2 alkalommal a tetoboxot felrakva megkockaztatom, hogy egy kozepkategorias kombiba tobb cucc fer, mint egy atlag SUV-ba.

E30 (oo=[][]=oo)

(#176725) bitpork válasza LuckyL (#176720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Facse csoportban hölgy tulajdonosok , illetve egy usa-ban lakó napi tapasztalata - illetve nekem az első széria most klímástól (ez a legöregebb 3.0 tdi) városon belül is megvan gyári érték alatt. Most vagyok városi többségben 11 liternél átlagban. És azóta két generáció ment le a motorokban.
Persze meg lehet vele etetni végtelen nyálat is, de ugye ez csak akarat kérdése :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176726) LuckyL válasza bitpork (#176725) üzenetére


LuckyL
őstag

de nem csökkennek a fogyasztások generációról generációra, csak papíron :)
kiváncsi votlam, megnéztem spritmonitoron, szűk 10 az átlag és ez vegyesben, nem városban
városban 12-13 a reális, ugyanúgy mint 10 évvel ezelőtti q7 nél
meghát Debrecen is város meg Budapest is, de Gyál is mondjuk :)
szóval végülis lehetséges a városi 9, de nem NAGYváros

cryptot minden termékemért elfogadom

(#176727) Dare2Live válasza soldi3r (#176724) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát oda írtam én is, hogy "Max telekjáró". Horgászni... Q7/nagy SUV? Csak nem Mészároshoz van szerencsénk?

@Bitpork: Ha azt képzeled, hogy egy Q7/Tourareq terepjárő mert 70cm vízben elmennek akkor nincs több kérdés. Ahol 70cm víz van oda a 2.3+tonnas Q7nek csörlő kell.

"A belső méretei pont jók" Szerintem is. De a pinpongasztal elejük miatt +60cmből jön ki a 650+literes csomagtér egy MPVhez képest. Városban parkolásnál +60cm rengeteg. Tékihaználás lent. ld MPV.

Sportos: Ez mint a terepejáró. Az én szemeben egy 2.3+tonnás batár sose lesz sportos. Hiába futja 6.1 alatt a 0-100at.

"Q7 fl városban a 3 literes dízellel fogyaszt 9 litert. Tiszta csőd, tényleg."

Hát ránéztem spritmonitorra. [link] Ott 11.14l/100km az átlag. De oda olyan hülyék járnak akiket érdekel/fontos a fogyasztás nem mellesleg nem város hanem átlga. Átlag/városban mondjuk 14-15l/100km.
Nem mellesleg egy Q7en nem feltétlen tankolás fog krátert ütni a pénztárcán.

Nekem is nagyon tetszenek a batár SUVok. De kb itt a vége.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176728) Dare2Live válasza nesa (#176723) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát én 100% 2.5ért a Doblot vinném. Ha kell az 1000+literes csomagtér akkor a MAXot. Max felextrázám. Esetleg számold ki ha 6-8év alatt behozza akkor dízellel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#176729) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
2000 euróig megbízható, olcsón fenntartható, főleg vidékre.
Ehhez mit szóltok:
Skoda Octavia / 1.6 Benzin EU4 / 2003 ?

Hibák, tulaj szerint:
"Lakkon van hiba.
És küszöbön pici
Pici sárvédő ívben
1 éve le van rakva
Sajnos nem tesz jót neki."

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#176730) nesa válasza Dare2Live (#176728) üzenetére


nesa
veterán

Csak dízelben gondolkodtam , más szoba se jött pl dobolnál a gyári adatokat figyelembe véve 3L a különbség az a valóságba 4L télen meg 5L így 1,5 év alatt behozza mivel csak 600k a különbség a dízel/benzin közt aminek egy részét az állam fizeti, de ha én fizetem akkor is 3 év ami inkább kevesebb, benzinesbe eszembe sincs gondolkozni.

