Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176401) molnarpeter válasza daninet (#176400) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Le kéne informálni valahonnan, mekkora volt a sérülés, lehet még jó is meg nem is :D vizsgálat keretében nem mondtak semmit, ajtót kinyitva stb milyen volt a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#176402) Qru válasza daninet (#176400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyik sem eget rengető hiba de azért a gelttelt részre rá kéne nézni, hogy mennyire is volt sérült. Ha csak a lemez akkor nem gáz és marha jó alkualap (főleg, hogy eltitkolták). Pontos árakról a Volvo topikban szetem előbb kapsz választ vagy megnézed a Kauffer/Unix/Bárdi honlapon.

#nincsbennetarcsi

(#176403) tboldi válasza Csabex (#176385) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt egy másik kötelező tartozéka is annak a Zuknak:
Gyakran összeakadt a váltórudazat, olyankor egy jól irányzott ütéssel helyre kellett rakni. Na, most képzeld el, hogy a pirosnál állva hogy be lehetett szarva a mögötte álló, amikor apum kiszállt egy bazi nagy kalapáccsal a kezében. :DDD

(#176404) CactuS válasza daninet (#176400) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, ekkora értéknél én biztos lennék benne. :D Ajtón belül volt fújva? Oszlop? Csomagtér alatt megnézték a fenéklemezt, hogy volt-e sérülés? Ezeket tudni kéne, mielőtt döntesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176406) outsiders válasza #46372352 (#176405) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jó döntés, a subaru benzines :K .A szívó amit linkeltél örök élet belőle, a turbós esetleges hibái annyira még nem jöttek ki ennyi év gyártás alatt, de elvileg az se beteg konstrukció. Van a ph subaru fórumon egy srác, aki pár hónapja birtokol egy szívót, nézz át oda és olvass.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#176407) Qru válasza #46372352 (#176405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2.0i megbízható és tartós ha odafigyelnek rá de a 2013 előtti darabok hajlamosak enni az olajat (a lehúzó gyűrű problémája miatt), arra kell figyelni, hogy csak 0W20-as olajjal üzemeltethető, ellenkező esetben a 2013 utáni daraboknál is előjöhet az olajfogyás, illetve mivel olajnyomás változáson alapul a szelepvezérlés annak működését is negaítvan befolyásolja a sűrűbb olaj. Nyilván nem esik szét a motor ha egyszer 5W30 megy bele de a tartós használta nem javasolt.

A 2.0XT különösen háklis az olajra, ott még a 2.0i-nél is fokozottabban kell figyelni erre, illetve legalább 98-as oktánú benzint javasolt tankolni bele. Nem csak azért, hogy meglegyen az összes ló hanem azért, mert a nagynyomású direktbefecsis rendszer kényes az üzemanyag biotartalmára.
Jellemző hiba az egyenetlen alapjárat, ez egy sima ECU refalsh-el megoldható. Elvileg ezt is javították már...

mod:

Subaru topikban még sztem többen is hozzá tudnak szólni, mert elég rétegmárka itthon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176408) Novics válasza Qru (#176399) üzenetére


Novics
senior tag

:R
Most, hogy már tudom, hogy mit "kell figyelni" itt is látok egy párat szaladgálni - valamelyik kollégának is az van. Meg van 3 db is eladó a környéken a hahun, majd megnézzük őket, hogy mégis milyeneket lehet kapni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#176410) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

3-400k kornyeken elso autonak, varosi hasznalatra, kis utak, kulteri parkoloban tartas, lehetoleg kisauto, mit ajanlanatok?

Kozlekedoedeny szerepkor, de ha elfer benne egy bicikli valamilyen modon behajtogatva anelkul, hogy szet kene szedni, egyenesen megennem a kalapomat. :)

Regi swifteket ajanlott sok ismeros, meg punto 2-t eddig.

Everybody lies.

(#176411) BigBlackDog válasza Pttypang (#176410) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nézz meg egy Thaliát is! Ennyiért azért már ki lehet fogni jó állapotú, klímás példányt a tapasztalatok alapján. Vagy Megane 1 PH2 is belefér (ennél inkább az 1.6 az élhetőbb). Meganeból létezik kombi is.

[ Szerkesztve ]

(#176412) soldi3r válasza Pttypang (#176410) üzenetére


soldi3r
veterán

Regi Swiftbol mar ritka az, aminel meg megvan a belso kuszob. Punto 2 jo valasztas lehet.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#176413) Wmwinters01 válasza Pttypang (#176410) üzenetére


Wmwinters01
tag

Előttem szólóhoz csatlakoznék, Punto jó vétel lehet! :)

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#176414) molnarpeter válasza Pttypang (#176410) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Saxo/106/Micra 1.5D ha van, ami nem rohad, akkor érdekes lehet. Esetleg Polo SDI.

[ Szerkesztve ]

(#176415) LuckyL válasza Pttypang (#176410) üzenetére


LuckyL
őstag

nem tudom hányan utaznátok benne, ha csak max ketten akkor nézhetsz furgont is, a bringa jól elférne benne
ha van egy céged ismerősi körben ,amire meg tudod venni, akkor nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni ;)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#176416) Pttypang válasza molnarpeter (#176414) üzenetére


Pttypang
veterán

Bakancs micra benzinesei nem opciok? Dizelt nem partolom, ha ennyit valaszthatok.