A valóságba meg 5M körül elhozhatod a dízelt is meg a benzinest is, nagyon lehet alkudni.
Mondjuk ez jobban tetszik.

Én PL ha rendelnék meg se rendelném a 120 lovas dízelt csak a 95 lovast kotta ugyan az csak a szoftver más a 120 lovat 3750rpm nél adja le a 95 lovas meg 2500 nál, napi használatba nincs különbség, legkésőbb 2500 nál mindig elváltok most is, mind kettő 300Nm

[ Szerkesztve ]

(#176731) CactuS válasza Csaby25 (#176729) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha lakkhiba alatt azt érti, hogy rügyezik a sárvédő alja, akkor ja. Én nem a lakkhiba miatt aggódnék, hanem, hogy mi van a küszöb/autó alatt. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176732) MunezXBK válasza CactuS (#176731) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lesz ott rozsda bőven. Sárvédő sem csak rügyezik, belülről rohad az szépen.

(#176733) NB2 válasza Dare2Live (#176710) üzenetére


NB2
aktív tag

Egyébként jó összefoglaló, nagy része miatt filózom én is, hogy el kéne vetni ezt a SUV-ot :)
De félek, ha nem veszek, akkor lesz egy hiányérzetem...

(#176734) soldi3r válasza Dare2Live (#176727) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak nem Mészároshoz van szerencsénk?
Semmifele uri huncutsag nincs abban, szerintem Q7-et olcsobban veszek, mint MK7-es Astrat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#176735) BigBlackDog válasza soldi3r (#176734) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...MK7-es Astrat"

Kicsit úgy érzem, hogy lemaradtam valamiről, eddig csak 5 generációját ismerem az Astrának. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176736) tboy93 válasza nesa (#176705) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hozzá kell tenni azt is, hogy nem mindegy mekkora korkülönbség van a gyerekek között. Az accordban sem fér el normálisan 3 gyerekülés, de ha elég nagy korkülönbség van a gyerekek között, akkor nem is biztos, hogy mindegyiknek kell ülés. Plusz azért nem kell mindig csutkára rakni a kocsit, nyaralni nem minden héten megy az ember, így egy tetőboxxal is sok mindent meg lehet oldani. Teszem azt, inkább egy tetőbox évente 3 alkalomra, minthogy egész évben fölöslegesen ingázzak egyedül munkába egy egyterűvel 2 tonnás önsúllyal...

[ Szerkesztve ]

(#176737) tboy93 válasza bitpork (#176719) üzenetére


tboy93
nagyúr

Q7-nél mondjuk pont nem a fogyasztás fog csődbe vinni :D

(#176738) bitpork válasza Dare2Live (#176727) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megint csak máshoz hasonlítod. Alma, toll =/= almatollal ahogy a klasszikusban van - szerintem.

mOD

A q7 50cm gázló mélységgel rendelkezik és meglepően sok mindent bír meghágni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#176739) Wmwinters01


Wmwinters01
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni... teljesen elvesztem...
Kezdem elején szépen kibontva.... :D

Kb februárban fogalmazódott meg párommal, hogy nyár környékén autót kéne venni, elkezdeni a motorizáció rögös útját...(7éve van jogosítvány, de saját autóm még nem volt, viszont elég sok km van mögöttem) a keret sokat változott és megállapodott 1.5Mnál, papírral szervizzel, vásárlás után. Nagyrészt hitelből fizetve, saját megtakarítás lakásra megy félre és a hitel 4 éves törlesztője beleférne megkötések nélkül.
Nekem 2 kikötésem volt, kompakt (elvégre kettőnknek kell) és 1.6 szívó benzin (évi max 15k használatra). Ehhez hozzájött a japán mániám szóval eléggé a Mazda-Honda-Toyota körben mozogtunk. Majd idő közben a H Astrák is benéztek, az még kompromisszumosan elfogadhatónak éreztem.
Most jön a dilemma... Após el akarja adni az 1.4 kombi 2008 Astra Classic-ját nekünk, kamat mentesen ~800k ért... Eléggé irtózom a családon belüli vásárlástól ... plusz kombi... és 1.4 ... viszont így nem kéne kamatot fizetni, ami azért nem rossz dolog és így máris zsebben marad pár százezer...
Az érzelmeim erősen tiltakoznak az egész ellen... :W de a reális énem meg azt mondja h kezdésnek, hogy párom megtanuljon vezetni és úgymond hitel nélkül vegyünk autót eléggé arra felé tol, hogy meg kéne lépni, bármennyire nem akarom.

szrk.: elírások javítása

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#176740) tboldi válasza Wmwinters01 (#176739) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy szép, 2005 utáni Honda Jazz 1.4 LS vagy ES kell neked. :K

;]

(#176741) aero. válasza Wmwinters01 (#176739) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Műszaki oldalról megugorva a kérdést az az Astra egy maximlis közlekedőedény, részemről megfelelő választás a körülményeidhez. A két motor között 15 lóerő (25 fl után) és 25 (30) Nm különbség van, szvsz nem a világvége. Az 1.6 sem való autók között való szlalomozásra, ergó tökmindegy. Még talán az 1.4 megbízhatóbb is? Opel fanok jobban vágják. Ami mellette szól: ismert előélet, ami hitel mellett nem hátrány 10+ éves autónál.

[ Szerkesztve ]

(#176742) laabom


laabom
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Édesanyám a közeljövőben ÚJ autót szeretne vásárolni. Mindenképpen városi kisautó legyen. Pár kikötés van. Az autó hossza max 3,7m legyen(a garázs amiben lenne az 4m-es), 4milla alatt legyen és 4 ajtós kell mindenképpen (legjobb ha 3,6-3.7-ből kijönne)
3 autót találtam neki ami megfelel Suzuki Ignis, Toyota Aygo vagy a Hyundai I10.
Suzukit én személy szerint elvetném de a másik kettőt sem igazán ismerem.
Ezeken kívül létezik még olyan autó ami megfelel ezeknek a kikötéseknek?
Ha nincs akkor ki melyiket ajánlaná? Én személy szerint a Toyota mellett vagyok.

Köszönöm előre is a válaszokat

(#176743) molnarpeter válasza Wmwinters01 (#176739) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg kell venni, rakni bele egy tolatóradart, és kész :)

(#176744) molnarpeter válasza laabom (#176742) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem egyikkel sem lőne mellé, ülje végig, és amelyik tetszik. Részemről Suzukira egy szavazat.

(#176745) tboldi válasza laabom (#176742) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Suzukival mi a baj? Oké, a hátulja csúf, de amúgy szerintem egy tök jó, vidám hangulatú autócska. És az az 1.2-es szívó is rohadt jól sikerült, amellett, hogy éhezőbajnok, elég virgonc is. :K

(#176746) laabom válasza tboldi (#176745) üzenetére


laabom
tag

Annyi bőven elég, hogy csúnyácska szerintem :)
Még nem mentünk tesztkört egyikkel se..Utána majd hátha más lesz a véleményem

(#176747) tboldi válasza laabom (#176746) üzenetére


tboldi
nagyúr

Győrben, a városháza mögött szokott állni egy piros fekete tetővel, úgy elfogadnám. Kellenének hozzá még -3 centis rugók, meg valamivel kisebb ET-jű felnik, és kész is lenne. :))

(#176748) -miura válasza laabom (#176742) üzenetére


-miura
csendes tag

Két p-betűsre nézz rá szerintem. A környezetemben a hölgyek imádják. Panda és Picanto.

:)

(#176749) soldi3r válasza laabom (#176742) üzenetére


soldi3r
veterán

4m-es garazsba befer egy Swift is :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#176750) rbalint88 válasza laabom (#176746) üzenetére


rbalint88
addikt

De annak kell tetszen, akie lesz ;) muszaki oldalrol viszont azt vennem leginkabb ebben a meretkategoriaban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.