Everybody lies.

(#176417) CactuS válasza Pttypang (#176410) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Twingo I? Benzinesből van 8v, 16v, utóbbi picit erősebb, de hangosabb is jóval. A klíma sok korábbi darabban nincsen, néha még ABS sem, arra figyelni kell, illetve ha nem figyelnek rá, akkor pillanatok alatt elrohadhat a küszöb.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176418) aelod válasza soldi3r (#176412) üzenetére


aelod
veterán

Kettes puttonyt 400-ért nagyon nem kapni max valami leharcoltat, de ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#176419) 8th válasza Pttypang (#176410) üzenetére


8th
addikt

Lehet rámozdulnék erre. 120-ba elhoznám a maradék pénzből gatyába ráz(at)nám és használnám míg szét nem esik. Két felnőtt bringa kormányhajtogatás nélkül lazán elfér benne meg amúgy is döbbenetes, hogy kiszedett hátsó üléssel mennyi mindent elnyel a hátulja. Nem egy gyorsuló bajnok, cserébe öt literrel elgurul csak városban használva. Alkatrész fillérekért van hozzá újonnan és bontottban is és alap szerszámokkal is megjavítható/cserélhető rajta szinte bármi annyira faék az egész. Tipikus filléres közlekedőedény.

mod: Látom inkább benyás kéne. Akkor vagy ugyan ilyen Polo 1.3b motorral vagy egy Fiat Punto Van. Rácsot kikapni belőle és szerintem úgy befér egy bicó abba is. Legfeljebb az anyósülést előrébb kell lökni egy picit. Egy küszöbcsere még nem a világ ha tényleg csak annyi a baja. Igazából ebből az első generációs "Punto Van 55" lenne a tuti. Az sokkal egyszerűbb és agyonüthetetlenebb mint az mk2 punyesz. De az sem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#176420) Humbucker


Humbucker
senior tag

Basszus, a nadrágomat ki lett mosva amiben benne volt a jogsim, a tartója az eléggé elázott. Szerintetek olyat hol lehet kérni?Gondolom muszáj a tartója is, abba írják bele a pontokat, azt se hiába adták hozzá gondolom...

(#176421) Qru válasza Humbucker (#176420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem kell magadnál tartani, én sosem hordom. Elég maga a plasztikkártya.

#nincsbennetarcsi

(#176422) tboldi válasza Humbucker (#176420) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem muszáj hordani azt a papírtokot.

(#176423) Csabex


Csabex
őstag

Tényleg, ha már pontok... Tudja valaki, hogy hol informálhatóak le a jelenlegi büntető pontjaim mennyisége? Illetve azok elavulnak egy idő után, vagy nem?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#176424) Humbucker válasza Qru (#176421) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor megnyugodtam.... :)

(#176425) Qru válasza Csabex (#176423) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#176426) Helmoras válasza Humbucker (#176420) üzenetére


Helmoras
őstag

Nekem meg sincs az a tok, az gaz? :))

(#176427) akooos válasza Humbucker (#176420) üzenetére


akooos
veterán

Amióta megkaptam a jogsim, azóta nem láttam azt a tokot :))

(#176428) Novics


Novics
senior tag

A dízel Mazdák mennyire kehesek? Jól gondolom, hogy ha minimálisra akarom csökkenteni a meghibásodás lehetőségét, akkor szívó benzinest érdemes venni? Főleg, ha az éves futás 15ezer alatt marad.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#176429) kisza25 válasza akooos (#176427) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én csak itt pislogok, hogy milyen tok? :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176430) akooos válasza kisza25 (#176429) üzenetére


akooos
veterán

Erre gondolt szerintem a kolléga :D

(#176431) Pfiucska válasza akooos (#176430) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nekem szerintem olyan fiatal a jogsim, (~3éves) hogy nem is kaptam :D
Ez már nem ilyen "regi" dolog?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#176432) CactuS válasza Pfiucska (#176431) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, 2001-ben már ilyet adtak, akkor megnéztem, hogy hány pont a gyorshajtás, aztán azóta se láttam a füzetet. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176433) Csabex válasza Qru (#176425) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi. Le is kérdezem majd a napokban :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#176434) molnarpeter válasza Csabex (#176433) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges kell, akkor nem kapsz pontot :D

(#176435) Csabex válasza molnarpeter (#176434) üzenetére


Csabex
őstag

Azt nem tudod véletlen, hogy ha nem a Magyarországi hatóság által lett kiállítva, viszont EU-ban, akkor a pontok átvezetődnek az országok között?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#176436) molnarpeter válasza Csabex (#176435) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha jól értelmezem, nem a jogsi a lényeg, hanem a szabálysértés helyszínét képző ország, tehát külön gyűlnek a pontok mindenhol. Szóval pl. osztrák jogsival lehetsz tökéletes sofőr Ausztriában, de ugyanazon igazolványhoz Mo-on lehet már x pont hozzárendelve. Ha elveszik valahol a jogosítványt, akkor persze bukta, de nekem így jött le, mert eltérnek a rendszerek (hol gyűjtesz, hol elvesztesz pontokat, stb). Ha máshogy működik, remélem kijavítanak :D

(#176437) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Idén fogunk építkezni, és költözni is, és így közelebb fogunk lakni a munkahelyünkhöz, ami így már csak 5 km-terre lesz tőlünk. A kocsit csak munkába járáshoz használjuk, néha meló után egy kis mászkálás.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire öl meg ez a kis táv egy 2013-as évjáratú 1.6 Diesel Ford Focust? Megérné váltani egy benzinesre, vagy megmaradhat a focus, és meg se kottyan neki?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#176438) Doki16 válasza szotyika77 (#176437) üzenetére


Doki16
addikt

Munez után szabadon. 5 kilométerterre? :D

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Hosszú távon nem fog jót tenni neki. Még nyáron hagyján, mert ott legalább víz be fog valamennyire melegedni, de télen a városban mindig hideg olajjal fogsz járni, ami azért nagyon nem jó.
Ilyen távra inkább valami egyszerű benzines vagy (félve mondom csak) hibrid.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#176439) molnarpeter válasza szotyika77 (#176437) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha hajlandóak vagyok diagon figyelni, hogy mikor regenerál, és olyankor pluszban autózni, akkor talán elviselné valamennyire. Ekkora távra viszont elkezdenék PHEV-re spórolni :)

[ Szerkesztve ]

(#176440) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne vásárolni új autót. Bár nem egy kategória a kettő, de az alábbi két típus között gondolkodik: VW Tiguan Allspace és Hyundai Tucson. A kérdésem az lenne, hogy a konfigurátorban összeállított autó listaárából nagyságrendileg mennyi alkudható? Többször olvastam, hogy pl. a VW-nél a listaárnak köze sincs a valósághoz. Régebben az egyik autós topikba valaki linkelt egy táblázatot (VW), amelyikbe benne volt, hogy százalékosan mennyit szoktak engedni egy-egy típusból, de sajnos nem találtam meg. A kinézett Tucson listaára 9,7MFt, a Tiguan AS 12,5MFt. Mire lehet számítani?

(#176441) vzsryl válasza fagylalt (#176440) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A VW-nél sok mindentől függ, pl. E.V., orvos, őstermelő stb... Fél milliót játszi könnyedséggel elengednek. A tücsökből 200-300-at talán.

Hahu-n tudsz nézni valós árakat.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#176442) NB2 válasza fagylalt (#176440) üzenetére


NB2
aktív tag

Ennyi pénznél tuti a szalonba mennék, akármennyi is egyik-másik:)

(#176443) soldi3r válasza fagylalt (#176440) üzenetére


soldi3r
veterán

A keszleten levobol sokat engednek. De azonos felszereltseg mellett azert nem lesz a Hyundai aran.

E30 (oo=[][]=oo)

(#176444) Wmwinters01 válasza szotyika77 (#176437) üzenetére


Wmwinters01
tag

Vagy esetleg bicikli, ha az út nem valami nagyon forgalmas úton vezet. Párommal mi kb 4 km-re lakunk a munkahelyétől (onnan az enyém plusz 2 :) ) amikor jó az idő mindig biciklivel megyünk, reggeli edzésnek és ébredésnek nagyon jó, és általában sokkal gyorsabb is mint autóval, olcsóbb és jót lehet beszélgetni abban a 15 percben :DD

szerk.: és akkor az autót se feltétlenül kell eladni, vagy cserélni :D

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#176445) kisza25 válasza fagylalt (#176440) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kérjél emailben ajánlatot márkánként 4-5 kereskedéstől és egyből kiderül

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176446) szotyika77 válasza Wmwinters01 (#176444) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Nem rossz ötlet, megfordult az én fejemben is a bicikli, de ami mégjobban megfordult az a motor :D Végre motorozhatnék, és télen meg egy kocsival megoldjuk a jövést menést. :P

(#176447) szotyika77 válasza Doki16 (#176438) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ molnarpeter

Köszönöm a segítséget!

Arra gondoltam én is, hogy valami kis benzines cirkálót beszerezni, vagy most hogy mondjátok, egy hibrid, vagy elektromos is játszhatna, mivel lesz otthon napelem, plusz a munkahelyen is van, tölteni is tudnám. :P

[ Szerkesztve ]

(#176448) Doki16 válasza szotyika77 (#176447) üzenetére


Doki16
addikt

Ha a pénztárca engedi akkor egy elektromos a legjobb választás. Megvétel után gyakorlatilag a jelenlegi állásod szerint ingyen tudsz vele közlekedni. C-Zero I-miev vagy egy Leaf 1. De ezt te tudod, hogy mennyi pénzed van rá.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#176449) Wmwinters01 válasza szotyika77 (#176447) üzenetére


Wmwinters01
tag

Csatlakozom, akkor simán megéri a hibrid/elektromos :D és azzal a tél is ki van pipálva :D

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#176450) CactuS válasza CactuS (#176343) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.